I BOSCH Slager Slagter 'n Betere verlichting van der MEER Dagblad abonnees FOTO-ALBUMS Amsterdamse Beurs én VRIJDAG 31 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Lagere subsidies voor Belgische kolenmijnen de Robij Spook op ruïne van Brederode ARen^Zn OvERVEEN TEL. 55558 Feestweek bij „De nieuwe brug" Clubhuis wordt geopend Zwemmen voor diploma Weekkamp van „SIZO" BRE» zelf MOHAIRWOl „The Boys Brigade" op raadhuis ontvangen Nieuwe verordening op winkelsluiting van kracht Passe-partouts uitgereikt Openbare kleuterschool kan weldra starten Kapperszaken open op dinsdag voor feestdagen Scheepvaart De beurs van gisteren EEN FLINKE KRACHT Binnen 3 minuten staan ze op tafel! TIMMERT U ZELF? EEN TYPISTE Officieel is bekendgemaakt, dat de subsidies, die de Belgische regering in 1959 met toestemming van de Hoge Auto riteit aan Belgische kolenmijnen zal kunnen verstrekken, overeenstemmen met een te subsidiëren hoeveelheid kolen van 7,6 miljoen ton (waarvan 5,9 miljoen voor de kolenmijnen van de eerste groep en 1,7 miljoen voor die van de tweede), de waarschijnlijke produktie der betrok ken mijnen in 1959 op basis van de re sultaten der eerste vijf maanden. Aan de Ministerraad van de E.G.K.S. zal tijdens zijn bijeenkomst van morgen verzocht worden de Belgische regering te mach tigen maximaal 8 miljoen ton te subsi diëren (dus niet 9,9 miljoen ton zoals eerst was gemeld op basis van de werke lijke produktiecijfers van 1957). Verder besloot de Hoge Autoriteit aan de Ministerraad voor te stellen voor een totaalbedrag van 7,5 miljoen dollar een E.G.K.S.-hulp te verstrekken (in plaats van de eerst voorziene 12 miljoen dollar) om de arbeiders, die door de geleidelijke sluiting, over 3 jaar verdeeld, van de niet voor opneming in de Gemeenschap pelijke Markt in aanmerking komende mijnen eerst aan het werk te kunnen houden en vervolgens te herscholen. De Belgische regering zal een even groot bedrag voor haar rekening nemen. Er zullen in totaal 27.000 arbeiders worden ontslagen, maar rekening houdend met de reeds aan de gang zijnde werkzaamheden en het mogelijk weer bij de mijnen in dienst nemen van een bepaald aantal arbeiders, zullen slechts 17.500 arbeiders hulp voor herscholing moeten ontvangen. De Ministerraad zal in principe toestem ming moeten geven en zich later moeten uitspreken over de aanvragen om hulp, die hem van geval tot geval zullen wor den voorgelegd. Advertentie Anegang 14 naast C A Donderdagavond is op de ruïne van Brederode in Velserend een spook ge signaleerd. Verantwoordelijk voor deze geestverschijning was een groep jeugd- herberggasten, die onder leiding van enige gidsen van de Nederlandse Amateurgid- senbond B.B.T.B.B.A., een bezoek bracht aan de oude ruïne. De bezoekers werden al van verre ver welkomd door trompetgeschal. Nadat zij door één der gidsen, mejuffrouw H. Weer denburg, buiten waren rondgeleid, werden zij in de grote kamer van het kasteel ont vangen. Voor deze gelegenheid was er licht aangelegd en klonk er muziek van Wagner door de ruimte. Vervolgens bracht het gezelschap een bezoek aan de grafelijke slaapkamer, alwaar uit een nis een hevig gillend spook te voorschijn kwam, dat zich via de torentrap naar het dak begaf. Na dit enerverende bezoek vertrokken de gasten te voet naar de jeugdherberg Jan Gijzen in Haarlem, waar hun een kop warme thee en 'n behaaglijk bed wachtten. De Nederlandse Amateurgidsenbond, die is opgericht met het doel toeristische be langen van buitenlandse automobilisten te behartigen, houdt zich sinds kort even eens bezig met het leiden van rondgangen en excursies van jeugdherbergbezoekers naar mooie punten in Haarlem en om geving. Advertentie VAN MOBYLETTE LOCOMOTIEF SPARTA VESTING 3 ROM F I ETS E N BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERMEER GEBOREN: Johannes, z. van J. de Jonge en J. van Gelderen; Hendricus Cornells, z. van J. H. Sparnaaij en D. van der Ga- liën; Wilhelmina, d. van J. Groscurt en J. H. van Tienderen; Cornelis, z. van M. Maliepaard en A. T. de Vries; Nan Johan nes, z. van F. A. Koolhaas en S. J. Bok horst; Josephus Gerardus Maria, z. van J. J. Granneman en M. L. van Woerkom; Franciscus Johannes Maria, z. van J. W. Haaker en W. M. Post; Willem Cornelis, z. van J. A. M. van Dijk en H. J. Bongers; Bartholomeus Michael Maria. z. van J. A. M. van Glabbeek en W. J. M. Pieck; Maartje, d. van S. Dooijeweerd en P Hof- mijster; Cornelis Jan, z. van C. J. Slinger en E. Huijsing; Hans, z. van G. Tentij en A. van der Kooi; Hendricus Antonius. z. van G. van Lent en M. J. den Hollander. ONDERTROUWD: H. van Leeuwen en C. M. Bolding; W. Peeters en A. Kuijper; J. J. Michielsen en J. C. Calvelage; D. A. Meesters en T. W. van Dijk; G. C. van Heijningen en E. Bouterse; H. J. G. Nieu- wenkamp en J. K. A. Fikke; G. Reijnders en F. G. Dol; C. M. Smits en P. Langereis, GETROUWD: J. Vonk en A. Been; H. P. van der Maas en Y. Gerritsen; J. P. de Heij en V. J. Kroon; D. J. van Beek en E. van der Veek; S. Barkema en E. van Manen. OVERLEDEN: G. A. den Drijver, 40 e. van C. Berrevoets; C. C. Genis, 24 j., ongehuwd. BURGERLIJKE STAND ZANDVOORT GEBOREN: Patricia Palmyre, d. van P. G Hollenberg en S. G. Vanrillaer. ONDERTROUWD: G. van Beekhoven en E Haagmans. GEHUWD: E. Bon en I. Bol; N. J. Mi chel en C. J. Chr. Brijde; J. J. Deelman en Cath. Davids. OVERLEDEN: J. C. H. Röpke, 79 j„ wedn. van M. F. Beekes; J. Schallies, 71 j., wedn. van M. Balke. wonende te Am sterdam. Overleden buiten de gemeente: A. M. Koch, 78 j„ wed. van H. Mann; J. Ph. Beek man, 37 j., geh. met S. Jutte. V ij f hui zen Tien jaar geleden werd de speeltuinver eniging „De Nieuwe Brug" in Vijfhuizen opgericht. De buurtschap „De Nieuwe Burg" is maar klein en bestaat uit een groep huizen langs de Vijfhuizerdijk, aan weerszijden van de plaats,, waar de brug van de Schipholweg de ringvaart kruist. Er was daar na de oorlog een reisvereni- ging opgericht en tijdens één van de jaar lijkse tochten kwam ter sprake hoe men iets voor de jeugd zou kunnen doen. Er moest een speeltuin komen. Er werden meteen spijkers met koppen geslagen. Naast het bestuur der reisver- eniging werd een speeltuinbestuur ge vormd. Men begon met een lege kas, maar met grote plannen. Het initia tief vond weerklank bij de burgerij. Jon gens hielden er knutselavondjes, meisjes gingen te zamen handwerken, er kwamen een ballet- en een toneelclubje, er werden wandeltochten en viswedstrijden gehouden voor de kinderen. Intussen bleef 't werk van de „speeltuin vereniging zonder speeltuin" niet tot deze bezigheden beperkt. Op allerlei manieren werden gelden bijeengebracht door mid del van kienavonden, oudpapieracties enz. Er was zelfs een inzamelingscam pagne van stenen die straks voor de speel tuin konden worden gebruikt. Toen de vereniging bijna vijf jaar be stond, vond men aan de Vijfhuizerdijk een geschikt terrein. De burgerij heeft hier de speeltuininstrumenten gebouwd. Op 19 ju ni 1954 werd de speeltuin geopend. Op deze openingsdag werd reeds gespro ken over een clubhuis. Indien het bestuur van de speeltuinvereniging niet in staat was geweest om evenals bij het tot standkomen van de tuin de burgerij in haar geheel hiervoor te interesseren, dan zou dit clubhuis er zeker niet zijn gekomen Maar nu kon het door gezamenlijke in spanning en veler medewerking worden gebouwd. Wanneer ter gelegenheid van het tienja rig bestaan op zaterdag het feest wordt geopend, zal de opening van dit clubhuis de eerste gebeurtenis zijn. Mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van Haarlem mermeer, zal de openingsplechtigheid verrichten. Een week lang is er feest bij „De Nieu we Brug", niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de groteren. Na de opening van het speeltuinhuis wor den de verschillende attracties in de ver sierde speeltuin voor het jeugdige publiek opengesteld en 's avonds is er dansen in het nieuwe huis. Zondag krijgen de kinde ren een filmmiddag aangeboden; maan dagavond zijn er wedstrijden blokjesrapen voor kinderen van zes tot acht jaar; daar na is er een korfbal wedstrijd voor jongens en meisjes. Dinsdagavond gaan de kinde ren van acht tot tien jaar zaklopen en wordt besloten met een handbalwedstrijd voor personen boven dertig jaar. Woens dagavond komen de kinderen van tien tot twaalf jaar tegen elkaar uit in een wed strijd hardlopen met hindernissen en is er van negen tot elf uur dansen met attrac ties. Donderdagavond worden de kinder wedstrijden besloten met een wedstrijd kruiwagenrijden met hindernissen voor de leeftijd van 13-15 jaar. Vrijdagavond is er in het speeltuinhuis een vrije klaverjas- wedstrijd. Zaterdag wordt de jubileum- week besloten met een feestavond voor de leden, die onder leiding staat van de con ferencier Harry Moors en met een bal wordt beëindigd. Hillegom Zaterdagmiddag wordt in het Hille- gomse zwembad weer gelegenheid gegeven tot het behalen van de zwemdiploma's a en b. Zwemmeester R. J. Brus; -er zal zich over gebrek aan belangstelling wel niet behoeven te beklagen. Vierentwintig jeugdige leden van de voetbalvereniging Sizo" in Hillegom heb ben een week deelgenomen aan het KNVB- kamp in Hoek van Holland. Met zeven clubs hebben zij daar tijdens het kamp de sportieve strijd aangebonden. POSTDUIVEN VLOGEN De wedvlucht van jonge duiven vanaf Vilvoorde, 152 km. georganiseerd door ..De Zwaluw" in Hillegom genoot grote belang stelling van de duivenliefhebbers. De dui ven werden 7.55 uur gelost en de eerste der 436 mededingers arriveerde om kwart over tien en had een snelheid van gemid deld 1100 meter per minuut. Zeventienen- eenhalve minuut later arriveerde de laat ste met een gemiddelde snelheid van 970 meter per minuut. De uitslag was als volgt: Chr. Dekkers. -J. Beutink. J. v. d. Reep. J. Verboom, H. van Kesteren. W. Bekkers. G. Krabbers. H. v d. Weyden, S. Buschman. F. Fijma. H. Holl. Meer- Leiten. E. Maat. Leyden-Tansen. L van de Hoorn. J. Redelijkheid. M. Kleyn. C. van Maris, P Freeke. A. Weyers. H. Bouw meester. J. Willemse. R. Verkerk. J. v. d. Stelt, D. van Rijswijk. A. Scheepmaker, Barendonk-Turk. L. Gerrard. B. Troost, J. van Kesteren. M. Verkerk. D. van Heus- den. Jac. van Maris. Etten van Rossum en J. Vreeke. BURGERLIJKE STAND HILLEGOM ONDERTROUWD: J. A. W. van dei- Ploeg en H. H. Verhoeven: P. van Vuuren en A. L. Peschier. GETROUWD: P. -'an Bourgondiën en J M. A. Langeveld. 4 dvertentie uw VEST of JUMPER van Nieuwste modetinten TEMPELIERSSTRAAT 68 - TELEF. 21164 BLOEMRIJKE NAMEN IN BLOEMHOF B. en W. van Bennebroek stellen de raad voor om de straten in het plan Bloem hof te voorzien van bloemennamen, zoals crocus, fresia, narcis, gladiool. Het betreft negen straten. Zandvoort Donderdagmorgen heeft „The Boys Bri gade" een groep van 43 jongens uit Bletchley, een voorstad van Londen, die onder leiding van Rev. W. H. Richardson enige tijd in Zandvoort kamperen een be zoek gebracht aan het raadhuis in Zand voort, om de burgemeester een brief te overhandigen van de burgemeester van genoemde Engelse plaats. Daar burge meester mr. H. M. van Fenema afwezig was, heeft de loco-burgemeester, wethou der G. Tates, de jeugdgroep ontvangen. Vooraf hadden de jongens een mars door de gemeente gemaakt, waarbij de hoornblazers zich aapper weerden. Ook voor het raadhuis werd, voor men naar boven ging, nog een nummertje geblazen. Wethouder Tates vertelde ir. de raad zaal in een hartelijke toespraak het een en ander over Zandvoort, waarna Rev. Ri chardson de dank overbracht namens zijn brigade en de brief van de burgemeester van Bletchley aan Zandvoorts loco-burge meester overhandigde, die de beste wen sen inhield voor de toekomst van de bad plaats met een verzoek dit bezoek door een tegenbezoek te laten volgen. In het Gemeenschapshuis heeft het ge meentebestuur „The Boys Brigade" ont haald op koffie met gebak. Bij Koninklijk besluit is goedgekeurd de nieuwe verordening op de sluitingstijden voor winkels gedurende het zomerseizoen in Zandvoort. De raad van Zandvoort heeft in die verordening de ontheffing van de bepalingen van de winkelsluitingswet op zondagen verruimd. Alle winkels in de badplaats mogen nu gedurende het tijdvak van 1 mei tot 15 september: op zondag van negen uur 's morgens tot tien uur 's avonds, op za terdag tot elf uur 's avonds en op de an dere werkdagen tot tien uur 's avonds. De verordening is dezer dagen in wer king getreden. Aan alle bewoners van de woningen, ge legen binnen de afzetting van wegen tij dens de wielerwedstrijden op 15 en 16 augustus, heeft de afdeling bevolking ter secretarie in Zandvoort passe-partouts ge zonden. De secretarie heeft daarbij voor de eerste maal gebruik gemaakt van de kort geleden aangeschafte adresseerma- chine met het ponsplaatjes-systeem. De ongeveer tweeduizend op naam gestelde passe-partouts waren binnen een half uur kant en klaar. Bij de passe-partouts is een formulier gevoegd, waarop men kan vermelden wel ke personen op genoemde dagen tijdelijk ten huize van de bewoners verblijven, zo als badgasten, familiebezoek e.a Ook voor deze personen zullen passe-partouts wor den verstrekt. Bennebroek B. en W. van Bennebroek stellen de raad voor om een hoofdleidster aan de openbare kleuterschool aan te stellen. Op de voor dracht staat als nummer één mejuffrouw H. Tenbroek uit Haarlem. Zij is thans werkzaam als waarnemend hoofdleidster aan de zesklassige kleuterschool „De Klim roos" in Amsterdam. Omdat zij over de nodige ervaring beschikt geven B. en W de raad in overweging om haar aan te stellen. Als tweede op de voordracht staat mejuffrouw L. Zijderveld uit Heemskerk en als derde mejuffrouw F. Tissing uit Marknesse. Voorts stellen B. en W. de raad voor mejuffrouw G M. Dijkstra uit Bloemen- daal te benoemen als leidster aan de open bare kleuterschool. Als tweede op de voor dracht staat mejuffrouw E. M. J. Vosman uit Amsterdam. B. en W. vragen de raad een krediet van in totaal 9949.94 te verstrekken voor de inrichting en meubilering van de openbare kleuterschool. De kosten van inrichting bedragen 6431,04; voor een bankmeubel zal 500 moeten worden neergeteld, voor verlichtingsornamenten 663,50, voor mar- moleum dekvloeren 2055,40 en voor drie tochtschermen 300. Het hoofdenkamertje van de kleuterschool zal eveneens moeten worden ingericht en gemeubileerd. Een karpet zal 93 kosten, drie fauteultjes 375 en overgordijnen 155. In totaal is dus een krediet benodigd van 685. Het college stelt de raad voor dit krediet te verlenen. B. en W. stellen verder voor om met ingang van een door hen te bepalen datum eervol ontslag te verlenen aan mejuffrouw A. H. Hensel als onderwijzeres aan de „Sparrenbosschool". Mejuffrouw Hensel is elders benoemd. In verband met dit ont slag stelt het college van B. en W. de raad voor om mejuffrouw D. Klamer uit Een rum als onderwijzeres aan bovengenoemde school te benoemen. Als tweede op de voordracht staat de heer P. E. Polly uit Haarlem en als derde mejuffrouw C. J van Bommel, eveneens uit Haarlem. Het bestuur van de vereniging „Timo- theus" tot stichting en instandhouding van een school met de bijbel voor Bennebroek en omstreken heeft de raad verzocht om medewerking te verlenen bij het aan schaffen van een radio met afzonderlijke luidspreker. De radio is nodig om de leer lingen van de hoogste klasse de school- uitzendingen te kunnen laten volgen. De hieraan verbonden kosten worden geraamd op 335,60. B. en W. stellen de raad voor zich in gunstige wijze over dit verzoek uit te spreken. De gemeenteraad zal zich dinsdagavond in openbare vergadering over bovenge noemde voorstellen van B. en W. beraden De vier kappers in Bennebroek hebben de gemeente verzocht de winkelsluitings verordening zodanig te wijzigen, dat hun zaken voortaan op de dinsdagmiddagen voorafgaande aan Pasen, Pinksteren en Kerstmis geopend kunnen zijn. Dit omdat het in de week voor de feestdagen altijd zeer druk is. Als compensatie kan aan het personeel dan na de feestdagen een extra halve vrije dag worden gegeven. B. en W. van Bennebroek willen het verzoek inwil ligen en hebben de gemeenteraad daarom voorgesteld de winkelsluitingsverordening overeenkomstig de wens van de kappers te wijzigen. Advertentie BOUGIES voor iedere motor Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475, Amsterdam Tel. 185222 (10 lijnen) Telex 12282 Amsterdam Hoewel de affaire in aandelen Kon. Olie geringer was, vergeleken bij die van de beide vorige dagen, was de tendentie we derom vast. Wallstreet had niet alleen de willige stemming voor de oliewaarden, die op het Damrak aanwezig was overgeno men, doch voegde er zelfs nog een flinke koersstijging aan toe met de hoogste om zet op de New-Yorkse beurs voor de aan delen en wel met 81.600 shares. Vanzelf sprekend was de houding van New York voor het oliefonds een stimulans voor Am sterdam en de overige Europese beurzen De kooporders hadden opnieuw de over hand en het kon dan ook niet uitblijven, dat de aandelen belangrijk boven de slot- koers van woensdag uitkwamen en wel op f 169.10 bij de opening. Er volgden daarna wat winstnemingen waardoor de koers daalde tot f 168.50 tegen de vorige slotprijs van f 164.50. Tegen het einde van de beurshandel liep de koers echter weer op tot f 169.De hoogste prijs van de niet-officiële ochtendhandel bedroeg f 170.50. Eevenals gisteren werden ook vandaag de overige internationale waar den vrijwel verwaarloosd. In AKU ging noo wel het een en ander om zij het dan dat de verkopen hier de overhand hadden De rayon-aandelen daalden van 368 V2 tol 365% tegen gisteren 371%. Philips en Uni lever verloren een paar punten. Alle KLM-papieren werden onveranderd ge adviseerd. Scheepvaarten ontmoetten wei nig belangstelling en de koersen lagen merendeels een fractie beneden die van de vorige dag. In cultures viel enig aan- b'' -1 in aandelen Deli te constateren waar door de certificaten enig verlies moesten incasseren. In aandelen HVA en Amster dam Rubber gebeurden geen dingen van betekenis. De verlaging van de daggeld rente (call money) met een kwart percent tot VA percent had een stimulerende in- .vloed.,op..de.staatsfpndsenmarkt. De stem ming was hier door elkaar vast. Bank aandelen vrij wel, onveranderd. Internatio nale Viscosé werd enige punten lager ge adviseerd, daarentegen aandelen Metaal- buizenfabriek Excelsior enige punten ho ger evenals Hazemeier op 380 (377). Aan delen Rotterdamsch Beleggingsconsortium (Robeco) kregen een iets hogere advies prijs. Wollenstoffenfabriek Dröge een paai punten hoger als nawerking op de divi dendverhoging. Prolongatie 3 percent. (A.N.P., NEW YORK Voor de vierde maal achtereen hebben de industriële fondsen op de New Yorkse effectenbeurs een recordhoogte bereikt Du Pont leidde bij de sterk in de markt liggende chemicaliën en won 2 dollar, na aanvankelijk zwak te hebben ingezet Chrysler gaf de toon aan bij de autofa- brieken, vliegtuigfondsen maakten, na een lange periode van inactiviteit eindelijk weer winsten, enkele van bijna 2 dollar Aluminium en elektronische waarden wa ren zwak, spoorwegen en staalfondsen la gen gewillig. Het aantal sterke industrië len was echter hoog genoeg voor nieuwe rekords. Speciale waarden gingen vooruit De totale omzet was 3.240.000 aandelen. Van 1210 verhandelde fondsen waren er 419 hoger en 565 lager. Het industriege middelde kwam van 673.18 op 673.37, dat voor spoorwegen van 168.49 op 167.82 en dat van openbare nutsbedrijven bleef op 89.71 onveranderd (UPI). Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 3-3%°/o Nederl. '47 93% 3 °/o Nedl. 1962/64 98% 98% Woningbouw 6 111 111 Pr. A'dam '56 I. 80% Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III 99% Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. 90 Pr. R'dam '57 99% A.K.U 365% 368 Calvé Delft 562 560 Van Gelder Zonen 229 230 K. N. Hoogovens. 561 562 Nederl. Ford 324' 325 N. Kabelfabriek. 396 395 gew.Philips Gloeil. 658' 655 Pref.PhilipsGloeil. 254 k Unilever 581' 582 Wilton Fyenoord 210 210 Werf Gusto 156" Dordtsche Petrol. 736 736 Kon. Petroleum f 169 167,3. Billiton 275 280 A'dam Rubber. 93 93% K.L.M 13/ 133,— Holl. Amer. Lijn 157'1 157'/s K.NS.M 158' 158 N. Scheepv. Unie 134 134 v Nievelt. Goudr. 125' 125% Phs. v. Ommeren 251 251 H.V.A 150 Y 150'/» Delimaatschappij 1 18' 180,— Amsterd. Bank.. 334 Nat. Handelsbank 151 151% Ned. Handel Mij 254 254'/ï Rotterd. Bank 309 Twentsche Bank 269!- Anaconda Copper 63% 64 Bethlehem Steel 56% 56 U.S. Steel 103% 102 Genera] Motors.. 56% 56% Shell Union 79% 78'/s 26% 26% Aagtedijk 30 850 in. z.z.o. K. Palmas n. L. Falmas. Aagtekerk pass. 30 Gibraltar n. Antwerpen. Abbedijk 30 v. Miami n. New Orleans. Abida 30 v. Gibraltar n. Abadan. Agamemnon 30 1000 m. z.w. Azoren n. A'dam. Albireo 30 80 m. z.z.w. Finisterre n. Antwerpen. Alblasserdijk 30 te New Orleans v. Galveston. Alca 30 v. Guanta n. Puerto Cabello. Aldabi 30 te Rio de Janeiro verw. v. Las Palmas. Algol 30 85 m. w. Dakar n. Rio de Janeiro. Alkes 30 340 m. z.z.w. Las Palmas n. Las Palmas. Alphacca 30 190 m. o.n.o. Bahia n. Rio de Janeiro. Alpherat 30 v. New York n. Port of Spain. Aludra 30 te Salvador verwacht v. Ilheus. Amalie B 30 10 m. z.w. Ouessant n. Port Said. Ameland 30 135 m. z.z.w. Pto. Rico n. Landsend. Amerskerk 30 560 m. n.o. Seychell. n. Fremantlc. Amstelsluis 30 v. Moji n. Takubar (China). Angolakust 29 v. Freetown n. Abidjan. Anne Christina 31 te Montevideo verw. v. Itajai. Annenkerk 30 v. Amsterdam n. Lissabon. Appingedi.ik 31 te Santos. Arendsdijk 30 te Antwerpen. Arendskerk 30 v. Hull n. Bremen. Area 5/ ter hoogte Landsend verwacht. Argos pass. 30 Kp. St. Vincent n. Tunis. Aikeldijk 30 150 m. o.z.o. Minicoy n. Djibouti. Arnedijk 30 12 m. z.w. Beachyhead v. Antwerpen. Artemis 30 te New Orleans verwacht v. Houston. Asmidiske 30 145 m. z.w. Lizardhead n. A'dam. Asterope 30 te Amsterdam. Attis 31 te Oranjestad. Baarn 30 720 m. n.o. Fayal n. Curacao. Banggai 30 te Tampico v. Houston. Bali 30 te Suez verwacht v. Djeddah. Bantam 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Barumun 30 v. Singapore n. Singora. Batu 30 v. Livorno n. Tripolis. Bawean 30 v. Singapore n. Tandiong Priok. Bengalen 30 te Teiloilo v. Manilla. Boninkust 29 te Hamburg. Bennekom 28 te Maracaibo n. Las Piedras. Bintang 30 100 m. n. Port Sudan n. Damman. Bloemfontein 29 v. Colombo n. Hongkong. Boissevain 30 450 m. w. Kaapstad n. Rio de Jan. Bonita 30 v. New York n. Laceiba. Bosco 30 te BoYnbay verwacht v. Colombo. Boskoop 30 te Bremen verwacht v. Amsterdam. Britsum 29 625 m. o. Midway n. Wakamatsu. Calt. Arnhem 30 210 m. n.w. Djeddah n. Rastanura. Caltex Delfzijl 31 v. Cork n. Dublin. Caltex Delft '30 180 m. w. Go'a n. Madras. Caltex Eindhoven pass. 30 Cherbourg n. Sidon. Caltex Gorinchem 30 v. Rotterdam n. Fredericia. Calt. Pernis 30 75 m. z.w. Ras Fartak n. Bahrein. Caltex Utrecht 31 te Bombay. Camerounkust 30 230 m. z. Santhome n. Abidjan. Cosamance 30 65 m. z.z.w. K. Finisterre n. Dakar. Castor 30 370 m. n.o. Flores n. Rotterdam. Ceronia 31 te Pladju. Charis 29 te Paramaribo n. Amsterdam. Cinulia 30 te Me'bourne verwacht. Cistula 29 v. Balikpapan, 2/8 te Singapore verw. Cities Service Valley Forge 30 360 m. o.n.o. Soko- tra naar Philadelphia. Clavella 31 te Stanlow verwacht. Cleodora 31 te Singapore verwacht. Congokust 30 v. Bremen n. Amsterdam. Corilla 30 op rivier Musi n. Singapore. Crania 30 1000 m. o. Bermudas n. Curagao. Dalerdijk 30 in Panamakanaal verw. n. Sristobal De Ecrens 30 te Doha v. Bahrein. Delfshaven 30 490 m. w. Fayal n. Londen. Dinteldijk 30 14 m. z. Portlandbill n. Bermuda. Dorestad 29 te Amsterdam. Drente 30 te Surabaia v. Makassar. Duivendijk 30 670 m. w. Kp. Finist. n. Liverpool. Eenhoorn 30 v. Galatz n. Izmir. Elizabeth B 30 te Vlissingen. Eos 30 te Bremen v. Rotterdam. Fsso Amsterdam 30 700 m. z.w. Azoren n. R'dam Esso Nederland 30 40 m. n.o. Masira n. Sued. Fravizo 30 275 m. z.w. St. Vincent n. Liverpool. Friesland SSM 31 te Blyth. Gaasterland 30 v. Bremen n Amsterdam. Giessenkerk 30 v. Nagoya n. Kobe. Groote Beer. 31 te Rotterdam Grootekerk 30 50 m. w. Minicoy n. Aden. Cuineekust 31 v. Le Havre te Duinkerken. Hathor 30 4 m. o. Dungeness n. Hamburg. Heelsum 31 te Amsterdam. Heemskerk 30 180 m. o.z.o. Pt. Sudan n. Djibouti Hector 30 v. Lissabon n. Amsterdam. Hecuba 31 te Antwerpen. Helena 31 te Bremen. Helicon 30 v. New York n. Curacao. Hera 30 v. Kingston n. Willemstad. Hersilia 30 Oio m. z.w. Flores n. Bridgetown Hisoania 30 200 m. n.o. Moermansk n. Huil. Kolendrecht 30 dw. Monrovia n. Emden. Hvdra 29 160 m. o. Barbados n. Bremen. 'beria 30 v Amsterdam n. Igarka. 'voorkust 30 v. Monrovia n. Buenos Aires. L-dob Veról'me 31 te Philadelphia, lapara 31 te Belawan. h'.son 30 te Hamburg v Bremen. Joh. v. Oldenbarnev. 30 v. Melbourne n. Sydney. Kaap Hoorn 30 v. Kaanstad n Walvisbaai. Eabylia 30 240 m. w. Bermuda n. Curacao. .Kaljnga 30 v. Punta Cardon n. Buenis Aires Nalvdon pass. 30 Azoren n. Curacao, Kara 30 50 m. z.o. Puerto Rico n. Rotterdam, Karimata 30-te Tandjong Priok, Karossa 30 v Hol'andia n. Biak. Kate'ysia 31 v. Yokkaichi n. Miri. Kellia nass. 30 Azoren n. Curagao. Kelletia 1/8 bii Hoek v. Holland verw. n. R'dam Kenia 30 210 m. n.o. K. Canaveral n. Thameshaven Kennemerland 30 v. Rio de Janeiro n. Santos. Kerkediik pass. 30 Wight n. Antwerpen. Kieldrecht. nass. 29 Finisterre n. Antwerpen. Khasiella 30 210 m. z.z.w. Kp. Palmas n. Curagao Kinderdijk 30 150 m. z.w Scillys n. Antwerpen. Koningswaard 30 v. Thameshaven n. Rotterdam. Konigswaard 30 te Rotterdam. Kopioneha 31 v. Philippeville n. Napels. Koratia 30 100 m. o.n.o. Azoren n. Landsend. Korenia 30 te Singapore. Kosicin 6/8 te Curacao verwacht. Krebsia 30 v Curacao n. Port Forttn. Kreeft 30 te Wabana. Kryotos pass. 30 Martinique n Curagao. Kviix 15'8 te Miri verwacht. navkerk 30 90 m. z.w Socotra n. Singapore. Laertes 30 v. Bangkok n. Labuan. Lanekoeas pass. 30 Port Sudan n. Suez. Leiderkerk 31 v. Melbourne n Sydney. Let-haven 31 te Las Palmas Lekkerkerk na=s. 30 Makallah n. Muscat. r elykerk 30 '30 m. n.o. Kuria Muria n. R'dam. 'eooo'dskerk nass. 30 Perim n. Suez. Leuvekerk 30 500 m. n.o Socotra n. Dar Es Sal Liberty Bell 30 1000 m. n.n.o. Madagascar naar Philadelphia. Loenerkerk 30 116 m. n.w. Port Said n. Port Said. Loppersum 30 70 m. n.w. Flores n. Mobile. Lutterkerk pass. 30 Ouessant n. Rotterdam. Limburg 31 te Marseille. Lindekerk 30 v. Basrah n. Bushire. Maaskerk 30 11 m. n. Stromboli n. Port Said. Malea 30 te Pladju. Mataram 31 te Genua. Meerdrecht 30 te Houston v. Rotterdam. Meliskerk 30 v. Stettin n. Antwerpen. Mentor 30 te Willemstad v. Paramaribo. Merak N 30 75 m. z.z.o. Porto Paray n. Paranagua. Maureen 30 dw. Den Helder n. Hamburg. Merseylloyd 30 v. Marseille n. Le Havre. Modjokerto 30 v. Hamburg n. Bremen. Möienkerk 30 60 m. z. Lissabon n. Boulogne. Montferland 31 te Bahia. Munttoren 30 210 m. z. Karachi n. Mena. Musilloyd 31 te Penang. Naess Tiger 30 90 m. n.o. Kuria Muria n: Napels. Neder-Eems 30 te Antwerpen verw. v. Hamburg. Neder-Elbe 30 rede Tegal. Nestor 30 le Paramaribo v. Port of Spain. Noordwijk 31 te Las Palmas. Notos 30 30 m. o.n.o. Ouesant n. Rotterdam. Oldekerk 30 te Cebu verwacht v. Hongkong. Oranjefontein 29 390 m. n. Dakar n. Kaapstad. Oranje Nassau 29 v. Port Au Prince n. Santiago. Ossendrecht 30 480 m. n.n.w. Flores n. Hamburg. Parkhaven 30 te Rotterdam. Papendrecht 30 60 m. z. Cagliari n. Stadersand. Pendrecht 30 200 m. z. Freetown n. Pte. Noire. Perna 31 te Surabaja v. Pladju. Peperkust 30 v. Amsterdam n. Bordeaux. P. G. Thulin 30 225 m. z. Panama n. Coquimbo. Philine 30 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. rbilippia 30 550 m. z.w. Kp. Threepoints n. Mena. Prins Casimir 30 v. Glasgow n. Montreal. Pr. Frederik Hendrik 30 v. Montreal n. Toronto. Prins der Nederlanden 30 v. A'dam n. South.ton. Prins Willem George Frederik 30 15 m. w. Scillys naar Le Havre. Prins Willem v. Or. 30 te South.tin v. Rotterdam. Prins Willem II 31 v. Le Havre n. Montreal. Folydorus 31 te Liverpool. Poseidon 30 550 m. n.o. Bermuda n. Londen. Purmerend 30 450 m. o. Sokotra n. Singapore. Roebiah 31 te Djeddah verwacht v. Suez. Rempang 30 te Marseille v. Le Havre. Reza Shah The Great 30 te Mena v. Suez. Roepat pass. 30 Straat Messina n. Genua. Roggeveen 30 te Saigon v. Singapore. Kotti 30 1200 m. o.n.o. Marianen n. Los Angeles. Rondo 24 v. Colubia rivier n. Puget Sound. Ruys 30 200 m. z.z.w. Diego Garcia n. Singapore. Riindam 31 te Southampton. Saloum 30 100 m. z.z.w. Finisterre n. Duinkerken. Samarinda 30 180 m. n.o. Djibouti n. Djibouti. Sarangan 30 550 m. z.z.w. K. Verd. eil. n. Abidjan. Saroena 30 v. Pulu Bukom n. Pladju. Salatiga 30 100 m. n. Azoren n. New Orleans. Schie 30 20 m. z. Kp. Degata n. Algiers. S.bajak 29 v. Wellington n. Sydney. Silindoeng 1/8 te Kuching v. Bangkok. Stad Alkmaar 30 v. Emden n. Lulea. Stad Amsterdam 30 te Las Palmas v. Amsterdam. Stad Delft 30 360 m. o. Kp. Race n. Belfast. Stad Gouda 30 361 m. n.w. Azoren n. Vlaardingen. Stad Leiden 30 20 m. z. Minorca n. Piombino. Stad Rotterdam 31 te Ceuta. Steneor 31 te Georgetown. Statue of Lib. 31 v. Mena Al Ahm. n. Philadelphia. Straat Banka 30 te Singopore v. Penang. Straat Cook 30 t:e Adelaide v. Melbourne. Straat Madura 31 te Port. Elisabeth. Straat Magelhaen 30 230 m. o. Diego Garcia naar Mauritius. Straat Torres 30 230 m. w. Adelaide n. Fremantle. Siaoe 1/8 te Saigon verwacht. Solon 31 te Limon verwacht v. Cartagena. Sommelsdijk 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Sunetta 2/8 te Chittagong verwacht. Talisse 30 v. New York n. Norfolk. Tamara 30 te Isle of Grain. Tamo 30 te Hamburg verwacht v. Bremen. Tarakan 31 te Casablanca. Taria 2/8 te Colombo verwacht. Teiresias 31 te Yokohama. Tero 31 te Buenos Aires. Thelidomus 4/8 te North Weymouth verwacht. Theobaldius 31 te Lough Swilley (Ierland). Tiba 30 te Santos verwacht v. Rosario. Tjikampek 1/8 te Tamatave verwacht v. Durban. Tjiluwah 30 te Singapore v. Muntok. Towa 30 te Rosario. Tweelingen 30 v. Kirkeness n. Rotterdam. Van der Hagen 30 210 m. z.w. Duala n. Duala. Van Linschoten 30 75 m. w.n.w. Port Swettenham naar Lourenco Marques. Vasum 30 255 m. n.o. Aden n. Mena. Vivipara 2/8 te Mena Al Ahmadi verwacht. Waal 30 v. Amsterdam, 31 te Rotterdam. Waikelo 30 te Ummsaid verwacht v. Doha. Waterman pass. 30 Belle Isle n. Southampton. Weltevreden 29 v. Iskenderun n. Beyrouth. Westertoren 30 100 m. n.n.w. Medan n. Aden. Westland 30 95 m. w.z.w. Madeira n. Montevideo. Wieldrecht 30 80 m. w. Aruba n. Cristobal. Willemstad 30 te Guadeloupe verw. v. Madeira. Woensdrecht 30 90 m. o.n.o. Malta n. Bremen. Woltersum 30 160 m. Landsend n. Antwerpen. SWoriogiri 30 260 m. z.o. Karachi n. Karachi. Wonosari 31 te Houston. TJssel 30 19 m. n.o. Kp. Defer n. Ceuta. Zonnekerk 30 400 m. o.-z-o-Str- Messina n. Genua. Zuiderkerk 31 v. Fremantle n. Aden. SLEEPVAART Blankenburg 31 v. Maassluis n. zee. Cycloop 29 v. Amsterdam n. IJmuiden. Friesland 31 v. Pascagoula te Trinidad. Gele Zee pass. 29 Brunsbüttelkoop n. Lübeck. Hector 29 v. Amsterdam Yi. IJmuiden. Loire 31 v. Brunsbüttelkoop n. Antwerpen. Oostzee 29 v. Maassluis n, de Tyne. Poolzee 29 v. Maassluis n. Dover. Schelde 26 v. Bermuda's n. Hamburg. Thames 31 v. Calcutta n. Rotterdam. Zeeland 29 470 m. z. Midway eil. n. Osaka. KLEINE VAART Ank T 28 Kiel gepass. n. Ostrand. Ardeas 29 v. Cadiz n. Gibraltar. Bab T 29 v. IJmuiden n. Karskaer. Boreas 29 v. Haifa n. Gibraltar. Brouwersgracht 28 Brunsbiittel gepass. n. Wasa. Flsa 28 v. Wifstavarf n. Huil. Joost 28 v. Walkom n. Zaandam. Kaap Falga 27 v. Gruvon te IJsselmonde. Leliegracht 30 25 m. n. Ile Debas n. Rotterdam. Marianne 31 v. Delfzijl te Malmö verwacht. Plato 29 te Gdynia n. Amsterdam Schiopersgracht 29 v. Abö n. Amsterdam. Strabo 30 v. Amsterdam n. Savona. Tilly 28 v Kristinestad te Haukipudas. fongokust 29 v. Hamburg n. Bremen. Bouwmaterialenhandel in het centrum van Haarlem vraagt voor alle voorkomende werkzaamheden op het terrein leeftijd 2550 iaar. Voor geschikt persoon levenspositie met goeo salaris en pensioen. Brieven onder no 455 aan het bureau van dit blad. Onze werkelijk lekkere HAMBURGERS MEI TOMAAT a 40 ct. per stuk. hoeft u maar 8 minuten zacht te bakken en ze zijn om te smullen. U geniet van uw boterham als ze belegd is met onze LUNCHWORST 0.75 per half pond of VLEESSALADE a 0.45 per ons. SANTPOORTERSTRAAT 50 Wij leveren alle houtsoorten, ook op maat gezaagd en ge schaafd - Triplex - Boards - Ronde stokken - Fineer - enz Fa. 1. VAN ROODE EN ZONEN Rollandstraat 5557 - Telefoon 15667 In goede gezellige ver lichting hebben wij een enorme keuze! Een vlotte kap met trek pendel vanaf 9.95 Moderne glaskronen compleet vanaf 19.50 Een mooie plafon nier voor Uw huis kamer heeft U reeds vanaf 9.95 Aardige leuke sche merlampjes vanaf. In goede leeslampen hebben wij een grote sortering. U kunt reeds slagen vanaf U weet het Voor een goed advies en een goede koop naar 1.95 8.95 Schagchelstraat 2 Haarlem - Telefoon 11157 'Let op het juiste nummer N.V. VAN GEND EN LOOS - HAARLEM vraagt voor spoedige indiensttreding Geboden wordt een prettige werkkring met gun stige sociale voorzieningen op een modern kantoor Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan de perso neelsafdeling. Goederenstation, Westergracht Haar lem, telef. 17520. willen weten wat er te koop ls ln de wereld, in het land, in de omgeving In uw winkel I

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11