Verkeersring" sluit Zand voort een weekeinde af voor auto's Van Steenbergen nam revanche en won 3e etappe in eindsprint Caballero Grote politiemacht zal aan- en afvoer in goede banen leiden Pinguins stond met 11-1 achter, maar won toch nog Ruim 300 gegadigden voor de acht regenboogtruien Parkeerplaatsen voor 20.000 auto's Vooral belangstelling van amateurs is groot NAAIMACHINES 13 55 BIJ WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DE WEG Ring rond Zandvoort Extra treinen Met P Parkeerplaatsen Schur won eerste etappe in Oost-Duitsland Italië stuurt sterke ploeg baanrenners Sterke Belgen in toernooi te Hilversum Oostenrijk leidt bij de tweemanszwaardboten Moss is vrijgesproken Zoekt U iets beters? Sportleiderscursussen in Limburg Zuidafrikaanse invitatie voor zwemsters VRIJDAG 31 JULI 1959 „Vol vertrouwen zie ik de wereldkampioenschappen wielrennen tegemoet. Het verkeer zal intensief worden geregeld. De aanvoer van de bezoekers zal weinig moeilijkheden opleveren. Over de afvoer hebben wy echter nog wel wat kopzorgen". Dit heeft de korpschef van de Zandvoortse politie, de heer H. P. Huysman, donderdag verklaard in een uiteenzetting over de verkeersregeling by de wereldkampioen schappen wielrennen op de weg, die op zaterdag 15 en zondag 16 augustus in Zand- voort worden gehouden. Naar schatting zullen in dat weekeinde honderdvyftig- tot honderdtachtigduizend mensen naar de badplaats komen. Rekent men daarbij het vaste inwonertal van Zandvoort alsmede de ongeveer vijftienduizend badgasten, dan is het zonder meer duidelijk dat een grote politiemacht nodig is om de „volksver huizing" in goede banen te houden. De meeste bezoekers zullen in de nacht van zaterdag op zondag aankomen. Daar er geen slaapplaatsen beschikbaar zijn, zullen de bezoekers de nacht op straat of in de café's moeten doorbrengen. De gehele nacht door zullen de café's en restaurants geopend blijven. Er is een intergemeentelijke verkeers regeling voor Zandvoort en omliggende gemeenten ontworpen. Behalve de reeds bestaande politiebezetting zullen voor de regeling van het verkeer en de handhaving van de orde 450 man aan extra personeel van de rijkspolitie worden ingezet. De ge hele verkeersregeling staat onder uitein delijke leiding van overste Van Steenis van de rijkspolitie. Alle politieposten, zowel op het circuit als in de omliggende plaatsen, zullen met een centrale post in de badplaats in con tact staan door middel van mobilofoons. Van zaterdagmorgen negen uur tot zon dagavond zal de politie rond de badplaats een „ring" leggen. Deze ,.ring" sluit Zand voort voor het autoverkeer af. Tijdens deze twee dagen zullen alleen personenauto's worden doorgelaten, die zyn voorzien van een doorlaatbewijs, verstrekt door de politie in Zandvoort. Dit doorlaatbewijs wordt verstrekt aan de personen die be roepshalve in Zandvoort moeten zijn, als mede aan de inwoners van de badplaats, logerende badgasten, enz. Geen enkele andere personenauto zal tot de badplaats worden toegelaten. De Zandvoortselaan wordt afgesloten ter hoogte van het station HeemstedeAer- denhout. De politie geeft de mensen die niet naar de wielrenwedstrijden gaan het advies uit de buurt van de „verkeersring" te blijven, daar zij de handen vol heeft om het verkeer goed en vlot aan en af te voeren. Wèl doorgelaten zullen worden strand is nog twee kilometer Zandvoorts strand vrij toegankelijk. De Nederlandse Spoorwegen zullen tij dens de wereldkampioenschappen een groot aantal extra treinen inleggen. Tus sen Haarlem en Zandvoort zal met treinen een pendeldienst worden onderhouden van tien treinen per uur in iedere richting. Gecombineerde toegangsbewijzen voor trein en circuit zijn aan de loketten ver krijgbaar. Ondermeer uit België en Frank rijk komen extra treinen. Op het Stations plein in Zandvoort zullen hekken worden geplaatst teneinde de reizigers hier „voor te sorteren". Het tien kilometer lange circuit is via zes kassa's toegankelijk. Ondermeer komen kassa's aan het begin van de Kerkstraat en aan het uiteinde van de Zuidboulevard. Op diverse plaatsen in de badplaats zullen sanitaire voorzieningen worden getroffen. Met de middenstand is overeengekomen eetwaren, dranken en dergelijke tegen een heidsprijzen te verkopen. Een overzicht van de parkeerplaatsen aan de rand van Haarlem (in noord een drietal aan de Delftlaan: A 1, 2 en 3 en in oost een drietal aan de Prins Bernhardlaan: hoek Amster damsevaart en bij de Rustenburger- brug: B 1, 2 en 3); aan de rand van Heemstede (bij Sportlaan en Linnaeus- hof: C 1, 2, 3 en 4) en bij Vogelenzang op het voormalige Jamboreeterrein: D 1 en 2). Van deze parkeerplaatsen zullen de bezoekers voor Zandvoort met autobrLSsen naar de badplaats worden vervoerd. autobussen, motoren en fietsen. Voor bus sen, motoren enz. is voldoende parkeer gelegenheid binnen de „verkeersring". Ge tracht zal worden te voorkomen dat de nauwe Zandvoortselaan verstopt raakt. Alle auto's uit binnen- en buitenland uilen worden geleid naar twaalf parkeer plaatsen in Haarlem, Heemstede en Voge lenzang, die in totaal 20.000 auto's kunnen verwerken. Het slagen van de verkeers regeling zal grotendeels afhankelijk zijn van de vraag, of de op te vangen personen auto's vlot naar de parkeerplaatsen kunnen worden geleid. De auto's van de bezoekers dienen voor zien te zijn van een parkeer-biljet dat is een papiertje met de letter P op de voorruit. Alleen deze P is een waarborg voor een vlotte gang van zaken voor de wielerenthousiast. De met de letter P voor ziene auto's namelijk worden direct naar de parkeerplaatsen geleid. Daar staat een bus klaar, die hetzelfde nummer en cijfer heeft als de parkeerplaats. Bij terugkomst neemt men de bus met hetzelfde nummer en cijfer en men komt weer zo snel moge lijk bij de parkeerplaats terug. Heeft men geen P en probeert men des ondanks met de auto naar Zandvoort te komen, dan stuit men onherroepelijk op de ring" Men loopt dan het risico op een olaats te moeten parkeren, waar men ver van een busverbinding af is. met alle ge volgen van dien. Bovendien loopt men de PAVIT. EN MAT. PAVIT. (I) Het parkoers van het wereldkampioen schap op de weg in Zandvoort, dat een lengte heeft van tien kilometer. Het loopt via het circuit over de boule vards en vervolgens door de straten van Zandvoort weer terug naar het circuit. kans in een onontwarbare verkeersknoop te belanden. De P-biljetten worden uitgegeven door de K.N.W.U. in Den Haag, de wielervereni gingen en de politie in Zandvoort. De regeling dat zy met nadruk vermeld geldt tydens het weekeinde van de wereld kampioenschappen op de weg voor alle auto's bestemd voor Zandvoort, ongeacht het feit of de inzittenden naar de wed strijden, naar het strand of een oom of tante in Zandvoort willen. In Haarlem-noord liggen drie parkeer terreinen bij de Delftlaan, in oost liggen er ook drie bij de Prins Bernhardlaan bestemd voor de bezoekers uit de richting Amsterdam. In Heemstede liggen bij de Cruquiusbrug en de Glipperweg vier par keerplaatsen voor de bezoekers uit de richting Utrecht. Ten slotte worden de be zoekers uit zuidelijke richting naar Voge lenzang geleid, waar twee parkeerterreinen met een enorme opneem-capaciteit liggen (ondermeer het voormalige Jamboreeter rein). Een groot aantal folders wordt ver spreid, waarop de nummers van de par keerplaatsen staan aangegeven. Voor de buitenlandse bezoekers zijn parkeerbiljet- ten aan de grensposten verkrijgbaar. Zonder veel moeite kan men dus recht streeks naar het parkeerterrein aan de rand van de „verkeersring" rijden. Van deze parkeerplaatsen worden de bezoekers met bussen van de N.Z.H.V.M. naar het circuit gebracht. De N.Z.H. zal honderd twintig extra bussen inleggen om de pen deldienst vlot te laten verlopen. Een speciale busdienst Amsterdam HaarlemBloemendaalse strand zal tij dens het weekeinde voor strandbezoekers worden ingelegd. Naast het Bloemendaalse De Oostduitser Schur heeft donderdag de eerste etappe van de Ronde van Oost- Duitsland voor amateurs gewonnen. De wereldkampioen op de weg der amateurs legde de 216 km. van Berlijn naar Guestrow af in 5 uur 15 min. 57 sec. (met bonificatie 5-14-57). De uitslag was verder: 2. Tlustochowicz (Polen) 5.15.57 (met bon. 5.15.27). 3. Zilverberg (Ned. 5.17.25: 12. Jansen (Ned.) 5.21.06; 21. Van Straten (Ned. 5.21.46; 32. Balvert (Ned. 5.24.19; 36. Sluys (Ned.) 5.26.36; 77. Van Steenvoorden (Ned.) 5.26.43. Schur sprong ongeveer 20 km. voor de finish weg uit een kopgroep van elf man, die een voorsprong had van vier minuten op het peloton. Slechts de pool Tlustocho wicz kon hem na een lange achtervolging kort voor de finish achterhalen. Op de eindsprint was hij echter kansloos tegen Schur. Ook onze landgenoot Huub Zilver berg liet in de slotfase zijn medevluchte lingen in de steek, wat hem een derde plaats opleverde. De Italiaanse Wielerbond heeft voor de wereldkampioenschappen op de baan in Amsterdam de volgende renners aange wezen Sprint professionals: Maspes, Sacchi en Pesenti. Sprint amateurs: Gasparella, Gaiardoni en Bianchetto. Achtervolging professionals: Faggin en de Rossi; reserve Gandini. Achtervolging amateurs: Testa en Val- loto; reserve Simonigh. Stayers professionals: Pizzali en Lovi- setto. Stayers amateurs: De Lillo en Honi. WIELRENNEN De populaire baanwed- strijden, die donderdagavond in het Olym pisch stadion in Amsterdam zouden wor den gehouden, zijn wegens de regen niet doorgegaan. Rik van Steenbergen heeft zyn revanche genomen. Toen het donderdag tot slot van de derde etappe van de Omloop van het Westen, Nantes-Lorient over 221 km, we derom op een massasprint aankwam, liet de Belgische ex-wereldkampioen zich dit maal niet verrassen. De Fransman Everaert, de winnaar van de tweede etappe, deed nog wel een poging zijn succes te prolon geren en ook onze landgenoot Captein zat weer in het voorste gelid, maar beide kre gen nu geen schyn van kans. Evenmin als de tweede snelle Nederlander, Piet de Haan, wiens sprong niet verder reikte dan de vierde plaats. Door zijn tweede plaats behield Everaert de leiding van het alge meen klassement. De uitslag van de derde etappe was: 1. Van Steenbergen (Belg.) 221 km in 5 uur 41 min. 19 sec.; 2. Everaert (Fr.) z.t.; 3. Simpson (G.B.) z.t.; 4. De Haan (Ned.) z.t.; 5. Elliott (Ierland) z.t.; 6. Catpein (Ned.) z.t.; 7. Van der Plaetsen (Belg. z.t.; 8. ex aequo het peloton met alle overige renners, uitgezonderd Barbotin, die de strijd heeft gestaakt. Ofschoon de uitslag anders doet ver moeden, is er in de derde etappe toch meer strijd geleverd dan in de twee voorgaande. Het parcours bood weinig moeilijkheden en bovendien was de wind, die de renners de dag tevoren in het gezicht had geblazen, gaan liggen. Nadat het startschot was afgegaan, bleef het peloton compact en niemand scheen enige lust te voelen de kat de bel aan te binden. Tot Bihannic ontwaakte en het duurde niet lang of hij had op het nog slui merende peloton een voorsprong, die La Baule (75 km.) was aangegroeid tot 1 min. De inschrijving voor de wereldkam pioenschappen wielrennen zyn officieel gesloten en men kan dus nu overzien hoe de belangstelling voor deze titelwedstrij- den is. Men oordele zelf: voor de acht wereldtitels zyn op het ogenblik ruim drie honderd gegadigden. Het grootste aantal deelnemers verwacht men bij de stryd op de weg voor amateurs, namelyk meer dan honderd. Voor de regenboogtrui op de weg bij de professionals zullen niet minder dan 71 renners aantreden. Ook bij de baanwedstrijden is de belang stelling van de amateurs het grootst: 38 sprinters, 32 achtervolgers en 16 stayers. Daartegenover staan 22 profsprinters, 15 achtervolgers en 22 profstayers. Door het onverwacht grote aantal inschrijvingen voor de stayertitels zal het noodzakelijk zijn de vastgestelde rustdagen uit te buiten om bij de nrofs een derde serie en de on vermijdelijke extra herkansingsritten te laten rijden. De amateurs zo is beslist zullen de wedstrijden evenals de profs achter zware motoren rijden. Ook de publieke belangstelling is zeer groot. Vooral voor de wegkampioenschap- pen. Uit Herenthals de woonplaats van de Belgische crack Rik van Looy is bij voorbeeld een noodkreet gekomen om auto bussen. In de plaats zelf zijn alle beschik bare autobussen al lang volgeboekt en men heeft nu een beroep moeten doen op de Nederlandse ondernemers om alle srip- porters van de Belgische favoriet naar het parkoers in Zandvoort te kunnen ver voeren. Ook in Nederland komen uit tal van streken vooral uit Brabant, waar het enthousiasme voor het wielrennen altijd al zeer groot geweest is vele bussen met supporters en belangstellenden. De definitieve ploegen op de weg zijn overigens nog steeds niet samengesteld. Men wil daarmede zo lang mogelijk wach ten. En wel vooral omdat er voor de be schikbare plaatsen vele gegadigden zijn. Rik van Looy Men wil daarom nog enkele wedstrijden afwachten om te de kandidaten daarin rijden. grote weg- bezien hoe Rik van Steenbergen 45 sec. Bihannic voelde zich echter te een zaam daar ver voor het peloton en nadat hij nog vijftien kilometer meer tegen de klok dan tegen het renneveld had zitten vechten, besloot hij zich te laten terug vallen bij zijn collega's. De Fransman Loustallot, in 1958 een van de meest strijd bare figuren in de Omloop van het Westen, zag eveneens een uitlooppoging mislukken, ondanks de steun, die hij genoot van zijn landgenoot Voulot en de Belg Sweecks. De ploeggenoten van de drager van de leiderstrui, Everaert, controleerden voor in het peloton de stellingen en riepen ieder, die het waagde te rebelleren, tot de orde. Niettemin slaagde Pierre Scribante er bij de ravitaillering Muzillac (125 km) in, door de mazen van het net te glippen. Hij was Wielrennen snel uit het gezicht verdwenen en na een solo van 35 km. bedroeg zijn voorsprong 1 min. 40 sec. De vruchten van zijn werk zou hij echter niet plukken, want toen het peloton eenmaal uit zijn slaap was, legde het dadelijk een grote activiteit aan de dag. Aure, Novak (tot tweemaal toe) en ook onze landgenoten probeerden een voor tijdige beslissing te forceren. Het peloton werd uit zijn voegen gerukt en van me nigeen werden extra-inspanningen ge vraagd om bij te blijven. De snelheid werd hierdoor opgevoerd en het slachtoffer hier van werdScribante, die tegen dit ge weld niet was opgewassen. Op 40 km. van de finish, onder de ogen van een belangstellende Louison Bobet, die zich onder de toeschouwers had ge schaard, werd een nieuw bombardement ingezet, waarin de Nederlanders een be langrijk aandeel hadden, vooral Stolker, De Haan en Geldermans. Enkele kilome ters voor Lorient nog deed de bijzonder actieve Stolker, in samenwerking met Beuiffeuil, een krachtdadige poging om vóór het peloton uit de stad binnen te komen en om als triomfator te worden gehuldigd. Het lukte ook hem nu echter niet en zo kwam het weer op een eind sprint aan, ditmaal op de wielerbaan van het nieuwe stadion Lorient. Van Steen bergen, gelanceerd door zyn land- en ploeggenoot Schoubben, snelde als eerste over de eindstreep. Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: 1. Eveaert (Fr.), 18 uur 3 min. 37 sec.; 2. Simpson (G.B.) z.t.; 3. Elliott (Ierland) z.t:.; 4. Schouben (Belg.) z.t.; 5. Stolker (Ned.) z.t.; 6. Rosseel (Belg.) z.t.; 7. Colette (Fr.) z.t.; 8. Cerami (Fr.) z.t.; 9. Beuiffeuil (Fr.) z.t.; 10. Forestier (Fr.) z.t.; 13. Van Steenbergen (Belg.) 18.04.19; 14. Captein (Ned.) z.t.; 15. De Haan (Ned.) z.t.; 19. Schalk Verhoef (Ned. z.t. 24. De Roo (Ned.) z.t.; 26. Van den Brekel (Ned. z.t.; 27. ex aequo: o.a. Geldcrmans, Niesten, Post en Vergoossen (allen Nederland) z.t. In de softbalcompetitie komen vele nor male uitslagen tot stand na een heel vreemd wedstrydverloop. Neem bijvoor beeld de Pinguins, dat won van The Cat chers met 1311 na met 111 achterge staan te hebben. HIIC boekte een 52 achterstand tegen VVGA, maar won met 76. De enige abnormale uitslag, die vol gens de normale weg tot stand kwam, is de 100 nederlaag van Rooswyk tegen OVVO. In de tweede klasse A kwam RCH weer een stap dichter bij de titel door een 113 zege op DSS. In klasse B gaat SC Haarlem kampioen worden. Hieraan heeft de oor spronkelijke kandidaat HCK 2 dapper mee gewerkt. SC Haarlem speelde 66 tegen EDO, terwijl HCK 2 met 11—9 van THB verloor. De Pinguins hebben tot hun schrikt moeten ervaren, dat het in degradatie gevaar verkerend The Catchers een bij zonder felle start demonstreerde, waar door de Heemsteedse dames al na drie in nings met 61 achterstonden. Wie dacht dat het Amsterdamse geweld toen wel zou worden ingedamd, kwam bedrogen uit, want in de vierde slagbeurt werden er nog twee runs aan het totaal toegevoegd (31), en in de vijfde innings nogmaals Softbal drie (11—1). Toen begon het spel van de Pinguins-meisjes pas soepel te lopen. Mary Brouwer, Jane Honing en Riet Vermaat vonden de juiste slaghouding terug, wat resulteerde in drie tweehonkslagen. De druk die hierna door de andere meisjes op het Catchersveldwerk werd uitgeoefend, werd oorzaak, dat de achterstand ziender ogen slonk. Bij het afsluiten van de vijfde slagbeurt was de stand gelijk 1111. De zesde slagbeurt gebruikte de Pinguins om even op adem te komen, en de laatste in nings gebruikte Jane Honing met honk- slag, en Riet Vermaat met homerun, om een niet gedachte zege veilig te stellen (13—11). HHC deed een soortgelijke ervaring op tegen VVGA. In de vierde innings ging de 21 voorsprong verloren in een 25 ach terstand. Onmiddellijk grepen toen Els ter Meulen en Emmy Hofstra met goed slag werk in. en het was 55. Foutjes aan beide kanten bracht in de voorlaatste inning de stand op 66. Een honkslag van Sondorp en een slag voor twee honken van v. d. Mark bracht de stand op 7—6, waardoor HHC in verliespunten de leidster bleef van de afdeling. Een volkomen falende tweedehonkvrouw, Willy Schoorl, en een niet in vorm zijnde Wil van Manen op de werpplaat. waren wel de voornaamste oorzaken van de grote 100 nederlaag, welke Rooswijk in Am sterdam op OVVO leed. Dit is jammer, om dat de meisjes uit Velsen-Noord juist de laatste weken, door bijzondere prestatie in het nieuws kwamen. Schoten heeft de laatste kans om van de laatste plaats af te komen niet gebruikt. Tn een weinig enthousiaste wedstrijd tegen TYBB waarbij een 1—0 achterstand, na T ennis De Hilversumse tennisclub heeft op haar banen aan de Bussumer Grintweg een bijzonder interessant en zeer sterk be zet internationaal toernooi, waarin onge veer 40 buitenlandse deelnemers- en -sters uit 10 verschillende landen deelnemen, georganiseerd. Men heeft o.a. de volledi ge Belgische Davis Cupploeg waarvan Brichant als eerste geplaatste speler op het schema voorkomt, ingeschreven. Voorts zijn geplaatst Woolff (Nieuw-Zee- land), Philips Moore (Australië), Böck (Oostenrijk). Legenstein (statenloos), Net te (Australië) Bey (Rhodesial en Baco (Duitsland). Het is jammer dat van onze sterkste spelers slechts Piet van Eysden van de partij is. Wim Maris en Hans van de Weg moesten wegens ziekte verstek laten gaan. De or ganiserende vereniging had op de eerste dag de pech dat de weersomstandighe den niet meewerkten. Daardoor konden de partijen pas in de loop van de middag be ginnen en moesten ook toen nog enkele ma len wegens regen worden onderbroken. Van de buitenlandse deelnemers werd slechts de Zwitser Dietschi door een Ne derlander, nl. onze Davis Cupsoeler Van Eysden verslagen. Voorts werd van de geplaatste spelers alleen de Australiër Philips Moore, die niet geheel fit was, be dreigd. Tegen de D.D.V.'er Stradmeijer moest hij de eerste set prijsgeven doch won daarna de tweede en derde en slaag de erin bijna de gehele eerste ronde af te werken. Bijzonder spannend was de partij tussen Lane (Australië) en Schmitt (Duits land), die in de derde set bij de stand 6-6 wegens duisternis moest worden afgebro ken. Advertentie Alle merken dus ruime keu?e G» Tol 1 AA/lf Kanosport De tweede race voor het Europees kam pioenschap tweemanszwaardboten, dat in de buurt van Kopenhagen in de Flying Dutchman wordt gezeild, is gewonnen dooi de Oostenrijker Praxmarer met Sagitta II vóór de Westduitser Kreidel met Butze- man en de Belg Maes met Le Meteor. In het algemeen klassement na twee races heeft Oostenrijk de leiding met 369 punten. De stand luidt verder: 2. West Duitsland 296 pnt.; 3. Italië 265 pnt.; 4. België 233 pnt.; 5. Zwitserland 232 pnt.; 6. Groot Brittannië 226 pnt.; 7. Nederland 218 pnt. De Britse zeiler Jardine, die de eerste race won, heeft de finish van de tweede race niet bereikt wegens het oplopen van averij aan zijn boot Pandora. Ondanks het zeer slechte weer hebben 14 andere boten d^ tweede race volbracht. een homerun van Tini Hetem, in een 21 voorsprong veranderde, wisten de Schoten meisjes dit succes niet voldoende uit te buiten. Mede door het vrij zwakke werpen van Henny Bandstra kon TYBB door goede slagen van Dini de Vries en Ria van Ves- sem de strijd in hun voordeel beslissen (6—3). De stand in de eerste klasse is: de Pin guins 14—24, HHC 12—20, HCK 12—19, TYBB 13—14, OVVO 13—11, Rooswijk 14— 11, VVGA 13—8, The Catchers 14—8 en Schoten 133. In de tweede klasse A kwam RCH na de zege op DSS heel dicht by de afdelings titel. Nog een punt is nodig om kampioen te zijn. Gerda Jansen wierp 10 x 3 slag en had slechts twee honkslagcn tegen. Achter- vangster Wil Hof van RCII gaf een home run weg. De behaalde 113 zege was vol komen verdiend. DIO, dat nog een heel klein kansje heeft, klopte het zwakke TYBB 2 met 164. De stand is hier: RCH 10—20, DIO 9—14, de Meteoor 910, DSS 1010, de Pinguins 3 10—6, TYBB 2 7—2 en HHC 2 9—0. In 2 B, waa IICK 2 het gehele seizoen de scepter zwaaide, is een radicale wijzi ging in de stand gekomen: HCK verloor twee achtereenvolgende wedstrijden, ter wijl de naaste concurrent SC Haarlem geen fouten maakte, althans haast niet, want tegen EDO werd op het nippertje gelijk gespeeld (66). Het was echter vol doende om leidster van de afdeling te worden. De stand is hier: SC Haarlem 1119, HCK 2 10—15, EDO 11—14, de Pinguins 2 10—12, DCG 11—8, THB 11—6 en Schoten 2 100. Schoten 2 degradeert. De uitslagen waren: Perste klasse: OVVO—Rooswijk 10—0, de Pin guins—The Catchers 13—11, TYBB—Schoten 6—3, HHC—VVGA 7-6. The Catchers—VVGA 3-2, Schotende Pinguins 1—23. Tweede klasse A: TYBB 2—de Pinguins 3 4—8, DSS—RCH 3—11, TYBB 2—DIO 4-16. Tweede klasse B: SC Haarlem—EDO 6—6, THB —HCK 2 11—9, de Pinguins 2—DCG 9—8. Derde klasse A: HCK 3—OVVO 2 18-11, EDO 2 VVGA 2 wordt 13/8 gespeeld. Derde klasse B: RCH 2—DSS 2 3—20. Vierde klasse A: Terrasvogels 2—Lijnden 1—22, Lijnden—DSS 3 28—5. Vierde klasse B: Bloemendaal 3—OVVO 3 15—13. Automobilisme De Britse autocoureur Stirling Moss is niet schuldig bevonden aan de dood van de Zwitserse coureur Fausto Mayrat, die op 7 juni tijdens de 1000 km. sportwagen race op de Nuerburgring verongelukte. De weduwe van Meyrat had een aan klacht tegen Moss ingediend, waarbij de ze ervan beschuldigd werd met zijn As ton Martin onverantwoordelijk te hebben gereden en daardoor de wagen van Mey- rat zou hebben geraakt met het noodlotti ge gevolg. De openbare aanklager in Koblenz zei, dat na een diepgaand onderzoek en een re constructie van het ongeval niet is geble ken, dat Moss enige schuld treft. De we duwe van Meyrat heeft de gelegenheid te gen deze uitspraak in hoger beroep te gaan. Advertentie Rook dau morgen eens (CONSTANTE KWALITEIT) De stichting r.k. Sportcentrum Limburg begint in september met een aantal cur sussen voor sport- en spelleiders of leid sters, teneinde in gioot verband een goe de vrijetijdsbesteding te bereiken. Het sportcentrum Limburg stelt zich op het standpunt dat goede sportbeoefening voor al een kwestie is van goede leiding. Wanneer in de toekomst de 5-daagse werkweek een feit zal worden, moeten de mensen die daardoor meer vrije tijd gaan krijgen, geholpen worden aan bezigheden waar zij de voorkeur aan geven, zoals sport en spel, verklaarde rector Boijmans, diocesaan leider van het sportcentrum, tij dens een in Maastricht gehouden persbij eenkomst. De spelleiderscursus zal drie jaar du ren en zal bestaan uit 2 lesavonden per week. Deze lessen worden gegeven in meerdere plaatsen van Limburg door een staf van leraren voor de verscheidene takken van sport. Voor de te houden exa mens zullen rijksgecommitteerden wor den aangevraagd. Men heeft reeds con tacten opgenomen met de overheid, waar van men in beginsel medewerking kreeg toegezegd bij het vestigen van de beno digde accommodatie. Harry Getz, de manager van de Zuid afrikaanse waterpoloploeg, die een tour nee door West-Europa maakt, heeft drie Nederlandse zwemsters uitgenodigd om in het aanstaande zwemseizoen een trip door Zuid-Afrika te komen maken. Het betreft de meisjes Ria van Velzen, Ada den Haan en Cockie Gastelaars.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3