neem Gillette mee... Gemeenteraad Heemstede verwerpt bezwaren van „Sint Bavo" Nieuwe adjunct-directeur van Staatsbosbeheer 8.50 Ir. A. Stoffels uit Haarlem per 1 juni in Utrecht benoemd FOTOKOPIEËN 5 Uitbreidingsplan Kennemerduin Stadskwekerij weer voor publiek opengesteld Examens Mr. Sprey voorzitter van Scheidsgerecht voor Bloembollenhandel Gillette Travel Set Ir. D. Tinbergen bedankt als raadslid ROOMBQTERGEBAK C. Hogervorst wordt notaris in Lisse VAKANTIESPELEN Programma voor zaterdag Uitslag verkoping Riolen liepen over door zware regenval zomer-opruiming V erkeersongevallen UIT STAD EN STREEK Eerste diploma-uitreiking van „Praktisch jaar" Onvoorzichtige jongeman maakte ernstige val Lichtdrukkerij de Rooij Haarlem-speler Kilian naar UVS Umans-bekertoernooi Het programma voor het aanstaande weekeinde Waterpolotoernooi HZV VRIJDAG 31 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De fractie van de K.V.P. in de gemeen teraad van Heemstede heeft in de donder dagmiddag gehouden raadsvergadering geen steun gekregen, toen zij voorstelde de vaststelling van de herziening van het uitbreidingsplan-in-onderdelen „Kenne merduin" aan te houden tot een planoloog advies had uitgebracht over de bouw van een r.-k. bejaardentehuis op het aan „Kennemerduin" grenzende terrein „Overbos". Met uitzondering van de frac tie der K.V.P. was de raad met B. en W. van oordeel dat een bezwaarschrift van het regentcncollege van „Sint Bavo" te gen de vaststelling van de herziening on gegrond was. De heer Zeg waart (K.V.P.) heeft het standpunt van zijn fractie verdedigd en er daarbij op gewe zen welke grote belangen hier voor „Sint Bavo" en de r.-k. bevolkingsgroep op het spel staan. De voorzitter, burgemeester mr. A. G. A. van R a p p a r d, leverde scherpe critiek op de houding van het re gentencollege van „Sint Bavo". Hij bezig de hierbij termen als „misselijke hou ding" en „soort chantagepoging". Me vrouw Van der Meulen -Houwer mr. Ru t g e r s (V.V.D.) leverden voorts een uiteenzetting over hun afwijzende standpunt tegenover het bezwaarschrift van „Sint Bavo". De heer Zegwaart zei dat het regenten college van „Sint Bavo" al het mogelijke zal doen om de bouw van een bejaarden tehuis op „Overbos" te verwezenlijken. In deze zaak zijn al heel wat vergissingen ge maakt, aldus spr. en daarom is het begrij pelijk dat het regentencollege vecht voor zijn zaak. De heer Zegwaart onderschreef het standpunt van „Sint Bavo" dat de ge bieden „Kennemerduin" en „Overbos" be ter gelijk kunnen worden bezien. Een apar te herziening van het uitbreidingsplan voor „Kennemerduin" zou namelijk nadelige gevolgen voor „Overbos" kunnen hebben. Spreker waarschuwde dat het regenten college van „Sint Bavo" mogelijk in be roep zal gaan tegen de herziening van het uitbreidingsplan voor „Kennemerduin'. Hierdoor zou de bouw van het gerefor meerde bejaardentehuis kunnen worden gestagneerd. De heer Zegwaart zei een dergelijke gang van zaken te betreuren. Voorts gaf hij de verzekering dat als „Sint Bavo" geen medewerking voor de bouw van 'n bejaardentehuis krijgt, 't on getwijfeld zal trachten volgens de rechts geldige plannen tot bouw van negen villa's op „Overbos" over te gaan. Mevrouw Van der Meulen zei dat thans beter niet over „Overbos" kon worden ge discussieerd. Eerst dient het advies van de planoloog te worden afgewacht. Spr. kon niet inzien dat „Sint Bavo" zou worden gedupeerd, als „Kennemerduin" los van de aan het regentencollege toebehorende grond zou worden behandeld. Zij was van mening dat het bezwaarschrift van het re gentencollege geen sympathieke indruk had gemaakt. „Wij zullen aan „Overbos" alle gewenste aandacht blijven besteden", aldus mevrouw Van der Meulen. Los van deze kwestie gaf zij B. en W. in overweging diligent te zijn ten opzichte van buitenplaatsen in het zuidelijk deel van de gemeente, waarbij zij noemde „Eikenrode" en „Hertenduin". Mogelijk kan de gemeente in deze overleg plegen met provinciale instanties en organen op het gebied van de natuurbescherming. (Zoals bekend is, heeft ons blad onlangs een gehele pagina aan de door mevrouw Van der Meulen genoemde buitenplaat sen gewijd. Red.). Mr. P 1 i e s t e r noemde zich geen voor stander van „koppelen", zeker niet waar het de twee naast elkaar liggende terrei nen aan de Herenweg betreft. Hij voelde er niets voor de herziening van het uitbrei dingsplan voor „Kennemerduin" aan te houden. Eenzelfde standpunt nam mr. Rut gers in. Hij stelde dat het regenten college van „Sint Bavo'" enerzijds wat zielig doet en anderzijds een dreigende houding aanneemt. Hij gaf de verzekering dat de plannen voor „Overbos" grondig zullen worden bezien. Deze kunnen echter los van „Kennemerduin" worden behan deld. De heer Schuitemaker (V.V.D.) leverde een beschouwing over de naar zijn mening grote landschappelijke waarde van „Overbos". „Dit stukje natuurschoon mogen wij niet schenden". De voorzitter zei in een uitvoerige be antwoording dat het regentencollege de Advertentie Van zaterdag af tot en met zondag 9 augustus zal de stadskwekerij van de Haarlemse gemeentelijke dienst voor Hout en Plantsoenen aan de Kleverlaan weer voor het publiek zijn opengesteld. De tijden van openstelling zijn dagelijks (ook des zondags) van 10-12, 14-17 en van 13.30-20.30 uur. Er is weer heel wat te zien, zowel in de kassen als daarbuiten. Zo on der meer in de zogenaamde schooltuin, de boomkwekerij en de rotspartijen. Kinderen beneden de leeftijd van veertien jaar heb ben alleen onder geleide toegang. Haarlem Aan de Rijkskweekschool te Haarlem /iin geslaagd voor de hoofdakte-examens (gehele akte-: mej. S. M. A. dc Kok. Bergen; R. B Grif fioen, Haarlem; A. Brunekreef, Amsterdam: A. W. Post. Beverwijk; J. G. v. Dam. Wormen A. Couvreur, Amsterdam; W. Bank. Wormerveer. Voor gedeelte A: L. P. Garsten en G. F. Pebesma, Haarlem. Voor gedeelte B: mej. Th. M. de Jong, Bergen; Th. Ineke, Den Hoorn (Texel) en G. A. Ahlers, Haarlem. x Utrecht. Frans m.o.-A: A. A. Wolfhagen, Rot terdam; T. J. Uyen, Nijmegen; A. Walbrecht, St. Maartensdijk: T. van Wingerden, Zwijndrecht: H. Schmidt Degener, Heemstede; A. A. M. Zebregs, Tilburg; E. J. Verbunt, Tilburg en de dames P. Rouillaud-Hueting, Amsterdam; L. F. Sluyterman- Van Loo. Utrecht; G. S. J. Stoopman-Braun. Rot terdam; A. P. Sondorp, Scheveningen; A. G. van den Tooren, Alkmaar; Chr. J. C. Scheffer, Am sterdam; Ph. J. M. Schmeitz, Sittard. 's-Gravenhagc. Akte tekenen A: mej. M. de Roos, Amsterdam; mej. E. A. Visser, Amsterdam; J. D. de Vries, Haarlem; J. A. J. Wassenaar, 's-Gra- venhage; W. Barten, Amsterdam. Advertentie raad in een bepaalde richting wil dwingen. De herziening van het plan voor „Kenne merduin" staat de mogelijkheid van de bouw van een bejaardentehuis op „Over bos" echter niet in de weg. De voorzitter zei dat „Sint Bavo" niet recht door zee gaat, als het regentencollege meedeelt eventueel een plan voor villabouw op zijn terrein te zullen indienen. Want het is nim mer de bedoeling van het regentencollege geweest op „Overbos" tot villabouw over te gaan. De voorzitter noemde de houding van het regentencollege „misselijk". „Als dc adressanten in beroep willen gaan tegen de herziening van het plan voor „Kenne merduin", dan doet het niets anders dan een andere instelling plagen, om geen an der woord te gebruiken," aldus de voor zitter. „Men pleegt hier een soort chan tage, dit is volkomen fout." De heer Zegwaart repliceerde: „Mag „Sint Bavo" aanspraak maken op onze volle medewerking? U, voorzitter, zegt wel dat U die zult geven, maar er moest heel wat gebeuren voor u zo ver kon ko men. Het spijt mij dat U zich hebt opge wonden en bepaalde uitdrukkingen hebt gebruikt." Voorzitter: „Ik neem geen woord te rug." Tot mevrouw Van der Meulen zei de voorzitter dat B. en W. een open oog heb ben voor andere buitenplaatsen. Reeds is hiervoor in B. en W. gesproken. Er zijn mogelijkheden genoeg om een ongewens te ontwikkeling ten aanzien van deze bui tenplaatsen tegen te gaan. Nadat nog en kele opmerkingen over en weer waren gemaakt, werd tot herziening van het uit- breidingsplan-in-onderdelen voor „Kenne merduin" besloten, zodat hier niets meel de bouw van een gereformeerd bejaarden tehuis in de weg staat. De raad besloot tot voorbereiding van een herziening voor het uitbreidingsplan voor de terreinen gelegen tussen de Van Merlenlaan, Zandvaart, Kerklaan en He renweg. Nadat de heer Schuitenmaker 'n totaal-overzicht van de uitbreidingsplan nen had gevraagd, noemde mevrouw Van der Meulen een aantal wensen voor de bebouwing van de genoemde terreinen. Graag zou zij zien dat in dit uitbreidings plan mogelijkheden worden geschapen voor de bouw van woningen waaraan in Heemstede behoefte bestaat, namelijk hui zen tot een huur van ten hoogste honderd gulden per maand. Tussen de huizen dient voldoende groen te worden aangebracht. Mevrouw Van der Meulen zou graag zien dat ook een speelterrein voor de opgroeien de jeugd wordt geprojecteerd. Voorts dienen de mogelijkheden van de bouw van bejaardenwoningen te worden over wogen, zodat de oudere inwoners niet te snel in tehuizen behoeven te worden on dergebracht. Wethouder Van Lent zei de wensen te zullen bezien. De heer Zegwaart maakte bezwaar te gen de herziening van het uitbreidingsplan voor een binnenterrein aan de Eikenlaan, waar de heer H. M. Verdonschot tien auto garages wil bouwen. Spr. zei dat in deze gemeente in verhouding tot het aantal ar beiderswoningen te veel garages worden neergezet. Akkoord ging de raad met de verbou wing en uitbreiding van de brandweerka zerne. Ir. Tinbergen (Arb.) wilde dat een definitief instructielokaal voor de brandweer wordt ingericht. Hij broeg aan dacht voor de gebouwen van het gasbe drijf, die sinds de opheffing van het pro- duktieapparaat geen verandering hebben ondergaan. „Men moet oude gebouwen niet doelloos laten staan," zei ir. Tinber gen. De heer Scheer (V.V.D.) sloot zich hierbij aan. Ir. Kooymars (Prot. Chr.) vroeg, of B. en W. kunnen aange ven welke uiteindelijke huisvesting de dienst voor openbare werken nodig zal hebben. De heer Zegwaart zei de indruk te heb ben dat grote ruimten bij de bedrijven niet efficiënt worden gebruikt. Overigens zei hij een uiteenzetting van B. en W. over de in de toekomst noodzakelijke voorzie ningen voor de diverse gemeentebedrijven af te wachten. Alle overige voorstellen werden aangenomen Woonwagenkamp Bij de rondvraag zei mevrouw Van der Meulen dat nog steeds geen verbeteringen op het woonwagenkamp zijn aangebracht. Dit ondanks een reeds in het voorjaar ge nomen raadsbesluit en toezeggingen van B. en W. om de \erbeteringen snel uit te voeren. In de warmteperiode hadden twintig a 24 woonwagens slechts de be schikking over één waterkraan en één „toilet". Spr. achtte dit uit hygiënisch oog punt volkomen onverantwoord. Zij betreur de het dat de verbeteringen zo lang op zich laten wachten en zei te hopen dat de ze thans spoedig worden uitgevoerd. Wethouder Van I.ent antwoordde dat de dienst voor openbare werken ernstig is on derbezet, mede door ziekte van personeel. Hierdoor is een vertraging in de werk zaamheden ontstaan. Vermoedelijk zullen de verbeteringswerkzaamheden eind augustus worden aanbesteed. Het hoofdbestuur van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur heeft mr. dr. L. Sprey in Oegst- geest benoemd tot voorzitter van het Scheidsgerecht voor de Bloembollenhan del. Hij volgt mr. J. H. J. Simons op, die de voor het aftreden vereiste leeftijd had bereikt. Mr. Sprey is sinds 1 januari 1951 waarnemend voorzitter van het scheids gerecht. Geen ballonnenverkoop van Prinses Beatrix Poliofonds Aan de afdeling Haarlem van het Prinses Beatrix Poliofonds is geen vergunning ver leend zaterdag ballonnen te verkopen, zo dat de ballonnenverkoopactie niet door gaat. als u met vakantie gaat. In kamp of caravan, in bungalow of hotel kunt u zich dan op elk moment perfect scheren. Met GILLETTE voelt u zich steeds fris en schoon. Is uw oude apparaat geen precisie-apparaat meer? Vervang het dan door een nieuw, voor u op reis gaat. Neem een in praktisch kunstlederen etui. En dispenser met 6 Blauwe mesjes. en vergeet uw Gillette scheercrènie niet! Gemeenteraad Heemstede Dra. CohenKoster opvolgster In de donderdagmiddag gehouden ver gadering van dc Heemstecdse gemeente raad heeft ir. D. Tinbergen (Arb.) wegens de gezondheidstoestand van zijn echtgenote bedankt als raadslid. Ir. Tin bergen zei te betreuren dat zijn lidmaat schap slechts van korte duur is geweest. Hij wenste de raad eensgezindheid toe, en waar nodig strijdlust. De voorzitter, mr. A. G. A. ridder van Rappard, noemde het bedanken van ir. Tinbergen voor de raad een groot verlies. Hoewel men voor per soonlijke belangen moet wijken, wordt het bedanken zeer betreurd, aldus de voor zitter. Mevrouw dra. H. Cohen-Koster zal ir. Tinbergen in de raad opvolgen, waar door dus twee dames in de uit drie perso nen bestaande raadsfractie van de Par tij van de Arbeid zitting zullen hebben. Advertentie Dra H. Cohen-Koster Mevrouw Cohen is in oktober 1913 in Leeuwarden geboren. Zeven jaar latei- kwam zij naar Haarlem. Zij studeerde aan het Stedelijk Gymnasium en begon in 1931 de studies in geschiedenis aan de Univer siteit in Amsterdam. Na in 1939 te zijn afgestudeerd, was zij een jaar lerares aan het lyceum voor joodse leerlingen in Haarlem. In de oor log moest mevrouw Cohen onderduiken. Na de oorlog heeft zij diverse bestuurs functies vervuld. Zij is onder meer be stuurslid geweest van de afdeling Heem stede van de Partij van de Arbeid. Voorts is zij president van de afdeling Haarlem van de Vereniging van vrouwen met een academische opleiding geweest. Mevrouw Cohen-Koster is lid van de gemeentelijke huurcommissie en secretaresse van de Heemsteedse ouderraad en de oudercom missie van de Crayenesterschool. Advertentie WI| bezorqen overal SPAARNWOUDERSTR, 75 Telefoon 21550 Binnenkort is de benoeming te verwach ten van de heer C. Hogervorst in Hille- gom tot notaris in Lisse. Hij volgt daar notaris F. J. M. Pinxter op, die onlangs de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. De benoeming zal vermoedelijk half augus tus ingaan. De heer Hogervorst werd in 1903 in Haarlem geboren. Hij studeerde aan het r.-k. gymnasium in Amsterdam, waarna hij zijn studies voor het notariaat begon. In 1942 trad hij in dienst van het kantoor van notaris D. Lodder in Hillegom, die later werd opgevolgd door notaris B. J. van Linden van den Heuvell. Hier was de heer Hogervorst eerste kandidaat-notaris. Haarlemse Kath. Ver. voor het Gezin „Zaanenoord" (Zaanenstraat): Spel op de tuin. „Elba" (Ged. Schalkburgergracht): Wedstrijden op de tuin voor kinderen van 9 tot 13 jaar. „Mariagaarde" (Westergracht): 2 uur wedstrijden op de tuin voor kinderen van 9 tot 13 jaar. Tijdens de openbare verkoping in het verkooplokaal Notarishuis a&n de Bilder- dijkstraat in Haarlem is donderdag het perceel Lange Wijngaardstraat 25 zw. en rd. in Haarlem verkocht voor 5510, het perceel Acaciastraat 17 in Haarlem voor 5525 en het perceel Julianalaan 109 in Overveen voor 29.225. Het perceel Bra- ziliëlaan 18 is niet geveild. Het overvloedige hemelwater dat in de afgelopen nacht en vanmorgen is gevallen heeft op verscheidene plaatsen in Haarlem kleine overstromingen veroorzaakt, door dat de riolen de massa's water niet snel genoeg konden afvoeren. De grootste plassen ontstonden op de Rijksstraatweg en de Schoterweg in Haar lem-Noord. Vooral de fietsers ondervonden veel hinder ven deze natte hindernissen. Zij werden gedwongen óf tientallen meters door op sommige plaatsen wel een deci meter diep water te ploegen óf zich op de rijbaan voor het snelverkeer te begeven. Naar ons door de dienst openbare wer ken werd meegedeeld, is er aan dit onder lopen van straten en wegen weinig te doen. De afvoercapaciteit van de riolen is na melijk over het algemeen te klein om al het water bij uitzonderlijk zware regenval vlug genoeg te kunnen verwerken. (Van onze Haagse redacteur) Ir. A. Stoffels uit Haarlem, adjunct inspecteur bjj het Staatsbosbeheer te Haarlem is benoemd tot inspecteur met de persoonlijke titel van adjunct-direc teur van het Staatsbosbeheer te Utrecht. De benoeming is met terugwerkende kracht per 1 juni ingegaan. Ir. Stoffels zal in verband met deze benoeming binnen afzienbare tijd naar Utrecht verhuizen, tengevolge waarvan hij te zijner tijd zal bedanken voor het lidmaatschap van de Haarlemse ge meenteraad, in welk college hij ook zit ting heeft gehad en waarin hij sinds sep tember de fractie van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie leidt. De heer Stoffels werd in 1913 in Am sterdam geboren. Na zijn middelbare schoolopleiding ging hij naar de Land bouwhogeschool in Wageningen, waar hij bosbouw ging studeren. Ook volgde hij een middelbare praktijkopleiding in Zweden op de Kolleberga Skogskola. Hij beëindigde zijn studies in 1937. Een jaar later trad hij in dienst van het Staats bosbeheer, waar hij verschillende stand plaatsen had, tot hij in 1943 in Haarlem werd benoemd, waar hij tot op heden is gebleven. Door zijn functie is ir. Stoffels lid van vele besturen van verenigingen en instellingen, maar ook door zijn grote belangstelling op velerlei gebied. Zo noe men wij onder meer zijn lidmaatschap van de 25ste sectie van de Union inter nationale des stations de recherche forestières, zijn bestuurslidmaatschap van de stichtingen Noord- en Zuid Hollands Landschap en van de provinciale com missie voor landschap en recreatie in Zuid Holland, alsmede van de Raad van Toezicht van de stichting „Goed Kamp" van de A.N.W.B. Voorts is ir. Stoffels voorzitter van de Vereniging van hout vesters en adjunct-houtvesters van het Staatsbosbeheer, bestuurslid van het Instituut van Landbouwkundig Ingenieurs en voorzitter van de Natuurbescher mingscommissie Zuid Kennemerland. Van zijn politieke activiteiten in Haar lem noemen wij allereerst het raadslid maatschap. Sinds 28 juni 1949 is ir. Stof fels namelijk lid van de Haarlemse ge meenteraad voor de V.V.D. Tevens is hij voorzitter van de afdeling Haarlem van deze partij. Tenslotte is ir. Stoffels vice- Advertentie Advertentie Amsterdam. Rokin 116, Tel. 32958 Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Arnhem, Hilversum Donderdagmorgen omstreeks kwart voor negen wilde de bestuurder van een vrachtauto op de Oude Weg in Haarlem linksaf de ir. Lelyweg inrijden. Van tegen overgestelde richting naderde een motor fiets bestuurd door een 23-jarige Amster- damse monteur. Er ontstond een aanrij ding waarbij de motorrijder kwam te val len. Met een lichte hersenschudding en verwondingen aan het hoofd werd hij naar het Grote Gasthuis overgebracht. Na ver bonden te zijn kon hij naar zijn woning te rugkeren. Om kwart voor drie gistermiddag deed zich op de Rijksstraatweg in Haarlem- Noord een aanrijding voor tussen een be stelauto en een 43-jarige bromfietser. Vol gens de politie verleende de bestuurder van de bestelauto, een 53-jarige bakker uit Haarlem, die uit zuidelijke richting ko mend linksaf de Waalstraat wilde inslaan, geen voorrang aan de uit noordelijke rich ting naderende bromfietser. De laatste kwam te vallen en liep een hersenschud ding op. Hij is naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht. Een 52-jarige veehouder uit Haarlem werd donderdagavond omstreeks zeven uur op de Slaperdijk in Haarlem-Noord aangereden door een hem achterop ko mende personenauto toen hij linksaf de Vergierdeweg wilde oprijden. De bestuur der van de auto, een 41-jarige bedrijfslei der uit Santpoort, reed in een poging een aanrijding te voorkomen de berm van de Slaperdijk in en botste, na de fietser te hebben geraakt, tegen een aldaar staande transformatorkast. De fietser kwam er met enkele schaafwonden af. De automo bilist kreeg een snijwond aan de hand. Zijn wagen werd ernstig aan de voorzijde be schadigd. 'n betrouwbaar Zwitsers anker horloge voorzitter van de afdeling Haarlem van „Volksonderwijs". Tijdens de tien jaren van zijn lidmaat schap heeft ir. Stoffels immer geprofi teerd van zijn grote kennis van en be langstelling voor planologie en stadsont wikkeling. Ir. Stoffels is lid van de vol gende raadscommissie: stadsontwikkeling en openbare werken, gemeentefinanciën, subsidiecommissie en commissie van voor bereiding voor de bezwaarschriften en de beroepschriften, welke bij de raad zijn Ir. A. Stoffels. ingediend tegen ontwerp-uitbreidingsplan- nen en ontwerp-onteigeningsplannen. Tijdens de debatten doet ir. Stoffels zich altijd kennen als een vaardige spreker, die zijn zinnen goed formuleert. Hij staat altijd op de bres voor zijn politieke beginselen, maar hij doet dit op een wijze, die altijd recht doet wedervaren aan politieke tegen standers. Men kan hem met recht een libe raal in de beste betekenis van dit woord noemen, die altijd begrip weet op te bren gen voor ideeën en gedachten, die niet tot de zijne behoren. Zijn echtgenote, mevrouw mr. J. M. StoffelsVan Haaften, die onder meer lid is van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal en van de Provinciale Staten van Noordholland, zal bij vertrek uit de provincie, bedanken voor het lidmaatschap van laatstgenoemd college. Nieuws in het kort IIervormde Vrouwendienst Donderdagavond had in het Haarlemse Diaconessenhuis de eerste uitreiking plaats van getuigschriften aan de meisjes, die het „Praktisch jaar voor meisjes met eindexamen ulo", uitgaande van het dia conaal jaar van de Hervormde Vrouwen dienst, met vrucht hebben doorlopen. Zuster A. L. Saraber ontving ouders, meisjes, commissieleden en belangstellen den in de gezellige zusterzitkamer, waar na de voorzitter van de commissie, de heer F. L. Wichman, allen hartelijk wel kom heette. Mejuffrouw mr. M. Boerée leidde de uitreiking in met een korte be spreking van de verschillende soorten cha ritatief werk. die reeds sinds de tijden van Grieken en Romeinen bestaan. Een bij zondere stuwkracht kreeg dit werk in ons land door het Réveil, toen vele diacones- senhuizen en kindertehuizen werden op gericht. Thans nemen ook de revalidatie centra een belangrijke plaats in. Het ex periment van het praktisch jaar Wordt ge dragen, aldus mejuffrouw mr. Boerée, door dezelfde geest van geloof, die uit het Réveil sprak. Ten slotte werd aan de meis jes een door mejuffrouw J. S. Luitingh prachtig gecalligrafeerd getuigschrift overhandigd. Hierna werden vele gelukwensen uitge sproken, onder meer door mejuffrouw F. de Bas, die in het tot stand komen van dit plan „praktisch jaar" zo'n belangrijk aandeel heeft gehad. Na een koffiepauze las mevrouw ir. Waardenburg-Lindeijer, enkele korte delen uit de jaarrapporten der meisjes voor. Hieruit bleek duidelijk, welke vor mende waarde het praktisch jaar voor de meisjes heeft gehad. Nadat het jaarlied „Laat God regeren was gezongen, sprak één der meisjes, mejuffrouw Joke van Sabben, de commissie toe, waarbij zij de ze dank bracht en bloemen overhandigde Tot slot van de bijeenkomst vertoonde wika Van der Pol. de leidster van het diakonale jaar Utrecht een serie kleuren dia's. Tijdens werkzaamheden voor het plaat; sen van een centrale-verwarmingsinstalla tie in een perceel aan de Dr. C. A. Gerke- straat, moest een achttienjarige hulpmon teur uit Alkmaar donderdagmorgen de schoorsteen vegen. Tegen de uitdrukke lijke wil van zijn superieuren klom hij voor het uitvoeren van dit karwei, inplaats van langs een ladder via de regenpijp om hoog. Op ongeveer een meter afstand van de dakrand brak deze pijp en de jongeman stortte van ongeveer vier meter hoogte naar beneden. Hij werd in ernstige toestand naar het Marine hospitaal in Overveen vervoerd. Het bleek dat hij beide polsen en het rechtersleubelbeen had gebroken. Voorts had hij een bekkenfractuur, vlees wonden aan knieën en hoofd en een her senschudding opgelopen. Advertentie Schagchelstraat 14 NIEUWSTE PROCÉDÉ Overleden. Donderdag is in Haarlem op de leeftijd van 71 jaar overleden de heer M. Flohil, de oprichter en eigenaar van de handelsonderneming „Koetosari" in Haarlem. Van de oprichting in 1934 tot begin 1957 was het bedrijf gevestigd aan de Hooimarkt. In 1953 droeg de thans over ledene de onderneming over. Het bedrijf is sinds 1957 gevestigd aan de Harmenjans- weg. De crematie geschiedt dinsdag op Westerveld na aankomst van de trein om 13.03. Vernieuwing meubilair. B. en W. van Bennebroek hebben de gemeenteraad een krediet van 3215 gevraagd voor de ver nieuwing van het meubilair in het raad huis. Aangeschaft zullen worden zes bu reaus, een klein bureau, negen armstoelen en twee ladekasten. Geen spreekuur. De burgemeester van Zandvoort is verhinderd woensdag zijn wekelijks spreekuur te houden. Advertentie De Surinamer Kilian van „Haarlem" heeft voor het komende seizoen een con tract afgesloten met de Leidse semi-prof- club USV. De tweede wedstrijd in het Umanstoer- nooi tussen DCO en Bloemendaal, die don derdagavond werd gespeeld, eindigde in een vier-nul overwinning voor DCO nadat de rust met twee-nul was ingegaan. Ver dam (2x). Prins en v. d. Ban scoorden de doelpunten. In de finale komen dus DCO en Renova op donderdagavond 6 augustus. De ver liezersfinale wordt reeds woensdag 12 augustus gespeeld tussen RCH 2 en Bloemendaal. ZATERDAG Overgangski. A: HFC Haarlem -Neptunus. 16.00 uur; RCH—OWO 2. 16.00 uur: RFC—TIW. 16.00 u. Tweede kl. A: TOGDOS. 16.00 uur: Hilversum -TIW 2, 16.00 uur. Tweede kl. C: EDO 2—JOS, 16.00 uur; Shell-» Rood Wit, 16.00 uur. Rayon Haarlem 3 A: Schoten 4—HCK 3, 15.30 uur. 4 A: TYBB 2—Schoten 5, 16.00 uur; Rooswijk 3 Velsen. 16.00 uur. 4B: Kennemerland 3HHC 3, 15.00 uur; Half weg 2VI. Vogels 2. 16.00 uur. ZONDAG Overgangski. B: Spartaan—Schoten 2. 12.00 uur. Tweede kl. B: DSS-Rivalen. 12.00 uur: HHC 2 THB. 14.30 u.; Schoten 3—SC Haarlem 2. 10.00 u. Tweede kl. C: Laakkwart.— Bloemend.. 11.00 u. Rayon Haarlem 3A: Rood Wit 2—Terrasvogels, 10.00 uur. 3 B: HalfwegHCK 4, 14.00 uur: Rooswijk 2 SC Haarlem 3, 10.00 uur; EHS 2DIO, 10.00 uur. 4 A: Ripperda—OG 2, 12.00 uur. 4 B: Schoten 6OG, 12.00 uur. 4 C: OG 3—Bloemendaal 2, 10.00 uur; DIO 2— HCK 5. 10.00 uur. 4 DVI. Vogels—RCH 3, 10.00 uur; THB 2—Sik- kens, 10.00 uur. Zaterdagmiddag 8 augustus, des namid dags om half drie houdt de Hillegomse Zwemsport Vereniging in het gemeente lijke zwembad een waterpolo-toernooi. De deelnemende ploegen zijn: VZV, NVA, Zwemclub „Haarlem" en HZV.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9