8 Landen Gouden Helm FILATELIE 1 CANADA S' Kop Op borst vooruit A li Baba Hier bin ich Les Tricheurs Jacht op een scherpschutter Teenagers melody VAKANTIESPELEN Programma voor maandag Foei Nicole Het spookhuis op de heuvel Journaals „De fluit van Boze Bol" met Rikkie en Slingertje Aanbesteding van demping Holland-Nautic-haven Kinderen van „De Glip gingen uit Inwonertal Bloemendaal iets afgenomen F. Lodder waarnemend districtsvoorzitter W. Duim veertig jaar bij Amsterdamse Bank Pierre Alizé treedt weer op bij circus Krone J. Snitjer koninklijk onderscheiden Afscheid van Invoerrechten en Accijnzen Van de wal in de sloot Heemsteedse Reddings brigade vergaderde Weer diefstal uit auto's Gabaret in muziektent en vuurwerk Tour de Lisse start maandagavond Verwarring over de huurblokkering Kamerlid stelt vragen Wolkbreuk zette deel van Tilburg onder water Rebellie in Laos 8 ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Studio). Een allerleukste film is „Kop op borst vooruit", gemaakt vol gens Engels recept. Een peloton recruten onder leiding van een op het eerste ge zicht barse, maar bijzonder menselijke sergeant zorgt voor de pret. Er gebeurt in de film nergens iets opwindends, maar juist de humorvolle tekening van het ge wone recrutenleven doet plezierig aan. De sergeant is Engelser dan Engels en de nu en dan optredende kapitein mag er ook best zijn. Een van de recruten moest op zijn trouwdag opkomen en daarom heeft zijn jonge vrouw zich maar als kantine meisje de kazerne binnengedrongen. Voor het verdere lachwerk zorgen een paar ex centrieke mannetjes, die de militaire dienst of als kwelling ervaren, of maar een vreemde zaak vinden. (Cinema P a 1 a c e) De herverto ning van „Ali Baba en de 40 rovers" ont lokte aan het slot van de voorstelling zelfs een geestdriftig applaus bij de me rendeels jeugdige toeschouwers. Onder de Hollywood-bewerkingen van de 1001 nachtsprookjes neemt deze film dan ook een goede plaats in. Er is minder in gelet op de aantrekkelijke harem dan op het thema zelf, dat rijk aan actie wordt ge serveerd. (L i d o) en „Hier bleib ich" luidt de ti tel van de film met Caterina Valente, die in dit theater is geprolongeerd. Een week blijft Caterina dus nog en dat betekent zang, dans en show voor alle liefhebbers. (Lux or) De zondaars in spijkerbroek oorspronkelijke titel „De leugenaars" geven ons nog een week te denken. Men doe er zijn voordeel mee of krijge er zijn bekomst van. (R o x y). Ook op het thema van deze film zijn talloze variaties mogelijk. Door gaans is het één dapper man, die een troep boeven op het spoor is. Ditmaal vervolgen de boeven de man. Het landschap speelt een niet onbelangrijke rol in dit ruwe en genadeloze, maar toch eerlijke verhaal, waar men lang op de ontwikkeling moet wachten, die het gelukkig einde inluidt. Van maandag af is Mexico het land, waar „De verleider met de sombrero" haren op snaren zet, revolutie ontketenend op een wijze, die Mexicanen nu eenmaal in het bloed zit. Het witte doek is er vol van! (Minerva). Tot en met maandag in alle voorstellingen het vrolijk geweld van jeugd en ritme. Dinsdag en donderdag wordt, het in de matinees opgevolgd door de kluchtige verschijning van Red Shelton in ..Dwaze mr. Jones". De avonden van dinsdag en woensdag zijn gewijd aan de laatste film van Hitchcock „De vrouw, die tweemaal leefde". Donderdag een en al geestige onzin, wanneer René Clair's „Spook te koop" nog eens aan de orde (der vakantie) is. ■ïaarlems Speeltuinverbond „Buitenrust" (Van Zompelstraat)2 uur speurtocht per fiets. Leeftijd 9— 14 jaar. „Delftwijk" (Van Moerkerkenstraat): 2 uur speurtocht per fiets. Leeftijd 914 jaar. „D.V.S." (Vondelweg): 2 uur speur tocht per fiets. Leeftijd 914 jaar. Flora" (Van Oosten de Bruijnstraat): 9 uur badminton op de tuin. 2 uur fietsrally voor kinderen van 914 jaar. „Frans Hals" (Schotersingel): 1011 jaar zwemmen in zwembad Klever laan. Leeftijd 614 jaar. 2 uur speur tocht per fiets. Leeftijd 914 jaar. ..Glasblazers" (Papentorenvest): 2 uur fietsrally voor kinderen van 914 j. „Klarenhof" (Brouwersplein): 10 uur zandbakwedstrijden voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar. 2 uur fiets rally, Leeftijd 914 jaar. „Nieuw Leven" (Spaarndam): 2 uur speurtocht per fiets. Leeftijd 914 j. „Oosterkwartier" (Zomervaart)10 11 uur zwemmen in zwembad Hout- vaart. Leeftijd 614 jaar. 2 uur speurtocht per fiets Leeftijd 914 j. „Patvliet" (Delftwijk): 2 uur speur tocht per fiets. Leeftijd 914 jaar. „Jeugdland" (Theemsplein)1011 uur zwemmen in zwembad Houtvaart. Leeftijd 614 jaar. 2 uur fietsrally. Leeftijd 914 jaar. „Centrum" (Wilsonplein)10 uur zandbakwedstrijden voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar. 2 uur fiets rally. Leeftijd 914 jaar. „V.Z.O.D." (Nieuwlandstraat): 10 uur zandbakwedstrijden voor kinderen van 4 tot. en met 7 jaar. 2 uur speur tocht per fiets Leeftijd 914 jaar. Weltevreden" (Spaarndamseweg): 2 uur speurtocht per fiets. Leeftijd 9— 14 jaar. „W.I.K." (Oude Weg): 10 uur speur tocht in de buurt voor kinderen van 614 jaar. 2 uur fietsrally voor kin deren van 914 jaar. „Te Zaanen" (Anthony Fokkerlaan): 2 uur speurtocht per fiets. Leeftijd 914 jaar. Haarlemse Kath. Ver. voor het Gezin Alle speeltuinen doen mee aan een speurtocht voor oudere jongens en meisjes in de omgeving van Haarlem. Nadere gegevens op de tuinen. Haarlemse Raad voor de Jeugd Van 1012 uur en van 24 uur in richten en versieren van Stadsdoelen- plein. Leeftijd 1014 jaar. Verder spel, voorlezen, muziek, verkleed partijen, enz. (Rembrandt): „Foei Nicole", de laatste film van Romy Schneider lijkt ge ïnspireerd op de grappige Engelse kome die „Je kunt het toch niet meenemen". Ook hier handelt het namelijk om een ge zin, waarvan alle leden artistieke neigin gen hebben. Nicole, de oudste dochter maakt gedichten, haar zusje schildert, hun jongere broertje jongleert, de vader des huizes schrijft detectiveverhalen en moeder componeert. Hoe leuk dat alle maal kan zijn bleek duidelijk uit de En gelse film. De Duitse „versie" laat echter veel meer zien hoe vervelend het allemaal kan worden, wanneer de artistieke pogin gen tot een succes leiden, als de oudste dochter Nicole (Romy Schneider) een to neelstuk schrijft, dar een enorme opgang maakt. De gevolgen blijven niet uit. Het gezin Dassau gaat in een kasteel van een huis wonen, rijdt in verschillende auto's rond en draagt de duurste kleren. Het is allemaal net iets te veel van het goede. Maar ook dit blijkt nog niet genoeg. Pas als de charmante, mooie Amerikaanse pro ducer verschijnt, die het stuk van Nicole voor Broadway wil kopen, kan het ver haal tot een nog ultra-gelukkig einde ko men. Want natuurlijk wordt de Ameri kaanse heer verliefd op Nicole, en trouwen ze. Misschien kunt u beter zelf eens gaan kijken om net als wij tot de conslusie te komen, dat Romy Schneider echt geen groot actrice is en dat „Foei Nicole" wel fraai van kleur, maar verder niet zo kleur rijk is. (Frans Hals) Een door merg-en- been vlijmende gil, gevolgd door het laat ste rochelen van een gekeeld mens en dan een lugubere lach. Dat is het veelbeloven de begin van de film „Het spookhuis op de heuvel," die gemaakt is voor hen die bij wijze van amusement eens een uurtje lek ker willen griezelen. Alle voorwaarden voor het opwekken van klamme handen, kippevel en rugrillingen zijn opgetrom meld: een geheimzinnig kasteel, gasten die in begrafenisauto's hun opwachting ko men maken, deuren die zo maar van zelf dichtslaan, bloed dat van de zoldering druppelt en een wijnkelder met een gehei me put waarin de slachtoffers door mid del van een of andere chemische vloeistof verdonkeremaand worden. Verder zijn er natuurlijk de nodige spookverschijnin gen, die er voor zorgen dat de gasten zich na twaalf uur 's nachts niet behoeven te vervelen. We geloven echter niet dat heel veel kijkers het verloop van al die gebeur tenissen bibberend op hun stoel onder gaan. Daarvoor ligt de onwaarschijnlijk heid er te dik bovenop en wordt er met te doorzichtige middelen naar goedkope effecten gewerkt. Natuurlijk is de inhoud van het verhaal maar bijzaak. Op uitno diging van de kasteelheer en zijn mooie ega komen drie mannen en twee vrouwen een „spookfeest" vieren. Wie de volgende morgen geestelijk en lichamelijk onge schonden haalt krijgt tienduizend gulden als soulaas. Na veel gekrijs en plotselin ge verdwijningen kunnen er ten slotte slechts vier gasten hun beloning incasse ren. Waarom de vijfde niet, moet u, als u niet al te hoge eisen aan spoken stelt, zelf gaan zien. De sportevenementen hebben „Spiegel van Nederland" niet onberoerd gelaten. Er zijn goede opnamen van de zwemstrijd tegen Engeland, waarin men onze cory feeën aan het werk ziet. Ook de motor- cross-duivels jagen veel stof op. Interes sant en goed geëncenseerd is het bezoek aan het „Carrousel dér kunsten" in Den Haag. Ook het bezoek aan de expositie „Hart van Brabant" in Tilburg is doel treffend en licht var sfeer. Een zomers en pittig journaal ditmaal. Polygoon-Profilti filmde hoe de jeugd van de Amsterdamse binnenstad zich tij dens de vakantie vermaakt, de acrobatiek van de deelnemers aan de motorcross in Norg om de Grote Prijs van Nederland en de werking van een golfhoogtemeter in de zee voor Katwijk. Verder kan men de zwemprestaties van „onze" meisjes be wonderen tijdens de ontmoeting Neder- land-Engeland in Waalwijk, waarbij voor al Ria van Velzen en Cockie Gastelaars bewezen in topvorm te zijn. Vrijdag heeft het poppentheater „Mer- lijn" in de Vleeshal aan de Grote Markt in Haardem een opvoering gegeven van „De fluit van Boze Bol", dat onlangs in première is gegaan. De kinderen hebben zich weer uitstekend geamuseerd. Ge lachen hebben zij om de dwaze streken die het aapje Slingertje uithaalde, gegrie zeld hebben zij om de kwaadaardige Boze Bol, die door allerlei slinkse tovermidde len koning van het bos wil worden. Dat gaat zo maar niet, want het jongetje Rik kie en de goede tovenaar Merlijn zijn er ook nog. Zij redden te zamen met Slin gertje kabouter Langhaard en het konijn tje Bruinvel uit de handen van Boze Bol, die ondanks zijn toverfluit het toch moet afleggen tegen de toverkunsten van Mer lijn. Het verhaal zit goed in elkaar, is boeiend van begin tot eind en bevat een aantal aardige vondsten. Fantasierijke de cors en een uitstekende belichting doen de rest. Jammer is dat de Vleeshal zich eigen lijk niet leent voor voorstellingen van een poppentheater. Er gaat veel van de intie me sfeer, een eerste vereiste voor derge lijke voorstellingen, verloren. Bovendien is de akoestiek vrij slecht, waardoor de kinderen die achter in de zaal zitten veel ontgaat. Dit doet echter niets af aan de artistieke prestaties van Maaike Hobbel en Rien Baartmans, die het poppentheater met zo veel plezier en enthousiasme lei den. Binnenkort zal worden begonnen met het aanleggen van rioleringen, het dempen van de Paul Krugervaart en van een ge deelte van de haven in de Haarlemse stadsuitbreiding Holland-Nautic. De aan besteding voor dit werk zal maandag 17 augustus om half twaalf in het Haar lemse stadhuis plaats hebben. In drie autobussen zijn vrijdag 130 kin deren van de buurt- en speeltuinvereni ging „De Glip" uitgegaan. De tocht begon in een flinke regenbui, waarvan de jeugd zich evenwel heel weinig aantrok en als eerste doel werd, wederom in de stromen de regen, Soesterberg aangedaan. Hier vertoefde het gezelschap maar kort. Daar na togen de kinderen naar Vinkeveen waar de zon heerlijk scheen en de kinde ren in de speeltuin hun hart konden opha len. Natuurlijk bleef een tractatie niet achterwege. Nadat in Bussum de hei nog even was opgezocht en de regen weer was begonnen, ging men op huis aan. Het tam boerkorps van „Eensgezind-Excelsior" zorgde voor een roffelend welkom, toen de kinderen weer aan „De Glip" ar riveerden. In het tweede kwartaal van dit jaar is het aantal inwoners van Bloemendaal to- ruggelopen van 20097 tot 20090. Geboren werden 77 kinderen, er overleden 52 men sen. In totaal vestigden zich 524 mensen, waartegenover staat dat er 556 vertrokken. De heer J. L. Kattestaart heeft zich ge noodzaakt gezien zijn functie als voorzit ter van het district Noordwest van de Ko ninklijke Nederlandse Bond tot het Red den van Drenkelingen neer te leggen. De functie van districtsvoorzitter wordt nu waargenomen door de heer F. Lodder, Voorzitter van de Haarlemse Reddings brigade voor Drenkelingen. Ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstverband bij de Amsterdamse Bank n.v. is de heer W. Duim, werkzaam op de effectenafdeling van het kantoor aan de Grote Houtstraat in Haarlem, vanmorgen in aanwezigheid van directie en personeel hartelijk gehuldigd. De directeur, mr. Z. W. Houttuyn Bloe mendaal, richtte waarderende woorden tot de jubilaris en overhandigde hem de ge bruikelijke enveloppe met inhoud. Namens het personeel sloot de personeelchef, de heer W. van der Wilde, zich daarbij aan. Als stoffelijke blijken van erkentelijkheid mocht de heer Duim verscheidene geschen ken in ontvangst nemen. Vanmiddag heeft de heer Duim in zijn woning, Atjehstraat 107 in Haarlem-Noord, een ontvangst gehouden. Pierre Alizé, de „vlieger" van het lucht- acrobatentrio De Drie Alizé's, die tijdens de voorstelling van het Duitse circus Kro ne in Haarlem op 4 juli bij een val ernstig werd gewond, zal vandaag op zijn 49ste verjaardag weer optreden. Hij zal on der meer met zijn vrouwelijke .partner Marlies de „dubbele passage" uitvoeren in Arnhem, waar het circus momenteel verblijft. Tijdens de voorstelling in Haarlem greep Alizé mis na het maken van een salto. Hij stortte van een hoogte van twaalf meter naar beneden. Bewusteloos werd hij naar Mariastichting in Haarlem overge bracht, waar werd vastgesteld, dat zijn schedel ingedeukt was. Een operatieve in greep bleek noodzakelijk te zijn. Na enke le weken kon de Franse luchtacrobaat het ziekenhuis verlaten. Vrijdagmiddag heeft de heer J. Snitjer, in de rang van hoofdassistent A bij de in spectie Invoerrechten en accijnzen aan de Zomerlusstraat in Haarlem na een loop baan van 41 jaar bij de belastingdienst af scheid genomen. Tijdens de plechtigheid, waarbij het hele inspectiepersoneel aanwezig was, werd hij onderscheiden met de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Het waarnemend hoofd van de inspectie, de heer J. C Hanhart, speldde de heer Snitjer uit naam van de Koningin de onderscheiding op. Tevoren gaf de heer Hanhart een overzicht van de uitstekende staat van dienst van de schei dende ambtenaar. Deze begon in mei 1918 als commies. In 1935 werd hij as sistent, in 1951 hoofdassistent-titulair en een jaar later hoofdassistent. In juli 1957 volgde zijn promotie tot hoofdassistent A. De directe chef van de heer Snitjer, de hoofdcontroleur A. A. Goedman, sprak eveneens waarderende woorden en liet deze vergezeld gaan van een grasmachi ne namens het inspectiepersoneel. Ten slotte voerde de vroegere verificateur de heer Bulthuis het woord, die herinnerin gen ophaalde uit de tijd dat hij met de heer Snitjer heeft samengewerkt. Hierna bleef men nog geruime tijd ge zellig bijeen. Volkomen vernield lag vrijdagmiddag omstreeks half vijf een woonwagen in een sloot langs de Waarderweg in Haarlem- Oost. Het voertuig dat kort tevoren door een bestelauto was voortgetrokken, was door een mankement aan het voorste draaistel van de weg geraakt. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor omdat het gezin, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen in de bestelauto had plaatsge nomen. Van het huisraad bleef eveneens niet veel heel. Het gedupeerde gezin is tijdelijk deels in een woning aan de Waarderweg, deels in het woonwagenkamp in de Waarderpolder ondergebracht. GarilIonbevSpeling door Leen 't Hart De stadsbeiaardier van Delft, Leen 't Hart geeft op maandag 3 augustus in de Grote Kerk een carillonbespeling. Het program ma omvat onder meer werken van Handel en Mozart en voorts drie volksliedjes uit Duitsland, Engeland en Schotland. Advertentie MAANDAG 3 AUG. 8 uur naar het Stadion AMSTERDAM NEDERLAND - ZWEDEN - AUSTRALIë - SCHOTLAND DENEMARKEN - FINLAND - DUITSLAND - ENGELAND Grootste en laatste Speedway Programma 195 9 In Heemstede werd onder leiding van de heer R. Abrahams de jaarlijkse alge mene vergadering gehouden van de Heem- steedse Reddingsbrigade, die door onge veer dertig leden werd bijgewoond. Nadat de jaarverslagen van secretai-esse en pen ningmeester aller instemming hadden ver kregen, werd het bestuur als volgt geko zen: voorzitter: de heer R. Abrahams, vi- ce-voorzitter, de heer E. P. Bakker, se cretaresse, mej. B. Redeker; 'tweede se cretaris de heer P. A. Everout, penning meester, de heer Th. Knijnenburg, tweede penningmeester de heer E. P. Bakker. Tot technisch leider van de Brigade werd we derom benoemd de heer W. Beulink. In zijn slotwoord constateerde de voor zitter met genoegen de bloei van de bri gade hetgeen onder andere te danken is aan de prettige en bekwame leiding van de heer Beulink met assistentie van mej. W. van Schie. Zandvoort Opnieuw is bij de Zandvoortse politie aangifte gedaan van diefstal uit gepar keerd staande auto's. Uit vier op de Noord Boulevard geparkeerd staande wagens werden door openbreking diverse persoon lijke bezittingen van de eigenaars ont vreemd. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Irene op woensdag 5 au gustus zal de Oranjevereniging „Zand voort" 's middags voor de kinderen een openlucht-cabaret voorstelling geven in de muziektent op het Raadhuisplein. Na af loop zullen de kinderen voor rekening van de oranjevereniging de kermis mogen be zoeken. 's Avonds om half acht volgt een open luchtcabaret voorstelling voor de ouderen eveneens in de muziektent, waar het ge zelschap Tonny van Zwol zal optreden. Tenslotte volgt om kwart over tienen een groot vuurwerk op het strand voor de Rotonde. Lis se Maandagavond start voor de derde ach tereenvolgende keer de Tour de Lisse. Tot nu toe was het gebruikelijk dat de ploegen onder de naam van 'n school reden. Dit jaar zijn de ploegen echter door een aantal fir ma's uit Lisse geadopteerd. De ploeg van de St. Wilhelmusschool uit de Engel rijdt in Oranje shirts. Ploegleider is Jan van Dijk. De ploeg bestaat uit de volgende ren ners: 1. (rugnummer) J. Lamboo; 2. B. v. d. Lans; 3. W. v. d. Veer; 4. H. Mens: 5. A. Zoet; 6. A. Wassenaar; 7. P. Butter; 8. J. v. d. Ploeg; 9. A. Hoogkamer; 10. L. Beijk. Ploeg openbare school: 11. T. Zeldenthuis; 12. K. v. d. Leede; 13. D. Sittrop; 14. L. Langeveld; 15. H. v. d. Laan; 16. J. van Diest; 17. C. de Bruin; 18. R. Damen; 19. A. Mondriaan; 20. B. Opdam. Rood: St. Jo- sephschool: 21. N. de Kuyper; 22. H. Ver- degaal; 23. B. Rooyakkers; 24. H. v. d. Salm; 25. H. Stuifbergen; 26. E. v. d. Drift; 27. K. Paardekooper; 28. F. Rooyakkers; 29. P. Vrijburg; 30. B. de Bruin. Blauw: Ned. Iierv. School: 31. B. Rietbergen; 32. B. Reit- sma; 33. L. ten Hagen; 34. J. den Butter; 35. D. Guldemond; 36. J. Boot; 37. B. Boot; 38. P. de Kooker; 39. H. van Drunen; 40. A. Hoogeveen. Groen: St. Willibrordschool: 41. J. Hogervorst; 42. G. Smakman: 43. W Moovekind; 44. T.'v. Kesteren; 45. T. Broe- ke; 46. M. van Dijk; 47. C. Meulblok; 48. S. v. d. Ham; 49. J. v. d. Zwet; 50. F. Baak. Reserves: K. Slagboom; van Rijn; B. I-lage. De jury bestaat uit de heren: Egbert van 't Oever; S. Vermeere, J. Waasdorp; P. de Koning; B. van Steyn; J. van Evk en P. Vink. Toerbaas is Jan van Kesteren. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Adrianus, zn v. A. Jansze en A. A. Bogaards, Ranonkelstraat 5; Horten sia Hendrika Maria, dr v. P. Schoone en H. M. Kraakman, de Ru.yterstraat 43; Ma ria Catharina Johanna, dr v. H. J. Hoger vorst en J. M. Kozijn, Akervoordelaan 35; Sharles, zn v. A. Currie en J. J. H. Op- gelder, Stationsweg 17; Geertruida Maria, dr v. N. J. A. van Dijk en M. J. Doeswijk, Hereweg 171. ONDERTROUWD: E. Scholte te Lisse en M. Lobbezoo te Lisse ;J. Opstal te Lisse en T. Rademaker te Lisse; C. H. Koster te Hillegom en M. Th. Warmerdam te Lisse; Th. J. v. d. Zwet te Lisse en E. A. M. de Groot te Lisse. GEHUWD: P. J. M. v. d. Voorn te Lisse en H. M. Schoone te Lisse; W. A. Meyer te Lisse en C. Noë te Wormer; P. H. Zwet sloot te Haarlemmermeer en C. H. van Rooyen te Lisse; P. H. Verhoeven te Hille gom en M. M. J. v. d. Linden te Lisse. Hillegom HEK BESCHADIGD Het hekwerk van een expediteursbedrijf bij het station in Hillegom is tijdens de avonduren ernstig beschadigd. De politie is op zoek naar de daders. GESLAAGD Voor het praktijkexamen Engelse han delscorrespondentie slaagden de heren P. Geljon en L. Willemse in Hillegom. LANTAARNPAAL GESNEUVELD Een met kracht openslaande deur van een grote vrachtauto kwam vrijdagmor gen op de Tweede Loosterweg in Hillegom in aanraking met een lantaarnpaal. Do paal werd door de deur weggemaaid. Het Tweede-Kamerlid de heer Van Rijckevorsel (K.V.P.) heeft aan de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid gevraagd: Is de regering niet van mening, dat ver warring en misverstand zijn of kunnen ontstaan ten gevolge van haar mededeling in een rondschrijven aan de huiseigenaren, dat deze per 1 augustus stortingsplichtig 'olijven ingevolge de Wet Grootboek Wo ningverbetering, omdat daardoor de indruk wordt gevestigd, dat de regering ook voor nemens zou zijn tot het doen nemen van de in de artikelen 12 en 13 van die wet be doelde invorderingsmaatregelen van aan maning en dwangbevel? Is de regering voornemens de invorde ringsmaatregelen voorlopig achterwege te laten, zolang redelijkerwijze te verwach ten is, dat de wet over enige tijd zal wor den ingetrokken, zou het niet juister ge weest zijn om zulks ronduit aan de huis eigenaren mede te delen, zo nodig voor zichtigheidshalve onder voorbehoud van alle rechten jegens de stortingsplichtige huiseigenaren, voor het geval de intrekking van de wet onverhoopt en onverwacht niet tot stand zou komen? Is de regering niet van mening, dat nu zij van oordeel is, dat de Wet Groot boek Woningverbetering onjuist is en daar om dient te worden ingetrokken zij niet slechts constitutioneel bevoegd is tot voor lopige opschorting van invorderingsmaat regelen ten gevolge waarvan de regering geen rechten prijsgeeft, doch slechts be voegdheden tijdelijk niet uitoefent maar zelfs daartoe verplicht kan woi-den geacht uit overwegingen van openhartig rege ringsbeleid en administratieve doelmatig heid? Tijdens een wolkbreuk zijn gistermiddag grote delen van de laaggelegen Tilburgse binnenstad onder water komen te staan. Het bereikte in verschillende straten en pleinen een hoogte van een halve meter. Bij de brandweer kwamen meer dan 200 verzoeken binnen om kelders leeg te pom pen. Door tijdig ingrijpen kon de brand weer op het tentoonstellingsterrein van „Het hart van Brabant" een overstroming voorkomen. De dichte regen en het hoge water waren oorzaak van tal van verkeersongelukken Tientallen botsingen en slippartijen wer den gemeld. Een auto belandde na een slip partij in een sloot, een andere personen auto ramde enige andere voertuigen, door dat de nat geworden remmen hun diensten weigerden. De brandweer is urenlang bezig geweest met het leegpompen van kelders. Door blikseminslag is de boerderij van de heer H. Wijbrands in Molkwerum (Fr.), een prooi der vlammen geworden. De ge hele inboedel en 65 voer hooi gingen ver loren. Gisteravond sloeg de bliksem in een dei- hoogspanningsmasten van de Limburgse Elektriciteitsmaatschappij bij Limmel, ten gevolge waarvan een gedeelte van Maas tricht zonder elektriciteit kwam. De sto ring duurde twintig minuten. Eveneens door blikseminslag is een grote boerderij van de landbouwer R. van Bins- bergen in Eist (Betuwe) grotendeels afge brand. Ook de nieuwe hooioogst ging to taal verloren. De brandweer wist het woon huis te behouden. LONDEN (Reuter) Volgens berich ten die vrijdag bij officiële instanties in Londen zijn ontvangen, hebben communis tische opstandelingen donderdagavond een grenspost in de provincie Phong Saly in Laos overweldigd, de garnizoenscom mandant gedood en zijn medewerkers ge vangen genomen. Benden van 200 tot 400 man opereren tussen Phong Saly in het noordelijk gebied dat aan communistisch China grenst, en de provincie Thakhek in het zuiden. In de provincie Sam Neua, waar enkele dagen geleden gevechten opvlamden tus sen communistische opstandelingen en re geringstroepen, zijn verscheidene grens posten aangevallen en bezet. Daarbij zou een aantal mensen zijn omgekomen. De stad Sam Neua wordt bedreigd en rege ringstroepen voeren versterkingen aan. Er wordt gevochten in wilde oerwoud- gebieden en bij stromende regen. Naar schatting 1200 opstandelingen zou den deelnemen aan de operatie die de omvang aanneemt van rebellie op grote schaal. Volgens gewoonlijk betrouwbare krin gen zou de actie geleid en gesteun worden door Noord-Vietnam. Uit gezaghebbende bron wordt verno men dat de Britse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken, Lloyd en Gro- myko, binnenkort te Genève een onder houd over de toestand in Laos zullen heb ben. Voorts zou de regering van Laos van plan zijn de kwestie voor de UNO te bren gen, welke actie Engeland zou steunen. Bennebroek VERKOOP VAN GROND Mevrouw M. H. de Iiaak-Beck uit Am sterdam wil aan de Bennebroekerdreef in Bennebroek een bungalow bouwen. B. en W. van Bennebroek hebben de gemeente raad voorgesteld haar een perceel grond groot ongeveer 473 vierkante meter tegen J 25 per vierkante meter te verkopen. Jubileum. Dinsdag 4 augustus zal de heer C. Luijten, Alberdingk Thijmstraat 14 te Haarlem, veertig jaar in dienst zijn bij n.v. Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken te Haarlem, waar hij thans werkzaam is als magazijnbediende. Op deze dag zal de jubilaris door de directie worden ontvan gen, waarna hij door het personeel zal worden gehuldigd. WEST-DUITSLAND. - Op 12 augus tus zal een postzegel van 10 pf. (groen, violet en zwart) in omloop worden ge bracht naar aanleiding van de Duitse evangelische kerkendag, die van 12 tot 16 augustus in München wordt gehou den. De zegel is ontworpen door Her mann Bentele uit Kiel en vertoont het uit vijf kruisen bestaande teken van de kerkendag. Er zijn 20 miljoen exempla ren gedrukt. POLEN. Voor het derde interna tionale mijnwerkerscongres, gehouden te Katowice, is een postzegel van 2.60 zl. (licht- en donkergroen, blauw en zwart) in circulatie gebracht, waarop tegen een achtergrond van een globe het hoofd van een mijnwerker is afge beeld. OOST-DUITSLAND. Met afbeeldin gen van inheemse vogels is een serie postzegels van zes waarden in omloop gebracht: 5 pf. (geel en zwart), aal scholver; 10 pf. (groen en zwart), ooie vaar; 15 pf. (violet en zwart), oehoe; 20 pf. (ros een zwart), korhaan25 pf. (blauw en zwart), hop; 40 pf. (vermil joen en zwart), slechtvalk. De ontwer pen zijn van Andreas Brylka uit Leip zig. De zegel van 15 pf. is een „sper- waarde". SAN MARINO. Ter herdenking van de 150ste geboortedag van Abraham Lincoln is een serie van vijf waarden verschenen. De 5 lire (bruin en zwart bruin) vertoont het portret van Lincoln en een citaat uit zijn brief van 7 mei 1861 aan de toenmalige gouverneur van San Marino: „Although your dominion is small your state is nevertheless one of the most honored in all history". Op de 10 lire (blauw en groen) ziet men het portret van Lincoln en een kaart van San Marino, op de 15 lire (groen en grijs) een medaillonportret van Lin coln en het paleis van de gouverneur te San Marino. De 70 lire (violet) en de 200 lire (blauw) laten elk een ander portret van de staatsman zien met de Monte Titano op de achtergrond. POLEN. Schilderijen van beroemde Poolse kunstenaars vindt men afge beeld op een serie die de Poolse PTT het licht heeft doen zien. Op de 40 gr. ziet men „De ooievaars" van Chelmons- ky, op de 60 gr. „Moederschap" van Wyspianski, op de 1.50 zl. „De dood" van Malczewski en op de 6.40 zl. „De zandscheppers" van Gienymski. ROEMENlë. Een luchtpostserie van tien waarden met afbeeldingen van vogels is hier in omloop gebracht: 10 b. merel, 20 b. geelgors, 35 b. kievit, 40 b. zwaluw, 55 b. specht, 55 b. putter, 55 b. pimpelmees, 1 lei boekvink, 1.55 lei kwikstaart en 5 lei roodstaartje. VERENIGDE STATEN. In de serie „Kampioenen van de vrijheid" zal op 29 september het vijfde zegelpaar wor den uitgegeven. Ditmaal zijn de zegels in de waarden 4 cent en 8 cent, gewijd aan wijlen Ernst Reuter, die van 1948 tot 1953 burgemeester van West-Berlijn was. De oplage bedraagt van de 4 cent 120 miljoen en van de 8 cent 40 miljoen exemplaren. FINLAND. Op 7 september zal de- jaarlijkse serie met toeslag ten bate van de tuberculosebestrijding in omloop worden gebracht De zegels zijn ont worpen door mevrouw Signe Hammar- sten-Jansson en stellen bloemen voor. Zo ziet men op de 10 2 mk. (groen) de margriet, op de 20 3 mk. (licht bruin) de sleutelbloem en op de 30 5 mk. (blauw) d korenbloem. De eerste en de laatste waarde zijn gegraveerd door S. Rönnberg; de gravure van de overige staat op de naam van R. Ach- rén. HONGARIJE. De Hongaarse poste rijen hebben een serie van negen post zegels verkrijgbaar gesteld, die gewijd is aan het Balatonmeer. De waarden zijn: 20 f. gezicht op Tihany, 30 f. zeil schip, 40 f. druivenlezer, 60 f. baders, 70 f. motorboot, 1 ft. gezicht op Héviz, 1.20 ft. vissers, 1.70 ft. zeilschip en standbeeld van 2 ft. vakantiegangers. CANADA. De 200ste verjaardag van de slag van de Plains of Abraham, die op 13 september 1759 werd gestreden buiten de muren van de stad Quebec zal worden herdacht door de uitgifte (op A N.- ""AA.A 10 september) van een postzegel van 5 cent. De vestiging die na deze slag kwam had tot gevolg dat er een twee talige natie ontstond, waarbij zowel de Engelse als de Franse taal en traditie werden geëerbiedigd en beschermd. In het middei van de zegel komen drie ahornbladeren voor met respectievelijk links en rechts hiervan de Britse leeuw en de Franse lelie. IJSLAND. Het veertigjarig bestaan van de luchvtaart in IJsland zal worden herdacht met tivee luchtpostzegels in de waarden 3.50 kr. (blauw) er. 4.05 Ier. (groen). Op beide zegels komen een tweedekker uit 1919 en een modern verkeersvliegtuig voor. 3 september is de eerste dag van uitgifte. INDONESIë. Voor de tiende wereld jamboree, gehouden op de Philippijnen hebben de Indonesische posterijen een serie postzegels van zes waarden het licht doen zien: 10 5 sen, 15 10 sen, 20+10 sen, 50 25 sen, 75 35 sen en 1 rp. 50 sen. De zegels dragen het embleem van de Indonesische pad- vindersbeweging.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5