Nog steeds bezorgdheid bij Hoogovens over de personeelsvoorziening Teleurstelling over houding van lokale magistraten Wegens bedreiging 6 maanden met aftrek geëist tegen opperman Zandvoorters zien weekeinde met bezorgd gezicht tegemoet het is fijn WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Hengelwedstrijd voor bejaarden Burgerlijke Stand van Haarlem Politie zoekt nog steeds naar reisbureauhouder Vanavond en zondagavond vuurwerk bij Rotonde Modeshow in Vleeshal UIT STAD EN STREEK Zandbouwwedstrijd uitgesteld MODESHOW SOMMIGE ZAKEN SLUITEN IN BEROEP VOOR HOF Jacobijnestraat vlagt Toneelgroep „Arena" voerde „De Sterrekijker" op Duitsers willen week- stempel op Nederlandse eieren Hongaarse regering weigert schrijvers vrij te laten Jongen uit Enschede verdwenen VAKANTIESPELEN Programma voor donderdag DE BEZORGDHEID met betrekking tot de personeelsvoorziening, reeds tot uiting gebracht in de jaarverslagen over 1958 van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. en aanverwante bedrijven te IJmuiden, is, nu reeds ruim zeven maanden van het nieuwe jaar voorbij zijn, bepaald niet afgenomen. De wervingsacties verliepen niet zoals men gehoopt had. De houding van sommige magistraten in wervingsgebieden, waar structurele werkloosheid heerst, is dikwijls verre van medewerkend, terwijl in sommige streken de door Hoogovens als grievend gevoelde vraag wordt gesteld: „of Hoogovens van plan is werknemers af te troggelen ten nadele van andere bedrijven?" Legenden over de werkomstandigheden bij Hoogovens vergemakkelijken de taak van de wer vingsfunctionarissen evenmin aldus heeft de heer W. Bakker, hoofd van de afdeling personeelszaken van Hoogovens IJmuiden dinsdagmiddag verklaard na een bezoek van een aantal Noorahollandse journalisten aan enkele bedrijven. In verscheidene delen van Nederland zijn (of „worden straks", zoals het heet) terreinen gereserveerd voor industrieën. Of die er binnen een, tien of twintig jaar of misschien nooit .zullen komen, weet veelal niemand. Is het dan wel juist het verloop van dergelijke wel heel vage plannen af te wachten, terwijl zich in IJmuiden werkgelegenheid volop voor doet? vroeg de heer Bakker zich af. Geen zinnig werkgever, zo sielde hij, zal in een normale personeelsadvertentie een poging tot aftroggelen zien; evenmin zal hij in dit vrije en democratische Neder land het een personeelslid kwalijk nemen laat staan hem moeilijkheden in de weg leggen indien de man, met inachtne ming van de geldende regels, wegens be langrijke positieverbetering elders wenst te gaan werken. „Vrees voor IJmuiden" Maar al te vaak wordt te gauw ge schermd met „ontworteling en alle funes te gevolgen ervan", te dikwijls wordt over dreven vrees geuit voor „niet te worden geaccepteerd in IJmuiden". De heer Bak ker stelde hier tegenover dat altijd een zeer diepgaand onderzoek voorafgaat al vorens Hoogovens ertoe overgaat perso neel en zeker als dat van elders komt aan te trekken; met 't overplaatsen van een gezin dat hiervoor niet geschikt wordt geacht, begint men dooreenvoudig- niet. Werknemers van Hoogovens die in Velsen, Beverwijk of Heemskerk komen te wonen krijgen veelal huisvesting in de nieuwere of nieuwste wijken van die gemeenten, waar zij niets of nagenoeg niets zullen merken van enige gereserveerdheid ten aanzien, van. nieuwgekomenen. Is het zo slecht wei-ken bij Hoogovens als sommige legenden willen doen gelo ven? Volgens de heer Bakker bedraagt het personeelsverloop bij Hoogovens vijf per cent. Het is opmerkelijk, zo voegde hij er aantoe, dat hoe langer hoe meer tijdelij ke werkkrachten uit streken waar zij slechts seizoenwerkzaamheden hadden de wens te kennen geven in vaste dienst bij Hoogovens te komen. Is het zwaar en gevaarlijk werken bij Hoogovens? Het antwoord van Hoogovens hierop is: Er zijn maar weinig bedrijven in Nederland waar modernisering en me chanisering de spierkracht hebben ver vangen, terwijl dit proces onverminderd voortduurt. Het aantal werkuren per week is van 56 op 42 teruggebracht. In de laatste drie jaar bedroeg het aan tal bedrijfsongevallen (met verzuim) bij Hoogovens de helft van het gemiddelde voor alle metaalbedrijven in Nederland. Het percentage overledenen vóór het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd ligt onder het landelijk gemiddelde. Bezorgdheid over de industriële ont wikkeling van Nederland uitte de heer Bakker bij een beschouwing van het gro te aantal jongens dat technisch lager on derwijs heeft genoten en toch niet terecht komt bij bedrijven alleen maar omdat die er in hun haardsteden niet zijn, zodat zij „dan maar bij kruidenier of bakker" gaan werken, terwijl zij bij Hoogovens ruim schoots een kans zouden kunnen krijgen tot verdere technische ontwikkeling. Het personeelshoofd van Hoogovens wees hierbij op de mogelijkheden voor on geschoolden bij zijn bedrijf. Het percenta ge ongeschoolden hij Hoogovens bedraagt on het ogenblik iets meer dan een kwart van het totaal aantal werkkrachten en /.al binnen niet al te lange tijd tot een vijfde zijn teruggebracht. Is een bedrijf als Hoogovens IJmuiden conjunctuurgevoelig? Dezer dagen hield de Vrijstaande Hen gelsportvereniging voor Haariem en Om streken een viswedstrijd voor bejaar den in de Amsterdamsevaart te Haarlem. Voor het begin en in de pauze werd door het bestuur aan de deelnemers een sigaar tje aangeboden, zodat de wedstrijd dam pend verliep. Na de wedstrijd werd de prijsuitreiking gehouden. Nummer één was de heer Ariëns met de grootste vis (31,3 centimeter) en twee stuks. Tweede was de heer B. de Boer met 33 stuks, 3. F. de Nijs met 24 stuks, 4. J. Hamelink met 10 stuks, 5. A. J Hermus met 2 stuks. De heren Van Elk, Bijster, Groeneveld, Hesseling en Filippo moesten het zonder vissen doen. De totale vangst bedroeg 71 stuks. BEVALLEN van een zoon: 7 aug.: M. A. Blijker—Scheuter; 10 aug.: A. Nieuwen- huijsSchniedewind; 11 aug.: H. P. Stijn- manDijkers, P. F. J. KuitLe Solliec. BEVALLEN van een dochter: 8 aug.: H. M. J. Kooij—Ruijter: 10 aug.: M. H. van Ophem—Bloem; 11 aug.: C. C. van Zijl— Schreurs. OVERLEDEN: 8 aug.: W. M. Geesink— Van Buul. 67 j., Gasthuisvest. 9 aug.: W. J. van Kampen—Bakker, 81 j., Hazepaters- laan. A. K. Lindenbergh—Koert, 58 j., Ha- zepaterslaan. 10 aug.: P. J. van Nassau, 52 j., Kamperlaan. ONDERTROUWD: 11 aug.: C. Stange en T Vernout. GEHUWD: 11 aug.: P. W. L. Romp en E. M. Moen. H. Kruijer en E. Jak. In de geschiedenis van Hoogovens is men zelfs in de slechtste tijd voor het metaalbedrijf niet tot massaontslag over gegaan; een politiek die Hoogovens ook in de toekomst zoveel mogelijk zal blijven voeren, luidde het antwoord. Zal Hoogovens pogingen aanwenden tot gebiedsuitbreiding \oor haar installaties en bedrijven? Geen landhonger Voor een bedrijf (bedrijven) als Hoog ovens heeft, is decentralisatie niet goed mogelijk. Zo zouden wij, uit een oogpunt van noodzakelijke efficiency dan ook niet een van onze bedrijven of onderdelen daar van bijvoorbeeld kunnen overplaatsen naar of oprichten in streken waar wij minder moeilijk aan werkkrachten kunnen komen. Hoogovens heeft overigens geen land honger. Van de 700 hectaren die wij lot on ze beschikking hebben, is nog maar een derde belegd. Hoogovens heeft zeker geen behoefte verder te gaan dan haar volgens het Sti-eekplan is toegemeten, meende de heer Bakker. Aan de rondgang over de terreinen van Hoogovens en aanverwante bedrijven door de journalisten, meest werkzaam in de kop van Noordholland, uit welk deel van Nederland een zo belangrijk gedeelte van Hoogovens werkkrachten komt, waren een korte maar duidelijke inleiding door de heer L. A. Pennock, perschef van Hoog ovens, en een bedrijfsfilm in kleuren, voorafgegaan. Verduistering in Uithoorn De voortvluchtige 39-jarige ex-autorij schoolhouder en reisbureauhouder uit Uit hoorn, die door de politie wordt gezocht in verband met een verduisteringszaak ten nadele van een Utrechts' financie ringsmaatschappij, zou zich volgens bij de politie binnengekomen berichten in Ne derland bevinden. De man wordt behalve van verduistering van 23.750 tevens ver dacht van het verhuren van chalets in Oostenrijk, die bij aankomst \an de huur ders reeds bezet bleken te zijn. of in het geheel niet bestonden. Na de ontdekking van de verduistering is de man naar Oos tenrijk vertrokken. Tot. dusverre heeft de politie nog niet de hand op hem weten te leggen. Volgens de groepscommandant van de rijkspolitie in Uithoorn zou de man zich zaterdag weer in Nederland bevinden, na zijn vrijwillige terugkeer uit Oostenrijk, waar hij gedurende de laatste maanden als bemiddelaar is opgetreden tussen Oos tenrijkse chaletverhuurders en Neder landse toeristen. Her is bij de politie niet bekend, waar hij de grens is gepasseerd. De reisbureauhouder zou zich volgens de Uithoornse politie in Haarlem hebben be vonden, waar zijn vrouw soms verblijft. Overigens houdt men ook rekening met de mogelijkheid, dat de man zien elders in Nederland ophoudt. Vannacht is er een dringend bericht via de politietelex uitge gaan om in het gehele land de nasporingen naar hem te verscherpen. Op dit moment wacht de groepscom mandant van de rijkspolitie ir Uithoorn op enkele aan hem verzonden Oosten rijkse bladen, waarin een door een Oosten rijks persagentschap verspreid bericht staat, volgens welk de reisbureauhouder bij zijn vertrek uit Oostenrijk een vrouw en een kind naar Nederland zou hebben meegenomen. Behalve het vuurwerk, dat vanavond op het strand voor de Rotonde in Zandvoort wordt afgestoken, zal de stichting „Tou ring Zandvoort" dit seizoen nog een vuur werk aanbieden. Dit slot-vuurwerk wordt zondagavond ontstoken als sluitstuk van de wereldkampioenschappen wielrennen. Beide licht- en knalfestijnen beginnen om tien uur. Geslaagd. Voor het staatsexamen H.B.S. (A) slaagden mej. E. G. Bijnsdorp en M. Bro^'choff te Haarlem en L. Hartjes- veld te Nijmegen, leerlingen van het Haar lems Avondlyceum. Gisteren werd in de Haarlemse Vleeshal de eerste van een serie modeshows gehou den onder auspiciën van de Stichting Haar. lems Bloei en de Vereniging van Haar lemse Confectiefabrikanten. In de histori sche omgeving toonden mannequins zeer moderne kleding. Wij hopen in ons blad van morgen gedetaileerd op deze mode show terug te komen. Vanavond te 19.15 en 21.15 uur wordt de show herhaald. Nieutüê in het kort Geen spreekuur. De Haarlemse wet houder van Sociale Zaken en Volksgezond heid, mevrouw mr. E. A. J. Scheltema- Conradi, houdt deze week geen spreekuur. Paehtkamer. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot eerste lid in de paehtkamer van het kantongerecht te Haarlem, de heer J. J. Knibbe, thans plaatsvervanger en tot plaatsvervanger de heer B. J. Witte- man te Santpoort. De tweede zandbouwwedstrijd voor kin deren van badgasten en inwoners, die dins dagmiddag zou worden gehouden, moest wegens de regen worden uitgesteld. Vermoedelijk zal het bouwen met zand geschieden op een nog nader bekend te maken datum in het begin der volgende week. Advertentie Een inzicht omtrent dit mooie vrouwelijke beroep krijgt u op onze ECOBÉ, HOLLAND-CONFECTIE, KERKO, NOBELT, NOORDWIJK, WINDSOR, op 14 augustus in de „VLEESHAL" om 7 en 9 u. n.m. Kaarten verkrijgbaar bij Ged. Oude Gracht 56 Zijlweg 123 Stephensonstraat 50 Parklaan 125 Spaarne 72 Koningstraat 39 - .mantels mantels - overhemden /japonnen - lingerie/blouses japonnen rokken. De wereldkampioenschappen wielren nen vormen in Zandvoort het onderwerp van gesprek. Van enthousiasme voor deze wedstrijden is bij de inwoners weinig te bespeuren. Nog minder trouwens bij de badgasten. Velen zien het evenement met angst en beven tegemoet. Er zijn zelfs en kele kleine café's die hun zaak van vrij dagavond tot maandagmorgen sluiten. An deren zullen de terrassen sluiten en in geen geval in de nacht van zaterdag op zondag open blijven. De vele badgasten zit het dwars dat zij beide dagen het strand niet zullen kun nen bezoeken, tenzij tegen betaling. Wan neer het stralend weer wordt kan dit wel eens tot onvoorziene moeilijkheden leiden. De meeste leveranciers komen na vrij dag niet meer horen en bestellen. De in woners moeten dus op beide dagen zelf hun inkopen doen. Organisator niet best te spreken De organisator van de wielerwedstrij den. de heer John van Eek, was over de stemming in de badplaats niet zo best te spreken. Terwijl het in de permanence, gevestigd in het Gemeenschapshuis, een enorme drukte was, vertelde hij hier dat de minder goede stemming wel eens van invloed op het bezoek kan zijn. Naar zijn mening wordt een soort „angst-psychose" gekweekt door „onverantwoordelijk ge roddel van buitenstaanders". Dat Zand voort tijdens 15 en 16 augustus slecht be reikbaar is, achtte hij absoluut onwaar. Een goede regeling is getroffen dank zij een uitstekende samenwerking met N.Z.H. en Nederlandse Spoorwegen, aldus de heer Van Eek. Over „veel gepraat in de ruimte" haal de de heer Van Eek de schouders op. De organisator had de hoogste lof voor de uit zetting van het parcours. Slechts op enke le punten moesten wijzigingen worden aan gebracht. Onder meer moest het parcours aan de westzijde van de Burgemeester Engelbertstraat worden verlegd naar de oostzijde. Ook aan de luchtbruggen zijn enkele verbeteringen aangebracht. In de permanence zijn van vroeg tot laat vijf medewerkers in de weer om oplossin gen te zoeken voor allerlei moeilijkheden die zich vlak voor de wedstrijden nog voor doen. Een enorme stapel brieven moet nog worden afgewerkt; aanvragen om door- laatbewijzen, verzoeken om inlichtingen enz. Niet alleen in de permanence concen treert zich de drukte van de voorbereidin gen. In het politiebureau heeft men handen vol werk aan de voorbereiding van de ver keersregeling. Voox-al de uitgifte van de parkeerbiljetten vraagt enorm veel werk. Op de afdeling bevolking van het raadhuis wordt in hoog tempo gewerkt aan de uit- Tegen een 32-jarige opperman uit Aals meer is dinsdag in beroep *e= maanden met aftrek der zes maanden preventieve hechtenis en voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering, alsmede on der toezichtstelling van het Medisch Maat schappelijk Consultatiebureau voor Alco holisme te Haarlem geëist, wegens huis vredebreuk in de woning van zijn schoon ouders te Aalsmeer en bedreiging met doodslag van zijn schoonmoeder en zijn echtgenote, zonder dat hij overigens enig wapen bij zich had. „Jullie moeten er allemaal aan. Ik maak jullie kapot vanavond," had de man in het holst van de nacht van 16 op 17 fe bruari tegen zijn echtgenote en zijn schoon ouders „geroepen, nadat hij zich door het stukslaan van ruiten toegang had ver schaft tot de eenzaam gelegen woning. De 22-jarige echtgenote vluchtte in haar angst in een hooiberg, ook de schoonouders ver dwenen ijlings voor de onder invloed van sterke drank verkerende opperman, die in een toestand van razernij verkeerde. Hij sloeg zowel zijn eigen huisraad als de meubels van zijn schoonouders kort en klein. De man verklaarde ook voor het hof zich weinig of niets van z'jn optreden die nacht te kunnen herinneren. Hij be klaagde zich erover, dat zijn vrouw een echtscheidingsprocedure -tegen hem was begonnen op een moment, dat hij in de ge vangenis zat, niets van haar gevoelens je gens hem wetende. Hij kreeg nauwelijks gelegenheid zijn in augustus van het vo rig jaar geboren kind te zien. De man had negen veroordelingen op zijn straf blad. Na zijn aanhouding heeft hij enige tijd in een psychiatrische inrichting door gebracht. De procureur-generaal zei van mening te zijn, dat de mensen in het eenzame huis in Aalsmeer beschermd dienen te worden tegen de aanvallen van de verdachte. Hij kon met de aanvankelijk door de Haarlem se rechtbank opgelegde straf (gevange nisstraf die gelijk is aan de preventieve hechlenis en terbeschikkingstelling) in zo verre meegaan dat hij de terbeschikking stelling voorwaardelijk wilde zien opge legd. De raadsman mr. F. van Erp Taalman Kip deelde mee, dat de echtscheidings procedure voor de opperman een hevige schok is geweest. Hij zei van mening te zijn, dat ook schuld ligt bij de vrouw, die indertijd met de man in ondertrouw is gegaan toen hij in de gevangenis zat. De vrouw moet zonder twijfel met het ver leden van de verdachte op de hoogte zijn geweest. Het hof zal op 18 augustus arrest wijzen. De Jacobijnestraat in Haarlem gaat vlag gen. Dit wordt gedaan ter gelegenheid van het eerste lustrum van de in 1954 opge richte straatvereniging van winkeliers. Om de tweeëneenhalve meter komen honderd één bij anderhalve meter grote vlaggen in de Haarlemse kleuren rood-wit te hangen, die samen met een verlichting door mid del van antieke lantaarns, voor een fees telijk en fleurig gezicht zorgen. Een aantal winkeliers heeft op 15 januari 1954 de vereniging opgericht, die aan het begin van dit jaar dus vijf jaar bestond. Aanvankelijk lag het in de bedoeling het vlaggenfeest. tegelijkertijd met het door Haarlems Bloei georganiseerde Kleinkunst- concours dat aanvankelijk op het Prin senhof zou plaats hebben te doen hou den. Aangezien het Kleinkunstconcours dit jaar echter in hotel De Leeuwerik is gehouden, heeft men van dit voornemen afgezien. Op het ogenblik zijn de meeste winke liers in de Jacobijnestraat lid van de straat vereniging. Het bestuur bestaat uit de heren A. de Jong en L. Braakman. Door stiefzoon beroofd. Zondag werd in Schoonderbeek een landbouwer door zijn stiefzoon, de 35-jarige H. B., met een stuk hout neergeslagen en beroofd van 8000. De dader heeft zich thans bij de politie in Baarn gemeld. gifte van passe-partouts voor hen die bin nen het parcours wonen of daar aanwezig moeten zijn. Nog nimmer heeft een evenement in Zandvoort zoveel voorbereidingen ge vraagd. En nog nooit is een gebeurtenis zó besproken als deze wereldkampioen schappen wielrennen. Besproken én ge- critiseerd. Haarlemse Raad voor de Jeugd In de historische Stadsdoelen. waar eeuwen her de Haarlemse schutterij ver gaderde om van haar heldendaden te ge tuigen, heeft de toneelgroep Arene, onder auspiciën van de Haarlemse Raad voor de Jeugd, vier voorstellingen gegeven van „De Sterrekijker" De jeugdige kijkers hebben ten volle meegeleefd met de ver wikkelingen van dit vrolijke stuk. Zij volg den nu eens ademloos dan weer luidruch tig de belevenissen van Vader Mol en zijn zoontje Baasje op de voet. Het stuk geeft de spelers ruim de gelegenheid tot con tact met de zaal en die mogelijkheid werd dan ook dankbaar aangegrepen. De kin deren hebben er veel plezier aan beleefd. Vader Mol en zijn zoon besluiten moeders pappot vaarwel te zeggen en het grote avontuur te zoeken. Daarbij raken ze van de ene benarde situatie in de andere ver- zeild. Vader Mol brengt het zelfs tot kei zerlijke verrekijker en krijgt de opdracht de gestolen kisten goud van zijne majesteit op te sporen. Ze zoeken het zeegat maar belanden tot hun schrik op een kaperschip. Door de zeerovers c ntdekt staan ze op het. punt voor de haaien geworpen te worden als de kapei'kapitein -in Vader Mol de kei zerlijke admiraal meent te zien Natuur lijk buiten de helden de gewijzigde verhou dingen goed uit. Als de keizer en zijn kan selier aan boord komen kunnen ze uit han den van de sterrekijker de gestolen schat ten, die op het kauerschip zijn aangetrof fen, in ontvangst nemen. De bond van Duitse eier-importeurs heeft zich tot de Nederlandse minister van Landbouw en Visserij gewend met de wens dat eieren die zij uit Nederland im porteren van een week-stempel worden voorzien. Denemarken, zo schrijven de Duitse importeurs, heeft reeds lang en met suc ces dit stempel ingevoerd. Hierdoor werd de kwaliteit en daarmee de populairiteit van het Deense produkt verbeterd. De oorspronkelijke vrees dat overgebleven eieren in de volgende week onverkoopbaar zouden zijn, is volgens de bond van Duitse eier-importeurs ongegrond gebleken. Wel iswaar brengen eieren uit de voorgaande week ongeveer 20 tot 40 cent per 100 eiex-en minder op dan eieren uit de lopen de week, maar dit noemt de bond geen nadeel maar een gerechtvaardigde prijs vermindering voor de oudere waar. Het Produktschap voor Pluimvee en eieren, dat inmiddels het vraagstuk van het week-stempel bestudeerd heeft, vreest dat het aanbrengen van het stempel bij de meeste exporteurs op zeer grote bezwa ren zal stuiten. Volgens het produktschap zullen eieren die in de tweede helft van de week ge stempeld zijn met het betreffende week- nummer, doch die in diezelfde week niet meer verkocht en afgeleverd kunnen wor den al direct in het begin van de daarop volgende week, enkel door het feit van een oud-week nummer, als „oud" wordt ge classificeerd en een lagere prijs opbren gen. Om zich hiertegen te vrijwaren, zullen de exporteurs trachten alle aan het einde van de week verwerkte eieren nog in de zelfde week af te zetten. Dit betekent aan het einde van elke week een druk op de markt. Vooral bij een flauwe markt zal volgens het produktschap de prijsdruk- kende werking gering zijn, waarbij het produktschap voorts vreest dat de impor teurs deze situatie zoveel mogelijk zullen trachten uit te buiten. In Denemarken gelden volgens het pro duktschap deze bezwaren niet, omdat de eierhandel daar anders georganiseerd is. Wijziging van de Nederlandse werkwijze naar Deens model acht het produktschap ondoenlijk. De bezwaren, verbonden aan de voor stellen van de bond van Duitse eier-im porteurs. zijn zo groot dat de exportcom missie van het Produktschap voor Pluim vee en Eieren adviseert geen toestemming te verlenen tot het aanbrengen van een week-stempel op eieren. In de exportcommissie is aan dit stem- pelvraagstuk ook aandacht besteed. In voering van een verplichte stempeling van 'alle eieren in de zes E.E.G.-landen is vol gens de commissie niet uitvoerbaar. Er zullen altijd ongestempelde eieren worden verkocht. Verplichte stempeling, hetzij bij export hetzij bij import binnen de commissie in zekere zin discriminatie. Antwoord aan PEN-C lub De Hongaarse regering heeft het ver zoek van de PEN de internationale or ganisatie van dichters, essayisten en ro manschrijvers om de Hongaarse schrij vers Tibor Dery en Gyula Hay in vrijheid te stellen, afgewezen, zo heeft de PEN in Londen meegedeeld. De Hongaarse regering zegt in haar ant woord dat de beide schrijvers gevangen zitten wegens „misdaden tegen het Hon gaarse volk begaan. Gratie is slechts mo gelijk als aan de vereiste voorwaarden vol daan is", aldus het antwoord. Dery en Hay werden in november 1957 veroordeeld tot respectievelijk 9 en 6 jaar gevangenisstraf. Sedert zondag is uit Enschede de 16- jarige Hans Hödl verdwenen. Thans zijn zijn gescheurde overhemd, zijn portemon- naie en zijn zwembroek gevonden aan de oevers van de Dinkel in de gemeente Lós ser. De jongen, wiens moeder een Oosten rijkse is, had reeds vaak het voox'nemen te kennen gegeven naar Oostenrijk te gaan. Zijn ouders waren aanvankelijk dan ook niet ongerust. De vondst aan de oever van de Dinkel heeft echter de vrees doen ont staan dat de jongen verdronken is. Haarlems Speeltuinverbond „Buitenrust" (Van Zompelstraat): 10.30 uur rolschaatswedstrijden 'bij „Klai-enhof'. Leeftijd 6—14 jaar. „Delftwijk" (Top Naeffplantsoen): dagtocht naar de Amstei'damse wa terleidingduinen. Leeftijd 8—14 jaar. Brood en drinken meenemen. „D.V.S." (Vondelweg): 10—11 uur zwemmen in zwembad Klevex-laan. Leeftijd 6—14 jaar. 2.30 uur in St. Luciaschool, Petoriaplein, Roberti's Jeugdtoneel met „De avonturen van Tom Poes en Ollie B. Bommel". „Flora" (Van Oosten de Bruijnstraat): 10.30 uur rolschaastwedstrijden bij „Klarenhof". Leeftijd 614 jaar. „Frans Hals" (Schotersingel): 2.30 uur in St. Luciaschool, Pretoriaplein Ro berti's Jeugdtoneel met „De avontu ren van Tom Poes en Ollie B. Bom mel". „Glasblazers" (Papentorenvest): 10 11 uur zwemmen in zwembad Hout vaart. Leeftijd 6—14 jaar. 10.30 uur rolschaatswedstrijden bij „Klaren hof". Leeftijd 614 jaar. Centrum" (Wilsonsplein): 10.30 uur rolschaatswedstrijden bij „Klarenhof". Leeftijd 6—14 jaar. „Jeugdland" (Theemsplein): 10.30 uur rolschaatswedstrijden bij „Klaren hof". Leeftijd 614 jaar. „Klarenhof" (Brouwersplein): 10.30 uur rolschaatswedstrijden. Leeftijd 614 jaar. „Nieuw Leven" (Spaarndam): dag tocht naar de Amsterdamse waterlei dingduinen. Leeftijd 8—14 jaar. Brood en drinken meenemen. „Oosterkwartier" (Zomervaart): 10.30 uur rolschaatswedstrijden bij „Kla renhof". Leeftijd 614 jaar. „Patvliet" (Delftwijk): 3 uur speur tocht in de buurt voor kinderen van 614 jaar. „V.Z.O.D." (Nieuwlandstraat): 10 uur in St. Luciaschool, Pretoriaplein Ro berti's Jeugdtoneel met „De avontu ren van Tom Poes en Ollie B. Bom mel". 3 uur speurtocht in de buurt voor kinderen van 614 jaar. „Weltevreden" (SpaaiTidamseweg) dagtocht naar de Amsterdamse wa terleidingduinen. Leeftijd 8—14 jaar. Brood en drinken meenemen. „W.I.K." (Oude Weg): 10.30 uur rol schaatswedstrijden bij „Klarenhof". Leeftijd 614 jaar. „Te Zaanen" (Anthony Fokkerlaan): dagtocht naar de Amstei-damse wa terleidingduinen. Leeftijd 8—14 jaar. Brood en drinken meenemen. 2 uur speurtocht in de buurt voor kinderen van .614 jaar. Haarlemse Kath. Ver. voor het Gezin „Hof van Eden" (Geusjevesperstraat): 10 uur in St. Luciaschool, Pretoria plein Roberti's Jeugdtoneel met „De avonturen van Tom Poes en Ollie B. Bommel". „Zaanenoord" (Zaanenstraat): 's mor gens spel op de tuin, 's middags pop penkastvoorstelling. „Elba" (Ged. Schalkburgergi'acht): verrassingsdag. „Het Paradijsje" (Witte Herenstraat): 2 uur kleutermiddag, leeftijd 46 jaar. „Mariagaarde" (Westergracht): 2 uur in de Leonax-duszaal grote filmmiddag voor kinderen van alle leeftijden. Haarlemse Raad voor de Jeugd 10 uur straattekenwedstrijd aan de Kampersingel. Stadsdoelen (Gasthuisstraat achter de Botermarkt) Handpoppentheater „Merlijn" met „Het geheim van het Blauwe Water". Aanvang 10 uur en 14 uur. 1

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5