Zuidduits stadje verzet zich tegen Beierse zuinigheid Amsterdamse Beurs Castro gewond tijdens actie tegen samenzweerders? Fransen speculeren op een Frans-Belgische romance Nehroe verwacht niet veel Tibetanen meer in India Amerikaanse commissie; H-bom kan mensheid niet uitroeien Zuid-Afrika in gebreke bij taak in Z.W.-Afrika Nieuwe Enosis-actie op Cyprus: „desnoods met geweld" Betoging tegen N'Kroemah op London Airport B. en W. van Wörth leidt algemene staking om behoud van het plaatselijke kantongerecht Atlas-raket nadert operationeel stadium Sch. 37 gaf aanvankelijk geen noodsein Verklaring van P.T.T. over radiocontact met zinkende logger Voorlopige oogstraming per eind juli Examens Europese beurzen reageren nauwelijks op Wall Street De beurs van gisteren WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „The old, lady of Threadneedlestreet", zo noemen de Engelsen de Bank van Engeland het symbool van de degelijkheid van het imperium. De dame was echter uit haar oud modische kleren gegroeid. tan ae voet van de St. Pauls kathedraal, op een plaats, die tijdens de „Blitz" schoon geveegd werd, is nu een nieuw, groot gebouw verrezen van een indruk wekkende soliditeit. NEW YORK (Reuter) Volgens de Amerikaanse commentator Drew Pear son is Fidel Castro in het afgelopen week einde bij de contrarevolutionaire verwik kelingen in Havana door een kogel ge wond. Dit is, naar Pearson verneemt, de reden waarom de Cubaanse premier niet naar Santiago in Chili gaat voor de pan- Amerikaanse ministersconferentie. Het is niet bekend of Castro ernstig gewond is, doch men verwacht dat binnenkort be kendgemaakt zal worden dat hij ziek is, aldus Pearson. De veiligheidstroepen van de regering hebben dinsdag in geheel Cuba arresta ties verricht en meer dan een ton wapens buitgemaakt. Maandagnacht en dinsdag ochtend vroeg is in verscheidene voorste den van Havana schieten geboord, doch verder is het rustig gebleven. Volgens het Amerikaanse blad „Miami News" heeft Fidel Castro, in het week eind zelf een einde gemaakt aan een bijeen komst van contra-revolutionaiien. De sa menzwering had, aldus de „Miami News", het punt bereikt waarop een te genregering werd gevormd. De deelne mers waren voornamelijk zakenlieden die zich gedupeerd voelden door Castro's eco nomische hervormingen en militairen die trouw zijn gebleven aan de afgezette pre sident Batista. Agenten van Castro had den microfoons en bandrecorders in het huis aangebracht waar de contra-revolu tionaire leiders bijeenkwamen. Toen de bijeenkomst was begonnen, stonden twee getrouwen van Castro op met de mede deling, dat allen in hechtenis genomen wa ren. Daarop kwam Castro de kamer bin nen. Hij vroeg verscheidene van de sa menzweerders spottend welke ministers portefeuille zij zouden gaan beheren, aldus „Miami News". (Van onze correspondent in Parijs) In Frankrijk en in de Franse pers in het bijzonder, gonst het van geruchten over een romance, die zich aan de Riviera zou ontspinnen tussen Boudewijn, koning der Belgen, en prinses Marie Thérèse van de Franse dynastie der Bourbons Parma. Nieuw zijn deze geruchten niet en even zeer is het waar, dat in deze komkommer tijd aan de vooravond van een aantal di plomatieke hoogtijdagen iedere redactie pleegt uit te zien r.aar reuze-zeehagedis sen of marsmannetjes, zodat er weinig voor nodig is om de journalistieke fantasie op jioge toeren te doen draaien. Niettemin zijn er enkele aanleidingen en aanwijzingen. Boudewijn vertoeft a'an de' Riviera, waar ook Marie Thérèse is ge signaleerd. De schoonmoeder van zijn oudste zuster, erfgroothertogin Josephine- Charlotte, groothertogin Chai lotte van Luxemburg, bezit een kasteel in Bonres- les-Mimozas, waar de koning zijn intrek zou hebben genomen. Van die twee punten uit is het journalistiek vernuft draden gaan spannen, waaraan weer tal van spe culaties worden opgehangen. De koning zou zich hebben gevoegd bij zijn vader Leopold, prinses Liliane^en hun kinderen, die in de buurt van het kasteel van de groothertogin een hotel zouden hebben ge huurd. En dat is nog niet alles. Uit Lignères waar het kasteel van de familie de Bourbon Parma is gelegen, wordt gemeld dat Ma rie Thérèse voor enkele weken op reis is gegaan en zou logeren bij de Franse in dustrieel en maecenas Paul I ouis Weyler wiens vorstelijke villa, waar rok de fami lie Chaplin en het filmsterretje Jean Seberg en haar Franse man verblijven vlak bij het kasteel van groothertogin Char lotte is gelegen. De andere buren zijn Frankrijks vroegere staatshoofd Vincenl Auriol en Peter Townsend. die hier te za- men met zijn verloofde-secretaresse een bungalow heeft gehuurd. La Tour Sarra- zine, het huis der Weylers, ligt verscholen in een park en ook van de zee uit is het vrijwel onbereikbaar, zodat het geheim van de romance tussen de 2b-jarige vor stelijke vrijgezel en de prinses best enkele dagen bewaard zou kunnen blijven, zo speculeren de Franse kranten. NEW DELHI (AFP) De Indische mi- nister-president Nehroe. heeft dinsdag in het parlement te New Delhi meegedeeld, dat zijn regering de UNO niet om hulp voor de Tibetaanse vluchtelingen zal ver zoeken. De premier zei, dat er in India ongeveer 12.400 vluchtelingen zijn, maar dat de grote stroom thans wel tot stilstand is gekomen. Vorige week zijn maar enke le vluchtelingen in Bhoetan aangekomen. Bovendien spi-ak Nehroe de verwach ting uit, dat het grootste deel van de vluch telingen over niet al te lange tijd naar Ti bet zal terugkeren. NEW DELHI (Reuter) De waarne mende Indische minister van Buitenland se Zaken, mevrouw Laksjmi Menon, heeft in het parlement verklaard, dat commu nistisch China India heeft medegedeeld, dat de bijna duizend mensen van Indische afkomst, die in Tibet wonen Chinese on derdanen zijn. De Indische ambassade in Peking heeft opdracht gekregen er bij de Chinese rege- ing op aan te dringen, personen van Indi- che afkomst toe te staan, zich tot de In- 'ische consul-generaal in Lhasa om raad f bescherming te wenden of anders naar India terug te keren. Volgens mevrouw Menon zijn slechts 40 ''an de bijna 1.000 Indiërs in Tibet erin eslaagd het land te ontvluchten. Kort na at begin van de opstand in Tibet hadden 'ele mensen van Indische afkomst zich wil- i laten inschrijven als Indische bur- Nrs, „maar de plaatselijke Tibetaanse '•oriteiten hadden hun zekere moeilijk den in de weg gelegd", aldus mevrouw I lenon. WASHINGTON (UPI) Een bijzondere subcommissie uit het Amerikaanse Con gres, die onder voorzitterschap van de Democraat Chet Holifield in juni een aan tal getuigen heeft gehoord, is momenteel bezig met het opstellen van een rapport, waarin wordt aangetoond, dat de water stofbom niet het „laatste wapen" is. De H-bom kan de mensheid niet uitroeien en ook de beschaving of de wereldeconomie niet. aldus het rapport. De mens kan zich voor een groot deel tegen de radioactieve/ straling en voor een minder groot deel te gen de luchtdrukwerking van een H-bom- explosie beschermen. De slotconclusie luidt dat een land een oorlog met kern wapens kan overleven en zich van de gele den schade herstellen. Een der gehoorde getuigen heeft ver klaard, dat de Amerikaanse bevolking ef fectief beschermd kan worden als de re gering 20 miljard dollar uittrekt voor de bouw van schuilplaatsen. Het aantal slachtoffers van een atoomaanval kan hiermee worden teruggebracht tot onge veer acht percent van het aantal slacht offers, dat zal vallen indien er geheel geen schuilplaatsen zijn. NEW YORK (AFP) De UNO-com- missie voor Zuid-West Afrika heeft een rapport over de omstandigheden in dit gebied aanvaard. Hierin wordt gezegd, dat de unie van Zuid-Afrika niet haar taak in gevolge de mandaatregeling en het Hand vest der UNO heeft volbracht, die haar verplichtte bij te dragen tot het welzijn van de bevolking in Zuid-West-Afrika. Zuid-Afrika wordt verweten in dit gebied zijn politiek van rassendiscriminatie te hebben toegepast en onder dwang bevol kingsgroepen naar andere plaatsen te heb ben overgebracht. De commissie nam voorts een resolutie aan. waarin het in trekken van het paspoort van een student uit Zuid-West-Afrika die een studiebeurs voor Oslo had gekregen, wordt veroor deeld. NICOSIA (Reuter). In de ommuurde stadswijk van Nicosia de hoofdstad van Cyprus, zijn dinsdagavond pamfletten ver spreid, waarin de oprichting van een nieu we geheime organisatie voor aansluiting van Cyprus bij Griekenland wordt bekend gemaakt. De oi-ganisatie, „het enosisfront van Cyprus", zal met alle middelen waarover het beschikt, en zonodig met geweld, strij den voor de vervulling van de Grieks- Cyprische nationale wensen en rechten, aldus de pamfletten. De overeenkomsten met Engeland en de oprichting van een Cyprische republiek beschouwt het front als een eerste stap naar aansluiting bij Griekenland. „Als aartsbisschop Makarios de nationale weg bewandelt, zal hij ons als fanatieke aanhangers aan zijn zijde vin den", aldus de bekendmaking, „doch als hij maar even hiervan afwijkt zal hij in ons krachtige critici en wellicht zelfs tegen standers vinden". (LONDEN (UPI) Een groep rechtse extremisten heeft premier Kwame Nkroe- mah van Ghana bij zijn vertrek naar Schotland voor zijn ontmoeting met ko ningin Elizabeth via een luidspreker laten weten, dat „het opperen van namen voor het koninklijke kind een impertinentie is." De rechtervleugel van de Liga van Em- pire-loyalisten bracht een draagbare luid spreker naar de luchthaven van Londen, vanwaar Nkroemah vertrok. Toen de pre mier het vliegtuig naderde, klonk door de luidspreker „Kwame Nkroema, de Em- pire-loyalisten verzoeken u gepaste eer bied te tonen voor hare majesttit de ko ningin. „Republikanisme is verraad, (dat slaat op de mogelijkheid dat Ghana een republiek zou worden). „Het opperen van namen voor het koninklijke kind is een im pertinentie. „Als u een van die twee din gen zoudt doen, stellen wij voor, dat u maar gauw uit Groot-Brittannië ver dwijnt." Nkroema reageerde niet op de betoging. (Van onze correspondent in Bonn) In de kleine Zuidduitse stad Wörth aan de Donau heerst „revolutie". Men is in opstand gekomen tegen Beieren, een van de grootste Westduitse deelstaten, die er op uit zijn de staatsburgerlijke rechten van de Wörthers te beknotten. En dat neemt men daar niet. Wörth heeft slechts tweeduizend inwo ners en wat industrie. Het was tot 30 juni de zetel van het drie maal per week zit ting houdende kantongerecht. Een kanton rechter en zeven ambtenaren deden nifer plichtsgetrouw hun werk, tot de staat Beieren aan het bezuinigen ging. De 27 gemeenten rond Wörth, dié alle tot het ge bied van het kantongerecht behoorden, lagen namelijk nogal wat verwijderd van het trotse stadje. De mensen moesten tien tallen kilometers afleggen voor ze Wörth hadden bereikt. Te München, de Beierse hoofdstad, besliste men tenslotte dat het kantongerecht te Regensburg zou worden !geestisd tachtig kilometer van Wörth verwijderd. Dat is de reden, waarom- men in het atadje aan de Donau spreekt over smaad en onrecht, dat München Wörth heeft aangedaan, temeer daar het Kanton gerecht langzamerhand en stelselmatig van allerlei belangrijke takken van dienst was ontdaan. De verontwaardiging school, toch wel vooral in het feit. dat Wörth meer dan vijfhonderd jaar een rechtbank binnen zijn muurtjes heeft gehad. Reeds in 1144 werd hiér recht gesproken. De Wörthers hebben daar op een eigen aardige wijze tegen geprotesteerd. Zij gin gen over tot passief verzet, nadat eij te vergeefs met auto's, boerénkarren. trac tors. oogstmaterieel en wat dies meer zij hadden gepoogd te verhinderen dat de akten en de meubels uit het gerechtsge bouw werden gehaald. De burgemeester en de wethouders alsmede de gemeente raad hebben het biiltje er bii neergelegd. De brandweer heeft zich onthouden, de oud-strijdersorganisatie sloot zich bij de staking aan en besloot de onthulling van een monument voor gevallenen uit te stel len tot München Wörth weer erkent De opstand is algemeen, want de inwo ners sloten zich bij brandweer en B. en W. aan. Zelfs de werkster, die jarenlang hot gerechtsgebouw heeft schoongehouden, en de zeven ambtenaren van het gerecht zij allen doen mee, want men heeft te München vergeten hen op het juiste tijd stip de dienst op te zeggen of over te plaatsen naar RegensburgVan be middeling willen de Wörthers niet weten: men staakt, men bestuurt niet meer, men blust geen brand meer er wordt nau welijks nog geleefd, beweren de bewoners van omliggende steden en dorpen. Eerst moet het kantongerecht weer te Wörth gevestigd worden, voor men bereid s iot overleg Deze zonderlinge „revolutie" duurt nu al weken en het ziet er niet naar uit dat de Wörthers zullen capituleren. Men ge looft dat de stijfkoppigheid van de dorpe lingen zo ver zal gaan, dat het ministerie van Binnenlandse Zaken van Beieren ge noodzaakt zal zijn een amtbenaar met alle bevoegdheden in Wörth te plaatsen, <er vervanging van B. en W. Overigens slaat men zich in München op de borst wegens de grote vereenvoudiging van het be stuursapparaat, waarvan ondermeer Wörth het slachtoffer is geworden CAPE CANAVERAL (UPI) De Amerikaanse luchtmacht heeft dinsdag op Cape Canaveral een intercontinentale ra ket van het,type Atlas afgevuurd op eep doel in de Atlantische Oceaan dat 8.000 ki lometer van' de lanreerplaats is verwil derd. De lancering is naar het schijnt gunstig verlopen. Als de proef lukte, zou de volgende Atlas '<-J gevuurd worden door een operationele eenheid van de Ameri kaanse luchtmacht, gestationeerd op de vliegbasis Vandenberg- in Californië. Uitstel VANDENBERG (UPI) Het lanceren van de Ontdekker V door de Amerikaan se luchtmacht is dinsdag opnieuw uitge steld om de gewone reden: slechte weers omstandigheden. De satelliet had drie we ken geleden al in de ruimte moeten zijn. Afstel WASHINGTON (UPI) De Amerikaan se luchtmacht heeft een ontwikkelingspro ject voor een nieuwe vaste brandstof, op gegeven, nadat er reeds ruim 400 miljoen gulden aan uitgegeven was. De nieuwe brandstof zou gebruikt wor den voor de voortstuwing van de B-70, een nieuw type straalbommenwerper met vier raketmotoren van het type J93-5. De moto ren werden gebouwd door de General Electric Company, die nu opdracht heeft gekregen om het werk stop to zetten. De luchtmacht heeft het project geschrapt, omdat de raketten de B-70 voorbijge streefd zullen zijn tegen de tijd dat deze bommenwerper operationeel zou zijn. Met een grote parade langs de oever van de Nijl heeft de Verenigde Ara bische Republiek dezer dagen de jaar dag van de revolutie gevierd. Op de foto: tanks en pantserwagens van de Egyptische en Syrische strijdkrachten tijdens de parade. Naar aanleiding van berichten omtrent de gang van zaken op het rijkskuststation Scheveningen-Radio te IJmuiden ten tijde van het vergaan van de Sch 37 in de nacht van 9 op 10 augustus wordt van P.T.T.- zijde het volgende medegedeeld: Te 01,46 uur werd op de noodfrequentle 2182 khz. een bericht opgevangen van de Sch 37, doch tengevolge van zeer slechte ontvangst zowel te IJmuiden-Radio als via de hulpontvangstations te Hoek van Hol land en Petten, werd uit dit bericht slechts begrepen, dat het schip water maakte en verzocht zijn rederij in te lich ten. Uit het feit dat dit bericht werd voorafgegaan door het zogenaamde spoed- sein „PAN" en niet door het noodsein „Mayday", hetwelk internationaal is voor geschreven, wanneer een met radiotelefo- niet uitgerust schip in dreigend gevaar verkeert en dringend hulp nodig heeft, werd de indruk verkregen, dat dit laatste niet het geval was. Getracht werd zowel op de noodfrequen- tie als op het meest gebruikte telefonie- verkeerskanaal contact met de Sch 37 te verkrijgen Deze aanroepen werden echter niet beantwoord. Nadat, in samenwerking met Bureau Wijsmuller, waar het bericht vollediger was ontvangen, de ontbrekende gegevens waren aangevuld, werd om 02,15 uur zowel op de radiotelegrafische als radiotelefoni- sche noodfrequenties als op de in dienst zijnde verkeerskanalen en de speciaal voor dit doel kortgeleden in dienst gestelde zo genaamde visserijzender, die werkt op de door visserschepen gebruikte onderlinge telefoniekanalen, een volledig „PAN"- bericht uitgezonden. Tevens werden diverse bij reddingen be trokken wal-instanties ingelicht, onder andere de kustwachtpost te IJmuiden, doch niet die te Huisduinen, hetgeen gezien de opgegeven positie van het schip eigenlijk ook had moeten geschieden. Een half uur later deelde de schipper van de Sch 37 mede, dat het schip grotendeels onder water stond en de opvarenden in de reddingboot gingen. Dit bericht werd door hem wel als „Mayday", dus als noodbericht omgeroepen. Het werd onmiddellijk door Schevenin gen-Radio heruitgezonden op beide nood- frequenties en de radiotelefonie-verkeers- kanalen, waarbij helaas verzuimd werd het bericht te doen voorafgaan door het sedert kort ingevoerde alarmsein voor radiotelefonie. Het op de telegrafische noodfrequentie heruitgezonden bericht werd wel voorafgegaan door het inter nationaal voorgeschreven telegrafische alarmsein, waardoor alle grote, met radio- telegrafie uitgeruste schepen werden ge alarmeerd. Het noodbericht werd daarna zowel tele grafisch als telefonisch een groot aantal malen herhaald, totdat te 09,05 uur een bericht werd ontvangen van het Duitse stoomschip „Rabenfels", dat meedeelde de boot met de opvarenden van de Sch 37 te hebben opgepikt en dat de gehele beman ning dus was gered." Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de voorlopige oogstraming per 31 juli gepubliceerd: De opbrengst van de win- tergerst blijkt, ondanks een inkrimping van het areaal, ruim 2.700 ton of bijna ne gen percent hoger te zijn dan in 1958. Van rogge wordt de opbrengst per ha. thans ruim twaalf percent lager geraamd, ter wijl een geringe inkrimping van de opper vlakte plaats vond waardoor de totale op brengst ruim 56.400 ton (13 percent) bene den die van het voorgaand jaar ligt. Van groene erwten steeg, zowel door een uitbreiding van de beteelde oppervlak te als door een hogere gemiddelde op brengst per ha. 8 percent) de totale produktie tot ruim 76.800 ton 18 per cent). De lagere opbrengst per ha. van schokkers (- 8 percent) werd ruimschoots goedgemaakt door de grotere uitzaai, waardoor de totale opbrengst nog steeg met 23 percent tot ruim 28.100 ton. Door een aanzienlijke inkrimping van het areaal kapucijners en grauwe erwten daalde, ondanks een hogere gemiddelde opbrengst, de totale produktie met 25 per cent tot even beneden de 4.000 ton. De opbrengst van gerepeld vlas daalde, als gevolg van een verminderde uitzaai met bijna 6.000 ton (zeven percent)! Voor lijnzaad wordt slechts een geringe daling (twee percent) t.o.v. 1958 verwacht. Van vroege aardappelen is de opbrengst per ha. veertien percent lager. Daar de oppervlakte vrijwel geen wijziging onder ging, daalde ook de totale opbrengst met ca. veertien percent tot 165.600 ton. Den Haag. Staatsexamen gymnasium A: A. V. van Stekelenburg. Haarlem. Diploma B: J. F. C. Stavenuiter en mej. B. A. Knol, beiden te Haarlem De effectenbeurzen op het vasteland van West-Europa hebben in het algemeen minder sterk op de in New York opgetre den koersdalingen gereageerd dan werd verwacht. Brussel heeft zich niet sterk la ten beïnvloeden door het nieuws en de beurs sloot zeer piijshoudend In Parijs toonde de handel zich enigszins terughou dend om nieuwe verplichtingen aan te gaan en bij kalme handel trad een zeer lichte koersdaling op. De aandelenbeurs te Oslo sloot met koersen die kleine afwijkingen vertoonden in vergelijking met de slotno- teringen van de vorige dag. Stockholm sloot met koersen die kleine afwijkingen vertoonden in vergelijking met de slotno- teringen van de vorige dagl Stockholm sloot met kleine verliezen, evenals Genè- ve. In Frankfort deden zich echter, voor namelijk in verband met de sterke koers stijgingen in de afgelopen weken, aanvan kelijk vrij aanzienliike dalingen voor. Te gen het slot was een deel van de ergste ver liezen echter weer ingehaald Uit Frank fort wordt nader gemeld, dat bij het be ging van de handel de meeste aandelen op de beurs te Frankfort tot 15 punten lagei noteerden. Zij herstelden zich later echter. Effectenbeurskringen waren van mening, dat er weinig verband bestond met de ont wikkeling van de vorige dag in Wall Street AMSTERDAM De tendentie was vooral voor de inter nationale waarden, flauw. De handel ver liep zeer rustig en van een overmatig aan bod was beslist geen sprake. De flauwe stemming werd door Wall Street veroor zaakt, waar gisteren de defensiewaarden een scherpe koersdaling te zien gaven. Men was in New York van mening, dat het aanstaande bezoek van de Russische premier Kroesjtsjev aan Amerika en dat van president Eisenhower aan Rusland een vermindering van de bewapeningsop drachten in Amerika tot gevolg zal héb ben. .Op het Damrak openden Philips op 648 ofwel 22 punten lager vergeleken bij de slotkoers van maandag. Het fonds liep even op tot 653 doch viel onmiddellijk daar na weer terug tot 649. De Philipsaande- len hadden het meest van de flauwe stem ming te lijden want Unilever waarden die van 605 opliepen tot 610 om daarna weer in te zakken tot 607 verloren circa 14 pun ten. Ook AKU opende niet onbelangrijk onder de vorige slotkoers. De rayonaan delen waren op 381 circa 10 punten lager, vergeleken bij gisteren. Kon. Olie steeg van 168.10 tot 169 doch viel in het ver dere beursverloop weer terug tot f 168.20. Deze prijs kwam overeen met de pariteit voor de oliewaarden te New York doch vergeleken bij de slotkoers van maandag bedroeg het verlies ruim drie gulden. K.L.M. werd, ingevolge Wall Street, lager geadviseerd. De hausse in de scheepvaart waarden kwam gisteren tot een einde. De maandag behaalde koerswinsten gingen voor de meeste fondsen in deze afdeling vrijwel geheel verloren. Evenals de vori ge dagen was de handel in deze hoek weer vrij levendig. In de cultures was het zeer stil. HVA verloor circa vier punten en Deli bijna twee gulden. Amsterdam Rubber en Senembah noteerden een weinig lager. Ook in de staatsfondsenmarkt viel bitter weinig te beleven bij een stemming die prijshoudend genoemd kon worden. Aan delen en de 4 percent converteerbare obli gaties Ketjen werden een paar punten be neden de vorige slotkoers geadviseerd. In- dola kreeg een adviesprijs van 305 a 310 tegen gisteren 311. In de lokale sector was van groot aanbod geen sprake doch over vrijwel de gehele linie moesten koersver liezen geïncasseerd worden. Vandaag be gon de handel in claims Bronswerk. De adviesprijs bedroeg f 30. per claim per aandeel van nominaal 1000. Prolongatie 3 percent (ANP). NEW YORK De beurs van New York gaf bij het slui ten een sterk beeld. Er ontstond een late vraag naar aandelen van de elektrotech nische industrie, die zich uitbreidde tot enkele andere fondsen. De markt sloot op het hoogtepunt van de dag. Overigens had de beurs een fluctuërend verloop. Enkele aandelen daalden \^an de hoge openings koers. maar herstelden zich tegen sluiting. Zenith steeg circa 6 dollar, Texas Instru ments en Motorola elk ongeveer 5 dollar. Het hoogtepunt van I.B.M. lag ruim 15 dol lar hoger dan op de vorige dag. Reynolds Metals en Alcoa in de aluminiumsector waren vast, bij de auto's was American Motors het beste fonds. Du Pont boekte winst en een stijging van Eastman Kodak bracht het industriegemiddelde na de grote verliezen van gisteren weer om hoog. ?Iet totaal aantal verhandelde aandelen was 2.980.000. Van 1193 verhandelde fond sen waren 710 hoger en 285 lager. Het in dustriegemiddelde kwam van 653.79 op 658.07, dat van Spoorwegen van 161.35 op 162.51 en dat van Openbare Nutsbedrijven van 90.87 op 91.29. (UPI). Slotkoers Hede gisteren 13.45 3-3%%, Nederl. '47 947/i« 94% 3 Nedl 1962/64 98 98% Woningbouw 6 °/o 110% 110% Pr A'dam '56 I 83 Va Dr A'dam '56 TI 94 Pr A'dam '56 III 99% Pr R'dam '52 I 89 Pr R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 100% A.K U 380 383 Calvé Delft 580 585 Van Gelder Zonen 248 252 K. N Hoogovens.. 551 555 Nederl Ford 315 318 N. Kabelfabriek 408 410 gew Philips Gloeil 648% 656 Pref PhilipsGloeil 254% Unilever 608 614 Wilton Fvenoord 220 V2 225 Werf Gusto 160 160 Dordtsche Petrol 738 750 Kon Petroleum f 168.31 171- Billiton 321 325 A'dam Rubber 97 102 K.L M f 125 f 125,— Holl Amer Lijn 168 169 K N S M 163% 164% N Scheepv Unie 143 147 v. Nievelt Goudr 142 144% Phs. v. Ommeren 254% 255 H.V.A 155 157 Delimaatschappij f 180 179,- Amsterd. Bank.. 370 370 Nat. Handelsbank 159 159 Ned. Handel Mij 265 Rotterd. Bank 329% 328 Twentsche Bank 281 Anaconda Copper 63% 64% Bethlehem Steel 54% 55 U.S. Steel lOOVm 101% Genera] Motors.. 54% 55 79 80% Tidewater 26-Vifl 26%

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7