Terug van jamboree Nafu-raLajg RAF.-bommenwerper stortte 19 jaar geleden bij Vijfhuizen neer Fietsende Japanners Oorverdovend zwemfeest van Haarlemse speeltuinjeugd FLIT VAKANTIESPELEN Regelmaat van de klok! Moeder van omgekomen sergeant komt graf van haar zoon bezoeken FEESTAVOND BAZEN GEZOCHT GOUDEN ECHTPAAR Neem de flitspuit! M. a f 1.4© £sso! PERRY „DE HEL VAN STOOP Programma voor vrijdag Onderhandelingen over herbouw duinmanege Liedeweg afgesloten ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM Uitspraken Haarlemse Rechtbank Alle insekten het huis uitljTT Flessen vanaf 'Z* liter DDT RIJWIEL of BROMMER DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT i Alsof duizend duivels gillend, krijsend, sissend en fluitend, uit de hel waren losgebroken en hun uitzinnige vreugde daarover binnen de muren van Stoop's Bad in Overveen uitleefden, zo zou men het oorverdovende lawaai kunnen beschrijven dat woensdagmorgen het- binnenbad van deze zweminrichting tot in de verste uithoeken vulde. Voor deze „hel van Stoop" waren zo'n dikke drie honderd. jongens en meisjes, afkomstig uit alle afdelingen van het Haarlems Speeltuinverbond, verantwoordelijk. Alle registers van hun jonge stembanden zetten zij wijdopen ter „opluistering" van het traditionele zwemfeest van de Vakantiespelen. Het minder gunstige weer verhinderde dat het festijn in het buitenbad kon plaats hebben. In de openlucht zouden de uit bundige uitingen van vreugde en enthou siasme de trommelvliezen zeker heel wat minder hebben gekweld. Voor de jeugd zelf schenen deze uit barstingen alleen maar nog meer plezier te veroorzaken. Wie zich moe gegild had dook even het water in om daarna met nog meer energie dan tevoren zijn deuntje in het duivelsconcert mee te blazen. De heer Heugens van de organiserende vakantiecommissie stond tegenover dit alles als een machteloos dirigent voor een op hol geslagen orkest. Zelfs een hem ten dienste staande luidspreker kon zijn sten torstem nauwelijks door de „geluidsbar rière" rondom hem doen heenbreken. Al leen zijn snerpende fluitsignalen gelukte dat zo nu en dan. En dan keek iedereen zijn kant uit om meer te raden dan te weten welk onderdeel van het programma op het punt stond van start te gaan. Wonder boven wonder liepen de wed strijden als op rolletjes. Eerst kwamen de kleintjes aan bod met een balspel in het „pierenbad". Fel cn spannend Snel achter elkaar stonden vervolgens de deelnemers aan de 25 meter schoolslag jongens en meisjes van elf tot en met veertien jaar in starthouding. Fel en spannend was vaak de strijd om elke centi meter winst. De kijkers op de kant schreeuwden zich schor om de favorieten tot meer snelheid aan te moedigen. Na tal van series op tijd waren de voor naamste resultaten in de diverse leeftijds groepen als volgt: Jongens 11 jaar: 1. Jan Olgroet (Glas blazers) 25 sec. 2. Paul Hertog (Ooster kwartier) 25,8 sec. 3, 4, 5. Reggy van Ber- kel (Patvliet), Frank Baan (Buitenrust) en Een der deelnemers aan het zwemfeest in actie. Cor van Beijeren (Nieuw Leven) allen 26 sec. Meisjes 11 jaar: 1. Ankie van Galen (Te Zaanen) 23,7 sec. 2. Tineke Witjens (Centrum) 24 sec. 3. J. Smithamer (Welte vreden) 25,5 sec. Meisjes 12 jaar: 1. Martje Schilder (Frans Hals) 22,9 sec. 2. Ineke Ligtenveldt (Oosterkwartier) 23,3 sec. 3. Genieta v. d. Horn (Klarenhof) 23,4 sec. Jongens 12 jaar: 1. .J. Manakker (Te Zaa nen) 21,2 sec. 2. Mart van Dijke (Frans Hals) 22 sec. 3, 4, 5. Rudi Blom (VZOD), Otto Deen (Flora) en Ronny Dekker (Cen trum), allen 23 sec. Meisjes 13 jaar: 1. Thea Kedde (Te Zaanen) 24 sec. 2, 3, 4. Astrid van Roon (Klarenhof), Marijke Mulder (Buitenrust) en Hanneke Kleverstein (Centrum), allen 25 sec. Jongens 14 jaar: 1. D. Obermiiller (Frans Hals) 20 sec. 2. Peter Slot (DVS) 21 sec. 3. Cor Bruin (Kla renhof) 22 sec. Meisjes 14 jaar: 1. Hanny Koehorst (Te Zaanen) 22 sec. 2. Dini Berk hout (Frans Hals) 22 sec. 3. Miek Mun- nikhuis (Patvliet) 23 sec. Ballonspringen Het ballonspringen van de hoge spring plank leverde een spectaculair schouwspel op. De deelnemers moester in hun sprong een ballon zien te grijpen die, aan een touw bevestigd, boven het water hing. Dat vereiste behendigheid en een goede kijk op de afstand. Niet alle springers ver dwenen met een ballon onder water en een honend gejoel van de beste stuurlui aan de wal was dan hun deel. Tot slot verschenen de snelste vier zwemmers (sters) van elke speeltuin aan de start voor een 4 x 25 meter estafette vrije slag. De ploeg van „Frans Hals" bleek met 1 min. 17,4 sec. over verreweg de beste sprinters te beschikken. 2. „Te Zaanen" 1 min. 25 sec. 3. „V.Z.O.D." 1 min. 26 sec. 4 en 5. „Centrum" en „Delftwijk" 1 min. 27 sec. De heer J. Groen van de sportcommissie van het Haarlems Speeltuinverbond reikte na afloop de prijzen uit, die evenals vorig jaar welwillend door een Haarlemse juwe lier beschikbaar waren gesteld. Haarlems Speeltuinverbond „Buitenrust" (Van Zompelstraat): 2.30 uur Roberti's Jeugdtoneel met „De avonturen van Tom Poes en Ollie B. Bommel". „Delftwijk" (Top Naeffplantsoen): 10 uur fiestotcht naar Schiphol. Leeftijd 914 jaar. 3 uur speurtocht in de buurt. Leeftijd 614 jaar. „D.V.S." (Vondelweg): 10.30 uur open luchtfeest op de tuin van „Nieuw Le ven". Leeftijd 614 jaar. „Flora" (Van Oosten de Bruijnstr.): 9.i5 uur vertrek per fiets naar de slui zen van IJmuiden. „Frans Hals" (Schotersingel): 10 uur fietstocht naar Schiphol. Leeftijd 914 jaar. „Glasblazers" (Papentorenvest): 2.30 uur Roberti's Jeugdtoneel met „De avonturen van Tom Poes en Ollie B. Bommel". „Centrum" (Wilsonsplein): 10 uur fietstocht naar Schiphol. Leeftijd 9 14 jaar. „Jeugdland" (Theemsplein): 10 uur fietstocht naar Schiphol. Leeftijd 9 14 jaar. 2 uur zandbakwedstrijden voor kinderen 4 t/m 7 jaar. „Klarenhof" (Brouwersplein): 1011 uur zwemmen in zwembad Houtvaart. Leeftijd 614 jaar. 2 uur badminton op de tuin. „Nieuw Leven" (Spaarndam): 10.30 uur openluchtfeest op de tuin. Leef tijd 614 jaar. „Oosterkwartier" (Zomervaart): 10 uur Roberti's Jeugdtoneel met „De avonturen van Tom Poes en Ollie B. Bommel". „Patvliet" (Delftwijk): eigen program ma. „V.Z.O.D." (Nieuwlandstraat): 9.15 uur fietstocht naar de sluizen van IJmuiden. Leeftijd 814 jaar. „Weltevreden" (Spaarndamseweg) 1011 uur zwemmen in zwembad Kleverlaan. Leeftijd 614 jaar. Fiets tocht naar Schiphol. Leeftijd 914 jaar. „W.I.K." (Oude Weg): 10 uur Roberti's Jeugdtoneel met „De avonturen van Tom Poes en Ollie B. Bommel". „Te Zaanen" (Anthony Fokkerlaan): 10 uur fietstocht naar Schiphol 914 jaar. Haarlemse Kath. Ver. voor het Gezin- „Hof van Eden" (Geusevesperstraat): grote sportdag voor kinderen van 714 jaar. „Zaanenoord" (Zaanenstraat): Uit stapje naar Kraantje Lek. Leeftijd 812 jaar. „Don Boseo" (Phoenixstraat): spelen op de tuin. 's Middags filmvoor stelling. „Noordervreugd" (Ambachtraat): spelen op de tuin. Fietstocht naar IJmuiden, havens en rijksvisafslag. „Dartele Jeugd" (Flevoplein): als bij „Noordervreugd". „Elba" (Ged. Schalkburgergracht): 2.30 uur tekenen bij Droste. „Het Kleverpark" 9 uur fietstocht naar Aalsmeer met bezoek aan de bloemenveiling. Leeftijd 914 jaar. „Kindervreugd" (Godfr. van Bouil lonstraat): 10 uur in de zaal van St. Jan, Teylerplein, opvoering van „De avonturen van Tom Poes en Ollie B. Bommel". Haarlemse Raad voor de Jeugd. Stadsdoelen (Gasthuisstraat achter de Botermarkt): Handpoppentheater „Merlijn" met „Het geheim van net Blauwe Water. Aanvang 10 en 14 uur. Verder handenarbeid en lees hoek van 10-12 uur en van 14-16 uur. Over de verbouw van de door brand ver woeste manege in de duinen aan de Zand- voortselaan in Zandvoort wox-den momen teel onderhandelingen gevoerd met de eigenaar, die in Zwitserland woont. Ver moedelijk zal tot herbouw worden beslo ten. De paarden zijn tot 1 oktober onder gebracht in stallen van de manege „Els- wout" in Overveen. Op die datum moet een ander onderkomen voor de dieren zijn ge vonden. Overwogen wordt naast de afge- orande manege tijdelijke onderkomens ;oor de dieren te bouwen. Wegens ophoging en verbetering van het ■egdek van de Liedeweg, lopende vanaf e Liedebrug tot aan fort Penningsveer, al deze weg met ingang van maandag .ijdelijk worden afgesloten voor doorgaand verkeer, met uitzondering echter voor wielrijders en voetgangers. Advertentie Nieuwe ontdekking helpt in de hele wereld lijders aan hard nekkige verstopping. Dank zij een nieuwe ontdekking is het nu niet meer nodig telkens opnieuw weer hardnekkige verstopping te verhelpen met een min of meer drastisch werkend laxeer middel. JSatu-rnLax herstelt de natuurlijke regelmaat O0 Aag in dag uit! Ideaal voor hen die buitens huis werken of op reis zijn, maar ook voor kinderen, bediegerigen, enz. de regelmaat vande klok' Een uitkomst bij hardnekkige verstopping. 60 tabl. 1.35 BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: R. de Bruin en A. van Santen. GETROUWD: P. F. Faas en E. Buning; I. W. Nederstigt en A. H. M. Kuiper. GEBOREN: Johanna, d. van J. F. Ros- nan en J. Sieraad; Joke Annelies, d. van k B. Lam en M. P. Krijgsman; Robertus Uoysius Maria, z. van A. J. van Heusden en J. A. Hopstaken; Betty,, d. van W. A. van Wondex-en en G. Bonkenbui'g; Ineke, d. van J. Hofman en S. van der Sande. OVERLEDEN: H. Kok, 75 jaar; Mevr. C. F. G. Braun, 92 jaar; J. Baai't de la Faille, 73 jaar; Mevr. C. J. M. B. Brack, 80 jaar; Mevi\ M. A. Scholte, 70 jaar. Er is een tijd geweest, dat mrs. Webber in Engeland niet wist dat er in Nederland een Haax-lemmermeerpolder bestond. En nog minder wist zij, dat in deze platte- landssti-eek een plaatsje ligt, dat Vijfhui zen heet. Nu na bijna twintig jaar weet zij nog px-ecies te vertellen, wanneer zij hier van voor het eerst hooi'de. Dat was in augustus 1940.... De nacht van 24 op 25 augustus was een warme, heldex'e zomexmacht. Aan de don kere hemel, die zich wijd uikoepelde bo ven het vlakke landschap van de Haaxdem- mei-meex-polder, pinkelde het licht der on telbare sterx-en. Het was rustig in de pol der. De oogst was in volle gang. Boei'en en landax'beiders wai'en vroeg naar bed gegaan, want mox-gen zou, kort nadat de zon was opgekomen, een nieuwe, di'ukke wei'kdag beginnen. Toen werd de vredige stilte van 't land schap vex-broken. In de verte klonk het geronk van motoren. Hoog in de lucht was een Engels vliegtuig op de terugweg van een uitgevoerde opdx-acht in Duits land naar de basis, ergens in Engeland. Nu was in dat eerste jaar van de oor log de Haai-lemmermeer reeds een zwaar bezet gebied. Het vliegveld Schiphol, in het oosten van de polder, was door de Duitse luchtmacht in gebruik genomen. Van hier vertrokken dagelijks de Heinkels en Dorniei's met hun bommen naar de over kant van de Noordzee, om Engeland murw te maken voor een invasie.... Het vliegveld wei'd tot in de wijde omtrek be- schei'md door batterijen, luchtafweex-ge- schut. en zoeklichten. Weldx-a maaiden dan ook de schijnwei-pex-ai-men door het don ker van de zomerhemel. Opeens had één het naderende vliegtuig te pakken. De an dere zwenkten bij. Vei'geefs trachtte de bestuurder van de Britse bommenwerper aan de verderf brengende stralen te ont komen. Dx'eunend zonden de vuurmonden van talrijke luchtafweerkanonnen hun granaten naar hem toe; knetterende mi trailleurs braakten hun lichtspoorbanen omhoog. Een motor vatte vlam. De bom menwerper werd stuurloos. Met loeiende motoren dook het toestel omlaag. Tot het op de harde kleibodem van de Haarlem mermeerpolder uiteenspatte en verbrand de tot een onherkenbaar geraamte van ijzeren spanten en gesmolten aluminium. Valk bij het dorpje Vijfhuizen vonden vier vliegers de dood. De sei'geants A. E. Web ber, C. J. Montagu, R. F. Penny en J. W. Ward zouden Engeland niet meer terug- zien. Te midden van de gele korenvelden bij het dorpje Vijfhuizen eindigde hun jon ge leven. De lichamen van drie der vliegers wer den de volgende dag geborgen. Zij werden overgebracht naar de Nieuwe Oosterbe- gTaafplaats te Amsterdam en daar ter- aardebesteld. Later vond de landbouwer, op wiens akker het vliegtuig neerstortte, de stoffelijke i'esten van de vierde vlieger, de sergeant Webbei-. Piëteitvol groef hij een graf in één der mooiste hoekjes van zijn tuin. Tot december 1946 is dit plekje in de tuin van deze boerenhofstede aan de IJweg te Vijfhuizen het kei'khof geweest, waar R.A.F.-sergeant Webber rustte. Toen werd ook hij ovei'gebracht naar Amster dam. Sedert die zomeimacht van augustus 1940 is Nederland voor mrs. Webber in Engeland méér dan een begi'ip geworden. Zij weet nu op de kaart de Haarlemmer- meei-polder te vinden en kan het doi-p Vijf huizen aanwijzen. En Amstei-dam is voor haar jax-enlang de stad geweest, waarnaar haar onvervulde verlangens uitgingen. Hoe graag zou zij daar eens staan bij het gx-af van haar jongen, die haar negentien jaar geleden voor het laatst vaarwel zei en niet meer terugkeerde. Zij meende dat deze wens nooit vervuld zou kunnen worden. Hoe zou zij ooit de reis naar Nedei-land en het vex'blijf in dat land kunnen betalen? Maar vandaag heeft mrs. Webber de Nedex-landse bodem beti'eden. Zij is met meer dan honderd lotgenoten eveneens nabestaanden van gesneuvelde en in ons land ter aax-de bestelde geallieerde mili tairen de gast van het Nederlandse volk. Want de pelgi-imstocht naar het graf van haar zoon werd mogelijk gemaakt door de giften, die vei'leden jaar november aan de Klapx-ooscollecte werden geschon ken. In nauwe samenwerking met The British Legion de Britse organisatie van oud- strijdei-s en nabestaanden heeft het Ne derlands Oox-logsgraven Comité uit de op brengst van deze Klaprooscollecte sedex-t de bevrijding al ongeveer twintigduizend nabestaanden uit het buitenland in staat gesteld het graf van man, vader, zoon of bx-oer in Nedexdand te bezoeken. Jussi Björling. De bekende Zweedse operazanger Jussi Björling (48) heeft een lichte hartaanval gehad. Na enige rust zal Bjöx-ling weer geheel de oude zijn. MR. E. J. VOLKMAARS is niet alleen hoofdinspecteur van de belastingen in Haar lem, hij is tevens hoofdcom missaris van de vereniging „De Nederlandse Pad vinders". Dinsdag hebben we met de heer Volkinaars niet over de belastingen gepraat. Integen deel, wij zijn uitsluitend naar hem toegegaan omdat wij iets meer wilden weten over de tiende wex-eldjambox-ee, die dit jaar in Manilla op de Philippijnen wex-d gehouden. De heer Volkinaars is er nog helemaal vol van. Daai-- door vertelt hij zo boeiend, maar soms ook zo vlug, dat we het niet helemaal bij kunnen houden. Soms vra gen we de heer Volkmaars het te willen herhalen. En dat doet hij dan, met een verontschuldigend glim lachje. Op 8 juli is de heer Volk maars met de twee vei'ken- ners Hein van Meerten en Paul Rouffaer en de heren P. J. Pos en mr. P. A. M. E. van Velzen, de laatste van de Katholieke Jeugdbewe ging, met een chartervlieg tuig vertrokken. Naast de Nederlandse vertegenwoor digers, hadden nog padvin ders uit Zweden, Finland, Noorwegen, Denemarken, België en Griekenland in het vliegtuig plaats genomen. „Het werd een heerlijke reis" vertelt de heer Volkmaars. „In Manilla was het regen seizoen, maar niettemin was de warmte erg groot. Geluk kig hebben we er echter niet zo'n erge last van gehad, al leen de twee jongens klaag den in het begin een beetje over hun maag en buik. Maar dat ging" gauw over. Omdat we maar heel weinig bagage mee konden nemen in het vliegtuig, hadden we geen tenten bij ons, en geen spul letjes waar we uit konden koken. Groot was daardoor de verrassing, toen we in Los Banjos 60 kilometer van Manilla, waar de jamboree gehouden werd een pisach tige hut aantroffen, die de Philippijnen speciaal voor ons gebouwd hadden. Zij stond midden op het tex-rein, dat omgeven werd door ber gen. We keken uit op een gx-oot meer. De hut was ge maakt van bamboe, het dak was van bladeren. Eigenlijk is het heel moeilijk om zo'n kamp te beschrijven. U moet het zich maar voorstellen als één grote tentenstad, een stad met zelfs een eigen postkantoor. Het aantal deel nemers aan deze jamboree was tv/aalfduizend. Mensen uit alle delen van de wereld, mensen met een eigen taal en eigen zeden en gewoon ten ontmoetten daar elkaar." „Wat we nou zo'n dag in Los Banjos deden?". De heer Volkmaars zucht even. Het is net alsof hij weer even op het tentenkamp terug is. „Iedex-e ochtend stonden we al om vijf uur op. En om zes uur ontbeten we, heel vlug, anders werd de heerlijke ijs koude melk al weer warm. En dan nu lacht de heer Volkmaai-s namen we, als er tenminste water was, een lekkere douche. Na het ont bijt gingen we dan eigenlijk allemaal onze eigen gang. De jongens gingen gewoon op visite bij hun buren, Ameri kanen, Engelsen, Zweden, Nox-en en nou ja, noemt u maar op. Om half twaalf gingen we dan weer warm eten. Het grappige was, dat we daar net als hier ook aardappelen aten. Ze zagen er wat witter uit. Na het middageten hadden we ver plichte anderhalf uur rust. En iedereen vond dat wel fijn. 's Middags ging iedereen weer zijn eigen weg, en 's avonds was er altijd iets te doen in de arena. Ver schillende groepen volksdan sten, andex-e zongen. Zo te gen tienen gingen we al naar bed. Misschien vindt u dat een beetje vroeg, maar dat was het beslist niet. We za gen iedere dag opnieuw zo veel andex-e mensen en deden zoveel nieuwe indi'ukken op, dat we erg moe waren. Het vreemde was, dat wij Nederlanders onder al die andere nationaliteiten toch nog opvielen. Vooral een hele grote man met een grote neus, grijs haar en groene ogen, zoals ik, valt daar erg uit de toon. De Philippino's keken dan ook vaak hun ogen uit. Maar ze hebben me vaak ook fijn geholpen, als het geregend had. Dan was de grond erg modderig, en kon ik de steile weg naar onze hut niet beklimmen. Steeds weer gleed ik uit. Die kleine mensen hielpen me dan. Met zijn allen vormden ze een rij en sjorden me dan naar boven. Nu lacht de heer Volkmaars hard, en hij gaat dan meteen nog vlugger ver tellen. Ja, deze hoofdcommis saris van de Nederlandse Padvinders vertelde ons nog veel meer. Jammer genoeg té veel om hier allemaal op te schrijven. DE FEESTAVOND voor de collectanten van het kleuterdagvei'blijf „Mar griet", die door het Haarlems Kleinkunsttheater op zater dag 12 september zou wor den gegeven, zal in plaats daarvan op zondagavond 13 september, eveneens in gebouw St. Bavo, Smede- sti-aat, Haarlem, plaats heb ben. Diegenen, die hun toe gangskaarten x-eeds hebben ontvangen, kunnen deze om wisselen bij de heer H. C. Hai'tman, Cornel is van Noordestx-aat 20 rd, Haarlem. HET ASIEL van de Haar lemse Diei-enbescherming zit op het ogenblik vol met „baasloze" honden en katten. Er zijn, naar het bestuur ons meedeelt, héél aax-dige dieren bij, die dolgraag een tehuis willen hebben. Wie dus gx-aag een lieve hond of een kittige poes wil opnemen, kan zich tot het asiel van de Dierenbeschex-ming, Ridder straat 11 wenden. Nu zitten de Japanse wiel renners die in het weekeinde over de weg in Zandvoort zullen flitsen, nog rustig op het terras in Bloemendaal sinasappelsap te drinken. MAANDAGMIDDAG heb ben we op het terras van hotel „Rusthoek" in Bloe mendaal een gesprekje gehad met Shoichii'o Sugihara, Jae- zo Takahashi en Masashi Omiya. De twee laatsten zijn amateur-wegrenners. Zij zijn naar Nedexdand gekomen om op zaterdag 15 augustus mee te doen aan de wereldkam pioenschappen wielrennen in Zandvoort. Shoichiro Sugi hara is hun manager. Hij is de enige van de drie die een beetje Engels praat. De twee deelnemers spreken uitslui tend Japans. En daar we deze taal niet beheersen hebben we dus alleen maar een beetje met Shoichiro kunnen con verseren. Jaezo en Masashi hebben er waarschijnlijk niets van begrepen. Ze zaten soms een beetje verlegen te lachen of gewoon maar wat rond te kijken in hun blauwe trainingspakken, waar in rood met wit gebox-duurde letters „Japan" op staat. De manager in een trui en een wit petje spreekt aarzelend. Soms px-oberen we een zin aan te vullen, maar dat hoeft niet, want later blijkt dat hij heel iets anders had willen zeggen. Op 3 augustus zijn de Ja panners uit Tokio vertrok ken. Via de Pool vlogen ze naar Nederland. Een gx-oot reisbux-eau in Amsterdam had kamers gereserveerd in verschillende hotels in de omgeving van Zandvoort. De Japanners werden in „Rust hoek" ondergebracht. De heer P. Betlem, de eigenaar van dit hotel had om „iets aparts" gevraagd en heeft het met de drie gasten uit Tokio best getroffen. Vaak b 4>-i s" 5 R A 9= kookt mevrouw Betlem nu rijst inplaats van aardappe len. En sinds kort staan er heel wat meer scherpe krui den op de plank van haar keukenkast. Shoichiro, Jaezo en Masashi houden helemaal niet van aardappelen. Ze vinden hier alles veel duur der dan in Tokio. Voor ons op het tafeltje ligt een pakje Japanse sigaretten, „Peace". De manager zegt: „I think it is twice, the cigarettes here". En ook de tomaten en ande re vruchten kosten hier het dubbele. Holland vinden de drie Japanners een mooi land. Ze houden vooral van dit klimaat. In Japan, waar het nu zomer is, is het vaak veel te warm om te kunnen trainen. Jaezo en Masashi studeren economie. Jaezo in Tokio, Masashi in Kyoto, dat onge veer vierhonderd kilometer van Tokio is verwijderd. Ma sashi is zesentwintig jaar, Jaezo drientwintig. Beiden staan in Bloemendaal iedere ochtend om zeven uur op. Dan ontbijten ze. Na het ont bijt gaan ze fietsen, in de omgeving van Bloemendaal. Tot ongeveer één uur blijven ze weg, dan wordt er ge luncht. En na het koffiedrin ken gaan ze weer fietsen tot een uur of zes. Dan warm eten meestal dus op ver zoek rijst en vervolgens gaan ze naar hun slaapka mers. Eerst liggen ze nog wat te praten, maar om negen uur gaat definitief het licht uit. Jaezo en Masashi gaan vroeg slapen, om de volgende ochtend weer zo fit mogelijk te zijn. Alcohol drinken ze M' mm. 7^ AU vvV> 5* *4 Het Japanse visitekaartje van Shoichiro Sugihara, de manager van de twee Japanse wielrijders die meedoen aan de wereldkampioenschappen. Wij vertrouwen dat de tekst een ieder duidelijk is. IN DE Di\ Leydsstraat in Haarlem woont sinds 22 jaar het echtpaar A. A. Callandt- Schild. Op 19 augustus zullen ze vijftig jaar getrouwd zijn. Jammer genoeg waren zowel de 73-jarige heer Callandt als zijn 72-jarige vrouw een beetje ziek. Daarom hebben we alleen even met hun dochter Marie Callandt ge praat die onder meer ver telde dat haar ouders be halve haar nog vier kindex-en hadden, namelijk Bastiaan, Bep, Ka en Nel en verder twaalf kleinkinderen. Of ze allemaal op 19 augustus naar de woning in de Dr. Leydsstx-aat komen is nog niet zeker, maar in ieder ge val feliciteren ze hun oma en opa wél, of het nu mondeling of schriftelijk is. niet, maar wel veel sinaas appelsap. Na de vijftiende augustus, als ze dus in Zand voort gereden hebben, ver- trekken Shoichiro Sugihara, Jaezo Takahashi en Masashi Omiya naar Parijs. Daar gaan ze echter niet fietsen, maar gewoon een beetje va kantie houden. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 54-jarige Haagse koopman vrij gesproken. omdat zij het tenlastegelegde niet bewezen achtte. Veertien dagen geleden stond hij terecht, omdat hij in februari een r.k. geestelijke in Zaandam voor 25 zou hebben opge licht. De officier van Justitie, mr. J. van den Oever, die verdachte een aartsoplich ter noemde, eiste een jaar en di-ie maan den gevangenisstx*af. Een 31-jarige kok uit Helden (L.), die in april in Haarlem een bromfiets huurde en binnen het uur voor 98 zou hebben ver- kocht, werd wegens verduistering veroor deeld tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek. De eis luidde zes maanden gevangenisstraf met aftrek. De rechtbank veroordeelde een 34-jarige Bloemendaalse kantoorbediende conform de eis wegens oplichting tot zes maanden onvoorwaai'delijk met aftrek'en een voor waardelijke tei'beschikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. In maart van dit jaar zou hij een dame voor 25 hebben opgelicht door haar te Advertentie ^7- 'ook in aerosol: f 4.S0 P R O D U K T vertellen dat hij een voordelig televisie toestel voor haar te koop wist. Het ge noemde bedrag moest als voorschot die nen. Advertentie Voor ieder een passend Gazelle - Magneet - HMW - Solex enz. Ged. Oude Gracht 102 - Tel. 14361 BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL ONDERTROUWD: B. M. H. Hendrix en J. M. M. Alessie. W. Droogleever Fortuijn en H. Stenfert Kroese. G. L. de Winter en Chr. C. Schrama. L. Cohen en C. M. Dixon. R. A. Herblot en A. M. van der Lip. GETROUWD: H. M. Bosman en D. M. Luijben. J. van Essen en H. R. Bartels. H. Sangers en A. M. Marchand. H. Meijer en M. A. Wijsmuller. K. G. Howard en E. J. W. Stelma. OVERLEDEN: Wed. D. F. Amelung Feijlbrief 84 j.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7