Lex Karamoy versloeg Van Eysden en werd weer nationaal kampioen Valpartij bij de amateurs Jenone Papp prolongeerde in Macon haar Europese titel Heemstedenaar Van Tiel tweede in springconcours in Zwolle Mejuffrouw Rollin Couquerque boog pas in de finale het hoofd Dames-tennis tot laag peil gezonken Russinnen superieur op overige nummers 10 West-Duitsland won alle nummers in drielanden- kanowedstrijd Nederlandse ploegen voor komende interlands De roeikampioenschappen voor dames Uitstekend weer bij begin van Sneekweek Programma van het CHIO Europese Maccabiade in Kopenhagen begonnen Familie Baddeley zwom Windermere-meer over MAANDAG 17 AUGUSTUS 1959 Kanosport Tijdens de wereldkampioenschappen op de weg voor amateurs deed zich zaterdag voor de hoofdtribune van het circuit in Zandvoort een ernstige valpartij voor in de dertiende ronde, waarvan de Australische renner Howe het slachtoffer werd West-Duitsland heeft in de drielanden- Lex Karamoy is zondag op de Mets-banen in Scheveningen wederom nationaal kampioen geworden. Ook in 1953 en 1956 veroverde hy de titel. Zaterdag verdedigde de Hagenaar samen met Goris de titel in het heren-dubbelspel met succes, zondag werd liy kampioen in het enkelspel na Van Eysden verslagen te hebben en samen met Fredy Marinkelle won hij ook de finale in het gemengd dubbelspel. Dat het Nederlandse tennis in een impasse is geraakt was reeds bekend, doch dat vooral het damesspel tot een laag niveau is gezonken, bleek zaterdagmiddag tijdens de halve finales overduidelijk. Dat mejuffrouw Rollin Couquerque er in slaagde de 37 jaar jongere Rietje Tervoort in slechts 35 minuten te verslaan, geeft toch wel te denken. In 1947 had mejuffrouw Couquerque voor de laatste keer de titel in het enkelspel behaald Toch was er nog écn speelster die mejuffrouw Rollin Couquerque een nederlaag kon toebrengen. Mevrouw Vletter vond het juiste tegenspel. Door een grote spreiding stichtte zy verwarring in het spel van mejuffrouw Rollin Couquerque en met 6-4, 6-1 won zij de finale. Fraai is de eindstrijd tussen Karamoy en Van Eysden niet geweest. Het werd een vlak baseline-duel, waarin Karamoy zijn wil aan zijn tegenstander oplegde. Hij wist van te voren, dat hij het spel tegen Van Eysden moest vertragen, wilde hij de partij winnen. Dat deed hij dan ook. Van de baseline af bevecht hij Van Eysden, voortdurend wachtend op een fout van de slanke donkere Hagenaar. Met 6-1 won Karamoy de eerste set. In de eerste game van de tweede set doorbrak Van Eysden Tennis de service van Karamoy. De kansen keer den. Het werd 2-0, 2-1, 3-1, 4-1 voor Van Eysden, dank zij de grotere vaart en druk die hij op zijn tegenstander uitoefende. Karamoy deed er daarna niets meer aan en liet de set aan Van Eysden (6-1). De laatste twee sets gaven hetzelfde beeld als de eerste te zien. Karamoy bleef op de baseline hangen. Met 6-2 werd ook de der de set voor hem. In de vierde set voltrok het vonnis zich over Van Eysden snel. Bij 5-3 voor Karamoy moest Van Eysden ser veren. Hij begon met een double fault, daarna sloeg hij een bal ver buiten de lij nen. Vervolgens scoorde hij een punt met een ace. Een smash in het net, gevolgd door een double fault waren de laatste fouten, die hij maakte. Met 6-3 won Ka ramoy deze set. Dat de zege in het gemengd dubbelspel door de combinatie Fredy Marinkelle-Ka- ramoy zou worden behaald, was vrijwel met zekerheid te zeggen, ondanks het feit, dat Karamoy een nederlaag voorspelde. Hij was moe en dat was aan zijn spel dui delijk te zien. Aan het uitstekende volleren aan het net van Fredy Marinkelle heeft hij.echter een enorme steun gehad. Aan de andere kant van het net ging het in het geheel niet goed. Maris moest alles alleen doen, aangezien zijn partner Ineke Com mandeur zeer zwak speelde. De cijfers waarmede Fredy Marinkelle en Karamoy wonnen waren 6-4, 1-6, 6-3. Men sprak er al de gehele week over. Mejuffrouw Rollin Couquerque was als het ware van de ene naar de andere ronde „gewandeld". Zij zegevierde over mejuf frouw Van Rijn in twee sets (6-4, 6-0), me vrouw Reus werd in drie sets (4-6, 6-2, 6-1) haar tweede slachtoffer en daarna volgde mevrouw Kampschmidt. Voor deze overwinning had de ex-internationale speelster ook slechts twee sets nodig. Zaterdagmiddag nam zij in haar partij tegen Rietje Tervoort met haar zuiver ge plaatste slagen een 3-0 voorsprong. Pas daarna eindigde een game in het voordeel van Rietje Tervoort. Zich veelvuldig ver plaatsen behoefde mejuffrouw Rolin Cou querque niet. Zij w ist waar de returns zouden komen en daar stond zij gewoon te wachten. Onbegrijpelijk was het dat Rientje Tervoort niet meer variatie in haar spel bracht. Was zij soms zo geïmponeerd door het feit, dat zij tegen een zeer ge routineerde tegenstandster moest spelen? Als vastgenageld bleef zij op de baseline Voor de komende tennis interlandwed strijden tegen België en Duitsland zijn na afloop van de nationale kampioenschap pen de Nederlandse ploegen samenge steld. Deze zien er als volgt uit: Nederland-Duitsland op 22 en 23 au gustus in Noordwijk: Dames enkelspel: Mevrouw Vletter, Fredy Marinkelle en Joyce Marinkelle. Heren enkelspel: Karamoy, Van Eys den, Willem Maris en Van Dalsum. Reserve: Goris. Gemengd dubbelspel: Fredy Marinkelle -Karamoy en Joyce Marinkelle met een nog nader aan te wijzen speler. Heren dubbelspel: Goi-is-Karamoy en Van Eysden-Willem Maris. Dames dubbelspel: Fredy en Joyce Marinkelle. België-Nederland 29 en 30 augustus in Brussel: Dames enkelspel: mevrouw Vletter, mevrouw Thung, mejuffrouw Tervoort, mejuffrouw Ruinen. Reserves: Fredy Marinkelle, Joyce Ma rinkelle en mevrouw Peters. Heren enkelspel: Karamoy, Van Eys den, Goris, Bijker, Kloezen, Robbie Kuypers, Scholtz en Hans van de Weg. Reserves: Dominicus en Vekemans. Dames dubbelspel: Fredy en Joyce Marinkelle, mevrouw Peters- mevrouw Thung. Gemengd dubbelspel? Fredy Marin- kelle-Karamoy, mevrouw Thung-Van Eysden. Mevrouw Peters-Hans van de Weg en Joyce Marinkelle-Goris. Heren dubbelspel: Goris-Karamoy, Van Eysden Hans van de Weg, Kloezen - Robbie Kuypers en Dominicus-Scholtz. Voor de drielandenwedstrijd Frankrijk -Zwitserland-Nederland (dames), die van 17 tot en met 20 september in Parijs wordt gehouden, zullen mevr. Hhung, mevr. Vletter, Fredy Marinkelle, mejuffrouw Ruinen, mejuffrouw Tervoort en mevrouw Peters de Nederlandse ploeg vormen. staan en backhand- en forehanddrives be landden veelvuldig in het net. Met 6-1 won mejuffrouw Rollin Couquerque de eerste set. In de tweede s'artte zij slecht, doch zij werkte de achterstand met listig spel weg. Het werd 1-0 in haar voordeel. Via 2-0, 2-1, 3-1, 4-2 veroverde zij met 6-2 de set. Zelf ietwat verwonderd over dit re sultaat verliet zij, Rietje Tervoort omar mend, de baan. Op het centre court vochten Henriëtte Ruinen en mevrouw Vletter een spannend duel uit. De eerste set ging met 9-7 naar Henriëtte Ruinen, doch door een 6-3 over winning voor mevrouw Vletter in de twee de set waren de kansen weer gelijk. Pun ten scorend met haar sterke backhand drive en verrassende dropshots doorbrak Henriëtte Ruinen daarna de service van haar tegenstandster. Zij won vervolgens haar eigen servicegame en zo leidde het Hilversumse meisje met 2-0. Deze voor sprong was echter van korte duur. Me vrouw Vletter liep op haar concurrente in en tot 6-6 ging de strijd gelijk op. De der tiende game eindigde in het voordeel van mevrouw Vletter (7-6). Mejuffrouw Ruinen moest serveren en dat ging helemaal ver keerd. Zij raakte met 30-40 achter. Een double fault veroorzaakte haar nederlaag (8-6). De titel in het heren dubbelspel werd op gemakkelijke wijze door Karamoy en Go ris behaald. In de eerste set verloren Van de Weg en Maris be-'den hun servicegame. En het leek er zelfs op dat Maris noch Van de Weg veel moeite deden om op het kampioenschap beslag te leggen. Beide spelers sloegen de eenvoudigste ballen tegen het net of ver buiten de lijnen en zo wonnen hun tegenstanders de eerste twee sets met 6-1, 6-3. Nog even spanden Maris en Van de Weg zich bij een 4-2 achterstand in de derde set in. Opeens luk ten de smashes wel en ook de half volley's werden uitstekend genomen. Tot 41 heeft deze opleving echter geduurd. Daar na was het gebeurd. Maris verloor zijn servicegame door de 'slechte afwerking van zijn slagen en bij zijn laatste service maakte hij 'n double fault. Met 6-4 wonnen Karamoy en Goris. die goed spel lieten zien, de derde en beslissende set. Davis Cup Australië heeft door een 4-1 over winning op India de eindstrijd van het toernooi om de Daviscup bereikt. Austra lië komt daarin uit tegen bekerhouder Amerika. Neal Fraser versloeg Ramanathan Krishnan in het derde enkelsyel met 6-2. Lex Karamoy 6-3, 6-4. Australië leidde zaterdag met 2-1 door een zege in het tweede enkel- en in het dubbelspel. Eastbourne Ashley Cooper, de Wimbledonkampioen 1958, heeft zaterdag het internationale proftoernooi te Eastbourne gewonnen. In de finale versloeg hij niemand minder dan zijn landgenoot Hoad. Hoad nam revanche in het dubbelspel. Met de Amerikaan Trabert zegevierde hij over de Australische combinatie Cooper- Anderson. Zoute De Belg Brichant heeft het heren enkel spel van het internationale tennistoernooi in Het Zoute gewonnen door in de finale de Engelsman Knight te verslaan. Winna res van het dames-enkelspel was de Mexi caanse Ramirez. Tezamen met de Italiaan se Ramorino zegevierde Ramirez eveneens in het dames-dubbelspel. Onze landgeno ten, mevrouw Van der Storm-Hermsen en mejuffrouw Grosveld, werden in de halve finales van het dames-dubbelspel uitge schakeld door Ramirez-Ramorino. In het gemengd-dubbelspel. waarin mevrouw Van der Storm utkwam met de Zuidafri kaan Maloney, verloor onze landgenote met haar partner in de kwart-finales van de Brits-Amerikaanse combinatie van me vrouw Bedoret en Fox. Het heren-dubbelspel nationaal eindig de in een zege van de Belgen Washer en Moerman; terwijl de Coupe des Nations voor het heren-dubbelspel internationaal werd gewonnen door Heckler en Malho- ney. Het gemengd-dubbelspel ten slotte werd een Belgische zege. namelijk voor mejuffrouw Merceh's en Brichant. Newport In de kwartfinales herenenkelspel van een internationaal tennistoernooi in New port heeft de Brit Bobby Wilson een ver rassende nederlaag geleden. De 20-jarige Amerikaanse student Chris Crawford schakelde hem uit in een partij die meer dan drie uur duurde. Scwickley Het Amerikaanse damestennisteam heeft zondag in de finale van het toernooi om de Wightmancup met 4-1 gewonnen van Engeland. De verwachtingen, die de Nederlandse afvaardiging bij de Europese Roeikam pioenschappen dames in Macon koesterde ten aanzien van de kansen van de skif- feuse Marian Luderus, zijn niet in ver vulling gegaan. In de finale, die zondag middag bij mooi weer maar op vrij woe lig water werd gehouden slaagde onze landgenote er niet in haar prestatie van de herkansing te herhalen. Byna twaalf Roeien seconden bleef zij boven haar tyd van zaterdag en was hiermee kansloos tegen het drietal Papp, Moukhina en Sika, dat de ereplaatsen verdeelde. Jenone Papp, de Hongaarse titelhoudster, was ook nu de snélste en bleef daarmee kampioene. Ma rian Luderus eindigde als vierde in 4.02.25 en haar restte slechts de schrale troost van alle skiffeuses de snelste tijd op de klokken te hebben gebracht. Van de start af ging de strijd tussen Jenone Papp, de Russische Moukhina en de Oostenrijkse Eva Sika. Even leek het erop of Marian Luderus zich in deze strijd zou mengen, maar al snel moest zij het drietal laten gaan, evenals de Frangaise Renee Camu, die een ondergeschikte rol in deze finale speelde. Met bijna vier se conden voorsprong op Moukhina ging Papp in 3 min. 53,37" sec. als winnares door de finish en prolongeerde daarmee haar Eu ropese titel. De ex-Europese kampioene Moukhina had slechts een minimale voor sprong op Eva Sika (3.57,47). Rusland was, evenals het. vorige jaar, op de overige nummers superieur en. won daarmee voor de zesde achtereenvolgende keer de landentrofee „De Zilveren Mo len". Onbedreigd wonnen de' Russische dames zowel de vier met stuurvrouw, als de dubbel twee, de dubbel vier en de acht. De uitslagen-van de finales waren: Dubbel twee: Rusland (Nina Opalenko- Ludmila Otrojko), 3 min. 27.98 sec.; 2. Roemenië (Giscu-Lakates), 8.31.03; 3. Tsje- choslowak-ije (Bartokova-Musilova) 3.32.30; 4. Duitsland (Horneff-Scholz) .gj42;52| 8. België (Vanos-Leinier) 3.49.30. Dubbel vier: 1. Rusland 3 min. 18.04 sec.; 2. Duitsland 3.21.10; 3. Roemenië 3.22.98; 4. Hongarije 3.23.70; 5. Oostenrijk 3.38.66. Vier met stuurvrouw: 1. Rusland 3 min. 23.98 sec.; 2. Roemenië 3.26.33; 3. Hongarije 3.27.04; 4. Polen 3.31.59; 5. Duitsland 3.35.25 Acht: 1. Rusland 3 min. 6.3 sec.; 2. Duits land 3.12.34; 3. Hongarije 3.13.33; 4. Roe menië 3.13.92; 5. Frankrijk 3.28.51. wedstrijd te Oberhausen een overwinning behaald op Nederland en België, die te zamen slechts 80 punten haalden tegen West-Duitsland 102. Onze landgenoten eindigden op de tweede plaats met 45 pun ten en België werd derde met 35 punten. Op alle nummers triomfeerden de Duit sers. De uitslagen waren: Heren KI 500 meter: 1. Lange (W.-Dld.) 1 min. 54.2 sec.; 2. Knuppe (Ned.) 1.57-; 6. Weijzen (Ned). KI 1000 meter): 1. Briel (W.-Dld.) 3.58.8; 2. Klingers (Ned.) 4.01.7; 4. Geurts (Ned.) 4.05.4. K 2 500 meter: 1. Ackers-Tollhausen (W.-Dld.) 1.46.8; 4. Knuppe-Beunder (Ned.) 1.49.-; Lagrand-Weijzen gediskwalificeerd. K 2 1000 meter: 1. Briel-Miltenberger (W.-Dld.) 3.41.-; 5. Lagrand-Kracht (Ned.) 3.56.-; Klingers-Huisman gediskwalifi ceerd. K 4 1000 meter: 1. West-Duitsland I, 3.17.1; 3. Nederland 3.21.3. 4 x 500 meter estafette: 1. West-Duits land 7.57.4; 2. Nederland 8.01.6. KI 10.000 meter: 1. Briel (Did.) 51 min. 44 sec.; 2. Geurts (Ned.) 53 min. 12 sec.; 5. Weijzen (Ned.) 55 min. 21 sec. K 2 10.000 meter: 1. Suhrbier-Wenzke (Did.) 48.26.3; 2. Klingers-Huisman (Ned.) 49.02.5; 3. Kracht-Lagrand (Ned. 49.05.4. Dames K 1— 500 meter: 1. Mej. Hartmann (W.-Dld.) 2.16.6; 3. Mej. Stadt (Ned.) 2.20.6; 4. Mei. I. Rozema (Ned.) 2.23.1. K 2 500 meter: 1. Rohrbach-Weber (W.-Dld.) 1.53.9: 3. Rozema-Rozema (Ned.) 1.58.2; 4. Stadt-Lagrand (Ned.) 2.02.2. Zeilen Tot donderdag 20 augustus is Sneek dit jaar weer in de ban van de Sneekweek. Het Friese zeilevenemcnt bij uitstek be gon zaterdag met fantastisch mooi weer. Er stond een matige westenwind op de plas, die af en toe wat vlagerig werd, maar toch zorgde voor een goede strijd. Ondanks deze gunstige omstandigheden presteerde een jeugdige Sternzeiler het nog om bij de Hercnwijk om te slaan. De meeste aandacht trok de strijd in de Re genboog- en Vrijheidsklassen. In de eerste klasse domineerden de Friezen. De Jong (Joure) ging als eerste door de finish, ge volgd door Hoekstra (Sneek). Ook de der de, vierde en zesde plaats waren voor Friese zeilers. Bakker (Rotterdam) was met zijn vijfde plaats de enige Hollander die zich deed gelden. In -de Vrijheidsklasse duelleerden de grote rivalen Van Wijk en De Haas jr. De Haas jr. ging als eerste door de finish. De tweede dag van de Sneekweek is wat de wind aangaat vel contrastrijk verlo pen. Het Snekermeer was 's morgens het toneel van eindeloze drijfpartijen. Tegen de middag stak de wind plotseling op en de zeilers moesten hun licht-weer tuigen verwisselen voor zwaar-weer tuigen. Ove rigens was er over het algemeen weinig strijd. In de vrijhe;dsklasse was De Haas jr. al bij de start goed weg. Van Wijk werkte zich van de veertiende plaats naai de tweede op. Hij had een slechte start maar kon door goed kruisen naar voren ko men. Jaap Helder zorgde weer voor een zege in de F.D.'s en evenals zaterdag werd hij gevolgd door Jager en De Vries. De Jon had met de Regenboog Tjerk bij de start reeds een voorsprong en hij ver grootte die steeds meer. De Wh lag in zes de positie maar op het voordewindse rak liep hij naar de tweede plaats. Bij de laat ste boei voor de finish bij de Roekoepolle gaf Hoekstra geen i'jimte aan Bakker met het gevolg dat Bakker op de bcei werd ge drukt. Hoekstra verliet het strijdperk en Bakker finishte als derde. BOKSEN. De Fransman Lamperti heeft het Europese kampioenschap vedergewicht op zijn naam gebracht door een punten- overwinning in 15 ronden op de Italiaanse titelhouder Caprari. In Zwolle werd zaterdag een nationaal concours hippique gehouden. Het Neder lands kampioenschap eenspannen tuig- paarden was een zware stryd omdat Al fred niet direct op gang kwam en zyn byzondere actie pas na enige ronden toon de. Niet minder dan 18 spannen versche nen in de baan, Alfred van de heer J. W. van Dyk uit Emmeloord verwierf het kampioenslint. Tweede werd Kurassier, gereden door de 78-jarige nestor der paar densport De Mellcma uit Reiderwoldepol- der. Derde werd Robino van de gebroe ders Bulk uit Nieuw-Vcnnep. Het spring concours MA ging over een parcours van 570 meter met twaalf hindernissen, waar- Paardesport onder een dubbel- en een driesprong, tot 1.30 m. Vooral de laatste sprong, een zwa re brede heg van dennegroen met daar achter een boom, bracht enkele moeilijk heden en verschillende paarden kwamen hier dan ook ten val, overigens zonder ernstige .gevolgen. In de eerste ronde bleven 11 ruiters foutloos. De barrage ging over 7 verhoog de hindernissen op tijd. Eerste werd in fraaie stijl .Tjeerd Velstra uit Marssum met Ferner. Hij maakte ook in de barrage een. foutloos parcours in 33 seo. Tweede werd J. van Tiel uit Heemstede met Heid- grafin, ook een foutloos parcours in 34.2 sec. Er was voor dit nummer een flinke belangstelling. 33 combinaties kwamen in de ring. (Het Parijs-springconcours ging in de eerste ronde over vijf hindernissen tot 1.50 m. Negen -combinaties behaalden het maximum aantal punten. De tweede ronde over drie hindernissen tot 1.60 m. gaf vijf foutlozen. Bij de derde ronde over twee hindernissen tot 1.70 m. vielen twee com binaties af en voor de vierde ronde met de hoogste sprong op 1.80 m. trok Anton Ebben het jonge paard Monpti van de heer Zwolsman terug. Zodat hij daarmee automatisch derde werd. Met Grote Polka reed hij in deze laatste ronde eerst, doch maakte een fout op de tweede hindernis, zodat hij dus één punt verwierf. Willie Scheeren met Baltimore wierp op de eer ste hindernis, de muur een blok af, doch sprong de tweede schoon en kreeg daar door twee punten. En zo was de ruiter uit Vught dus winnaar. De uitslagen luiden: Eenspannen tuigpaarden om het kam pioenschap van Nederland: 1. Alfred ge reden door J. W. van Dijk (Emmeloord); 2. Kurassier gereden door D. E. Mellema (Reiderwolderpolder); 3. Robino gereden door A. Vcrweij (Nieuw-Vennep). Sprinconcours MA 12 hindernissen, tot 1.30 m. lengte parcours 570 m. barrage op tijd. Uitslag na barrage: 1. Tjeerd -Velstra (Marssum) met Ferner ;0 strpt 33 sec.; 2. J. van Tiel (Heemstede), met Heidgrafin. 0 strpt 34.2 see.j 3. Bertie Yutendaal (Breda) met Hanka 0 strpt 34.6 sec.; 4. Willie Scheeren (Vught) met Berenice strpt 35.2 sec.; 5. Anton Ebben (Den Haag) met Grote Pooka 0 strpt 37 sec. Parijs-springconcours (in vier ronden). Uitslag: na vierde ronde: 1. Willie Scheeren (Vught) met Baltimore 2 pnt.; 2. Anton Ebben (Den Haag) met. Grote Pooka 1 pnt. Na derde ronde: 3. Anton Ebben (Den Haag) -met Mompti; 4. ex aequo J. van Tiel (Heemstede) met Mar- salla en Tsjeerd Velstra (Marssum) met Kabila. Het programma voor het twaalfde offi ciële internationale concours hippique (C.H.I.O.) dat van dinsdag 1 tot en met zondag 6 september weer op de terreinen van de Rotterdamse manege aan de Kra- lingseweg in Rotterdam gehouden zal wor den, is thans bekend. In tegenstelling tot 1958, toen het C.H.I.O vijf dagen duurde, zijn de zeventien ru brieken nu over zes dagen verdeeld. Er zijn in totaal veertien springconcoursen, een dressuurnummer, een concours voor jacht- en een voor rijpaarden. Tijdens dit C.H.I.O. wordt het Europees kampioenschap voor amazones gehouden. Dit wordt verreden in twee beslissings wedstrijden (woensdag en donderdag) en een slotwedstrijd op de voorlaatste dag van het concours. Het damesspringconcours vindt dinsdag middag plaats, het nationaal kampioen schap' van de jeugd op woensdagmorgen. De landenwedstrijd met équipes van vier ruiters der deelnemende landen wordt zo als altijd op -zondagmiddag gehouden. Erna, Horen en zien. De eerste Europc-se Maccabiade is zon dag officieel te Kopenhagen geopend door Lort Nathan, president van de wereld- maccabiade en de Deense eerste minis ter, M. I-I. C. Hansen. Aan de Maccabiade nemen 400 Joodse sportmensen deel, die dertien landen, waaronder Nederland ver tegenwoordigen. Er werden op de eerste dag de Maccabiade duurt vier dagen twee voetbalwedstrijden gespeeld. Groot- Brittannië versloeg Denemarken met 3-1 en Zwitserland won van Zweden met 9-2. Drie familieleden zijn er in geslaagd het Windermere meer, gelegen bij het dorpje Newby Bridge (Lancashire) over te zwemmen. Het betekende voor de 45-jari- ge vader dr. Hiram Baddeley, zijn 21-ja- rige zoon Hiram en zijn 15-jarige dochter Jeanne een hele prestatie, .wanneer men' bedenkt dat de afstand van de ene oeve? naar de andere 17. km, bedraagt, Tijdens de ravitaillering kreeg Howe zijn voedselzak aangereikt. Howe komt door een onhandige manoeuvre van een Oostenrijkse verzorger ten val. De ongelukkige Australiër rolt met zijn verkreukelde fiets over de baan. Howe wordt door enkele Rode Kruis-mannen weggedragen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 10