Zandvoortse middenstanders willen steun aan „Touring" opzeggen Vakantie van minister vertraagt afwikkeling Haarlemse zaken Holdernook behoort binnenkort tot scheepvaartgeschiedenis Zweed deed valse aangifte om verzekeringsgelden te innen Fanfare uit Puttershoek bracht bezoek aan Heemstede s Subsidie voor bollenbeurs wordt nog steeds critisch bekeken Oude kolenboot, eerste zeeschip dat in Haarlem wordt gesloopt Frans Hals WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wijziging verordening op begrafenisrechten Burgerlijke Stand van Haarlem Zevende zomer concert van het N.Ph.O. Sportdag vakantiespelen Herdenkingsdienst op 31 augustus VAKANTIESPELEN Programma voor donderdag Oeverbeveiliging langs het Spaarne Mutaties in bollensector van het Landbouwschap UIT STAD EN STREEK HAARLEMSE POLITIERECHTER Bij verstek veroordeeld tot f2500 of drie maanden ZE kregen haar bijna niet voor de wal. Die „ze" waren dan IJmuidense vletter- lieden met twee sleepboten, alsmede een elf koppentellende Engelse bemanning. Het leek wel of de „Holdernook" zich met alle geweld wilde verzetten tegen haar naderend einde. Enige meters voor de wal bij het sloopbedrijf van de firma M. C. Hoole aan het Spdarne in Haarlem, bleef zij onwrikbaar vastzitten. Dat was dinsdag avond omstreeks vijf uur. Pas veel later kon zij langs de wal worden gemeerd. Maar toen was de oude Holdernookdie ruim dertig jaren over de zeven zeeën had gezwalkt, eigenlijk al niet meer in haar element, want zij stond meer op de bodem van het Spaarne dan dat zij in het water dreef. (Van onze Haagse redacteur) De afwikkeling van twee voor Haarlem belangrijke zaken ondervindt door de va- kantietijd ernstige vertraging. Het betreft roet name de indiening van het wetsont werp tot wijziging van de oostelijke ge meentegrens door toevoeging van Schalk wijk en de oostelijke oever van Mooie Nel en Liede aan het Haarlemse grondgebied en de beslissing over het geschorste be sluit van de Haarlemse gemeenteraad tot verlening van financiële steun aan de Ko ninklijke Algemene Vei-eniging voor Bloembollencultuur voor de uitbreiding en modernisering van het Krelagehuis. Beide kwesties wachten op de terugkeer van de minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, begin september. Het loopt met beide zaken veel minder vlot dan men op het departement zelf wenst. Vooral het grenswijzigingsontwerp is herhaaldelijk aan vertragingen ten prooi geweest. Het werd aanvankelijk reeds voor de kamerverkiezingen ver dacht, maar dit bleek niet mogelijk door de lange tijd welke Gedeputeerde Staten van Noordholland nodig hadden om de be trokken gemeentebesturen te horen. Ver volgens moest de nieuwe minister zich in deze materie inwerken, waarbij zich de extra complicatie voordeed, dat het voor nemen om geen tussentijdse gemeente raadsverkiezingen in de vergrote gemeen ten te houden een precedent vormt. Toen de minister zover was, dat hij „in cognito" eens poolshoogte zou gaan ne men in het betrokken gebied, vergde het sociaal-economisch debat van midden ju li zoveel inspanning, dat mr. Toxopeus voor zijn vakantie niet meer eraan toe kwam. Dit bezoek zal nu in september plaatsvinden. Twijfel bleef Ook in de bollenbeursaffaire zit nog geen schot. De minister heeft na het bezoek dat burgemeester Cremers en de wethou ders Bakker en Happé hem op 25 juli brachten om het Haarlemse belang nader Nieuw tarief iets gunstiger voor minstdraagkrachti'gen Aan de Haarlemse gemeenteraad is een wijziging op de op 10 december 1958 aan genomen verordening op de begraaf plaatsen en de verordening op de begra fenisrechten, voorgelegd, volgens welke het tarief voor minder draagkrachtigen iets gunstiger wordt. De verandering is mede tot stand gekomen na enige opmer kingen van de minister van Binnenlandse Zaken en wensen van Gedeputeerde Sta ten. B. en W. van Haarlem stellen voor de 37, die verschuldigd zijn voor bégraving gedurende de eerste tien jaar, gedeelte lijk op te nemen in het tarief van 66 door verhoging van dit bedrag tot 82. De ra ming van de opbrengst zal daardoor jaar lijks met 8.000 verminderen, doch daar staat tegenover, dat het tarief voor de minst draagkrachtigen iets gunstiger wordt. B. en W. merken verder in de toe lichting op, dat de verhoging van de ta rieven enerzijds een gevolg was van de fi nanciële toestand van de gemeente en an derzijds van de afschaffing van het zoge naamde klassenstelsel. De begrafenison dernemers hebben, aldus B. en W., hun prijzen regelmatig aangepast aan het kostenpeil, waardoor die aanpassing ge leidelijk tot stand kon komen. Aangezien de gemeente dit niet heeft gedaan, was er voor het publiek meer ruimte het benodig de bedrag anders te verdelen, namelijk een kostbaarder overbrenging door de be grafenisondernemer en een normale be graving op de begraafplaats. Naar de me ning van het college is het thans aan het publiek om te beslissen om binnen het ka der van het mogelijke een andere verde ling te maken. De minister heeft, hoewel hij bezwaar had tegen een enkele bepa ling, de Koninklijke goedkeuring bevor derd. Overigens vernemen wij, dat de herzie ning van de verordening, mede door de korte tijd van bestudering door de raads leden, deze middag niel aan de orde zal worden gesteld. De raad zal zich er bij de volgende raadsvergadering (over drie weken) over uit kunnen spreken. Advertentie Vereniging v. Experimenteel Radio-onderzoek in Nederland Inlichtingen omtrent lidmaatschappen en Vossenjachten kunt u verkrijgen bij het afdelings-secretariaat der V.E.R.O.N. F. N. FABER PAoDEF Schagchelstraat 9 Haarlem - Tel. 12896 BEVALLEN van een zoon: 17 aug.: A. de la Rie-van der Mije; W. C. C. itoek-Vester; 18 aug.: E. J. Hage-Weste- rink; J. A. Gatersleben-Straakenbroek: N. V. Severing-Rudolph. BEVALLEN van een dochter: 17 aug.: W. C. C. Koek-Vester; W. M. de Rieu- Schreuel. OVERLEDEN: 11 aug.: J. W. J. van der Stadt, 86 j., Parklaan; 16 aug.: P. G. Schutz, 86 j., Jan Steenstraat; 17 aug.: A. J. M. J. Kuneman-Klerks, 62 j., Ekster straat; A. Jurres-Gordijn, 87 j., Perseus- streelt ONDERTROUWD: 18 aug.: E. M. Roijen en C. H. van Os; A. B. M. van Weijenberg en A. C. van Emmerik; M. J. Meijboom en C. H. J. Snijders; F. Hartveld en H. F. Beelen; V. H. de Haan en A. M. van den Oosterkamp. GETROUWD: 18 aug.: P. Oostwouder en M. van der Wal; A. Tollenaar en C. de Korte; P .J. C. van Deurzen en M. G. Schrama. toe te lichten nog geen beslissing genomen of hij het omstreden raadsbesluit al of niet ter vernietiging zal voordragen. Het is wel zeker, dat ook na het Haarlemse bezoek ten departemente ernstige twijfel aan de toelaatbaarheid van het raadsbesluit is blijven bestaan. Wanneer de balans naar de kant van de vernietiging doorslaat, dient het advies van de Raad van State te worden ingewonnen. Bovendien heeft de minister toegezegd, dat, indien dit ad vies voor Haarlem uitvalt, hij burgemees ter Cremers nogmaals in de gelegenheid zal stellen voor Haarlem te pleiten. Daar de minister nog niet weet welke kant hij op wil, is er ook nog geen advies aan de Raad van State gevraagd. Ook dit pro bleem blijft dus tot september rusten. Het portret van een jonge vrouw door Frans Hals, een der in het Singermuseum te Laren geëxpo seerde werken in de tentoonstelling „Kunstschatten uit twee Nederlandse collecties", welke verlengd is tot en met zondag 30 augus tus. De tentoon stelling bevat schil derijen uit de vijf tiende tot de zeven tiende eeuw en een collectie oud aarde werk. Bij de middenstand in Zandvoort ont staat gróte ontstemming over een uitla ting, die de directeur van „Touring Zand voort," de heer J. H. Th. Hugenholtz, zon dag zou hebben gedaan over de prijzen welke in het afgelopen weekeinde voor dranken en etenswaren zijn gevraagd. De heer Hugenholtz zou hebben gesproken van „dievenprijzen." De middenstanders zijn over deze uitlating zeer verbolgen. Zó kwaad dat de vijf vertegenwoordigers van middenstandsorganisaties in het be stuur van „Touring Zandvoort" zich uit dit bestuur zullen terugtrekken Hoewel de middenstanders zeer ont stemd zijn over de financiële stroppen die zij in het weekeinde hebben moeten incas seren, willen zij daarover verder niet veel woorden vuii maken. Men gaat ervan uit dat men risico's moet aanvaarden ook als deze zijr ontstaan door omstandighe den, waarvoor anderen verantwoordelijk zijn. Al vinden de middenstanders het pijn lijk te moeten ervaren dat duizenden over gebleven belegde broodjes en andere etenswaren als afval naar de varkens gaan, terwijl zij zelfs bij slecht weer za terdag en zondag behoorlijk verdiend zou den hebben. De besturen van de middenstandsorga nisaties wijzen de beschuldiging van de hand, als zouden zij te hoge prijzen tijdens de wereldkampioenschappen wielrennen op de weg hebben gerekend. „Onze prij zen waren volkomen verantwoord," aldus de heer L. J. Rinkel, bestuurslid van een van de organisaties. „Uiteraard moesten wij rekening houden met een risico-factor, maar één gulden voor twee belegde brood jes is toch niet te overdreven." De heer G.H. Kiefer verklaarde zich onherroepe lijk uit het bestuur van de V..V. te zul len terugtrekken. Reeds heeft een bespreking plaatsgehad tussen afgevaardigden van de viif mid denstandsorganisaties die in „Touring Zandvoort" zijn vertegenwoordigd: de Het zevende zomerconcert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest heeft plaats op donderdag 27 augustus. Het concert, dat onder leiding staat van Mari- nus Adam, wordt geopend met de Ouver ture Prins Igor van Borodin. De pianiste Margot Pinter is soliste in het Pianocon cert in G van Tschaikowsky. Het concert wordt besloten met een uitvoering van dc vierde symfonie van Beethoven. Tot onze spijt is bij het verslag van de sportdag van de vakantiespelen op het EDO-terrein in de krant van dinsdag abu sievelijk een foto geplaatst die er niet bij hoort. Bedoelde foto is namelijk gemaakt in het Haarlemse Krelagehuis, waar jon gens pijl en boog hanteerden als onder deel van de vakantie-activiteiten die de Haarlemse Raad voor de Jeugd daar voor jongens en meisjes van tien tot en met veertien jaar op touw zet. Naast het hand- boogschieten bestaat er gelegenheid tot het beoefenen van volleybal, micro-korf bal, basketbal, zaalhandbal, badminton en de wielrensport. De liefhebbers van tafel tennis kunnen hiervoor in 't instituut Wol- ters aan de Jansstraat terecht. Zowel het Krelagehuis als het instituut Wolters zijn voor deze sport- en speldagen geopend 's morgens van tien tot twaalf uur en 's middags van twee tot vier uur. Onder leiding van de Bavo-Commissie in het bijzonder kerkewerk te Haarlem zal op 31 augustus in de Grote Kerk de her denkingsdienst ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wilhelmina wor den gehouden. In deze dienst zullen het Oosterkerkkoor en het Chr. Gem. Koor Haarlem gezamenlijk enkele liederen zin gen; het orgel zal worden bespeeld door Hendrik Lasschuit. De toespraak zal worden gehouden door ds. A. J. van Rhijn. RECTIFICATIE Rectificatie opgave predikbeurten van zaterdag 15 augustus j.l.: Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente): Elim kapel, Paul Krugerstraat 36, Haar lem: donderdag 20 augustus, 8 uur: Bij zondere openbare samenkomst met de evangelist de heer Kosikow, voormalig Sovjetrussisch officier. Immanuel-kapel (Pinkstergemeente) Nieuwe Kruisstraat 14, 20 augustus 8 uur: gebedssamenkomst. Zandvoortse Handelsvereniging, de r.k middenstandsvereniging' „De" Hanze", de „Peruca" en de horeca-vereniging „Ons Belang". De vijf afgevaardigden over wegen allen hun bestuurslidmaatschap van „Touring Zandvoort" in te trekken. De middenstandsorganisaties kunnen thans geen algemene ledenvergadering bijeenroepen omdat de leden het midden in het zomerseizoen veel te druk hebben. Onmiddellijk na de drukteperiode zullen de leden bijeenkomen om zich nader over de medewerking aan „Touring Zandvoort" te beraden. Tot 2500 of drie maanden hechtenis heeft de Haarlemse politierechter mr. J. P. Petersen vanmorgen bij verstek een 44- jarige ingenieur uit Gothenburg 'Zweden) veroordeeld, omdat deze bij de Haarlemse politie een valse aangifte deed van diefstal van twee koffers met reisgoed uit zijn op het Nassauplein geparkeerde auto met de bedoeling een Amsterdamse verzekerings maatschappij de (niet geleden) schade van 2150 te laten betalen. De veroordeling geschiedde conform de eis van de officier van Justitie, mr. J. J. Bredius. De Zweed deed de poging tot op lichting nadat hij op 17 juli valse aangifte bij de politie had gedaan. Op het kantoor van de verzekeringsmaatschappij ging men na of de man bekend was en toen ontdekte men dat hij vorig jaar op grond van een aangifte van diefstal van koffers 1500 had ontvangen. Op de vraag van de employé of de Zweed reeds eerder ver zekeringsgelden geïnd had, antwoordde hij ontkennend. Daarom vertrouwde men de zaak niet, men nam de Haarlemse politie in de arm. De ingenieur verbleef met zijn En daarmee begon de eerste fase van haar definitieve einde, want de firma Hoo le zal het uitgediende schip deskundig slopen, totdat er niet veel meer zal her inneren aan de trotse kolenboot, die zij aanvankelijk ongetwijfeld moet zijn ge weest. En daarmee zal zij dan tevens het eerste zeeschip zijn, dat in Haarlem wordt gesloopt. De firma Hoole heeft zich tot dusverre steeds toegelegd op het slopen van kleinere objecten: binnenvaartsche pen, zuigers (waaronder één zeezuiger) en slepertjes Nu gaat men ook groter werk aanpakken: zeeschepen, die hun rol op de oceaan hebben uitgediend. Ofschoon deze objecten ook weer niet al te groot mogen zijn, want zij moeten door de sluis van Spaarndam kunnen. Twaalf meter breed is die. De „Holdernook" heeft een breedte van negeneneenhalve meter, zo dat men nog iets grotere schepen kan heb ben dan deze kolenboot, die 881 bruto re- gisterton meet. Het is een stoomschip, met een deadweight van 1165 ton, dat in 1927 als „Dynamo" is gebouwd en sindsdien ko len heeft vervoerd. Nog één keer is het schip van naam veranderd, voordat het de „Holdernook" werd. Maar kolen bleef het vervoeren. Tot die laatste keer, toen de reis in Cardiff eindigde. Daar bleef het schip wachten, todat het naar Haarlem zou worden gebracht. Op eigen kracht ging de oude kolenboot met de haar ver trouwde Engelse bemanning van elf kop pen naar IJmuiden. Daar kwamen de IJmuidense vletterlieden te hulp, alsmede twee sleepboten, want op het Noordzeeka naal en het Spaarne mogen dergelijke grote schepen niet op eigen kracht varen. „Zo'tl schip" Toen de „Holdernook" dan eindelijk voor de kant lang, keek men op tegen een van de grond af gezien enorm hoge scheepsromp. Twee vletterlieden keken er met belangstelling naar. „Het is zo'n schip geweest, mijnheer", zegt de één, 'n tame lijk jonge man met een zeemanspet en een ruige ringbaard, en hij maakt met zijn duim een veelbetekenend teken, ,,'t Is jam mer, dat zij gesloopt wordt, want ze zou met een nieuwe motor erin nog best een aantal jaren mee kunnen. Maar dan moet ook de opbouw wat veranderd worden: het stuurhuis naar achteren" Ook de sloper, de heer Hoole kijkt met welgevallen naar het schip, eveneens met beroepstrots, zij het van een heel ander soort. Want hij gaat het schip slopen. Van te voren heeft hii het al bekeken, in Car diff. Of er veel ijzer aan zit en veel koper. Vooral op dit laatste metaal is hij happig. Als wij rondkijken en alleen maar aller lei door kolengruis grauw- geworden me- taaldelen zien, vragen we ons af, hoe hij het koper zo snel ontdekt. Hij raadt onze gedachten en zegt: „Daar hebben we een instrumentje voor" en hij haalt uit zijn zak een kleine, sterke mag- gezin in een pension in Bergen (N.H.). Ook in 1956 deed hij een valse aangifte, name lijk in Hamburg, eveneens van vermissing van koffers en daar keerde de verzeke ring hem tweeduizend Zweedse kronen uit. Verdachte werd thans bij verstek ver oordeeld omdat de rechtbank hem. na tien dagen hechtenis, op borgstelling van 2500 heeft vrijgelaten. De officier zei dat de Zweed in zijn land nog strafrechtelijke consequenties zou ondervinden van een eerder gepleegde oplichting. Hij vond een vrijheidsstraf niet meer noodzakelijk en eiste een boete gelijk aan het bedrag van de borgstelling. De politierechter vonniste conform. Een 21-jarige landarbeider uit Dusseldorp stal in de nacht van 4 op 5 juli een brom fiets en stond op de uitkijk toen zijn vriend, een 15-jarige metselaar, eveneens uit Dusseldorp, inbrak in een cafetaria aan het Julianapark in Haarlem-Noord en in huisjes van volkstuintjes. De officier zei dat de jongens samen op een bromfiets en met een paar marken over de grens waren gekomen en al platzak wa- neet. Aan ijzer zelfs indien het met verscheidene verflagen bedekt is blijft het hangen. Van het koper valt het onmid dellijk af. De heer Hoole laat het zien bij een aantal koperen leidingen. „Ik schat, dat er wel zo'n twintig ton koper aan dit schip zit," merkt hij glimlachend op. Dat is dus een meevaller voor hem. Evenals de kompassen op de brug en de stoomke tels in het ruim. De radio-installatie moet terug naar i-adio-Holland, maar daar heeft de sloper op gerekend. Acht man beginnen het zeeschip uit elkaar te halen met be hulp van snijbranders. Acht man. die er twee maanden voor nodig hebben Dan pas zal de „Holdernook", ex-„Dynamo", voorgoed tot de scheepvaartgeschiedenis behoren. De fanfare „Puttershoek" en het Heem steeds fanfarekorps „Eensgezind Excel sior" wisselen van tijd tot tijd bezoeken uit. Dit als herinnering aan de hulp, die Heemstede het in 1953 getroffen Putters hoek heeft gegeven. Deze muzikale visi tes kenmerken zich door een hartelijke sfeer onder de leden van beide muziek verenigingen, van welke ontmoetingen de inwoners der betreffende gemeenten dan telkens weer profiteren door een mars met vrolijke muziek door de straten en een concert in de open lucht. Dinsdag heeft „Eensgezind Excelsior" opnieuw als gastheer gefungeerd voor het korps uit Puttershoek. Precies op de vastgestelde tijd zes uur in de namid dag arriveerde de Putterhoekse fanfa re in twee grote autobussen aan de grens van Heemstede, waar de muzikanten en hun „supporters" bij de Kadijk door het bestuur van „Eensgezind Excelsior" wer den begroet. Na dit korte intermezzo werd de tocht voortgezet naar de Molenlaan; de plaats voor opstellen en vertrek voor de eerste maïs met muziek door Heemstede. Als pleisterplaats was het „Cafétaria- restaurant" aan de Binnenweg bestemd, waar de bezoekers enige verversingen wer den aangeboden. Na het beëindigen van de rustperiode werd het korps opnieuw ge formeerd voor de tweede muzikale wan deling door Heemstede ditmaal met als eindpunt het Raadhuisplein, waar in de muziektent voor het raadhuis een open luchtconcert werd gegeven. Maar eerst wachtte de beide besturen nog een ont vangst in de raadzaal door loco-burge meester E. J. van Lent die met de ge meente-secretaris, de heer A van Winger- de, het gemeentebestuur vertegenwoor digde. De heer Van Lent sprak een harte lijk welkomstwoord en uitte zijn vreugde over dit muzikaal contact tussen beide ge meenten. Aan het slot van zijn korte toe spraak stelde de loco-burgemeester de bezoekers en hun gastheren nog een heil dronk in het vooruitzicht, op voorwaarde echter dat deze op het welzijn van Putters hoek zou worden uitgebracht. Het openluchtconcert onder leiding van de heer J. Smit, de dirigent van de Putters- hoekse fanfare volgde op deze ontvangst. Met een taptoe als slotnummer werd dit concert beëindigd, waarna de muzikanten uit Puttershoek versterking ontvingen van de leden van „Eensgezind Excelsior" voor een laatste muzikale wandeling, waar de plaatselijke autoriteiten te elfder ure nog ren toen zij in 't „dorado Zandvoort" arri veerden. Hij eiste tegen de landarbeider, die reeds 41 dagen in voorarrest heeft doorgebracht, zes weken gevangenisstraf met aftrek en zo spoedig mogelijk uitge- leiding uit Nederland. De raadsman, mr. F. M. Oberman, sloot zich aan bij de eis van de officier en de politierechter vonniste conform. De metselaar die tegenover de politie een hogere leeftijd had opgegeven, werd na een kleine maand voorarrest op grond van zijn jeugdige leftijd vrijgelaten. Zijn zaak werd bij verstek behandeld en de officier van Justitie eiste twee maan den tuchtschool voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, in welke tijd de jongeman niet naar Nederland mag komen Mr. Pe tersen halveerde de gevraagde straf. „Misdadige zigeuners" De twee jeugdige Duitsers die hierna te rechtstonden, een 21-jarige fabrieksarbei der uit Berenrath en een 23-jarige conduc teur uit Bruggen-Erft deden op 28 juli bij de politie in Velsen valse aangifte van diefstal op het strand van IJmuiden van hun fietsen en ondermeer kleding, een fototoestel, een portemonnaie. een horloge en toiletartikelen. Zij konden voor de rechter geen behoorlijke verklaring van hun daad geven. Zij vertelden een on samenhangend verhaal waarin de angst om naar Frankrijk te worden uitgewezen door klonk. Ook hadden zij zich al eens opge geven voor het Vreemdelingenlegioen, maar zich op het laatste ogenblik bedacht De officier van Justitie zei dat verdach ten zich als echte nozems gedroegen. De conducteur heeft thuis een vrouw en een kind van twee maanden. Maar hij trekt met de fabrieksarbeider door Europa, al dus mr. Bredius, die de Duitsers „misda dige zigeuners" noemde. Hij eiste twee maanden gevangenisstraf met aftrek van de 18 dagen voorarrest. De raadsman, mr. J. Spreij, zei dat er geen reden is om de Duitsers langer vast te houden. Naar zijn mening moeten zij zo spoedig mogelijk in handen van een Duitse rechter worden gesteld. Hij bepleit te een zo kort mogelijke definitieve straf, opdat de jongelui onmiddellijk naar Duits land kunnen worden uitgeleid. De politierechter merkte op dat door de valse aangifte eigenlijk niemand financieel is benadeeld. Hij veroordeelde de Duitsers tot een maand met aftrek. Haarlems Speeltuinverbond. Voor alle afdelingen op het Albert Verweijplein (Haarlem-Noord) auto pedwedstrijden voor kinderen van 6-8 jaar en zeepkistenraces voor jon gens van 9-14 jaar om de Grote Prijs van het Spaarne. Aanvang 10.30 uur. Haarlemse Kath. Ver. v. h. Gezin. „Hof van Eden" (Geusevesperstraat): spel op de tuin. 2 uur viswedstrijd. „Zaanenoord" (Zaanenstraat): uitstap je naar Groenendaal voor kinderen van 7-12 jaar. „Elba" (Flevoplein): 9.30 uur vertrek voor uitstapje naar Groenendaal. Brood en drinken meenemen. „Het Paradijsje" (Witte Herenstraat): 9 uur vertrek voor fietstocht naar Aalsmeer. Leeftijd 10-13 jaar. Haarlemse Raad voor de Jeugd Krelagehuis: van 10-12 uur en van 14-16 uur volleybal, microkorfbal, basketbal, handbal, badminton, boog schieten en wielerwedstrijden. Leef tijd 10-14 jaar. Tafeltennishuis Wolters (Jansstraat): van 10-12 uur en van 14-16 uur al leen voor liefhebbers van tafeltennis. Stadsdoelen (Gasthuisstraat achter de Botermarkt): van 10-12 uur en van 14-16 uur handenarbeid en leeshoek. Speeltuinver. „Het Vondelkwartier" (Vergierdeweg): grote sportdag op de tuin. toestemming voor hadden verleend. Een gezellig samenzijn in het „Caféta- ria-restaurant" vormde het besluit van dit bezoek, ingeleid door een dankwoord van de voorzitter-dirigent van „Eensgezind Ex celsior", de heer L. ter Braake. Spreker feliciteerde het kops uit Puttershoek met het in Heemstede behaalde succes en hij complimenteerde hiermee speciaal de Puttershoekse dirigent. De heer Ter Braa ke was er door dit alles van overtuigd dat de muzikale banden tussen beide gemeen ten bestendigd zouden blijven, waarna hij ten slotte de beloofde heildronk uit bracht op Puttershoek. De voorzitter van de Puttershoekse fan fare, de heer B. K. van Waal betuigde op zijn beurt namens de bezoekers zijn dank voor de hartelijke ontvangst, om hieraan toe te voegen, dat men in Puttershoek de destijds door Heemstede zo spontaan ver leende hulp in de nood nog lang niet is vergeten. Ook de heer Van Waasl was van mening, dat deze muzikale uitwisselingen stellig dienen te worden voortgezet. Na nog enige tijd van ongedwongen samen zijn heeft 't gezelschap uit Puttershoek de terugreis aanvaard, tot de grens van Heemstede uitgeleide gedaan door een de putatie van „Eensgezind Excelsior". On der de bezoekers bevond zich de heer C. L van Es van der Have, wethouder van Puttershoek. Nieuwe vragen van raadslid aan B. en W. Het lid van de gemeenteraad van Haar lem de heer P. van den Berg (Prot. Chr. Groep) heeft zich met schriftelijke vra gen tot het college van B. en W. gewend naar aanleiding van het feit dat het raads besluit van 15 april, waarbij het college een krediet werd verleend van 4.800 voor het aanbrengen van een oeverbeveiliging aan het Spaarne tussen de Korte Veer- straat en de Damstraat, nog niet is uit gevoerd In oktober van het vorig jaar had de heer Van den Berg ook vragen over het onderwerp gesteld en daarna hebben B. en W. het voorstel gedaan werkzaam heden langs de Spaarne-oever uit te voeren. In de nieuwe vragen herinnert de heer Van den Berg er aan, dat er kort geleden een ongeval is geschied. De mo gelijkheid is niet uitgesloten dat nog meer ongelukken gebeuren, waarbij mensenlevens gemoeid kunnen zijn. Daar om vraagt de heer Van den Berg of B. en W. niet met hem van oordeel zijn, dat het raadsbesluit reeds uitgevoerd had moeten zijr.. „Kunnen B. en W. berichten, waaraan de vertraging en lange duur tus sen het nemen en het uitvoeren van het raadsbesluit te wijten zijn en kunnen B. en W. toezeggen, dat het raadsbesluit thans onverwijld wordt uitgevoerd?", al dus luiden de verdere vragen van het raadslid. (Van onze Haagse redacteur) Het bestuur van het Landbouwschap heeft in zijn vanmorgen gehouden vergade ring voorzien in de door 't overlijden van de heer Th M. van Waveren en het bedan ken van de heer P. S. van Leeuwen ont» stane vacatures in de afdeling bloembol lenteelt. In de vacature- Van Waveren werd be noemd de heer Th. Hoog in Haai-lem met als plaatsvervanger de heer J. Tegelaar jr. in Lisse. In de vacature-Van Leeuwen werd de heer K. Verdegaal te Lisse be noemd met als plaatsvervanger de heer P. A. van Saase te Hillegom. De heer H. A. G. de la Mar uit Heem stede neemt in de hoofdafdeling Sierge wassen de plaats in van de heer Th. Hoog als plaatsvervanger van jhr. mr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden uit Hillegom. - Nieuws in het hort Geen spreekuur. De Bloemendaalse wethouder van Publieke Werken, mr. J. C. C. W. Hijszeler, zal donderdag geen spreek uur houden. Niet te spreken. De burgemeester van Hillegom zal zaterdag geen spreekuur houden. Geslaagd. De heer G. L. van Leeuwen Jr.. in Hillegom is geslaagd voor het exa men leermeester-gezel machinezetter, ge houden op de Amsterdamse Grafische School.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5