K. v. K. voor Hollands Noorderkwartier wil probleemgebied uitbreiden Kok-lichtmatroos bekende ter zitting inbraak op eigen schip Witte peper en brief-aan-zichzelf moesten zijn daad camoufleren DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1959 11 Vern\i\ v.ing van zverkgelegenheid nodig geacht insektenverdelger luchtververser in één VLIDO spuitbus Frondizi overweegt verbod der communistische partij Jeep met militairen tegen een boom: drie gewonden Vrouw ging haar man met mes te lijf Landbouwschap geeft meer armslag aan bollenkwekers Rebellen verspreiden zich in Noord-Laos Batista naar Madeira en niet naar Curacao Kerkelijk Nieuws Pierre Alizé weer aan de trapeze A merikaans toerisme Bijna 170.000 Amerikanen gaven 44 miljoen uit Tegen Hasso von Manteuffel twee jaar geëist Doodvonnis geveld om een voorbeeld te stellen Haile Selassie bij Tito HAARLEMSE RECHTBANK Scheepvaart Gebruik er KLEENEX voor! Met medewerking van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf zijn toe komstige bouwvakarbeiders in het menteel bezig de fundering te leggen. recreatiegebied „Berg en Bos" te Apel doorn bezig een jeugdherberg te bou- wen als examenopgaaf. Men is mo- In zijn openingsrede van de te Alkmaar gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel voor Hollands Noorderkwartier heeft de voorzitter, de heer J. F. Ie Blansch, uiting gegeven aan de grote teleurstelling der Kamer over de beslissing van de minister van Economische Zaken niet tot uitbreiding van de probleem gebieden in de kop van Noordholland over te gaan en voorshands de gemeenten Hoorn, Enkhuizen en Medemblik, liggende buiten het district der Kamer als ontwikkelingskernen aan te wijzen. Hy wees op de ontvolking van het platteland in Hollands Noorderkwartier; in 1958 bedroeg het vertrekoverschot in 29 landelijke gemeenten in het district 475 mannen in de meest produktieve leeftijdklassen. Spreker herinnerde aan het op 12 juni jongstleden door de Kamer aan de mi nister van Economische Zaken gezonden adres, waarin stond dat in de komende tien jaren voor 14.000 mannelijke arbeids krachten werkgelegenheid zal moeten worden gezocht. Als men voorts bedenkt dat in 1954 tot 1958 het aantal in de in dustrie werkende mannen in Hollands Noorderkwartier met slechts 160 vermeer derde, dan spreekt het vanzelf, dat er nog heel wat moet gebeuren, indien deze aan was van 14.000 arbeidskrachten in tien jaren door het district zelve kan worden opgenomen. Stimulerende maatregelen zijn nodig ter bevordering van de industriali satie van dit gewest. Deze zou kunnen bij dragen tot oplossing van de moeilijke be volkingsproblemen der Randstad Holland. Bezwaren van Hoogovens De heer Le Blansch ging in op de be zwaren van de Hoogovens tegen de actie van Kamer en Industriecommissie, om dit gebied tot probleemgebied verklaard te krijgen. Van de 1.400 werknemers uit Hol lands Noorderkwartier, werkzaam bij de Advertentie Nu met één vingerdruk een dubbele weldaad: wég mot ten, muggen, vliegenwég hinderlijke luchtjes! Gagauw zo'n grote voordelige bus halen! ,,o 'n Erdal produkt, dus goed! BUENOS AIRES (UPI) President Frondizi is van plan de communistische partij buiten de wet te stellen en de pero nisten te verbieden deel te nemen aan de verkiezingen in maart, aldus is officieel in Buenos Aires medegedeeld. Frondizi zette zijn programma uiteen voor drie honderd hooggeplaatste officieren. De re gering beschikt over bewijzen dat de com munistische partij door subversieve actie „algemene onrust" wil zaaien. De peronis- tische partij, noch de mantelorganisatie „sociale gerechtigheid" zal kandida ten mogen stellen voor de verkiezingen die in maart worden gehouden. Het staat de peronisten vrij op kandidaten van andere partijen te stemmen. De kieswet zal zodanig worden herzien dat ook kleinere partijen in het parlement zullen zijn vertegenwoordigd. Er zal een systeem van evenredige vertegenwoordi ging worden ingevoerd. Fmnd'zi legde er de nadruk op dat het K~7.'.'inigingsprogramma rigoureus zal den uitgevoerd. Hoogovens wonen 550 ten noorden van Alkmaar. De meeste van deze werknemers en hun gezinnen zijn zoveel aan hun woon plaats gebonden, dat zij niets voelen voor verhuizing naar de IJmond. Het zijn dan ook niet in de eerste plaats de betere ar beidsvoorwaarden van de Hoogovens, zo als van die zijde wordt betoogd, maar het is het ontbreken van voldoende werk gelegenheid in eigen gewest, dat de be trokkenen dwingt een positie bij dit be drijf te aanvaarden. Het is volgens de voorzitter ook niet een gebrek aan organi satie van de bedrijven in noordelijk Noord holland, waardoor de werknemers het werken bij de Hoogovens prefereren, zoals de woordvoerder van de Hoogovens be weerde; die organisatie is wel degelijk in orde, maar het zit in 20 tot 25 percent hogere lonen, die de Hoogovens door het ploegenstelsel en de zondagdienst kunnen uitbetalen, dit ten koste van het gezins leven. Het is dan ook het goed recht van de gemeentebesturen te bevorderen dat de hoofden van gezinnen een werkkring vin den op korte afstand van hun woonplaats. Het bevorderen van de werkgelegenheid in de nabijheid van de woonplaats is daar bij een belangrijke voorwaarde. Hedenmorgen omstreeks half vijf is op de weg van Hengelo naar Oldenzaal een jeep met uit Duitsland terugkerende Ne derlandse militairen door onopgehelderde oorzaak tegen een boom gebotst. De drie inzittenden, allen militairen van het 14de bataljon infanterie, dat is gelegerd in de Menno van Coehoornkazerne te Arnhem, werden uit het voertuig geslingerd. Twee van hen, de soldaat K., die de jeep be stuurde, en de sergeant L., werden met een lichte hersenschudding naar het mili tair hospitaal te Arnhem overgebracht. De derde inzittenden, de soldaat B., liep een beenbreuk op en kreeg eveneens een lich te hersenschudding. Hij is in het r.k. zie kenhuis te Oldenzaal opgenomen. In Wouw (N.B.) heeft een 48-jarige vrouw getracht haar echtgenoot in de slaap van het leven te beroven. De man is nachtwa ker en was 's middags als gebruikelijk naar bed gegaan. Toen hij lag te slapen heeft de vrouw hem met een mes een diepe snede in de hals toegebracht. Zij vluchtte daarna de straat op en meldde zich later bij de rijkspolitie. Zij is naar een inrichting in Leur overgebracht. Haai man wist ook op straat te komen, waar enkele buren de eerste hulp verleenden. Een inmiddels gewaarschuwde dokter heeft de man verbonden en hem daarna naar het ziekenhuis in Roosendaal ver voerd. De man verkeert niet in levensge vaar. Er was nooit onenigheid in het gezin. Wel heeft het gezin enige maanden geleden plotseling een dochter van 16 jaar verlo ren, hetgeen de vrouw zich erg heeft aan getrokken. (Van onze Haagse redacteur) Het bestuur van het Landbouwschap heeft in overeenstemming met zijn afdeling bloembollenteelt aan het Produktschap voor Siergewassen een uitbreiding van het teeltareaal voor bloembollen aanbe volen. Voor tulpen zal deze uitbreiding vijf per cent van de bestaande oppervlakte bedra gen en voor hyacinten en nai-cissen drie percent. De uitbreiding der hyacintenteelt wordt gemotiveerd met de gezonde stij ging van de export in de laatste jaren, maar de vergroting van de narcissenteelt wordt geadviseerd in weerwil van het feit dat de laatste jaren het areaal van ze ven tot negen percent ongebruikt is geble ven. Het bestuur van het Landbouwschap meent evenwel een kleine uitbreiding te moeten voorstellen om de kwekers wat meer armslag te geven, waardoor ook voor jongeren het stichten van een be drijf gemakkelijker zal worden. VIENTIANE (Reuter) Kleine com munistische guerillagroepen trekken in de provincie Samneua in oostelijke richting op en hebben opnieuw militaire voorpos ten van de regeringsstrijdkrachten bezet. Dit hebben waarnemers, die uit Noord- oost-Laos in Vientiane zijn aangekomen, gemeld. Een woordvoerder van het Laotiaanse ministerie van Defensie zei, dat er slechts kleine schermutselingen waren voorgeko men maar „de toestand is gevaarlijker dan bij de eerste aanval de vorige maand. Toen vochten we langs een linie. Thans zijn de guerillastrijders overal, maar hun aantallen zijn zeer klein". Volgens waarnemers tellen de groepen ongeveer twaalf man. In te Vientiane ontvangen berichten wordt gezegd dat de guerillastrijders oprukken naar Moeong Peoen, een belangrijke voor post in het zuiden van de provincie Sam Neua. Moeong Peoen is een open gebied temidden van uitgestrekte oerwouden en bergen. De post maakte deel uit van een keten van Franse sterkten tijdens de In- dochinese oorlog. CIUDAD TRUJILLO (Reuter) De per soonlijke secretarissen van de voormalige presidenten van Argentinië en Cuba, res pectievelijk Juan Perón en Fulgencio Ba tista, hebben in de Dominicaanse hoofd stad ontkend dat de twee gewezen staats leiders van plan waren naar Curapao te gaan. De secretarissen hebben het bericht, verspreid door een Venezolaans en een Dominicaans radiostation, dat de twee ex- presidenten zouden vertrekken, aange merkt als fantasie. Generaal Batista is woensdag uit Ciudad Trujillo, de hoofdstad van de Domini caanse republiek, per vliegtuig naar Lis sabon vertrokken. Naar verluidt zal hij op het eiland Madeira gaan wonen. Enige tijd geleden had hij een visum voor de Ver enigde Staten aangevraagd. Ook heeft hij getracht toestemming te krijgen om zich in Frankrijk of Zwitserland te vestigen. De Cubaanse regering heeft de Domini caanse republiek om de uitlevering van Batista verzocht, omdat deze zich aan oorlogsmisdaden schuldig zou hebben ge maakt. Zijn bezittingen op Cuba ter waar de van 25 miljoen peso (ongeveer negen tig miljoen gulden) zijn in beslag genomen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Klazienaveen (toez.) J. Noordmans te Tjamsweer. - te Kloetinge (toez.) A. J. van Cruyningen te Harich (Fr.). Aangenomen naar München-Gladbach (Evang. Kirche Rheinland) H. ten Boom, pred. Evang. Kirche Westfalen. Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Nieuwe Pekela H. Th. Plevier te Zandbulten (Fr.). Geref. Kerken Beroepen te Tholen-Poortvliet G. van der Veere, kand. te 's-Gravenhage. Pierre Alizé, de 50-jarige circusartiest, die op 3 juli tijdens een voorstelling van het circus Krone te Haarlem uit de vlie gende trapeze viel en in een ziekenhuis moest worden opgenomen, heeft gisteren avond tijdens de eerste voorstelling van het circus in Tilburg voor een verrassing gezorgd. De trapezewerker was na het on geluk in Haarlem voor het eerst weer op zijn verjaardag op 1 augustus te Arnhem opgetreden. Het vlotte toen echter niet en directie en collega's wisten niet beter of hij zou nog enige tijd rust houden. Vlak voor het begin van het trapeze nummer in Tilburg presenteerde Piere Ali zé zich in gezelschap van zijn partners, Jacques en Marlies, en van zijn vervanger Gérard volkomen onverwacht in de piste. Hij werkte het volledige programma in clusief de twee-en-een-halve salto af zonder ongelukken, doch wel met enige stroefheid. Zijn vervanger, Gérard, maakte een tuimeling in het net. maar herstelde zich snel. Inplaats van drie traden dus vier trapezewerkers op. Volgens inlichtingen, verstrekt door het Amerikaanse ministerie van Handel, zal het aantal Amerikanen die dit jaar een reis naar Europa en naar andere delen van de wereld maken, dat van 1958 nog overtref fen. Dit om twee redenen: het publiek maakt een zeer intensief gebruik van de steeds groter wordende mogelijkheid om met straalvliegtuigen te reizen, en de stij ging van het gemiddelde inkomen per per soon. Hoewel de cijiers van het eerste halfjaar 1959 nog niet volledig bekend zijn menen deskundigen dat de records van 1958 dit jaar aanzienlijk zullen worden overtroffen. De definitieve resultaten van 1958 wijzen uit dat de Amerikanen 1460 miljoen dollar in andere landen hebben uitgegeven en dat daarnaast een bedrag van 680 miljoen dol lar voor het transport is betaald. Belang wekkend zijn de cijfers voor Europa en het Middellandsezeegebied. In 1958 bezoch ten 637.000 Amerikanen de landen in deze gebieden tegen 556.000 in 1957. Zij gaven in die landen 560 miljoen dollar uit, zes tien percent meer dan in 1957. De gemid delde uitgave per Amerikaanse reiziger bedroeg 1530 dollar. Hierin is het gemid delde passagebedrag van 655 dollar be grepen. Opmerkelijk is het feit, dat de Amerikaan, die met de boot naar Europa is gekomen, gemiddeld meer per persoon uitgaf dan de passagier, die het vliegtuig verkoos. In 1958 bezochten 381.000 Amerikanen Frankrijk, 338.000 gingen naar Groot-Brit- tannië, 314.000 zochten Italië op. Het cijfer voor Nederland is vastgesteld op 169.365 Amerikaanse bezoekers. Van het in Europa en het Middellandsezeegebied bestede be drag van 560 miljoen (dus zonder reiskos ten) ontving Italië het grootste deel, na melijk 100 miljoen, daarna volgde Frank rijk met 93 miljoen en Groot-Brittannië met 90 miljoen dollar. De Amerikanen, die ons land bezochten, lieten 44 miljoen dollar achter. DUSSELDORP (UPI) Tegen de vroe gere generaal Hasso von Manteuffel, be schuldigd van manslag op een onderge schikte, vijftien jaar geleden gepleegd, is twee jaar gevangenisstraf geëist. Von Manteuffel, die lid van de Bondsdag is ge weest en die thans een welvarend zaken man is, wordt er van beschuldigd in 1944 voor een 22-jarige Duitse soldaat aan het Russische front de door een krijgsraad uitgesproken twee jaar gevangenisstraf veranderd te hebben in de doodstraf om een voorbeeld te stellen. De soldaat was schuldig bevonden aan het verlaten van zijn wachtpost. Von Manteuffel verklaarde dat hij een doodstraf nodig had om te verhinderen dat andere soldaten hun post zouden ver laten. De vroegere generaal Hermann Balk, getuigde vandaag dat hij nooit een divisie-commandant had gehad die zijn eenheid zo schrander leidde als Von Man teuffel. Vroegere veldmaarschalk Erich von Manstein getuigde dat Von Manteuffel op een van de belangrijkste punten van het Russisch front stond en dat hij al het mogelijke moest doen om de discipline op hoog peil te houden. De advocaat van Von Manteuffel vroeg vrijspraak. Hij zeide dat Von Manteuffel niet kon weten dat de „Führer"-order van Hitier, welke in bepaalde gevallen extra volmachten gaf aan commandanten van eenheden, onwettig was. De advocaat bracht naar voren dat de Franse oud-pre mier Clemenceau op het slagveld van Che- mi des Dames in de eerste wereldoorlog Franse manschappen liet doodschieten om de orde te herstellen. Keizer Haile Selassie van Ethiopië brengt een tiendaags bezoek aan Joegoslavië. Op de luchthaven Poela werd hij verwelkomd door president Tito. I)e gebaarde 32-jarige Haagse kok-licht matroos die vanmorgen voor de Haarlem se rechtbank terecht stond, verdacht van diefstal van sigaretten, drank en geld uit een kast op het schip, waarop hij de paas dagen van dit jaar in Koog aan de Zaan de wacht had, ontkende aanvankelijk. Er was echter nogal wat belastend bewijs materiaal en verdachte kon voor vele din gen geen redelijke verklaring geven. Toen de officier van Justitie mr. J. Wiarda zijn requisitoir wilde beginnen, vroeg de raads man mr. A. F. H. Schreurs de behandeling van de zaak te onderbreken, omdat hij nog even met zijn cliënt wilde praten. Hierna kondigde de Hagenaar, die twaalf keer is veroordeeld, aan, dat hij wilde bekennen. De officier van Justitie eiste acht maan den gevangenisstraf met aftrek en voor waardelijke terbeschikkingstelling van dc regering met drie jaar proeftijd. Verdachte moest gedurende de paasdagen de wacht houden op de „Arie", die op dat moment in Koog aan de Zaan lag. Ook de machinist was aan boord. De kapitein verbleef in Delfzijl. Op tweede paasdag ging de kok-licht matroos in Amsterdam passagier-en. Toen hij terugkwam was de machinist er niet. Van de stuurhut was een ruit kapot ge slagen en een andere ruit ingesmeerd met zeep. Verdachte vertelde de politie dat er in zijn afwezigheid ingebroken moest zijn. Er was een kastje geforceerd en hieruit waren drie sloffen sigaretten, een fles jenever en enige bankbiljetten verdwenen. In en nabij het kastje was witte peper- gestrooid om een speurhond het werk on mogelijk te maken. De peper moest tussen andere busjes in het privéverblijf van de kapitein uitgehaald zijn. De dag na Pasen kwam er uit Amster dam een brief, geadresseerd aan verdachte. De kapitein die vermoedde dat deze iets met de inbraak te maken had, opende de brief. Er zat 50 in. De machinist had gezien dat verdachte zijn werkhandschoe nen uitwaste. De verdenking viel op de Hagenaar. Hij beweerde echter dat zijn zuster hem het geld had gestuurd. Deze bleek evenwel van niets te weten. Een grafologe kwam ter zitting verklaren dat het handschrift op de enveloppe zeker niet van de zuster van verdachte was, maar praktisch zeker van hemzelf. De president, mr. H. J. Ferwerda, vroeg verdachte of deze de verklaring van de getuige-deskundige niet overtuigend ge noeg vond om nu maar met de waarheid voor de dag te komen. De Hagenaar ant woordde ontkennend. Verder legden een opperwachtmeester en een wachtmeester van de rijkspolitie hun verklaringen af. Na het gesprek onder vier ogen met zijn raadsman, zijn bekentenis en het requisi toir van de officier van Justitie, vertelde mr. Schreurs dat verdachte zolang ontkend heeft omdat hij bang was de hem nog boven het hoofd hangende straffen te moeten uitzitten, als hij veroordeeld werd. De raadsman zei verder dat zijn cliënt nu ernstig van plan is niet meer te stelen. Hij bepleitte de uiterste clementie. Uitspraak op donderdag 3 september om half tien. Aagtedijk 19 v. Bremen n. Hamburg. Aagtekerk 20 v. Hamburg n. Antwerpen. Aaisdijk 19 te Alexandrië n. Port Said. Aardi.ik 19 v. Belawan n. Port Swettenham. Abbekerk 19 te Manilla. Abida 19 540 m. n.w. Bombay n. Balikpapan. Aegis 19 te Maracaibo verwacht. Alamak 19 48 m. n.o. St. Marta Gr. n. Montevideo. Alca 19 135 m. w. Palma n. Georgetown. Algenib 19 190 m. n.n.o. Kp. Finist. n. Antwerpen. Alhena 19 290 m. w.n.w. Casablanca n. L. Palmas. Alioth 20 te Rio de Janeiro v. Santos. Alkes 19 v. Antwerpen n. Rotterdam. Almdijk pass. 19 Key West n. Le Havre. Alnati 19 v. Recife n. Las Palmas. Alpherat 19 v. Santos n. Montevideo. Alwaki 19 170 m. z. Akaba n. Port Sudan. Amalie B 19 75 m n.w. Socotra n. Goa. Ameland 19 v. Ardrossan n. Curacao. Amerskerk 19 te Melbourne verw. v. Adelaide. Amstelbrug 19 18 m. n.o. Dover n. Leith. Amsteldijk 19 v. Havana n. Houston. Amstelmolen 20 te Ceuta. Andijk 19 90 m. n.n.o. Flores n. Houston. Appingedijk 19 v. Norfolk n. New Vork. Area 21 te Stockholm verwacht. Arendsdijk 19 550 m. n.n.o. Azoren n. Norfolk. Arendskerk 19 110 m. o.n.o. Gibraltar n. Marseille. Arkeldijk 19 170 m. n. Azoren n. Halifax. Artemis 19 v. Georgetown n. Paramaribo. Asmidiske 19 160 m. z.o. Nantucket n. Amsterdam. Astrid Naess 19 80 m. w.n.w. Djeddah n. Mena. Axeldijk 19 150 m. n.o. Paramaribo n. New York. Baarn 19 te Guanta. Bali 19 v. Amsterdam n. Bremen Belong 19 200 m. n.o. Singapore n. Manilla. Banda 19 60 m. o.z.o. Gavdo n. Port Said. Batjan 19 v. Mobile n. New Orleans. Batu 20 te Penang. Bengalen 19 ten anker ingang Hoogby rivier. Bennekom 19 900 m. n.o. Barbados n. Antwerpen. Billiton 19 210 m. n.o. Singapore n. Sandakan. Bintang 19 v. Kuwait n. Bandar Shapur. Blitar 21 te Melbourne verwacht. Bonita 19 te New York verwacht- Boskoop 19 650 m. z.w. Flores n. Barbados. Britsum 19 te Kobe. Caltex Arnhem 19 330 m. w. Sabang n. Batangas. Calt. Eindhoven 19 25 m. n.o. Ouessant n. Pt Said. Caltex Nederland 19 v. Manchester n. Pt. Arthur. Caltex Pernis 20 te Mombasa. Caltex Gorinchem 19 te Dublin verw. v. Cork. Caltex Leiden 18 94 m. z.o. Colomob n. Calcutta. Caltex Rotterdam 19 19 m. z.z.o. The Brothers naar Rastanura. Caltex The Hague 19 te Bangkok verwacht. Caltex Utrecht 19 60 mijl z.w. Ras Fartak naar Avonmouth. Camerounkust 19 100 m. n.n.o. Finist. n. Le Havre. Camphuys 19 v. Rangaan n. Penang. Casamance 19 160 m. w.z.w. Gironderivier naai Bordeaux. Castor 19 dw. Kp. St. Vincent n. Tripoli. Celebes 19 v. Tandjong Priok n. Ankalpinang. Ceronia 19 20 m. n.n.w. Abor n. Darwin. Ciiaris 19 v. Rotterdam n. Bremen. Cinulia 19 1600 m. o. Durban n. Curacao. Cities Service Valley Forge 19 620 m. w.z.w. Kaap Verdische eilanden naar Philadelphia.. Clavella 19 60 m. z.w. Stavanger n. Rotterdam. Concepcion 18 360 m. z.z.w. Kaap Verdische eil. naar Las Palmas. Advertentie /-* Corilla 19 v. Cebu, 20 te Davao verwacht. Crania 19 110 m. z.w. Scillys n. Rotterdam. Delfshaven 19 te Antwerpen. Dongedijk 19 315 m. n.w. Horta n. Le Havre. Doris 20 te Mobile. Duivendrecht 27 te Rio de Janeiro verwacht. Eemdijk 20 te Rotterdam. Eenhoorn 19 te Wismar. Elizabeth B 19 850 m. o. Bermudas n. Pt. Neches. Eos 19 v. Catania n. Patras. Esso Amsterdam 19 50 m. o. Martinique n. Aruba Friesland SSM 20 te Immingham v. Lübeck. Gaasterkerk 19 v. Bremen n. Rotterdam. Gabonkust 19 v. Le Havre n. Amsterdam. Giessenkerk 19 400 m. z. Minicoi n. Aden. Guineekust 19 te Amsterdam. Haarlem 20 te Curacao v. Puerto Limon. Hathor 19 te Alexandrië. Hector 20 te Rotterdam. Heemskerk 20 te Bangkok v. Singapore. Helicon 18 v. rede Georgetown n. Rotterdam. Hera 19 220 m. n.o. Azoren n. Emden. Hersilia 18 te Dominica n. Antiqua. Holendrecht 24 te Hampton Roads verwacht. Houtman 19 te Bluff v. Dunedin. Hydra 20 te Antwerpen verwacht v. Hamburg. Isis 19 70 m. n.o. Mona eil. n. La Guaira. Ivoorkust 19 v. Takoradi n. Abidjan. Jacob Verolme 19 255 m. w. Iquiquie n. Balboa. Japara 19 90 m. o. Massawa n. Suez. Jason 20 te La Guaira. Johann. Frans 19 100 m. o.n.o. Lima n Coquimbo. Jupiter 19 25 m. z. Cadiz n. Lissabon. Kaap Hoorn 19 te Abadan. Kalinga 19 te Buenos Aires. Kara 19 110 m. z.w. Ouesant n. Curacao Karachi 19 v. Hamburg n. Bremerhaven. Karakorum 19 v. Djibouti n. Penang. Karossa 19 te Merauke. Karsik 19 v. Singapore n. Hongkong. Kasimbar 19 v. Seroei n. Sarmi. Katelysia 19 640 m. z.w. Colombo n; Aden. Keizerswaard 20 v. Delewarecity n. Curacao. Kellia 19 300 m. z.w. Panama n. Sydney. Kenia verm. 19 v. Hamburg n. Kopenhagen Kerkedijk 19 600 m. w. Landsend n. New York. Kermia 20 te Stanlow v. Thamsehaven Khasiella 19 130 m. o.n.o. Barbados n. Avonmouth. Kieldrecht 10 te Hamburg v. Stettin. Koningswaard 19 100 m. o. Cayenne n. B. Aires. Koratia 19 180 m. w. Brest n. Mena. Korovina 19 v. Curacao n. Cabimas. Krebsia pass. 19 Wicklow n. Oldkilpatrick. Kreeft 19 600 m. z.w. Valentia n. Rotterdam. Laagkerk 13 te Keeling. Langkoeas 19 et Boston. Larenberg 19 190 m. z.w. Kp. St. Vincent n. Antw. Laurenskerk 19 te Antwerpen verwacht. Leiderkerk 20 te Sydney verwacht v. Brisbane. Le Maire 19 270 m. w. l'/> Gr. Kan. n. Singapore. Lemsterkerk 19 60 rru o.n.o. Ras Fartak n. Dubai. Leopoldskerk 19 v. Rotterdam n. Antwerpen. Liberty Bell 19 700 m. n.o. Barbados n. Ph.delph. Lieve Vrouwekerk 19 80 m. z.z.w. Kreta n. R'dam. Lindekerk 20 v. Port Sudan n. Suez. Lissekerk 19 200 m. z.z.o. Suez n. Port Said. Loenerkerk 19 t. anker Khorramshahr n. Abadan. Loosdrecht 19 v. Marseille n. Port Said. Louis Lantz 19 90 m. z. Las Palmas n. Emden. Lutterkerk 19 v. Hamburg n. Marseille. Malea 18 v. Miri n. Pulu Sambu. Maron 19 te Amsterdam n. VVest-Indië. Mataram 19 v. Bremen n. Antwerpen. Maureen 19 1130 m. z.w. Fayal n. Houston. Meerdrecht 19 560 m. n.n.w. Horta n. Rotterdam. Meerkerk 21 te Genua verwacht. Meliskerk 19 210 m. z.w. Ouessant n. Marseille. Mississippilloyd 19 v. Cristobal n. New Orleans. Mitra 19 14 m. z. Key West n. Goodhope. Modjokerto 19 105 m. z.z.o. Suez n. Aden. Moordrecht 19 400 m. z.o. Sokotra n. Landsend. Mijdrecht 19 te Amuaybay. Muiderkerk 19 v. Bremen" n. Antwerpen. Munttoren 19 280 m. n.o. Kp. Delgado n. Durban. My lady 19 60 m. z.o. Monrovia n. Las Palmas. Naess Commander 19 70 m. z.w. Kuria Muria eil. naar Mena. Naess Tiger 19 60 m. z.w. Cyprus n. Rotterdam. Nanusa 19 780 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Neder-Elbe 20 te Tandjong Priok. Nestor 20 te Mobile. Noordwijk 19 50 m. z.w. Dakar n. Monrovia. Oberon 19 50 m. n. Georgetown n. Wageningen. Ommenkerk pass. 19 Sabang n. Singapore. Oostkerk 19 30 m. w. Kp. Dagata n. Marseille. Oranje 19 te Casablanca. Oranje Nassau 19 te Amsterdam. Orestes 19 v. Breinen n. Hamburg. Orion pass. 19 Plymouth n. Antwerpen Osiris 19 te La Guaira. Ossendrecht 24 te Norfolk verwacht. Parkhaven 19 v. Antwerpen n. Rotterdam. Pendrecht 19 700 m. z. K. Verd. eil. n. P. Cardon. Peperkust 19 80 m. o. Kp. Palmas n. Abidjan. Perna 19 te Djakarta. P. G. Thulin 19 245 m. z.w. Kingston n. Baltimore. Philine 19 120 m. z.o. Mozambique. Philippia 1.9 te Mena verwacht v. Kaapstad. Pieter S 20 v. Rotterdam n. Swansea. Pr. der Nederlanden 19 v. Cartagena n. P. Limon. Prinses Irene 20 te Rotterdam. Frins Willem III 20 v. Rotterdam n. Montreal. Fr ins Willem George Frederik 19 340 m. w. Va lentia naar Montreal. Pr. Willem V 19 600 m. w. Landsend n. Le Havre. Purmerend 19 400 m. z. Bombay n. Madras. Pygmalion 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Raki 19 v. Singapore n. Port Swettenham. Randfontein 19 210 m. z.w. Kp. St. Vincent naar Southampton. Reza Shah The Great 19 25 m. z.o. Malta n. L'end. Ridderkerk 19 te Las Palmas. Roebiah 19 v. Penang n. Belawan. Roepat 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Rijndam 19 te Bermuda v. New York. Rijnkerk 19 60 m. n.w. Perini n. Suez. Sarpedon 18 v. Curacao n. Ciudad Trujillo. Scheldelloyd 19 v. Tandjong Marii n. Bangkok. Schelpwijk 19 54 m. o.n.o. Pto. Rico n. Curacao. Schie 19 100 m. o. Kp. Passero n. Tabarka. Schiedijk 19 620 m. n. Flores n. Antwerpen. Siaoe 19 v. Singapore n. Port Swettenham. Slamat 19 te Napels. Sloterdijk 20 te Philadelphia verw. v. Boston. Solon 19 le New York verwacht v. Philadelphia. Sommelsdijk 19 v. New York n. Boston. Stad Amsterdam 19 140 m. n.o. Finist. n. IJmuid. Stad Delft 19 240 m. n.w. Las Palmas n. Victoria. Stad Gouda 19 210 m. z.z.o. Parnambuco n. Rio de Janeiro. Stad Leiden pass. 19 Dakar n. IJmuiden. Stad Rotterdam pass. 20 Bindings n. IJmuiden. Stad Schiedam 19 100 m. n.w. Terschell. n. Narvik. Stanvac Malacca 19 v. Sungeigerong n. Bangkok. Statendam 19 v. Le Havre n. Southampton. Statensingel 19 290 m. w. Bishoprock n. Europa. Statue of Liberty 19 520 m. z.w. St. Helena naar Philadelphia. Steenwijk 19 240 m. z.z.o. L. Palm. n. Amsterdam. Stentor 19 100 m. z.w. Wight n. Amsterdam. Straat Banka 19 v. Brisbane n. Sydney. Straat Singapore 19 te Fremantle' v. Bunbury. Straat Torres pass. 19 Sabang n. Bombay. Straat van Diemen 19 670 m. n.o. Mauritius naar Penang. Sumatra 20 v. Port Said n. Genua. Tabian 19 62 m. o. Malaga n. Marseille. Tahama 19 v. Finnart n. Banias. Talisse 20 te Houston. Tamara 19 45 m. z. Kp. Ras Al Hadd n. B. Mshur. Tankhaven 3 20 te Buatan verwacht v. Penang. Tarakan 19 45 m. z. St. Vincent n. Rotterdam. Taria 19 270 m. z.o. Madras n. Bombay. Tegelberg 19 v. Okinawa n. Hongkong. Tero 20 te Sint Vincent verwacht. Thelidomus 19 30 m. z.w. P. Cardon n. S. Lorenzo. Tiba 19 350 m. z.w. Finisterre n. Hamburg. Tomocyclus 19 te Aruba. Tomori 19 v. Semarang n. Balikpapan. Triion 19 300 m. w.z.w. Lisabon n. Lissabon, tweelingen 19 300 m. n. Dakar n. Rotterdam. Van Neck 19 te Lyttleton verw. v. Wellington. Van Spilbergen 18 v. Kobe n. Hongkong. Vasum 19 170 m. w.n.w. Port Said n. Rotterdam. Vivipara pass. 19 Malta n. Algiers. Vlieland 20 v. Schiedam n. Noordzee, proeftocht. Vlist 19 360 m. z.z.o. Kp. Race n. Rotterdam. Waikelo 19 v. Muscat n. Mukalla. Waingapoe 19 v. Dar Es Salaam n. Zanzibar. Waterland pass. 19 Fern. Noronha n. Amsterdam. Weltevreden 19 v. Ummsaid n. Bahrein. Westertoren 19 15 m. z. The Brothers n. Suez. V.'ieldrecht 23 in Amuaybay verwacht. Witmarsum 19 180 m. w. Scillys n. Le Havre. Woltersum 19 v. Hamburg n. Bermuda. Wonorato 19 te Belawan. Wonosobo 19 v. Surabaia 20 te Semarang Zaankerk pass. 19 Straat Messina n. Port Said. Zcnnewijk 19 v. Montreal n. Belfast. Zuiderkerk 1.9 30 m. z. Kreta n. Genua. Zwijndrecht 24 te Santos verwacht. SLEEPVAART Hudson 18 v. Maasluis n. Gibraltar. Loire pass. 18 Brunsbüttel n. Aarhus.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11