Semi-profs beginnen zondag aan voetbalcompetitie 1959-1960 De Jong in Regenboogklasse van Sneekweek nog altijd ongeslagen Ruiters en amazones uit acht landen naar CHIO in Rotterdam „Ik heb 'n uitstekende kans, als ik tenminste wat geluk heb" DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1959 13 iSife: ItEZZ) Amerikaanse coaches naar Nederland Italië komt met negentien honkballers naar Nederland Fortuna in het veld tegen Real Madrid Nederlands elftal tegen Saarland zonder PSV-ers Centrale training begint op 2 of 3 september Nel Fritz en Willy Jaegers naar Frankfort Wim Snoek &aat in Zuid-Afrika boksen Moore biedt Johansson 1 miljoen dollar voor titelgevecht Korfballers gaan zaterdag in Amsterdam vergaderen Flamingo's-BAOR eindigde in draw Nederland naar belangrijk hockeytoernooi in München Nederlandse successen bij atletiekwedstrijden in Varna Vliegende Hollander wint Raketarion-prijs Verrassingen in Amerikaan se tenniskampioenschappen Vijf Belgische profs voor onbepaalde tijd geschorst B er lings ke Tidende": Arie van Houwelingen vroeg om prof-contract Wereldkampioen Rudi Al tig wordt prof Uitslagen van Maccabiade in Kopenhagen STINA FREE OVER KANAAL-RACE: Zondag is het dan weer zover Dan pak ken enkele honderden semi-profvoetballers in geheel Nederland hun voetbalkoffertjes weer in om een paar uur later aan de vele tienduizenden toeschouwers te laten zien hoe zij het gesloten seizoen zijn doorgeko men. Nu dient men dat „gesloten" overi gens met een korreltje zout te nemen, want bijna alle elftallen zijn al een of meer keren in het veld geweest om de door de aan- en verkopen veranderde elf tallen „uit te proberen". Er is, vooral de afgelopen weken, druk gehandeld en uiter aard is het nu nog moeilijk te zeggen welke verenigingen over een juiste, slui tende combinatie beschikken en welke elf tallen eerst een paar competitiezondagen ERE DIVISIE 1959-1960 Kampioen 1958/59: SPARTA GepromtuterdYOLENOAM 5ITTAR0IA Gedesridetrd: SK5 N0A0 auSTCRDAM 7=*"^ .U OEN HAAG ROTTERDAM ^^1 WaJëNmö1 \^f\ sparta y 's<r tarota\ y "v achter de rug moeten hebben om er voor te zorgen, dat de „vreemde" spelers wat ingeburgerd raken. En dat alles is er de oorzaak van, dat al die enthousiaste sup- EERSTE DIVISIE A en B 1959-1960 Honkbal Geheel onverwacht heeft de KNHB be richt ontvangen, dat op woensdag 26 augustus een Amerikaanse honkbalcoach in ons land zal arriveren, die gedurende een week geheel ter beschikking van de KNHB zal staan. Deze coach, Danny Lit- willer, is een zeer bekend major league speler geweest, die zich de laatste jaren een coach met bijzondere talenten heeft gehoond. Ben week is niet lang en daar bovendien de avonden reeds kort zijn. stond de tech nische commissie van de KNHB voor de moeilijke taak een werkschema vast te stelle", waarbij men toch zoveel mogelijk van de lessen van deze Danny Litwiller zal kunnen profiteren. In dit schema zijn trainingen in Amsterdam, Utrecht, Rot terdam. Haarlem en Tilburg opgenomen voor veeihclovende werpers en vangers in de leeftijdsgroepen van 12 tot 16 jaar en van 17 tot 20 jaar. Bovendien zullen er nog vier avonden voor trainers en coaches worden georganiseerd. Na Litwiller's vertrek on donderdag 3 september komt midden sentember een andere Au^Hwcn emeh. Glnnn Martin voor een maand naar ons land. Vaardigt de KNHB naar het vierlanden- toernooi te Triëst op 29 en 30 augustus één bestuurslid, één coach en 14 spelers af, de Italianen, die zaterdag te Utrecht en zon dag te Haarlem tegen Nederland honkbal len, doen dat anders: zij arriveren vrijdag 21 augustus in Utrecht met een gezelschap bestaande uit vijf officials en 19 spelers. Onder leiding van Prins Stenoiborghese en Franco de Vitis nemen de volgende Italiaanse spelers deel aan de reis: Balzani, Cnizzo, Cameroni, Cerea. Faraone, Folli, Giandini. Glorioso, Goldstein. Morelli, Pesce, Balzani, Calzolari, De Medio. Ges- permandi, Ludoius, Mardi. Viana, Zuglieji. Dr eerstgenoemde elf soelers behoorden ook tot de Italiaanse ploge. die vorig jaar in ons land deel nam aan de strijd om het Eurooese kampioenschap. De laatste acht spelers, allen in de leeftijd van 2022 jaar, maken hun internationale debuut. TWEEDE DIVISIE AenB 1959-1960 porters met eigen ogen willen gaan zien hoe hun favoriete club het er afbrengt en tevens, dat het geven van juiste (of bijna juiste) voorspellingen welhaast een on mogelijkheid is geworden. Zondag start namelijk ook de KNVB- toto en vol spanning zal men daarom zon dagmiddag weer de uitslagen afwachten om te weten te komen of de 1-tjes, 2-tjes, en 3-tjes juist zijn ingevuld. Van de clubs uit Haarlem en omgeving komen zondag alleen de verenigingen, spe lend in de eerste divisie aan de beurt. RCH gaat direct al een moeilijke wedstrijd te gemoet bij Go Ahead, dat pas gepromo veerd is en dat ongetwijfeld wil laten zien, dat het in deze afdeling thuis hoort. VSV ontvangt verder HDVS, dat het vorig sei zoen een belangrijk woordje meesprak in de strijd orn de bovenste plaats en de Vel- senaren zullen dan ook alle zeilen moeten bijzetten om tenminste één punt aan dit duel over te houden. Stormvogels, Haarlem en EDO mogen nog even uitrusten. Het programma voor het komende week einde luidt: Eredivisie: AjaxNAC; FortunaPSV; Elinkwijk—MVV; ADO—Willem II; Vo- lendamDWS; Rapid—DOS; Blauw Wit- Sittardia; FeijenoordSparta. Eerste divisie A: RigtersbleekVole- wijekers; KFCExcelsior; SVVNOAD; Eerste divisie B: Go AheadRCH; GraafschapZFC; LeeuwardenLimbur- gia; VSV—HDVS; Helmondia—SHS; EindhovenRBC; DHCDFC; Heracles- Alkmaar. Tweede divisie B: OldenzaalEnsche- dese Boys. Voetbal Fortuna zal op uitnodiging van de Ma- drilenen op woensdag 26 augustus te Ma drid een wedstrijd spelen tegen de Euro pese kampioensploeg, Real Madrid. Ook het vorige jaar speelden de Limburgers in Spanje tegen Real Madrid en verloren toen met 30. Op donderdag 3 september speelt For tuna op eigen veld tegen Atletico Madrid. Het Nederlandse elftal zal het in de oefenwedstrijd tegen Saarland, die woens dag 23 september in het Feijenoordstadion te Rotterdam wordt gespeeld, zonder de steun van de PSV-spelers Roel Wiers- ma, Piet van der Kuil, Piet Kruiver en Fons van Wissen moeten stellen. PSV speelt die dag namelijk, tot besluit van de bevrijdingsfeesten, in Eindhoven een vriendschappelijke lichtwedstrijd, naar alle waarschijnlijkheid tegen de Franse eerste divisieclub Stade de Reims. Aange zien de Eindhovense eredivisieclub zich reeds geruime tijd geleden tot het spelen van een wedstrijd op 23 september had verplicht, i<- de KNVB ermee akkoord ge gaan dat de internationals van PSV die dag voor hun club uitkomen. De centrale training van het Nederlandse voetbalelftal, dat zondag 4 oktober tegen België in Rotterdam zijn eerste officiële interland van het seizoen speelt, zal naar alle waarschijnlijkheid woensdag 2 sep tember onder leiding van bondscoach Elek Schwartz beginnen. Indien het sportpark De Vliert beschikbaar is zal wederom in Den Bosch worden geoefend. De kans be staat dat het Nederlands elftal dit seizoen op verzoek van de clubtrainers niet 's woensdags doch 's donderdags bijeen komt. In dat geval wordt de eerste bijeen komst verschoven naar donderdag 3 sep tember. Het Nederlandse elftal zal, zoals eerder werd gemeld, woensdag 23 septem ber in Rotterdam een oefenwedstrijd spe len tegen Saarland. Schwartz zal zich dit seizoen ook voor zover hij daar tenminste de tijd voor heeft belasten met de voorbereiding van het Nederlandse amateur elftal dat uitkomt in de voorronde van het Olympische voetbal toernooi 1960. De amateurs zullen niet, zo als gebruikelijk was, eenmaal doch twee maal per week bijeenkomen. De eerste training is vastgesteld op dinsdag 1 sep tember, de tweede op vrijdag 4 september. Het staat nog niet vast waar zal worden getraind. Woensdag 14 oktober speelt het Neder landse amateur-elftal zijn eerste wedstrijd voor de voorronde van het Olympisch voetbaltoernooi. De Ierse amateurs zullen dan, in een nog nader aan te wijzen plaats, tegenstanders zijn van de Nederlanders. Op de vijfde dag van de Sneekweek trok ken weer duizenden kijkers naar het wa ter. Er was in de morgenuren een stijve oostenwind, maar in de middag werd het meer geheel vlak. Er werden twee ronden- gezeild, maar uiteindelijk moest de baan ingekort worden. Verschillende zeilers, die nog niet ver slagen waren, werden woensdag geklopt. Zo was dat L. van Dijke in de Pampus- klasse, die na drie gewonnen wedstrijden in dr. W. B. van der Meer zijn meerdere moest erkennen. K. Jissink werd tweede. Van Dijke bracht het niet verder dan een vijfde plaats. In de 22 m2 klasse kon ir. Bonnema niet voor de vierde keer ze gevieren. S. E. Dijkstra werd eerste ge volgd door M. Faber. In de regenboog klasse was De Jong de enige zeiler die nog geen enkele tegenstander voor zijn boeg heeft gezien. Hii zegevierde voor de vierde maal voor E. K. Hoekstra en J. H. C. Sievers. Olympia-jollen: 1. Ozon, strm. T. W. van Meizen, Rotterdam; 2. Phrontos, H. W. Le- verink, Deventer. 12 m2 sharpieklasse: 1. Zwaardvis, F. Udo, Amsterdam; 2. Donderstien, P. Hansen, Enk huizen; 3- Mokje, T. Lukkien, Zwolle. Larkenklasse: 1. Scholletje, H. Dertien, Zeilen Appingedam; 2. Skippie, W. Postma, Grouw; 3. Indra, mej. M. G. Bellinga, Almelo. 12 voetsjollen: 1. Mistral, W. Huizing, Am stelveen; 2. Fuut II, J. Hulsker, Rotterdam; 3. Trippelaartje, mej. H. C. Mulder, Lang weer. Sternklasse: 1. Biebel, Annemarie de Wit, Zaandam; 2. Slippertje, D. Bakker, Zaandijk; 3. Dorie, Rob Kruit, Amsterdam. Finn jollen: 1. Rienk, M. van der Zee, Al melo; 2. Quick Finn, Th. Hooyborgh, En schede. Pampusklassc: 1 Fitis, dr. W. B. van der Meer, Grouw; 2. De Koufurd. K. Jissink, Sneek; 3. Stern, mr. W. Hoekstra. Joure. 22 m2-klasse: 1. Iduha, S. G. Dijkstra, Leeuwarden; 2. Maple Leaf, M. Faber, Har- degarijp; 3. Cadans, ir. A. Bonnema, Leeu warden. Vrijheidsklasse: 1. Speediest, C. de Haas jr., Breukelen; 2. Rakker. B. van Wijk, Wou- brugge; 3. Rommeldoes, E. van der Zijp, Sneek. Valkenklasse: 1. Maaike, J. H. de Wilde, Gouda; 2. Soelaas, M. Breuning, Leeuwar den; 3. De Polle. A. Wester, Grouw. 16 m2 streepklasse: 1. Non Pareil, A. H. Minks, Leeuwarden; 2. Climax, M. Veenstra, Joure; 3. Noordster, Th. de Haan. Ter gelegenheid van de grote televisie radio en fonotentoonstelling te Frankfort zal daar op zaterdag 22 augustus een keur- turnwedstrijd worden gehouden waaraan de beste turnsters en turners van Europa zullen deelnemen. Het Koninklijk Nederlandsch Gymnas tiek Verbond heeft Nel Fritz en Willy Jaegers voor deelneming aangewezen. Regenboogklasse: 1. Tjerk, C. J. de Jonge jr„ Joure; 2. Jan van Gent, E. K. Hoekstra, Sneek; 3. Coppelstock, J. H. C. Sievers, Sant poort. Flying Dutchmanklasse: 1. Zilvermeeuw, U. de Vries, Grouw; 2. Good Luck, U. Jager, Lemmer; 3. Fenris, Joop Helder. Paterswolde. Teamwedstrijd Holland-Friesland Regenboog- klasse: De stand na de tweede dag: 1. Holland 37.1 pnt.; 2. Friesland 35.1. De individuele uitslag van de race van woensdag was: 1. Griffioen, G. Ooms, Sneek; 2. Algri, J. Alberda, Sneek; 3. Coppelstock, J. N. C. Sievers, Santpoort; 4. De Kaag. K. J- Tol, Rotterdam. Boksen De Nederlandse halfzwaargewicht Wim Snoek vertrekt maandag per vliegtuig naar Peru, waar hij op 2 september ',e Lima zal boksen tegen de nationale kam pioen in het haïrzwaargewicht, Paulo Mino. Binnen zes weken na deze wedstrijd zal Snoek nog voor een tweede gevecht in de ring komen, öf voor een revanchewed strijd tegen Mino. óf met als waarschijn lijke tegenstander de Argentijn Rockey Rivero. Of hij na deze 2 wedstrijden zijn verblijf in Zuid-Amerika nog zal verlen gen, zal van de omstandigheden afhangen. „Wij bieden de huidige wereldkam pioen zwaargewicht boksen, de Zweed Ingemar Johansson, een bedrag van één miljoen dollar indien hij zijn titel op het spel wil zetten in een gevecht tegen Ar chie Moore, de wereldkampioen in het halfzwaargewicht". Dit heeft de manager van Archie Moore, Jack Kearns, bekend gemaakt. Binnen een week zullen Archie Moore en Jack Kearns naar Stockholm vliegen om met Ingemar Johansson per soonlijk di aanbod te bespreken. Korfbal Zaterdagmiddag om half vier komen de afgevaardigden van de korfbalverenigin gen uit Noordholland en Utrecht om half vier in Amsterdam bijeen voor de jaar vergadering. Het districtsbestuur zal dan de compe titie-indeling 1959-'60 bekend maken. Naast dit punt staan er vele belangrijke punten op de agenda, o.a. de hoofdklasse, het invoeren van legitimatiebewijzen en de reorganisatie van de J. A. V Voorts zal in de vacature van wijlen de heer G. Steenis moeten worden voorzien. Aan het twaalfde internationale officië le concours hippique (CHIO) te Rotter dam dat van 1 tot en met 6 september ge houden wordt, nemen ruiters en amazones uit acht verschillende landen (Duitsland, Ierland, Engeland, Italië, Frankrijk, Bel gië, Zuid-Afrika en Nederland) deel. Voor het Europees kampioenschap springen der amazones dat tijdens dit CHIO (op Paardesport woensdag 2, donderdag 3 en zaterdag 5 september) wordt gehouden zijn elf com binaties uit zes landen ingeschreven. Het zijn: uit Italië titelverdedigster Giula Serventi met „Doly", hetzelfde paard waarmee ze vorig jaar in Palermo de Europese titel veroverde en „Arabes- ke", Donna Paola Piaggio Antonelli met „Pooka", „Gentleman", „Goldaster" en „Parache". België: Brigitte Schockart met „Orange Night Mare" en „Musca- din", Franqoise Vanderhaegen met „Schlingel" en „Fidelio". Duitsland: An na Clement met „Nico" en Helga Kohier met „A.rmalva", Engeland: Pat Smythe met ..Flanagan", „Grand Manak" en „mr. Pollard" en Ann Townsend met „Bandit IV" en „Irish Lace", Frankrijk: Renée Savon met „Charleston" en Neder land met Mady Koster op „Axel" en Irene Jansen op „Icare F II". Iedere amazone mag in het Europees kampioenschap slechts een paard rijden. In de finale verwisselen de deelneemsters niet van paard zoals bij het kampioen schap voor de heren dit jaar wel het geval was. De deelneming aan de internationale springnummers is ditmaal niet zo groot als vorige jaren. Vele topruiters hebben met het oog op de voorbereiding voor de Cricket De tweedaagse cricketwedstrijd te Rheindalen (W.Dld.) gespeeld, tussen het Nederlandse touringteam de Flamingo's en het elftal van de British Army on Rhine is geëindigd in een draw. Als antwoord op de 269 voor 9 die de Britse militairen de eerste dag scoorden, kwamen de Ne derlandse batsmen in de eerste innings tot 253 voor 9. In de tweede innings sloot de BAOR op 174 voor 4. Toen de Neder landse 75 runs hadden gescoord voor het verlies voor 4 wickets was het tijd. Battingcijfers Flamingo's eerste in nings: Stolk (HDVS) 27, Van der Vlugt (HCC), Van Riemsdijk (PW) 59, Wally van Weelde (VOC) 59, Terwiel (VOC) 42 n.o., Baak (PW) 11 n.o. Bowlingcijfers Flamingo's tweede in nings: Baak (PW) 1 voor 30, Paul Maas (Haarlem) 1 voor 39, Terwiel (VOC) 1 voor 43, Wally van Weelde (VOC) 1 voor 17. Battingcijfers Flamingo's tweede in nings: Dries (Excelsior) 27, Harry Klaren- beek (Union) 12, Wally van Weelde (VOC) 14 n.o., Stolk (HDVS) 8 n.o. Hockey In oktober krijgt München een voor proefje van het Olympisch hocky-toer- nooi. Van 11 tot en met 18 oktober wordt in de Beierse bierstad ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Duitse hockybond een achtlandentoernooi ge houden, waaraan de nationale ploegen van Duitsland, India, Groot Brittannië, Bel gië, Frankrijk, Zwitserland, Spanje en Nederland deelnemen. De belangrijkste ontmoetingen van dit toernooi, dat met het oog op de Olympi sche Spelen van 1960 een unieke wapen schouw gaat worden, zullen worden ge speeld in het nieuwe stadion Pullacker- Platz. Het Nederlandse elftal speelt op de openingsdag zondag 11 oktober tegen Duitsland. Voor maandag 12 oktober staat de wedstrijd NederlandSpanje op het programma, voor woensdag 14 oktober de grote strijd tegen de Olympische kam pioen India. Zaterdag 17 oktober wordt Nederland—Zwitserland gespeeld en zon dag 18 oktober NederlandFrankrijk. De trainingscampagne van de nationale hockeyploeg begint woensdag 26 augustus in het Olympisch stadion. Nog voor 1 sep tember wordt de nieuwe trainer van de KNHB in ons land verwacht. Het is de Pa kistaanse oefenmeester Nabir Ahmad Ka- lat. Atletiek Een kleine Nederlandse afvaardiging, bestaande uit Nannie Haase, Ine Terlaak- Speijk en Hans Smit, is met veel succes uitgekomen op internationale atletiekwed strijden, die het afgelopen weekeinde te Varna aan de Zwarte Zee zijn gehouden. Hans Smit won zowel de 100 als de 200 meter in respectievelijk 10,7 sec. (tweede de Bulgaar Kolov in 11.-) en 21,3 sec. op de tweede plaats de Zwitser Weber met 21.8. Ook de 100 en 200 meter dames werd een Nederlandse triomf, namelijk een dub bele zege voor Nannie Haase in respec tievelijk 12,3 en 25,1 sec. De meeste tegen stand ontmoette zij op de 200 meter van Ine Terlaak. die als tweede over de streep ging en voor wie dezelfde tijd werd afge drukt. Met een tijd van 56,5 sec., die slechts 0,4 sec. boven haar nationale record ligt. zegevierde Ine Terlaak op de 400 meter vóór de Bulgaarse Issaeva, die 57,5 liet noteren. Behalve Nederlanders namen aan de wedstrijden deel atleten uit Zwitserland. Turkije. Polen, Frankrijk, Hongarije en Bulgarije. Olympische Spelen in Rome hun paarden reeds rust gegeven en het concoursseizoen geëindigd om de dieren te sparen. De sterk ste equipe is ongetwijfeld de Engelse met acht ruiters en amazones van klasse. Ook het Ierse militaire team komt in zijn sterkste opstelling naar de Maasstad. Daar Guy Lefrant en kapt. De Fombelle of geblesseerd of niet beschikbaar waren, kan Frankrijk niet met een equipe aan de landenwedstrijd deelnemen. Uit Zuid- Afrika komen na vorig jaar de jeugd nu twee seniorruiters, Hayward en Gray- ston, die reeds op verschillende Europese concoursen successen hebben behaald. Met het oog op het concours de dres sage international officiel van de F.E.I. te Sankt Gallen van 9 tm. 13 september wor den in Rotterdam geen internationale dressuurproeven gehouden. Er zijn wel nationale nummers, M-dressuur op don derdag 3 september en de Prix Saint Geor ges op vrijdagmorgen. Prins Bernhard heeft voor dit laatste onderdeel ingeschre ven. Voor het eerst worden er in Rotter dam nu ook wedstrijden gehouden voor hackneys en tuigpaarden. Het showele ment zal ditmaal door het beperkte budget (Europees kampioenschap) minder in het CHIO tot uitdrukking komen. Zij, die tussen de springnummers door vertier zoe ken, kunnen weer terecht in het traditio nele strodorp. Koersen op Duindigt De uitslagen van de op woensdag op Duindigt gehouden draverijen luiden: Kapne's Dochterprijs (2100 m.): 1. X Norton 1.30.-: 2. Xandro S; 3. Xitra Hanover. Winn, 8.40; pi. 2.00 3.70, 1.80; gek. 20.00; cov. 11.00. Oiseauprijs (1300 m.), Ie afdeling: 1. Yemen 1.35.-; 2. Young Faune; 3. Yankee Hanover. Winn. ƒ2.40; pl. 1.40, 1.70, 1.90; gek. 6.30; cov. 4.70. Raketarionprijs (2500 m.): 1. Vliegende Hollan der 1.27.9; 2. Wanda: 3. Ville France. Winn, 5.70; pl. 1.90, 2.10, 1.90; gek. 10.20; cov. 5.90. Sietseprijs (2100 m.): 1. Very Nice 1.24.2; 2. Urban Hollandia; 3. Uranus Koff. Winn, 5.50; pl. 2.40, 1.80. 4.80: gek. 9.20: cov. 6.20. Octaviaprijs (2100 m.): 1. Sunny Williams 1.24.9: 2 Sagne d'Or; 3. Enterprise. Winn. 3.40; pl. 1.90. 2,00.. gek. 10.70: cov. 5.60. Oiseauprijs (1300 m.), 2e afdeling: 1. Ynno 1.33.4; 2. Y van Hollandia; 3. Yellowthroat S. Winn. 2.50: pl. 1.20, 1.20; gek. 2.90; cov. 3.30. Totalisatoromzet 81.595.50. De uitslagen van de op woensdagavond gehou den rennen op Duindigt luiden: Marjolettaprijs (1200 m.): 1. Grey Claud 1.17.7; 2. Patachou; 3. Old Satchmo. Winn. 13.10; pl. 2.50, 1.70 5.20: gek. 20.00: cov. 2.30. Mephistophelesprijs (1350 m.), Ie afdeling: 1. Ice Age 1.24.-: 2. The Serpent of Iran: 3. Chaffy. Winn. ƒ3.00; pl. 2.30, 1.40; gek. 2.80; cov. 3.40. Mephistophelesprijs (1350 m.), 2e afdeling: 1. Staatsgeheim 1.25.4: 2. Meteoor: 3. Sabrina. Winn. 2.70; pl. 1.40, 1.30; gek. 3.20; cov. 3.20. T ennis Er hebben zich tijdens de Amerikaan se tenniskampioenschappen in het dubbel spel, welke te Brookline worden gehou den, twee verrassingen voorgedaan. Het ge plaatste Britse dames dubbel Christine TrumanShirley Brasher werd in de twee de ronde door twee onbekende Amerikaan se meisjes uitgeschakeld. Het waren de 19-jarige Gwyneth Thomas en Sandra Loubat, die met 6-4, 6-4 de Britse meisjes en nederlaag toebrachten. Tony Pickard en Bobby Wilson, het Brit se Davis Cupdubbel, dat als derde was ge plaatst, ging in de derde ronde tegen de Amerikanen Billy Talbert en Johnny Lesch met 6-4, 6-2, 7-5 tenonder. Alex Olmedo en Earl Buchholz, het vermoedelijke Ameri kaanse Davis Cupdubbel voor de Challen ge Round, had in de derde ronde weinig moeite met de Amerikanen Allen Fox en Larry Nagler. De cijfers, waarmede zij zich in de volgende ronde plaatsten wa ren: 6-2, 6-4, 6-4. Vijf Belgische professionals, die zondag hebben deelgenomen aan de strijd om het wereldkampioenschap op de weg, zijn voor onbepaalde tijd door de Koninklijke Wielrennen Belgische Wielerbond geschorst. Het be treft Rik van Looy, Gilbert Desmet, Pe trus Oelibrandt, Frans Schoubben en Leon van Daele. Rik van Steenbergen, Roger Baens en Noël Foré, die derde werd in het wereld kampioenschap, zijn dus de enige renners uit de Belgische ploeg van Zandvoort, die niet zijn gestraft. Officieel werd elk commentaar op dit besluit van de bond geweigerd, doch het staat vrijwel vast, dat de schorsing is uit gesproken wegens de duidelijke manifesta tie van het gebrek aan strijdlust, welke men in Zandvoort van het vijftal beleefde. Het Deense ochtendblad „Berlingske Tidende" bericht dat de Nederlandse we reldkampioen stayer Van Houwelingen be roeps wil worden. Van Houwelingen zou de directie van het „Forum" in Kopen hagen, een overdekte wielerbaan, hebben gepolst voor een contract gedurende de wintermaanden en hebben laten doorsche meren dat hij professional wil worden. Van Houwelingen zei niet te weten hoe de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie op zijn mogelijke nieuwe status zou reageren. Dit met het oog op de komende Olympi sche Spelen in Rome. „Berlingske Tidende" acht de kans dat Van Houwelingen het contract krijgt groot, niet in de laatste plaats gezien het succes dat Jan Buis op de Deense banen heeft geboekt. Met het oog op de Olympische Spelen zou de directie van het „Forum" hebben besloten dit seizoen geen prof-contracten af te sluiten met Deense rijders. Het is dus zeer goed mogelijk dat Van Houwe lingen en Buis een prof-team zullen gaan vormen. De Duitser Rudi Altig, die in Amster dam de wereldtitel achtervolging voor amateurs op zijn naam bracht, heeft een contract als professional getekend. Rudi Altig zal zijn prof-debuut maken tijdens de zesdaagse van Berlijn, die hij van 8 tot en met 14 oktober met zijn broer Willy zal rijden. De Nederlandse tafeltennisploeg heeft op de derde dag van de Maccabiade, de Joodse spelen te Kopenhagen, met 4-5 ver loren van Oostenrijk. Engeland won met 5-4 van België. De individuele titels gingen in het dames-enkelspel naar de Franqaise Oling, in het dames-dubbelspel naar de Engelsen Klyne en Gelfarb en in het he ren-dubbelspel naar de Engelsen Jacobs- son en Stolovitz, terwijl Jacobsson, met Gelfarb als partner, ook het gemengd- dubbelspel won. Israël heeft het handbaltoernooi gewon nen en in het voetbaltoernooi gaat de fi nale tussen Engeland en Zwitserland. VOETBAL. De vriendschappelijke wedstrijd MVVStandard Luik, welke in Maastricht werd gespeeld, eindigde in een gelijk spel (22). Stina Free, de 21-jarige zwemster uit Bergen op Zoom, behoort tot de zeven vrouwen die hebben ingeschreven voor de aanstaande jaarlijkse Kanaal-race die ge organiseerd wordt door de eigenaar van de Britse vakantiekampen, Billy Butlin. Het wordt dit jaar haar tweede poging. Vorig jaar moest zij opgeven toen haar loods zijn koers kwijtraakte. „Ik was niet Zwemmen vermoeid. Dit jaar heb ik een uitstekende kans. Als ik tenminste wat geluk heb". Als de weersomstandigheden gunstig zijn, zal de wedstrijd op 27 augustus wor den gehouden. Tot dan zal Stina hier rust nemen en dagelijks korte tijd trainen. Zij is hier zaterdag als gast van Billy Butlin gearriveerd. Twee deelnemers aan de Kanaal-race. Pascual Guerrero (links) uit Cali, Columbia, in gesprek met Herman Willemse uit Utrecht. Manager A. C. Veraart en trainer C Kuyten houden een oogje in het zeil. Ver- aert vertelde dat Stina haar trainingspro gram in de Ooster-Schelde, in de buurt van haar huis, heeft afgewerkt en dat zij nu slechts één uur per dag in zee behoeft te zijn om in vorm te blijven. Kuyten zei ook dat hij goede hoop heeft wat betreft de kansen van Stina in de wedstrijd. „Haar conditie is veel beter dit jaar", zeide hij. 47 inschrijvingen zijn geaccepteerd voor de wedstrijd. 40 zijn van heren en 7 van dames. Volgens deze lijst zijn de tegen standsters van Stina: Rosemary George, Engeland (20), Sheila Maure; n Sunner. Ene ^-nv' (36), Magda Molnar. Hongarije (40). Arati Sa- ha. India (19), Greta Marie Andersen, USA (31), Myra Elizabeth Thompson, USA (24).

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 13