Spannende zeepkistrennen om de Grote Prijs van het Spaarne Rotterdamse „Floriade" krijgt Clusiustuin - anno 1594 VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Motorengebrul op Albert Verzveypleiti IS?, SMMMttt Saoed wenst televisie UIT STAD EN STREEK VAKANTIESPELEN Programma voor zaterdag Kort nieuws - R00MB0TERGEBAK Wij bezorgen overal IJzendijke verkoopt een historisch tegeltableau Indisch parlement achter Nehroe inzake Kerala Een halve eeuw Texels Schapenstamboek Pakhuismeesteren A'dam opgericht Nieuwe hoofddirecteur van de A.N.W.B. Veertig jaar K.L.M. Fototentoonstelling met attracties Britse dubbeldekker kon niet door Sovjet-erepoort Jaarvergadering BDHC „Sommige prijzen waren meer dan schandalig hoog" Insigne van verdienste Combine in brand School wordt uitgebreid Op het anders stille en lege Albert Verweyplein in Ilaarlem-Noord klonk gistermiddag keer op keer het aanzwellende motorengebrul van racemonsters die van de start wegspuiten. Wagens vlogen herhaaldelijk over de kop en bestuur ders rolden als kegels over het circuit. Maar in plaats van als verlamd te zijn van schrik had het veelkoppige publiek veel plezier in deze ongelukken. Na zichzelf en hun vehikel weer overeind gezet te hebben, vervolgden de renners hun weg naar de finish alsof zij zoeven niet de dood in de holle ogen hadden gekeken. Ter geruststelling zij hier aangetekend dat het motoren gedaver via een geluidsband uit een aantal luidsprekers kwam en dat de koelbloedige coureurs achter het stuur van een zeepkist zaten. De te winnen Grand Prix" was wèl echt, namelijk de Grote Prijs van het Spaarne, die de jaarlijkse inzet vormde eepkist verbond, als onderdeel van haar Vakantiespelen organiseerde. Jaap Êngel en van de zeepkistrennen wellce de vakantiecommissie van het Haarlems Speeltuin- Hans Beenders van de speeltuin „Het Oosterkwartier" waren ditmaal de ge lukkigen die met de lauwerkrans èn de felbegeerde trofee een ere-ronde mochten rijden. In de finale waren ze zowel wat snelheid, als stuurkunst betreft voor de concurrenten onbereikbaar gebleken. Nadat in de ochtenduren voor de jonge re kinderen wedstrijden op autopeds wa ren gehouden, meldden zich tegen twee uur 's middags de eerste koppels met hun zeepkist bij de wedstrijdcommissie Er waren wagens bij waar men de snelheid zo van af kon zien. Bezitters van een min der luxueus voertuig vertrouwden kenne lijk meer op de kracht van hun „moto rische aandrijving", in dit geval de ge spierde benen van hun duwer. Inderdaad zagen wij tal van „sleeën" het glansrijk tegen huis-tuin-en-keuken zeepkisten af leggen. De wedstrijdorganisatoren had den een niet zo eenvoudig parkoers uitge zet compleet met haarspeld- en Tarzan- bochten. Er werd heel wat van de stuur kunst van de coureurs gevergd. Op de rechte einden kon het benenwerk van de levende gangmaking nog zo snel zijn, één enkele onvaste stuurbeweging kon de mooiste voorsprong te niet doen. De deelnemers kwamen geladen aan de start a la Le Mans, dat wil zeggen dat be stuurder en duwer over een afstand van ongeveer twintig meter naar hun gereed staande wagen moesten sprinten. Aan het eind van de race moesten de zeepkisten „a cheval" tot stilstand gebracht worden, hetgeen voor de niet ingewijden betekent dat de wielen van de wagen aan weers zijden van de eindstreep geplaatst dien den te worden. Het was de zeepkistren- ners-in-hart-en-nieren aan te zien dat dit lastige circuit juist een kolfje naar hun hand was. Hier konden ze bewijzen dat een zeepkistenrace niet alleen een kwestie is van hardlopen achter een al of niet vast op de weg liggende wagen. Wiel aan iviel Nadat starter Rob zijn rood-wit geblok te startvlag had neergezwaaid en de cou reurs letterlijk achter het stuur waren ge doken leverde de eerste beste bocht al voor tal van te scherp sturende ren ners de onvermijdelijke botsing op. Uit een wirwar van wielen, armen en benen maak ten de onfortuinlijke snelheidsmaniakken zich dan allerminst ontmoedigd los om de strijd met hernieuwde ijver voort te zet ten. De toeschouwers aan de kant waren dikwijls getuige van een enerverende wiel-aan-wiel race die pas in de laatste meters werd beslist. De hijgende winnaars werden dan door enthousiaste supporters op hoofd en schouders geklopt, ja zelfs moesten zij zich soms een spontane zoen laten welgevallen. Er moesten tal van voorritten worden verreden voordat de finalisten in elke leef tijdsgroep bekend waren. Dat waren bij de negen- en tienjarigen Jan van Stein en Hennie de Rooij van „Buitenrust" en Cor van Leeuwen en Jurgen Rademaker van de speeltuin „Delftwijk" Het koppel Van Stein-De Rooy ging na een spannende race met de overwinning strijken. Bij de jon gens van elf en twaalf jaar waren het Dick Nieman en Jan Hensen, die voor een tweede zege van de „stal Buitenrust" zorgden. Fred Horeman en Hans Dieter- hof van „Delftwijk" verspeelden hun fraaie kans op de volle winst door een kleine stuurfout in de laatste bocht. In de „zware klasse" waren, zoals reeds geschreven, Jaap Engel en Han Beenders van „Het Oosterkwartier" oppermachtig. Vooral de sprintcapaciteiten van Jaap beslisten hier de strijd, hoewel ook het Deze jeugdige coureur ziet, goed „ge helmd" als hij is, de afloop van de race met vertrouwen tegemoet. Advertentie Koning Saoed van Saoedi-Arabië wenst paleis-televisie. Dat kan, zei een Westduitse fabrikant, wij komen wel even in uw hotel te Bad Nauheim demonstreren. De monarch vond het machtig interessant zichzelf en zijn naaste omgeving op het scherm te zien. De privé-camera kost in Duits land tweeduizend mark. Met deze camera is het mogelijk beelden meteen op een ontvanger over te brengen. Niernos in het kort Geen spreekuur. Wegens vakantie zal wethouder G. Tates in Zandvoort geen spreekuur houden op 25 augustus, 1 en 8 september. Lening. B. en W. van Lisse hebben de gemeenteraad voorgesteld bij de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten 66.000 te lenen ten behoeve van het nieuwe wijk- gebouw van het „Groene Kruis". De rente is 4V2 percent per jaar en de looptijd on geveer dertig jaar. Haarlemse Kath. Vereniging v. h. Gezin „Zaanenoord" (Zaanenstraat)Spel op de tuin. „Noordervreugd" (Ambachtstraat) Sluitingsfeest op de tuin. 's Middags twee filmvoorstellingen voor kinderen van 7 tot en met 13 jaar. „Dartele Jeugd" (Flevoplein): Als bij „Noordervreugd". „Elba" 'Ged. Schalkburgergracht): Sluitingsdag op de tuin. „Kindervreugd" (Godfr. van Bouil lonstraat): Sluitingsfeest op de tuin. „Mariagaarde" (Westergracht): 9.30 uur vertrek voor wandeltocht naar de Blinkert voor kinderen van 8 tot 13 jaar. Brood en beker meenemen. Haarlemse Raad voor de Jeugd Stadsdoelen (Gasthuisstraat achter de Botermarkt)Van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur handenarbeid, lees hoek, verkleedhoek, spelen enz. Speeltuinver. „Het Vondelkwartier" (Vergierdeweg): 3 uur sluitingsfeest met ballonnenwedstrijd en Montag- ne's Jeugd Variété. Na de „Le Mans-start" duiken de ren ners op hun snelheidsmonsters om dan vol gas weg te „scheuren". Geraamte. Bij werkzaamheden in het Kerckebosch te Zeist zijn beenderen opge graven, die tezamen het geraamte vormden van een volwassen persoon. Een smalle broekriem bij het skelet, dat op een diepte van 80 centimeter werd gevonden, deed de politie concluderen, dat het een ge raamte van een man is. Het skelet heeft reeds vele jaren vermoedelijk sinds de laatste oorlog onder de grond gelegen. haarscherpe sturen van Han aller bewon dering opwekte. Peter Rieu en Hans van Gennep van „Klarenhof" moesten toezien hoe hun tegenstanders steeds meer op hen uitliepen om ten slotte met grote voor sprong als eersten te eindigen. Na afloop van de wedstrijden reikte me vrouw Gaartman van de vakantiecommis sie in het clubgebouw van de speeltuin „Te Zaanen" de prijzen aan de diverse winnaars uit. Advertentie SPAARNWOUDERSTR. 75 Telefoon 21550 Voor 4000 gulden zal de Zeeuwvlaamse gemeente IJzendijke binnenkort een fraai historisch tegeltableau verkopen. Het ta bleau stelt voor het Engels-Russische ex- peditieleger, dat onder leiding van de her tog van York in 1799 bij Castricum landde om de Fransen uit de Bataafse republiek te verdrijven, hetgen echter mislukte. De gemeente Middelburg heeft blijk gegeven grote belangstelling te hebben voor het ta bleau en is eerste gegadigde voor de koop. Het is afkomstig van 'n boerderij te IJzen dijke, waar het als decoratie van de schouw diende. De gemeente kocht het in 1953 voor een in te richten oudheidka mer. Maar nog altijd is er geen oudheid kamer en de nieuwe burgemeester heeft nu voorgesteld het antieke tableau, dat nog altijd in kisten verpakt op zolder staat maar weer van de hand te doen. Mocht Middelburg niet tot de koop be sluiten, dan zal het Stedelijk Museum te Amsterdam eigenaar worden. NEW DELHI (Reuter en AFP) De communistische leden van de Indische Tweede Kamer zijn donderdagmorgen als één man de zaal uitgelopen, toen bleek dat het regeringsbesluit om het commu nistisch bestuur van de staat Kerala af te zetten een overweldigende meerderheid (270 tegen 38 stemmen) had behaald. Een lid van de onafhankelijke partij volgde de communistische Kamerleden. De presidentiële overneming van de macht in Kerala is sedert 1 augustus een feit. Binnen een half jaar zullen er nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven. Als een belangrijk onderdeel van de internationale tuinbouwtentoonstelling „Floriade" in Rotterdam, kan men daar volgend jaar een tuindeel bewonderen, dat geheel zal zijn gewijd aan Clusius, de beroemde kruidkundige uit de zestien de eeuw. De Clusius-tuin op de „Floria de" wordt een copie van de gelijknami ge hof, die men in de Leidsc Hortus vindt. Inmiddels is men met de aanleg ervan begonnen. Pas omstreeks het einde, vande z,es- tiende eeuw begon de plantkunde, tot die tijd slechts een onderdeel van de genees kunde, zich tot een zelfstandige weten schap te ontwikkelen. In Leiden gevoelde men al vroeg be hoefte, ten dienste van het academisch onderwijs, een medicinale tuin aan te leg gen. In 1592 had Clusius reeds 251 soorten van zaad, voor het merendeel verzameld op Kreta, aan de curatoren in Leiden ge zonden; twee jaar later werd de ledige plaats achter de universiteit beplant. Een volledige inventaris met plattegrond is als belangrijk gegeven bewaard geble ven Met de Delftse apotheker Cluyt, die Clusius als hulp bij de aanleg en verzor ging van die tuin kreeg, streefde hij naar het bijeenbrengen van een zo groot mo gelijke verscheidenheid van in- en uit heemse gewassen. Daarvan is nog één exemplaar aanwezig: de „Gouden Re gen" clie, stevig gestut, rechts bij de in gang van de Leidse Hortus staat. In 1608 was men als grote bijzonder heid een paardekastanje rijk geworden. Ook waren er reeds veel planten uit Amerika, o.m. de aardappel, tot welker verspreiding Clusius veel heeft bijgedra gen. Hij deelde als zijn mening mee dat de knollen in rauwe toestand minder ge schikt zijn om te eten dan gekookt of ge bakken. Met die mening zal ieder wel kunnen instemmen. De tuin, die op de „Floriade" een over zicht zal geven van hetgeen Clusius ruim 3V2 eeuw geleden wist bijeen te brengen, zal als kruidhof met een eigen sfeer en beslotenheid op iedere plantenliefhebber een grote aantrekkingskracht uitoefenen. In deze tuin die omsloten is door een hoge stenen muur, gemetseld van zgn. „kloos termoppen" zal men, dwalend over de oude plavuizen en over de met schelpen bestrooide paadjes, zich eeuwen terugge plaatst voelen. Hier zullen groeien: dui zendschonen, pioenen, stokrozen, het prik- Onder grote belangstelling uit agrarische kringen heeft het Texels Schapenstamboek in Noordholland ter gelegenheid van zijn 50-jarig bestaan in Alkmaar een receptie gehouden. De voorzitter, de heer A. Koopmans, zeide in een herdenkingsrede over de ge schiedenis van de schapenfokkerij, dat liefhebberij en economische noodzaak de schapenfokkers dwong uit een mengsei van resultaten van verschillende kruisin gen een vast type te fokken. De export van schapenvlees en fokmateriaal werd var. betekenis, zoals ook de Nederlandse wolproduktie, waarvan de Nederlandse Wolfederatie tachtig percent onneemt. Prof. dr. W. de Jong uit Wageningen, voorzitter van het Centraal Bureau voor d° Schapenfokkerij, gewaagde van de nationale en internationale goede klank, d'e de namen van de Noordhollandse fok kers al sedert dertig jaar hebben. Hij zei dat Noordholland 577 fokkers telt, 23 per cent van de 2475 in Nederland ingeschre ven schapenfokkers. De heer J. de Veer. voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees, vroeg begrip van de Noordhollandse schapen fokkers voor de nood van de schapenfok kers op Texel en Terschelling, "oor wie een vorm van steun wordt overwogen uit het fonds voor monopolieheffingen. neusje, de vuurwerkplant, het alruin en de tomaat, die toen „gulden appel" heet te. De gele tomaat was in die dagen even bekend als de roodvruchtige. Een borst beeld van Clusius zal de gedachte levend houden aan de beroemde geleerde, door wiens bemoeiingen niet alleen de Hortus in Leiden zijn eerste waardige inhoud kreeg maar die tevens heeft bijgedragen tot de verspreiding van de tulp en aardappel. De Clusius-tuin krijgt een ereplaats op de „Floriade"! onmiddellijk bij de'ingang van de „Koningshof". Hier komt een gro te bloemkas-oranjerie met zeer bijzonde re inzendingen, die reeds door het meren deel van de Europese hoven zijn toege zegd De Clusius-tuin zal ongeveer vijfhon derd vierkante meter groot worden. Door de heren L. L. Bierens de Haan en M. P. van Son is opgericht Pakhuismees teren Amsterdam n.v., die ten doel heeft het exploiteren van etablissementen tot opslag en voorbereiding tot de verkoop en levering van thee per ontvangstcedulen en ontvangst, opslag, aflevering, laden lossen en expeditie van verschillende an dere goederen waaronder ook begrepen de exploitatie van inrichtingen voor opslag en verwerking van petroleum, oliën en vetten vloeibare chemicalieën en andere vloei stoffen, alsmede onder andere het carga- doorsbedrijf, de zeerederij, het bezorgen van assurantiën en het exploiteren van tankwagens, tankschepen, lichters en an dere vaartuigen en alles wat daarmede verband houdt of daaraan bevorderlijk kan zijn. Een en ander geschiedt mede ter voortzetting van de zaken tot dusver door de oprichters onder de firma Pakhuis- meesteren van de Thee te Amsterdam ge dreven. Het maatschappelijk kapitaal van de nieuwe vennootschap bedraagt 2.500.000 gulden, verdeeld in 2500 aandelen van 1000. Bij de oprichting zijn geplaatst en volgestort 500 aandelen. De volstorting van deze aandelen geschiedt door storting door elk van beide oprichters van 125.000, in contanten en door beiden te zamen door inbreng van de gehele onderneming die door beiden onder firma werd gevoerd. De oprichters zullen tevens de directie voeren. Tot hoofddirecteur van de A.N.W.B. is benoemd de heer A. Blankert te Arnhem. De heer Blankert. die op 1 januari 1960 in dienst zal treden, zal de functie van de tegenwoordige hoofddirecteur, de heer H. J. van Balen, overnemen. De heer Van Balen zal dan wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de A.N.W.B. verlaten. De heer Blankert, die 45 jaar is, trad na zijn middelbare schoolopleiding in dienst van de Provinciale Utrechtsche Electriciteits Maatschappij. Hij studeerde enige jaren economie aan de Amsterdamse universiteit. In 1938 aanvaardde hij een werkkring bij de Deli Spoorwegmaat schappij. In het najaar van 1939 ging hij naar het toenmalige Nederlands Indië. Na de oorlog volgde zijn benoeming in 1950 tot inspecteur, daarna doorliep hij hogere rangen, tot hij in begin 1957 bedrijfsdirec teur voor Indonesië werd. Na zijn repa triëring werd hij commissaris van de Deli Spoorwegmaatschappij. Advertentie Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de K.L.M. zal van 27 augustus tot en met 5 september een fototentoon stelling in de Ridderzaal te Den Haag worden gehouden. Er zijn twee wedstrijden aan verbonden. Amateurfotografen zullen er foto's van vliegtuigmodellen kunnen maken, andere bezoekers zal worden ge vraagd welk vliegtuig, welk vliegveld en welke stad door bepaalde foto's worden weergegeven. Bij deze prijsvraag moet tevens een slagzin worden gemaakt. Do prijzen voor deze wedstrijden bestaan uit twee retourbiljetten voor een K.L.M.- vlucht naar Milaan voor de fotografen, waarbij voor jongens en meisjes tot zes tien jaar een extra-prijs, twee vliegretours Parijs, beschikbaar wordt Jgesteld. Met de goede onderschriften bij de foto's en de beste slagzin zijn twee K.L.M.-retours AmsterdamRome te winnen. De tentoonstelling zal voornamelijk foto's uit de vooroorlogse periode van de K.L.M. bevatten. Er is gestreefd naar con trasten, tegenstellingea in de categorieën passagiers (gekroonde hoofden, maharad- ja's. flimsterren), in de vliegtuigen (van de oude Fokkers tot de moderne D C.-8), in de vervoermiddelen op de grond, in de kantoren van de K.L.M. en in de oplei dingsinstituten voor het personeel. Op de tentoonstelling worden niet de mooiste foto's uit het 60.000 negatieven omvattende K.L.lVL-archief geëxposeerd, wel de inte ressantste, voorzover de ruimte dat toe liet. Speciale postzegels Ter gelegenheid van het jubileum van de K.llM. zullen twee bijzondere frankeer zegels worden uitgegeven. De ontwerpen en de gravures voor deze zegels zijn ge maakt door de heer E. Thorn Leeson te Weesp. Het 12 ct.-zegel vertoont een vlieg tuig op een fond, waarin in witte lijnen een gedeelte van de wereldkaart is afge beeld, met daaronder 1919 K.L.M. 1959. Op het zegel van 30 cent is een vliegtuig op een effen fond waarin opgenomen de jaartallen 19191959 en het embleem van de K.L.M. De zegels worden gedrukt bij de n.v. Joh. Enschedé en Zonen, Grafische Inrichting te Haarlem in 2 kleuren plaat druk, rood en blauw voor de 12 ct. en groen en blauw voor de 30 cent. De zegels zijn verkrijgbaar van 5 tot en met 31 ok tober en na 14 november 1959, zolang de voorraad strekt. De zegels blijven voor de frankering geldig tot 31 december 1960. Voorspellingen Zoals destijds werd bericht heeft de K.L.M. ter gelegenheid van haar veertig jarig bestaan aan tien personen gevraagd hoe naar hun mening de burgerluchtvaart er in het jaar tweeduizend voor zal staan. Deze op schrift gestelde meningen zullen in een koker op 8 oktober aan de voet van de Domtoren te Utrecht worden ingemet seld. Reeds waren toezeggingen tot mede werking ontvangen van koning Leopold van België, de gouverneur van de Kaap provincie Du Plessis, de president-direc teur van het persbureau Reuter, de rector- magnificus van de universiteit van Athene, en de voorzitter van de Braziliaanse jour nalistenorganisatie. Daar zijn nu bijge komen een prognose van de bekende Rus sische vliegtuigontwerper A. Toepolef, van een Nederlandse arbeider bij de Deltawer ken en van de plaatsvervangend minister president van India. MOSKOU (Reuter) De Londense dub beldeksbus waarmee een groep Oxford- studenten een reis naar de Sovjet-Unie heeft ondernomen, is in Moskou gearri veerd en heeft daar veel bekijks getrok ken. De Moskovieten in de Gorkystraat, de hoofdverkeersweg door de Russische hoofdstad, en op het Rode Plein wuifden de Britse toeristen toe. De twintig jaar oude bus, die nog van allerlei reclame voor Schotse whiskey en dergelijke is voorzien, was een week geleden uit Lon den vertrokken en maakte een rit door Duitsland en Polen. Men heeft er geen pech van betekenis mee gehad Bij de aan komst aan de Russische grens, drie dagen geleden, moest een welkomstpoort gedeel telijk worden ontmanteld om het hoge ge vaarte, een onbekend verschijnsel in Rus land, doorgang te verlenen. De Bloemendaalse dames-hockeyclub B.I) H.C. houdt de algemene ledenverga dering op maandagavond 31 augustus in het clubhuis aan de Aelbertsbergweg. Het bestuur treedt volgens de statuten in zijn geheel af. Alle bestuursleden stellen zich dit jaar weer herkiesbaar, te weten de dames mr. M. Wijnstroom, presidente; L. Bijleveld, secretaresse; W. van Driel Groeneveld, penningmeesteresse; T. van der Graaf, wedstrijdsecretaresse; L. Sta- lemanTjaden, H. Dijkstra, K. Vissers en A. Wevers, leden. Verder zullen verschillende commissies worden samengesteld. In het komende seizoen zal het eerste dameselftal in de eerste klasse uitkomen met Alliance, Be Fair, Gooi, Kieviten, Laren, H.B.C. en TOGO. Verder komt BDHC uit met één elftal in de promotie- en tweede klasse en mot twee elftallen in de derde en vierde klasse. Op 6 september begint. BDHC 't nieuwe seizoen met selectiewedstrijden. Diezelfde dag wordt in Rotterdam deelgenomen aan een bij en door M.R.H.C. te houden toer nooi. De training van de BDHC-leden zal wederom onder leiding staan van de heer Ch. E. de Bock voor de senioren (op zater dagmiddag) en voor de junioren (op woensdagmiddag) onder leiding van me juffrouw R. Bijen. Zandvoort Directeur „Touring Handelsvereniging heeft bedankt Het bestuur van de Zandvoortse Han delsvereniging heeft donderdag een brief gericht aan het gemeentebestuur van Zandvoort, waarin wordt medegedeeld, dat de vereniging haar vertegenwoordi ging in het algemeen bestuur van stich ting „Touring Zandvoort", in de persoon van de heer J. A. C. Goos, intrekt. Aanleiding hiertoe is de uitlating van de directeur van de stichting, de heer J. B. Th. Hugenholtz, tegenover een verslagge ver, dat de tijdens de wereldkampioen schappen wielrennen door sommige lie den berekende tarieven „dievenprijzen" moesten worden genoemd. Men acht deze uitlating dermate beledigend dat op ver dere samenwerking met „Touring" geen prijs wordt gesteld, temeer daar in ver band hiermee ook de namen van de he ren Kiefer en Rinkel werden genoemd. De heer Hugenholtz heeft ons meege deeld, dat als de middenstand zich door deze uitlating gekwetst gevoelt, hij bereid is deze in te trekken. Hij blijft erbij, dat sommige prijzen „meer dan schandalig hoog" moesten worden genoemd. „Het gaat niet aan", aldus de heer Hu genholtz, dat de stichting „Touring Zand voort" met hoge kosten propaganda maakt voor de badplaats om mensen aan te trekken, terwijl onverantwoordelijke lieden deze weer afstoten door het bere kenen van prijzen die niet door de beugel kunnen". De heer Hugenholtz verklaarde ten slotte nog, dat in deze het gehele be stuur van de stichting achter hem staat. Collecte uitgesteld De collecte door de afdeling Zandvoort van het Koningin Wilhelminafonds ter bestrijding van de kanker, welke was vastgesteld op zaterdag 22 augustus, is tot een nader te bepalen datum uitgesteld. Het bleek in dit zeer drukke seizoen vrij wel onmogelijk een voldoende aantal col lectanten bijeen te krijgen. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Johanna, d. van R. J. Hobé en Joh. C. Hollestelle. GEBOREN BUITEN DE GEMEENTE: Maria Catharina IJzendoorn, Spoorbuurt- straat 16; Sonja Koper, Kostverloren- strsst 5 ONDERTROUWD: G. Schilpzand en A. de Cock. L. van der Heide en Ingrid An nie Klaje. A. J. R. Sauveplanne en W. Waaning. GEHUWD: G. P. de Langen en Joh. Mo lenaar. Fr. J. Koper en P. Paap. OVERLEDEN BUITEN DE GEMEENTE: W. M. van Buul, 67 jr.; geh. met W. J. Gee- sink. BURGERLIJKE STAND HILLEGOM GEBOREN: Marcellus J., z. van J. P. A. van Schoor en C. van der Pluijnr Johan nes J. F., z. van P. J. van der Lans en C. J. Koopmanschap; Anita F., d. van C. J. de Vos en H. S. van der Zande; Miriam W. J„ d. van J. A. van Trigt en H. J. B. Lom- merse; Marcel A., z. van G. A. Homring- hausen en Y. W. Fransdonk. ONDERTROUWD: O. A. F. Schurian en E. A. H. A. van Uden. GETROUWD: Th. J. M. de Haas en F. C. Seijsener, G. M. Steenvoorden en J. C. de Groot, J. A. W. van der Ploeg en H. H. Verhoeven. Th. J. Apswoude en J. M. Stroombergen, P. van Vuuren en A. L. Peschier. OVERLEDEN: C. Struik, man, oud 81 j. Lisse De heren J. Beijk, J. Langelaan en C. Strik in Lisse hebben het insigne van verdienste gekregen voor hun vele werk zaamheden als leden van 't afdelingsbe stuur van de KNVB (Leiden) en resp. als penningmeester, secretaris en voorzitter van de r.k. voetbalvereniging „Lisse". BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Corneli Hendrika, dochter van C. Spaargaren en H. Kruit, Beatrix- straat 2a; Anna Margaretha Maria, doch ter van J. B. Schuit en J. A. Clemens, Don Boscostraat 1; Maria Elisabeth Barbara, dochter van W. C. Lemmers en B. G. Reeu- wijk, Prinsessenstraat 47. OVERLEDEN: Johannes de Vos, echt- gen. van C. S. Koelemij, 63 jaren, Kanaal straat 16; Hendrik Grevenstuk, wednr. van G. Verkaik, 79 jaren, Wilhelminastraat 12. ONDERTROUWD: L. F. Ruigrok te Lisse en A. C. Koomen, te Lisse; F. A. Visser en S. Ch. Geldof, beiden te Lisse; W. A. Schenk te Lisse en A. V. Boon, te Voor hout; E. K. Ebbenhout te Rotterdam en A. J. Zaneveld te Lisse. GEHUWD: Th. J. v. d. Zwet en E. A. M. de Groot, beiden te Lisse; N. de Groot te Den Helder en W. P. van der Laan, te Lisse; C. Batenburg en A. Smink, beiden te Lisse. Haarlemmermeer Donderdagmiddag werd de brandweer van Hoofddorp en Nieuw-Vennep gealar meerd voor een brand bij een landbou wer aan de Sloterweg in Hoofddorp. Een maai-dorsmachine verrichtte werkzaam heden op het land en is vermoedelijk door kortsluiting in brand geraakt. De combi ne kon vrij snel worden geblust, zodat de schade niet groot was. Door de snelle groei van het aantal leer lingen is de r.k. school aan de Oranjelaan in Lisse alweer te klein geworden. De school zal met vijf lokalen worden uitge breid. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Mees, z. v. L. Overbeek en J. Qualm; Lijntje, d. v. A. van Vugt en W. Klootwijk; Elisabeth Frederika, d. v. Ch. Robijn en J. Dekker; Ingrid Jacqueline, d. v. E. H. G. F. Kleinlein en L. K. Nieuwen- huijzen; Dries, z. v. A. Eibrink en P. Fid- der; Antje Marretje, d. v. C. Groot en A. M. Broens; Ingrid, d. v. C. de Ruijter en A. J. de Bree; Adriana, d. v. A. Lagrouw en G. Kloosterman; Ingrid, d. v. W. Webster en H. Kuulkers; Yvonne, d. v. L. Bieren broodspot en A. Potgieser; Mees, z. v. P. Qualm en A. P. M. Vermeij; Albert, z. v. J. Overbeek en A. de Kwaadsteniet; Appol- lonia Catharina, d. v. J. Kamp en C. M. Suijkerland; Hannes, z. v. H. Vinke en M. J. Broekhuizen; Ellen Jacobi, d. v. N. J. Stam en F. van Egmond: Hendrikus, z. v. H. de Koter en J. H. M. Moerman. ONDERTROUWD: J. Timmer en M. Moolhuijzen; A. Th. M. van den Bos en H. S. Kors; W. Verhoeff en K. van Haeringen. GETROUWD: G. Reijnders en F. G. Dol; C. M. SmitS en P. Langereis; G. C. van I-Ieijningen en E. Bouterse; K. Molenaar en J. van Tol. OVERLEDEN: L. Touw, 79 j., e. v. C. Kors; H. C. Nell, 74 j., w. v. C. J. Bos.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 21