Sunil wast stralend wit... De oian aan de top Agenda voor Haarlem Liechtensteins weldoener mag geen adellijke titel voeren „TSJIK, TUKIE EN TOKA" en spaart uw linnenkast Kort en bondig WITTER DAN DE WITSTE DUIF Lol.DER DAG 2 0 AUGUSTUS 1959 7 Een gezellige avond Winterspelen op t.v. De radio geeft vrijdag 7elevisie programma Toneelgroep Theater in het seizoen 1959-1960 Vernieuwing Gelders Orkest Blijspel bij Haagse Comedie Hier is met Sunil gewassen, dat hemelsblauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt... werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten. Met Sunil hebt u min der waswerk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw. Ook was machine en wringer varen er wel bij! dloor Cameron Hawley De K.R.O. heeft de kijkers gisteravond een prettige verrassing bezorgd in de vorm van een internationaal variétépro gramma van een gehalte, dat zeldzaam is Lies Franken en Pim Dikkers in Goede reis" van Jacques Deval. Dit stuk wordt hedenavond in het AVRO- televisieprogramma op het scherm ge bracht. in deze hoogzomerse vakantietijd. De show werd gepresenteerd door Jos van der Valk in het Hillegomse Treslong, en wel in een speciaal voor deze gelegenheid geschapen circusdecor van Cor Hermeier dat, compleet met tentzeil en piste, voor èen sfeerrijke entourage zorgde. De diver se klassieke circusattracties als koorddan sen, vaste trapeze en hogeschoolrijden werden i i een plezierig vlot tempo en met brio afgewerkt, maar de hoogtepunten wa ren toch het koddige apentrio van de Duit se dompteur Brunte, die zijn sigaretten- rokende chimpansees een verrukkelijk staaltje kunstfietsen vertonen liet, en door de Deense muzikale clown Speady Lar king, wiens melodieuze manipulaties, on der andere met twee „neusfluiten", een variéténummer van wereldklasse vorm den. In Testplaat maakte men kennis met de jonge Bob Bouber (een zoon van Aaf en Herman) en met diens plannen tot oprich ting van een cabaretschool, waarvan hij „tegelijk directeur en leerling" hoopt te worden: een instituut dat volgende maand met veertig leerlingen hoopt te starten. Louis Fréquin interviewde in zijn Gasten boek de benjamin van het kabinet, tevens nestor der staatssecretarissen, de 38-jari- ge dr. G. M. J. Veldkamp, die onder meer onthulde, dat er een tweede middenstands nota te komen staat. Het was al met al een gezellige avond. Beeldschermer Dinsdag is in New York bekend ge maakt, dat de „Columbia Broadcasting System" (CBS) de televisierechten had verkregen voor de Olympische Winter spelen in het Californische Squay Valley. De CBS had reeds eerder rechten om de zomerspelen te Rome per televisie uit te zenden. De „American Broadcasting Company" (ABC) verklaarde in mei de televisierech ten voor de winterspelen te hebben, maar de organisatoren van Squaw Valley zeiden, dat ABC het contract per 1 juli eindigde, nadat bekend geworden was, dat de rech ten voor de zomerspelen niet beschikbaar waren. Een zegsman van de CBS deelde mede, dat volgens het contract voor de winter spelen gedurende het tiendaagse program ma minimaal tien uur zal worden uitge zonden, zowel „live" als „tele-recording". HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 10.30 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de jeugd. 9.05 Gymn. Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.35—9.40 Wa terstanden VPRO: 10.00 De vrouw in haar huis. caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Voor de kinderen. 11.15 Blaaskwintet. 11.35 Orgelspel. AVRO: 12.00 Instr. trio. 12.20 Rege- rir.gsuitz.: Landb.rubr.: Het in ontvangst nemen van melk aan de boerderij. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Orgel en zang. 13.55 Beursber. 14.00 Fluit en piano. 14.30 Boekbespr. 14.50 Carillonconc. 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Vakantietips. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Gram. 18.50 Voorde jeugd. 19.00 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Geloven in deze tijd, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Sopr. en piano. 20.35 Wereldfederalisten, rep. 20.45 Daar gaat een dominee voorbij, causerie. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.25 Buitenl. overz. VPRO: 22.40 7.org om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Tenor en piano. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15v Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Voor de jeugd. 10.05 Gram. 10.30 Gram. of regenprogr. voor de jeugd. 11.00 Voor de zie ken. 11.40 Lichte muz. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Gram. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Groot Omr.koor en ork. en sol. 14.30 Gram. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Gram. of regenprogr. voor de jeugd. 17.00 Boekbespr. 17.15 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Zang en piano. 18.05 Gram. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Gram. 18.50 Regeringsuitz.: Emigratierubriek: Het. emigratie- praatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 V.V.D., pol. causerie. 19.35 Gram. 20.30 Viool en piano. 20.55 Gram. 21.30 Lichte muziek. 22.00 Kamermuz. 22.50 Gram. 23.00 Nieuws. 23.15 -24.00 Gram. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12,34 Amus.muz. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Festival van Bayreuth 1959: Tristan und Isolde, opera van Wagner. 15.30 Pianospel. 16.15 Omr.- ork. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Ope- rettemuz. 18.15 Operamuz. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws 19.30 Festival van BayreuthTristan und Isolde, opera van Wagner (vervolg). 22.20 Nieuws. 22.35 Gram. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Weekjourn. 20.20 Filmprogr. 21.00— 22.40 Eurovisie: Die Meistersinger von Nürnberg, opera. Het tableau de la troupe 1959-1960 van de Toneelgroep Theater bestaat uit: Hetty Beck, Winifred Bosboom, Martine Cref- coeur, Ingeborg Elzevier, Caro van Eyk, Mia Goossen, Willy Haak (als gast), Anne- Marie Heyligers, Êlise Hoomans, Anny de Lange, Annie Langenaken, Enny Mols-De Leeuwe (als gast), Tatiana Radier, Elly van Stekelenburg, Tine de Vries, Hans Cu- leman, Bernhard Droog, Frits van Dijk, Richard Flink, John de Freese, Maxim Hamel, Jack Horn, Gerard Hartkamp, Wim Hoddes, Wim Kouwenhoven, Piet van der Meulen, Carl van der Plas, Henk Schaer, Jacques Snoek, Paul Storm. Hans Tie- meyer, Cruys Voorbergh, Robert de Vries en Siem Vroom. Adviseur voor decors en kostuums is Johan Greter. Regisseurs zijn: Elise Hoomans, Richard Flink en Robert de Vries. Het ligt in de bedoeling evenals andere jaren een buitenlandse regisseur uit te nodigen. Voor de samenstelling van het nieuwe repertoire zal een keuze worden gemaakt uit de volgende werken: Dyscolos (mensen hater) van Menander, Cymbeline van Shakespeare, Phèdre van Racine, „Eerst geen stuiver en nu een daalder" van Alexander Ostrovski, Pasen van August Strindberg, The Elder Statesman van T. S. Eliot, Le Diable et le bon Dieu, van Jean- Paul Sartre, A Majority of One van Leo nard Spigelgass, The Summer of the Se venteenth Doll van Ray Lawler, The Time of Cuckoo van Arthur Laurents, Tueur sans Gages, van Ionesco, J. B. van Archi bald MacLeish, Monpti vart Gabor von Vaszary, Shadow of Heroes van Robert Ardrey. Het ligt in de bedoeling ook dit seizoen weer een of meer Nederlandse werken op het repertoire te nemeh. Evenals in de beide voorafgaande sei zoenen zal Toneelgroep Theater gedurende 1959-'60 het gezelschap driemaal geduren de een periode van drie tot vier weken ter beschikking stellen voor televisieproduk- ties. (Van onze correspondent in Bonn) In 1938 vernam de advocaat dr. Albrecht Dieckhoff, die in dienst was van de rege ring van het 175 vierkante kilometer grote vorstendom Liechtenstein, dat er bepaalde nazi's waren die een van 's werelds klein- De leiding van het Gelders Orkest is thans in handen van de 58-jarige Carl Garaguly, een dirigent van internationale reputatie, die uit Stockholm naar Arnhem verhuist. Garaguly is Hongaar van ge boorte. Bij zijn streven het Gelders orkest omhoog te voeren zal hij worden bijge staan door Leo Pappenheim. Als gastdirigenten treden op Jan van der Waart, voorheen solo-fagottist bij het Rot terdams Philharmonisch Orkest, de jeug dige Frits Kox en Alfred Salten, die tegen het einde van het seizoen als gastdirigent aan de lessenaar zal staan. Sinds 1955 is hij dirigent van het Frysk Orkest. Vernieuwing wordt ook ten aanzien van het repertoire ingevoerd. Men wil pogen om ook in deze een zekere achterstand in te halen. Verscheidene eerste uitvoeringen zullen worden gegeven, waaronder de Theater Ouverture van Kodaly, het con cert voor twee violen van Spohr en als we reldpremière de eerste symfonie van de Nederlandse componist Hans Kox. De Haagse Comedie zal het nieuwe sei zoen openen met een blijspel van Samuel Taylor en Cornelia Otis Skinner: ..Wie geeft de bruid weg?" Eerstgenoemde auteur werd hier al bekend door het blij spel „Gelukkige jaren", dat bij de Haagse Comedie een langdurig succes oogstte. De première gaat op 1 september in de Ko ninklijke Schouwburg onder regie van Paul Steenbergen. ste staten wilden annexeren. Oostenrijk was juist het lot van de „Anschluss" ten deel gevallen. En Hitlers „Gauleiter" Murr in Stuttgart en Hofer in Innsbruck wa ren er op uit een revolutietje in het vor stendom te ontketenen, waarna Hitler's benden wel even voor de „bevrijding" zou den zorg dragen. Dit alles hoorde Dieckhoff, wien het lot van Liechtenstein, gelegen tussen Oostenrijk en Zwitserland, zeer ter harte ging. Dieckhoff beschikte over invloedrijke en omkoopbare relaties te Berlijn. Hij had al geruime tijd met gouden sigarettenkokers en dure postzelgelverzamelingen hoge nazi's gepaaid en een goede stemming voor Liechtenstein gekweekt. Eind 1938 kreeg hij de Berlijnse machthebbers zo ver, dat zij Hitier wilden spannen voor een ont moeting met de vorst van Liechtenstein, prins Franz Joseph II, die pas een paar maanden in zijn constitutionele monarchie aan het bewind was. Hitler was zo goed Liechtenstein te erkennen als een zelfstan dige staat en op deze wijze bleef het kleine vorstendom de gehele oorlog door, even als de grotere buurman Zwitserland, bui ten de oorlog. Prins Franz Joseph beloonde Dieckhoff rijkelijk, te weten met de addellijke titel .Freiherr". De op het ogenblik 73-jarige dr. Dieckhoff, die thans in de deelstaat Neder-Saksen woont, is nogal trots op zijn Freiherr-titel. Hij noemde zich „Freiherr von Dieckhoff", maar dat mag hij niet tenminste niet in West-Duitsland. Een der hoogste Duitse gerechtelijke instanties, het zogenaamde Bundesverwaltungsgericht te Berlijn, heeft zich aangesloten bij het oor deel van de minister van Justitie van Neder-Saksen. In West-Duitsland, aldus de rechtbank en minister, is de adel door de grondwet van Weimar, van vlak na de eerste wereldoorlog afgeschaft! Een adel lijke familienaam kan daardoor nog slechts verkreaen worden door geboorte, huwelijk of adoptie. Niet echter door van een bui tenlandse staat een addellijke titel te ver- Ja, Toka's staart groeide flink. Zo zelfs, dat hij op een goede dag er over dacht, weer eens te proberen of hij alweer vliegen kon. „Als dat lukt, zijn we gered!", zei Toka. Dan kunnen we hier vandaan!" Het paardje stapte naar een open plek en keek eerst rond, of er geen pomaradja's in de buurt waren. Toen begon hij zijn staartje rond te draaien, nam een sprong en plofte met zijn neus in het zand. „Nee, hij is nog te kort!", zuchtte hij. 139140 krijgen en aldus letterlijk in de adelstand verheven te worden. Dr. Dieckhoff is dus, óók sedert Liechtenstein in 1939 een „Frei herr von Dieckhoff" van hem maakte, nog altijd een doodgewone meneer Dieckhoff, advocaat in Neder-Saksen! De gerechtelijke instanties hebben daar mee het officiële verzoek van Dieckhoff om zich. „Freiherr von Dieckhoff" te mo gen noemen, van de hand gewezen. Men wees niet slechts op de Weimar-grondwet, die het verheffen in de adelstand defini tief afschafte, maar ook op bondskanselier Adenauer. Deze is nog niet zo lang geleden in de Engelse adelstand verheven, althans hij kreeg een hoge Britse orde, waardoor hij zich thans „Sir" zou mogen noemen. Adenauer maakt van deze titel evenwel geen gebruik en noemt zich blijkens het telefoonboek van het district Keulen: „Adenauer, Konrad, dr. Rhoendorf, Zen- nigsweg 8a, tel. 2867". Advertentie Neem meteen het voordelige reuzenpak sun 18.680 9 u. 50 v.m. 85. LUIGI opende de deur op de vierentwintigste ver dieping. Erica Martin stond hem op te wachten, maar zij maakte geen aanstalten de liftkooi in te stappen. „Je hebt Mr Walling een paar minuten geleden naar beneden gebracht, is het niet, Luigi?" „Mr Walling? Ja, ik bracht hem naar beneden". „Weet je ook of hij gauw terug komt?" Luigi breidde zijn handen uit in een breed gebaar van niet-weten. „Al wat ik weet is zeer grote haast zeer belang rijk". „Weet je niet waar hij heen ging?" Luigi herhaalde het gebaar. „Als hij terugkomt, Luigi, wil je hem dan zeggen, dat ik hem zo spoedig mogelijk wil spreken?" „Zeker, Miss Martin, ik zal het hem direct zeggen". „Dank je, Luigi". „Een aardige man, die Mr Walling", zei Luigi snel, en zij bleef halverwege steken in de beweging van om keren die zij was begonnen te maken. „Ja dat is zo, een erg aardige man". „Wanneer verhuist hij naar boven?" „Wat?" Verbaasd draaide zij zich weer geheel naar hem toe. Luigi glimlachte om Miss Martin duidelijk te maken, dat zij niet behoefde te proberen hem voor de gek te houden. „Ik weet het wel na de begrafenis, dan zal hij naar boven verhuizen. Daarvóór zou niet netjes zijn". Zij keek hem strak aan. „Luigi, heeft hijhij heeft je soms toch niet iets verteld dat Natuurlijk nad hij dat niet gedaanniemand wist immersnie mand kon het redelijkerwijs weten tot de commissaris sen-vergadering van dinsdag misschien zelfs dan nog niet. Luigi glimlache opnieuw. Miss Martin was heel ver baasd, dat hij iets scheen te weten, dat hij niet be hoorde te weten. „Maakt U zich niet bezorgd, Miss Martin. Ik vertel niemand iets. Veel jaren veel dingen die ik weet vertel ik niet." Tijdens de afdaling dacht Luigi na hoe eigenaardig het was dat Miss Martin in sommige opzichten zo veel overeenkomst had met Maria. Maria kon er nooit te gen als hij een geheim raadde. Soms was ze dan erg boos, zo boos, dat zij de hele nacht met haar rug naar hem toe sliep en zeifs niet wilde opstaan om zijn ont bijt klaar te maken. Spijtig erkende Luigi het feit, dat hij geen bijzonder handig man was. Een handige man zou een vrouw nooit laten merken, dat hij een geheim geraden had. Maar Miss Martin zou niet boos op hem zijn. Miss Martin was een erg aardige vrouw. Het was prettig, dat zij niet alleen zou zijn na de begrafenis. Toen de Hertog gestorven was had de Hertogin de rest van haar leven alleen in het kasteel gewoond, en in het dorp zei men, dat er geen nacht voorbij ging waarin zij niet lag te huilen. Dat was heel erg. Het was goed, dat een vrouw zo nu en dan huilde, want. dat. hoorde bij haar aard en daarna was zij een betere vrouw., maar het was niet goed, dat een vrouw elke nacht lag te huilen om dat ze geen man had. Elke vrouw moest een man heb ben.. zelfs al was het geen handige man. Dat had hij al zo vaak tegen Maria gezegd en hij wist dat Maria wist, dat het waar was, zelfs al wilde zij niet dikwijls zeggen, dat het waar was. Maar het was beter een vrouw niet te laten zeggen, dat iets waar is.juist zoals het beter was een vrouw niet te laten weten, dat je haar geheim geraden nad. Baai van Long Inland 9 u. 52 v.m. De baai was zo glad als een spiegel; een vieze spie gel met vegen van schuim die de loop van de getij stromen markeerden. Twee uur geleden was er de be lofte van een goede Noordenwind geweest, maar de belofte was niet in vervulling gegaan naarmate de zon hoger rees, en nu was er zelfs niet voldoende bewe ging in de lucht om te voorkomen dat het grootzeil van de Moonsweep wild begon te flapperen toen het jacht ging rollen op de deining van een passagiersboot die op enige afstand passeerde. De deining liep voort naar de kust en de ogen van George Caswell volgden die voortgang door het glasachtige water totdat zij tenslotte als een enkele golf werd gebroken tegen de kade van de Jachtclub. Rondom hen lagen de andere jachten, die wachten op het begin van de wedstrijd. Zij lagen ineengedoken als gewonde vogels, met hun zeilen neerhangend als gebroken vleugels. De spiegelende oppervlakte van het vlakke water versterkte het geluid van honderd stem men en droeg het voort door de stille lucht met een merkwaardige helderheid, een gebabbel veroorzakend, dat meer klonk als een cocktail-party dan als een zeil wedstrijd, een illusie, die nog versterkt werd door de ronddrijvende bierblikjes, die het water rommelig maakten en die soms, wanneer de zon op hen scheen, schitterden als ingezette juwelen. Gedurende het laatste halve uur had George Caswell spijt gekregen van zijn uit gewoonte genomen beslis sing om deze morgen aan boord te komen, maar nu hij er eenmaal was, kon hij geen enkele plausibele re den bedenken om weer terug aan wal te gaan. Zijn be manning verlaten in het vooruitzicht van een vervelen de drijfpartij zou nauwelijks sportief genoemd mogen worden en kwam daarom niet voor redelijke overwe ging in aanmerking. Inderdaad was gelijk hij bij zichzelf reeds een do zijn keer had gezegd, zijn innerlijk knagende begeerte om terstond naar Millburgn te gaan, ook niet redelijk. Er was geen motief om te gaan. Tijdens het week-end zou er niets gebeuren. Iedereen zou te verbouwereerd zijn over de dood van Avery Bullard om er zelfs maar over te beginnen te denken wie de nieuwe directeur zou worden tot na de begrafenis. Geduldig berustend strekte hij zich uit op het dak van de kajuit en staarde in de lucht, waar hij zich, als in een luchtspiegeling zag zitten in de directeurs kamer van de Tredway Corporatie. Toegegeven, hij zou Avery Bullard niet kunnen evenaren in zijn be kendheid met de technische details van de meubelfa- bricage, maar dat zou geen belemmering vormen om zijn plichten als directeur met succes te kunnen ver vullen. Het zou zelfs eerder een voorsprong dan een hinder zijn., hij zou het voordeel hebben van een meer onafhankelijk nouding. Dat was een punt, waar op A. R. Andrews had gewezen, toen zij een paar we ken geleden gesproken hadden over Chloro-Chemical het leiden van Tredway zou tamelijk eenvoudig zijn ..lang niet zo moeilijk als Chloro-Chemical. Bij An drews kwam er altijd een of andere nieuwe weten schappelijke ontwikkeling de hele santekraam onderste boven gooien. (Wordt vervolgd) Rechterlijke macht. Benoemd zijn: tot raadsheer in het gerechtshof te Am sterdam mr. F. R. Povel, president van het van Justitie van de Nederlandse Antillen; tot griffier van hft gerechtshof te Amster dam mr. J. Rombach, thans substituut griffier bij de rechtbank te Utrecht; tot vice-president van de rechtbank te Maas tricht mr. P. G. H. Paulussen, thans rech ter in die rechtbank; en tot officier van Justitie in Breda mr. J. Ch. Louët Feisser, substituut-officier van Justitie in Rot terdam. Demonstratie. Het Oranje Kruis, de Koninklijke Nationale Bond voor Red dingswerk en E.H.B.O., houdt op 12 sep tember in Scheveningen grootscheepse landelijke demonstraties op het gebied van het redden van mensen en van eerste hulp bij ongelukken. Aan deze demonstraties zullen vele organisaties deelnemen, onder meer het Rode Kruis, de katholieke bond voor E.H.B.O. en de Koninklijke Noord- Zuidhollandse Reddingmaatschappij. De demonstraties zullen in de oude ha ven en op de kade daarvan worden ge houden. Er zal onder meer worden gede monstreerd, hoe men zich uit een in het water gereden personenauto kan redden. De reddingboot van Scheveningen zal ook in actie komen. Grote Kerk: Vandaag 20 uur: Beiaard concert door Chris Bos uit Utrecht. Vrijdag 12 uur: Beiaardconcert door Sjef van Bal- kom, beiaardier van Den Bosch. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Alias Jesse James", 14 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De imitatiegeneraal", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Tammy en de vrijgezel", a.l. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag 14.30, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14.30 en 20 uur, woensdag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Groet en kus uit Tegernsee", a.l. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Met 'n miljoen de wereld rond", a.l. Vrij dag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Danny Kaye", 14 jaar. Zater dag 23.30 uur: „De klokkenluider van de Notre Dame" 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het oerwoud", a.l. Luxor Theater: Vandaag, vrijdag en maandag tot en met donderdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Les Tricheurs", 18 jaar. Dagelijks tot en met donderdag (behalve zondag) 10.30 uur: „Vliegende schotels", a.l. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Ave Maria", 18 jaar. Vrijdag 14.30 en 20.15 uur, zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Mijn beste vijand", a.l. Maandag tot en met donder dag 14.30 uur: „Filmfestival", a.l. Maandag en dinsdag 20.15 uur: „Les enfants du pa radis", 18 jaar. Woensdag en donderdag 20.15 uur: „Mon Oncle", a.l. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Mama is formidabel". Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De hond van de Baskervilles", 14 jaar. Zondag 11 uur: „De verovering van de Mount Everest", a.l. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De olifantenjagers", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zendag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Revolverdamp in Tucson", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Als de remmen los zijn", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Kop op, borst vooruit", a.l. Vrijdag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „The 39 steps", 14 jaar. Dagelijks tot en met donderdag (behalve zondag) 10.30 uur: „Donald Duck, Stan Laurel, Oliver Hardy, Charlie Chaplin, Our Gang klucht en Jan Klaassen", a.l. Theater Monopole (Zandvoort): Van daag 19 en 21.15 uur: „Romance am blauen Meer", a.l. Vrijdag tot en met zondag 19 en 21.15 uur: „Vergiss mein nicht", 14 jaar. Maandag 19 en 21.15 uur: „Mama is for midabel", a.l. Dinsdag 19 en 21.15 uur: Droomeiland", a.l. Woensdag 19 en 21.15 uur: „Het leven begint bij 16", 14 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Scala op z'n kop", a.l. Bij slecht weer: Tot en met don derdag 14.30 uur: „Walt Disney festival nr. 2", a.l. TENTOONSTELLINGEN Grote Kerk (Kerskapel): Dagelijks, be halve zondags van 917 uur: Expositie archiefstukken Grote of St. Bavokerk. Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 7 sep tember op werkdagen van 1012.30, 13.30 17 uur, zondags 1417 uur: Expositie van moderne kunst uit gemeentelijk bezit en collectie grafiek van jhr. Teding van Berkhout. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): Tot 1 september dagelijks van 1022 uur: Expositie van prentkunst uit de verzame ling van Dirk Harting. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 14 augustus.)

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7