PHILIPS AUTORADIO Zilveren jubileum van Albert de Klerk als kerkorganist 1ste klas Meubelstoffeerder Allround Meubelmaker Evangelisatie-campagne van Youth for Christ in Haarlem R.K. Harmonie „Sint Michaël gaat gouden jubileum vieren Vijf jaar opleidingscursussen lagere -en middelbare akten aft v. Empelen Vlot, modern Engels spreken ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 „JEUGD ROEPT JEUGD Van 15 tot 20 september op Gedempte Oude Gracht Heeft u plannen voor tuinaanleg Tuinbouwbedrijf Gezelschap Johan Kaart met „Mijn zoon de minister'' Verbod tot venten in het Noordersportpark Achttienduizend leden ingeschreven DE EERSTE" COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGINGu* Burgerlijke Stand van Haarlem Zaadhandel JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN FEESTKLANKEN IN HEEMSTEDE „Colberts niet gewenst" Lustrum bij Haarlemse Rijkskweekschool Collecte voor Koningin W ilhelminafonds HOME DECORATING Actie Anegang-comité ingezet Dankconcert Hoofddorps Fanfare „Excelsior" Voorstellen van B. en W. vlot goedgekeurd Vliegertouw veroorzaakt autobotsing Hij was mamma kwijt Raadslid Smit verlaat de gemeente Mevr. VerdegaalOosterwijk pauselijk onderscheiden Comité activering jeugdwerk Motorrijder liep zware hersenschudding op Drs. J. Miction Door het gehele land worden ieder jaar evangelisatiecampagnes gehouden door een jongerenbeweging met de naam Youth for Christ". Het is destijds een Amerikaans antwoord geweest op de groeiende onker kelijkheid onder jongeren en het werd naar methode en opzet inmiddels overge nomen in ruim vijftig andere landen. Het werk wordt gekenmerkt door een bondige, eenvoudige opwekkings pre diking in een omlijsting van algemeen in het gehoor lig gende muziek en door een krachtig per soonlijk appèl op de aanwezigen. In Haar lem zijn ook reeds verscheidene van deze campagnes gehouden, in zalen en tenten, maar die welke thans wordt voorbereid voor de avonden van 15, 16, 17, 18 en 19 september is wel de omvangrijkste, welke ooit in Haarlem is gehouden. De bijeen komsten zullen plaats hebben in het cen trum, namelijk op de Gedempte Oude Gracht voor de Wilhelminakerk, waar m.en in geval van slecht weer een uitwijk mogelijkheid zal hebben. Het landelijk bestuur van Youth for Christ heeft voor dit werk een podium caravan aangeschaft, die ook in Haarlem wordt gebruikt. Van deze caravan zal door verschillende predikanten het evangelie worden verkondigd, namelijk door ds. G. Toornvliet, die veel bekendheid geniet als radiopredikant van de gereformeer de kerk van Bloemendaal, ds. W. Glashou wer, hervormd predikant te Amsterdam, ds. J. van der Blink, vlootpredikant, ds. H. W. Wierda, gereformeerd predikant te Haarlem-Noord en ds. H. S. J. Kalf, her- vormd predikant te Bennebx-oek. De alge mene leiding berust bij de evangelist L. J. Pasman. Er wordt aan de bijeen komsten meegewerkt door vijf kerkelij ke koren, door de organist Flip de Ko ning en de van vele grammofoonplaten bekende zanger en zangleider John Buur- man. Tijdens de campagne zullen „Arti et Re- ligioni", het tamboer en pijperkorps van het CJMV en het muziekkorps van het Leger des Heils marsen door de stad ma ken om de aandacht op de bijeenkomsten te vestigen. Contact met kerken In een gesprek met de Y.f.C.-leider L. J. Pasman, vertelde deze dat voor deze campagne zoals gebruikelijk contact is op genomen met de kerken, omdat men het zonder hun medeleven en vooral hun na zorg voor de „oogst" van dit werk onmo gelijk kan stellen. Dit jaar is men erin geslaagd uit diverse kerkéraden wat „ver trouwensmannen" bijeen te krijgen, die deze beweging als een van de avant-gar- des van de kerk zien en er in hun gemeen ten zoveel mogelijk belangstelling voor zullen wekken. Zij, die de campagne or ganiseren, hopen daarom op de voorbede van vele kansels en op daadwerkelijke steun bij de bestrijding van de kosten van deze ondex-neming. „Schulden hebben we nog nooit gehad", zei de heer Pasman ons, „dat zou ook wel een beetje vreemd zijn voor een beweging, die de vergeving van alle schuld pre diktLandelijk hebben we het vorig jaar ruim een ton uitgegeven voor dit werk, namelijk 52.000 voor het centrale werk en 48.000 voor de plaatselijke co mités. Maar het is er allemaal gekomen. Voorwaarde daarvoor is, dat je je ervoor inzet in vertrouwen dat de Heer voor de rest zal zorgen". De heer Pasman verheelde niet, dat de methodiek van Youth for Christ hier en daar nog wel eens reacties opwekt, omdat men na de prediking een persoonlijk be roep op allen doet om door naar vox-en te komen zijn beslissing voor Christus te kennen te geven. „Men heeft dit wel eens geweldpleging van de ziel genoemd", zei de heer Pasman, „maar het is toch wel merkwaardig, dat de praktijk van twaalf jaar hier in Nederland is, dat honderden, ja duizenden jongelui hun ja op de prediking als het verlossende woord hebben beleefd. Er zijn er genoeg geweest, die de koers van hun studie veranderd hebben in de richting van zending en evangelisatie. Het zal u niet zijn ontgaan, dat bij voorbeeld ook bij de grote campagnes van Billy Graham en anderen een dergelijke per soonlijke beslissing centraal wordt gesteld. Dat is trouwens ook het enige, dat een gerichte nazorg mogelijk maakt". De nazorg bestaat hieruit, dat degenen, die bij dergelijke acties tot geloof komen of willen komen, door middel van eenvou dige handleidingen, uitgegeven door een verwante organisatie, de „Navigatus" wegwijs gemaakt" worden in de bijbel. Voorts wordt met hen veel pex-soonlijk con tact onderhouden door de leden van Youth for Christ, waarbij uiteraard ook de ver schillende kerken worden betrokken. Dit contact wordt jaarlijks versterkt door zo merkampen, waarvan er dit jaar acht in Giethoorn en twee op Westerschouwen zijn gehouden. Het motto, waaronder de campagne in Haarlem wordt gehouden luidt: „Jeugd roept jeugd". Advertentie of verandering, bespreekt u dit dan vroegtijdig met VAN EMPELEN. Binnenweg 18 - Heemstede - Tel. 3-80-80 Het toneelgezelschap „Johan Kaart" geeft dinsdag 8 september in het Minerva- Theater in Heemstede de première van „Mijn zoon de minister", een blijspel van And ré Birabeau. De regie is van Johan Kaart, die in het stuk tevens de boofdfol vervult. De verdere medespelenden zijrt onder meer Tilly Perin-Bouwmeester, WiJma van Klaveren, Marjo de Vries, Jo han Boskamp,. Ton van Otterloo, Nol Sta- nowsky, Jack Wolf, Rudi West en Willem Faassen. Burgemeester en Wethouders van Haar lem hebben bepaald, dat het in het belang van de openbare orde en veiligheid onge oorloofd is met bloemen, fruit of geringe eetwaren te venten op de wegen in het Noordersportpark, alsmede op de een de zer wegen uitkomende zijstraten, over een afstand van vijfentwintig meter, gerekend van de hoek, waar de rijbaankanten el kaar kruisen. Rode Kruis Haarlem Dank zij regelmatige propaganda heeft het ledenaantal der afdeling Haarlem en omstreken van Het Nederlandse Rooe Kruis het aantal van 18.000 overschreden. De leuze „In ieder huis een lid van het Rode Kruis" is wel is waar nog geen werkelijk heid, maar wordt steeds meer benaderd. Aan de heer C. J. Sevei-ijnse, Oranje- bocmstraat 21 te Haarlem die als 18.000ste lid werd ingeschreven, zijn als herinne ring door het bestuur twee Rode-Kruis- lepeltjes aangeboden. Advertentie ZIJLWEG 63 - TELEFOON'*5141 (2 LIJNEN) Aantal leden 23000 Contributie ƒ1.per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid BEVALLEN van een zoon 25 aug.: L G. van Kampen-van Ewijk; 27 aug.: E. M W. van Buuringen-Zandbergen (2 zns) E. M. J. van Wax-merdam-Christiaans; G C. Böekling-Kooij; 28 aug.: S. Agricola- Martens. BEVALLEN van een d o c h t e r 26 aug. C. M. H. Bakker-Post; 27 aug.: H. M. Lem mers-van der Lans. GETROUWD: 28 aug.: A. R. Klevering en A. J. T. Bloemendal; H. Knol en C Spanjaart. OVERLEDEN: 27 aug.: T. van Dijkhui zen-van der Werff, 57 j., Overtonweg. Advertentie SPEKSTRAAT 5 TELEFOON 16061 De rooms-katholieke harmonie „St. Mi chaël" in Heemstede, die reeds bij talrij ke gelegenheden door haar aanwezigheid de feestelijke stemming mocht helpen ver hogen, gaat binnenkort zelf het onder werp van de feestvreugde uitmaken. Zon dag 4 oktober is het namelijk een halve eeuw geleden, dat deze muziekvereniging op initiatief van de heren M. J. Gozeling, A. van Glabbeek, C. Floris en T. Tellings werd opgericht, oorspronkelijk met de be doeling, de gebruikelijke jaarfeesten van de Katholieke Volksbond met muziek en toneelspel door eigen leden op te luisteren. De historie van „Sint Michaël" is even als die van andere verenigingen geken merkt door perioden van op- en neergang. Het toeval wil echter, dat „Sint Michaël" zich juist de laatste jaren in een grote bloei mag verheugen, voor zover hier tenminste van toeval kan worden gespx-oken. Want ten slotte mag de vooruitgang van een vereniging worden gezien als het ge volg van het enthousiaste werken door be stuur en leden. Zoals het in 1954 door de heer W. A. Westerhoven als vice-voorzit- ter stoutmoedig genomen besluit, te trach ten zijn leden van fraaie, nieuwe unifor men te voorzien. De heer Westex-hoven werd hiertoe in zekere zin door veront waardiging geïnspix-eex-d, omdat een oor spronkelijk door de directie van de „Flo ra" toegezegd openluchtconcex-t uiteinde lijk niet mocht wox'den uitgevoerd, met als opgegeven reden, „een vereniging, waaxwan de leden slechts in colbertjes ge kleed waren, zou een dergelijk evenement te weinig cachet geven." Nog dezelfde avond vexwoegde de heer Westerhoven zich bij de beschermheer van „Sint Mi chaël", de heer J. B. Laimböck. Met vijf tig andere milde gevers stelde deze de harmonie in staat reeds 21 april 1954 in fraaie blauwe uniformen een feestelijke en trotse mars door Heemsteeds straten te ondei-nemen. Een voor de inwoners vol komen verrassende aanblik, die overal met een enthousiast applaus werd be loond. Dieptepunt Het dieptepunt voor „Sint Michaël" be stond uit de dagen, direct na de bevrij ding, toen de instrumenten en de leden overal waren verspreid en er van een ver eniging praktisch geen sprake meer was. Toch slaagden enige bestuux-sleden erin een vijfentwintigtal muzikanten bij el kaar te tx-ommelen, die met opgelapte en veroudei-de instrumenten enige dagen na de vijfde mei met een triomfantelijke mars door Heemstede kwamen bewijzen, dat ook „Sint Michaël" oorlog en bezetting had overleefd. Dank zij een subsidie van de gemeente en een flink opgezette actie voor het verkrijgen van donateurs, groei de de vereniging daarna bijna met de dag. zodat men thans over ruim vijfhonderd donateurs mag beschikken. Het muziek korps zelf bestaat nu uit meer dan zestig wei-kende leden, waarvan er zeven de naam Gozeling dragen. Namelijk de op richter met zijn vier zoons Jan, Kees, Frans en Aad. plus twee neven. Wat de heer M. J. Gozeling als enig overlevende oprichter betreft mag niet worden ver zuimd te vermelden, dat deze krasse mu zikant nog steeds op geen enkele uitvoe ring ontbreekt, zodat het bestuur straks bij zijn gouden jubileum wel het een en ander met hem zal hebben te bespreken. Superieur Andere luisterrijke feiten uit de historie van „Sint Michaël" bestaan uit het beha len van alle hoge prijzen op een concours in Watei-ingen, onder leiding van de heer S. A. Noom. De hai-monie kwam toen uit in de superieure afdeling en verwierf het hoogste aantal punten. Een ander bewijs voor de levensvatbaarheid van „Sint Mi chaël" bestaat uit de verheugende belang stelling van een jonge garde: een vijf tiental jeugdige leden van tien tot zeven tien jaar, die door de heer P. Tervoort zijn opgeleid. Met een uitstekend resultaat ove rigens, want. op het in juni in Alkmaar ge houden examen van de bond voor muziek verenigingen, zijn deze jongelui bijna al len geslaagd. De harmonie heeft thans de heer H. N. van Ossenbruggen als dirigent, over wiens enthousiaste en deskundige leiding bij dc leden eveneens een grote te vredenheid heerst. En bij het bestuur, dat in dit iubileumiaar nis volgt is samenge steld: A. Gozeling. voorzitter. J. de Bepr secx-etaris, J. Gozeling. penningmeester, W A. Westerhoven, vice-voorzitter. M. van Deursen, 2dc secretaris, G. Brouwer, 2de penningmeester en Th. Gielen en J. Key. commissarissen. Geestelijk adviseur van de harmonie is kapelaan F. Jansen, waax-bij de heer N. J. van der Linden nog de functie van adviserend bestuurslid ver vult. En omdat bij een dergelijk jubileum ook de namen dienen te worden vermeld van hen, die zich op de een of andere wij ze voor de vex-eniging bijzonder verdien stelijk hebben gemaakt, zij hier ten slotte herinnerd aan de enige jaren geleden over leden heer W. Luiten, in Heemstede des tijds een bekende figuur als enthousiast voorzitter van „Sint Michaël". Verder heeft de heer J. Bakker altijd veel voor de vereniging betekend, evenals de in 1943 helaas gefusileerde voorzitter W. J. de Bruin, terwijl de heer P. van Deursen, thans nog altijd lid, gedurende meer dan dex-tig jaar een bijzonder ijverig secreta ris is geweest. Feestconcert Uiteraard heeft het bestuur ter viering van dit gouden jubileum een attractief feestprogx-amma samengesteld, dat maan dag 31 augustus zal worden ingezet met een openluchtconcert op het Raadhuis plein. Dit concex-t begint des avonds om acht uur en wordt verzorgd door het chris telijk fanfarekorps „Arti et Religioni" uit Haarlem, met als dirigent de heer N. H. van Ossenbruggen. Advertentie INBOUW en REPARATIE ""'UINLAANTJE 18 - KONINGINNEWEG 6 Sinds 1 september 1954 worden aan de Rijkskweekschool in Haarlem cursussen ter opleiding voor lagere- en middelbare akten gegeven. De aanleiding tot deze cursussen vormde index-tijd het nog steeds heersende tekort aan bevoegde leerkrachten voor alle vormen van voort gezet onderwijs. De regering wilde vijf jaar geleden de studie voor bepaalde vak ken stimuleren. Zij deed dit op tweeërlei wijze: in de eerste plaats door het inrich ten van cursussen aan de kweekscholen, die daartoe de meest geschikte instellin gen werden geacht en in de tweede plaats door het verlenen van een flinke geldelij ke bijdrage in de kosten voor de studie, uit te betalen aan de cursisten en-of de geslaagden. Reeds van 1946 af waren aan de Rijks kweekschool in Haarlem in een semi-of- ficiële „c-afdeling" cursussen onderge bracht, die vijf jaar geleden dus „offi cieel" werden en onmiddellijk een flinke opgang maakten. De leerlingen, die aan de cursussen deelnemen, komen uit een gebied, dat zich uitstrekt van Uitgeest in het noorden tot voorbij Lisse in het zui den. Ook uit de gehele Haarlemmermeer komen cursisten naar Haarlem, evenals zelfs uit Amsterdam. Het aantal inge schrevenen steeg in de genoemde vijf jaar van 85 tot 230, voor het overgrote deel practiserende hoofden van scholen, onder wijzers, onderwijzeressen. Het aantal cux-- sussen steeg van 13 tot 37. Zij werden alle in het gebouw aan de Leidsevaart gege ven, de meeste in de avonduren en som mige 's middags. De Haarlemse school heeft zelfs het grootste aantal cux-sisten van alle kweek scholen in ons land en kan bogen op een rijke vex-scheidenheid. Thans wordt in Haarlem de mogelijkheid geboden opge leid te worden voor de lagere akten: Frans Duits, Engels, Spaans (dit jaar voor het eerst), wiskunde, handelskennis, handen arbeid, nuttige handwerken (dit jaar voor het eerst) en lichamelijke oefening (de zo genaamde akte S, dit jaar eveneens voor het eerst). Voorts voor de middelbare ak ten Frans, Duits, Engels, wiskunde en boekhouden. Verder bestaat de mogelijk heid om voor het Gehrels-zangdiploma op geleid te wox-den. De resultaten, die uiteraard pas na twee of drie jaar konden blijken, lagen over het algemeen boven het landelijke gemiddel de. Tot op dit ogenblik behaalden Haar lemse cursisten reeds 155 lagere akten en 15 middelbare A-akten. Ondanks deze resultaten blijft het tekort aan bevoegde leex-krachten bestaan. Het is op het ogenblik zelfs zo, dat dit tekort groeit, mede door de grote vloedgolf van leerlingen, die nu het voortgezet onder wijs bereiken. Door de heroriëntering van een gx-oot deel van de Nederlandse han del op Zuid-Amerika, in plaats van op In donesië. is een opleiding Spaans inge voerd. De cursus lichamelijke oefening wordt gegeven om mede tegemoet te ko men aan het nijpende gebrek aan specia listen op dit gebied onder het onderwij zend personeel. Van de 22 leerkrachten, die de cursussen aan de Haax-lemse kweekschool doceren, is het grootste aan tal zelf examinator. De directeur van de kweekschool, de heer Jr. van der Meulen, kijkt, zoals hij ons vertelde, op 5 september als het zes de cursusjaar officieel geopend zal wor den, met voldoening terug op de afgelopen vijf jaar en op de zo voorspoedig gegroei de en voor het voortgezet onderwijs zo belangrijke cursussenreeks. Lisse Van 31 augustus tot 5 september zal in Haax-lem de jaarlijkse collecte voor het Koningin Wilhelminafonds ten bate van de Kankex-bestrijding worden gehouden. Za terdag 5 september wordt een straatcol lecte gehouden, waarvoor nog enige col lectanten nodig zijn. Men kan zich hier voor opgeven aan het Bureau U.V.V., Gro- te Houtstraat 142, Haarlem, telefoon 14179. Van de zijde van de afdeling Haarlem van het Koningin Wilhelminafonds wijst men erop, dat het jaar 1959 voor het fonds een belangrijk jaar is geweest, omdat op 13 juni het tienjarig bestaan is hex-dacht. Over het gehele land zijn in die tien jaar kankex-bestrijdingscentra opgericht. Daar naast werken onder meer het bekende Nederlands Kankerinstituut in Amstex-- dam en het Rottex-dams Therapeutisch In stituut, die beide door het Koningin Wil helminafonds worden gesubsidieerd. In het afgelopen decennium kon vijftien miljoen gulden in de bestrijding van kan ker worden geïnvesteerd. Een indrukwek kend bedrag,' dat kon worden uitgegeven dank zij de offervaardigheid van het Ne derlandse publiek. Thans is echter nog jaarlijks een bedrag van twee miljoen gul den nodig om te consolideren hetgeen men thans reeds heeft bereikt. Daarom is het nodig, dat men de collectes goed bedenkt. OP 1 SEPTEMBER is het vijfentwintig jaar geleden dat de toen 16-jarige knaap Albert de Klerk zijn leex-meester Hendrik Andriessen opvolgde als organist van de St. Josephpai'ochie in de Jansstraat, waar zijn vader koordirigent was. Op zondag 6 september zal dit jubileum gevierd worden met een plechtige Hoogmis, waarna een receptie in de pastorie volgt. Morgen over een week dus zal Albert de Klerk zijn jubileum vieren achter het orgel, dat beslissend is geweest voor zijn ontwikkeling als uitvoerend en scheppend kunstenaar en dat hem in 1934 door Hendrik Andriessen wex-d overgedragen met de woorden: „Albert, zorg goed voor mijn orgel". Het is niet te boud om te beweren dat er rondom dit orgel muziekgeschiedenis is gemaakt. Albert de Klerk werd in oktober 1917 geboren aan de Bakenessergracht in een huis dat grensde aan dat van de familie Andriessen. Hij groeide op in een muzi kaal Mekka, zowel thuis als bij de buren en toen hy dan ook als zesjarige koor knaap een actief deel kreeg aan de kerk muziek, die door zijn vader als dirigent en Hendrik Andriessen als organist geleid werd, waren reeds de talenten in ont plooiing die later bekroond zouden worden met de Prix d'Excellence van het Amster dams Conservatorium en het orgelmees terschap dat hem thans nationaal en in ternationaal een grote bekendheid doet ge nieten. Hij kreeg de eerste muzieklessen van zijn vader, die geen stemvork meer nodig had toen zijn zoon koorknaap was gewor den omdat deze hij heeft een absoluut gehoor 'n feilloos zuivere toon kon vóór zingen. Een aardige anekdote uit die tijd betreft Hendrik Andriessen, die zich eens had verslapen en met een regenjas over de pyjama het koor op snelde. Toen hij de negenjarige Albert achter het orgel zag zitten zei hij: „Oh, 't is in orde "n en ging hij thuis zijn toilet voltooien. Albert de Klerk Jos de Klerk gaf zijn zoon alle kansen die hij verdiende, en het kwam meerma len voor dat in het ene lokaal de zoon de sopranen instudeex-de en in het andere lo kaal de vader de alten, een wedstrijd wie het eerst met die taak klaar zou zijn. Als de koorjongens gingen potvertex-en stu deerden ze vóór de reis onder leiding van hun vriendje Albert door hemzelf gecom poneerde liederen in. Op zijn twaalfde jaar schreef hij een motet, dat door zijn vader van partijen werd voorzien en met het koor ingestudeerd. De componist bleef lang geheim, tot Hendrik Andriessen te gen De Klerk senior zei: „Wat zing je daar toch altijd, het is oud en ook jong er fx'is, ik kan het niet thuisbrengen." De binnenkort jubilerende ox-ganist heeft voor zijn grote talenten van de wieg af de allergunstigste omstandigheden onder vonden. Dat hij op zijn zestiende jaar al toen Hendrik Andriessen organist-direc teur van de kathedx-aal in Utrecht werd zijn „eigen" orgel kreeg heeft toen al vrij wel niemand verbaasd. Op die wijze kon hij zijn eigen studie bekostigen aan het Amsterdams Conservatorium, waar hij in 1941 de Prix d'Excellence behaalde, de basis voor zijn cax-rière. De kern van die carrière is echter het orgel van Adema in de Josephkex-k, dat volgens het Cavail- lé Coll-systeem gebouwde instrument, het „orgel van Andriessen" wordt genoemd. Van de Bakenessergracht naar de Jans straat en van de Jansstraat naar de Grote Markt loopt De Klerks carrière. In 1956 werd hij immers stadsorganist. Zijn ver bondenheid met deze kleine driehoek in oud-Haarlem is zo groot, dat hij zeer mooie aanbiedingen om elders in het land belangrijke functies in te nemen, steeds heeft afgeslagen, waarbij zijn laatste ar gument steeds was: „Dan ben ik mijn or gel kwijt". Hij is thans onder andere or ganist in de Jansstraat, stadsox-ganist met Piet Kee van Haarlem, directeur van het Koor Katholiek Haarlem en hoofd leraar aan de Kerkmuziekschool in Utrecht. Hij componeerde een zestal mis sen, waax-bij de Pius X-mis, cantates, mo tetten, eep Stabat Mater en enkele werken voor viool en voox orkest. Onder andere in regeringsopdx-acht maakte hij vele or gelwerken. Hij treedt regelmatig op in bin nen- en buitenland, ook voor de radio. Er is zijn verschillende grammofoonplaten van zijn orgelspel in de handel. Advertentie GIERSTRAAT 60 HAARLEM In verband met toeenemende werkzaamheden In verband met toenemende benevens Uitsluitend zéér vakbekwame zelfstandig werkende krachten gelieven schriftelijk te solliciteren. Het Anegang-comité te Haarlem heeft de jeugd laten deelnemen aan de opening van zijn actie „Anegang festivalstreet door jongens en meisjes in de gelegenheid te stellen te luistex-en naar de Haax-lemse jazz-combo „The Diamonds". Dit gezel schap speelde in een winkel op de hoek van de Anegang en de Lange Veerstraat en het was de bedoeling de muziek door luidsprekers op straat te laten klinken. Het comité had hiervoor geen toestemming ontvangen en om de jeugd niet teleur te stellen werd zij uitgenodigd binnen te ko men. Rustig luisterden de meisjes en jon gens naar „The Diamonds". De heer P. Vollaerts heeft de jeugd toe gesproken en nadat zij vertx-okken was heeft hij zich tot de genodigden met woor- den van welkom gewend. Hij betreux-de het dat het gemeentebestuur geen toe stemming had verleend voor het ten ge hore brengen van muziek op straat en ook mochten er geen box-den worden aange bracht. Wel bestond er vrijdagmiddag ge legenheid vlaggen uit te steken ter gele genheid van de opening van een nieuwe zaak. De actie gaat echter door. Ten slotte sprak de heer Vollaex-ts woorden van dank tot allen die aan de voorbereiding heb ben meegewerkt en hij richtte zich in het bijzonder tot de heer W. Holt. Vijfhuizen Als dankbetuiging aan de burgerij van Vijfhuizen voor de medewerking aan het jubileumgeschenk dat Hoofddorps Fan faregezelschap „Excelsior" ter gelegenheid van zijn dertigjarig bestaan ontving, zal dit muziekkorps woensdagavond in de mu ziektent aan de Spieringweg een concert geven, dat om half acht begint. Tevoren zal een muzikale rondgang door het dorp worden gemaakt. Medewerking verleent de dramband „Excelsior" uit Heemstede. Het concert, dat uitgevoerd wordt onder leiding van Jan Zwagerman, omvat o.a. de „Serenade Napolitana" van Gerhard Wink- lex-, „In 't sprookjesbos" van P. B. Bisse- link. „Heinzelmannchens Wachtparade" van Noack, de „Lustspielouvex-tui-e" van Keler Bela en „Secret de Sphinx" van G. Ga- denne. Het programma wordt afgewisseld met, populaire marsmuziek, waarvan enkele tezamen met de drumband worden uit gevoerd. „Excelsior" heeft het plan om van dit zomex-concert in Vijfhuizen een jaarlijkse tx-aditie te maken. Het bestuur heeft reeds te kennen gegeven, dat men volgend jaar graag de medewerking zal hebben van het onlangs in Vijfhuizen opgerichte Tamboer en Pijperkorps „Vijfhuizen", om het con cert gezamenlijk te verzox-gen. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK GEBOREN: Irma Regina, d. v. D. J. Kraaij en R. C. J. Koster. ONDERTROUWD: J. B. Nelissen en A. M. de Groot. GETROUWD: S. A. de Lange en V. B. W Turnhout. Gemeenteraad Lisse De gemeenteraad van Lisse heeft vrij dagavond korte metten gemaakt met de agenda. De zeventien voorstellen van B. en W. konden alle de onverdeelde goedkeu ring van de raadsleden wegdragen, zeven tien keer klonk dan ook vlot achter el kaar de droge tik van de voorzittersha mer ten teken dat het raadsbesluit van kracht was geworden. Aan het begin van deze bijzonder rustig verlopen bijeenkomst van Lisse's vroede vaderen werd de heer E. Hollander be- ëedigd en geïnstalleerd als nieuw raads lid. Hij neemt de plaats in van de heer Adr. de Vx-ies in de fractie van de C.H.U. De voorzitter, burgemeester mr. De Graaf, deelde vervolgens mee dat B. en W. een brief van de heer M. J. Smit (K.V.P.) hadden ontvangen waarin deze kennis gaf van zijn vertrek uit de gemeen te en dientengevolge als raadslid bedank te. Het hoofdstembureau zal binnenkort de opvolger van de heer Smit aanwijzen. De voorstellen van B. en W., die wij reeds eerder publiceerden gingen vervol gens in sneltreinvaart onder de voorzit- tershamer door. Ook voor de rondvraag was er nauwelijks enige belangstelling, zodat deze raadsvex-gaderingen in nog geen half uur was afgedaan. Wellicht spaax-de de x-aad zich voor de drukke tijd die hij voor de boeg heeft. Ter vergadering werd namelijk de begroting voor 1960 uit gereikt. Met de bestudering en bespreking daarvan zullen in de komende maanden nog vele avonden gemoeid zijn. Op de hoek van de Stationsweg en de Veldhorststraat in Lisse zijn gisteren twee achter elkaar rijdende auto's met elkaar botsing gekomen doordat de voorste automobilist plotseling remde voor het vliegertouw van een jongetje, dat op straat aan het vliegeren was. De achter ste wagen die bestuurd werd door een in woner van Delft vloog tegen de achterzij de van de andere auto op met gevolg dat beide wagens werden beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een jongetje van twee jaar heeft enkele uren op het nolitiebureau doorgebracht omdat hij zijn huis niet wist te vinden. De politie kon ook niet te weten komen hoe hij heette, maar na twee uur kwam de moeder, die hem ovex-al gezocht had op het politiebureau hox-en of men iets van hem wist. Het lid van de gemeenteraad voor de K.V.P., de heer M. J. Smit, gaat Lisse verlaten. Het jeugdverenigingsleven en vooral de padvinderij in Lisse zal met hem een stuwende kx-acht verliezen. De heer Smit bracht de verkennerij tot nieuw leven. Volgens de kandidatenlijst van de K.V.P. is de heer P. van der Zwet aan de beurt om in de plaats van de heer Smit in de raad zitting te nemen. Aan mevrouw Ph. Vex-degaal-Oostex-wijk in Lisse is de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" verleend. Pas toor Schneiders speldde haar de versier selen van deze ondex-scheiding op. Me vrouw Verdegaal-Oosterwijk heeft zich in de afgelopen veertig jaar als lid van de St. Elisabeth-vereniging bijzonder ver dienstelijk gemaakt. Haar arbeid ten dienste van de mensheid kreeg in brede kring veel waardering. Het bestuur van het Comité Activering Jeugdwerk heeft vrijdagavond een oriën terende bespreking gevoerd met de cur sisten van het vorig jaar van de C.A.J.- cursusavonden. De voorzitter van de C.A.J., de heer Van Houten, deelde de ge dachten van het dagelijks bestuur van de C.A.J. mee, waarna een levendige ge- dachtenwisseling met de jeugdleidsters en leiders volgde. Gezien het vele belangrijke dat aan de orde dient te komen zullen in de komende wintermaanden veertien bijeen komsten nodig zijn om de stof te verwer ken Gehoord de mening van de jeugdlei- ding zal het Comité Activering Jeugd werk in de komende week nader overleg gen en vaststellen welke cux-susavonden voor deze winter het meest belangx-ijk en mogelijk zullen zijn. Heden-, zatex-dagmorgen, om vijf minu ten over tien wilde een bestuurder van een auto, komende van de Parnassiakade de Bloys van Treslongweg (westelijke randweg) te Haax-lem ovex-steken naar de Pijlslaan. Op de voorrangsweg, de Bloys van Treslongweg, reed ir. noordelijke rich ting de vierentwintigjarige H. L. uit Bad hoevedorp. Hij werd aangereden en liep een zware hersenschudding op. De motor rijder is naar het Sint Elisabeths Gasthuis overgebracht. Advertentie is ook voor u een noodzaak geworden' Na een scherpe selectie en door de modernste methodes kunnen wij di1 ideaal voor u verwezenlijken in 40 lessen in gezellige, kleine groepjes. Jan van Galenstraat 25 (west) Tel. 1 3 3 4 1.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5