KERKDIENSTEN PHILIPS AUTORADIO Hogere technische school in Haarlem bestaat veertig jaar BIS'STR Festiviteiten van 16 tot en met 18 oktober Kerkelijk nieuws Medische verzorging tijdens het weekeinde Antwoord op vragen over oeverbeveiliging Programma van „Geloof" en Wetenschap" Jubileumconcerten van de harmonie „St. Michael" Jeugdploegen Atmodes en Haarlem in titelstrijd H. W. van Turnhout pauselijk onderscheiden BREIMACHINE „W0LLANA" Aanleg van geisers in complexen woningen UIT STAD EN STREEK c JJ A L» o j. li^iViBKR 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Hoewel zoals wij al eerder berichtten de feestelijkheden ter gelegenheid van liet veertigjarig bestaan van de Hogere Technische School (de vroegere Middelbare Technische School) aan de Kleverparkweg in Haarlem van 16 tot en met 18 oktober gehouden zullen worden, had de officiële opening van deze school indertijd toch op 8 september 1919 plaats. In het begin van de twintigste eeuw ging vooral het bedrijfs leven zich interesseren voor het oprichten van scholen voor technici, omdat zich toen de behoefte aan een gedegen technische opleiding steeds meer deed voelen. In welke vorm dit onderwijs gegoten zou worden, was toen nog niet geheel duidelijk. Ook van regeringswege ging men de noodzaak van dit onderwijs inzien en zo kwam reeds op de staatsbegroting van 1903 een post voor voor het oprichten van een „technicum". Advertentie INBOUW en REPARATIE "TJINLAANTJE 18 - KONINGINNEWEG 6 Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Peperga-Blesdijke (Fr.) ds. C. A. Schenk, emeritus predikant te Nunspeet. Beroepen te Beverwijk (wijlegem. I) G. van Schuppen te Kortgene; te Kortgene F. C. Willekes te Beverwijk, die beiden dit be roep aannamen. Toch zou het nog jaren duren, voordat de bouwplannen, althans de voordracht daarvan door de gemeenteraad zou wor den aanvaard. Dit geschiedden in begin september 1915. En ook de benodigde gel den kwamen er, mede dank zij 't feit dat ook de Haarlemse burgerij en de grote bedrijven zich allengs meer voor deze schoolbouw gingen interesseren. Als streefdatum stelde het bestuur voor de M.T.S. op 1 september 1919 in een aantal noodgebouwen te openen en nadat op 31 augustus van dat jaar het eerste contact tussen de leraren was gelegd en op 1 sep tember het eerste toelatingsexamen was gehouden, werden inderdaad op 8 septem ber 1919 's middags om 3 uur tijdens een feestelijke opening de noodgebouwen aan de Brakenburghstraat in gebruik geno men. Deze officiële opening geschiedde door de toenmalige minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen dr. J. Th. de Visser in het bijzijn van talrijke autoriteiten. De nieuwe school startte met 46 leerlin gen en de cursus 1919/1920 werd begonnen met acht leraren en drie man niet-onder- wijzend personeel. Thans telt deze school, die zich in een gestadige groei mocht ver heugen ongeveer achthonderd leerlingen, ruim vijftig leraren en vijftien man niet- onderwijzend personeel. Ook het aantal af delingen heeft zich in de loop der jaren uitgebreid. Zo is deze H.T.S. thans de eni ge school in het land, die over een afde ling vliegtuigbouwkunde beschikt, waar van de noodgebouwen zich thans op de korte Verspronckweg tegenover Stoops Bad bevinden omdat het huidige school gebouw aan de Kleverparkweg al weer te klein is geworden. Op 16 juli 1920 had de eerste steenleg ging plaats van het nieuwe schoolgebouw aan de Kleverparkweg en in 1922 werden de hulpgebouwen vervangen door het prachtige schoolgebouw aan de Klever parkweg. Duizenden leerlingen die deze school hebben bezocht hebben inmiddels een uitstekende positie verworven en ook de handel en de industrie in de Spaarne- stad hebben profijt getrokken van het on derwijs aan deze school. Tevens kregen vele oud-leerlingen een uitstekende betrek king in het buitenland en de goede naam van deze school werd daardoor tot ver over onze grenzen uitgedragen. Advertentie „Kleding xtrli*tiqueg$< KLEEDT U MAGNIFIQUE 62 - HAARLEM - 1.1.11430 SPECIAAL VERHUUR VAN ZWARTE GELEGENHEIDSKLEDING HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: J. Hagedoorn, Heemsteed- se Dreef 11, Heemstede, tel. 35521. Tandartsen: J. M. van Doorn, Leidse- vaart 2, tel. 10443. Apotheken: Marnix-apotheek, Marnix- straat 65, tel. 56357; firma Loomeyer, Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Apotheek Klinkhamer, Koninginneweg 69, tele foon 11596. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter C. Eenhoorn, Bloemen- daalsweg 17, Bloemendaal, tel. 54003. Overveen: Dokter J. A. Hollander, Zijl- weg 17, Overveen, tel. 11431. Aerden- hout: Dokter J. Reurink, Aerdenhouts- duinweg 8, Aerdenhout, tel. 42962. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, telef. 12698; zuster H. J. G. Lugthart, Anje lierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 42119 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, Benne- broek, tel. 02502-618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot zaterdagmorgen 12 september voor spoedeisende gevallen geopend zijn: de Bloemendaalse Apo theek, Bloemendaalseweg 85, Bloemen daal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-N., telef. 02560-8284 en de Heemsteedse Apotheek Binnenweg 98, Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerdenhout). SANTPOORT Artsen: M. M. C. Trooster, W. Daniëls- laan 14, Santpoort-Station, tel. 8410. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 8284. Wijkverpleging: zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378, Oud- IJmuiden, ten noorden van Kennemer- laan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Plein 1940-'45; zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat 23, tel. 8028, ten zuiden Havenkade, Kennemerlaan. Mai-ktplein, Lange Nieuwstraat en Zeeweg; zuster D. Spiers, Geelvinkstraat 27, Velsen- Noord, tel. K 2510-3936, ten oosten Zee weg, Velserbeek, Velsen-Zuid, Velsen- Noord; zuster G Lammerts, Curagao- straat 18, Santpoort, tel. K 2560-8756, Driehuis, Santpoort-dorp, Santpoort station. HEEMSTEDE Artsen: G. S. Nout, Camplaan 20, telef. 38763 en J. J. van Luin, Bronsteeweg 76, telefoon 34445. Wijkverpleegster: Zuster B. G. Badings, Heemsteedse Dreef 30 (flat 13), telefoon 39818. Tevens in de week van zaterdag 5 tot en met vrijdag 11 september, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197. Tevens in de week van zaterdag 5 tot en met vrijdag 11 september, des avonds na zes uur. ENNEBROEK Arts: G. Manschot, Rijksstraatweg 34, lel. 02502-430. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 02502-618. De eerste directeur was de heer ir. G. Hofstede. Inmiddels werd 24 oktober 1919 het leerlingenkorps opgericht mede dank zij de stuwkracht van ir. G. L. Ludolph, die bijna veertig jaar aan de school ver bonden is geweest, eerst als leraar, na de bevrijding als waarnemend directeur en met ingang van 1 januari 1946 tot 31 maart 1958 de datum waarop hij de pensioenge rechtigde leeftijd had bereikt, als direc teur. De oorlogsjaren 1940-1945 maakten een einde aan het zo bloeiende M.T.S.-leven. Deze jaren vormen een zwarte bladzijde in de geschiedenis van deze school, die in die jaren door een drietal directeuren die de bezetters welgezind waren, werd ge leid. Nadat ir. Hofstede eind oktober 1930 de school verlaten had wegens zijn be noeming tot inspecteur-generaal van het Nijverheidsonderwijs, werd deze opge volgd door dr. ir. G. de Gelder, oud-hoofd ingenieur, hoofd van de dienst van elektri ficatie der Staatsspoorwegen in Neder lands Oost-Indië en directeur van de Elec- trotechnische school in Amsterdam. Zwaar heeft de school onder de oorlog geleden, niet alleen door het verlies van 38 leraren en leerlingen, doch ook door de vele vernielingen van gebouw en inventa ris. Een moeilijk ogenblik in het leven van ir. Ludolph is het moment geweest na „dol le dinsdag", toen hem door de toenmalige directeur verzocht werd het adjunct-direc- teüvsc'hap" Op zich të' nemen. In overleg met het toentertijd achter de schermen werkende bestuur van de Vereeniging voor N.O. heeft hij, niettegenstaande de ern stige moeilijkheden waarvoor hij het laat ste oorlogsjaar zou worden geplaatst, uit liefde voor de school, waaraan hij toen reeds ruim 25 jaar werkzaam was, dit aan bod geaccepteerd. Intussen was hij, niettegenstaande het gemis van 13 leraren en van de leiding van de administratie in staat de school zij het ook gedeeltelijk reeds op 15 mei te heropenen. Vele werkzaamheden wa ren nodig om de orde te herstellen en om de M.T.S. weer op peil te brengen. Waar ir. Ludolph steeds naar vervolmaking streefde, werden tijdens zijn directeur schap tal van verbeteringen aange bracht. Ondermeer werd de organisatie van het praktisch leerjaar geheel op nieuw ter hand genomen.Nieuwe laborato ria voor mechanische technologie en voor materiaal-onderzoek, een laswerkplaats, een werkplaats voor machinale houtbe werking en een uitslagvloer voor de scheepsbouwkundigen werden ingericht. Alle lokalen werden voorzien van nieuw meubilair en ook werd er een nieuwe kan tine in gebruik genomen. Zeer belangrijk is de viering van het zesde lustrum geweest, het eerste lustrum na de oorlog. Hieraan werd luister bijge zet door de aanwezigheid van Haarlems burgemeester en zijn echtgenote en door de inspecteur-generaal van het nijver heidsonderwijs. Alle leraren en ander per soneel, een zeer groot aantal afgestudeer den uit alle delen van het land en een gro te schaar leerlingen waren daarbij aan wezig. Tijdens het bezoek van Koningin Juliana aan Haarlem in juli 1949 had ir. Ludolph het grote genoegen haar enige inlichtin gen te mogen verstrekken op de door haar omtrent de school gestelde vragen, die van zeer veel interesse voor dit onderwijs ge tuigden. Op 1 april 1958 werd ir. Ludolph als di recteur van de H.T.S. opgevolgd door ir. C. J. Heiligers, adjunct-directeur van de H.T.S. in Dordrecht. Onder zijn directo raat zal straks in oktober het veertigjarig bestaan van deze aan historie zo rijke school gevierd worden en het zal ook on der zijn energieke leiding zijn dat straks wellicht over vijf jaar het nieuwe school gebouw aan de Korte Verspronckweg tot stand zal komen. In antwoord op de schriftelijke vragen van het raadslid de heer P. van den Berg (Prot.Chr.) over de langzame gang van zaken bij het aanbrengen van een oever beveiliging aan het Spaarne tussen Korte Veerstraat en Damstraat, delen B. en W. van Haarlem mee, dat enige vertraging is ontstaan in de uitvoering van het raads besluit van 15 april, waarbij tot de aan brenging van de oeverbeveiliging werd besloten. Nadat op 27 mei van G.S. de ver klaring „geen bezwaar" was ontvangen is op 10 juni de opdracht aan Openbare Wer ken verstrekt. Door de overbelasting van dit bedrijf echter en omdat de benodigde materialen nog niet waren afgeleverd, is het niet mogelijk geweest de beveili ging reeds aan te brengen. B. en W. ver trouwen echter, dat „een en ander thans spoedig zijn beslag zal krijgen". Het gebouw van de jubilerende Haar lemse hogere technische school. De foto is genomen, voor de asfaltering van de Kleverparkweg. De stichting Geloof en Wetenschap te Haarlem heeft voor het seizoen 1959-1960 opnieuw een uitgebreid programma sa mengesteld van voordrachten, muziek toneel, opera en film. De Haagse Come- die geeft op 18 september een opvoering van „De dag van Talavera"; prof. dr. C. D. J. Brandt spreekt op vrijdag 9 oktober over „Stalin en Hitier vinden elkaar"; André van Aalst verzorgt op 16 oktober een vioolrecital; op 23 oktober komt de Nederlandse Comedie naar Haarlem; prof. dr. N. M. Wildiers uit Leuven spreekt op 6 november over „Père Teilhard de Chardin S. J."; mr. drs. Th. Regout zal het op 20 november hebben over „Naar de uiterste grenzen der aarde"; op 27 no vember geeft het Rotterdams Toneel een uitvoering; B. J. Betina spreekt op 11 de cember over „Experimentele films"; ds. J. Dijkhuis heeft het op 18 december over „De psychologie van de puberteit"; op 8 januari speelt het Hekster-kwartet; op 22 januari komt de Nederlandse Comedie naar Haarlem; Michel van der Plas spreekt op 29 januari over „Het pessimis me in de moderne katholieke roman"; op vrijdag 12 februari zal notaris J. Brants Kzn. het hebben over Chaplinfilms; op 19 februari speelt de toneelgroep Ensemble in Haarlem; de 26ste februari is gereser veerd voor het experimenteel toneel; K. Elno spreekt op 11 maart over „Abstrac te kunst"; prof. dr. Walter Rest zal het op 25 maart hebben over „Kierkegaard und die Oekumene"; op 8 april speelt de toneelgroep Theater; het Utrechts Byzan tijns Koor zingt op 22 april. Deze bijeen komsten hebben in de meeste gevallen plaats in de Stadsschouwburg of het con certgebouw. Voor de opera-uitvoering trekt men naar de stadsschouwburg in Amsterdam. Voorts vermeldt het uitstekende blad van Geloof en Wetenschap, de „Loopmare", weer een reeks cursussen zoals „Heden daags toneel" (leider: prof. dr. J. G. A. Ros), de „Actuele wereldpolitiek" (lei der: dr. A. L. Constands'è), „De film als spiegel van mens en geest" (leider: B. J. Bertina), „Kernenergie" (leider: dr. J. Rekveld), „Introductie tot de wereld van het Franse chanson" (leider: H. J. H. van Dijk) en „De betekenis van de antieke cultuur voor onze tijd" (leider: dr. Mo- destus van Straaten). Een laatste blik van Prinses Beatrix op Europa, dat zij, bij het opstomen van de „Rotterdam" uit de haven van Southampton, verlaat om reiservarin gen op te doen in de Nieuwe Wereld. Het voor hedenavond aangekondigde openluchtconcert op het Raadhuisplein te Heemstede, dat ter gelegenheid van het gouden jubileum van de r.-k. harmonie „Sint Michaël" zou worden verzorgd door de r.-k. harmoniekapel „Canite Tuba" uit Lisse, moet wegens omstandigheden wor den afgelast. Door de huidige drukte in de bollenstreek, waar vele leden van de Lis ser harmonie bij zijn betrokken, is het de ze vereniging onmogelijk een enigszins representatief concert te verzorgen. De serie openluchtconcerten in de mu ziektent op het Raadhuisplein te Heem stede, wordt zondag 6 september besloten met een uitvoering van het jubilerende „Sint Michaël". Het volgende program ma zal ten gehore worden gebracht: 1. Jubelklange, mars, Ernst Uebel; f Ouverture de Tancrède, G. Rossini; 5 Ouverture lm Reiche des Indra, Paul Lincke; 4. Lustspielouverture, Keler Be la; 5. The Joker, solo voor trombone met orkestbegeleiding, Harold Moss-C. Brown 6. Selectie uit de operette „The Show boat", J. Kern; 7. Holiday in Spain, A. E Kelly; 8. On the quarter deck, mars, K J. Alford; 9. Quick march „Holyrood", K J. Alford; 10. Alte Kamerade, mars, C Teike; 11. Marching Strings, Ross-Bouge- non. Dit concert, dat des avonds om acht uur een aanvang neemt, staat onder leiding van dirigent N. H. van Ossenburggen. Dit weekeinde is ongetwijfeld zeer be langrijk voor de Haarlemse atletiek. Want de jeugdploegen van zowel Atmodes als Haarlem zijn uitgenodigd om deel te ne men aan de wedstrijden om het Nederland se clubkampioenschap van junioren. Hier toe worden ieder jaar de zes beste jeugd ploegen van Nederland gevraagd. Was het voor de ploeg van „Haarlem" vanzelf sprekend dat zij zou worden uitgenodigd, daar de ploeg de titel van Nederlandse jeugdkampioen, die vorig jaar werd ver overd moet verdedigen, voor de nog jonge vereniging „Atmodes" is het de eerste keer, dat haar jeugdploeg de eer waardig wordt gekeurd aan de wedstrijden deel te nemen, hetgeen zeer zeker al een eervolle vermel ding waard is. Wat de kansen voor de Haarlemse ploe gen betreft, bij de jongens ligt het in de lijn der verwachtingen, dat het Amster damse AAC, dat vorig jaar zo verrassend door „Haarlem" werd verslagen, thans on getwijfeld revanche gaat nemen. De strijd om de overige plaatsen zal zeer spannend zijn en de HAV „Haarlem" moet zeker niet kansloos geacht worden voor het be reiken van de eervolle tweede plaats. De wedstrijden om het jongensclubkampioen- schap wordt gehouden op de sintelbaan aan het Olympiaplein in Amsterdam. Atmodes trekt naar de fraaie DEM- sintelbaan in Beverwijk, waar de meisjes- ploeg van DEM op eigen terrein dus de landstitel, die zij vorig jaar veroverde gaat verdedigen. Met een atlete als Corrie van Wijk zijn de Beverwijkse meisjes zeker niet kanslos voor de eerste plaats, terwijl ook voor Atmodes een eervolle plaats weg gelegd kan zijn. .In Amsterdam verschijnt Haarlem in de volgende opstelling aan de start: 80 m; H. Leuwener, B. ter Horst; 100 m: G. DuitSy A. Houtsma; 300 m: W. Beelen, P. v. d. Werff; 600 m: M. Weyers, P. van Bueren; 800 m: J. Brouwer, H. Vlottes; 1500 m: J. Kiewit, N.N.; 3000 m: C. Winkel, G. van Halem; 110 m horden: M. v. d. Bovenkamp, Th. Lauwerens; hoogspringen: P. Mascini, M. Weyers; vèrspringen: C. Christiaanse, W. van Gelderen; Kogelstoten: J. Kiewit, W. Beelen; Discuswerpen: A. Mascini, H. Leuwener; speerwerpen: W. van Gelderen, Th. Lauwerens; polsstokhoogspringen: P. Mascini, M. v. d. Bovenkamp. Ploegleider: J. van Drunen. Atmodes gaat met de volgende ploeg naar Beverwijk: 60 m: M. Pijl, J. Dobbe laar; 80 m: M. van Duffelen, M. Kools; 60 m horden: M. Schippers, C. Zelders; hoogspringen: C. Zelders, M. van Duffelen; vèrspringen: M. Kools, L. Plugboer; discus werpen: A. Pennarts, M. Boons; kogel stoten: L. Veerman, J. Bulten; speerwer pen: L. Dankemeyer, L. Veerman. Ploeg- leidster: R. Ineke-de Vos. Aan de Nederlandse Tienkamp-kam pioenschappen, die vandaag en morgen in Vlaardingen worden gehouden nemen de „Haarlem"-atleten Doornbosch, Vissers en Joacim deel. Gezien de resultaten van de laatste maanden moet vooral Doornbosch tot een zeer goed resultaat in staat zijn. Veel zal er vooral van afhangen, hoe hij het polsstokhoogspringen eraf brengt, welk nummer nog zeer zwak van hem is. Weet hij daar tot een redelijk resultaat te komen, dan moet een derde plaats achter Kamer beek en Timme niet onmogelijk geacht worden. Joacim kan zeer zeker bij de eerste vijf eindigen en wij zijn benieuwd naar het debuut van Vissers op de Tienkamp. Jubileum van TYBB De heer H. W. van Turnhout, voorzitter van de r.-k. Haarlemse sportclub TYBB, heeft vrijdagavond opnieuw een pauselij ke onderscheiding ontvangen. Na afloop van een danklof, dat ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van TYBB door mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haar lem in de kerk van St. Joannes de Doper in de Amsterdamstraat werd gecele breerd, werd hij in het bijzijn van mr. O. P. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem en een aantal genodigden in de pastorie van de kerk door mgr. Huibers toegesproken. Na de grote waarden van de sport voor lichaam en geest te hebben genoemd, deelde de bisschop mede dat de heer Van Turnhout door paus Joannes XXIII benoemd was tot ridder in de Orde van St. Sylvester. Burgemeester Cremers, die het ere-te- ken opspeldde, sprak de jubilerende voor zitter toe en schetste diens onvermoeibare arbeid in dienst van de sport. De heer H. Tien, voorzitter van de Ne derlandse Katholieke Sportbond, maakte melding van het feit dat de heer Van Turnhout benoemd was tot lid van de Ere raad van de N.K.S. De hieraan verbonden medaille in goud werd hem overhandigd. Enkele jaren geleden is de heer Van Turnhout het gouden kruis Pro Eclesia et Pontefice uitgereikt. De heer Van Turnhout is de derde uit het sportleven die benoemd is tot ridder in de St. Sylvester-orde. Vroeger zijn reeds on derscheiden de Italiaanse wielrenner Bar- tali en de Amsterdammer Frits van Veen. ZONDAG 6 SEPTEMBER 1959 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. N. van Egmond, bed. H. Doop en Gezinsdienst. 15.30: Liturgische dienst voor slechthorenden en doofstommen in de Consistoriekamer van de Grote Kerk. 19: Ds. E. B. Rijnders, van Amsterdam. Jeugddienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerks- plein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Noorder- kerk, Velsersfcraat. Zaterdag 16-17 uur bid stond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Dr. G. Snijders. Bakenesserkerk, Vrouwestr. 9.30: Kinderkerk, dhr. K. van Willigenburg. 10.30: geen dienst, i.v.m. Jeugddienst in de Grote Kerk, 19 uur. Kapel Sarepta, Hazepaters- laan. 9.30: Kinderkerk, dhr. C. Wijnberger. 10.45: Kand. P. Oskamp, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. W. M. van Asperen. Jacobskerk (Vrfjz. Herv.), Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Schenk, van Nunspeet. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Ds. C. J. Lasschuit, zie kenhuispredikant. Diaconessenhuis, Haze- paterslaan 24. 9.30: Ds. A. J. van Rhijn. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. Geen opgave ontvangen. Church of England, Kinderhuis- singel 76. 7.30 p. m. Evening service. Alle Dag Kerk. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbijbel- bespreking in de Broederkerk, Parklaan 34. Dhr. J. H. de Wilde. Dagelijks geopend voor stilte, meditatie en gebed van 10 tot 12 en 3 tot 5.30 uur. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woens dag, Lange Veerstraat 16: 20: Avondbijeen komst. Pentecostal Eiladelfia Gemeente (Volle Evangelie), Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. 10: dienst (ook Maleise dienst). Woensdagavond 19.30 uur: bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. Zondagmiddag 15 uur: dienst. Donderdag 10 september 's avonds 19.30 uur: bidstond. Rooms Kath. Kerk. Kathedraal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nw. Groenmarkt. 6.30, 7.30: Kin dermis. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8. 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozen krans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. St. Jan, Amsterdamstraat. 6.15, 7, 8.15 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: Eerw. heer J. Kat tenburg. Woensdag 9 sept. 19.30: Ds. Lamens, van Kamerik. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Ds. J. Servaas, Belgische Evangelische Zending, Gent. 17: dhr. J. Klein Haneveld, van Bodegraven. H. A.; vrij vqpr alle ge lovigen. 20: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 8 sept. 20 uur: Bidstond. Zaterdag 12 sept. 20 uur. Openluchtsamen komst aan de Dreef. Opwekkingssamenkom sten. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 10 sept. 20 uur: dhr. J. Klein Haneveld, evangelist te Bodegraven. Evang. Luth. Ge meente, Witte Heerenstraat. 10.30: Ds. D. Solinger, medewerking kerkkoor uit Rotter dam. Donderdag 10 september 19.30 uur: Ds. D. Solinger. Wees- en Oudelied en huis. Remonstrantse Gemeente, Oranjekade 1. 10.30: Mej. Dr. J. L. Klink. Broedergemeente, Parklaan 32. 19: Ds. H. Schutz. Vereenigde Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. Vie ring H. A. 10: Ds. D. J. Roos. 17: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. Viering H. A. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds. C. Goeman. Lyceum Aula, ingang Van Merlen straat. Viering H. A. 9: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. L. Hoorweg. Oud Katholieke Kerk, Kinderhuissingel 76. 10 uur: Hoogmis. Woensdag 9 september 9.30 uur: H. Mis. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 17: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17: leesdienst. Donderdag 10 sept. 19.30 uur. Ds. Elshout. Oud Geref. Gem. in Ne derland, Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Dinsdag 8 sept. 19.30 uur: Ds. van Dijk. Geref. - Gem. in Nederland, Nassauplein 8. 's Morgens 10.15 en 's avonds 16.45 uur. Baptistengemeènte, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J/ W. Weenutk, H. A. 19: Ds. J. W. Weenink. 10.30: Kinderdienst. 20.15: Jeugd samenkomst. Dinsdag 20 uur: Zusterhulp. O.R.G. Centrum, Wester houtpark IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. Donderdagmorgen 10 september 8.30 uur: Mensenwijdingsdienst. Nederlandse Christen Gemeenschapsbond. Samenkomst dinsdag avond 19.30 uur ten huize van de familie Drayer, Koudenhorn 46A rd. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (brood breken). Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17 uur: Godsdienstoefening. Zevendedags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmor gen om 10 uur prediking. Zevende-Dags Ad ventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmor gen om 10 uur gemeenschappelijke bijbel studie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente). Elim Kapel, Paul Kru- gerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. Be diening van het H.A. 12-13: Zondagsschool. 19: Opwekkingssamenkomsten met verschil lende sprekers. Donderdag 11 sept. 20 uur: Gebedssamenkomst. Pinkstergemeente. Im- manuëlkapel. Nieuwe Kruisstraat 14. 10: dhr. J. Verwoert, van Rhenen, bed. H. A. 18.45: Openluchtdienst aan de Krocht. 19.30: dhr. J. Verwoert. Woensdag 9 sept. 20.15 uur: Jeugddienst. Donderdag 20 uur: Bidstond. Pinkstergeloofsgemeenschap, Ged. Oude Gracht 47. 10: dhr. J. de Geest, van Am sterdam. 17 uur: dhr. E. Schuurman. Gemeente van Christus, Hoofmanslraat 12. 10: Aanbiddingsdienst. 11: Zondagsschool. Zondagavond 20 uur, Duvenvoordestr. 61zw. Evangelisatiebijeenkomst. Dinsdagavond 20 uur: Bijbelstudie. Zaterdagavond 20 uur: ZangdiensL Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. Nederl. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30 uur: Wijdingsmorgen. Spreker Ds. W. J. F. Meiners, van Soest. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Hei ligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamen komst. 19.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapitein W. Verschoor. Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondag 17-18 uur: Wachttoren studie. Donderdag 19.30-21.30 uur: Theocra tische bedieningsschool en praktische toe rusting tot de prediking van het evangelie. Kamerl. Onnesstraat 83 (gebouw). Zondag 16.30-17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedienings school en praktische .oerusting tot de predi king van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag. 11: Ds. G. Koch, met medewerking van mej. T. van Raalte, zang. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Ds. H. van der Loos, bed. H. Doop. 19: Ds. G. Koch. Jeugdkapel. Jeugdhuis, Schoterweg. 10: dhr. J. Huizinga. Oppasdienst (leeftijd 3-7 jaar). 10: beide kerken. Zondagsschool. 12: Marnixschool, Wijkkapel Eenhoornstraat en Kleuterschool Colensostraat. Sionskerk, Eksterstraat. (Spaarndam-West). 10.30: Ds. R. H. Oldeman, van Zandvoort. Jeugddienst. 19: Ds. G. H. van der Woord. Kapel Sions kerk. Jeugdkerk (12-16 jaar). Vakantie tot 13 sept. 10.30: Oppasdienst (4-6 jaar). Zon dagsschool (6-12 jaar). 10.30: Kon. Emrna- school (Raafstraat); Charl. de Bourbonschool (Jan Prinslaan); Elout van Soeterwoude- school (Muiderslotweg). Kleuterdienst (4-6 jaar). 10.30: Kon. Emmaschool, Raafstraat. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dra. E. Schneider-Vijlbrief. Doopsgezinde Ge meente. Noorderkapel, Indischestraat. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder.Rooms Kath. Kerk. H. Hart, Kleverpark. 6.30. 7.45, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. H. H. Elisabeth en Bar. bara, Paul Kruger'stra a. 6.30, 7.45, 9: Hoog mis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijks straatweg. 6.30, 7.30. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijksstraatweg. 6.30, 7.30, 8.45: Hoogmis 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H. H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 3.30, 11, 12 en om 9.40 uur: Hoogmis. Geref. Kerk. Koningkerk, Kloppersingel. 9.30: Ds. P. de Ruig. voorber. H. A. 17: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda, H.A. 17: Ds. H. W. Wierda, nabetrachting. Goede Herderkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. J. A. van Arkel, voorbereiding H. A. 17: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. C. Maris. 17: Kand. M. Rebel. Zuiderkapel Afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder wei-ken niets". Verlengde van de Geuzevesperstraat. Zaterdag 5 sept. 19.30 uur: Openluchtsamenkomst aan de Muider slotweg, hoek Vergierdeweg. Zondag 10 uur: dhr. L. G. Sussenbach. 19.30: Jeugd samenkomst, leeftijd tot 25 jaar. Woensdag 9 sept. 20 uur: Maranatha-samenkomst. Spr. dhr. L. G. Sussenbach. Zondagsscohol voor kinderen tot 12 jaar, elke zondagmorgen van 10 tot 11.30 uur in het speeltuingebouw „Vondelkwartier" aan de Vergierdeweg. Jehovah's Getuigen, Spaarndammerweg 9. Zondag 15.30-17.30 uur: Wachttorenstudie en theocratische bedieningsschool. Donderdag 20-21 uur: Praktische toerusting tot de pre diking van het evangelie. Berkenstraat 10. Zondag 18.30-19.30 uur: Wachttorenstudie. Woendsag 19.30-21.30 uur: Theocratische be dieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. J. A. de Klerk (bevesti ging vicaris Mej. J. H. Bethe). Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Asperen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Jeugddienst dhr. Spaans. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma, Remonstr., Den Haag. Geref. Kerk. Koeddefslaan. Voorber. H. A. 10: Dr. A. Dondorp. 17: Dr. P. J. Richel. Pinksterkerk, Camplaan. Voorber. H. A. 10: Dr. P. J. Richel. 17.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herenweg 111. 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Ge tuigen, Crayenestersingel 7. Dinsdag 20 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds. J. E. Drost. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30 uur: Ds. W. Muijl- wijk, Rem., Hilversum. Rooms Kath. Kerk. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. J. J. Polder vaart, van 's-Gravenhage. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. P. Gilhuis, van Balk (Fr.). BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds. D. ter Steege. Contactdienst. 10.30: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Mej. Ds. C. Soutendijk, Doopsgezind, Haarlem. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drie eenheid. 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 15.30: Ds. G. Toornvliet. 19.30: Ds. G. N. Lammens, van Rotterdam- Kralingen (dienst voor belangstellenden). Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Dinsdag 8 sept. 7.30 uur: Gespr. H. Mis. 20 uur: Mariaverering en H. Lof. Woens dag 9 sept. 20 uur: Completen. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Marine Hospitaal. 10 uur: Ds. S. Oegema. Rooms Kath. Kerk. 7, 8: Kinder mis. 8: Hoogmis. 10.30 en 11,30 uur. Geref. Kerk. 10: Ds. D. Ringnalda. 17: Ds. IJ. v. d. Zee. van Castricum. SANTPOORT. Ner. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. J. H. Klein Wassink, van Ber gen. 19: Ds. D. Broers, van Amsterdam. „Musis Sacrum". 10.15: Ds. G. H. van Wil- lenswaard. Jeugdhuis. 10: dhr. G. J. Kwak kel, van IJmuiden. Geref. Kerk. 9.30 en 17: Drs. G. H. Homans, van Heemskerk. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel. 10: de Eerw. heer M. Rebel, kand. te Hilversum. 16: Ds. J. C. Maris. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk (Oude Kerk). 10: Ds. G. H. van der Woord. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10 uur: Hoogmis. Advertentie Tempeliersstraat B. en W. van Haarlem stellen voor een aantal douchecellen met geisers in enige complexen woningen aan te brengen. Ten behoeve van het aanschaffen en aanbrengen van 32 geisers in respectieve lijk 33 en 32 woningen van het complex van 182 arbeiderswoningen aan de Nieuw Guineastraat, het Nieuw Guineaplein, Spaarndamseweg, Boeroestraat, Bandoeng- straat, Indischestraat, Benkoelenstraat, Jan Gijzenkade en de Rembangstraat, vraagt het college een krediet van 9.020. Voor het aanbrengen van 8 geisers in respectievelijk 9 en 8 woningen van het complex van 150 arbeiderswoningen aan de Öoievaarstraat, Zwaluwstraat, Geuse- vesperstraat en Indischestraat, wordt een krediet van ƒ2.345 gevraagd. Nieuws in het kort Trouwe dienst I. Aan mejuffrouw Sophia L. van Laer zijn wegens 25-jarige trouwe dienst bij de familie Zweerts de Jong-van der Kuylen, Rijksstraatweg 24 te Bennebroek, de medaille en oorkonde van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen uitgereikt. Trouwe dienst II. Wegens twintig jaar trouwe dienst bij mevrouw W. de Kruyff-Benit, Eindenhoutstraat 5 te Haarlem ontving mejuffrouw Johanna Steenman de medaille en oorkonde van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen. Opening. Op zaterdag 12 september des middags om half vier zal het kader vormingscentrum van het Haarlemse jeugdwerk „Houtmanpad", gelegen aan het Houtmanpad in Haarlem officieel in gebruik genomen worden. Hillegommer tweede. In Arnhem is gisteren een i andwerkersconcours ge houden, waarop als eerste prijswinnaar uit de bus is gekomen de heer G. G. Klein uit Utrecht. De tweede prijs ging naar de heer A. Vreeken uit Hillegom, de derde prijs naar de heer J. Viering uit Den Haag. Diefstal. Vrijdagavond om half negen ontstond er een aanrijding in de Sophia- straat in Haarlem tussen twee berijders van bromfietsen. Direct na de botsing reed een van de twee mannen door en toen hij door de ander, een 32-jarige Haarlemmer was ingehaald, sprong hij van zijn brommer, riep: „Die bromfiets heb ik gestolen" en zette het op een lopen. Sindsdien ontbreekt van hem elk spoor. Inbraak. In de nacht van donderdag op vrijdag is er ingebroken in een groente winkel in de Staalstraat in Haarlem. Er wordt een bedrag van 107 uit het kas register vermist.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9