Geen onverwachte wendingen in de afgebroken partijen in Haarlem Fa, B. ENGELENBERG Karamoy, Van Dalsum, Gurowitch en Kramer gasten van Bloemendaal Petros jan leidt na twee ronden van het kandidatentoernooi Van Scheltinga won zonder verdere strijd 15 SCHAAKTOERNOOI HET OOSTEN Gebruik er KLEENEX voor! Moens versloeg Waern Martin Lauer sneller dan Lee Calhoun „Oosterkwartier" zonder terrein Trainingstoernooi van biljarters sterk bezet OFFICiëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Fischer versloeg Keres na sterk eindspel Drie zwemmers over Kanaal Italianen kansloos tegen Nederlandse bondsploeg Oefenwedstrijd Nederlands amateurelftal Kruin heeft een „knietje" Voetbal in Engeland Wolves verrassend door Fulham verslagen Leo Horn had moeilijke wedstrijd in Florence Zes gelukkigen voor de hoofdprijs in toto Om de Europese beker Wim Snoek in Lima door Mauro Mina verslagen DONDERDAG 1U SEPTEMBER 1959 Gisteravond is in gebouw „Cultura" een groot aantal afgebroken en uitgestelde par tyen uitgespeeld in het internationale schaaktoernooi van „Het Oosten". By de partyen in de invitatiegroep gebeurden geen onverwachte dingen meer. Zoals reeds lang was voorzien was voor J. Bink in zyn verdaagde party met Th. van Scheltinga geen redding meer mogclyk. Tot deze con clusie moet hy reeds bij analyse zijn ge komen. Niettemin liet de Amsterdammer zyn plaatsgenoot Th. van Scheltinga nog naar Haarlem komen om zonder verdere strijd de party op te gevenVoor Van Scheltinga was er deze avond dus geen party maar wel een winstpunt. De resultaten van de andere afgebroken partijen brachten Van Scheltinga op de tweede plaats in de rangschikking. Pavlo- vic verdedigde zich tegen zijn landgenoot Jovanovic nog met de moed der wanhoop, maar moest uiteindelijk toch de vlag strij ken. Vervolgens hervatte Jovanovic zijn partij met Bink welke in materieel gelijke stand, maar lastig te beoordelen stelling was afgebroken. Beide heren speelden nog enige tijd verwoed verder om de huiselijke analyse, die tot remise kwam, Schaken te bevestigen. Uiteraard kon men van Jo vanovic slecht verlangen dat hij op één speelavond nog een derde partij zou spe len. Bovendien bleek zijn tegenstander Bouwmeester niet in de gelegenheid te ko men, waardoor dus één hangpartij is blij ven staan. Overigens liet Bouwmeester te lefonisch weten alsnog een winstvariant te hebben gevonden. Wanneer hij er in slaagt vrijdagavond voor aai vang van de partijen uit de vierde ronde zijn tegen stander van zijn mening te overtuigen, dan zal deze de partij stellig niet voortzetten. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: 1. Bouwmeester (1) 2 2 0 0 2 2. v. Scheltinga 3 2 0 1 2 3. Jovanovic (1) 2 110 V/2 4. Bink 3 1 1 l V/2 5. Pavlovic 3 10 2 1 6. Tan 3 0 0 3 0 Het programma voor vrijdagavond luidt: Pavlovicv. Scheltinga, Jovanov|icTan en BinkBouwmeester. De laatste ronde begint dan zaterdagmiddag met de partijen BouwmeesterPavlovic, TanBink en v. ScheltingaJovanovic. In de hoofdklassegroepen is duidelijk een scheiding gekomen tussen kanshebbers en kanslozen. In afdeling A is ir. A. M. Schneiders uitstekend op dreef en maakt met drie gewonnen partijen een zeer goede kans op de eerste plaats. Slechts L. G. Mostertman, die tegen A. Herfst bijzonder fortuinlijk aan een winspunt kwam, en J. H. Wilmink hebben met 1 en V/2 punt achterstand nog een kansje. In de B-afdeling zal de strijd vermoede lijk worden uitgevochten door J. v. d. Berg en F. van Setten. Advertentie Atletiek Tijdens internationale atletiekwedstrij den in Gotenburg heeft de Belg Roger Moens in een race over 800 meter de Zweed Dan Waern verslagen. Roger Moens, die wereldrecordhouder is over deze af stand noteerde een tijd van 1 min. 47,5 sec. voor Dan Waern in 1 min. 47,9 sec. De derde aankomende, de Fransman Pierre Yvon Lenoir, verbeterde het Franse record met een tijd van 1 min. 48 sec. Het oude record stond op naam van Marcel Han- senne met 1.48,3 sec. Vijfendertigduizend toeschouwers heb ben woensdagavond in Wuppertal mee geleefd met het duel tussen 's werelds beste hordenlopers, de wereldrecordhouder Martin Lauer (Duitsland) en de Olympische kampioen Lee Calhoun (V.S.).Het was een spannende race, die ietwat teleurstellend eindigde, aangezien Calhoun de laatste horde raakte en uit balans bijna door de finish viel. Lauer noteerde een tijd van 13,9 sec. en Calhoun 14 sec. Eef Kamer beek, die zich in dit duel niet kon mengen eindigde op de derde plaats in 14,6 sec. voor de Duitser Steines (15 sec.) en Roud- nitska (Frankrijk) in dezelfde tijd. Manfred Germar (Did.) won overtuigend de 100 meter in 10,4 sec. voor de Nigeriaan Omagbeni in 10,6 sec., terwijl Karl Kauf man (Did.) een onberispelijke 400 meter liep en in 46,9 sec. als eerste over de eind streep ging voor zijn landgenoot Kinder in 47,1 sec. Wim Esajas (Ned.) werd derde in een race over 800 meter in 1 min. 51,5 sec. ach ter de Duitsers Stracke (1.50,1) en Rentsch (1.51,3). De Belg Lambrachts eindigde op de vierde plaats in 1 min. 52 sec. Van Scheltinga De C-afdeling heeft J. H. Addicks aan de leiding gebracht. Slechts Roubos en de Zaandammer Michel zijn hier uitgescha keld. T. Slagt en R. Mol delen in de D- groep met elk IV2 punt duidelijk de lakens uit. Daarop volgt J. A. van Emmerik met drie gelijke spelen. De resultaten van de afgebroken partijen waren: Invitatiegroej): Jovanovic Pavlovic 1—0: Jo- vanovik—Bink remise; Bink—Van Scheltinga 0—1. Hoofdgroep B: Altena—Van Setten remise; Hil- damaWolff remise. Hoofdgroep C: Kranendonk—Koster remise; KosterS. Herfst remise. Hoofdgroep D: De MunckStrengers afgebr. Groep 1: HonsbeekKievit 01; Kievit—Neder- koorn 01; Wielinga—Kievit 0—1; Wester—Hons beek 10. Groep 3. Boterman—v. Overbeeke remise. Groep 5: WortelboerLindenhovius 01; Drost Adams 01. Groep 6: Saeijsv. d. Kasteele remise; Pieter- sen—Saeijs 01; Slobbe— Pietersen 01. Groep 7: v. d. Geermevr. Maljaars-Kok 1—0: De BusserSarlet remise. Groep 8: v. d. Stoop—Bertram 10; Post— v. d. Stoop 1—0. Groep Arnaud de Calavon—Houweling 0—1; Medemblik—Gosen 1—0. Korfbal Ten gevolge van een conflict tussen het speeltuinbestuur „Oosterkwartier" en de korfbalvereniging, kan deze laatste zondag niet over het speelveld beschikken. In verband hiermede hebben de competitie leiders van de KNKB en HKB alle thuis wedstrijden van Oosterkwartier voor zon dag afgelast. Biljarten Op initiatief van het bondsbestuur en de biljartclub Engels zal in de komende vijf weken in het Groothandelsgebouw in Rot terdam een vooral bij de driebanders zeer sterk bezet trainingstoernooi worden ge houden. De finales zullen op 17 en 18 ok tober gespeeld worden. Dan pas komen de vier ingeschreven kaderspelers A. Mol (Amsterdam), A. W. C. Jacobs (Amster dam), L. van Nijnatten (Steenbergen) en H. Scholte (Eindhoven) in het 71/2 aan bod. Bij de driebanders is de inschrijving zo groot, dat het nodig is gebleken een uit gebreide serie voorwedstrijden te doen spelen op 15, 22 en 29 september, 6, 11 en 13 oktober. Om de vier finaleplaatsen in het drie banden komen uit: J. Baay (Rotterdam), L. van Bommel (Oisterwijk), H. van Gils (Breda), J. Coos (Breda), P. Heinsman (Den Haag), W. Kamp (Breda), J. van der Linden (Beverwijk), G. Lorist (Amster dam), H. Popeyus (Rotterdam), H. de Ruyter (Waalwijk), J. Sweering (Amster dam), L. Teegelaar (Rotterdam) en A. Tournier (Rotterdam). Inzet in beide spel- soorten is de door het bondsbestuur uit geloofde „Ivoren Bal". Voor de drieban ders staat bovendien de „Mansveldbeker" op het spel. Advertentie Doelstraat 39 - Haariem - Tel. 15232 VERFROLLERS (SCHUIMPLASTIC) Woensdag werd voor het kandidaten- schaaktoernooi in Joegoslavië een aantal afgebroken partijen gespeeld. De resul taten waren: Keres (Rusland)Fischer (V.S.) 01, Olafsson (IJsland)Benkoe (Stateuloos) 01, Smyslov (Rusl.)Tal (Rusl.) 10, Fischer (V.S.)Petrosjan (Rusl.) 01, Smyslov (Rusl.)Keres (Rusl.) 0—1. Na twee ronden luidt de stand: 1. Pe trosjan 2 pnt; 2. Benkoe 1/z pnt; 3. ex aequo: Smyslov, Keres, Fischer en Tal allen 1 pnt; 7. Gligoric \z pnt; 8. Olafsson 0 pnt. Gligoric, de Joegoslavische grootmeester, heeft zijn eerste rustdag in het kandidaten- schaaktoernooi al te pakken. Hij was de enige van de acht spelers, die op deze eerste dag van de afgebroken partijen vrijaf kon nemen, omdat hij zijn beide eerste partijen direct tot een einde had ge bracht. De overige zeven spelers moesten wederom achter het bord plaatsnemen. Smyslov, Keres en de Amerikaanse kam pioen Bobby Fischer kregen het zelfs heel druk, omdat op hen maar liefst twee af gebroken partijen stonden te wachten. Het toeval wilde dat zij alle drie maar één punt haalden uit die twee partijen. Er werd slechts een verrassing genoteerd op deze dag van de afgebroken partijen. Dat was het geval met het duel tussen Smyslov en Tal uit de eerste ronde. De experts waren het er vrijwel unaniem over eens dat een remise het meest logische resultaat was. De gewaagde veronderstel ling van Bondareski, de secondant van Smyslov, bleek echter juister te zijn: het punt ging naar de oud-wereldkampioen. Hoewel Smyslov slechts een zeer klein positioneel voordeel had, slaagde hij er spoedig in zijn tegenstander in grote moei lijkheden te brengen. Bij de 65ste zet zag ook Tal in dat verder verweer geen zin had. Grote belangstelling hadden de toeschou wers voor de partij KeresFischer uit de eerste ronde. In de laatste fase ging de stryd tussen de dame en de drie pionnen van Fischer en de toren, het paard en de drie pionnen van Keres. Fischer speelde het eindspel bijzonder sterk. In de 52ste zet gaf Keres op. Hoewel de nederlaag van Keres in de lijn der verwachtingen lag, kwam het einde toch sneller dan men vermoed had. Fischer nam direct na de hervatting een pion op de koningsvleugel en rukle toen met twee verbonden pionnen op. Keres kon het einde nog even uitstel len door een zwarte pion te nemen ten Zwemmen Niko Nestor, een 25-jarige Joegoslaaf, en Rudolfo Rodrigues, een 31-jarige Span jaard, hebben van de uitzonderlijk goede condities gebruik gemaakt en zijn er bei den in geslaagd binnen 13 uur het kanaal over te zwemmen. Nestor landde in de buurt van Dover na twaalf uur en zes minuten. De Spanjaard kwam op ongeveer dezelfde plaats aan wal na een tocht van 12 uur en 53 minuten. Beiden waren bij Koop Gris Nez gestart. Ook de 32-jarige Mexicaan Miguel Gon zales slaagde erin het Kanaal over te zwemmen. Hij kwam in de buurt van Dover aan wal na 14 uur en 44 min. koste van een paard. Doch dit was dan ook het begin van het einde. Zestien zetten had Benkoe nog nodig om de IJslander Olafsson tot overgave te dwingen, Olafsson moest een loper offeren voor drie zwarte pionnen. Daarna was het duel eigenlijk al beslist. In de partij FischerPetrosjan stelde de jeugdige Amerikaan de beslissing wel heel lang uit. Pas in de 68ste zet legde hij zijn koning om, een daad die de kenners al aanzienlijk eerder verwacht hadden, daar Fischer eigenlijk al bij het afbreken van de partij verloren stond. Smyslov had, in de partij tegen Keres, een pion achterstand. Ook hier stond het eigenlijk voordat de spelers voor de tweede maal achter het bord plaatsnamen al vast dat Keres wel moest winnen. Keres speel de zeer weloverwogen verder en gaf zijn landgenoot geen enkele kans. In de 60ste zet viel hier de beslissing. Hockey Ook tegen de Nederlandse bondsploeg heeft de Italiaanse selectieploeg weinig succes gehad. De Nederlandse hockeyers wonnen n.l. met 60 nadat zij bij de rust reeds een 30 voorsprong hadden. De Nederlandse ploeg speelde vrij aar dig in de nieuwe combinatie. Al kan men uiteraard nog niet te veel waarde hechten aan het spel, aangezien de Italiaanse te genstanders nog heel veel van het hockey spel bleken te moeten leren. De beste spe ler bij de Nederlanders was Van Dijck. Midvoor De Beer was weer geheel de oude en het bleek hem nog steeds niet aan enthousiasme en schotvaardigheid te ont breken. Hij scoorde drie van de zes doel punten. De andere kwamen op naam van de voor Van 't Hooft ingevallen Verloop, Vroonhoven Van Erven Dorens. Midvoor De Boer scoort het tweede doelpunt voor de Nederlandse honds- ploeg tegen de Italianen. Voetbal Het Nederlands amateurelftal zal dins dag 15 september een oefenwedstrijd spe len tegen de eerste divisieclub AGOVV. De wedstrijd vindt plaats op het terrein van Robur et Velocitas te Apeldoorn. VOETBAL. De D.W.V.-speler Burgers is als 21ste speler toegevoegd aan de cen trale trainingsgroep van de amateurs. Michel Kruin, de Surinaamse midden voor van Elinkwijk, die verleden jaar hoog genoteerd stond op de topscorerslijst, zal dit jaar waarschijnlijk niet meer in het veld komen. Kruin liep tijdens de trip, die Elinkwijk deze zomer naar de West maak te, een „knietje" op. Gisteren heeft een bezoek gebracht aan een chirurg, die oor deelde dat een operatie noodzakelijk was. Fulham, de pas gepromoveerde ploeg in de eerste divisie van de Engelse league, moest woensdagavond zonder internatio nal Johnny Haynes tegen kampioen Wol verhampton Wanderers spelen. En op de tribunes vroegen de toeschouwers zich voor de wedstryd alleen nog maar af, hoe groot de nederlaag wel zou worden. Tegen de mannen van manager Stan Cullis waren zij immers kansloos. Maar dat „kansloze" Fulham zorgde toch maar even voor de grootste sensatie van deze, weliswaar nog jonge, competitie. Met een 31 nederlaag werden de Wolves naar huis gestuurd. Het was de eerste nederlaag van Wolver hampton Wanderers in de laatste 18 leaguewedstrijden. De laatste ploeg die erin slaagde de Wolves te verslaan was Man chester United, dat op 21 februari met 21 zegevierde. Middenvoor John Doherty en rechts binnen Maurice Cook zorgden ervoor dat Fulham met een 20 voorsprong kon gaan rusten. Het werd, kort na de rust, zelfs nog 30 toen Alf Stokes, de onlangs van Tottenham Hotspur overgenomen links binnen, met een gericht schot scoorde. Een verwoed slotoffensief van de kam pioenen volgde, doch verder dan één tref fer van linksbuiten Norman Deeley kwa men zij toch niet. Voor een verrassing zorgde ook Man chester United. Op Old Trafford speelde de ploeg van Matt Busby tegen Leeds United. En aangezien beide teams uit de vijf voorgaande wedstrijden 5 punten be haald hadden, lag een gelijk spel in de lijn der verwachtingen. Het pakte echter alle maal anders uit, want met een 60 neder laag moest de ploeg uit Leeds naar huis terugkeren Door de nederlaag van Wolverhampton Wanderers en het gelijke spel in de wed strijd Tottenham HotspurWest Ham United behoudt Blackburn Rovers, dat zelf niet speelde, de eerste plaats op de ranglijst van de eerste divisie. De Rovers vergaarden in vijf wedstrijden 9 punten. Wolverhampton blijft met 8 punten uit 6 wedstrijden tweede. Tottenham Hotspur en West Ham United delen de derde plaats met 8 punten uit 6 wedstrijden. De uitslagen waren: Eerste divisie: Birmingham CityChel sea 11, Bolton WanderersArsenal 01, FulhamWolverhampton Wanderers 31, Leicester CityBlackpool 11, Luton TownManchester City 12, Manchester UnitedLeeds United 60, Nottingham ForestSheffield Wednesday 21, Totten ham Hotspur—West Ham United 2—2, West Bromwich AlbionNewcastle Uni ted 2—2. Fiorentina heeft woensdagavond de Eu ropese voetbalkampioen Real Madrid met 2-1 verslagen in een vriendschappelijke wedstrijd. Deze stand was al voor de rust bereikt. De Italianen namen in de 21ste minuut de leiding door Lojacono de ver grootten hun voorsprong in de 40ste mi nuut door Montuori. Eén minuut voor de rust zorgde Puskas voor een tegentreffer. Hoewel het een „vriendschappelijke" wedstrijd was, had de Nederlandse scheidsrechter Horn er zijn handen vol aan. Tijdens de tweede helft moesten of ficials en politie het veld opkomen om een gevecht tussen de spelers te be ëindigen. Nadat de politie de orde her steld had, werd de wedstrijd tien minuten onderbroken, om de spelers gelegenheid te geven af te koelen. Tegen het eind van de wedstrijd ontstonden er nieuwe moei lijkheden. Het leek dat een door Petris in geschoten bal door Santamaria met de hand gestopt werd. Ondanks de Italiaanse protesten, liet Horn doorspelen. Overigens was de overwinning van Fiorentina volko men verdiend. De Italianen speelden aanzienlijk beter dan Real. Advertentie Op de banen van het tennispark Duin- wijck aan de Joh. Verhulstweg in Bloe mendaal houdt de LTC Bloemendaal zater dag en zondag een groot invitatietoernooi, dat voor de lang niet verwende tennis- liefhebbers uit Haarlem en omgeving een buitenkansje belooft te worden. Tot de deelnemers behoren de drievoudige natio nale kampioen Lex Karamoy, Hans van Dalsum, de veel belovende jeugdige Rob Gurowitch die vorig jaar het toernooi op zyn naam bracht, de Utrechtse kampioen C. toe Water, de winnaar van het Groenen- daal-toernooi, dé Amsterdammer G. de Jong, diens stadgenoot de DDV'er D. Stradmeijer, de geroutineerde oud-rang- lystspeler Theo Kramer, de bekende bad- mintonspeler Freddy Sonneville en de Haarlemse kampioen Cees Nieland. Ook voor het damesenkelspel heeft men een select gezelschap geïnviteerd. Het zijn mej. H. v. Rijn, die haar beker zal moeten verdedigen tegen de oud-jeugdkampioene Hennie Ruinen uit Amsterdam, de ge routineerde Dash-speelster mej. H. van Buuren, de Thor-RW-speelsters J. Burge- meestre en I. Pufkus, de in Haarlem niet T ennis onbekende Loekie van Beest uit de hoofd stad, Kea Okker als invalster voor Joyce Marinkelle die aan hockey de voorkeur geeft en Toos Schouten, a*« vertegen- worodigster van de organiserende vereni ging. Men zal een tribune plaatsen die aan driehonderd personen een zitplaats biedt. Programma Zaterdag begint men om half drie met de singles; Toe Water ontmoet Stradmeijer en Gurowitch komt tegen De Jong op het gravel, hierna speelt Van Dalsum tegen Nieland en Kramer tegen Sonneville. De halve eindstrijd begint zondag om elf uur, om drie uur gevolgd door de eindstrijd, waarin normaal gesproken Van Dalsum en Gurowitch elkaar zullen ontmoeten. Voor het damesenkelspel luidt het pro gramma: 2.30 uur: mej. Ruinenmej. v. Buuren; mej. Burgemeestremej. v. Beest; 3.30 uur: mej. Okkermevr. Pufkus; mej. Schoutenmej. v. Rijn. De halve finale begint zondag om tien uur, de eindstrijd om half twee. Voor het gemengd dubbelspel luidt de samenstelling van de dubbels en het pro gramma als volgt: zaterdag half vijf: mej. Burgemeestre/v. Dalsum tegen mevr. Puf- kus/Sonneville; mej. v. Rijn/Kramer tegen mej. v. Beest/De Jong; mej. v. Buuren/Gu- Het aantal winnaars van de eerste prijs in de KNVB-toto deelnemers met i4 goede uitslagen is de afgelopen dagen opgelopen tot zes. Zij delen 96.830 gulden. Voor de tweede prijs van 41.495 gulden komen 108 deelnemers in aanmerking met 13 punten. Woensdagavond werden voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker drie wedstrijden gespeeld. In Wenen speelde sportclub Wien met 00 gelijk tegen Petrolul Ploesti, de Roemeense kampioen. Voor een kleine sensatie zorgde voorts in Luxemburg de kampioen van het Groot Hertogdom, Jeunesse d'Esch, door Lodz met een 5—0 nederlaag naar Polen terug te sturen. In Belfast won Linfield tenslotte met 2—1 van Göteborg, een stand die bij de rust al bereikt was. In alle drie gevallen was het de eerste wedstrijd tussen de beide clubs. rowitch tegen mej. Ruinen/Toe Water. Zondag wordt het programma geopend met het duel tussen Kea Okker en Lex Karamoy en het Bloemendaaldubbel Toos Schouten en Cees Nieland (aanvang 9 uur). Om twaalf uur volgen de eindstrijden van het gemengd dubbelspel, met als slot van het toernooi om vier uur de finale. Het is moeilijk te voorspellen wie hier tot de finalisten zal gaan behoren. Zaterdagavond houdt men op Duinwijck voor de deelnemers aan het toernooi een tuinfeest. Het B- en C-toernooi In de kwarteindstrijden van het B-toer nooi versloeg de Haarlemse jeugdkampioen Tom Okker zijn tegenstander Hoogenstra- ten met 6-4 en 6-2, klopte J. v. Hoorn de voorzitter van de organiserende vereni ging F. Joosse met 8-6, 6-0, bleef J. Brand- se baas over T. Groen (6-4 en 6-2) en won A. v. d. Hof met 2-6, 6-2 en 7-5 van H. ter Meulen. Tom Okker speelt vanavond om zes uur voor de halve-finale tegen J. v. Hoorn. Brandse ontmoet v. d. Hof. Yvonne Harms won haar single van mej. B. Snijder met 6-0 en 6-2 en zal in de hal- ve-eindstrijd van het dames-enkelspel uit komen tegen mej. N. Uurbanus. Voorts plaatste mej. Th. v. Hoogen zich voor de halve-finale. In de kwarteindstrijden van het heren dubbelspel bleven Schlattman en Van Maanen baas over Sabbé en De Graaf (6-1 en 6-0) en zullen in de halve-eindstrijden aantreden tegen Tom Okker en Hans Sik- kes, die met veel souplesse zegevierden over Barend en De Vilder, 6-1 en 6-2. De dames Gerssen en Verhoef moesten met tweemaal 6-3 de kracht van het jeug dige duo Harms-Sikkes erkennen. Yvonne Harms en Milly Sikkes zullen vrijdag avond om zes uur via de dames Schaap en De Jong die mevr. In 't Hout en mevr. Hinlopen met tweemaal 6-3 terug wezen de eindstrijd van het dames dubbelspel trachten te bereiken. De kwart-eindstrijden van het gemengd- dubbelspel brachten de volgende resul taten: mevr. Lunbeck en v. Hoorn versl. mevr. Hinlopen en Joosse 6-1, 6-1; mevr. en heer Gaus versl. mevr. Kauling en Hen driks 6-3, 2-6, 6-1; mevr. Schoone en De Vilder versl. mevr. In 't Hout en Hinlopen 4-6, 6-3, 6-0; mej. Harms en Koenders ver sloegen mevr. en heer Barend 6-2, 6-3. Mevr. Schoone en haar partner spelen van avond om zes uur de halve-eindstrijd tegen Yvonne Harms en Koenders en me vrouw Lunbeck en v. Hoorn ontmoeten zaterdagmiddag het echtpaar Gaus (3.30 u.). De resultaten van de kwart-eindstrijden heren-enkelspel in het C-toernooi luidden: J. Ong versl. A. Koster 7-9, 6-1, 6-4; R. v. Schagen versl. L. v. Schagen 6-0, 6-1; G. Smith versl. R. v. Rode 9-7, 10-8; F. Dei- bel versl. J. v. Paradijs 6-3, 6-3. Halve eindstrijd: G. Smith versl. F. Dei- bel f-3, 7-5. De kwart-eindstrijden dames-enkelspel: mevr. J. v. Zijl versl. mevr. A. Rupert 6-1, 7-5; mej. L. Schmeink versl. mej. M. v. d. Raadt 6-2, 2-6, 6-2; mej. W. v. Denderen versl. mej. C. Mudde 7-5, 6-3. Boksen De Nederlandse halfzwaargewichtkam- pioen, Wim Snoek, is gisteravond in Lima door de Peruviaanse titelhouder Mauro Mina verslagen tijdens een wedstrijd van tien ronden .Snoek woog 80 kg en Mina 79 kg. WIELRENNEN. De Belg Van Steen bergen heeft de Grote Prijs van Bras- schaat, een wegwedstrijd over 150 km, ge wonnen. Hij reed de afstand in 3 uur en 42 min. Onze landgenoot Stolker werd zesde. De Roo eindigde als elfde en Damen bezette de negentiende plaats.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 15