De Gaulle wacht opening van UNO-Assemblee af fray M__ f Moment opname r Van dag tot dag Achterblijvers Woensdag of donderdag voor radio en televisie verklaring over Algerije EEN SIGAARTJE DAT U KUNT ROKEN ALS SIGARET <~Pracitóteel j Eerste A.W.W.-uitkering waarschijnlijk in november Mysterieuze explosie aan boord van een vliegtuig Mevrouw Van Itallie - Van Embden overleden Britse geleerden: Menselijk lichaam loost overmatig strontium-90 Proef met driejarige jongen Rijden onder invloed Amsterdamse advocaat kreeg f 5000 boete DE VIERDE MANIER VAN ROKEN WILLEM II DOE DE 14-DAGEN TEST! 20 STUKS F 1.60 Caryl Chessman Spaanse verkeersagenten Op de met minder werk de mooiste glans Veertienjarige jongen heeft de heidebranden in Apeldoorn gesticht pONDERDAG 10 SE x TEM B ER 1959 Toen de minister van Sociale Zaken en zijn staatssecretaris enige weken geleden de spelregels voor de gedifferentieerde loonpolitiek onthulden, heeft vooral staats secretaris Roolvink te kennen gegeven, dat er niet alleen koplopers zouden zijn, zoals de metaalindustrie, die uit een ge stegen produktiviteit een loonsverbetering zouden kunnen verwezenlijken, maar ook economische achterblijvers. De bedrijfs takken met een gelijkblijvende produkti viteit en/of rentabiliteit zouden zeker niet vóór 1961 voor looncorrecties in aanmer king komen. Geen enkele onderneming wordt graag in het hoekje der achterblijvers ingedeeld en dat geldt des te meer wanneer men er van overtuigd is zijn taak naar beste we ten te verrichten, zonder overigens veel invloed te kunnen oefenen op de omvang van de omzet en de opbrengsten. De voor zitter van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging van Transportondernemingen (K.N.V.T.O.) en zelf directeur van een grote Brabantse streekvervoersonderne- ming, mr. D. van Setten, heeft vandaag op een bijeenkomst van zijn organisatie in Limburg voor dat aspect van het nieuwe loonbeleid aandacht gevraagd. In de eer ste plaats gaat het om een bedrijfstak, waarin althans wat het personenver voer betreft de produktiviteit slechts in uitzonderingsgevallen kan worden opge voerd, terwijl de rentabiliteit ongunstig wordt beïnvloed omdat de overheid de ver voerbedrijven slechts schoorvoetend in de gelegenheid stelt hun tarieven aan te pas sen aan de stijgende kostprijzen. Hier wreekt zich een oud, vooroorlogs zeer. De basis voor de huidige tarieven wordt na melijk nog steeds gevormd door de af- braakprijzen uit de crisisperiode. Na de bevrijding heeft men van overheidswege de gelegenheid verzuimd de tarieven op te trekken tot een economisch verantwoord niveau, hetgeen toen weinig verzet bij het publiek zou hebben ontmoet en de ver voerbedrijven de gelegenheid zou hebben geboden tot versteviging van hun interne structuur. Nu komt men steeds met elke tariefsverhoging achteraan de toestem mingen worden pas verleend wanneer er werkelijk geen speld meer tussen te krij gen is met het gevolg, dat het psycho logisch effect bij het publiek bijzonder on gunstig uitpakt. De verhoging der spoor-, tram- en bustarieven is dan immers het sluitstuk van een al veel eerder ingezette duurte-spiraal. Bedrijven welke op een smalle economi sche grondslag werken zijn uiteraard ook beperkt in hun mogelijkheden op het ge bied van de loon- en arbeidsvoorwaarden. Voor een deel valt daaruit het soms ont stellende verloop onder het personeel van vervoerbedrijven te verklaren, waarbij de directies vaak de grootste moeite hebben nieuwe mankracht aan te werven. Het thans vigerende loonbeleid houdt het we zenlijke gevaar in, dat de discrepantie tus sen de verschillende bedrijfstakken, wat betreft hun aantrekkingskracht op de ar beidsmarkt, nog groter werdt dan zij nu al is. Onderbezetting van de personeels sterkte bij de vervoerbedrijven zal tot een wezenlijke beperking van het dienstbetoon moeten leiden, hetgeen een voor velen on verwachte consequentie van de gedifferen tieerde loonvorming zal blijken te zijn. Wanneer de Algemene Weduwen- en Wezenwet zoals algemeen wordt ver wacht op 1 oktober in werking treedt, zullen de pensioenuitkeringen in het kader van deze wet de zesde en zesentwintigste van de volgende maand worden uitbe taald. Dit vernamen wij van het departe ment van Sociale Zaken. Evenals dit bij de uitkeringen van de invaliditeits- of ouderdomsrente het geval is, zal in de toe komst de betaaldatum van de A.W.W. in september vallen. De uitkeringen inzake de A.W.W. ge schieden door de Raden van Arbeid, maar wanneer men daarenboven een rente in gevolge de Invaliditeitswet en/of Ouder domswet 1919 ontvangt, neemt de Sociale Verzekeringsbank te Amsterdam in een gecombineerd bedrag de betaling op zich. De bewijzen van pensioentoekenning zul len de betrokkenen binnenkort van een van beide genoemde instellingen tegemoet kunnen zien. MEXICO STAD (Reuter) Aan boord van een Mexicaans vliegtuig dat met vijf tien passagiers op weg was van Mexico stad naar Merida, heeft zich een geheim zinnige ontploffing voorgedaan, waardoor enige inzittenden werden gedood. Het toe stel maakte een noodlanding bij Poza Rica. Toen de explosie zich op een hoogte van 3.900 meter had voorgedaan, sprong een uit Rusland afkomstige zakenman, de 57-jarige Eugenio Pollowski, uit het toe stel. In de staat Vera Cruz werd zijn stof felijk overschot gevonden. Een voorlopig onderzoek zou hebben uit gewezen dat de explosie veroorzaakt is door een koffer met buskruit die Pollowski waarschijnlijk voor enkele bevriende ja gers bij zich had. De Mexicaanse pers noemt hem de dader van de aanslag. An dere veronderstellingen waren, dat de aanslag gericht was tegen de oliemagnaat Apolinar Jiminez, die verwondingen op liep, of tegen een accountant, die „belang rijke documenten" bij zich zou hebben ge had, die nu zijn verdwenen. Volgens me vrouw Pollowski had haar man geen vijan den. Hij was op weg om een zakelijke transactie te sluiten. (Van onze correspondent in Parijs De enige onthulling, die president De Gaulle gisteren in de ministerraad over zijn Algerijnse plannen heeft gedaan lijkt de mededeling dat hij woensdag voor ra dio en televisie een publieke verklaring over dit onderwerp af zal leggen. Mis schien zo heeft de minister van Voorlich ting laten doorschemeren, wordt het wel donderdag. Eerder wenst De Gaulle ech ter nog niets te zeggen, omdat er dan in de wereld te veel belangstelling is voor de heer Kroesjtsjev, die woensdag in de Verenigde Staten aankomt. De verklaring over Algerije zal ook onmiddellijk volgen op de plechtige openingszitting van de UNO-Assemblee en het is geen geheim, dat De Gaulle zich, over de hoofden van zijn landgenoten heen, vooral ook tot dit hoge, of tenminste machtige, gezelschap wil richten. Verscheidene waarnemers geloven, dat De Gaulle aan de grondbeginselen van Frankrijks Algerijnse politiek'weinig zal veranderen. Het valt inderdaad moeilijk te verwachten, dat het staatshoofd zich in een plechtige verklaring openlijk zal uit spreken tegen premier Michel Debré, die de laatste dagen weer geen gelegenheid voorbij laat gaan om de Franse „rechten" op Algerije te onderstrepen. In de regering moet De Gaulle gisteren opnieuw zijn waardering voor de actie van het Franse leger in Algerije hebben uit gesproken en men neemt zeker niet aan, dat de pacificatie plotseling zal of kan worden stop gezet. Uit Algerije waaien niettemin weer geruchten over, dat de extremisten, die op 13 mei vorig jaar de stoot gaven tot de ondergang der vierde republiek, zich opnieuw gereed zouden houden om in te grijpen indien De Gaulle in hun ogen te ver zou willen gaan. Voor het ogenblik lijkt het echter niet dat deze scherpslijpers dit keer opnieuw op de ac tieve steun van het leger zouden kunnen rekenen. In grote meerderheid staat het leger nu wel achter Parijs, doch in die omstandigheid ligt zowel de kracht als de zwakheid van De Gaulle. De zwakheid, omdat men reden heeft te vermoeden, dat De Gaulle tijdens zijn laatste reis door Algerije de legerleiding gerust heeft moe ten stellen, zo geen garantie gegeven over zijn diplomatieke initiatieven. Tot nader order lijkt men daarom wel te mogen aannemen dat De Gaulle zich er in zijn verklaring van woensdag voor namelijk toe bepalen zal, de „make-up" van zijn diplomatieke activiteit een wat vriendelijker aanzien te geven, zonder ech ter aan de essentiële doeleinden veel te wijzigen. In diezelfde geest heeft De Gaulle zich met zo veel succes jegens pre sident Eisenhower in Parijs gedragen. Het woord „auto-determinatie", dat De Gaulle na zijn laatste terugkeer uit Algerije voor het eerst lanceerde, zal het vriendelijke aanzien van die „make-up" vermoedelijk vooral moeten bepalen. (UPI) President De Gaulle heeft de stafchef van het Franse leger, de 61-jari- ge'generaal Henri Zeiler, op nonactief ge steld. Voor dit besluit is geen reden ge- Te Trogen in Zwitserland, waar zij sinds enkele jaren woonachtig was, is op bijna 89-jarige leeftijd overleden mevrouw H. W. B. van ItallieVan Embden, we duwe van de bekende Leidse hoogleraar dr. Leopold van Itallie. Mevrouw Van ItallieVan Embden was op 22 oktober 1870 te 's-Gravenhage geboren. Na de hbs voor meisjes te hebben doorlopen volgde zij litteratuurcolleges aan de rijksuniver siteit te Leiden. Zij is een vooraanstaande strijdster geweest voor het vrouwenkies recht en de emancipatie der vrouw. Zij is lid geweest van de gemeenteraad van Lei den en tot 1927 van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. Voor de Vrijzinnig-De mocratische Partij heeft zij van 1928 tot 1933 zitting gehad in de Tweede Kamer. Voorts is zij hoofdbestuurslid van ver scheidene verenigingen op sociaal gebied geweest. Als schrijfster heeft, zij naam ge maakt door de publikaties van „Sprekende portretten", interviews met bekende staats lieden in binnen- en buitenland. geven. Na afloop van de vergadering van de ministerraad deelde een woordvoerder mee dat generaal Zeiler „weer terugge steld was op nonactief". Generaal Zeiler werd door De Gaulle in actieve dienst geplaatst, toen hij vorig jaar weer Frankrijk's eerste man werd. Zeiler wordt nu opgevolgd door de 56-jarige ge neraal Demetz, die sinds 1956 legercom mandant voor het gebied van Metz in Frankrijk is geweest. De minister van de strijdkrachten Guillaumat, wijdde in een brief woorden van lof aan het adres van generaal Zeiler, die, naar hij zei, het land gediend heeft met onuitputtelijk on derscheidingsvermogen en efficiency. YOR K(UPI) Drie Britse deskundi gen op het "gebied van radioactiviteit en geneeskunde hebben een driejarige jon gen een maand lang nauwgezet geobser veerd met het doel na te gaan of stron tium 90 (de neerslag van een bestanddeel van kernproeven), dat opgenomen is in voeding en drank bloed- en beenkanker ve oorzaakt bij kinderen en of deze stof, die nu neerkomt in verschillende delen van de wereld geesteziekte en afwijkingen in toekomstige generaties veroorzaakt. Hun conclusie is, dat strontium 90 geen gevaar vormt voor het menselijk geslacht. Zij hebben geconstateerd, dat de hoe veelheid strontium 90, die het lichaam bin nenkomt met het voedsel duizenden keren groter is dan die door het lichaam wordt geabsorbeerd. Er moet volgens hem een orgaan in het lichaam zijn, dat zorgt voor de afschei ding van deze gevaarlijke stof en ervoor zorgt, dat er van de vroegste jeugd af een radioactief evenwicht bestaat. De jongen absorbeerde naar het schijnt een vijfde van de radioactiviteit, die hij binnenkreeg. De drie experts waren professor W. V. Mayneford, dr. R. C. Turner en dr. J. M. Radley, allen van het kankerinstituut in Londen. De naam van de jongen werd niet bekendgemaakt, aangezien zijn ouders, die met het experiment instemden, niet wil len, dat hij zich er op laat voorstaan. De drie geleerden hebben van het experiment een rapport opgemaakt voor de jaarlijkse bijeenkomst van de Britse vereniging ter bevordering van de wetenschap. Dit is nu al de tweede keer dat de ver dachte Van M. voor het onder invloed rijden van alcohol terecht moet staan. En bijzonder treurig is dat het hier een lid van onze balie betreft. Ik eis daarom een geldboete van vijfduizend gulden of een maand hechtenis, een maand voorwaarde lijk met twee jaar proeftijd en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vier jaar. aldus de officier bij de Utrechtse rechtbank in de zaak tegen de 41-jarige Amsterdamse advocaat mr. C. L. van M. De officier kwam tot deze bijzonder hoge eis, daar de advocaat naar zijn eigen schatting een inkomen van ongeveer 40.000 gulden per jaar geniet. De ver dachte had op een avond in juni met zijn auto zo gevaarlijk door de Kanaalstraat in Utrecht gelaveerd, dat de politie het nodig oordeelde in te grijpen. De raads man van de advocaat voerde aan dat de oorzaak van het zig-zag-rijden van zijn collega gebrek aan voedsel was geweest. Zijn cliënt was bovendien bijzonder ver moeid geweest, had die dag onder meer twee lange vergaderingen moeten bij wonen. Pleiter concludeerde dan ook dat de drank niet de oorzaak was geweest van verdachtes slechte rijden. Hij verzocht vrijspraak. De politierechter vonniste overeenkomstig de eis. Advertentie NIEUW! Tot nu toe kon U een sigaar, een pijp of een sigaret roken maar nu is er een totaal nieuw en sportief rokertje bijgekomen: Filter No. 3 van Willem II. Wat is het? Een sigaartje dat U kunt roken als sigaret. Gemaakt van eerlijke tabakken en met een prima „doordacht" .filter. De naam Willem II garandeert U in alle opzichten kwaliteit! Vraag Uw sigarenwinkelier vandaag nog Filter No. 3 van. Rook twee weken Filter No. 3 van Willem II en ontdek dat U deze vierde manier van roken om vele redenen steeds meer gaat waarderen dat U ook meer gaat genieten van Uw rokertje! q Luister a.s. zondag 12 uur naar de Pete Felleman show U aangeboden door Willem II. 208 mtr Radio Luxemburg. Opnieuw wordt gepoogd de executie van Caryl Chessman te vertragen. De litteraire agent van de ter dood veroordeelde auteur heeft een verzoek om uitstel van executie ingediend. Joheph Longstreth stelt dat de executie van Chessman, welke is vastge steld tegen 23 oktober, hem zou beroven van een belangrijke getuige in een zaak die door de „grand jury" van Marin Coun ty aanhangig is gemaakt. Een voorlopige „hearing" in deze zaak is tegen 28 september bepaald. Wie deze dagen een verkeersovertreding maakt in of bij de Lijnbaan te Rotterdam maakt kans hierop geattendeerd te worden in het Spaans. Twee verkeersagenten uit Barcelona surveilleren er namelijk ter opluistering van de Veilig Verkeersactie, die de winkelpromenade in samenwerking met de Vereniging voor Veilig Verkeer tot 20 september voert. De Spaanse agen ten zullen opgevolgd worden door col lega's uit Milaan, Brussel en Parijs. Van een vakantie-filmrolle tje komt nu plotseling weer dat kortstondige tafereel terug: een kleine jongen, gehurkt op een zandpad dat zich mul tus sen weilanden en dennenbossen slingert. Hij heeft een stokje gevonden, waarmee hij op het grijze zand tekent. Links van hem staan koeien in het groen, rechts is de donkere zoom van een ondoordringbaar sparren woud. En tot in alle verten van het zomerse Brabantse land is buiten ons geen leven de ziel te zien of toch wel. Een levende ziel kan men hem nauwelijks noemen, aange zien hij één en al lichaam is. Een lichaam in zwarte pij, een hoofd met grijs haar in een nette krans, een priester die zich met ferme stap tevoet van het dorp naar het een zame klooster aan de Belgische grens begeeft. Hij heeft de toog opgebon den en een proviandtas aan een riem op de rug. Zijn wan delstok prikt met onversaagde levensmoed en rechtschapen heid naast hem bij iedere stap. Hij houdt, het pad zo vroom en zo oprecht, dat hij op de kleine jongen stuit en stilstaat. De foto heb ik genomen toen hij verder ging ik heb hem dus misbruikt als stoffering van de achtergrond en om te laten uitkomen hoe klein de jongen was. Doch het inter mezzo was niet te fotograferen omdat het zo kort en immate rieel was: een korte poos van stilstand en een enkel woord. Hij boog zich, leunend op zijn stok, over de tekening en zijn schaduw op het zand deed de kleine jongen verlegen op kijken. „Zo, zo, manneke", zei hij peinzend. „Wat kunt gij vaar dig tekenen. En zo precies. Dat is een stier, dat zie ik van hier." De kleine jongen had ge wild dat het een koe zou wor den, doch een enkel onderdeel was mistekend weergegeven. „Een koe", zei hij zachtjes. „Nee, manneke, daar moet ik tegenop komen", zei de pater met een knipoog naar mij. „Een stier is het. Kijk, zó zou het een koe zijn." En hij bracht met de punt van zijn wandelstok een verandering aan in de gestalte van het beest. „Nou weet ge het ver schil. Tekent gij maar vrolijk verder maar als ge mij wilt uittekenen, doe dat dan als ik wat verder ben. Want ik ben niet meer zo mooi vandaag aan den dag, ziet ge." En hij vatte zijn stok wat steviger vast, zette er opnieuw de pas in en vervolgde zijn pad. En zo, met de rug naar ons, loopt hij op de foto weg naar de verte, waar het klooster silhouet hem een baken was. Nu weet de kleine jongen voor altijd het verschil tussen een koe en een stier. Hij heeft daar een priester voor nodig gehad en gekregen. Een man die in zijn eenvoud van ge dachten niets anders deed dan een klein mensje wat wijzer maken niet in een strenge catechisatiekamer, niet in een weelderige kathedraal, doch in de tempel van het leven, on der de koepel van een blauwe lucht met wolkjes als engelen gewaden en tussen de pilaren van het dennehout, dat naar wierook riekt. Ik geloof en ben er zeker van dat onze wereld de ont moetingsplaats is tussen wij zen en leergierigen, tussen mensen die weten en mensen die weten willen, tussen pries ters en leerlingen. Doch niet allen die de toog dragen en het ambt dienen, behoren bij de eerste en niet allen die het burgerlijke leven staan be horen tot de tweede groep. Niet de kleding of de bul maakt uit, wie leraar of leer ling is. Soms gaat het samen, zoals daar op dat zandpad in het Brabantse land. Doch het was niet de zwarte toog, noch de geschoren kruin, die het juiste woord deden vinden. Het was de geboren leraar, de verheven mens binnenin, die zijn wijsheid mededeelde in een vrolijk, minzaam woord dat vruchten droeg. En zo bezien wandelen priesters en gelovigen door el kander heen beurtelings priester en dan weer leerling zijnde, naar gelang van hun ontmoetingen. Het zal zijn als of men dijken doorsteekt: het hoge water vloeit in het lage en deelt zijn niveau tot vol komen gelijkheid. Wie een wijzer mens ontmoet dan hij zelf is, zal leerling moeten zijn. Wie een hongerende tegen komt, zal zijn wetenschap met hem moeten delen. En zeg niet dat alle kinderen onwijs en alle volwassenen wijs zijn. Want een kind kan in zijn argeloosheid de wijze bescha men. En zeg niet dat het pries- telijke ambt niet voor vrouwen openstaat. Want een vrouw kan vervuld zijn met de wijs heid van het leven en daarvan mededelen aan de mannen die verzuimd hebben, het leven te beleven. Misschien is het niet zeer belangrijk, het verschil te we ten tussen een koe en een stier. Doch wel belangrijk lijkt het mij, dat een mens een ver lossend en inlichtend woord weet te vinden zonder te kwetsen, zonder eigengereid te zijn, zonder zich te laten voor staan op zijn kennis of er varing. En nog belangrijker moet het zijn, te weten dat wij allen in onszelf ontdekkingen doen voor alle anderen. Al lerarend en lerend gaan wij met elkan der om, wij trekken elkander omhoog en breien steek voor steek aan de cultuur die onze erfenis wordt. In de volgende dagen van onze omzwervingen door de Brabantse grensstreek, tot aan het klooster toe, hebben wij de pater niet meer terug gevonden. Het zal ook wel niet nodig zijn geweest. Hij had zijn taak volbracht en was wellicht plotseling ergens leer ling geworden, devoot luiste rend naar wijsheden die hij nog niet kende. Ergens in een hoek van de grote tempel met het dak van blauw en de pilaren van geu rend, groeiend hout. J. L. Desillusie Ik herinner me een kleine jongen, een tenger kereltje, met grote verlangogen en een wondere fantasie, waar hij graag in weg-droomde. Van een tante had hij, na wat vriendelijk zeuren, een dubbeltje ge kregen, want hij wilde iets, daar op die grote kermis met een caroussel, een stoomdraaimolen, met een prachtig orgel dat vanzelf draaide en zo nu en dan een wilde kreet als van een nood-hoorn. En die schommels met echte matrozen, die heel hoog durfden te zwieren tot aan het zeildoeken dak. van de tent. Maar m.et dat dubbeltje wilde hij „iets", een stil maar dringend verlangen dat in hem was vroeg daarom. Hij had een enor me ronde tent gezien met paarden, echte paarden waar je op kon rijden, zoals de rovers dat konden en de huzaren en de Indianen. Daar stond hij dan, ineens tussen de mensen, vóór het houten platform, waar je over moest lopen om bij een deftige mevrouw te komen, met goud-blond haar en veel ringen en oorbellen met diaman ten. Als in een droom liep hij nu naar die dame in dat glazen huisje „Entree vijf tien cents, kinderen tien cents" stond er. Hij reikte met het dubbeltje in zijn handje tot boven zijn hoofd en de dame pakte dat dubbeltje alsof het voor haar helemaal niets was, ze mikte het achteloos in een bak met nog veel meer geld, en ze gaf hem een kaartje. Hij draaide even onhandig om zijn as tot die grote meneer in het prachtige pak met gouden pet en tressen hem naar bin nen duwde. Daar, bij het luiden van een bel kwamen de paarden, die op een hoop stonden, gehoorzaam aangelopen. Hoe kwam je nou óp zo'n paard? Het was toch wel heel erg groot en het had stijgbeugels waar je je voeten in moest steken. Een juffrouw tilde hem er op. Daar zat hij dan. Hij kreeg de echt-leren teugels in zijn handjes. Hij was nu een prins, die van Doornroosje, of die andere die Sneeuw witje weer levend had gemaakt. De paarden begonnen na een bel hun ronden, alleen z ij n paard bleef staan. De juffrouw met het zwart fluwelen bandje óm de hals en de grote rode oor bellen hield de teugel van zijn paard nog stevig vast met de rechter hand, de linker hield ze hem, geopend, nog voor. „Ik heb al betaald aan die mevrouw daar!", wees hij naar het glazen huisje met de diamanten dame. „Ewel", kwam er hees van achter het fluwelen bandje, „dat was voor den en tree. Ge mot hier nog voor den toer apart betalen". Het jongetje zweeg, er kwamen tranen in zijn ogen. Met een geroutineerde arm zwaai van de juffer stond hij weer op de houten vloer. Het paard ging meelopen met de an deren, zonder berijder. Even bleef hij nog kijken. Toen, als in een angstige droom, liep hij weer langs het rode gordijn met de gouden kwasten; in een waas zag hij de meneer in al zijn goud, de dame met de diamanten trommelde verveeld op het tafelblad vóór haar. Dat hele houten plan kier moest hij oversteken, alleen, terug naar de mensen die er voor stonden en allemaal naar hém keken nu. Het was als of hij ze hoorde schaterlachen met gillende uithalen. Het kereltje met de grote droom-ogen kreeg later nog vele desillusies, maar die éne, toen, op die zon-overgoten kermis- middag, heeft hij altijd voor iedereen ge heim gehouden. In dit stukje geeft hij het vrij aan de wereld met al haar mensen. Jan van Ees Advertentie Alleen Peli wrijfwas bevat bovendien Vlidosol tegen houtworm grote doos 58 ct reuze bus 115 ct 'n Er dal produkt, dus goed! De Apeldoornse politie heeft een 14-jari- ge scholier aangehouden, die in de afge lopen zomer tientallen branden heeft ge sticht. Deze jongen heeft ook vijf heide- brandjes aangestoken, die zaterdag in Apeldoorn gewoed hebben. Meer dan vijf tien andere branden heeft hij eveneens ge sticht, onder meer de heidebrand op de Wapenberg te Ugchelen. waarbij een mi litaire tankwagen tijdens het blussings- werk verloren is gegaan. De knaap, die al les heeft toegegeven en door wiens toe doen een grote oppervlakte aan natuur schoon is verbrand, is voorlopig naar huis gestuurd.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3