Is SCHOUSvan 1854 um? kachel In orde? Commissie voor Laos is reeds gevormd; China waarschuwt Britse socialisten sluiten de rijen voor de stembus Amsterdamse Beurs Vakbeweging handhaaft de waterstofbom, maar verklaart zich tegen de raketbases De beurs van gisteren Minister Erhard krijgt het vakverbond niet mee Veertigurige werkweek toch aanbevolen in Stuttgart Overleg tussen Zweedse en Nederlandse metaal industrie Verdachte glans over weiland onthulde benzine schandaal Scheepvaart Vervofa Zukera-anrminces van paaina 8 GED. OUDE GRATWT 30 HAARLEM - TEL. 17530 DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT NEW YORK (Reuter) Argentinië, Ita lië, Japan en Tunesië, die zitting hebben in de door de Veiligheidsraad ingestelde commissie voor Laos, hebben woensdag hun vertegenwoordigers aangewezen die naar Laos zullen gaan om ter plaatse in lichtingen te verzamelen. Het zijn: brigade generaal Heriberto Ahrens (Argentinië), Rarritcrri di San Pietro (Italië), Sjinitsji Sjiboezawa (Japan) en Habib Bourguiba (Tunesië), een zoon van de Tunesische pre sident, die ambassadeur in Parijs is. Militaire waarnemers in Vientiane, de hoofdstad van Laos, geloven intussen dat de leden van de missie moeite zullen heb ben om de feitelijke gegevens over de strijd te verzamelen. Zij zullen wellicht het best met lichte vliegtuigen eenzame posten van het Laotische leger kunnen be zoeken. Maar daarbij zullen zij niet kun nen komen in de plaatsen, die de laatste AMSTERDAM Op het herstel van dinsdag werd gisteren een domper gezet. Over vrijwel de gehele linie vertoonde de markt lagere koersen. De handel was zeer kalm en van enige nervositeit was absoluut geen sprake. De hoofdoorzaak van de zwakke tendentie lag bij Wall Street, waar de slotkoersen aan de flauwe kant waren. Voor Amsterdam was dit een tegenvaller. In New York hangt nog steeds een verhoging van het officiële disconto boven de markt, terwijl de onzekerheden in Laos ook niet bevorder lijk zijn voor een hausse-tendentie. Naast Wall Street waren ook de Westduitse beurzen flauw met koersverliezen van 10 tot 30 punten. Al met al zag het er voor de officiële beurs in Amsterdam niet al te prettig uit, maar wie gedacht had dat ook het Damrak flauwe koersen te zien zou geven, kwam in zijn berekening verkeerd uit. De koersen waren inderdaad lager, doch men blijft vertrouwen hebben in de toekomst en is van mening, dat ook deze daling slechts van tijdelijke aard zal zijn. AKU noteerde een vijftal punten onder de vorige slotprijs. Philips was op 633 circa 10 punten lager en werd op die prijs gesteund door aankopen voor Zwitserse rekening. Unilever kwam op 633, een punt of zeven beneden de slotprijs van dinsdag. Kon. Olie was circa 3 gulden lager doch op pariteit New York. Vergeten moet ook niet worden, dat alle internationale waarden door de forse koersstijgingen van de laatste maan den zeer kwetsbaar zijn geworden. Daar om is het koersverlies van gisteren zeker niets bijzonders. KLM was ook lager in gevolge Wall Street. De scheepvaartsector lag vrijwel op het dode punt en de koersen waren door elkaar 1 tot 2 punten beneden die van dinsdag De cultuurmarkt werd volkomen genegeerd en was, vooral voor Deli, lager. De staats- fondsenmarkt gaf door elkaar lagere koer sen te zien. De reeds aangekondigde emis sies geven nu toch wel enige druk in deze afdeling. In de lokale sector was het even eens rustig en merendeels lager. Groot banken beneden de vorige slotprijs. Claims Wessanen's werden voor het eerst op de incourante markt verhandeld bij een taxatieprijs van 1600 tot 1650 per claim per aandeel van nominaal 1000. Claims Uitgeversmaatschappij Misset kregen een onveranderde adviesprijs van f 800. Aan delen Vromen Papier werden eerder iets hoger getaxeerd op de bevredigende gang van zaken over het eerste halfjaar 1959. Prolongatie 3 pet. (ANP) NEW YORK De Newyorkse beurs vertoonde eerst opnieuw een neergaande lijn, maar her stelde zich later en eindigde met een enigs zins lagere balans. Op het laagste punt waren er dalingen van een tot ruim vier dollar. American Motors, dat eerst VA dol lar daalde en later eindigde met een kleine winst, was voor de zesde keer het best verkoopbaar. Staal herstelde zich van een daling die meer dan twee dollar bedragen had, Du Pont van een daling van bijna acht. Goodyear, dat ruim 2 punten gedaald was, vertoonde ook een opgaande lijn. Chrysler en American Can en Westing- house Electric boekten kleine winsten tegen sluitingstijd. Spoorwegen bereikte een nieuwe gemiddelde recordlaagte van dit jaar maar ging tenslotte toch weer om hoog. Vast waren Norfolk en Western en Union Pacific. De handel nam toe. toen de prijzen tegen het einde van de markt beter werden. Daarvoor lag de handel aan zienlijk beneden het peil van daarvoor De totale omzet was 3.030.000 aandelen Van 1214 fondsen waren 245 hoger en 789 lager. Het industriegemiddelde kwam van 642.69 op 637.67, dat van Spoorwegen van 156.19 op 155.32 en dat van Openbare Nutsbedrijven van 89.33 op 88.92 (UPTl 3-3 Nederl. '47 3 °/r> Nedl. 1962/64 Woningbouw 6% Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank.... Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers Heden gisteren 13.45 u 93% QR7/6 94 yo/8 111 99 111 81 93% 93% 89% 97 369% 365 623 623 A 244 243 568 567 302 302 397 396 632% 628% 243 631 Yi 626% 211/4 210 164% 164 720 720 162,90 162,40 325 322 98 97 f 126, f 124, 163 164 162 160% 142% 141 14054 140 248 248 150 149 171, f 170,— 316 312 163 163 245 243 295 291 274 65' 'in 64% 55% 55% 102% 103 55", 54 V, 79 A 79 24% 24 weken in het nieuws zijn geweest. De post Sam Teu, ten zuidoosten van Samneua, is namelijk door het leger ontruimd. De kleine landingsbaan bij deze plaats wordt nog wel door regeringsvliegtuigen gebruikt doch dit terrein zou te onveilig zijn voor de UNO-commissie. Hetzelfde zou gelden voor het gebied langs de rivier de Ma, in noordelijke richting, waar de rebellen en Noord-Vietnamezen de vorige maand zijn gesignaleerd. Een UNO-ambtenaar in Parijs, D. Blickenstaff, is aangesteld tot secretaris van de subcommissie. Ook van de waar- nemersgroep in Libanon was Blickenstaff secretaris. De Nederlander Jacq. F. Engers is benoemd tot plaatsvervangend secreta ris van de subcommissie. De heer Engers is hoofdambtenaar van de afdeling politieke zaken van de UNO en hij maakte reeds vroeger deel uit van UNO-missies naar India, Pakistan, Korea en de Balkanlanden. TOKIO (UPI) De communistisch Chinese minister van Buitenlandse Zaken, Chen Yi, heeft verklaard dat de UNO niet het recht heeft zich met de toestand in Laos te bemoeien. Chen, die op een receptie in Peking sprak, onderschreef een officiële Noord- vietnamese verklaring van woensdag, waarin de instelling van een UNO-com missie voor Laos werd verworpen. „Elke poging zich te mengen in de kwes tie Laos door middel van de UNO zal de spanning in dit gebied slechts verergeren en zal niet in het belang zijn van een oplossing van de kwestie," aldus de Chi nese minister, wiens opmerkingen door radio Peking werden uitgezonden. De steun van het volk voor de huidige regering is volgens Amerikaanse waar nemers klein. Het land heeft in vijf jaar tijd ongeveer 1 miljoen gulden van de Verenigde Staten ontvangen, voor het geven van onderwijs aan de stammen in het land. Maar dat geld is niet verder gekomen dan Vientiane. De stammen die vijf jaar geleden analfabetisch waren, zijn dat nog. De regering, ja zelfs de koning, is voor de mensen buiten de hoofdstad een onwezenlijk begrip, dat men nooit heeft kunnen verstaan. Als de stammen al niet aan de zijde van de communistische Pathet Lao staan, dan zijn ze toch in ieder geval geen aanhangers van de regering, aldus deze gezaghebbende waarnemers. (Van onze correspondent in Bonn Nadat minister van Economische Zaken Erhard maandag bij de opening van het congres van het Westduitse algemene vak verbond te Stuttgart aangedrongen had op het afzien van eisen betreffende verkorte werktijd, kwam het verbond gisteren toch met een aanbeveling tot invoering van de veertigurige werkweek. De voorzitter van de D.G.B. (Deutsche Gewerkschaftsbund) Richter uitte overi gens wel een zeer positieve bekentenis tot de vrije democratie van de bondsrepu bliek. Hij wees op scherpe wijze de con tacten met de communistische politici in Oost-Duitsland van de hand en hield een vurig pleidooi voor de Duitse hereniging. Algemeen meent men dat deze positieve houding van Richter zeer te waarderen is, omdat er uit blijkt, dat de D.G.B. de contacten van de laatste tijd van West duitse vakbondsfunctionarissen met Oost- duitse vakbondsleiders ronduit veroor deelt. Anderzijds hield Richter ook een pleidooi voor de politieke onafhankelijk heid van de D.G.B., waarin 6,3 miljoen arbeiders van alle mogelijke politieke en religieuze huize zijn verenigd. Vandaar waarschijnlijk ook zijn felle aanval op de regeringspolitiek, ondermeer waar het de verdeling van de vermogens betreft, die hij een schandaal noemde. De D.G.B.-lei der kantte zich ook tegen de ontnaasting van fabrieken als de Volkswagen-werke en de Preussag. Vjjf dagen Hij eiste een actieve loon- en huur- politiek en kondigde aan dat in samen werking met de internationale vakbonds organisaties gewerkt zal worden aan een internationale overeenkomst nopens de in voering van de vijfdaagse en veertigurige werkweek. Dit zal geschieden via de Internationale Arbeidsconcefentie van het jaar 1960. Daarmee wees de D. G. B. een belangrijk verzoek van Erhard af, die meent dat een verkorting van de werkweek bij het huidige tekort aan ar beiders (er zijn 350.000 open plaatsen)' de kleine werkloosheid (190.000 werklozen) en de hoogconjunctuur van thans fnuikend voor de produktie en de produktiviteit zal worden. Erhard had de vakbondsleden juist gevraagd meer overwerk te verrich ten, omdat de Westduitse industrie maan delijks twaalf percent meer goederen be steld krijgt dan zij kan produceren. Op 5 en 6 oktober zullen, naar de Ver eniging van Metaalindustrieën meldt, ver tegenwoordigers van de Zweedse en van de Nederlandse metaalindustrie in Den Haag besprekingen voeren over de econo mische integratie in Europa. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van het Sveriges Mekanforbund en de Vereniging van Metaal-industrieën, welke beide organi saties reeds in juni van dit jaar in Stock holm hebben overlegd over de mogelijk heden van samenwerking in het kader van een grotere Europese economische integratie. De besprekingen in Stockholm hebben geleid tot de gemeenschappelijke verkla ring, dat het voor de toekomst van Europa van vitaal belang moest worden geacht dat er een nauwe samenwerking, gebaseerd op een vrije markt, tussen alle landen van West-Europa wordt geschapen. Tegen deze achtergrond is in Stockholm tevens de noodzaak erkend van samenwerking tussen de metaalindustrieën van Zweden en van Nederland. De komende besprekin gen in Den Haag zullen op de concreti sering van deze uitgangspunten zijn ge richt. De besprekingen zullen worden bij gewoond door waarnemers uit Denemar ken, Finland en Noorwegen. Het Koninklijk paar, dat woensdag- naar de stad terug. Tijdens de vaart morgen een bezoek aan Amsterdam- maakte burgemeester Van Hall een Noord bracht, keerde via de IJpont praatje met zijn hoge gasten, mis schien wel over de tunnelplannen (Van onze correspondent in Londen) Met de verkiezingen voor de deur haas ten Labourpartij en Britse vakbeweging zich de rijen te sluiten, want hun inwen dige verdeeldheid, vooral op het gebied van nationalisering en kernbewapening, heeft de socialisten bij vorige verkiezin gen parten gespeeld. Gaitskell en Bevan, eens onverzoenlijke tegenstanders, heb ben sinds de partij drie jaar geleden be gon een nieuw program uit te werken, be sloten elkaar te ontzien en schouder aan schouder op te trekken. De enige die roet in het eten dreigde te gooien was de fel le Frank Cousins, secretaris-generaal van de Transportarbeidersunie, de grootste en machtigste vakbond ter wereld, die- de waterstofbom wil afschaffen. Toen hij gisteren ophet congres van het Britse vakverbond, het Trade Union Congress in Blackpool over deze brandende kwestie het woord voerde matigde hij zich. Voor alles wilde hij kennelijk de eenheid in de beweging handhaven, al verheelde hij zijn onveranderde mening over de water stofbom niet. Sir Vincent Tewson, algemeen secreta ris van het T.U^C., opende het debat met een pleidooi, dat Groot-Brittannië de wa terstofbom dient te behouden totdat een groep van landen, buiten de Verenigde BRUSSEL (ANP). Een poging om op goedkope wijze aan benzine te komen heeft de Belgische luchtmacht 100.000 liter van deze brandstof gekost. Toen dezer da gen voor een van de eerste keren sinds de aanleg in 1955 vliegtuigbenzine door de buisleiding van Antwerpen naar Florennes werd gepompt, merkte een boer bij het werken op zijn land een zware benzine damp op, terwijl het gras in zijn weide een abnormaal vette glans had. Hij waar schuwde de politie, die in de ondergrondse 20 centimeter dikke leiding een verroest kraantje aantrof, kennelijk bedoeld voor wat „particulier" gebruik van de lucht- machtbenzine. Overigens moeten de daders goed op de hoogte zijn geweest van het gebruik van de leiding, want enkele dagen tevoren had de luchtmacht een proef ge nomen, die zonder bijzonderheden verliep. Het kraantje moet zijn aangebracht in de nacht voorafgaande aan het pompen van een grote hoeveelheid benzine. De daders hadden echter geen geluk, want het kraan tje bleek te zwak voor de enorme druk waarmede de benzine wordt voortgestuwd. In plaats van in jerrycans liep een stroom van naar schatting 100.000 liter in de grond van de boer, wiens weide enkele jaren lang onbruikbaar zal zijn. Staten en de Sovjet-Unie om, dit wapen afzweert. William Carron, de leider van de Britse metaalbewerkers, plaatste zich achter de regering door de voorstanders van eenzijdig opgeven van de kernwa pens te beschuldigen van gebrek aan wer kelijkheidszin. Het loffelijk doel van een dergelijke poli tiek, die de conservatieven als een socia listische propagandamanoeuvre beschou wen, is volgens Gaitskell te voorkomen dat over enkele jaren een half dozijn of meer landen de waterstofbom bezit. Gaits kell en Bevan hebben in Moskou getracht Kroestsjevs belangstelling voor dit geza menlijke plan van Labour en de Britse vakbeweging te wekken. Het congres keurde het ten slotte met 5,2 tegen 2,6 miljoen stemmen goed. Elke bond .brengt .evenveel sjemmen uit als hij leden telt. Cousins kreeg meer steun voor zijn oppositie tegen het officiële standpunt dan verwacht was. Er ontstond echter grote verwarring toen tegen het advies van het bestuur in een resolutie met 4 miljoen tegen 3,8 mil joen stemmen werd aanvaard, waarin de opheffing geëist wordt van de afschietba- nen voor raketten en geleide projectielen in Groot-Brittannië. In de resolutie wordt verklaard, dat Amerikaanse kernladingen een gevaar voor Groot-Brittannië opleve ren. In plaats van uitbreiding van de kern wapenbases in Europa zijn onderhande lingen aan de top nodig met het doel af stand te scheppen, aldus de resolutie. Dit congresbesluit is een ernstige tegenvaller voor Gaitskell, die gisteren bij zijn terug keer op Londen-Airport verklaarde dat ook een Labourregering trouw zal blijven aan de NAVO. Onder een Labourregering zijn de militaire bases tot stand gekomen. Vandaag zal Gaitskell naar Blackpool vliegen om het congres toe te spreken ter opening van de verkiezingsstrijd. Deze spontane uitnodiging voor Gaitskell om het' woord te voeren is duidelijk bedoeld als eenheidsdemonstratie en als surrogaat voor het door de verkiezingen uitgestelde partijcongres. Het wordt in socialistische kringen als een blunder beschouwd, dat Macmillan een topgesprek met Kroesjtsjev tot inzet van de stembusstrijd heeft ge maakt, omdat Labour een topgesprek heeft geëist toen de regering er nog niets van wilde weten. Kroesjtsjev wordt van lieverlee de centrale figuur.in deze ver kiezingen. Volgens Gaitskell zal Labour zegevie ren tenminste als de beweging bereid is er hard voor te werken, waarin hij overigens een hard hoofd heeft. De 84-jarige Sir Winston Churchill zal alleen het woord voeren in zijn eigen kies district Woodford in Noordwest Londen en mogelijk een of twee aangrenzende dis tricten. Evenals Labour zullen ook de con servatieven hun partijcongres, dat van 14 tot 17 oktober zou worden gehouden niet laten doorgaan. Asgtedijk 9 te Amsterdam. Aagtekerk 9 420 m. n.n.o. St. Helena n. Kaapstad. Aardijk 9 100 m. o.n.o. Masawah n. Suez. Abbedijk 10 te Rotterdam. Abbekerk 9 v. Aden n. Suez. Abida 9 te Miri Roads. Acmaea 9 110 m. w.n.w. Djeddah n. Mena. Adonis 9 te Maracaibo. Agamemnon 9 35 m. o. Trinidad n. Georgetown. Albireo 9 390 m. n.n.o. St. Paulsroek n. Rio de Jan. Aiblasserdijk 9 te Norfolk verw. v. New York. Alca pass. 9 Kp. Villano n. Bordeaux. Aldabi 9 490 m. n.n.o. F. Noronha n. Las Palmas. Alioth 9 120 m. w. Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Alkaid 9 405 m. w.z.w. Dakar n. Las Palmas. Alkes 9 te Montevideo. Almdijk 9 te Breinen v. Rotterdam. Alnati 10 te Hamburg. Alpherat 9 v. Vitoria n. New York. Alwaki 9 v. Bombay n. Cochin. Amazonas 9 v. Palua n. Ciudad Bolivar. Ameland 9 te San Lorenzo verwacht. Ampenan 10 te Genua. Ammon 9 te Rotterdam. Amsteldiep 9 1200 m. w. Christmas eil. n. Panama. Arnstellaan 9 420 m. o. Ceylon n. Aden. Amstelmeer 9 noordp. Formosa n. Singapore. Amstelmolen 10 te Madras. Amstelpark 10 te Singapore verwacht. Amtlie B 9 542 m. w. Goa n. Aden. Ar.dijk 9 v. Brownsville n. Beaumont. Annenkerk 9 v. Beira n.Mozambique. Area 9 250 m. z.w. Fayal n. Trinidad. Aigos 9 te Antwerpen. Arkeldijk 9 v. Charleston n. Houston. Asmidiske 9 180 m. o.z.o. K. Sable n. Hpt. Roads. Asterope 9 630 m. n.w. Azoren n. Hampton Roads. Astrid Naes*; 9 ten anker rede Suez. Attis 8 180 m. n.o. Paramaribo n. Amsterdam. Averdijk 9 v. Boston n. Philadelphia. Axeldijk 9 te New York verwacht. Bawean 8 v. Semarang, 10 te Tandjong Mani. Bengalen 9 te Surabaja v. Balikpapan. Bengkalis 9 v. Manilla n. Bangkok. Beninkust 8 v. Pointe Noire n. Abidjan. Eennekom 9 500 m. w.n.w. Finist. n. Bridgetown. Billiton 9 v. Tabaco n. San Francisco. Bonita 9 dw. Kp. Hatteras n. Laceiba. Boskoop 9 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Breda 9 v. Willemstad n. La Guaira Caltex Delft 9 85 m. z.w. K. Comorin n. Bahrein. Calt. Eindhov. 9 100 m. o.n.o. Ras Fartak n. Suez. Caltex Gorinchem pass. 9 Kielerkanaal n. R'dam Calt. Leiden 9 180 m. n.n.w. Cochin n. Rastanura. Caltex Pernis pass. 9 Muscat n. Port Elisabeth. Caltex Rotterdam 9 te Suez. Caltex Utrecht 9 165 m. n. Finisterre n. Cadiz. Oamerounkust 9 te Amsterdam. Castor 9 v. Rhodos n. Eleusis. Charis 10 te Fort de France. Congokust 9 150 m. w. Takoradi n. Monrovia. Coriila 10 te Surabaja. Cradle of Liberty 9 300 m. o. Dar Es Salaam naar Philadelphia. Crania 8 230 m. z.w. Mona n. Rotterdam. Daphnis 8 v. Rotterdam n. Breinen. Deifshaven 9 730 m. w. Fayal n. Jacksonville. Delft 9 te Rotterdam n. Antwerpen. Drente 10 v. Port Said n. Rotterdam. Duivendrecht 19 te Montreal verwacht. Eemland pass. 9 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Eenhoorn 9 70 m. w. Algiers n. Malta. Ena 9 te Punta Cardon. Eos 9 te Oran verwacht v. Catania. Esso Amsterdam 9 350 m. n.o. Azoren n. Aruba. Esso Nederl. 9 100 m. n.w. Muscat n. Rastanura. Fravizo 9 v. Las Palmas n. Dublin. Friesland SSM 10 te Immingham. Giessenkerk 10 te Antwerpen. Graveland 9 135 m. n.n.o. Kp. Verd. eil. n. Recife. Groote Kerk 9 v. Amsterdam n. Antwerpen. Guineekust 8 v. Monrovia n. Grand Bassin. Haarlem 9 v. Amsterdam n. Bremen. Ilathor 9 50 m. w. Oporto n. Rotterdam. Hector 10 te Eleusis. Heemskerk 9 110 m. z. Shikoku n. Shanghai. Helena 9 te Fort de France. Hera 9 te Amsterdam. Ilersilia 8 900 m. z.w. Flores n. Emden. llestia 9 v. Rotterdam n. Bremen. Holendrecht 10 te Rio de Janeiro. Hoogkerk 10 te Manilla. Houtman 9 170 m. o. Timor n. Singapore. Hydra 10 te St. Croix. Ivoorkust 9 v. Amsterdam n. Antwerpen. Jacob Verolme 10 te Seven Islands. Jagersfontein 9 v. Port Elisabeth n. East-London. Jason 9 te Jacksonvillt v. Nassau. Joseph Frering 9 130 m. z.z.w. Ouesant n. IJmuid. Kaap Hoorn 9 v. Massawa n. Assab. Kara 12 te Bayonne verwacht. Karimun 10 te Port Swettenham. Katelysia 9 200 m. o. Gibraltar n. Gibraltar. Kenia 14 te Curacao verwacht. Kerkedijk 10 te New York. Khasiella 9 v. Stanlow n. Hamble. Kieldrecht pass. 9 Gibraltar n. Bombay. Koningswaard 8 90 m. z.o. Abrolhos n. Curasao. Kopionella 9 60 m. o. Comoro eil. n. Abadan. Koratia pass. 9 Str. Ormoesz, 10 te Bahrein. Korovina verm. 9 v. Shellhaven n. Saltend. Kosicia 10 te Curacao. Kryptos 9 te Barry. Kylix 9 180 m. o. Ceylon n. Aden. Laarderkerk 9 130 m. z.o. P. Sudan n. Rotterdam Laertes 9 v. Port Swettenham n. Penang. Las Palmas 8 v. Callao n. Huacho. i.eiderkerk 9 540 m. z.w. Cocos eilanden n. Aden Leopoldskerk pass. 9 Gibraltar n. Port Said. Leuvekerk 10 te Suez n. Port Said. Liberty Bell 9 50 m. z.o. The Brothers n. Mena. 1 indekerk 9 te Hamburg. Lombok nass. 9 Ras Engela n Lissabon. Loppersum 9 600 m. w.n.w. Flores n. Le Havre. Luna 9 te Amsterdam v. Rotterdam. Lutterkerk 9 210 m. n.w. Mokha n. Bahrein. Maas 9 300 m. z.w. Azoren n. Antwerpen. Maasdam 9 te Rotterdam. Maashaven 9 185 m. z.o. Bahia n. Las Palmas. Malea 9 te Singapore verwacht v. Sambu. Gestolen auto's gesmokkeld. Twee Ne derlanders, twee Duitsers en een Belg zijn in België veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar en een boete van totaal 516.000 frank voor het verkopen van in Duitsland gestolen auto's in België. De Nederlanders zijn afkomstig uit Eindhoven. De gestolen wagens waren over de Bel gisch-Duitse grens gereden op tijden dat de douaneposten niet bezet waren. Mataram pass. 9 Gibraltar n. Marseille. Meerdrecht 12 te Norfolk verwacht. Meliskerk pass. 10 Ras Fartak n. Bombay. Memnon 9 v. Maracaibo n. Barranquilla. Mentor 10 te New Orleans. Merwede 9 110 m. z. Las Palmas n. Conakry. Minos 9 te Rotterdam n. Finland. Mnra 9 700 m. w.z.w. Fayal n. Rotterdam. Molenkerk 9 60 m. z. Kreta n. Port Said. Moordrecht 9 300 m. w. Walvisbaai n. Landsend. Munttoren 9 220 m. o. Kp. Guardafui n. Mena. Musilloyd 9 te Sandakan v. Biak. Mijdrecht 10 te Port Said verwacht. N'aess Commander pass. 9 Bizerta n. Fawley. Naess Tiger pass. 9 Casablanca n. Tripoli. Neder-Eems 9 180 m. w. Sabang n. Belawan. Neder-Elbe 9 rede Belawan verwacht v. Penang. Nestor 10 te Carupano. Noordwijk 9 45 m. n.w. Kp. Blanco n. Monrovia. Notos 10 te Amsterdam. Oberon 10 te Willemstad. Oldekerk 9 v. Hongkong n. Aden. Oostkerk 9 470 m. z.o. Diego Garcia n. Fremantle. Ootmarsum 9 te Bremen verwacht v. Amsterdam. Oranje Nassau 8 v. Barbados n. Trinidad. Orion pass. 9 Gibraltar n. Algiers. Osiris 11 et New Orleans verwacht. Ossendrecht 9 65 m. n.o. Ouessant n. Dakar. Papendrecht 12 te Wismar verwacht. Parkhaven 9 v. Rio de Janeiro n. Santos. Pendrecht 9 430 m. w.z.w. Scillys n. Hamble. Peperkust 7 v. Duala n. Lagos. Philidora verm. 10 v. Philadelphia n. Mena. Pieter S 9 v. Rotterdam n. Swansea. l'olydorus 10 te Liverpool. Fiins Alexander 10 te Genua. Prins Casimir 9 575 m. o. Belle Isle n. Londen. Prins der Nederlanden 10 te Madeira. Prins Willem II 9 v. Montreal n. Quebec. Frins Willem V pass. 9 Landsend n. Montreal. Pr. Will. IV .9 160 m. o.n.o. Belle Isle n. Montreal. Provenierssingel 9 1120 m. n.n.w. Midway eil. n. New Orleans. Purmerend 9 te Abadan. Pygmalion pass. 9 Bizerta n. Tripoli. Raki 9 120 m. z.z.o. Guardafui n. Djibouti. Rempang 9 v. Melbourne n. Sydney. Riouw .9 140 m. z. Dakar n. Las Palmas. Rijndam 10 v. New York n. Cobh. Rijnkerk pass. 9 Finisterre n. Antwerpen. Roggeveen 8 te Port Elisabeth. Rondo 9 540 m. w.z.w. Ascension n. Capetown. Rossum 10 v. Rotterdam n. Gaeta. Saroena 10 te Pladju verwacht. Seheidelloyd pass. 10 Guardafui n. Aden. Scherpendrecht 9 v. Napels n. Teneriffe. Siaoe 9 v. Calcutta n. Rangoon. Silindoeng 9 5 m. z.z.o. Gabo eil. n. Melbourne. Slamat 8 v. Akaba n. Aden. Solon 9 v. Philadelphia n. New York. Sommelsdijk 9 660 m. w. Scillys n. Antwerpen. Stad Alkmaar 9 et Emden. Stad Amsterdam 9 v. Pepel n. Amsterdam. Stad Arnhem pass. 9 Casquets n. Bremen. Stad Gouda 9 200 m. o.z.o. Recife n. Las Palmas. Stad Leiden 9 85 m. w. Oporto n. Freetown. Stad Maassluis 9 60 m. z.w. Ouessant n. L. Palm. Stad Rotterdam 9 75 m. z.z.w. Marseille n. Genua. Stad Schiedam 9 150 m. n. Trondheim n. Gent. Stad Utrecht 9 350 m. z.o. Halifax n. Vlaardingen. Statue of Liberty 9 150 m. z. Azoren n. Marseille. Straat Banka 10 v. Adelaide n. Melbourne. Straat Magelhaen 9 v. B. Aires n. Rio Grande. Str. Mozambique 9 40 m. z. Madagascar n. Penang. Straat Singapore 9 ten anker Durban. Sunetta 9 850 m. z.z.o. Str. Soenda n. Adelaide. Tabinta 9 v. Tandjong Priok n. Semarang. Tahama 9 30 m. w.n.w. Scilly eilanden n. Finnart. Talisse 9 440 m. w. Lissabon n. Genua. 'famara 9 240 m. n. Kp. Guardafui n. Ravenna. Taria 9 te Cochin. Tawali 9 45 m. n. Abu eil. n. Port Said. Teiresias 9 320 m. w. Sabang n. Colombo. Ternate 9 v. Los Angeles n. San Francisco. Tero 9 v. Hamburg n. Bremen. Teucer pass. 10 Gibraltar n. Algiers. Tjiluwah 9 v. Surabaja n. Semarang. Tjisadane 10 te Rio de Janeiro. Tomocyclus 9 v. Portland Maine n. Maracaibo. Towa 9 v. St. Vincent n. Antwerpen. Tweelingen 9 419 m. w. Landsend n. Rotterdam. Van Spilbergen 9 420 m. n.o. Mauritius naar Port Elisabeth. Vlieland pass. 9 Perim n. Mena Al Ahmadi. Vlist 9 600 m. n. Azoren n. New York. Waal 9 35 m. n.n.w. Cherbourg n. Antwerpen. V/aikelo 10 te Zanzibar v. Mombasa. Waterland 9 v. Bremen n. Hamburg. Weltevreden 10 v. Abadan n. Bangkok. Westerdam 9 600 m. o.n.o. Kp. Race n. R'dam. Westertoren 9 50 m. z.w. Plymouth n. A'dam. Westland 8 v. Buenos Aires te Montevideo. Wieldrecht 9 te Puerto La Cruz verwacht. Witmarsum 9 te Antwerpen. Woensdrecht 9 130 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Wonorato 9 360 m. n.n.o. Wake n. San Francisco. Vv'onosari 9 v. Djeddah n. Aden. Wonosobo 10 te Port Swettenham. IJssel 10 te Istanbul. Zonnewijk pass. 9 Landsend n. Antwerpen. Zuiderkruis 9 te New York. KLEINE VAART Ank. T 8 Kiel gepags. n. Karskaer. Alcetas 9-te Amsterdam n. Hamburg. Appingedam 9 te Dover n. Antwerpen. Ardeas 8 100 m. w. Kp. Matapan fl. Piraeus. Atlas 9 te Amsterdam n. Hamburg. Bab T 7 te Walkom v. Kotka. Bloemgracht 9 te Zaandam. Boreas 9 20 m. o. Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Draco 9 20 m. z. Berlenga n. Rotterdam. Flevo 7 v. Teignemouth te Abö. Ilias 8 te Odense n. Aalborg. lnsp. Mellema 8 210 m. o. Grangemouth (best.). Joost 7 v. Korsnas n. Zaandam. Kaap Falga 9 op Westereems n. Delfzijl. Kaap St. Vincent 8 v. Rotterdam n. Amsterdam. Marianne 9 v. Rouaan n. Parijs. Pavo 8 v. Karskaer n. Alholmen. Quo Vadis pass. 9 Noordhindev n. Liverpool. Thaletas 9 40 m. z.o. Kp. St. Vincent n. Tripoli. Tilly pass. 9 JE-1 v. Hamina n. Londen. Westerdok pass. 9 Southeastdockingboei v. R'dam naar Kingslynn. SLEEPVAART Atlas 9 te Hoek van Holland. Clyde 6 te Port Said. Cycloop 9 v. Vlaardingen n. Lagos. Friesland 9 160 m. n.o. Rio Grande n Buen. Aires- Hudson 9 v. Vlissingen v. zee. Simson 9 v. Vlaardingen n. IJmuiden. Stentor 9 50 m. n. Texel n. Oslo. Titan 9 v. Oslo te IJmuiden. Zeeland 9 v. Hongkong n. Tandjong Priok. Zwarte Zee pass. 9 Dover. Te koop gevraagd GEERTS KOOPT!!!! Inboe- dels, antiek, porselein, kris- tal. goud, zilver, juwelen enz Taxatie. Expertise. Ged. Oude Gracht 34. Telef. 15602-14672 BAN DRECORDERS, Radio's, Pick-Ups enz. Loe Kiekens geeft goede prijzen. Linscho. tens raat 44. Telef. 10704. BOEKEN, Atlassen. Encycl. In- en verkoop. Vrij entree Gé Verboom. KI. Houtstr. 60 Telef. 10732. Haarlem. INKOOP. Verkoop, ruilen, huurkoop. Radio's, bandre corders. pick-ups, grammo foonplaten, T.V. enz. Onder garantie. J. v. d. Mije, Am- steradmstraat 20-22. Telef. I 17601. MICA 150 maten (Haardglasstrips alle maten) ROOSTERS 50.000 kg VUURSTENEN 30 soorten CEDENT hoog vuurvast PIJPEN en ELLEBOGEN van 50—200 mm PIJLEN ook in 33, 50 en 66 cm lang MANTELPLATEN vlak en gezet ROETZAKPIJPEN extra zwaar SCHUIFPIJPEN gegalvaniseerd KOPEREN BUIS en FITTINGEN voor oliekachels ASBESTKOORD en PLAAT KRANTEN 4 ct.. tijdschriften 3 ct., lompen 22-27 ct Ver der de hoogste waarde vooi uw oude metalen. J. B v. d Pol. Scheepersstraat 22. Tel. 54181. KR. 4 ct., Tijdschr. 3 ct. per kilo, lompen 2530 ct. Ver der de hoosgte waarde voor uw oude metalen. L. v. Meel, Ripperdastr. 11 A. Tel. 20002. na 6 uur 20785. WIJ KOPEN BOEKEN tegen aantrekkelijke prijzen. Ro mans, Kunst, Encyclopedieën. Pocketbooks enz. Boekh. Eureka, Kruisweg hoek Stationsplein, Tel. 21677. Diversen VOLKS WAGENVERHUUR Nieuw model. Garage De Haan. Twijnderslaan 35. Tel 13.300. Voor 2 JONGE KATJES, ge wend aan Felix, goed tehuis gezocht. Ruiterstraat 176. Aann. TIMMER, en SCHIL DE!" W. (Onderh.werk). Vlug en billijk. Br. No. 774. PEDICURE MANICURE. Uitsluiten-' 10-5 uur. Prin sengracht 157 hs. Tel. 223500 Voor 2 JONGE KATJES, ge wend aan Felix, goed tehuis gezocht. Wolff, Lorentzplein 12, Haarlem. ALLE RIMPELS WEG door Vaposone kuur. Mia Nies- sen, Schoonheidsspecialiste. Floraplein 18, all. tel. afspr. no. 13796. VERHUIZEN? O. Feitsma Lading verzekerd Saenre. damstraat 9, nieuw telefoon nummer 54100. RADIO of T.V. DEFECT? Bel op: 54282 of 11470, 's ochtends gehaald, 's avonds gebracht. Desgewenst vrij blijvend prijsopgaaf. De Block, Schoterweg 44, Hannie Schaftstraat 39. VOLKS WAGENVERHUUR Taxi 13.000. Houtplein 33. 105 jaar ervaring en vakmanschap. LUCHTBEDDEN-VERHUUR. Ook tenten, butabranders. enz. Verhuurkantoor C. van Merriënboer, Amsterdamse vaart 8. telefoon 15642. VERHUUR VAN NIEUWE AUTO'S zonder chauffeur, o.a.: Opel-Rekord, Kapitan en Caravan: Ford Taunus 17 M en Consul: Renault Dauphine. Volkswagen en 9 pers V.W. bus. Alle wagens all-risks verzekerd. „Holidays", Ged. Oude Gracht 70. Telefoon 10454. MATRASSEN OVERTREKKEN EN BIJVULLEN. Haarlem's meest vakbekwame adres. Maakloon f 10.— en 12.50. Beddenspeciaalzaak „Astrid", Gierstraat 73, tel. 15777. na zes uur 11772. 20 l> KORTING op alle goed gereinigde stoomgoederen Volledige behandeling mits gebracht en gehaald. Extra aanbieding: Dekens stomen f 1.20. Chem. Wasserij en Ververij Keyser. Lorentzplein 25. Soendaplein 37. Duven- voordestraat 68: Binnenweg 43. Heemstede: Bloemen daalseweg 80 Bloemendaal. VOOR BEDDENREPARATIE slechts één vertrouwd adres Bijvullen en overtrekken met prima Java kapok. 40 jaar ervaring en 15 iaar garantie. In 1 dag retour. Prijzen billijk Tel 1.1.4.8.5. na 6 uur 2.0.1.1.5. - H. de Graaff, Grote Hout straat 103, Haarlems Matrassenhuis.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7