HOUSE OF ENGLAND Er bestaat een groot tekort aan vele soorten bloembollen 'n GOED VERSTAANDER Geslaagde koeien-schouw trok vele belangstellenden Lustrumviering van „De Garde" met reünie op Nieuw Berkenrode 5 Prijzen sterk opgelopen Directeur van Driesumer bank failliet verklaard R00MB0TERGEBAK Les Frères Jacques op 8 oktober in Haarlem Moord op Rotterdammer na vijf jaar voor de rechtbank Causerie over Schweitzer in de Julianakerk J. P. M. Rietkerk naar Nieuw-Guinea Congres van Instituut voor Arbeidersontwikkeling in Haarlem Speelveldje in Overveen wordt verbeterd Verkeersongeluk op de Bloys van Treslongweg in Haarlem Dreef krijgt een nieuwe straatverlichting Oud-leerlingenvereniging van vroegere h.b.s.-b bestaat tien jaar Fokveedag 1959 MELKSUBSIDIE DAALT VOORTDUREND Prins en prinses Irene rijden mee in gouden koets Tweede zomercompetitie van „De Kampioen" VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Er heeft de laatste maanden onder meer over de areaalgrootte een druk overleg plaats gehad tussen de besturen van de bloembollenorganisaties, dat re sulteerde in een overleg in de Commis sie van Bijstand van het Produktschap voor Siergewassen. De heren praatten en praatten, terwijl de inkopers van de bloembollenexporteurs in de veilingzalen en op de beurs tegen steeds hogere prij zen moesten kopen om toch maar aan zoveel mogelijk bloembollen te komen. De geruchten over de annulering van orders blijven aanhouden en ze zijn nog te motiveren ook: er zijn van vele soor ten bollen te kort. der genoegen nemen en andersom. Het ont liep elkaar niet veel. Nu is alles gesaneerd en we hebben hetzelfde, maar het kost meer. Dat is alleen het verschil. En laten ze als 't je belieft niet proberen nog meer landen tot grotere afneming of liberali sering aan te zetten, want we hebben er nu de bollen niet voor en het volgend jaar ook niet". En men koopt een „bonnetje" Krelage's Triumph voor 9,50 per honderd. Ver koopprijs 7,50. Het was een goedkoop „uitzonderingssoort" volgens het bestuur van het P.V.S., omdat er verleden jaar meer dan vijf percent overgebleven was. Ze staan dit jaar wéér op de uitzonde- ringslijst. Dinsdag zal het bestuur weer zo'n lijstje bespreken vanwege de conti nuïteit in de maatregelen. Op verzoek van de officier van Justitie heeft de rechtbank te Leeuwarden de 58- jarige H. R. D. uit Driesum, directeur van de BOAZbank te Driesum failliet ver klaard. D. werd begin deze week gearres teerd onder verdenking van fraude, waar door de bank voor ongeveer 250.000 was benadeeld. Uit de laatst beschikbare balans van de bank, over 1957, blijkt dat er toen een ge stort ledenkapitaal was van 20.200. Vol gens de statuten worden de 73 leden van de bank, merendeels woonachtig in of in de omgeving van Driesum, bij een even tueel tekort aansprakelijk gesteld tot maxi maal het viervoudige van dit bedrag, voordat ook maar één van de inleggers enig nadeel lijdt. De balans over 1957 noemde een reservekapitaal van ruim 105.000. Over 1957 bedroeg de winst cir ca 8.500 en werd vijftien percent divi dend uitgekeerd. Het is waarschijnlijk, dat de inle'ggers weinig nadeel van de fraude zullen ondervinden, doch voor de leden kan een en ander ernstige gevolgen hebben. De inkopers kijken vol verlangen de veilingcatalogi in, want misschien zijn er exporteurs die hun export bijna achter de rug hebben en nu met overschotten aan de markt komen. Alleen zij kunnen weer wat ruimte scheppen. Het gebeurt ook inderdaad, dat er mooie lijstjes in de vei lingen worden aangeboden. Er wordt over het. algemeen veel, misschien wel te veel geld, voor deze bollen betaald. Wat nog veel duidelijker spreekt; dikwijls gaat „de hele bon", zo'n gehele partij, in eens weg. De exporteurs hebben dus nog veel bollen nodig. Was dat niet het geval, dan koch ten zij kleine kwantums. Trouwens, hoe wel er exporteurs „uitgepakt" raken, blijven de veilingzalen vol kopers zitten. En achter de deuren vergaderen de lei dinggevende figuren. Men weet, dat ze over de te beplanten oppervlakte spreken. Nog een jaar of tien geleden maakten directeuren van zeer grote zaken zich nog druk om maatregelen ter regeling van de produktie en de afzet. Sinds de stichting van de publiekrechtelijke bedrijfsorgani- ties hoort men ze bijna niet meer. Ze ge loven het wel en schipperen met die maat regelen wat ze kunnen. De kwekers hebben dat ook gedaan. Vol trots kan iedereen melden dat de produk- tiviteit is verhoogd. Dat was een slagzin van na de tweede wereldoorlog. De kwe kers hebben het probleem heel eenvoudig opgelost door veel meer bollen per opper vlakte-eenheid op te planten. Ze zetten ze dus „dikker", deden meer mest in de grond en moesten steeds meer chemische bestrij dingsmiddelen kopen. Door deze opvoering van de produktie is de onevenwichtigheid tussen de stijging van de export en de produktie gecamoufleerd geraakt. Boven dien bestaat het vermoeden bij vele kwe kers, dat juist dat dichter opeen planten de weerstand van de bollen verzwakt heeft, zodat ze een ongunstig jaar als dit niet kunnen verdragen. Dreigende schimmels De bollen worden op het ogenblik be dreigd door enkele schimmels, die men nauwelijks baas kan. Bij dit weer woeke ren ze gestadig voort, zodat niemand meer een exporteur uitlacht, die beweert twin- dig of dertig percent van sommige partijen te moeten weggooien. Men weet dat dit kan. Al die weggegooide bollen moeten worden vervangen, liefst door dezelfde soorten. Daar die schimmels meestal in bepaalde soorten woekeren, loopt iedereen er naar te zoeken. Men vertelt nu ook ronduit, wat men er voor in de plaats stuurt. Een zeker defaitisme is wel te be speuren. Het is ook niet prettig te weten, dat men dit voorjaar voldoende bollen kon kopen voor ƒ4,50 per honderd en dat misschien ook wel gedaan heeft en nu zeven gulden tot een tientje moet betalen. Heeft men een beetje pech met het zuur in tulpen dan slokt de laatste twintig per cent inkoop heel wat van de winst op, als het niet de gehele winst is. Zeer eigenaardig is, dat alle exporteurs benieuwd zijn naar 1 november, op welker datum alle bollen moeten worden betaald. Men verkondigt op het ogenblik de mening, dat er heel wat gebruik zullen moeten maken van hun privé-spaarpot om de zaak niet al te diep in het krijt te laten komen. Het is zeer begrijpelijk, dat deze mensen lachen om de ernstige heren, die hele mid dagen besteden om de regeling en afzet van bloembollen in nette banen te krijgen of te houden. Het lijkt een beetje op gal genhumor maar men rekent u voor hoe veel bollen je zou kunnen kopen van het presentiegeld dat de heren per vergadering beuren. „Dertig of veertig gulden per mid dag krijgen ze om een dergelijke schaos te scheppen. Het neemt echter niet weg, dat het bloembollenvak uitstekend ge organiseerd is. Vroeger was het net als nu. Dan verdiende de kweker een paar jaar best en moest de exporteur met wat min- Advertentie 1* Wij foexorgen overal SPAARNWOUDERSTR. 75 Telefoon 21550 Advertentie Tijdens hun wereldtournee (twee jaar door Europa, Noord- en Zuid-Amerika, Japan en Rusland) zullen „Les Frères Jacques" een tournee door ons land maken van 1 tot 15 oktober. „Les Frères Jacques", die in 1954 het laatst ons land bezochten en toen met groot succes voorstellingen gaven in Am sterdam, Den Haag en Rotterdam, zullen thans ook de grote provincieplaatsen be zoeken. Voor deze wereldreis hebben de vier artiesten een nieuw programma samengesteld met hun pianist Pierre Phi lippe. Zij treden 1 oktober te Utrecht (Stads schouwburg) op, 2 oktober Groningen (Schouwburg), 3 oktober Hilversum (Gooi land), 5 en 6 oktober Concertgebouw Am sterdam, 7 oktober Rotterdam (Schouw burg), 8 oktober Haarlem (Stadsschouw burg), 9 en 10 oktober Den Haag (gebouw K. en W.). 11 oktober Enschede (de Twent- sche Schouwburg), 12 oktober Arnhem (Stadsschouwburg). 14 oktober Deventer (Schouwburg) en 15 oktober Eindhoven (Philipsschouwburg). »ocki of standing fejlielfabrieken Emile Lockeleet N.V. - Hulsl (Z). Op 19 november 1954 werd de Rotter damse politie in kennis gesteld van een ernstig ongeluk in de Sint Agathastraat. De 39-jarige administrateur L. P. van W. zou uit het raam van de tweede etage zijn gevallen. Hij werd dood aangetroffen. Het slachtoffer, een hartpatiënt, zou voor dat venster wat frisse lucht hebben genoten, maar had het evenwicht verloren en zou eruit gevallen zijn. Pas na vier jaar kreeg de politie ver moedens, dat hier niet van een ongeluk sprake zou zijn geweest. De recherche meende reden te hebben om aan te nemen, dat het slachtoffer met een hamer was neergeslagen en vervolgens uit het venster geworpen. In verband hiermee werd de 30-jarige chauffeur A. A. gearresteerd, alsmede de 38-jarige echtgenote van het slachtoffer. Beiden hebben zich thans voor de recht bank te Rotterdam te verantwoorden. De chauffeur, die in 1954 bij het echtpaar inwoonde en een verhouding met de vrouw had, was ten laste gelegd, dat hij de heer Van W. met een hamer op het hoofd had geslagen en hem daarna met het hoofd naar beneden uit het raam had gegooid. Het slachtoffer werd op de tien meter lager gelegen binnenplaats met een verbrijzelde schedel aangetroffen. De vrouw is ten laste gelegd dat zij het misdrijf heeft uitgelokt en de chauffeur bij de utivoering ervan heeft geholpen. Aanvankelijk heeft zij verklaard, niets van het gebeurde te hebben gemerkt om dat zij reeds sliep. Later, en ook thans voor de rechtbank, gaf zij toe de chauf feur te hebben geholpen. Zij had ook de hamer in het water gegooid en de bloed sporen in de kamer verwijderd. De vrouw heeft later de relaties met de chauffeur verbroken en is nu met een ander getrouwd. Voor de rechtbank ontkende de chauf feur alles wat hem ten laste werd gelegd. Hij zei die avond naar de bioscoop ge weest te zijn. Pas na het „ongeluk" was hij thuisgekomen. De verklaringen van de getuigen veertien totaal noemde hij leugens. Vandaag zet de rechtbank de behande ling van deze zaak voort. Op een bijeenkomst van wijk zuid der Hervormde gemeente van Schoten op don derdagavond 17 september in de Juliana kerk zal de heer K. J. Junius Ingerman, een bekend reiziger en verteller, een cau- serie-met-dia's houden over zijn bezoek aan Lambarene bij dr. Albert Schweitzer. De avond is belegd met medewerking van het Koninklijk Instituut voor de Tropen. Advertentie beeft maar een half woord nodig! Kostuums o.a. It. 'Merinos' wollen kamgarens; Schotse en Engelse Supra Twists in de nieuwe herfsttinten. v.a. 169.50 Sportcolberts w.o.orig. Irish Tweeds uit Donegal en Franse velours in moderne kleurencombinaties, zoals groen/blauw v a 94 5 Q U ziet in onze etalages fantastisch mooie kle ding. U bent enthousiast en denktdèt aparte kostuum, dat leuke sport- colbert koop ik straks! Vtrgis u niet! De vraag naar onze exclusieve nouveauté's is groot. Nü kunt u nog ruimschoots kiezen. Straks is het kledingstuk waarop u uw zinnen hebt gezet, wel licht verdwenen. Sportpantalons o.a.Terylene in nieuwe rib-binding, met of zonder omslag. v.a 44.50 AMSTERDAM - DEN HAAG - EINDHOVEN HILVERSUM - BUSSUM De heer J. P. M. Rietkerk, die zich ge ruime tijd geleden aan de MESOZ ver bond om als onderwijzer te worden uitge zonden naar Nieuw-Guinea, zal 17 oktober met zijn vrouw vertrekken. Op 24 septem ber zal men afscheid van hem nemen in de Geref. Kerk te Bilthoven. Op 26 en 27 september zal in het Con certgebouw in Haarlem de driejaarlijkse algemene vergadering van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling gehouden worden. De opening van het congres heeft plaats op zaterdag 26 september des mor gens om elf uur. Èen van de belangrijkste punten waarover de vergadering zal die nen te beslissen, is het voorstel om over te gaan tot een naamsverandering van het Instituut. Als de gemeenteraad van Bloemendaal zich ermee akkoord verklaart zal het speelveldje aan de Prins Hendriklaan in Overveen in een beter bespeelbare toe stand worden gebracht. B. en W. vragen de raad hiervoor een krediet van 3.120 Het ligt in de bedoeling van het college om in het volgende jaar enige verdere voorzieningen aan te brengen, waardoor het veldje ook mogelijkheden zal bieden voor kinderen uit andere leeftijdsgroepen dan die van de lagere schooljeugd. Op de Bloys van Treslongweg in Haar lem heeft zich bij het kruispunt met de Pijlslaan een verkeersongeluk voorgedaan tengevolge waarvan een personenauto zeer ernstig beschadigd werd. Vanmorgen om 8.40 uur reed een 57- jarige electricien met zijn bestelauto van de Pijlslaan de Bloys van Treslongweg op in de richting van de Parnassiaweg. Hij verleende daarbij geen voorrang aan een op de Bloys van Treslongweg rijdende per sonenauto, bestuurd door een 27-jarige inspecteur van een Haarlems reklamebu- reau. Deze trachtte nog te remmen, maar daarbij kantelde de wagen. Twee fietsen van twee wielrijdsters, die door de rollende wagen werden getroffen, werden gedeel telijk vernield. De bestuurder moest met een hoofdwond naar het Grote Gasthuis vervoerd worden. Zijn auto werd ernstig beschadigd. Het gemeentelijk energiebedrijf van Haarlem hoopt nog voor het einde van het jaar op de Dreef in Haarlem een nieuwe verlichting aan te brongen van hetzelfde systeem als de reeds op 't Houtplein aan wezige straatverlichting. De huidige ver lichting op de Dreef voldoet niet helemaal meer, mede doordat de bomen thans zoveel gegroeid zijn, dat zij het uitstralende licht enigszins verduisteren. Op het ogenblik heeft men een tijdelijke verlichting aan gebracht met het oog op de morgen te houden marswedstrijden. „DE GARDE" bestaat tien jaar. Voor de oiLd-leerlingen van de voormalige h.b.s.-b thans Lourens Costerlyceum in Haarlem betekenen deze woorden méér dan gewoon maar een tweede lustrum van een oud-leerlingenvereniging. En dat zit hem dan voornamelijk in dat woordje „voormalig". De onderwijsvernieuwing in Haarlem heeft de aloude en roemruchte school van naam en karakter doen ver anderen, maar de vele leerlingen, die sinds 1864 de h.b.s.-b aan de. Zijlvest hebben be zocht, lopen nog steeds ivarm, als „hun" school wordt genoemd. En daarom willen zij het tweede lustrum van de oud-leer- lingenvereniging vieren met een reünie in Nieuw Berkenrode, Heerenweg 101 te Heemstede, waarbij iedere oud-leerling lid van „De Garde" of nietvan harte welkom is. Zaterdag 17 oktober wordt deze reünie gehouden. Om vier uur 's middags komen de reünisten bijeen, waarna ge legenheid bestaat tot bezichtiging van foto's, die betrekking hebben op het schoolleven van vroeger. Om half zes volgt een diner, waarna om half negen de avond officieel geopend wordt. De reünisten kunnen genieten van films (onder rfieer over de huidige school); van toneel (door ..Garde"-leden); van hersengymnastiek (de oudere tegen de ietwat jongere leden) en van een bal met muziek van de „Moon light all stars'" van Harry Braun. i De verenigingsactiviteit op de school begon in 1902, na een beroemd geworden natuurkundeles van dr. Heringa, waar bij auditieve wetten aan de hand van een viooldemonstratie werden toegelicht. ..Waarom kunnen wij dat niet vaker doen?", werd er gevraagd. Deze vraag vormde de stoot tot de oprichting van de eerste schoolvereniging op 15 maart van dat jaar. Het was een roemruchte ver eniging, die haar leden voornamelijk on der de oud-leerlingen recruteerde. Vele toneelstukken werden door de vereniging ter hand genomen, waarvan enige onder regie van de als „Charivarius" beroemd geworden leraar. In juli 1906 werd met het stuk „In politiek" veel succes geboekt, onder meer in Harderwijk, waar twee botters met een speciaal georganiseerde taptoe luister bijzetten aan het feest. In de jaren 1912-1917 nam de activiteit iets van af, maar zij is nooit geheel verdwenen. Bij de lustrum-reünie in 1952 werd van het saldo van de giften aan het lustrum fonds de Dr. J. J. Haak-Stichting opge richt, die steun beoogt voor manifesta ties en culturele uitingen van leerlingen en oud-leerlingen. Na de oorlog in 1945 werd de belangstelling voor samenkoms ten van oud-leerlingen zo groot, dat de Op dezelfde plaats aan de zuidelijke rand van de Haarlemmerhout waar enige tijd geleden de tijgers van Circus Krone angstaanjagend brulden, klonk vanmorgen het klagend loeien van tientallen koebees ten. Zij vormden de trots van een vijftig tal boeren uit Haarlem en wijde omtrek en waren daar bijeengebracht ter gelegen heid van de Haarlemse Fokveedag 1959. Deze koeien-schouw was op touw gezet door de vereniging voor K.I. „Slóten- Haarlem" uit Halfweg en de Haarlemse rundveefokverenigingen „Eigen Belang" en „Haarlem". De organisatoren hadden 't weer wel bijzonder mee. De zon deed de ruggen van het zwartbonte vee als satijn glanzen. Ook de publieke belangstelling uiteraard merendeels uit agrarische krin gen voor deze voor Haarlem zeldzame gebeurtenis mocht er wezen. De viervoetige deelnemers aan de fok veedag waren al vanmorgen vroeg in grote vee-auto's naar het terrein aan de Wagen weg gebracht. Daar kregen ze nog even gauw een laatste opknapbeurt. Frieda, Joop, Roosje, Mercedes en hoe ze allemaal ook heetten, ondergingen over het alge meen al dat geplas met emmers water en geschrob van borstels over hun koeien- lijven met een kalmte zoals men die van hen mocht verwachten. Hier en daar stak er wel eens eentje protesterend loeiend haar kop op, maar dat kan ook wel van de plankenkoorts zijn geweest. Even over negenen was het dan zover dat de burge meester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, officieel de Haarlemse fokveedag 1959 kon openen. De burgemeester gaf de verzekering dat het gemeentebestuur het belang van de fokveedag onderstreepte en daarom ook alle medewerking graag had verleend. „De stad heeft het platteland hard nodig," zei mr. Cremers, die de wens Kritisch laat de jury haar oog over de voorgeleide koeien gaan. In spanning wachten de eigenaars af op de uitslag. De koeien zelf laat het kennelijk alle maal onverschillig en zij keren de keurmeesters onbeleefd hun mg toe. uitsprak dat de fokveedag zal bijdragen tot de verhoging van het peil van de vee stand in Noordholland. Namens de organisatoren dankte de heer J. Th. Böhm het Haarlemse gemeentebe stuur voor de medewerking. De burgemeester toonde zich daarna zeer geïnteresseerd in de wijze waarop de jury bij de keuring van de voorgeleide koeien te werk ging. Hij had dienaangaande geen betere voorlichter kunnen vinden dan ir. J. Wietsma, de rijksveeteeltconsulent in Noordholland. In hun gezelschap bevon den zich de directeur van Openbare Wer ken, ir. Ch. C. van der Vlis, en de inspec teur-districtshoofd van de veeartsenijkun- dige dienst voor Noordholland, dr. H. H. Scholten. De verschillende keuringen hadden in vier ringen plaats. Aangezien het hier om melkkoeien ging, werd er uitsluitend z.g. exterieur gekeurd. Er waren 9 rubrieken: pinken, melkvaarsen, melktwenters, derde- kalfskoeien, oudere melkkoeien, produktie- klasse, drachtig vee, groepen afstammelin gen van een stier en eigenaarsgroepen. De keuring van de circa 140 koeien had een vlot verloop. Nadat de jury haar be slissing had genomen, werden de dieren getooid met een oranje, rode, witte of blauwe strik, al naar gelang ze de eerste, tweede, of derde prijs of een eervolle ver melding hadden behaald. De trotse eige naars leidden hun dieren dan voor het laatst langs de eveneens critische toe schouwers, die met kennersblikken de ver schillende hoedanigheden gewikt en ge wogen hadden. De keuring duurt voort. Gunstige ontwikkeling op de zuivel mor kt De gunstige ontwikkeling van de zuivel- markt, waar de afzet van Nederlandse boter veel gemakkelijker is geworden, heeft er toe geleid dat de landelijke sub sidie op melk is gedaald tot 4,71 cent per liter. Toen het kabinet-De Quay in juni de nota over het sociaal-economisch beleid aan de Tweede Kamer voorlegde, bedroeg deze subsidie nog 5,96 cent. De regering kondigde toen aan de subsidielast te zul len afschaffen door een verhoging van de melkprijs met 4 cent in twee etappes (2 cent per 1 januari en 2 cent per 1 april 1960). Deze verhoging zou worden gecom penseerd. Voor het subsidiebedrag, dat overblijft na deze prijsverhogingen, zou de regering „een oplossing zoeken in het kader van de in de regeringsverklaring aangekondigde nadere bezinning op het Landbouwbeleid". Het ziet er naar uit, dat het zoeken van deze oplossing de regering niet veel zor gen meer zal baren. Nu de subsidie is ge daald tot 4,71 cent, blijft er immers na de twee prijsverhogingen nog slechts 0,71 cent (te subsidiëren of te compenseren) over. En daar de gunstige ontwikkeling van de zuivelmarkt nog steeds doorzet, zal dit verschil op 1 april 1960 wellicht geheel verdwenen zijn. De resultaten van de „na dere bezinning" op het landbouwbeleid zul len intussen tegelijk met de begroting in een nota van minister Marijnen worden bekend gemaakt. Deze nota zal de begin selen en de methoden uiteenzetten. De ga rantieprijzen worden later uitgewerkt, vermoedelijk kort voor het nieuwe melk prijsjaar, dat 1 november begint. oud-leerlingenvereniging O.L.V. werd op gericht, die echter geen lang bestaan heeft gehad. Pas op 4 maart werd „De Garde" opgericht, die in 1957 de Konink lijke goedkeuring verwierf. Wat gaat er thans met de oud-leerlingenverenigingen van de h.b.s.-a en h.b.s.-b gebeuren, nu de ze scholen thans zijn samengevoegd tot het Lourens Costerlyceum? Een oplos sing heeft men nog niet gevonden, maar men is vastbesloten de oud-leerlingen ge legenheid te blijven bieden voor reünies en „De Garde" hoopt hiertoe te mogen blijven bijdragen. De eerste voorzitter van de jubilerende vereniging was ir. P. J. van Ree (nu erelid) en thans staat „De Garde" onder leiding van de heer R. A. Toornend, Bakkerstraat 10, Haarlem. Vele illustere namen telt de oud-leerlingenlijst van de vroegere h.b.s.-b: om maar enkele te noe men: Frederik van Eeden, Anthony Fok ker, de sultan van Djokjakarta en prof. Thijsse uit Delft. Voor het welslagen van de reünie heeft het bestuur nog maar twee wensen. In de eerste plaats, dat zo veel mogelijk oud-leerlingen zich voor deelname zullen, aanmelden en verder dat ieder zoveel mogelijk foto's van het oude schoolleven opstuurt. Want daarvoor zul len de meeste reünisten ongetwijfeld veel belangstelling hebben. De Koningin zal zich dinsdag in de ge bruikelijke feestelijke stoet van het paleis aan het Lange Voorhout in Den Haag naar de Ridderzaal begeven teneinde de nieu we zitting van de Staten-generaal te ope nen met het uitspreken van de Troonrede. De tocht naar de verenigde vergadering van Eerste en Tweede Kamer wordt ge maakt in de gouden koets. Prins Bern- hard en prinses Irene zullen de Koningin vergezellen. De stoet zal de gebruikelijke weg volgen: Lange Voorhout, Kneuter dijk, Lange Vijverberg, Korte Vijverberg, Binnenhof. In de middag van Prinsjesdag, reeds spoedig nadat de Koningin de nieuwe zit ting van de Staten-generaal heeft geopend, komen de beide Kamers in openbare ver gadering bijeen. Om drie uur vergadert de Tweede Kamer. In deze vergadering zal de minister van Financiën de rijksbegro ting aanbieden. Vervolgens zal de nomina tie voor het voorzitterschap worden opge maakt. Bij de regeling van werkzaamhe den zal worden voorgesteld donderdag 17 september enige wetsontwerpen van een voudige aard aan de orde te stellen. Daar onder zijn het wetsontwerp tot verlenging van de werkingsduur van de Noodwet Kin derbijslag Kleine Zelfstandigen, het wets ontwerp tot wijziging van de Algemene Weduwen- en Wezenwet en de Wet Duur- tetoeslag 1959. Voorts zal worden voorgesteld volgen de week donderdag te behandelen de wets ontwerpen inzake tijdelijke regeling sa menloop overheidsweduwen- en overheids- wezenpensioenen met het algemeen wedu wen- en wezenpensioen en de tijdelijke re geling samenloop Indonesische weduwen- pensioenen en wezenonderstanden met het algemeen weduwen- en wezenpensioen. Aad Koonings is algeheel winnaar ge worden var. de uit vijf onderdelen be staande tweede zomercompetitie van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen". Hij had daartoe in de laatste rit, welke donderdagavond in de Velserbroekpolder werd gehouden, aan een tweede plaats ruimschoots voldoende. Winnaar van de ze slotrit werd de srrelle Eddy Riethoff. Hij zegevierde in de eindsprint van het pelo ton. Alle ontsnapingspogingen waren door het hoge tempo en de onderlinge rivaliteit mislukt. De uitslag luidde: 1. Riethoff, 2. Koo nings, 3. Jansen, 4. Fennis, 5. Van der Horst, 6. Bouma, 7. Walters, 8. Otte, 9. ex aeqo: H. Peters, Nijsen en Blommaert. Eindstand tweede zomercompetitie: 1. Koonings 15 pnt.; 2. ex aeqo: Riethoff. Fennis en Bouma 12 pnt.; 5. Van dei- Horst 11 pnt.; 6. Jansen 10 pnt.; 7. Buis 6 pnt.; 8. ex aeqo: F. Vaars, Rutte en Nijssen 5. pnt. Uitslag slotrit C-klassers: 1. Jansen, 2 Ruys, 3. Ramakers, 4. Vergers, 5. Son- dorp. 6. De Korte, 7 W Wagner, 8. Asse- ma, 9. Voorting, 10. Ruis. Eindstand C-klasse: 1. Jansen 23 pnt.; 2. Ruys 20 pnt.; 3. Vergers 19 pnt.; 4. As- sema 15 pnt.; 5. Ramakers 9 pnt.; 6. Kaam en Deinum 5 pnt.; 8. Croese 4 pnt.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5