houtribo Officiële opening van twee gerestaureerde panden HARDBOARD Amsterdamse Beurs doe het zelf Eenvoudiger opzet van kleuterschool in Spokebos Bnr.tferlüke Stond van Haarlem Prof. dr. A. W. Groenman zaterdag tachtig jaar UIT STAD EN STREEK Uitslaande brand in drukkerij aan de Bakenessergracht Expositie van werk van mevrouw Erika Visser Ook F. v. Vlissingen sr. verlaat Vlisco De beurs van gisteren Koninklijke onderscheiding Scheepvaart Het enige punt waar het bij het scheren om gaat dat u zich er beter schoner en frisser door moet voelen klaar om de dag goed te beginnen... De enige manier om u goéd te scheren JAG 11 SEP T E MBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD -OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT I Vanmiddag heeft de Haarlemse wethou der van Openbare Werken, de heer W. F. Happé, met een ferme slag op een aam beeld de officiële opening verricht van de hernieuwde zaak van de firma J. H. Schous, die is gevestigd in twee gerestau reerde historische huizen aan de Oude Groenmarkt in Haarlem. Vanmorgen zijn de beide panden door deken W. N. Zijlstra ingezegend. In ons blad van woensdag hebben wij aandacht gewijd aan de restauratie van beide huizen, die onder leiding van bouw meester Willem Peereboom en architect M. Vlijmincx in samenwerking met de rijks- en gemeentediensten voor de Monu mentenzorg is tot stand gekomen. Met de ze restauratie is tevens het bewijs gele verd, dat men een moderne zaak zeer goed kan onderbrengen in huizen, die in hun oorspronkelijke zeventiende-eeuwse toestand zijn gebracht, waarbij een mo derne pui kan ontstaan, die een harmo nieus geheel met de historische gevel vormt. Onder de aanwezigen die de opening bij woonden, bevond zich een afvaardiging van de Vereniging „Haerlem". De voor zitter,jhr. mr. C. C. van Valkenburg, deel de mee, dat de Vereniging „Haerlem" heeft besloten haar legpenning toe te ken- Advertentie Enorme voorraad in alle afmetingen, ook pasklaar gezaagd. Voorts: hout triplex zachtboard spaanderplaat meubelplaat bardplastic platen tafelpoten mozaiek de pasklaar specialist' JULIANAPARK 44 - TEL 55530 B. en W. van Bloemendaal stellen voor het bouwplan van de voor de Schoolver eniging „Aerdenhout-Bentveld" in het Spokebos te bouwen kleuterschool te ver eenvoudigen, waardoor de bouwkosten waarschijnlijk beneden de 100.000 gehou den kunnen worden, zodat B. en W. de bouwvergunning kunnen afgeven, hetgeen tot een vlottere werkwijze zal leiden. Het schoolbestuur kan zich met deze wij ziging, die inhoudt, dat één werklokaal voorlopig niet gebouwd zal worden, ver enigen en de architect is verzocht zijn bouwplan dienovereenkomstig te wijzigen. De kleuterschool zal dan omvatten één werklokaal en één speel-werklokaal. In dien het aantal leerlingen daartoe aanlei ding geeft kan te zijner tijd nog een twee de speel-werklokaal aan het gebouw worden toegevoegd. Voorts vragen B. en W. een aantal kre dieten voor het onderwijs, zoals 3.105.— voor de aanschaffing van meubilair voor de Montessori-kleuterschool aan de Vij- verweg; 1.499.10 voor de aanschaffing van meubels ten behoeve van de r.k. Frö belschool aan de Dennenweg; 570.— voor het invoeren van een nieuwe taalmethode op de St. Jozefschoof te Vogelenzang en 432.voor de aanschaffing van zang bundels ten behoeve van de christelijke school voor g.l.o. De door deze school ge vraagde steun voor de aanschaffing van een bandrecorder achten B. en W. de nor male eisen, te stellen aan het gewoon lager onderwijs, te boven gaan. Zij stellen voor op dit verzoek afwijzend te be schikken. BEVALLEN van een zoon: 9 sept. A. E. Sijm-Putter, T. Pancras-Jonker; 10 sept.: E. W. Schnieders-Van Herwaarde. BEVALLEN van een dochter 9 sept.: A. J. H. Koelemij-Vink, J. van Ulsen-Van Enk, L. M. van Oijen-Hornick; 10 sept.: M. E, Klaij-Mokkenstorm. ONDERTROUWD: 10 sept.: M. A. Face en H. Voogd. GETROUWD: 10 sept.: C. J. Persijn en N. Kroonstuiver, D. P. A. J. van Haren en E. M. Leijssenaar, J. Wesselius en W. K. Florie, F. Hartvelt en H. F. Beelen. OVERLEDEN: 9 sept.: M. Zijlstra 58 j.. Iepenstraat; B. D, Kuijper, 61 j„ Vergierde- weg; J B. Kater, 42 j., Hazepaterslaan. nen aan de eigenaar van de firma Schous, de h,eer L. J. A. van Sambeek, wegens diens verdiensten met betrekking tot de totstandgekomen restauratie. Deze leg penning is na de oorlog ingesteld om men sen te eren, clie door het verwezenlijken van bouwwerken of verbouwingen het aanzien van de stad verfraaien. Na de of ficiële plechtigheid hadden de aanwezi gen gelegenheid de gerestaureerde panden zowel van binnen als van buiten in ogen schouw te nemen. Prof. dr. A. W. Groenman uit Overveen, emeritus predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk en oud-buitengewoon hoogleraar aan de gemeentelijke univer siteit te Amsterdam, hoopt zaterdag 12 september tachtig jaar te worden. Prof. dr. Groenman werd op 12 septem ber 1879 in de hervormde pastorie van Graft in Noordholland geboren. Hij be zocht eerst drie jaar de h.b.s. te Gronin gen, deed in 1899 staatsexamen en stu deerde daarna aan de Rijks-Universiteit te Leiden, waar hij op 15 oktober 1906 bij prof. dr. B. D. Eerdmans op een proef schrift „Het vasten bij Israël, een verge lijkend onderzoek" 'um lande promoveer de tot doctor in de faculteit van de Godge leerdheid. Na zijn promotie studeerde de jubilaris nog enige tijd Talmoedisch en Middel eeuws Hebreeuws aan de „Anstalt für die Wissenschaft des Judenturns" te Ber lijn. Nadat prof. dr. Groenman in 1904 door het provinciaal kerkbestuur van Overijssel was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd werd hij op 12 januari 1908 door zijn vader te Obdam in de classis Alkmaar in het ambt bevestigd. Op 3 augustus 1913 ver wisselde de jubilaris deze gemeente met die van Zaandijk, waar hem met ingang van 1 mei 1945 na ruim zevenendertig vol brachte dienstjaren op ruim vijfenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Tijdens zijn bijna tweeëndertig jarige ambtsbediening te Zaandijk heeft prof. dr. Groenman van 1 mei 1920 tot 1 februari 1942 ruim éénentwintig jaar Hebreeuws gedoceerd aan het gemeentelijk gymna sium te Alkmaar en van 1 september 1922 tot 1 september 1942 twintig jaar aan het gemeentelijk lyceum te Zaandam. Met ingang van 1 februari 1942 werd prof. dr. Groenman in de vakature van wijlen prof. dr. J. L. Palache benoemd tot waarne mend buitengewoon hoogleraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Prof. dr. Groenman aanvaardde dit bui tengewoon hoogleraarschap met een in augurele rede over „Het karakter der symbolische handelingen der Oud Testa- mentische profeten" en heeft tot 1 augus tus 1945 te Amsterdam Hebreeuwse taal en letterkunde, Israëlitische oudheden en uitlegging van het Oude Testament gedo ceerd. Prof. dr. Groenman heeft in de loop dei- jaren vele bestuursfunkties vervuld en zitting gehad in tal van colleges en com missies. Zo was hij onder meer lid van het klassikaal bestuur van Haarlem; praetor van de ring Zaandam; eerst bestuurslid en later nog voorzitter van het Haags Ge nootschap tot verdediging van de christe lijke godsdienst en lid van Teylers Godge leerd Genootschap. Van zijn hand verschenen tal van bij dragen in diverse periodieken. Zo o.a. in Theologisch Tijdschrift: De anse maamaid; in Teylei-s theologisch tijdschrift: De oor sprong van de Joodse synagoge; in Acta Orientalia: De Zahl 24 bei den Juden im Altertum; in nieuw Theologisch Tijd schrift: Het wezen der Joodse Religie (over en naar aanleiding van prof. dr. K. H. Miskotte's boek onder gelijknamige titel) en Het kenmerk van de moderne theoloog, een rede gehouden bij de opening van de vergadering van moderne theolo gen in 1933. Verder was hij tot 1936 ook nog enkele jaren recensent voor Oud Tes- tamentische en Joodse letteren van de Nieuwe Rotterdamse Courant. Nieuws in het hort Onderhoud. B. en W. van Bloemen daal stellen de raad voor een voorschot te verlenen op de kosten voor noodzake lijke onderhoudswerken voor veertien woningen van een complex van achttien woningwetwoningen van de woningbouw vereniging „Bloemendaal Noord". Subsidie. B. en W. van Bloemendaal stellen de raad voor aan de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur een subsidie van 600 toe te ken nen als bijdrage in de kosten van de In ternationale Tuinbouwtentoonstelling Flor riade, die in 1960 in Rotterdam zal wor den gehouden. De panden Oude Groenmarkt 14 en 16 vóór de restauratie. Duidelijk ziet men, hoe zowel de trap- als de halsgevel enigszins hellen. Een beeld van de beide huizen na de restauratie. Opvallend is de strakke pui, in grijze natuursteen, waarop de in oude Unster herstelde gevels voortreffelijk aansluiten. Vanmiddag heeft een hevige brand ge woed in het perceel Bakenessergracht 19 in Haarlem, waarin de offsetdrukker}] van Gebr. Keesmaat C.V. gevestigd is. Om streeks half twee werd de brandweer ge waarschuwd voor een uitslaande brand en men ging er met een motorwagen, een ladderwagen en een commando-auto naar toe. De brand ging gepaard met een hevige rookontwikkeling, die tot ver in de om trek waarneembaar was, maar na ruim een half uur was men het vuur toch vrij wel meester. Een groot deel van de druk kerij ging verloren. In het museum Het Huis van Looy zal door de heer H. van der Vlist, wethouder van onderwijs en. kunstzaken te Utrecht, op zaterdagmiddag 19 september een expo sitie worden geopend van werk van mevr. Erika Visser. De tentoonstelling duurt tot en met 11 oktober. Na ampel beraad heeft de heer H. L. Fentener van Vlissingen sr. besloten zijn commissariaat bij de n.v. P. F. van Vlis singen en Co's katoenfabrieken te Helmond neer te leggen. Tot deze stap is hij geko men, nadat hij had vernomen dat zijn zoon, de heer H. L. Fentener van Vlissingen jr. ontslag had genomen uit zijn functie bij het bedrijf. Deze beide heren Fentener van Vlissingen zijn het er over eens, „dat het bestuur niet in het belang van aan deelhouders en werknemers handelt". De heer Fentener van Vlissingen jr. ver telde ons nog, dat er met alle kracht dient te worden gestreefd naar wijziging van de statuten van Vlisco. Op die manier zou er langs democratische weg een nieuw be stuur bij het bedrijf kunnen worden ge kozen. (Uit bovenstaande is duidelijk, dat de heren Fentener van Vlissingen sr. en jr hun vertrouwen er in stellen, dat het op grond van het overleg tussen het bestuur van Vlisco en de groep-Bonda tot democra tisering van het stemrecht in de n.v. zal komen. Indien het laatste onverhoopt niet het geval mocht zijn, lijkt het niet uitge sloten, dat men er toe zou worden ge dwongen met behulp van stromannen zijn stem de meerderheid te doen krijgen. Red.) 3-3V2°/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 Woningbouw 6°/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scneepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Totterd. Bank., 'wentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. ■'.heil Union Tidewater Slotkoers Heden gisteren 13.45 u 94 93ll/ifl 99''is 99 110/i 111 82 93 93 89 Vs 96V2 368 375 629 629 242 243 566 567 2981/2 300 395 '/a 400 634 640 243 636 641 211 211 164 Vi 165 734 732 163,50 f 164, 325 325 97 V, 97 f 124,50 f 124,— 163 Va 162 161 161 141 142V2 140 140 249 249 148 -X 148 <4 f 171. f 171, 316 319 163 164 2401/7 241 290 293 270 64-Uj 64 V2 55'/, 55 V2 103'/* 103 55'/* 54 *4 79 77 24 24 AMSTERDAM De markt gaf gisteren bij de opening wederom lagere koersen te zien voor alle internationale waarden. De handel was aanvankelijk zeer rustig. Wallstreet was woensdag behoorlijk flauw geweest bij grote omzetten, doch tegen het slot trad daar een flink algeheel herstel in. Dit laatste was voor het Damrak een bemoe digend teken en daarom waren de koer sen van de internationale waarden gedu rende de niet-officiële ochtendhandel slechts fractioneel lager, vergeleken met de slotkoersen van eergisteren. Zij lagen boven de laagste noteringen van het niet- officiële telefonische avondverkeer van woensdag. Dat het in New York met de koersstijging nog niet erg wil vlotten wordt hoofdzakelijk toegeschreven aan het feit, dat een officiële discontoverhoging nog steeds boven de markt h'angt. De ope ningskoersen op het Damrak stelden toch teleur, vergeleken bij de hoogste prijzen uit de morgenuren toen voor Olie 162,40, voor Unilever 631, Philips 631'A en voor AKU 371 werd betaald. De officiële beurs opende voor AKU op 365 Vz, tegen woens dag als slotprijs 369 1/4, Philips 628 (632 1/4), Unilever 626y2 (630 3/4), en Kon. Olie 162,30 162,80). De Duitse beurzen wa ren 2 tot 8 punten lager en dit was van invloed op de openingskoersen in Amster dam. Toen er in West-Duitsland een her stel intrad, stegen ook de koersen in Am sterdam, waar de verliezen niet onbelang rijk werden gereduceerd. De internatio nale waarden kregen meer belangstelling en de handel werd tamelijk levendig. In het laatste beurshalfuur schommelden de koersen rond de vorige slotprijzen en was zelfs Kon. Olie hoger dan woensdag en boven pariteit New York. Scheepvaarten gemakkelijk met mini male omzetten. Van de leidende cultures Deli wederom aangeboden en ook Amster dam Rubber en HVA iets lager. In de staatsfondsenmarkt was de staffellening aan de vaste kant, terwijl de overige le ningen geen noemenswaardige verande ringen te zien gaven. In de lokale sector werden aandelen Verenigde Nederlandse Rubber fabrieken (Heveadorp) op 275 (265) geadviseerd. Ketjen, woensdag met een omzet van nominaal 156.000 werd onver anderd geadviseerd evenals claims Uitge versmaatschappij Misset en die van Wes- sanen's. Voor de inschrijving op de 100 miljoen 4V2 pet 25-jarige obligatielening 1959 Bank voor Nederlandsche Gemeen ten a 100 pet bestond grote belangstelling. Grootbanken lager. Prolongatie 3 pet. (ANP). NEW YORK De aandelen zijn blijven dalen op de Newyorkse beurs en de omzet bleef ge ring. De kopers hielden zich op de achter grond, hetgeen de daling in de hand werk te. Financiële experts in Wall Street schrij ven de voortdurende daling toe aan be zorgdheid voor de toekomst op financieel gebied en wijzen op uitspraken, toege schreven aan regeringsfunctionarissen, waarin een fiskale crisis wordt voorspeld met een streng in toom gehouden budget en mogelijk een hogere rentevoet voor obligaties. Overal werden verliezen ge boekt. Een scherpe daling vertoonden de Chemicaliën. Andere belangrijke fondsen zoals met name Procter and Gamble, Inter national Paper, Corning Glass en Cater pillar Tractor gaven eenzelfde beeld te zien. Laat op de dag was Du Pont-ruim vier dollar gedaald en Allied Chemical bij na vier. Ook de autofondsen waren zwak Tegen sluitingstijd werd een pakket van 10.000 aandelen in Atlantic and Pacific verkocht tegen 39, met een verlies van 3/8 punt. De discontoverhoging De opgetreden koersdaling heeft ertoe geleid dat de totale waarde der genoteerde fondsen met meer dan twee miljard dollar is verminderd. Rekening houdende met de koersdalingen gedurende de twee vooraf gaande dagen, betekent dit dat de waarde der genoteerde fondsen in drie dagen met acht miljard dollar is gedaald. Als een van de factoren die tot deze koersdalingen hebben geleid, wordt genoemd de op de markt heersende verwachting van een dis contoverhoging door de Federal Reserve Board. Men had gemeend dat deze ver hoging reeds vorige week donderdag zou zijn afgekondigd, doch in feite is deze maatregel een week later gekomen. Aan genomen wordt nu echter dat de effecten beurs reeds een groot deel van de terug slag door deze discontoverhoging heeft „verwerkt", omdat hiermee reeds langer dan een week rekening is gehouden. De totale omzet was 2.520.000 aandelen Van 1.208 fondsen waren 345 hoger en 669 lager. Het industriegemiddelde kwam van 637,67 op 633,38, dat van spoorwegen van 155,32 op 154.52 en dat van openbare nuts bedrijven van 88.92 op 88.37 Lis se Aan de h^er H. J. van der Berk, die enige weken geleden het feit vierde, dat hij veer tig jaar directeur van de Handelsraad is is door de burgemeester van Lisse de ere medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau opgespeld. De heer A J. van Woorkens sprak namens de rayon directie van de Handelsraad. Advertentie Aagtekerk 10 500 m. o. St. Helena n. Kaapstad. Aardijk 10 dw. Djeddah n. Suez. Abida 10 v. Miri n. Sydney. Acmaea 10 110 m. o.n.o. Massawa n. Mena. Adonis 11 te Punta Cardon. Alblasserdijk 10 v. Norfolk n. Pt. Everglades. Alca 10 te Bordeaux verwacht. Alcor 10 65 m. n.w. Paulsrocks n. Las Palmas. Alioth 10 100 m. z.w. K. Fimsterre n. Antwerpen Alkaid 10 270 m. w.n.w. Dakar n. Las Palmas. Alkmaar 10 180 m. n.w. Finisterre n. Rotterdam Almkerk 10 v. Aden n. Suez. Alphacca 11 te New York. Aludra 10 465 m. n.n.o. St. Vincent n. St. Vincent Alwaki 10 300 m. n.n.w. Cochin n. Cochin. Amalie B 10 435 m. n.n.o. Socotra n. Aden. Ameland 10 v. San Lorenzo n. Boston. Amerskerk 10 v. Townsville n. Brisbane. Ampenan 10 te Genua v. Napels. Amstellaan 10 170 m. o. Ceylon n. Aden. Amstelland 10 v. Amsterdam n. Bremen. Amstelpark 10 te Singapore v. Penang. Area 15 te Trinidad verwacht. Arendsdijk 11 te Panamacity v. Tampa. Ares 11 v. Amsterdam n. Noordzee (proeftochti Argos 10 te Rotterdam. Asmidiske 11 te Hampton Roads. Advertentie ...en hoe u zich voelt als zich geschoren hebt met water, zeep en Blauwe Gillette. Asterope 10 400 m o.z.o. Kp. Race n. Hpt. Roads. Astrid Naess 10 v. Port Said n. Paulsbro. Attis 10 820 m. n.o. Paramaribo n. Amsterdam. Averdijk 11 te Philadelphia. Axeldijk 10 v. New York n. Santos. Banda 10 v. Damman n. Kuwait. Banggai 10 v. Bombay n. Madras. Bantam 10 180 m. w.n.w. Minicoy n. Penang. Barumun 10 120 m. z.o. Singapore n. Bangkok. Batjan 10 v. Charleston n. Uewport News. Batu 10 v. Pandjang n. Pulo Sambu. Bawean 10 te Tandjong Mani verw. v. Semarang. Bengkalis 10 280 m. w.z.w. Manilla n. Bangkok. Bennekom 10 200 m. n.o. Azoren n. Bridgetown. Billiton 9 v. Tabaco n. San Francisco. Bütar 10 v. Fremantle n. Aden. Boissevain 11 te Kaapstad. Breda 9 te La Guaira n. Puerto Cabello. Calamares 11 te Almirante. Caltex Delft 10 82 m. n.w. Minicoy n. Bahrein. Caltex Delfzijl pass. 10 Holtenau n. Pernis. Caltex Govinchem 10 te Rotterdam. Caltex Rotterdam 10 v. Port Said n. Gibraltar. Caltex Utrecht pass. 10 Burlings n. Cadiz. -Cumerounkust 9 te Amsterdam. Carillö pass. 10 Acapulco n. Los Angeles. C'asamance 10 105 m. n. Dakar n. Rotterdam. Castor 9 v. RhodOs'n. EleUsis. Cinulia 13 te Curagao verwacht. Cities Service Valley Forge 10 v. Suez n. Mena. Clavella verm. 11 v. Wismar (Lübeck) n. R'dam. Cleodora 14 te Singapore verwacht. Colytto 10 v. Curagao n. Panamakanaal. Congokust 10 te Monrovia. Corilla 10 te Surabaja. Cradle of Liberty 10 400 m. o. Mozambique naar Philadelphia. Crania 9 60 m. n.w. San Juan n. Rotterdam. Dalerdijk 10 v. Londen n. Curagao. Daphnis 10 v. Bremen n. Hamburg. Dorestad 9 60 m. z.o. Ras Fartak n. Abadan. Doris 10 te Georgetown v. Carupano. Drente 10 v. Port Said n. Rotterdam. Eemland pass. 10 Ouessant n. Amsterdam. Eenhoorn 10 dw. Bona n. Malta. Ena 11 v. Punta Cardon n. Guayaquil. Esso Amsterdam pass. 10 Azoren n. Aruba. Esso Nederland 11 te Rastanura. Fravizo 10 150 m. z.w. St. Vincent n. Dublin. Friesland SSM 10 te Immingham v. Kalundborg. Gaasterkerk 10 v. Djibouti n. Singapore. Gabonkust pass. 10 Dakar n. Freetown. Giessenkerk 11 te Rotterdam. Graveland 10 90 m. z.z.w. Kp. Verd. eil. n. Recife. Grootekerk 10 te Antwerpen v. Amsterdam. Haarlem 10 op Weser n. Bremen. Hathor 10 130 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Heemskerk 11 te Shanghai. Hestia 10 te Bremen v. Pernis. Holendrecht 10 te Rio de Janeiro verwacht. Houtman 10 10 m. n. Alor n. Singapore. Isi« 18 v. New York n. Curagao. Ivoorkust 10 te Antwerpen v. Amsterdam. Jagersfontein 10 v. East-London n. Durban. Japara verm. 11 v. Le Havre n. Rotterdam. Jason 11 et Savannah. Joseph Frering 10 dw. Cherbourg n. IJmuiden. Jupiter 9 v. Mon Falcone n. Rijeka. Kaap Hoorn 11 v. Assab n. Aden. Kabylia 19 te Curagao verwacht. Kalinga 10 v. Curagao n. Punta Cardon. Kalydon 9 v. Buenos Aires n. Curagao. Kamperdijk 11 te Boston. Kara 12 et Bayonne (New York) verwacht. Karachi 10 v. Suez n. Djeddah. Karamata 9 40 m. o.n.o. Bona n. Amsterdam. Karimata 10 80 m. n.o. Oran n. Amsterdam. Karsik 10 250 m. n.n.o. Formosa n. Hongkong. Katelysia 10 v. Gibraltar n. Eastham. Keizerswaard 10 70 m. n. Caracas n. Buen. Aires. Kellia 19 te Sydney verwacht. Kenia 14 te Curagao verwacht. Kerkedijk 10 te New York verwacht. Kermia verm. 13 v. Trinidad n. Landsend. Khasiella 11 te Hamble verwacht. Kieldrecht 10 Kp. Palos gepass. n. Marseille. Kinderdijk 11 v. Vera Cruz n. Coatza coalcos. Kloosterdijk 10 te Bremen verw. v. Rotterdam. Koningswaard 9 170 m. o.z.o. Salvador n. Curagao. Kopionella 17 te Abadan verwacht. Koratia 10 te Bahrein verwacht. Korenia 14 te Las Palmas verwacht. Korovina 10 v. Thameshaven n. Saltend. Kosicia verm. 13 v. Curagao n. Trinidad. Kreeft 10 te Rotterdam. Kylix 10 60 m. z. Colombo n. Aden. Laarderkerk 11 te Suez. Laurenskerk 10 v. Londen n. Amsterdam. Leersum 10 v. Cardiff n. Rotterdam. Leiderkerk 10 530 m. w.z.w. Cocos eil. n. Aden. Lelykerk 10 v. Londen n. Marseille. Leopoldskerk 10 130 m. z.w. Balearen n. Pt. Said. Liberty Bell 10 100 m. o. Port Sudan n. Mena. Limburg 10 v. Singapore n. Balikpapan. Loenerkerk 10 te Khorramshahr. Lombok pass. 10 Kp. Tenez n. Lissabon. Loppersum 10 300 m. n. Flores n. Le Havre. Lutterkerk 10 60 m. z.z.w. Aden n. Bahrein. Maas pass. 10 Azoren n. Antwerpen. Malea 10 v. Singapore n. Bangkok. Maron 10 te Paramaribo verwacht. Maureen 11 te Jacsonville. Meerdrecht 11 te Norfolk. Meliskerk pass. 10 Ras Fartak n. Bombay. Mentor 10 te New Orleans v. Houston. Merseylloyd 10 te Bremen v. Hamburg. Merwede 10 425 m. n. Dakar n. Conakry. Merwelloyd verm. 12 v. Rotterdam n. Londen. Mississippilloyd 10 te Philadelphia. Mitra 10 360 m. z.z.w. Flores n. Rotterdam. Montferland 10 330 m. w. Dakar n. Montevideo. Moordrecht 10 500 m. n.w. Walvisbai n. Landsend. Munttoren 10 210 m. n.o. Sokotra n. Mena. Musi 11 te Singapore. Mijdrecht 10 v. Livorno te Port Said. Mylady 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Naess Command. 10 27 m. n.o. Algiers n. Fawley Nanusa 10 v. Genua n. Marseille. Neder-Eems 10 rede Belawan n. Musi-rlvier. Nestor 10 te Port of Spain. Nias 10 v. Los Angeles n. Buena Ventura. Nieuw Amsterdam 11 et Southampton. Noordwijk 10 25 m. w.n.w. K. Verde n. Monrovia. Notos 10 te Amsterdam n. Lissabon. Oberon 10 te Willemstad verwacht. Ommenkerk 11 te Yokohama. Oostkerk 10 600 m. w. Cocos eil. n Fremantle. Oranje, 11 te Genua. Ovanjefont. 10 550 m. n.o. St. Helena n. L. Palm Oranje Nassau 10 v. Trinidad n. La Guaira. Orion 10 210 m. z.w. Algiers n. Algiers. Osiris 11 te New Orleans v. Houston. Ossendrecht pass. 10 Finisterre n. Dakar. Ouwerkerk 10 v. Hamburg n. Bremen. Overijsel 11 v. Amsterdam n. Lissabon. Philidore verm. 12 v. Philadelphia n. Mena. Philine 24 ter hoogte Landsend verwacht. Philippia 10 655 m. z.o. Monrovia n. Gibraltar. Pieter S 10 te Pendex v. R'dam n. Swansea. Poseidon 10 v. Curagao n. Aruba. Prinses Irene 10 v. Toronto n. Chicago. Prins Casimir 10 750 m. w. Valentia n. Londen. Prins der NederlandenlO v. Madeira n. Plymouth. Prins Frederik Hendrik 10 v. Londen n. Antw. Frins Willem IV 10 16 5m. o.n.o. Anticosti naar Montreal. Prins Willem II 10 v. Quebec n. Le Havre. Pr. Willem V 10 140 m. w. Valencia n. Montreal. Prov.singel 10 990 m. n.w. Midway n. N. Orleans. Pygmalion 11 te Tripolis. Radja 10 600 m. o. Manilla v. Kitimat. Raki 11 te Djibouti. Randfontein 10 te Antwerpen. Riouw 10 130 m. z. Kp. Blanco n. Las Palmas. Rijndam 10 v. New York n. Cobh. Rijnkerk 10 80 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Roggeveen 11 te Kaapstad. Rondo 10 500 m. z.z.w. Ascension n. Kap e town. Rcssum pass. 10 Dover n. Dagata. Rotterdam 11 te New York. Sabang 10 te Malacca v. Singapore. Saloum 10 op de Seine verw. n. Duinkerken. Saroena 10 te Pladju. Sarpedon 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Scheldelloyd 11 te Aden. Schelpwijk 10 30 m. z.z.w. Bermuda n.Maracaibo. Schie 10 v. Amsterdam. 11 te Rotterdam. Schiedijk 10 250 m. w. Scillys n. New York. Schouten 13 te Bluff verwacht. Senegalkust 10 v. Amsterdam n. Bordeaux. Sigli 10 v. Labuan n. Bangkok. Slamat 10 110 m. n.n.o. Port Sudan n. Aden. Sclon 9 v. Philadelphia n. New Y'ork. Scmmelsdijk 10 350 m. w. Scillys n. Antwerpen. Stad Arnhem 10 20 m. o.n.o. Dover n. Bremen. Stad Delft 10 30 0m. z. Kj. Verd. eil. n. IJmuiden. Stad Gouda 10 310 m. o. Natal n. Las Palmas. Stad Leiden 10 150 m. w. St. Vincent n. Freetown. Stad Rotterdam 10 te Genua. Stad Schiedam pass. 10 Trondheim n. Gent. Stad Utrecht 10 350 m. z. K. Race n. Vlaardingen. Stad Maassluis 10 85 m. n.n.w. Kaap Finisterre naar Las Palmas. Slanvac Malacca 9 v. Bangkok n. Buatan. St. Michael 10 v. Cristobal n. Puerto Limon. Statendam 10 v. R'dam, 11 te Le Havre n. N. York. Statue of Liberty 10 260 m. n.w. Madeira naar Marseille. Stentor 10 300 m. n. Azoren n. Curagao. Straat Bali 8 v. Yawata n. Hongkong. Straat Johore 10 70 m. o. Timor n. Brisbane. Straat Lombok 11 v. Brisbane n. Sydney. Sunetta 10 650 m. n.n.w. K. Leeuwin n. Adelaide. Tabinta 10 ten anker rede Semarang. Talisse pass. 10 kp. St. Vincent n. Genua. Tamara pass. 10 Aden n. Ravenna. Tara 11 te Buenos Aires. Taria 10 v. Cochin n. Chittagong. Tawali 10 125 m. o. Port Sudan n. Port Said. Tegelberg 10 370 m. o. Diego Garcia n. Mauritius. Teiresias 11 te Colombo. Tero 10 v. Hamburg te Nordcnhamn. Teucer 11 te Algiers v. New York. Thelidomus 12 te Cardon verwacht. Tibia verm. 11 v. Bombay n. Madras. Tjitjalengka 10 v. Singapore n. Hongkong. Tjiluwah 10 te Tandj. Priok verw. v. Semarang. Tjinegara 11 te Lourenco Marques v. Mauritius. Tjisadane 10 te Rio de Janeiro v. Capetown. Tomocyclus 14 te Maracaibo verwacht. Tweelingen 12 te Rotterdam verwacht. Utrecht 10 310.m. van Sao Miguel n. Halifax. Van Spilbergen 10 100 mijl n.o. Mauritius naar Port Elisabeth. Van Waerwijck 11 te Napier. Vasum 11 te Banias verwacht. Vivipara 15 te Curagao verwacht. Vlieland 10 165 m. n.w. Kp. Guardafui n. Mena. Vlist 10 540 m. n.n.w. Azoren n. New York. Waal 10 te Antwerpen. Weltevreden 10 v. Abadan n. Bangkok. Westerdam 10 900 m. w. Landsend n. Rotterdam- Waingapoe 11 te Kuwait verwacht. Westertoren 11 te Amsterdam. Wieldrecht 10 v. Puerto La Cruz n. Eastham. Willem Ruys 10 360 m. w.n.w. Wellington (best.). Woensdrecht 10 45 m. z.o. Sao Vicente n. R'dam. Wonorato 10 400 m. z.w. Midway n. S. Francisco Wonosari 11 te Aden. IJssel 10 te Istanbul v. Saloniki. Zaankerk 10 v. Singapore n. Bangkok. Zaanland 12 te Amsterdam verw. v. Las Palmas. Zonnewijk 11 te Antwerpen v. Liverpool. Zuiderkerk 10 te Hamburg. Zuiderkruis 11 v. New York n. Rotterdam. KLEINE VAART Ank T 10 dw. Oeland n. Karskaer. Appingedam 9 v. Leixoes te Antwerpen verw. Boreas 9 v. Faro n. Antwerpen. Draco 10 dw. Finisterre n. Rotterdam. Eljo 10 50 m. o. Kp. Dagata n. Messina. Eisa 9 v. Stocka n. Zaandam. Ilias 9 te Aalborg n. Aarhus. Joost 8 v. Korsnaes n. Zaandam. Kaap Falga pass. 10 JE-10 v. Delfzijl n. Sundsva). Kaap St. Vincent 8 v. Rotterdam n Amsterdam Lijnbanasgracht 10 te Antwerpen. Manto 9 te Amsterdam n. Varborg. Nero 9 v. Sfax n. Tripoli. Plato 9 v. Tanger n. Ceuta. Quo Vadis 10 te Portland n. Liverpool. Schippersgracht 10 te Antwerpen. Strabo 10 te Pernis n. Bilbao. Thaletas 10 25 m. o. Gibraltar n. Tripoli. Tilly pass. 9 Schiermonnikook n. Londen. Twee Gebroeders 9 v. Genua n. Napels. SLEEPVAAf Atlas 11 te Hoek van Holland. Barentsz Zee 11 v. Honolulu te Osaka. Clyde 6 te Port Said. C\cloop 9 v. Vlaardingen n Lagos. Friesland 9 160 m. n.o Rio Grande n. B. Aires Hudson 11 v. Den Helder. Loire 11 te Cadiz. Oceaan 11 te Gibraltar. Stentor 9 50 rp. n. Texel n Oslo. Thames 11 te Suez. Titan 9 v. Oslo te IJmuiden. Zeeland 9 v. Hongkong n. Tandjong Priok Zwarte Zee pass. 9 Dover.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7