Scholieren leverden felle strijd in roei wedstrijden Nachtconcert van Duke Ellington in Concertgebouw Amsterdam AH-SuperMart TIPS MAANDAG 21 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD -OPRECHTE IIAARLEMSCIiE COURANT 5 W. VOET EN ZONEN Kees Brusse maakt nieuwe film voor „Pro Juventute" Riethoff winnaar van eerste najaarsrit Krediet voor aanleg van buisleidingen Expositie van werken van Erika Visser geopend Burgerlijke Stand van Haarlem Zondagsschoolleiders in Haarlem bijeen Classificatie-onderzoek bij gemeentewerklieden Heemsteedse politie hield achtkamp Verwarming in Heemsteeds raadhuis wordt verbeterd Veertig jaar in dienst bij het P.E.N. Haarlemmer om het leven gekomen op vliegveld Valkenburg Een gewonde bij botsing van twee motorrijders Internationale kortebaan- draverij in Lisse Uit onze slagerij VARKENSLEVER 250 gram 98 GEHAKT 500 gram! 58 VI ug-kl aar-artikelen BIEFSTUK TARTAAR SLAVINKEN no 5 stuks 98 SCHOVEN 3 stuks 68 Uit onze groentenafd.: 750 gram GESCHRAPTE WORTELTJES I Afdeling kruidenierswaren BUTTERSCOTCH REPEN 7 voor f 1 ALBERT HEIJN uperMarfr Grote Houtstraat 99 Competitie bedrijfsvoetbal is ten einde Ds. G. Polanen spreekt in Haarlem Voor de elfde achtereenvolgende maal werden op het Zuider Buiten Spaarne de jaarlijkse interscholaire roeiwedstrijden van Haarlem gehouden. De organisatie van deze roeiwedstrijden, waarhij honderd ploegen van negen middelbare scholen hadden ingeschreven, berustte, zoals steeds, bij de koninklijke roei- en zeilver eniging „Het Spaarne". Het initiatief van „Het Spaarne" om meer middelbare scho lieren met de roeisport kennis te laten maken heeft ook elders in het land na volging gevonden. De wedstrijden werden, dank zij een aantrekkelijk samengesteld programma dal stipt op tijd werd afge werkt, een groot succes. Er was een zeer grote belangstelling van toeschouwers. In het algemeen punten klassement behaalde bij de meisjes het Coornherflyceum met 39 punten de eerste plaats. Bij de jongens was het Jac. P. Thysselyceum met 33 punten de grote overwinnaar. Bij het hoofdnummer vier voor de jongens legde een goede ploeg van het Jac. P. Thysselyceum met een tijd van 3.46.1 beslag op de eerste plaats voor de ploeg van het Coornhertlyceum (3.46.6). Het was een spannende race met zeer geringe onderlinge verschillen. Bij de meisjes legde de vier van het Kennemerlyceum beslag op de eerste plaats. Zij behaalde het hoogste punten- aantal van de zondagmiddag, namelijk 104 punten. Het zwaarste nummer van het toernooi, de eenpersoons-rolbanken-wherry over een afstand van 1000 meter werd een over winning voor Van der Hoeven van het Jac. P. Thysselyceum, die zijn rivaal Van Valkenburg (Coornhertlyceum) met ruim verschil achter zich liet. De aardigste nummers van het toernooi zijn, zoals steeds, de nummers beginne lingen oefengiek „zwaar" en „licht". In deze nummers speelt het gewicht van de roeiers een rol. Wat de beginnelingen aan techniek en ervaring tekort komen wordt Hartverwarmende duels werden in deze ruimschoots aan enthousiasme vergoed, nummers gevoerd en in de finale in het „zware" nummer kon de ploeg van het Lourens Costerlyceum met slechts zes tiende sec. voorsprong van het gymnasium winnen. Vooral deze beginnelingen maken op prettige wijze kennis met de roeisport en deze kennismaking leidt meestal tot een blijvende vriendschap. Bij het stijlroeien meisjes in oefengieken gaven de ploegen van het Coornhert lyceum de toon aan. Zij bewezen in korte tijd reeds zeer goede vorderingen te hebben gemaakt. Tot slot van het (overladen) programma konden de belangstellenden hun hart op halen aan de meest spectaculaire nummers van het toernooi, de nummers acht. Bij de dames leverde dit een ruime overwin ning on voor de ploeg van het Coornhert lyceum. Bij de heren trok vooral de ploeg van de h.b.s.-b sterk de aandacht. De oudere heren van de h.b.s.-b moesten nu hun meerdere erkennen in de jonge ploeg van het Kennemerlyceum. Des avonds had in het clubgebouw van „Het Spaarne" een geanimeerd watersport- feest plaats waarop meer dan 600 personen aanwezig waren. Dé voorzitter van „Het Spaarne" reikte hier de felbegeerde wissel- prijs voor skiffeurs-oud-leerlingen, de „Spaarne-Sculls" uit aan de winnaar van dit nummer, de heer Nikkels. Advertentie Grote Houtstraat 165 Tel. 12136 Kees Brusse maakt in opdracht van de Slichting „Pro Juventute" een nieuwe Nederlandse speelfilm „Het Gerucht", die het thema behandelt van een puberteits- conflict van een zestienjarig meisje en haar ouders. Aan de film werken mee Cruys Voorberg, Mieke Verstrate, Lo van Hensbergen, Bernard Droog, Enny Mols De Leeuwe en Sjoukje Hooymaaker, een leerlinge van de toneelschool. Voor het schoolmilieu in deze film zullen enige op namen gemaakt worden op een der Bloe- mendaalse scholen. Dertig leerlingen zullen als figurant optreden, waarbij echter de lessen en het huiswerk normaal zullen doorgaan. Kees Brusse heeft indertijd ook de film „De Paraplu" in opdracht van de Stichting „Pro Juventute" vervaardigd. Een beeld int het hoofdnummer vier tijdens de schoolroeiwedstrijden, die door Het Spaarne gehouden werden. De heer Brandenburg bracht tenslotte dank aan de organisatoren van dit toer nooi, voor de prettige en sportieve wijze waarop zij zich van hun taak hadden ge kweten, en die het toernooi tot zulk een groot succes hadden gemaakt. De uitslagen waren: Dames: Stijlroeien Overn. Skif: 1. Coornhert Lyc. I; 2. Coornhert Lyc. 2. Stijlroeien Overn. Skif A: 1. Gymnasium 101 p.; 2. Christ. Lyc. 93 p. Snelroeien overn. vier: 1. Kennemer Lyc. 2.10; 2. Coornhert Lyc. 2.17,5. Stijlroeien overn. vier hoofdnummer: 1. Kennemer Lyc. 104 p.; 2. Coornhert Lyc. 96 punten. Stijlroeien overn. twee: 1. Kennemer Lyc. 93 p.; 2. Kennemer Lyc. 2 91 punten. Acht: 1. Coornhert Lyc. 2.51,4; 2. Ken nemer Lyceum. Heren: Dubbel wherry: 1. J. P. Thysse Lyc. 5.35,2; 2. Kennemer Lyc. 5.36. Overn. skif: 1. J. P. Thysse Lyc. 3.6.2; 2. Coornhert Lyc. Overn. twee: 1. Kennemer Lyc. 3.32,5; 2. J. P. Thysse Lyc. 3.38,8. Oefengiek zwaar: 1. L. Coster Lyc. 3.7.2; 2. Gymnasium 3.7.8. Eenpersoons wherry: 1. J. P. Thysse Lyc. 4.31,2; 2. Coornhert Lyc. Overn. vier hoofdnummer: 1. J. P. Thysse Lyc. 3.46,1; 2. Coornhert Lyc. 3.46,6. Oefengiek licht: 1. Kennemer Lyc. 2.9.5; 2. Coornhert Lyc. 2.13.8. Overn. oud-leerl.: 1. Kennemer Lyc. 3.32,5; 2. J. P. Thysse Lyc. 4.—. Overn. twee Oud-leerl-: 1. J. P. Thysse Lyc.; 2. Kennemer Lyc. Acht Heren: 1. J. P. Thysse Lyc. 3.29,2; 2. Kennemer Lyc.; 3. H.B.S.-B. Mixed vieren: leerlingen: 1. Coornhert Lyc. 1.32; 2. Kennemer Lyc. 1.34,2; 3. J. P. Thysse Lyc. 1.37. Oud-leerlingen: 1. Kennemer Lyc. 1.30,1; 2. Coornhert Lyc. 1.31. De eerste rit van de najaarscompetitie, welke zondag door de Haarlemse wieler club „De Kampioen" in het „Van der Aart sportpark" werd gehouden, is bij de A- en B-klassers gewonnen door Eddy Riethoff. Hij zegevierde op duidelijke wijze in de eindsprint. Zijn naaste concurrent Frans Vaars kwam anderhalve lengte op hem tekort. De uitslag luidde: 1. Riethoff; 2. F. Vaars; 3. Otte; 4. Van Dijk; 5. Van der Geest; 6. Van der Horst; 7. Bouma. Bij de C-klassers zegevierde Vergers vóór Jansen, Ruys, Deinum, Sondorp etc. B. en W. van Heemstede hebben de ge meenteraad een krediet van 185.400, gevraagd voor het leggen van leidingen voor gas, water en elektriciteit in het uit breidingsplan Rivierenbuurt. Tot aanleg van de leidingen wordt overgegaan, als de bebouwing dit noodzakelijk maakt. De heer H. van der Vlist, wethouder voor Onderwijs- en Kunstzaken te Utrecht, heeft zaterdagmiddag in het Museum Het Huis van Looy" de expositie van werken van mevrouw Erika Visser geopend met een korte beschouwing over het portret teren. De spreker, noemde het menselijk gelaat een instrument een sociaal feit waar van de toeschouwer zich bedient om het innerlijk te peilen. Het gelaat heeft een appèl op de toeschouwer en men kan zich al dan niet vereenzelvigen met wat de toeschouwer in het gelaat ziet. Het portret confronteert de afgebeelde met zichzelf, met zijn innerlijkheid. Het geeft de ge portretteerde weer in zijn menselijk uniek zijn; hij kan er niet aan ontkomen. De spreker zei dat Erika Vissers portretten de diep-menselijke aspecten van haar mo dellen meedelen, dat haar portretten het inzicht in de mens verdiepen. De expositie blijft geopend tot en met 4 oktober. BEVALLEN van een zoon, 18 sept.: A. M. KabelSpoor: T. J. SchemmekesVan Lieshout; R. BakkerDe Vries. BEVALLEN van een dochter. 19 sept.: N. StuartMantel; A. J. van DuinKoe- lemij. OVERLEDEN. 17 sept.: M. J. Dirven— Meijer, 63 j„ Hazepaterslaan: 18 sept.: J. LangedijkDe Haan, 55 j„ J. Nieuwen- huyzenstraat; H. C. de Jongh, 77 j„ Gast- huisvest. GEHUWD. 19 sept.: H. Houweling en W. E. Heijnerman; J. Kool en E. Jacobs; T. J. van Steijn en M. C. Leijssenaar. Prof. dr. Van Niftrik acht h ij helst udie two d.za kei ijk Zaterdag heeft de Nederlandse Zondags schoolvereniging in het Haarlemse Con certgebouw een regionale conferentie ge houden, die werd bijgewoond door e®n groot aantal zondagsschoolleiders en -leid sters. In de middagvergadering sprak de Amsterdamse hoogleraar prof. dr. G. C. van Niftrik over het onderwerp „Is bijbel studie nu wel noodzakelijk?" Prof. Van Niftrk beantwoordde deze vraag bevesti gend. Hij drong er bij zijn gehoor op aan zich terdege met een grondige bijbelstu die bezig te houden, zodat de kinderen op de juiste wijze kunnen worden onderwe zen. Prof. Van Niftrik toonde zich een tegenstander van de hier en daar bestaan de gewoonte de geschiedenissen uit de bij bel mooier te maken dan ze in werkelijk heid zijn. Ook achtte hij het vaak voorko mende moraliseren onjuist. Het gevaar bestaat, dat het christelijke geloof op de ze manier voor de kinderen een „mirakel geloof" wordt. Deze gevaren kunnen, al dus prof. Van Niftrik, zeker niet vermeden worden, als de bijbel niet goed wordt be studeerd. De leiding van de zondagsscho len moeten zich bezighouden met de fei telijke zaken en niet met het uitspellen van de bijbel. Het is nodig, aldus de spre ker, dat het bijbelverhaal de leiding en zondagsschoolkinderen steeds fris voor de geest staat. Hij was met het oog hierop een voorstander van zo min mogelijk tra ditie bij het vertellen. Achterin de conferentiezaal was een ten toonstelling ingericht, die een aantal bij belse archeologische voorwerpen en hulp middelen bij de godsdienstige opvoeding van de kinderen omvatte. De avondbijeenkomst was gewijd aan de viering van het kerstfeest. Zij had tot motto: „En het geschiedde in die da gen In IIeemstede De gemeenteraad van Heemstede heeft in zijn vergadering van 26 juni besloten voor of op 1 januari 1961 over te gaan tot invoering van de werkclassificatie en pres tatiebeloning voor de gemeentewerklieden. Dit besluit was nodig om de werklieden per 1 april 1958 een tijdelijke overgangstoeslag van drie percent van het loon te geven in afwachting van een aan hen toe te kennen prestatietoeslag. Voor het invoeren van deze werkclassificatie dienen voorberei dende maatregelen te worden getroffen, waarover B. en W. thans in een voorstel aan de Raad schrijven. Het college staat tegenover de toepassing van deze werkclassificatie en prestatiebe loning vooralsnog sceptisch. Desondanks willen zij overgaan tot het doen van voor bereidingen. uit te voeren door een de skun- dige instantie op het gebied van de moder ne loontechnieken. Zou de gemeente niet overgaan tot -deze classificatie, dan zou de loontoeslag van drie percent voor de werk lieden moeten vervallen. Het gemeentebestuur zou het classifica tie-onderzoek willen opdragen aan het Bu reau personeelsbeheer en organisatie van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. Hiermee zal een bedrag van 3000,- gemoeid zijn. Dit bedrag is gebaseerd op honderd te beoordelen werknemers. Te vens is 150,- nodig voor aansluitingskos- ten bij het bureau. De gemeenteraad zal hierover donderdag beslissen. De jaarlijkse achtkamp, georganiseerd door de politie schiet- en sportvereniging „Heemstede" en gehouden op de terrei nen van de Heemsteedse sportparken, is voor de tweede achtereenvolgende keer gewonnen door de hoofdagent van politie J. Fonkert. Hij mag zich daarom opnieuw voor een jaar eigenaar noemen van de fraaie wisselbeker, die, wanneer hij ook volgend jaar als overwinnaar in deze acht kamp eindigt, definitief in zijn bezit zal overgaan. Zoals gebruikelijk bestond de achtkamp uit de volgende onderdelen: hardlopen, hoogspringen, kogelstoten, vertrappen, doelschieten, balslingeren, verspringen en speerwerpen, voor welke Wedstrijden zich bij de junioren zeven en bij de senioren negen deelnemers hadden gemeld. De wedstrijden hadden een bij zonder sportief en geanimeerd vei'loop en leverden aan het eind de volgende resul taten op: junioren: 1. J. Fonkert 16 pun ten (winnaar wisselbeker); 2. H. Elberse 17 punten; 3. W. Bi-ouwer 29 punten. Se nioren: 1. J. Gerrits 19 punten; 2. L. Bi'eembi'oek 22 punten; 3. W. van der Krogt 28 punten. Na afloop van de wedstrijden werden in het Sportpark-i'estaui'ant door de korps chef, hoofdinspecteur A. Bei'entsen, de prij zen uitgei'eikt, waarbij deze zich bijzon der voldaan toonde over het sportief en plezierig verloop van deze dag. De vei'wai'mingsinstallatie van het Heemsteeds x-aadhuis werkt onvoldoende en daarom hebben B. en W. door een ver- wai'mingsdeskundige een onderzoek laten instellen. Het blijkt dat de beide ketels versleten zijn. Voor het komende seizoen willen B. en W. daarom overgaan tot ver betering van de centrale ver-warming dooi de beide ketels te vervangen door een oliestookketel. Tevens zal worden nage gaan hoe door verplaatsing van radiato- i-en de beste vei-warming kan worden be- ï-eikt. De totale kosten worden geraamd op 10.500. De raad wordt verzocht voor de verbeteringen een ki-ediet uit te trek ken. Op woensdag 23 september zal het veer tig jaar geleden zijn, dat de heer C. H. Huyboom, wonende Spoorzichtlaan 19 in Heemstede, in dienst trad bij het P.E.N. De heer Huyboom thans werkzaam als technisch hoofdambtenaai'-A op de afde ling Hoogspanningskabelnetten, zal ter ge legenheid van dit heuglijke feit op dinsdag 22 september door de directie van het P.E.N. op het hoofdkantoor in Bloemen- daal worden gehuldigd. Hij ï-ecipieert op woensdagmiddag 23 september van half vier tot vijf uur in hotel-café-restaui-ant Boekenrode in Heemstede-Aei-denhoul. Jaarvergadering Bloemendaalse Reddingbrigade in Overveen Woensdagavond 30 september zal de Bloemendaalse Reddingsbi-igade haar jaar vergadering houden in „Bloemenheuvel" in Overveen. De agenda vei-meldt onder meer een bestuui-sverkiezing, aangezien de penningmeester, de heer L. Oostinga, de wens te kennen heeft gegeven als zodanig af te willen treden wegens drukke werk zaamheden. Het bestuur heeft de heer Th. Jansen voor deze functie kandidaat ge steld. De heren G. Schuitenmaker en W. F. Hoek, respectievelijk voorzitter en com missaris van het bestuui-, die beiden aan de beurt van aftreden zijn, stellen zich wel herkiesbaar. Zaterdagmorgen is even na tien uur tijdens een transport met de zogenaamde „Unimog-trekkcr op het vliegkamp Val kenburg de 18-jarige vliegdienstweerkun- dige der derde klasse A. J. L. Platei uit Haarlem door tot nog toe onbekende oor zaak van de machine gevallen en onder de wielen beland. Hij is ter plaatse aan zijn verwondingen overleden. De „Unimog"-trekker assisteert ge woonlijk bij het verslepen van vliegtuigen. Op de vliegbasis Soesterbei-g heeft zich zaterdag omstreeks half elf een soortge lijk ongeluk voox-gedaan als op Valken burg. Op Soesterbex-g is een 20-jarige dienstplichtige soldaat van de Koninklij ke Luchtmacht uit Haai'lem van een rij dende trekker gevallen en onder een ach terwiel gekomen. Hij is ex'nstig gewond opgenomen in het ziekenhuis ..Oog in Al" te Utx-echt. De oox-zaak van het ongeluk is onbekend. Zondagavond om kwart voor tien zijn in de Genei-aal Ci'onjéstraat in Haai'lem- Noord twee motoi-rijdei's met elkaar in botsing gekomen. Een hunner werd hiex-- bij gewond. De ene motorrijdex-, een 22-jarige Hon- gaax-se monteur, x-eed in de Genei-aal Cron- jésti-aat in noordelijke x-ichting en gaf waax'schijnlijk geen voorrang aan de an dere motorrijder, een 21-jax-ige Haarlem- se hovenier, die van rechts uit de Kloos- tei-stx-aat kwam. Bij de botsing werden de hovenier en zijn duopassagiere, een 20-ja- rige bewoonster van Aerdenhout, tegen de weg gesmakt. Beiden werden naar het Dia- conessenhuis vervoerd. De hovenier bleek een hex-senschudding, een linkei'handwor- telbreuk en een gekneusde linkerheup te hebben gekregen. Het meisje had geen let sel. Beiden wei-den naar hun woning ge bracht. De politie verzoekt ooggetuigen zich met haar in vex'binding te stellen. Donderdag 24 september des middags om half twee begint in Lisse de interna tionale kortcbaandraverij om het kam pioenschap van Zuid-Holland. De hard draverijvereniging „Lisse en Omstreken" heeft deze draverij georganiseerd als on derdeel van de jaarlijkse najaarsfeesten. Zij wordt dit jaar voor het eerst gehou den op de gunstig gelegen Van Lynden- weg. Het totaal te verrijden prijzenbedrag is 2500 met een hoofdprijs van 1100. Voorts krijgt de pikeur van het winnende paard een zilveren tulp, terwijl de eige naar van het paai'd een kleinere uitvoe ring als broche ontvangt. Er zijn dertig paarden ingeschreven waaronder korte- baanspecialisten als Quirinus, Upé Scott P. Wala, Radbout, Sonja Zora, Partout, XTnica' en' Vlaamsche Gaai S. De verkoop aan de totalisatox-, aan beide zijden van de baan, begint om een uur. De bezoekers van de draverij kunnen gebruik maken van het pai-keei-tei-rein van de Keu kenhof aan de Stationsweg. De ingang van de baan is zowel aan de Stationsweg als aan de Spekkelaan. De najaarsfeesten beginnen dinsdag avond om zeven uur met het openstellen van het lunapark op het terrein achter ho tel de Witte Zwaan. Een der attracties is het circus Akkerman-Boltini. Het luna park is vex-der geopend op woensdagmid dag en -avond en dondei'dag de hele dag. Woensdagmiddag zijn er voor jongens en meisjes van de zesde klassen enige spelen om prijzen: voor de jongens een sulky- en een autorace en voor de meisjes een be hendigheidswedstrijd op fietsen. Advertentie Velen, die in de' vroege zondagochtend het Concertgebouw in Amsterdam verlie ten, zullen van het nachtconcert dat de band van Duke Ellington daar gaf wis selende indrukken mee naar huis geno men hebben. Het zal wel aan het late uur gelegen hebben en aan het feit dat het or kest al in Scheveningen had gespeeld, dat het een ietwat matte indruk maakte. Toch moet men zeggen dat de Duke nog altijd over een van de beste bands ter wereld beschikt, waax-van de leden uitzonderlijke solisten zijn. Het programma omvatte voornamelijk drie van de vier bekende „Ellinton-stijlen", want de zogenaamde „concert-stijl" ontbrak deze keer bijna ge heel. Daax-entegen kx-eeg men in het bijna tweeënhalf uur durende concert des te meer van de andere te hox-en. Nog altijd is Ellington het ovex'tuigendst in de oude nummers, die tot de „mood- stijl" behoi-en en die eigenlijk alleen door zijn eigen band vei'tolkt kunnen wox-den. „Mood Indigo", „In my solitude", „The Mooche" en dergelijke ontbraken ook nu niet aan het repertoire en gaven de lief hebbers van deze uitzonderlijke muziek een kans hun hax-t op te halen. De typi sche Ellingtioniaanse „jungle-stijl" met de „growl-effecten" op trombone en trom pet kwam zij het in mindei'e mate ook ditmaal aan de orde, onder andere in het uiterst bekende „Creole Love Call". Toch zullen waax'schijnlijk velen met heimwee terug verlangen naar de oude uitvoering van dit nummer, waarin Ade laide Hall zo onvei'gelijkelijk zong. Maar ook de nieuwe opvattingen van Ellington hebben veel aantrekkelijks en het getuigt van het hoge kunstenaax-schap van de thans vijftigjarige, dat hij in staat is zich telkens te vei'nieuwen. Want zeker is, dat de Duke een baanbrekend musicus en componist blijft, vol spi'ankelende ideeën. Ook de in een medley uitgevoerde en in de „standaard-stijl" gespeelde nummers als „I'm beginning to see the light" hard op weg een „evergreen" te wor den tonen dit aan. Jammer is dat El lington meent dat. ook dit oi'kest van standing „show" moet maken. Gelukkig bezondigde men zich niet vaak aan dit commercieel getinte aspect van de jazz muziek, maar met name in de het door Ray Nance gezonden „Just squeeze me", dat in de voordracht zelfs naar het vul gaire ovei'helde, ging het een bedenkelijk stuk de verkeerde kant uit. De muziek van Ellington kan deze bijgeluiden en -geba ren best missen. In „concert-stijl" trof vooral het frag ment, dat Ellington ontleende aan de door hem gecomponeerde en op stukken van Shakespeare geïnspireerde muziek voor het Strafford-festival, gebaseerd op een scène uit Othello. Ellington zelf was geheel in vorm. Nog altijd treft de ogenschijnlijk overschillige manier, waarmee zijn handen in brede, lichte gebaren over de toetsen schieten, altijd op het juiste moment de aanvul lende noot in de begeleiding plaatsend. Zijn spel heeft een bijzondere geladen heid en heeft zijn stempel op alle leden van de band gedrukt. Drummer Jimmy Johnson, die het orkest beter stimuleer de dan in de „oude jax'en" Sonny Greer placht te doen, kan toch niet vergeleken worden met Louis Bellson, die vitaliserend drumde. In zijn lange solo in „Skin deep", bewees hij een virtuoos te zijn, maar men miste toch een zekere gevoeligheid, die aan het slagwerken een melodisch karak ter geeft. Mogelijk speelt juist hier de vermoeidheid een rol. Hinderlijk waren de fotografen, die het publiek soms ieder uitzicht op het podium ontnamen. Van de saxofonisten moet voox'al Paul Gonsalves worden genoemd, die in „Di- mendo en Cx-escendo in Blue" een schitte- rende solo blies. Zijn spel, vindingrijk en eindeloos afwisselend, is vergelijkbaar met de stijl van Ben Webster. De door Jimmy Hamilton op klarinet gespeelde chorus in „Tenderly" behoorde tot de hoogtepunten van de avond. Terecht noemt men hem vaak in een adem met grootmeester Benny Goodman, zoals ook dit maal weer bleek. Verder moeten nog bariton-saxofonist Harry Carney, die als sinds 1926 bij El- Rustig en sober zijn de gebaren waar mee „The Duke" zijn virtuozenorkest leidt en beheerst. Een opname tijdens het nachtconcert in Amsterdam. Twee de van links de saxofonist Paul Gonsalves. lington speelt, genoemd wórden die zijn onbetwist meesterschap bewees in „Sophisticated Lady" en alt-saxopho- nist Johnny Hodges, ook een oud gedien de, die in „All of me" uiterst geserreerd blies. Wij zullen met deze opsomming volstaan, maar dit wil niet zeggen, dat de ovex'ige solisten tot minder goede presta ties kwamen. Trompettist „Cat" Ander son bekend om zijn technische vaardig heid en hoge tonen, bleek een dynamisch kunstenaar. Vocaliste Lil Greenwood maakte een be hoorlijke indruk. Zij zingt natuux'lijk en zonder trucjes. In menig opzicht herin nert zij aan de xroegere Ellington-zange- res Ivy Anderson, die echter subtieler voordroeg. Een uitgesproken blues-zange res is Lily Greenwood echter niet, zoals bleek uit haar „St. Louis Blues". Als men de balans van de avond op maakt kan men enkele hoogtepunten con- stateren, maar vooi'al de begeleiding maakte soms niet die harmonieuze en ge- disciplineex'de indi'uk, die men van Elling tons albums gewend is. Ook was de klankkleur hier en daar wat flauw. Verse Prima magervlees- per stuk 38 Gelderse met peterselie Extra zware De zomeravondcompetitie voor bedrijfs voetbalelftallen is ten einde. In de afge lopen week hebben de kampioenen der vier afdelingen gestreden om het algeheel kam pioenschap Bedrijfsvoetbal 1959. De resultaten hiervan waren: OVN Heeremans v. L. 2—1, Figee 1—J. C. Nelis 11 (J. C. Nelis wint met strafschoppen), J. C. Nelis—OVN 2—1. J. C. Nelis werd dus algeheel kampioen en kwam voor een jaar in het bezit van de Heemstede wisselbeker. Dondei'dagavond had de prijsuitreiking plaats. In zijn openingswoord memoreei'de de voorzitter der Commissie Bedrijfsvoet bal, de heer J. Hagedoox-n, dat 25 elftallen van 20 bedrijven in de afgelopen maanden 's avonds een prettige vrijetijdsbesteding hebben gevonden. Hij wees verder op de moeilijkheden van de Commissie door de terreinennood. Voor het komende jaar hebben zich nieuwe elftallen opgegeven, weliswaar een verheugend verschijnsel, maar spreker hoopte dat de commissie volgend jaar over gemeentelijke sportter reinen zal kunnen beschikken. Na een woord van dank aan de scheidsrechter dei- afdeling Haarlem reikte de voorzitter de prijzen uit. Alle kampioenen ontvingen, be halve het kampioensdiploma, een bekex", beschikbaar gesteld door de Jubileumcom missie 60 jaar bestaan der afdeling Haar lem KNVB. Een vertegenwoordiger der deelnemende elftallen dankte de commissie voor net vele werk dat zij heeft verricht en bood de dames der commissieleden bloemen aan. De eindstanden der ranglijsten zijn: Afd. A: SVOW 1 10 6 3 1 15 38—13 Figee 1 10 7 1 2 15 32—14 VVV 1 10 7 1 2 15 29—13 Nebima 1 10 4 1 5 9 25—34 WW 10 2 1 7 5 13—32 GIH 10 0 1 9 1 14—45 Een halve competitie nodig voor de bo venste plaats: Figee 1 2 2 0 0 4 4—2 VVV 1 2 0 1112—3 SVOW 1 2 0 1110—1 Afd. B: OVN 9 5 4 0 14 36—17 OCS 1 9 4 2 3 10 24—17 Tram vogels 9 4 2 3 10 2725 HSM 10 4 2 4 10 38—35 VES 10 2 3 5 7 21—33 VVV 2 9 2 1 6 5 21—40 Afd. C: Heeremans v. L. 9 7 1 1 15 389 Figee 2 10 5 1 4 11 31—24 SVOW 2 19 4 1 5 9 21—35 Nebima 2 8 2 3 3 7 34—30 Vriebo 8 3 0 5 6 14—25 I-Iilco 9 2 2 5 6 28—43 Afd. D: J. G. Nelis 12 8 2 2 18 61—17 Co-op 12 8 1 3 17 40—31 OCS 2 12 6 3 3 15 39—27 Nautamax 12 2 6 4 10 29—31 Planeta 12 5 0 7 10 29—36 Dijkstra 12 3 3 6 9 25—42 H. S. 12 1 3 8 5 22—55 Nieuwe bedrijfsvoetbal-elftallen die vol gend jaar aan deze competitie willen deel nemen kunnen zich opgeven bij de secre taris der Commissie Bedrijfsvoetbal, de heer J. Kampman, Reyer Anslostraat 17 in Haarlem-Noord. De bekende neger-predikant ds. G. Po- lanen, die tijdens het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bex-nhai'd aan Paramari bo de liturgie leidde, en voorganger is van de Broedergemeente in Suriname, vertoeft op het ogenblik in ons land en zal op uit nodiging van de Stichting tot verkondi ging van het Evangelie en verspreiding van Chr. lectuur in enkele samenkomsten te Haarlem spreken. Op zaterdag 26 sep tember wordt des avonds om half acht een openluchtsamenkomst gehouden voor de Wilhelminakerk op de Ged. Oude Gracht. Ds. Polanen zal des zondags in beide diensten in de Zuiderkapel spreken. In de avondsamenkomst om acht uur zal lxij dan vertellen over het zendingswerk in Suriname.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5