ÜHi-lock Fabrieksuitbreiding van Merck Sharp en Dohme geopend Gemeenteraad Heemstede herdenkt oud-wethouder Van Houten ricvcn aan de recl&ctie KELLER voor voor Haarlemse ziekenhuizen Gift FOTOKOPIEËN 5 Dr. J. Wasscher sprak voor Tuinbouw en Plantkunde Burgerlijke Stand van Haarlem Lichtdrukkerij de Rooij Classicale samenkomst van Hervormde Vrouwen Dienst in Aerdenhout Verkoop van huizen De vroege vogel Na tocht door Haarlem Sint Nicolaas ontvangt minder valide kinderen Bijna 7 ton gevraagd voor asfaltering en riolering socks of standing Twaalf jaar celstraf wegens doodslag Vrouw van slachtoffer van rechtsvervolging ontslagen N.S. koopt oud VVV-gebouw voor tien mille Nieuw Amerikaans bedrijf in Waarder polder Expositie van werk van G. van Duffelen in „Bloemenheuvel" Gestolen schilderijtje te Arnhem gevonden UIT STAD EN STREEK verlichting Voetgangster aangereden op beschermde „zebra" VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nadat burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers donderdagmiddag met een druk op de knop de nieuwe chemische installa tie, die tot de uitbreiding behoort van de Haarlemse fabriek van Merck Sharp en Dohme aan de Nijverheidsweg, symbo lisch had geopend, werden er door de di rectie van het bedrijf vijf grote dozen ge vuld met het nieuwe geneesmiddel chlo- tridc aangeboden aan de vier Haarlemse ziekenhuizen en het Marinehospitaal in Overveen. Vertegenwoordigers van de ziekenhuizen namen dit welkome geschenk dankbaar in ontvangst en voegden zich daarna bij het grote gezelschap genodig den, dat een rondgang door het aanzien lijk uitgebreide bedrijf maakte waarbij men in de gelegenheid werd gesteld de grote chemische apparatuur te bezichti gen waar het nieuwe geneesmiddel zal worden gemaakt. Tevoren waren er in de grote, met bloe men en groen versierde bedrijfshal, die geheel met genodigden was gevuld, enige toespraken gehouden, waarin gewezen werd op het belang van de totstandgeko men uitbreiding voor de Nederlandse in dustrie en de Nederlandse export en waarbij tevens nog eens de samenwer king tussen Amerika en Nederland op in- duntrieel gebied werd belicht. De directeur van de Haarlemse vesti ging van het Amerikaanse bedrijf, de heer J. Dijkgraaf, heette de aanwezigen harte lijk welkom. Onder hen bevonden zich de burgemeester van Haarlem en de wethou der voor economische zaken, mr. O. P. F. M. Cremers en de heer J. A. Schip pers, twee afgevaardigden van het Ame rikaanse hoofdkantoor, de uit Nederland afkomstige president prof. dr. A. Th. Knoppers, en de vice-president, de heer A. D. Freund, voorts een lid van de Ame rikaanse ambassade in Den Haag en ver der vertegenwoordigers uit het bedrijfsle ven, de medische wetenschap en andere relaties van het Haarlemse bedrijf. Na de welkomstwoorden van de heer Dijkgraaf zei prof. Knoppers verheugd te zijn, dat het Amerikaanse bedrijf een be lofte heeft kunnen inlossen. Toen in 1957 bij de oprichting van de fabriek aan de Nederlandse regering een plan werd voor gelegd, is daarbij tevens meegedeeld, dat men mogelijk méér zou kunnen doen dan Advertentie RQ0MB0TERGEBAK Wij bezorgen overal SPAARNWOUDERSTR. 75 Telefoon 21550 Onder leiding van haar voorzitter, mr. J. J. Plage, hield de afdeling Haarlem van de. Koninklijke Nederlandse Maat schappij' voor Tuinbouw, en Plantkunde haar eerste vergadering van het najaars- en winterseizoen. Bij de opening her dacht de voorzitter het onlangs overleden erelid, de heer W. v.d Hoek. Dr. J. Wasscher, ripsstuinbouwconsu- lent n A li;--»- er ei voo-zi'Ut v .n de vas'.e-keuringscommissie der K-n. N.d Maatschappij, zette uiteen, waarin werk van dit instituut bestaat. Zij omvat meer dan 100 deskundigen, verdeeld in groepen van personen, die elk specialist zijn op een bepaald gebied van planten- cultuur. Haar keuringen omvatten de ge hele tuinbouw. Elke maand worden in het gebouw van de Oude Veiling de inzendingen beoor deeld. Daarnaast wordt op alle tuinbouw tentoonstellingen het ingezondene beoor deeld en worden te velde keuringen ver richt om te bepalen of bepaalde gewassen ook in de praktijk aan goede eigenschap pen voldoen. In de loop der jaren hebben deze keuringen er veel toe bijgedragen de kwaliteiten op te voeren en garanties te geven omtrent de soortechtheid. Door de kwekers worden de toegeken de certificaten op zeer hoge prijs gesteld, omdat zij de handelaar en de afnemer een zekere waarborg geven. Spreker leg de er de nadruk op, dat de maandelijkse keuringen in de Oude Veiling te Aalsmeer, de daar op 2 en 3 oktober a.s. in de ge bouwen van de Centrale Aalsmeerse Vei ling te houden speciale rozen- en anjer keuring en de in november te houden om vangrijke cyclamenkeuring voor ieder belangstellende toegankelijk zijn. Met een aantal kleurendia's liet de spreker zien van welke omvang de keu ringen zijn, welke artikelen er worden aangevoerd en hoe op de proeftuinen en proefstations steeds pogingen worden ge daan nieuwe rassen en soorten te winnen of bestaande te verbeteren. Advertentie 'n betrouwbaar Zwitsers anker horloge HAARLEM, 24 september 1959. BEVALLEN van een zoon: 23 sept.: E. Moison-Groskamp; J. C. Barnhoorn- Spigt; A. Koppen-Bonte; P. Lijnzaat- Klooster; J. Smits-de Bruin; C. M. G. de Vries-de Groot; E. M. Th. Voets-Bors- boom. BEVALLEN van een d o c h t e r: 22 sept.: B. Kok-van Hoven; 23 sept.: P. H. Hore man -Biem an s. OVERLEDEN: 21 sept.: G. D. van Wen- gen, 69 j„ Kinderhuissingel; 22 sept.: P. Makkes van der Deijl, 59 j„ Kleverpark- weg; P. de Koker-Rovers, 51 j., Kamper laan; 23 sept.: A. Strijker, 36 j„ Marsman plein; A. J. van Dam-Wallekers, 57 j., Spaarndamseweg. GETROUWD: 24 sept.: M. A. Face en H. Voogd; C. F .M. Snellens en R. C. van Kampen; A. P. van-Iperen en M. Breijer; L. Swenneker en E. M. Rieger; J. R. van der Glas en A. M. C. S. Grandia; J. J. H. Texier en G. J. Kroonsberg; A. H. van Unen en D. Wiegersma; J. van der Duijn en M. J. R. Booltink. dit plan aangaf. Sprekend over de Ameri kaans-Nederlandse samenwerking en de over en weer bestaande contacten ge waagde prof. Knoppers van een „kruisbe stuiving", die naar beide zijden veel vruchten afwerpt. Burgemeester Cremers sloot bij de woorden van prof. Knoppers aan, toen hij met voldoening constateerde, dat steeds meer Amerikaanse industrieën zich in Haarlem gaan vestigen. „Haarlem heeft met name een gunstig pharmaceu- tisch klimaat", aldus mr. Cremers, die voorts de samenwerking tussen Merck Sharp en Dohme en het Haarlemse ge meentebestuur perfect noemde. Na deze redevoeringen trok het gehele gezelschap naar buiten, waar burgemees ter Cremers aan de voet van een reusach tige chemische installatie de symbolische openingsdaad verrichtte en de geschenken aan de ziekenhuizen werden overhandigd. Tenslotte volgde er in de bedrijfshal een ontvangst voor alle genodigden. Advertentie Schagchelstraat 14 NIEUWSTE PROCÉDÉ te. De Classicale commissie Hervormde Vrouwen Dienst heeft voor de zesde maal haar winterprogramma opgemaakt. Aer- denhout zal dit jaar op 8 oktober gast vrouw zijn in de nieuwe Adventskerk, waar 's middags alle vrouwelijke her vormde lidmaten uit de classis Haarlem welkom zijn. Dit jaar zal mevrouw A. Thiadens-Röntgen de aanwezigen verwel komen. De plaats van de classis in het geheel der Hervormde Kerk is altijd belangrijk geweest. Toch is het laatste jaar een nieuwe ontwikkeling voor de I4VD in gezet door het instellen der provinciale HVD-commissies. De leden der Noord hollandse HVD-commissie zullen op 8 ok tober te gast zijn bij de classis, evenals de landelijke secretaresse mejuffrouw dr. W. Timmermans. Het programma voor de middag heeft betrekking' op de bouw van de nieuwe Ad ventskerk. Ds. W. G. Overbosch te Am sterdam zal spreken over de geestelijke gedachten, die in onze nieuwe kerken door architect en bouwmeester tot uit drukking worden gebracht. Daarna wordt het nieuwe complex be zichtigd. Het tweede doel ..van de, middag wordt verzorgd door de' voordrachtkunstenaar Q.tto, S.terman. Evenals andere jaren is' de avond zelf meer aan persoonlijke geestelijke opbouw gewijd. Maar deze keer hopen daarbij vrouwelijke ambtsdragers naar voren te komen, die in de loop van dit jaar haar diakenambt of ouderlingambt aanvaard den. Bedoeld wordt tot een gesprek te komen tussen de aanwezige ambtsdragers en de gemeenteleden over de vraag: „Wel ke tekorten, maar ook nieuwe mogelijk heden toont het praktische gemeente leven?" „Wat is daarin de taak van ons als ambtsdragers?" Mejuffrouw H. J. Avelingh, ouderling uit Velp, zal aan dit gesprek mede leiding geven. De uitslag van de donderdag gehouden veiling in 't Notarishuis te Haarlem luidt: Nic. van der Laanstraat 11, 8010, J. C. v. Waalwijk v. Doorn: Noorder Emmakade 5 zw. en rd., niet geveild; Verspronckweg 167, 15.300, F. H. v. Emmerik; Berck- heijdestraal 1 zw. en rd., 5225, J. Verin- ga; Ruychaverstraat 16 zw. en rd., 7325, H. I. van Goor; Vooruitgangstraat 13, niet geveild; Marisstraat 5, Zandvoórt, 25.200, n.n.; Ursulastraat 19. 6305, n.n.; Van der Hulststraat 11, 4805, H. I. van Goor; Voorhelmstraat 47 zw. en rd., 14.000. D. de Vries; Iordensstraat 45, 20.000, opge houden; Bankastraat 10, ƒ8100, v. Emme rik qq; Brouwersplein 23 zw. en rd., 24 zw. en I'd. en 25 zw. en rd., 31.900, F. A. Groen qq. Advertentie Een bekend Amerikaans spreek woord luidt: „the early bird picks the worm". Wij zouden zeggen: „wie het eerst komt, wie het eerst maalt". Dit geldt ook voor dames die hun herfst- en wintergarderobe willen aan vullen. Bij Rainbow, u weet wel die prachtige nieuwe zaak in de Anegang, vindt u een grote kollektie beeldige rokken. Heerlijk warme vesten en pull overs in frappante moderne kleuren. De afdeling fijne lin gerie is alleen al een bezoekje waard. Wandel eens binnen. Maar wacht, niet tot het mooiste eruit is. ANEGANG 26 - TEL. 10643 Naar wij vernemen bestaat het plan om aan de grote Sint Nicolaas-intocht die dit jaar in de Haarlemse binnenstad gehou den zal worden een charitatief karakter te geven. Men streeft er namelijk naar om de Vleeshal op die dag in te richten voor de niet geheel valide Haarlemse kin deren, die daar dan bezocht zullen worden door de goedheiligman en zijn gevolg. De initiatiefnemers hebben daarbij de hulp in geroepen van onder meer de jeugdafde ling van de afdeling Haarlem van het Ne derlandse Rode Kruis. Na de tocht door de stad zal Sint Nico laas op het parkeerterreintje voor de Vleeshal naar alle waarschijnlijkheid ont vangen worden door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, die de Sint naar binnen zal geleiden. De voorbereidingen tot deze grote Sin terklaas-intocht zijn op het ogenblik in vol le gang. Er is echter nog geen datum voor dif feest vastgesteld, evenmin als een rou te door de stad. De Haarlemse raad zal zich woensdag hebben uit te spreken over een omvang rijk programma van asfaltering, wegver- betering en riolering, dat Openbare Wer ken zich voorstelt uit te voeren. Zo vragen B. en W. de raad een krediet van 194.000 voor de asfaltering van de Kampervest en de Turfmarkt en voor het vervangen van de bestaande bestrating van koperslakkeien langs het Spaarne tussen Gedempte Oude Gracht en Dam straat door een bestrating van klinkers. Het bestaande wegdek was bij nat weer zeer glad en men hoopt dit euvel door het aanbrengen van een stroever materiaal te verhelpen. Voorlopig zal op de Kamper vest rekening worden gehouden met ver keer in beide richtingen in verband mei de slechte situatie bij de Eendjesbrug. Na verbetering van deze situatie zal op de worden ingevoerd. Voorts wordt een krediet gevraagd van 63.900 voor de vernieuwing van het weg dek van het gedeelte van de Delftlaan ten noorden van de Orionweg en een aanvul lend krediet van 19.900 voor de inmid dels voltooide wijziging van de weginde- ling en asfaltering van de Nassaulaan en het Nassauplein. Voor het vernieuwen van de riolering in de Slachthuisstraat vragen B. en W. een krediet van 143.000, voor het ver nieuwen van de riolering in de Kruis tochtstraat 220.000 en voor die in de Spionkopstraat ƒ42.300. De gemeenteraad van Heemstede heeft in zijn vergadering van donderdagmid dag stilgestaan bij het verscheiden van oud-wethouder A. J. van Houten, die vo rige week ten grave is gedragen. In een herdenkingstoespraak zei de burgemees ter, mr. A. G. A. ridder van Rappard, dat de heer Van Houten zich ten volle aan zijn taak als raadslid en later als wet houder van Financiën heeft gegeven. Het verantwoordelijkheidsgevoel van de thans overledene was groot, aldus de burge meester. „Nu daarvoor aan de groeve geen gelegenheid was, wil ik hier getui gen van onze dankbaarheid voor de wij ze waarop wethouder Van Houten de ge meente heeft gediend". Typerend achtte de burgemeester een wens van de thans overledene, op zijn laatste tocht langs het raadhuis te mogen gaan. Nadat de burgemeester uiting had gegeven aan zijn gevoelens van medeleven voor mevrouw Van Houten, nam de raad enkele ogen blikken stilte in acht. Mevrouw H. Cohen-Koster (Arb.) werd beëdigd als raadslid, als opvolger van ir. Tinbergen. Het zag er aanvankelijk naar uit dat de behandeling van de agenda een vlot verloop zou hebben, maar de beraad slagingen namen desondanks lange tijd in beslag. Vooral werd een uitvoerige beschouwing gegeven naar aanleiding van het voorstel tot het doen instellen van een onderzoek ter voorbereiding van de werkclassificatie. wat gebeurt door het Bureau Personeelsbeheer en Organisatie van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. De raad ging hiermee akkoord. Het was te verwachten dat de heer Zeg waar t (K.V.P.) hierover het zijne zou zeggen. Hij juichte het onderzoek toe en drong erop aan dat ook de werknemers organisaties bij dit onderzoek worden ingeschakeld. Wel zou hij graag zien dat het onderzoek niet beperkt blijft tot de werklieden, maar dat dit zich uitstrekt tot alle ambtenaren. Mr. Rutgers (V.V.D.) was enthou siast over dit onderzoek. Hij vroeg zich echter af. waarom het onderzoek verricht moet worden door het bureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Een particulier bedrijf zou dit naar zijn mening even bekwaam kunnen doen. Ir. Koo.ymans (Prot.-Chr.) was dit niet geheel met. hem eens. Deze spreker wees namelijk op de grote ervaring die het bu reau in andere gemeenten heeft opgedaan. Wethouder Van Wijk zei dat B. cn W. weliswaar niet zo enthousiast zijn over het doen instellen van het classificatie- onderzoek, maar dat er geen andere op lossing is. De inschakeling van het door B. en W. gewenste bureau is de goed koopste weg, temeer daar het bureau zeer veel routine heeft opgedaan in de vele ge meenten, waar het al zo'n onderzoek heeft ingesteld. Mr. Rutgers drong erop aan pas later aandacht aan de prestatiebeloning te schenken. Eerst moet het classificatie- onderzoek worden uitgevoerd. Hii zou graag zien dat B. en W. de mogelijkheid van het aantrekken van een ander bureau bekijken. Evenals in een vorig jaar pro testeerde mr. Rutgers tegen het feit dat de woonruimte-adviescommissie tevens vorderingscommissie is. Hij bepleitte een verdeling van de functies, daar hij een konpeling hiervan zeer bezwaarlijk acht. De voorzitter wees erop dat van vorde ren in de praktijk weinig sprake is en me vrouw Van der Meulen-Hou- w e r (Arb.i stelde dat de argumenten van mr. Rutgers niet dooi'slaggevend zijn. Heemstede onwaardig Bij de rondvraag was de heer Voorn (V.V.D.) niet te spreken over de distri butie van de nieuwe vuilnisemmers. Hij vond het onplezierig dat de tweede en volgende emmers moeten worden afge haald. Graag zou hij de mogelijkheid be keken zien dat deze alsnog worden thuis bezorgd. De heer Scheer (V.V.D.): „Zoals het nu gaat, is het Heemstede onwaardig". Advertentie Tsxtielfabri«ken Imll* Lockafesr N.V, - HuUt (Z) (Verkort weergegeven WIJ ONTVINGEN een brief van een in Londen wonende Nieuwzeelandse dichter, die in Haarlem enige prettige ervaringen heeft opgedaan en die er prijs op stelde hieraan enige bekendheid te geven. Wij laten de inhoud van deze brief hieronder vertaald volgen. In de afgelopen winter werd ik verrast door het bezoek aan Londen van mijn grootste vriend, een Nederlander. Deze zomer was ik van plan hem op dezelfde manier in Haarlem te verrassen. Aange zien ik echter een dichter zonder geld ben en ik zeg dit met trots en ik me een hotel noch een pension kan veroorloven had ik 't plan opgevat in de Zandvoorter- duinen te kamperen. De kosten van een kampeeruitrusting en het overbrengen daarvan naar Nederland vormden echter nog een moeilijkheid. In mijn jeugd ben ik padvinder geweest en ik schreef daarom aan uw Nationaal Padvindershoofdkwartier om mij in con tact te brengen met uw dislrictshoofdkwar- tier in Haarlem, welke instantie ik wilde voorstellen de benodigde kampeeruitrus ting te huren. Het resultaat was verba zingwekkend. Niet alleen zond men mij de naam en het adres van een Heemsteed- se troepleider, die bereid was me gratis van alles wat ik nodig had te voorzien, maar deze heer ontmoette me, in gezel schap van twee anderen, bovendien nog aan de trein, waarmee ik aankwam, zij begeleidden me naar hun voortreffelijk uitgerust kamp in Overveen, waar zij ge durende drie weken onvermoeid zijn bezig geweest mij met al het mogelijke bij te staan. Het was een verbitterde Nederlander, die Nieuw Zeeland ontdekte. Het is een verrukte Nieuw Zeelander die de vriende lijkheid, charme en overweldigende gul heid van Holland heeft ontdekt. D'ARCY CRESSWELL. Lijn 11. Bij de twee ingezonden stukken van lezers uit de nieuwe buurt bij het Bloe- mendaalse station zullen vele bewoners van het Kleverpark, de Brederodestraat, het daarbij aansluitende deel van de Ver- spronckweg en de aangrenzende zijstra ten zich van harte gaarne voegen om het verzoek om het behoud van lijn 11 te steu nen. Immers, wanneer straks lijn 2 weer haar gewone route zal volgen, is er voor deze bewoners geen enkele gelegenheid meer om het Haarlemse station en de binnen stad per bus te bereiken. De statistiek, vol gens welke lijn 11 geen levensvatbaarheid zou hebben, is onbetrouwbaar inzoverre genoemde bewoners thans aan lijn 2 de voorkeur geven omdat deze met groter frequentie rijdt. Maar als de route van de ze lijn straks weer normaal wordt, zullen de forensen, scholieren, huisvrouwen en andere passagiers zich van lijn 11 gaan be dienen, waardoor de statistiek zeer ten gunste van deze lijn zal stijgen. Moge de directie alvorens ons van dit welkome verkeersmiddel zo spoedig weer te beroven, de hand over het hart strijken! C. Advertentie Stftff De 30-jarige chauffeur A. A. uit Rotter dam is wegens doodslag veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf. De Rotter damse rechtbank achtte bewezen dat hij de 39-jarige administrateur L. P. van W. in de nacht van 18 op 19 november 1954 in diens woning aan de St. Agathastraat te Rotterdam van het leven heeft beroofd door hem met een hamer op het hoofd te slaan en hem daarna uit het raam te laten vallen. De 38-jarige vrouw, die destijds met Van W. gehuwd was en een verhouding met de chauffeur had, werd van alle rechtsver volging ontslagen. Zij werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. De officier van Justi tie had veertien dagen geleden tegen haar \yegens medeplichtigheid zeven jaar geëist en tegen de chauffeur vijf jaar. Wethouder Van Lent zei dat hij over deze distributie reeds diverse klachten had ontvangen. De dienst voor Openbare Wer ken heeft echter geen mensen beschik baar om alle vuilnisemmers thuis te be zorgen. Op aandringen van enkele raads leden zullen B. en W. alsnog bezien, ol' soms meer emmers kunnen worden thuis bezorgd, vooral bij mensen die de emmers moeilijk kunnen afhalen, zoals bejaarden. De heer Van Kesteren (V.V.D.) stelde vragen over het plaatsen van siga rettenautomaten in de hal van het station. Hij vroeg of B. en W. dit juist achten en of hier het „gelijke monniken, gelijke kappen" niet moet opgaan. De voorzitter antwoordde dat het college hiermee op de hoogte is en gedacht heeft aan een voorstel om het aanbrengen van de automaten alsnog te verhinderen. De kwestie blijft de aandacht van B. en W. hebben, een concept-besluit zal aan de raad worden voorgelegd. Mevrouw Van der Meulen bracht in herinnering dat vorig .jaar bij de begro tingsbehandeling is gesproken over het instellen van een enquête onder de be jaarden over de huisvesting van deze groep inwoners. In de memorie van ant woord op het begrotingsonderzoek hadden B. en W. gesteld dat zij dit zouden on derzoeken en met een voorstel bij de raad zouden komen. „Nu is er bijna een jaar verstreken en nog steeds hebben wij niets van een voorstel gezien", aldus me vrouw Van der Meulen. Wethouder Van Wijk zei dat onder de 2755 inwoners boven 65 jaar in de ge meente niet is gebleken dat zij veel voe len voor opneming in een bejaardencen trum. Ervaringen bij een enquête in de gemeente Bloemendaal hebben uitge maakt, dat de bejaarden het liefst in hun eigen huis blijven wonen. Het instellen van een bejaardenonderzoek achtte de wet houder daarom niet urgent. Wel zal parti culier initiatief in deze worden gesteund en voorts zal de gezinshulp worden gesti muleerd om zelfstandig wonende bejaar den zo nodig steun te bieden. Mevrouw Van der Meulen was weinig te sprekèn over het antwoord van de wethou der, dat hij het bejaai'denonderzoek niet zinvol en nodig vond. Het antwoord noem de zij teleurstellend en onbevredigend. „Ik had gedacht dat B. en W. zich aan hun woord zouden houden. Hier ligt een positieve toezegging van B. en W. dat zij na een kostenberekening met een voorstel zouden komen". Mevrouw Van der Meu len achtte het niet juist om in deze af te gaan op een enquête in Bloemendaal, daar het karakter van deze gemeente verschilt met dat van Heemstede. Bij de komende begrotingsbehandeling zal zij nog eens op dit punt terugkomen. De spreekster had bij een ander punt gepleit voor de bouw van zo goedkoop mogelijke huizen. Wethouder J. C. Corver werd benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de bur gerlijke stand. De overige, in ons blad ge publiceerde voorstellen werden alle aan genomen. B. en W. van Haarlem stellende ge meenteraad voor' om het voormalige VVV-gebouwtje tegen de gevel -van het stationsgebouw aan het Stationsplein in Haarlem in koop af te staan aan de N.V. Nederlandse Spoorwegen. Met de N.S. heeft men overeenstemming bereikt over de prijs, namelijk 2000,- voor de grond en 8Ó00.- voor het gebouwtje echter met die voorwaarde, dat in het gebouwtje geen inlichtingenbureau gevestigd mag wor den, dat concurrentie zou kunnen aandoen aan het nieuwe in de onmiddellijke nabij heid gevestigde bureau van de Stichting Haarlems Bloei. De N.S. heeft het voornemen in het te kopen gebouwtje een snackbar te vesti gen en het is tevens de bedoeling, dat een gedeelte van het trottoir als terras in gebruik wordt genomen. Binnenkort zal in de Waarderpolder een derde Amerikaanse industrievesti ging komen, tenminste als de Haarlem se raad woensdag de door B. cn W. voor gestelde verhuur van hal III met neven ruimten van het voormalige Holland Nautic-complex aan de Rust Oleum Cor poration goedkeurt. Deze Amerikaanse fabriek van voestwe- rende verven voor binnen- en buitenwerk wil in hal III een fabriek, een opslag plaats van vluchtige stoffen, kantoor ruimten met toiletten, alsmede een trans formatorruimte onderbrengen. Bij de in richting van deze fabriek zal er rekening mee moeten worden gehouden, dat de noordelijke gevel na de demping van de Paul Krugervaart als voorgevel van het geheel dienst zal doen. Het project zal daartoe van een nieuwe voorbouw worden voorzien. De kesten hiervoor bedragen 40.000. Het bedrijf is bereid hiervoor boven de huur jaarlijks een bedrag van 5.000 te betalen. Met inbegrip van dit bedrag zal de gemeente voor het gehele object groot 2037 vierkante meter aan huur 35.555 ontvangen. Het Comité Tentoonstellingen „Bloe menheuvel" onder voorzitterschap van de heer G! van Eek is er mee akkoord gegaan, dat de Bloemendaalse kunstschilder G. van Duffelen in „Bloemenheuvel" van 10 tot en met 24 oktober zijn werk zal expose ren. Op zaterdagmiddag 10 oktober zal deze tentoonstelling, die schilderijen, aqua rellen en tekeningen van de heer Van Duf felen zal omvatten, door de burgemeester, dr. D. H. Peereboom Voller, geopend wor den. Het uit het Arnhemse Gemeentemuseum vermiste zestiende-eeuwse schilderijtje voorstellende een kerkvader, is terecht. Dankzij de publikatie in de bladen werd het schilderijtje herkend door een restau rateur in Arnhem, bij wie het was ge bracht door een kunsthandelaar. De politie gaat na op welke wijze deze kunsthande laar in het bezit is gekomen van het schil derij. Nieuws in het hort Tuinlieden. De onderlinge tuinlieden vereniging „Aerdenhout en Omstreken" houdt woensdagavond haar eerste bijeen komst van dit seizoen in „Het Wapen van Heemstede" aan het Wilhelminaplein. Er zal deze avond onder meer verslag worden uitgebracht van de bindwedstrijd in Aals meer, waarna de prijsuitreiking volgt van de zinnia-avond. Na de pauze houdt de heer C. Gelein uit Amstelveen, hoofd assistent bij de Rijkstuinbouw-voorlich- tingsdienst, een lezing met kleurendia's 'over het onderwerp „Tuinaanleg". Indus en Ganges". Dinsdagavond houdt mr. A. Hustinx in het Minerva Theater in Heemstede de eerste causerie in de „Wereldreizigerscyclus". Mr. Hus tinx zal een reisverslag geven van zijn tocht „Tussen Indus en Ganges", welke lezing met kleurenfilms en dia's wordt ge- illustreerd. Ballet. De dans- en balletstudio Leo nard Salaz geeft woensdagavond haar eer ste balletvoorstelling van dit seizoen in het Minerva Theater in Heemstede. Het programma vermeldt voor de pauze de uitvoering van „De gelaarsde kat", ballet in drie bedrijven. Na de pauze zullen enige dansen en kleinere balletten worden opgevoerd, waaronder „De hoedenwinkel" en „La fille et la mort". De uitvoerenden zijn leerlingen van de studio, met als gaste Marianne Sarstadt, soliste van het Sca- pino Ballet. De choreografie is van Leo nard Salaz. de muzikale begeleiding wordt verzorgd door de pianiste Willy Haak. Wethouder Rohlingkleuterschool. In het raadhuis in Overveen is de onder handse aanbesteding gehouden voor een derde leslokaal van de Wethouder Roh lingkleuterschool in Overveen. Het werk werd gegund aan de firma gebrs. G. Joh. Broertjes uit Haarlem. Kantoor'. Op verzoek van de Stichting bijzondere sociale zorg en maatschappe lijk buurtwerk zal bij het in Parkwijk te bouwen complex van 62 woningen een kantoor worden ingericht. Eén van de acht geprojecteerde werkplaatsen zal tot kantoor worden ingericht, waardoor de aanvankelijk door de raad verleende kre dieten iets gewijzigd worden. B .en W. van Haarlem stellen de raad voor zich hiermee akkoord te verklaren. P.S.P.-vergadering. De Pacifistisch Socialistische Partij, afdeling Haarlem, begint het winterprogramma met een openbare vergadering op woensdag 30 september om 20 uur in de bovenzaal van restaurant Spaans op de Grote Markt. Spreker is het Amsterdamse raadslid de heer A. A. R^deker. Het onderwerp is ge titeld: „De woningen kunnen goedkoper zijn". Rectificatie. De open avondmaaldienst in Haarlem zal niet zoals wij gisteren meldden op zondag 29 november gehouden worden, maar op zondag 27 september. Clarastichling. B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van 7.100 voor het vernieuwen van de elektrische installatie van de Clarastichting in Zand- voort. Aankoop huis. Met het oog op een in de toekomst uit te voeren sanering achten B. en W. van Haarlem het gewenst het perceel Camphuijsstraat 20 aan te kopen. Zij vragen de raad een krediet van 2.500 voor de aankoop, alsmede een bedrag van 300 voor het treffen van enige voorzie-r ningen. Verhoogde subsidies. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor om de voor 1957 toegekende subsidies ten be hoeve van de gezinszorg, de gezinshulp en de hulpverlening aan bejaarden en chro nisch zieken te verhogen respectievelijk van 26.675,— tot 31.531.—, van 32.000 tot 35.664,en van 8500,tot 32.380. Ouderavond. In de gymnastiekzaal van de Vondelschool aan de Juliana van Stolberglaan in Aerdenhout wordt vrijdag 2 oktober een ouderavond gehouden. Dr. C. J. Bouwer zal een lezing houden over „Linkshandigheid, thuis en op school". Advertentie - ZIJ LSTRAAT 63 - TEL. 15778 HAARLEM Week hechtenis gevorderd tegen bromfietser Een week hechtenis en een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid heeft de offi cier van Justitie bij de Haarlemse recht bank donderdag gevorderd tegen een 21- jarige Haarlemse slager, die op 30 mei van dit jaar een voetgangster op de door knipperbollen beschermde oversteekplaats aan de Rijkstraatweg bij de Van Egmond- straat in Haarlem-Noord omver had ge reden. De voetgangster, een 54-jarige houdster van een manifacturenzaak in Haarlem- Noord, liep daarbij onder meer een her senschudding op. Zij kon gedurende enke le weken haar bezigheden niet verrichten. De slager zei dat hij met matige snel heid de knipperbollen was genaderd. De overstekende dame had hij niet gezien tot dat hij tegen haar was aangereden. De of ficier van Justitie, mr. J. Lagerwaard, meende dat verdacte niet goed had opge let. „Waar moet het heen als men zelfs op een beschermde oversteekplaats niet vei lig voor het verkeer is," vroeg hij zich af. De rechtbank zal donderdag 8 oktober uitspraak doen. Verkoop HJMV-gebouw Naar aanleiding van ons bericht over de verkoop van het HJMV-gebouw in de Lan ge Margarethastraat in Haarlem deelt de Haarlemse makelaar in onroerende goe deren, G. Henstra, ons mee, dat zijn kan toor van de vereniging opdracht heeft ge kregen het gebouw te verkopen. Met een huizenexploitant in Voorschoten is per 1 oktober een voorlopig koopcontract gesloten, zodat de transactie nog niet ge heel definitief is. Inderdaad kunnen de huurders van een zaal na 1 november niet meer in het gebouw terecht. Voor de be heerder, die tot 19 november in het ge bouw mag blijven wonen, is inmiddels reeds een andere woning gekocht.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5