Mode Haarlemse bejaarden te gast in Keistad ijDeek fngleberf Mozart-avond door het N.Ph.O. voor de Heemsteedse Kunstkring ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Twee doden in het verkeer Maand hechteniswaarvan drie weken voorwaardelijk Indische buurt zat half uur in het donker Romareihet meisje met de groene ogen Het legioen van Zorro Pal Joey Tiger Bay Bonjour Ca trine Al Capone Met de kapitein aan tafel Dagboek van Anne Frank Journaals Demping van gedeelte Holland-Nautic-haven Omlegging van verkeer Medische verzorging tijdens het weekeinde Belhamel van rel in Heemstede voor rechter „JAMMER, we hadden best nog een week willen blijven", was de algemene verzuchting van een vijftigtal Haarlemse bejaarden uit het gemeentelijk tehuis aan de Schotersingel, toen vanmorgen de bus sen voorreden, die hen naar hun woon plaats zouden terugbrengen. Daarmee was een einde gekomen aan een onvergetelijke week in de bossen van Leusden, onder de rook van Amersfoort, waar het temidden van bos en hei goed toeven is. Amersfoort, dat de afgelopen zomer ruim twee maanden lang zijn eeuwfeest vier de, bereidde de Haarlemmers gisteren, op hun laatste avond, een verrassing, die ze naar waarde wisten te schatten. Het leek even. daar in de gezellige beslotenheid van het clubhuis van het Jonge Vrouwen Gilde „De Ingeberg" of het eeuwfeest was te ruggekeerd, toen daar een groep van 45 in het zeventiende eeuwse gewaad gestoken Amcrsfoorters arriveerde. Een aantal van hen voerde een snaaks zangspelletje op, „Eumalia" genaamd, waarin de liefde en het gekletter van sabels hoofdrollen ver vullen. Maar vóór deze slotavond hebben de be- jaaren al zoveel gehoord en gezien dat ze niet weten, hoe hun dankbaarheid onder woorden te brengen. Over het eten, de Advertentie DE EERSTE"COÓP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u* ZIJIWEG 63 - TELEfOON.15141 (2 LIJNEN) Aantal leden 23000 Contributie ƒ1.per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) In de sfeervolle zalen van Duin en Kruidberg vierde de winter hoogtij in de collectie van l'Abeille, terwijl de zon bui ten de bladeren omtoverde in die ondefi nieerbare tinten, die we ook in de stoffen voor het komende najaar terugvinden. We konden ook hier een streven ontdek ken om alles wat de vrouwelijke gratie kan verhogen, speciaal te benadrukken. De taille is weer naar haar natuurlijke plaats teruggebracht en is bij de tailleurs geaccentueerd door een losaang'etrokken ceintuur, terwijl bij de japonnen de taille door een brede ceintuur bijeengesnoerd wordt. Maar ook zien we tailleurs in een uiterst vage, quasi nonchalante coupe, maar knap van lijn en bijzonder stijlvol. Zo verleent het zwarte laken tailleur met vrij lang rechtvallend jasje, dat met tres is afgebiesd de draagster de nodige gra tie en voornaamheid. Dunne Shetland bleek een zeer gewild materiaal te zijn voor de tailleurs met vaak een garnering van satijn, terwijl voor de mantels de zwaardere kwaliteit werd gebruikt. Hierbij zagen we dan een voering van zijde terwijl de dunnere mantelstoffen met vilt waren gevoerd. Prachtig was een le verkleurige avondmantel met nertz- kraag, een koninklijk gewaad gelijk, dat wijd uitstond door de tussenvoering van pepernylon. De mantels waren van beeldschone stof fen: de een reversible de ander met gro te bontkraag of een kraag van dezelfde stof, die met een contrasterende bies was afgezet. Er werd gestreefd naar verbre ding van de schouderlijn, die echter het vrouwelijk silhouet niet benadeelde. Naast de grote pelerine-kragen die warm koesterend om de schouders lagen en vaak vrij laag aan de hals gesloten wer den, waren de meest in het oog springende details de wijd afstaande mouwen en de opvallend grote knopen. Die knopen zijn ons bij l'Abeille trouwens al eerder opge vallen, omdat ze vaak van een grote schoonheid zijn en meestal op originele wijze als sluiting fungeren De meest dominerende kleur in deze echt vrouwelijke collectie was wel biskwie en verder allerlei nuances bruin, van zeer lichtbeige tot reebruin toe. Ook marine blauw en zwart, vooral in het geklede genre, vinden we in iedere collectie weer terug. De cocktailkleding vond haar voor naamheid niet alleen in de knappe verwer king maar ook in het mooie materiaal, waarvan vooral fluweel en pure zijde of zijde vermengd met wol de uitblinkers waren. Het was een hartverwarmende collectie, geschapen om de Nederlandse vrouw te sieren. En de hoeden van Toon Smit, waarover u nog meer zult kunnen lezen, verhoog den alleen nog méér de charme van de creaties. Katy Enige Haarlemse bejaarden temidden van hun in middeleeuwse klederdracht gestoken Amersfoortse gastheren. mooie omgeving, het weer en de vriende lijkheid en behulpzaamheid van de direc trice, mej. W. M. E. de Klerk (die hele maal in dit werk opgaat), de staf. waar bij de uit Haarlem meegekomen kok Van Veen en zijn echtgenote, en het echtpaar Busscher, de beheerders van „De Inge berg". De heren J. Lefèbre met zijn 89 jaar de oudste mannelijke gast E. A. Braams (86) en de „pas" 79 jaar oude heer C. A. Vrucht, die met hun drieën aan een tafel tje zaten, waren zeer dankbaar. Voor de heer Braams was het de eerste keer dat hij in „De Ingeborg" verbleef, de an deren waren er al eerder geweest. Daarvan kan ook mevrouw H. Janssen (90, de oudste van de dames) meepraten. Zij is gelukkig nog goed ter been en heeft de gelegenheid aangegrepen om lange wan delingen te maken. Het was dit jaar al de vijfde keer, dat de bewoners van dit Haarlemse tehuis de rust van „De Ingeborg" opzochten. Een maal zijn ze in Bornerbroek geweest. Vo rige week zaterdag zijn ze met twee bus sen gekomen en reeds de volgende dag was er een vertelling van broeder Noord mans van de Nederlandse vereniging ter bestrijding der epilepsie over de Japanse theoloog Kagawa. De Japanse ambassa de had kleurendia's over Japan ter beschik king gesteld, die mooi bij de woorden van de heer Noordmans aansloten, 's Middags vertelde dezelfde spreker van zijn werk in Meer en Bos, waarbij hij de nieuwe kleu rendia's vertoonde. Terwijl de helft der gasten de dag besloot met een spelletje dam, schaak of kaart, luisterde de rest naar mejuffrouw De Klerk, die over de on langs overleden dirigent Eduard van Beinum sprak en tot slot één van zijn Bruckner vertolkingen liet horen. Ook maakte men die dag nog een wandeling, evenals maandag, toen de sportliefheb bers, en dat waren er nog heel wat, ge legenheid kregen hun spieren los te ma ken met croquet, badminton en dergelij ke. 's Avonds vertelde de heer Busscher, aan de hand van kleurendia's, ter be schikking gesteld door de propaganda- dienst van de gemeente Utrecht, over tal van bezienswaardigheden in Utrecht. Een leuke bijzonderheid was, dat onder de Haarlemmers ook een oud-Amersfoor- ter wap, de heer W. Hazelaar. Hij kon woensdag, tijdens een bustocht door Amersfoort, zijn kennis van de Keistad aan de anderen overdragen. In de middag van die dag ging het naar Het Gooi, waar in Laren een handweverij werd bezocht. Men zag ook nog de televisiestudio in Bussum, zij het alleen van buiten. Don derdag stond Amersfoort weer op het programma. Sommigen gingen winkelen, anderen namen een kijkje in de oude stad. Verrassing Toen iets was uitgelekt over de verras sing van vrijdagavond, besloten de be jaarden ook zelf iets te doen. Zo hebben zij donderdagmiddag versieringen ge maakt, die 's avonds zijn opgehangen. Zo veel tijd bleef er echter nog wel over, of mej. De Klerk kon nog vertellen over haar reis naar Italië. En behalve horen konden de Haarlemmers nog het een en ander zien, want de directrice illustreerde haar ver haal met kleurendia's. Zeer in de smaak vielen ook de foto's, die vorig jaar tijdens het verblijf in „De Ingeborg" waren ge maakt. Verscheidene familieleden namen de afge lopen dagen de moeite even uit Haarlem over te wippen om te zien, hoe vader of moeder, opa of oma het maakten. Er zijn vijfendertig bejaarden thuis gebleven, hetzij door ziekte, te ernstige invaliditeit of andere oorzaken. De invaliden wacht echter nog een middagtocht. Alle bewo ners van het tehuis hebben nog een dag tocht tegoed. Als tegenwicht voor de Amersfoortse „kostuumshow" presenteerden de bejaar den vrijdagavond de „Haarlemse bloe menmeisjes". De heer Hazelaar, maker van een fraai lofdicht op „De Ingeborg" speelde voor wethouder Geluk, de bloe menmeisjes werden uitgebeeld door leden van de staf. Amersfoort liet als tegenpres tatie het gehele eeuwfeest in film- en lichtbeelden de revue passeren. Ook vier marketentsters een lid van de huishou ding en drie andere dames waren aan wezig. Zij deelden kwistig in Amersfoort gebakken boterkoeken met het Haarlemse wapen uit. De 18- jarige vrouwelijke kantoorbe diende A. Tromp uit Wormerveer is, toen zij op haar bromfiets in de Breestraat in Koog aan de Zaan reed, in botsing geko men met een auto. Het meisje dat de auto blijkbaar te laat opmerkte, werd over de wagen geslingerd. Met een schedelbasis- fractuur werd zij naar het gemeentelijk ziekenhuis in Zaandam vervoerd, waar zij later is overleden. In het ziekenhuis te Doetinchem is over leden de heer H.. Oldenboom uit Zelhem, die in Aalten een ongeluk met zijn auto had. De heer O. was 37 jaar, gehuwd en vader van zes kinderen. Tot een maand hechtenis, waarvan drie weken voorwaardelijk niet een proeftijd van twee jaar, heeft de Haarlemse kan tonrechter, mr. J. E. Goudsmit, een 18-jarige Heemstedenaar veroordeeld omdat deze 31 juli van dit jaar tijdens een opstootje voor een ijs- en patates friteszaak in Heemste de geen gevolg had gegeven aan het be vel van een politieagent om door te lopen. De officier van Justitie had dezelfde straf gevorderd. De verdachte hing op de bewuste dag met een aantal kornuiten voor de ijszaak 'aan de Cloosterweg rond. Met hun brom fietsen en fietsen belemmerden zij het ver keer op de rijweg. Toen een politieagent hen sommeerde de weg vrij te houden en door te lopen gaven de jongelui daaraan niet. direct gevolg. Hun uitdagende hou ding was voor de agent aanleiding zijn gummistok te gebruiken en enkele rake klappen uit te delen. Slechts schoorvoe tend hadden de jongens zich toen verwij derd. Even verderop hadden ze staan joe len en de agent allerlei beledigingen toe geschreeuwd. Zelfs had een van de jon gens de politieman zijn ijsje in het gezicht geslingerd. Tegen twee van de belhamels, onder wie de verdachte, die een goede bekende van de Heemsteedse politie is, werd proces-vex-baal opgemaakt. Voor de kantonrechter speelde verdach te de vermoorde onschuld. „Ik stond daar gewoon ijs te eten toen die agent plotse- fing met zijn gummiknuppel begon te slaan", zei hij. „Ja, ja, dat kennen we", repliceerde de kantonrechter. „Het is anders heus niet zo toevallig dat u hier staat. Voor men sen als u en uw vrienden hebben ze te genwoordig een mooi woord uitgevonden. Vroeger zeiden ze gewoon „schorem" dat klinkt minder glorierijk dan „nozem". De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, achtte het teplastegelegde bewezen. Hij vestigde er nog de aandacht op dat een van de jongens de politieman met een mes had belreigd. „De politie en de juistitie la ten niet met zich spotten. Tegen dit soort straatterreur kan niet krachtig genoeg op getreden worden," aldus de officier, die aankondigde dat hij in volgende gevallen aanmerkelijk strengere straffen zou eisen. De zaak tegen een andere jeugdige ver dachte werd met het oog op zijn leeftijd met gesloten deuren behandeld. VAN HET ONBEGRIJPELIJK grote aantal composities, die Wolfgang Amadeus Mozart gedurende zijn korte leven geschreven heeft, hebben betrekkelijk weinige een grote bekendheid gekregen. Enkele symfonieën, pianoconcerten, concerten voor viool mogen hiertoe gerekend worden. Ook een paar opera's en mogelijk ook het Requiem, hoewel de bekendheidskring hiervoor weer kleiner blijkt te zijn. Mozarts kamermuziek ontmoet een beperkte, zeer geselecteerde belangstelling en dan nog slechts voor een zeer klein gedeelte van de werken, die de kunstenaar in dit genre schreef. Waarom toch die achteruitstelling van zovele van Mozarts composities? Het is moeilijk hier een antwoord op te geven. Van tijd tot tijd doen ondernemende musici een poging om dit probleem te doorbreken en aandacht te vragen voor zelden of nooit uitgevoerde werken van de Salzburgse meester. Met deze opzet werd ook het programma samengesteld, dat op het vrijdagavond in het Minerva Theater gegevens openingsconcert van de Heemsteedse Kunstkring door het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van de dirigent Henri Arends werd uitgevoerd. In zijn geheel was dit programma ge wi jd aan werken van Mozart: de Serenade in D (K.V. 203), het Rondo voor piano en orkest (K.V. 382), zes Duitse dansen (K.V. 571) en ten slotte het Pianoconcert in Bes (K.V. 595), een werk, dat langzamerhand uit het isolement der vergetelheid verlost lijkt te worden. Tal van pianisten hebben de intieme bevrijdende schoonheid van dit concert, dat geenszins een reflex werd van de harde levensstrijd, waarvoor Mo zart in het laatste jaar van zijn leven ge plaatst werd, ontdekt. Het werd op deze eerste avond van de Heemsteedse Kunstkring gespeeld dooi de Oostenrijkse pianiste Ingrid Haebler, een kunstenaresse, die een voortreffelijk stijlbegrip voor deze vertolking kon ver enigen met een gevoelige muzikaliteit en een pianistische techniek, die een verfijnd en naar de klank zorgvuldig gedifferen tieerd en transparant spel mogelijk deed worden. Een hoogtepunt van artistieke en technische beheersing in deze zin werd het innige Larghetto. Vóór deze vertolking had de pianiste eveneens een bewijs voor haar kunstzin nig inzicht gegeven toen zij het Rondo voor piano en orkest (K.V. 382) ten geho- i-e bracht. Het werk deed denken aan verschillende pianovariaties, die Mozart geschreven heeft en waarin de rankheid van bouw en verfijnde melodische en figu ratieve tekening domineren boven een op verre achtergrond gehouden inhoudsdiep- te. De uitvoering gaf de indruk, dat Ingrid Haebler zich ook richtte op het absoluut- muzikale element, een instelling, die even eens kenmerkend was voor de directie van Henri Arends. Zo kon er tussen soliste en dirigent een opvallende vertolkingseen heid tot stand komen. En welbeschouwd was dit vertolkings beginsel ook richtinggevend bij de zelf standige uitvoeringen van het orkest. Alle dynamische en ritmische mogelijkheden die de Serenade bood werden door Henri Arends benut om een eigen interpretatie accent te geven. Een interpretatie, welke nochtans dienstbaarheid aan de muziek beoogde en waaraan zich het orkest met toewijding gaf. De concertmeester Jan Hesmerg vertolkte bij de uitvoering van de Serenade klankschoon en gaaf de viool- solopartij. Bovendien zij hier ook het voor treffelijke spel van de eerste hoboïst bij de voordracht van zijn solo in dit werk, vermeldt. De zes Duitse dansen, die aan het pia noconcert voorafgingen, werden met zorg voor een doeltreffende orkestklank ten gehore gebracht. De voorzitter van de Heemsteedse Kunstkring, mr. dr. H. Kahrel, sprak op deze avond een openingswoord, waarin hij de aanwezigen en speciaal de leden van het Heemsteedse gemeentebestuur een hartelijk welkom toeriep. Plij spoorde het publiek aan het idealistische streven van de Mozart-vereniging te steunen en zijn krachten te geven aan het versterken van de Heemsteedse Kunstkring. F. Zwoanswijk Een half uur heeft de Indische buurt in Heemstede vrijdagavond in het donker ge zeten. Door overbelasting viel namelijk om kwart voor acht de spanning op het elek triciteitsnet uit. Waarschijnlijk is deze overbelasting ontstaan door het inschake len van televisietoestellen en elektrische kacheltjes. Om kwart over acht was er weer spanning op het net. (L u x o r). Het meisje Romarei, een volkskind in gemoderniseerde assepoes- terstijl, bezit de gave der helderziendheid. Zij wordt deswege op een schandalige manier uitgebuit door haar boze stief moeder. maar gelukkig komt er een steen rijke grootindustrieel, die zich haar lot aantrekt. Hij neemt haar mee naar zijn somptueuze Moorse paleis aan de rand van de Sahara waar zij, in ruil voor haar toekomstvoorspellingen, een leventje mag leiden als een prinses uit Duizend-en-één nacht. Maar terwijl zij zich verheerlijkt baadt in de pasverworven luxe, beraamt een geheimzinnige doodsvijand de onder gang van haar beschermer. Natuurlijk wordt Romarei meegesleept in de moord dadige verwikkelingen die daaruit voort vloeien, waarbij ook haar leven en haar „eer" voortdurend en op de vreselijkste wijze belaagd worden. Hoe het allemaal ten slotte toch nog met een sisser afloopt, moet ge zelf maar gaan zien tenminste als u zich opgewassen voelt tegen een reeks van onwaarschijnlijkheden en denkfouten, zoals er nog zelden in één film werd sa mengeperst. Te waarderen valt de fraaie kleurenfotografie en de aannemelijke ty pering van enkele figuren, waaronder vooral de zakenman-van-allure genoemd moet worden. De rest is melodramatische onzin. (R o x y) Als het vurige teken van Zorro op de berghellingen brandt weten zijn ver trouwelingen wat hun te doen staat. Dan galopperen de gemaskerde legionairs uit alle richtingen naar de plaats waar hun leider hen nodig heeft, bereid hun bloed en leven te geven voor de goede zaak. De geheimzinnige wreker Zorro is in deze film weer goed op dreef. Sneller dan de bandieten een pistool kunnen richten knalt zijn lange zweep hun het wapen uit de hand. Ook in het schermen is Zorro geen kleine jongen, dat moeten zijn tegenstan ders tot hun schade ondervinden. Die te genstanders zijn in dit geval Don-del-oro, de god van het goud, en zijn aanbidders, die er op uit zijn een opstand in Mexico te ontketenen. Niemand weet wie die machtige Don-del-oro is. Diep onder de grond geeft hij zijn bevelen. Verraders worden zonder vorm van proces in een krater geworpen. Na tal van spannende achtervolgingen en vuurgevechten weten Zorro en zijn mannen de misleide India nen aan hun zijde te krijgen en dan is het rijk van de gouden god uit. Dan blijkt ook dat deze niemand anders is dan een van de invloedrijkste mannen van de stad. Van maandag af wordt „Muiterij in de Zuid zee" vertoond, een adembenemende strijd op de oceaanbodem tussen schurken en pa relvissers om het bezit van verdronken miljoenen. (Minerva). Alleen in de avondvoor stellingen tot maandag de musical Pal Joey, waarin het ritme de toon aangeeft. Verstrooiing voor de mens uit de pas. Des middags Stan en Oliver als „Brokken piloten". Maandag kan men Greta Garbo nog eens bewonderen in haar creatie van koningin Christina. Donderdag sluit „Das Wirtshaus im Spessart" vrolijk de rij. (Lido). Deze film is geprolongeerd. Ook het raadsel wat de titel beduidt is dank zij een deskundig lezer opgelost. Tiger Bay is een uitdrukking die bij de jacht wordt gebezigd, wanneer het wild is ingesloten. Men kan nu zelf gaan zien wie de tijger in de film moet zijn. (Cinema P a 1 a c e „Die glück- lichste Frau der Welt" blijkt Caterina Va- lente te zijn en men kan haar opnieuw be groeten met „Bonjour Catrine", de titel, die deze film bij vorige vertoningen hier ter stede droeg. Het is een vrolijke ge schiedenis, waarin Caterine veel bekende liedjes uit haar repertoire zingt, waarin men veel fraaie en kleurrijke revuescènes kan bewonderen en waarin het befaamde orkest van Kurt Edelhagen voor opwin dende muziek zorgt. (Frans Ha 1 s Na de uitvoerige be schouwing over de figuur van Capone in de Amerikaanse maatschappij, welke aan de bespreking der film voorafging, kunnen wij bij de prolongatie kort van stof zij_n. Vooral om die achtergrond is de film in teressant, al is ze niet erg bemoedigend of gezond. (Studio). Elders treft men bespre king over deze Engelse filmkomedie. (Rembrandt). De eerlijke be wogenheid, die de verfilming van „Het dagboek van Anne Frank" begeleidt, mist haar uilwerking op het bioscooppubliek niet. Opnieuw dus geprolongeerd. In de buitenlandse journaals kan men een reportage zien van Prinses Beatrix' bezoek aan de militaire academie in West Point in de Verenigde Staten. Spiegel van Nederland laat ook deze week nog de aan komst zien, alsmede de opening van het Philips-expeditiecentrum en de Airborne- herdenking in Eindhoven. Ook de drie Spaanse ezeltjes poseerden nog eens voor de camera tijdens een ontvangst bij de Spaanse ambassadeur in Den Haag. Polygoon-Profilti komt ditmaal uit de bus met een uitgebreide reportage van het bezoek van Prinses Beatrix aan New York en van het galadiner op de nieuwe „Rot terdam". Leuke, dynamische beelden van de internationale show van Het Trekpaard in Den Bosch, met. als hoogtepunt het voorrijen van de ezeltjes uit Spanje, vor men een ander hoogtepunt uit dit jour naal. De camera volgt daarna de Spaanse studenten met hun grauwtjes op weg naar hun einddoel, Soestdijk, waar de verwoed balkende „Platero" met zwier en gran- deza aan Prinses Irene werd geschonken. Bij de heer Bruinooge, Bloemendaalse- straatweg 138 te Santpoort-Z., hangen appels in de appelboom.. Niets bijzon ders, maar bijzonder is het wel dat er behalve appels ook bloesem in de boom zit. Appels en appelbloesem in een boom, het is een grote zeldzaam heid die alleen moglijk is in een ab normaal lange zomer als wij dit jaar beleven. BANDEN is het goed rijden en ...remmen! Maandag gaat de firma A. Faas uit Am sterdam in opdracht van de Haarlemse gemeentelijke dienst van Openbare Wer ken beginnen met. de demping van de Paul Krugervaart en van een gedeelte van de haven van het voormalige Iiolland-Nau- tic-complex. In verband met deze werk zaamheden zal de klapbrug in de Spaarn- damseweg gedurende vijf weken buiten dienst zijn. Het verkeer zal gedurende die periode omgelegd worden. Het verkeer komende uit de richting noord gaat via de Herzogstraat en dat uit zuid komend via de Rozenhagenstraat. HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Tandartsen: J. A. F. Haije, Koninginne weg 33, telefoon 11645. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13, telefoon 14524. Apotheken: Apotheek J. Krijnen, Ek sterstraat 100, telefoon 51959; Stations apotheek dr. J. J. I-Ioff, Kruisweg 30, telefoon 10043; Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, telefoon 10539. BLOEMENDAAL Artsen: J. H. M. Egberts, Z. Stationsweg 12, Bloemendaal, tel. 57458. Ovcrveen: P. M. Wijkmans, Julianalaan 152, Over- veen, tel. 61054. Aerdenhout: J. Reurink, Aerdenhoutseduinweg 8, Aerdenhout, tel. 42962. Wijkverpleegsters: zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698 en zuster A. G. Haagsma, Teding van Berkhoutlaan 15, Aerdenhout, tel. 42177, b.g.g. 41919. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot en met zaterdagmor gen 3 oktober voor spoedeisende geval len geopend zijn: de Elswout. Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760: de Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Sant.poort-zuid, tel. 025608249 en de Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98. Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerdenhout). SANTPOORT Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort-Dorp, telefoon 8510. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid telefoon 02.560 8249. HEEMSTEDE Artsen: J. G. M. van V/alsem. Bronstee- weg 32, telefoon 38377 en P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, telefoon 39903. Wijkverpleegster: zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 36389 bij geen gehoor, eventuele boodschappen in de bus. Tevens in de week van zaterdag 26 september tot en met vrijdag 2 oktober, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, telefoon 38197. Tevens in de week van zaterdag 26 september tot en met vrijdag 2 oktober, des avonds na zes uur ZANDVOORT Artsen: H K. van Es, Kostverlorenstr. 4, telefoon 2058. Wijkverpleegsters: zuster A. Langeveld, Gasthuishofje 27, telefoon 2791. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Jongkind. Kenaunark 13, Haarlem, telefoon K 2500 14524. Apotheken: Van zaterdag 26 september tot en met vrijdag 2 oktober na 6.30 uur 'savords: avond-, nacht- en zondags dienst de Zandvoortse apotheek J. J. L. A. Wiinne, Haltestraat 8, tel. 2389. Ech ter uitsluitend voor recepten en spoed gevallen. De diensten wisselen 's zater dagsavonds om 6.30 uur. HA ARLFMMERMEER Hoofddorp: dr. D. v. d. Zee. Leeghwater- straat 28. tel. K 2540—6135. Nieuw-Vennep: dr. G. Nugteren. Eug. Previnaireweg 2, tel. K 2546 220. Zwanenburg: D. H. Honingh, Plein 31, Halfweg, telefoon 4405. Zondagsdienst Dierenarts: G. E. Bras, Leidsevaart 76, Haarlem, tel. K 2500 10759. HALFWEG Artsen: D. H. Honingh, Plein 31, Half weg, telefoon 4405. HILLEGOM Artsen: C. M Wijkmans, Stationsweg 74, telefoon 5771. LISSE Artsen: .T. IJ. van Dijj, Achterweg no. 6, telefoon 3134. BENNEBROEK Artsen: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53. telefoon 02502 300. Wijkverpleging: zuster A. G. Haagsma, Teding v. Berkhoutlaan 15. Rlno,non- daal, telefoon 02500—42177, b.g.g. 410'" Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6