Walter Lippmann, journalist van groot gezag, 70 jaar 6 maanden geen zolenreparatie Scherp Westduits conflict over tweede televisieprogramma Kort en bondig President De Gaulle stamt uit een oer-Nederlands geslacht Partij-apparaat der CDU wordt niet hervormd DISCO PARADE HOLLANDIA CEMA-PATENT SCHOENEN 11 Palmans en De Roo wonnen Zesdaagse in Antwerpen Hij maakte zijn carrière door „verhelderend werk" Plasticlijm voor arm en beenbreuken Franse Vlamingen vragen hem het Nederlands als tweede taal op lagere scholen toe te laten Scheepvaart OOeNBYL Bankstel V00GES Draion imprimé sterk en toch soepel VRIJDAG 2 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECH'l E HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent in Bonn) IN DE BONDSREPUBLIEK is een bijzonder fel debat gaande over een wets ontwerp, dat eergisteren is bekendgemaakt en waarbij van staatszijde een korle- golfzender voor het buitenland, een zender voor geheel Duitsland en een tweede televisieprogramma zullen worden ingesteld. De regeringen der deelstaten en de socialistische oppositie hebben gisteren dreigende geluiden laten horen, maar men heeft niet de indruk, dat de regering-Adenauer hiervoor terug zal schrikken. De strijdlustige minister van Binnenlandse Zaken Schroder maakte dezer dagen bekend, dat het betreffende wetsontwerp door het kabinet reeds voor het parlement klaar was gemaakt. Het beoogt in de eerste plaats de instelling van een tweede televisie programma, dat onder de naam „Deutschland Fernsehen" te Frankfort zal worden gevestigd. De leiding van dit programma zou zelf geen uitzendingen fabriceren, maar dit overlaten aan particuliere maatschappijen, die via reclame aan geld komen. Daarnaast komt de zogenaamde Deutsche Welle voor radio-uitzendingen overzee en de Deutschland Funk voor radio-uitzendingen naar West- en Oost-Duitsland met zetel respectievelijk te Keulen en Berlijn. Ieder van de drie instellingen krijgt een bestuursraad, een directie en een intendant. De deelstaten, de regering te Bonn, de Katholieke en de Evangelische Kerk, de Centrale Raad van de Joden in Duitsland en werkgevers en werknemers zullen in de raden van bestuur der drie instellingen vertegenwoordigd zijn. Dit alles betekent niet dat er iets ver andert aan de bestaande Westduitse ra dio- en televisieprogramma's. De regerin gen van de Westduitse deelstaten, zowel die welke door socialisten als die welke door C.D.U.'ers geleid worden, zijn even wel heftig gekant tegen het wetsvoorstel. Zij hebben lang gestreden tegen het ont werp, in de eerste plaats omdat daarmee hun monopoliepositie ten aanzien van ra dio en televisie die totdusver steeds een zaak van de deelstaten is geweest zal worden gebroken. Zij menen dat het ont werp in strijd is met de grondwet, die de deelstaten zelfstandig heeft gemaakt op het punt van de algemene culturele poli tiek. Men rekent te Bonn dan ook op een klacht van de deelstaten bij het constitio- nele gerechtshof te Karlsruhe. De rege ring te Bonn meent evenwel dat het aan haar is om radio- en televisie-concessies te geven en luister- en kijkbijdragen vast te stellen. In de grond van de zaak gaat het hier om een machtskwestie. Radio en televi sie in de Bondsrepubliek zijn, zo zegt men in regeringskringen, provinciaal versplin terd. Dat leidde er in het verleden toe, dat bij voorbeeld bondskanselier Adenauer heel wat moeite moest doen om eens een rede via de radio tot het Duitse volk uit te spreken. De regering wil nu voor de bondsdagverkiezingen van 1961 dit alles veranderd hebben en zelf mede de be schikking krijgen over een tweede tele visie-programma, dat los staat van het be staande. Men verdenkt in regeringskrin gen vele vooraanstaande personages in het huidige radio- en televisie-wezen van uitgesproken linkse sympathieën.. Het is om dit alles dat er thans met grof ge schut geschoten wordt. De deelstaten drei gen met het constitutionele gerechtshof, de S.P.D. spreekt van een politieke overval en meent dat het tweede televisie-pro gramma bij dc verkiezing in 1961 een een zijdige regeringszaak zal blijken te zijn. Maar in commerciële kringen juicht men het regeringsontwerp toe, omdat daarmee het monopolie van de huidige televisiezen der op reclamegebied zal worden ge broken. Men verwacht een levendige strijd van De Nederlander Jo de Roo en zijn Bel gische koppelgenoot Palmans hebben de zesdaagse van Antwerpen voor jonge ren ners gewonnen. Het koppel was pas in de laatste uren van deze zesdaagse ge vormd nadat eerst Schmitz, de koppelge noot van Palmans, wegens ziekte had op gegeven en kort daarna Daan de Groot, die samen met De Roo een koppel vorm de, tengevolge van een val de strijd had moeten staken. De Roo en Palmans wisten in de slot fase de ronde achterstand, die zij hadden opgelopen, weg te werken en zij zege vierden voor de Belgen Verachtert en Joosen, die tweede werden. De Duitsers FischerKeller en Vopel, eveneens se rieuze kandidaten voor de overwinning, gaven kort voor het einde op. Het Neder landse koppel Captein—Moolenijzer fi nishte op een ronde achterstand als vier de. Directeur Prins Bernhard Fonds. Met ingang van 1 oktober is b'enoemd'tot direc teur van het bureau van het Prins Bern hard Fonds de heer H. Siedenburg te Am stelveen. De algemeen-secretaris, drs. J. Henrick Mulder, treedt met ingang van 1 januari 1960 af, maar blijft aan het Prins Bernhard Fonds verbonden als weten schappelijk adviseur, tevens belast met de leiding van de cultuur-sociologische onder zoekingen en met het secretariaat van „De Zilveren Anjer". Belgische onderscheiding. De ambas sadeur van België te 's-Gravenhage, F. X. J. M. G. baron van der StratenWaillet, heeft op een in zijn ambtswoning gehouden receptie medegedeeld dat de koning der Belgen dr. W. van Royen, directeur van de Koninklijke Vereniging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland, te benoe men tot ridder in de Kroonorde, als waar dering voor al hetgeen deze in de loop dei- jaren heeft gedaan ter bevordering van de deelneming van Belgische bedrijven aan de jaarbeurs te Utrecht. Twee jaar voor 75.000.—. De recht bank te Utrecht heeft een 39-jarige loon- administrateur wegens oplichting en vals heid ingeschrifte veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. In de jaren 1953—59 had de man, die werkzaam was bij een Utrechts betonbedrijf, zich herhaaldelijk gelden toegeëigend door geknoei met loon- staten en het opnemen van spaargelden van werknemers onder een valse naam. Totaal zou hij 75.000.hebben zoekge maakt. Overweg weg. In Schiedam is een spoorwegdag gehouden ter gelegenheid van de totstandkoming van de nieuwe verbindingen RotterdamDen Haag en RotterdamHoek van Holland over ver hoogde spoorbanen en nieuwe viaducten. In verband hiermee kon de spoorwegover gang over de Overschieseweg worden op geheven. De burgemeester van Schiedam herinnerde eraan hoeveel ongemak er in Schiedam door deze spoorwegovergang in de loop der jaren ondervonden is. Adenauer tegen zijn opponenten. Ook te gen partijgenoten die in de deelstaten aan de macht zijn en die gisteren nogal van leer trokken. De „oude heer" zou juist thans in uitstekende vorm zijn en het ge vecht niet willen schuwen. Hij legde reeds een verzoek van de minister-presidenten der deelstaten om een onderhoud over de ze kwestie vorige week naast zich neer en hij zal zeker ook niet willen buigen voor de belofte die de leiders der deelstaten on derling hebben gedaan om „nooit" een staatsradiowet te accepteren (Van onze correspondent in Bonn) Het C.D.U.-partijbestuur heeft onder leiding van de partijvoorzitter Adenauer besloten de voorstellen van enkele provin ciale voorzitters om de partij in haar top te hervormen noch te aanvaarden noch te verwerpen. Er zullen nieuwe beraadsla gingen gehouden worden en daarmee zijn de plannen vermoedelijk van de tafel ver dwenen. Vooral de jonge Sleeswijkholsteinse mi nister-president Von Hassel heeft geijverd voor een hervorming van het partij-appa raat van de C.D.U. Hij wilde naast de thans bijna almachtige voorzitter Ade nauer in plaats van vier slechts twee vice- voorzitters, van wie er een een bijna even grote macht als president zou moeten krij gen. Voorts wilde Von Hassel regelmatige partijbestuursvergaderingen en niet zo als thans vergaderingen als dat de voor zitter zo eens uit komt. De voorstellen van Von Hassel kwamen, vooral omdat zij me teen na de strijd tussen Adenauer en Er- hard van de afgelopen zomer ingediend werden, uit een anti-Adenauer mentali teit voort. Adenauer zelf voelde er dan ook weinig voor en hij kreeg de laatste weken de grootste provinciale C.D.U.-afdelingen, die in Westfalen en in het Rijnland, mee. Het enige dat Von Hassel's voorstellen hebben opgeleverd, is dat een kleiner po litiek dagelijks bestuur zal worden ge vormd, dat meer keren dan thans het ge val is zal bijeen komen. Maar niets duidt erop dat de C.D.U. in de nabije toekomst minder dan totdusver zal draaien om Adenauer. (Van onze correspondent in de V.S.) „Lippmann schrijft zó helder, helderder dan de waarheid zelf', zie hier een uit spraak over Walter Lipmann's journalis tiek, die misschien een lichte critiek in houdt, maar die toch de nadruk legt op de grootste deugd van deze kroniekschrij ver helderheid. Lippmann is een van de grootste, misschien wel de grootste, van Amerika's hedendaagse journalisten. Hij schrijft een kroniek, een „column", in de New York Herald Tribune, de Washington Post, vele andere Amerikaanse kranten en bovendien in de Figaro, die te Parijs en de Yomiuri Shimbum. die te Tokio verschijnt. Hij zal samen ongeveer een tien miljoen lezers hebben. De ambassades te Washing ton nemen goede nota van wat Lippmann publiceert en zijn visie is vaak verwerkt in de rapporten, die men van deze ambas sades naar het vaderland zendt. Zijn om gang in de Amerikaanse hoofdstad ligt op ambassadeursniveau en zijn informatie krijgt hij, zoals men gekscherend heeft gezegd, „van eerste ministers en daar bovenOp zijn zeventigste verjaardag is Lippmann gehuldigd aan een lunch van de persclub te Washington. Uiteraard is hij lid van deze club, maar men ziet hem er slechts zelden. De sfeer is daar waarschijn lijk wat rumoerig voor deze lange rijzige man. die meer on een professor dan op een journalist gelijkt. Lipomann is niet een figuur, die overal met zijp rie"s bi"onnn wil zitten Hü geeft er veeleer de voorkeur aan enige afstand tot zijn onderwerp te nemen en het hoofd vóór alles koel te. houden. Dat is aan zijn artikelen duideliik te merken Men mnet daarin niet zoeken naar anekdote en lo kale sfeer, maar men kan er zeker van zijn daarin een overdacht oordeel te vin den en een perspectief, dat voor hen die te dicht bij de feiten staan en tezeer al leen in het heden leven, niet is wegge legd. Niet voor niets heet zijn kroniek „Vandaag en morgen". Lippmann heeft uitstekende relaties en hoort allerlei nieuws, dat zich achter de schermen afspeelt, maar koketteren met die kennis doet hij zelden of nooit. Hij gebruikt als basis voor zijn artikelen veel eer de feiten, die iedereen kan weten, maar in een bijzonder klaar betoog distilleert hij uit de feiten conclusies, waar de nor male krantenlezer zonder zijn hulp niet zo gemakkelijk toe komt. Tijdens die lunch op de persclub heeft hij uiteengezet hoe hij zijn taak opvat. Een denkbeeldige criticus liet hij de vraag stel len: 1-Ioe kunt ge doen alsof ge de wijsheid in pacht hebt? Zijt ge soms tegenwoordig bij de kabinetsvergaderingen, leest ge de telegrammen, die het State Department binnen krijgt, weet ge wat er omgaat in de hoofden van Kroesjtsjev eb De Gaulle? Lippmann's antwoord op die denkbeel dige vragen zou steeds weer „neen" moeten zijn. Maar de staatsburger, die in een de mocratie door zijn stemrecht invloed moet uitoefenen op de manier waarop zijn land wordt geregeerd, weet nog veel minder dan Lippmann wat er omgaat in de nationale en de wereldpolitiek. Juist om deze staats burgers voor te lichten zijn de journalis ten op deze wereld. Zij hebben de tijd, de gelegenheid en de belangstelling om over allerlei feitelijk nieuws na te denken en het te interpreteren. Zij weten niet alles. Zij kunnen alleen de stelling naar voren brengen, die hun op een gegeven moment het dichtst bij de waarheid lijkt te zijn. Zij kunnen het mis hebben. Dan moeten zij later hun mening corrigeren. Maar hun taak is het om naar beste weten verhel derend te zijn voor de lezerskring. Lippmann is kennelijk een voorstander van r-on internreterendp journalistiek. De feiten, zo zegt hij. zijn te talrijk en te overstelpend. De journalist in een centrum mals Washington moet zijns inziens een keuze maken en sehriiven over wat hem het belangrijkste lijkt. Bovendien moet hij niet alleen feiten vermelden, doch die fei ten in perspectief plaatsen, op waarheid en schijn wijzen, kortom, interpreteren. Hijzelf doet dit op een sublieme manier. Zijn collega's, Amerikaanse en buiten landse. erkennen dat. Vandaar die verjaar- dagslunch, een ongebruikelijke plechtigheid voor een uitzonderlijk begaafd lid van de persclub. CINCINNATI (UPI) - Onder de naam „Ostamer" zal een Amerikaanse farma ceutische onderneming in november een dik vloeibare lijmstof op plastic basis in de handel brengen voor het zetten van botbreuken. Met „Ostamer" kan een chirurg volgens de fabrikant arm- en beenbreuken, maar ook andere botbreuken, in recordtijd helen. De „lijm" houdt, als ze tussen de breuk vlakken wordt qebracht, de gebroken delen aaneen. Tweemaal 24 uur na het ontstaan van bijvoorbeeld een beenbreuk kan de patiënt weer lopen, zo beweert de fa brikant van „Ostamer". De „lijm" is poreus als ze hard geworden is. Dank zij deze porositeit groeit nieuw been door de lijm heen, zodat de breuk niet alleen tijdelijk gezet, doch ook en langs na tuurlijke weg geheeld wordt. Het middel is in 1956 ontdekt door dr. Michael Mandarino, werkzaam aan het Hannemann medisch college te Phila- lephia, en dr. Joseph Salvatore van de Campbellkliniek in Memphis. Na een reeks dierproeven, zijn thans reeds 370 proefpersonen met goed resultaat met „Ostamer" behandeld, aldus de fabri kant. (Van onze correspondent in Brussel) De vereniging „De Vlaamse vrienden in Frankrijk", de culturele organisatie van de Vlamingen, die in Noord-Frankrijk wo nen heeft de resultaten medegedeeld van de studies over de Vlaamse en Nederland se herkomst van generaal De Gaulle. Te vens werd 'n verzoekschrift aan De Gaulle bekend gemaakt, om het Nederlands op nieuw als tweede taal op de lagere scho len van de Vlaams-sprekende gemeen ten van Noord-Frankrijk in te stellen, al dus melden Vlaamse correspondenten in Noord-Frankrijk aan de Vlaamse kranten in België. In het verzoekschrift wordt erop gewezen, dat het Duits opnieuw wordt on derwezen op de lagere scholen van de El- zas. De Frans-Vlamingen vragen als Fran se staatsburgers de gelijkheid voor de wet. Dr. J. Klaas heeft de uitslagen van zijn onderzoek naar de herkomst van de fa milie De Gaulle bekend gemaakt. Hij heeft daartoe speurwerk in Bourgondië, Champagne, Henegouwen en Gelderland verricht. Dankzij deze navorsingen, aldus dr. Klaas, is komen vast te staan, dat de stam-De Gaulle sinds eeuwen in de Ne derlanden geworteld is. Franse weten schapsmannen, zoals bij voorbeeld Albert Dauzat, hebben de Nederlandse oorsprong van de naam De Gaulle bevestigd: De Gaulle komt van de typische Vlaamse naam „Van de Walle" en werd geleidelijk omgevormd tot De Waulle en De Gaulle. De eerst gekende De Gaulle, naar luidt van het onderzoek van dr. J. Klaas, was kanselier van Gelderland in de vijftiende eeuw. Een tak van de Van de Walle's ver huisde in de zestiende eeuw naar Bour gondië, en deze Van de Walle's werden daar hoofdmannen en slotvoogden in dienst van de hertogen van Bourgondië, die later zo'n grote invloed in de Nederlanden zou den krijgen. De Van de Walle's lieten een leeuw van Vlaanderen in hun wapenschild griffen. In Bourgondië bleven zij Vlaams. In de kerk, waar hun grafstenen liggen, prijkt een overvloed van Vlaamse en Ne derlandse doeken, die van hun gehechtheid aan het land van hun afkomst getuigen. Maar de De Gaulle's, die zich pas twee eeuwen geleden in Noord-Frankrijk ves tigden, verloren evenmin het bewustzijn van hun oorsprong. Julien De Gaulle, de grootvader van de huidige president van Frankrijk, was leraar te Valenciennes in Noord-Frankrijk, en een van de stichters van het Vlaamse tijdschrift voor de Vla mingen in Noord-Frankrijk. De oudste zoon van deze Julien de Gaulle eveneens Charles geheten, richtte in maart 1870 tot het parlement te Parijs het ver zoek om in de Vlaamse gemeenten van Noord-Frankrijk Nederlands taalonder richt te geven. De huidige president Char les de Gaulle die te Rijssel (Lille) werd geboren, is via zijn moeder, die uit een oude familie van Duinkerken stamt, ver want met de tien jaar geleden overleden Jules Beek, een der bezielers van het Vlaamse cultuurleven in de Noordfranse havenstad Duinkerken. Aagtekerk 1 v. Durban n. Loreno Marques. Aagtedijk 2 te Aden. Abida pass. 1 Timor n. Miri. Acmaea pass. 1 Bougie n. Rotterdam. Arendsdijk pass. 1 Dover n. Astwerpen. Astrid Naess 30 v. Paulsboro n. Aruba. Akkrumdijk 2 te Liverpool. Albireo 1 te Villa Constitucion. Alkes 1 v. Buenos Aires n. Montevideo. Aludra 2 te Porte Alegre. Algol 2 te Rotterdam. Alioth 1 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Amsteldijk 2 v. Rotterdam n. Antwerpen. Amstellaan 1 150 m. n.n.o. Benghazi n. Hamburg. Aidabi 1 te Bremen verwacht v. Rotterdam. Alkmar 2 te Saltend v. Isle of Grain. Amalie B 1 120 m. o.z.o. St. Vincent n. Rotterdam. Aalsdijk 1 te Surabaja. Amstelkroon 1 770 m. z. Colombo n. Singapore. Amstelpark 1 440 m. n.o. Tarakan n. Tarakan. Argos 1 23 m. o. Kp. Matapan n. Piraeus. Asmidiske 1 210 m. w. Landsend n. Hampt. Roads. Almkerk pass. 1 pass. Berlengha n. Antwerpen. Ampenan 1 v. Hamburg n. Rotterdam. Artemis 1 750 m. z.w. Azoren n. Guadeloupe. Acila 1 te Cardon. Area 1 te Trinidad verwacht. Agamemnon 1 te Willemstad Curagao verwacht. Annenkerk 1 v. Port Said n. Genua. Attis 1 v. Hamburg n. Antwerpen. Amerskerk pass. 1 Bass Strait n. Aden. Amstelvaart 1 450 m. n.n.w. Guam n. Newcastle. Aeneas 1 te Amsterdam n. Gibraltar. Ammon 1 v. Amsterdam n. Curagao. Batu 1 220 m. w. Pretoweh n. Colombo. Bennekom 1 v. Puerto Cabello n. Guanta. Bawean 1 v. Djibouti n. Djeddah. Barumun 1 60 m. z. Bangkok n. Singapore. Batu 1 220 m. w. Sabang n. Colombo. Blitar 1 90 m. z.o. Straat Messina n. Genua. Breda 30 180 m. o. Barbados n. Emden. Beninkust 1 te Antwerpen. Bali pass. 1 Socotra n. Penang. Bantam 1 v. Labuan, 2 te Jesselton. Baarn 1 te Amsterdam. Boskoop 2 te Amsterdam. Bantam 1 v. Labuan n. Jesselton. Caltex Delft 1 455 m. o. Mombasa n. Mombasa. Caltex Pernis 1 70 m. n.o. P. Mozamb n. Bahrein. Caltex Leiden 1 175 m. n.n.w. Perim n. Rastanura. Crania 1 850 m. z.w. Azoren n. Curagao. Cradle of Lib. 1 100 m. n.o. Bermuda n. Ph.delph. Camitia 10 te Curagao verwacht. Ceronia 1 te Singapore. Cinulia 30 te Birkenhead. Corilla 1 te Calcutta. Concepcion 30 240 m. n.n.o. St. Paulsrocks naar Paranagua. Caltex Eindhoven pass. 1 Pantellaria n. Sidon. Caltex The Hague 2 te Calcutta verwacht. Cistula 1 v. Pladju n. Tandjong Priok. Coolsingel 2 te Liverpool verwacht. Caltex Arnhem 1. v. Bandar Mashur n. Suez. Cities Service Valley Forge 1 dw. Kaap Goede Hoop naar Philadelphia. Calt. Gorinchem 1 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Calt. Rotterdam 1 190 m. w. Gavdo eil. n. R'dam. Caltex Rotterdam 1 196 m. w. Gardo n. R'dam. Camerounkust 2 te Lagos verwacht v. Takoradi. Congokusl 1 te Breinen verwacht v. Antwerpen. Drente verm. 3 v. Hamburg n. Rotterdam. Duivendijk 1 dw. Golf v. Bougie n. Port Said. De Eerens 1 dw. Mogadiscio n. Mombasa. Doris 1 te Amsterdam. Eemland pass. 1 Canarische eil. n. Recife. Esso Amsterdam 1 460 m. n.o. Azoren n. Fawley. Esso Nederland 1 t.h.v. Lissabon n. Southampton. Esso Rotterd. 1 70 m.n.w. Tunis n. Wilhelmshafen. Eos pass. 1 Gibraltar. Fravizo 1 20 m. n.w. Islay n. Archangel. Friesland SSM 1 170 m. z.w. Kristiansand n. Blyth. Gaasterland 1 v. Vitoria n. Las Palmas. Grootekerk pass. 1 Gibraltar n. Port Said. Gabonkust 1 v. Calabar n. Lagos. Hathor 1 dw. Bougie n. Tripoli. Hector 1 te Amsterdam. Isis 1 v. Paramaribo n. Amsterdam. Jason 1 v. Curacao n. New York. Joseph Frering 1 v. Las Palmas n. IJmuiden. Java 1 v. Djibouti n. Suez. Kabylia 1 720 m. o.z.o. Bermudas n. Staslow. Kalinga 1 v. Bachaquero n. Curagao. Katelysia 1 150 m. n. Port Sudan n. Mena. Kinderdijk 1 180 m. z.w. Flores n. Antwerpen. Koratia 1 650 m. n.w. Houtmanrotsen n. Geelong. Kamperdijk 1 400 m. n.n.w. Azoren n. Terneuzen. Kara 1 600 m'. n.o. Galapagos n. Grande Cruz. Karimun 1 v. Bulan n. Dumaguete. Kerkedijk 1 v. Bremen n. Rotterdam. Kertosono 1 475 m. n.o. Azoren n. Houston. Kenia 2 te Buenos Aires verwacht. Korenia 15 te Santos verwacht. Kenia 2 te Buenos Aires verwacht. Krebsia pass. 1 Landsend n. Curagao. Kellia 2 te Pulo Sambu. Kryptos pass. 1 The Brothers n. Bandar Mashur. Kosicia 2 te Rotterdam. Kaap Hoorn 1 220 m. w. Finisterre n. Curagao. Kelletia 1 v. Tripoli n. Istanbul. Kylix 1 22 m. n.o, Bizerte n. Gibraltar. Larenberg 1 340 m. n. Dakar n. Dakar. Lieve Vrouwekerk 1 12 m. o.z.o. Cartagena naar Marseille. Loenerkerk 1 30 m. z.o. Muscat n. Suez. Liberty Bell 1 700 m. n.w-. Capetown n. Ph.delph. Laertes 1 40 m. z. Gaudos n. Liverpool. Leersum 1 370 m. z.w. Valentia n. Montreal. Louis Lantz 1 120 m. z.w. Ouessant n. Emden. Leuvekerk 1 te Bremen. Leiderkerk 1 v. Marseille n. Duinkerken. Lekhaven 1 v. Bahia n. Las Palmas. Luna 1 v. Amsterdam n. Antwerpen. Maaslloyd 1 900 m. z.w. Hawaii n. Balboa. Maaskerk 1 130 m. n.w. Dakar n. Las Palmas. Malea 1 te Singapore. Moordrecht 1 te Isle of Grain v Mashur. Minos 1 te Rotterdam n. Fisland. Merwede 2 te Calabar. Munttoren 30 v. Singapore n. Kawasaki. Mylady 2 tc Accra. Marnelloyd 2 te Bahrein. Maureen 1 v. Londen n. Stockholm. Medon 2 te Curagao. Mijdrecht 1 v. Port Said n. Paulsboro. Mataram 1 200 m. o.z.o. Socotra n. Penang. Missisippilloyd pass. 1 Perim n. Bombay. Mohammed Reza Shah pass. 1 Wight n. Mena. Mataram 1 200 m. o.z.o. Cocarata n. Penang. Najaarsconcert. Donderdag 8 oktober geeft het Haarlems Christelijk Mannenkoor in het Gem. Concertgebouw zijn najaars concert. Door mannenkoor en alt, worden met pianobegeleiding uitgevoerd het be kende „Standchen" van Schubert en een drietal negro-spirituals van Felix de No bel. De als gast optredende Aafje Heynis zingt „Ariadne" van Haydn en Spaanse liederen van de Falla. Naess Lion 1 34 m. z. Kavallosul n. Tripoll. Neder-Elbe 1 200 m. o. Guardafui n. Suez. Nestor 2 te La Guaira verwacht v. New Orleans. Naess Commander pass. 1 Perim n. Mena Al Ahm. Noordwijk 1 80 m. n.n.w. Kp. Blanc n. Monrovia. Overijssel 30 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Or. Nassau 1 180 m. o.n.o. Barbados n. Madeira. Oldekerk 1 dw. Rome n. Genua. Ouwerkerk pass. 1 Dakar n. Kaapstad. Orion 1 v. Kalamati n. Sfax. Oranje 1 270 m. n.w. N.W .cape n. Melbourne. Prins d. Nederl 1 780 m. z.w. Fayal n. Barbados. P. G. Thulin 1 100 m. z.z.o. Kingston n. Cristobal. Philine 4 in Suezkanaal n, Mena Al Ahmadi. Philippia 1 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Polydorus 1 dw. Golf v. Bougie n. Port Said. Peperkust 1 v. Le Havre n. Antwerpen. Parkhaven 1 te Rosario Prins Casimir 1 v. Glasgow n. Montreal. Pygmalion 2 v. Kalamata n. Lattakia. Prins Willem II 2 te Rotterdam. P'nilidore 1 60 m. o. Ras Fartak n. Mena Al Ahm. Philine pass. 1 Philippeville n. Port Said. Peperkust 1 v. Le Havre n. Antwerpen. Philippia 1 126 m. z. Suez n. Mena. Prins Willem George Frederik 1 250 m. w. Scillys naar Le Havre. Purmerend 1 100 m. z. Masira n. Mena. Rijndam 2 te New York verwacht. Roepat 30 v. Philadelphia n. Lissabon. Radja 2 te Chittagong. Raki pass. 1 IJmuiden n. Bremen. Ri.inkerk 1 v. Hamburg n. Antwerpen. Sambas 1 v. Bangkok n. Port Swettenham. Sanana 1 85 m. z. Kp. St. Jacques n. Singapore. Schie 1 te Famagusta verwacht. Stad Arnhem 1 100 m. n. Finisterre n. Italië. Stanvac Benakat 1 v. Buatan n. Sungeigerong. Stanvac Pendopo 1 te Telokanson verwacht. Str. Banka 2 te Penang verw. v. Pt. Swettenham. Straat Torres 1 te Balikpapan verwacht. Sloterdijk 1 650 m. n. Azoren n. New York. Statensingel 1 325 m. z.z.o. Kp. Race n. Dublin. Saroena 2 te Pladju verwacht. Stad Alkmaar 1 te Lulea. Sigli 1 300 m. o. Singapore n. Singapore. Silindoeng 1 400 m. o.z.o. Schouten eilanden naar Hollandia. Stanvac Alor 1 dw. Belawan n. Sungeigerong. Str. Lombok 1 1480 m. n.w. Fremantle n. Maurit. Straat Soenda 1 680 m. z.w. Gangaroo eilanden naar Melbourne. Slamat 1 v. Kuwait n. Basrah. Stad Maassluis pass. 1 Finisterre n. IJmuiden. Straat Mozambique 2 te Manilla. Sumatra 1 v. Antwerpen n. Marseille. Sunetta 1 v. Hobart n. Devonport Sarangan 1 v. Lissabon n. New York. Sarpedon 2 te Curagao. Scherpcndrecht 2 v. Lagos n. Napels. Solon 1 v. Ponce n. Antwerpen. Stad Amsterdam 1 v. Las Palmas n. Pepel. Stad Leiden 1 dw. Kaapstad n. Beira. Straat Cook 2 te Lorenzo Marques. Scheldelloyd 2 te Rotterdam. Stad Schiedam 1 150 m. n.w. Texel n. Narvik. Tamara 1 100 m. o. Kreta n. Landsend. Tawali 1 te Boulogne v. Rotterdam. Teucer 2 te Penang verwacht v. Djibouti. Tjikampek 1 v. Hongkong n. Singapore. Tumenteng 2 te Tandj. Priok verw. v. Singapore. Tiibodas 1 te Port Swettenham v Singapore. Tarakan 1 150 m. z.o. Charleston n. Houston. Tegelberg 1 v Kaapstad n. Rio de Janeiro. Tweelingen 1 8 m. n. Casquets n. Monrovia. Taria 3 te Madras verwacht. Tibia 4 te Bombay verwacht. Tomocyclus 2 te Puerto La Cruz verwacht. Tara 1 450 m. z.z.w. St. Vincent n. Rotterdam. Themis 1 v. Port of Spain n. Fort de France. Texel pass. 1 Burlings n. Huil. Tjinegara 1 570 m. n.o. Tristan n. Rio de Janeiro. Talisse 1 v. Damman n. Bahrein. Teucer 2 te Penang. Tahama pass. 1 Str. Ormoesz n. Bandar Mashur. Tamo 1 v. Buenos Aires n. Santos. Tegelberg 1 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Teiresias pass. 1 Finisterre. Tjibodas 1 te Port Swettenham. Togokust 2 te Hamburg. Towa 2 te Rotterdam. Van Waerwijck 1 v. Auckland n. Melbourne. Vasum 1 dw. Lissabon n. Banias. Van Cloon 2 v. Singapore n. Suva. Van Linschoten 1 v. Matadi n. Lobito. Van Spilbergen 1 v. Port Harcourt n. Lagos. Van der Hagen 1 510 m. n.n.w. Diego Garcia naar Penang. Vlielanl 1 310 m. w. Sabang n. Rotterdam. Vivipara 5 bij Hoek van Holland verwacht. Waal 1 te Piraeus. Waingapoe 2 te Berbera v. Mukalla. Waterland 1 420 m. n.n.o. St. Paulrocks n. Santos. Waikelo 1 v. Ummsaid n. Bahrein. Westland 1 300 m. n.n.o. St. Vine. n. Amsterdam. Woltersum 1 100 m. n.n.o. Abacopt. n. Le Havre. Witmarsurri 2 te Houston verwacht. Wieldrecht 1 v. Eastham n. Rotterdam. Willem Ruys 1 te Port Everglades. Woensdrecht pass. 1 Ouessant n. Port Said. Wonogiri 2 te Dipolog. Wonorato 30 v. Los Angeles n. San Francisco. Willemstad 2 te Paramaribo. Westertoren 1 v. Amsterdam n. Aden. Waterman 1 100 m. o. Malta n. Port Said Wonosobo 1 150 m. o. Massawa n. Suez. IJssel 1 v. Amsterdam n. Hamburg/Bremen. Zonnekerk 1 v. Aden n. Fremantle. Zaankerk 30 v. Osaka n. Yokohama. KLEINE VAART Boreas 30 v. Amsterdam n. Sevilla. Draco 30 v. Catania n. Palermo. Flevo 1 te Rotterdam n. Le Havre. Midas 29 te Savona n. Barcelona. Nero 1 te Rotterdam n. Genua. Strabo 1 te Aarhus n. Amsterdam. Joost 39 v. Zaandam n. Delfzijl. Kaap St. Vincent 30 v. IJsselmonde te Gent. Ponza 29 v. Kristinahamn te Mariestad. Alcetas pass. 30 Golf v. Taranto n. Bari. Quo Vadis pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Tilly 1 20 m. w. Terschellingerbank n. Zaandam. Julia Mary 1 20 m. z. Texel n. Hamburg. Brouwersgracht 30 te Kotka. Lijnbaansgracht 30 v. Antwerpen n. Helsinki. Looiersgracht 1 te Antwerpen. Netta 28 v. Algiers n. Casablanca. Schippersgracht 1 te Antwerpen. Ank T 1 20 m. z.w. Sandhammern n. Vestervik. Thaletas 1 40 m. z. Kp. Palos n. Cartagena. Twee Gebroeders 1 45 m. n.o. Finist. n. Savona. SLEEPVAART Argus en Atlas 2 v. Amsterdam n. Antwerpen. Clyde 2 v. Maassluis n. zee. Cycloop 30 280 m. z.w. Gran Canaria. Elbe 2 v. Maassluis n. New York. Gele Zee 2 te Hoek van Holland. Oceaan 29 v. Lissabon. Poolzee 28 v. Dakar n. Tenia. Titan 2 te Lowestoft. Marina Willy Alberti Rocco Granata 3.60 Manuela Rocco Granata 3.60 Living Doll Cliff Richard 3.60 The Three Bells The Browns 3.60 I want to live Gerry Mulligan 3.60 Spijkerbroek The fouryo's 3.60 Houdt uw discotheek op peil. De plaat die U zoekt heeft Haarlems Oudste Muziekzaak MUZIEKINSTRUMENTEN Oude Groenmarkt 28 Telef. 14273 m. verende kus sens, prima af werking Bijpassende tafel 1297.50 f 35— Gotisch dressoir m. opstand f 250. GEN. CRONJéSTRAAT 41 Haarlem Telef. 51979 voor sprankelendelicht-zacht-war me en in-een- wip - gewassen japonnetjes1 Caesar v.a. Maten 1 C 90 1909 1959 Schoenspecialisten Hoeveel zolen verslijten uw kinderen Is het niet om te huilen? Daarom, als er weer nieuwe schoenen wor den gekocht, vraag dan zeer beslist naar U hebt in elk geval 6 maanden lang geen zolen reparaties en uw kind heeft schoenen met soepele, superbuigzame Cema-Patent solen. Oer-sterk buigzaam als de voet zélf - en zo gemaakt dat de zool eenvoudig niet los kin 1 6 maanden garantie. N.V. Bloch Stibb* Hollutdfc Sehoentórlaker» Amsterdim.WsaIwiik«Orunefl»D«nBMeh-.Cil»

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11