IJmuider vissers weigerden uit te varen toen een zware storm opstak Procureur-generaal: Waarschijnlijk zou ik het ook niet gedaan hebben" F. J. DAMAVE £^Brieven aan de redactie Bijna alle vrouwen Nieuwe woningen voor bewoners van Gedempte Oude Gracht 45 Burgerlijke Stand van Haarlem Cello-suites van Bach door Henri Honegger De laatste hand HOED! NAJAARSMODELLEN Lezing over positie van de jeugd in deze tijd Buurtvereniging „Bosch en Vaart" gaat vergaderen Dr. C. L. Patijn spreekt op „Dag der Verenigde Naties" J. van de Klinkenberg verliet P. T. T. Bezinningsmorgen van de Heemsteedse KAB R00MB0TERGEBAK P. S. Vos gehuldigd DIT IS ONS BEROEMDE VAKGEHEIM! - koffiebonen, omgeven door een dun laagje suiker - O MET VERZEGELD AROMA Sluitingsfeest van speel tuinen „Flora" en „Jeugdland" „Vriendenkring" met „Ik kom als een dief" Weer een wachtmeester wegens corruptie in arrest P.v.d.A. in Heemstede nog zonder voorzitter Hillegomse ernstig gewond in Hoofdstraat Lange, warme zomer werkt tapijtkeverplaag in de hand Tapijtkever ook in Haarlem gesignaleerd WEINIG 0^ l/EGL [afdoet een KACHEL of HAltDKAOiEL J. G. van der Meer veertig jaar bij PTT Bingo toch in IJ midden VRIJDAG 2 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentie Voor het gerechtshof te Amsterdam is de strafzaak behandeld tegen 12 van de 15 opvarenden van de IJmuider trawler „Haarlem", die wegens dienstweigering door de rechtbank te Haarlem ieder tot een boete van 50 waren veroordeeld. Op 5 februari 1058, toen door de radio een stormwaarschuwing voor windkracht 10 was omgeroepen, hadden de twaalf leden der bemanning geweigerd uit te varen. Overeenkomstig de bepalingen in de C.A.O. van de trawlervisserij werd toen het oordeel ingeroepen van de speciaal voor deze gevallen benoemde weercom- missie. Eén van de drie vaste leden was echier onbereikbaar, zodat een plaatsver vanger zijn oordeel gaf. Alle drie kwamen tot de conclusie dat de trawler kon uit varen. Voor het hof deelde als getuige een me teoroloog van het K.N.M.I. te De Bilt me de, dat die dag een zeer zware storm woed de, zoals er gemiddeld slechts één per jaar voorkomt. Indien het schip zou zijn uitgevaren zou het volgens deze getuige in een catastrofaal stormweer terecht zijn gekomen. De getuige meende, dat de weercommissie zich heeft laten misleiden door een tijdelijke stilte, die de storm voorafging. Visserslui zijn volgens de getuige de beste weerkundigen onder de amateurs. Uit een desbetreffend onderzoek van het K.N.M.I. is gebleken, dat schippers, bad mannen en andere lieden die dagelijks aan de kust afhankelijk zijn van het weer, des zomers voorspellingen over het weer gedurende de komende zes uren doen, die van dezelfde kwaliteit zijn als van het K.N.M.I. De procureur-generaal, mr. B. J. Aber- son, zei in zijn requisitoir alle begrip te hebben voor het besluit van de twaalf ver dachten niet uit te varen. Hij zelf zou dat waarschijnlijk ook niet hebben gedaan. Maar, aldus de procureur-generaal, zij bevinden zich nu eenmaal in een positie waarin ze slechts uit twee dingen kunnen kiezen: als ze gehoorzamen brengen ze misschien hun leven in gevaar, als ze het niet doen stellen zij zich bloot aan een even tuele strafvervolging, omdat zij de wet overtreden. Advertentie die in de stad moeten zijn kun nen niet nalaten even bij Rainbow in de Anegang te kij ken. Wat voor moois zou er nu weer zijn geëtaleerd? Elke week vindt u weer opnieuw een be scheiden afspiegeling van al de artikelen die in de winkel aan wezig zijn. U kunt ze door de ruit heen zien, maar nog beter als u even naar binnen wipt. Behalve ruisende petticoats biedt Rainbow u een schat van lingerie in de nieuwste pastel tinten, moderne pyama's, vlotte babydolls en niet te vergeten de bekende „Jovanda" dameskou sen. U kunt bij Rainbow slagen in practisch alle maten en met een grote variatie in de prijzen ANEGANG 26 - TEL. 10643 Bij de verbouwing aan de panden 41 en 43 aan de Gedempte Oude Gracht in Haar lem ten behoeve van de dienst van Open bare Werken zijn een aantal gebreken aan het licht gekomen. In de eerste plaats dreigde de bouwmuur tussen de percelen 43 en 45 in te storten waardoor het voor de bewoners van het pand nummer 45 levensgevaarlijk werd langer in het huis te blijven. Voordat men met de werk zaamheden aan het pand nummer 43 be gon heeft de dienst Openbare Werken het huis op nummer 43 geïnspecteerd waarbij men tot de conclusie kwam, dat alleen de top van de gevel gevaar opleverde. Deze top is vervolgens weggenomen en het huis is gestut. Toen men echter met het werk voortging bleek, dat het huis tussen de muren van de er naastliggende huizen hing en B. en W. hebben dinsdag vervolgens het besluit genomen het pand nummer 45 te laten ont ruimen. De bewoners, de familie D. E. Schild, bestaande uit vrouw, man en een vierjarig kind, werden daarvan woensdagavond in kennis gesteld en met de hulp van Sociale Zaken zijn zij in een pension in de Frans Halsstraat opgenomen. Volgende week donderdag kunnen zij een nieuwe woning betrekken. De 82-jarige mevrouw Bakker- Faber, die op de eerste verdieping woont is tijdelijk bij familie ondergebracht. Er is voor haar een woning beschikbaar, maar aangezien zij zeer gebrekkig is kan zij deze niet betrekken. Er zal voor haar een andere oplossing worden gezocht. BEVALLEN van een zoon: 30 sept.: E. Koning-van Loon; G. H. Kaptein-Pijn- acker; H. M. E. van Sikkelerus-Timmer; H. Werdekker-Kolijn; J. M. Sweijen-Lub- bers; M. A. Bonfrer-van Kipshagen; 1 okt.: A. M. H. Verbruggen-Willemse; G. van Leen-Schoon. BEVALLEN van een dochter: 30 sept.: P. J. M. Driessen-Beumer; E. T. Komen- Verheijde; G. J. Vossen-van der Horst. ONDERTROUWD: 30 sept.: J. C. Kroon en R. M. Alles. GETROUWD: 30 sept.: A. J. M. Jelierse en M. E. van Galen; J. J. de Leeuw en H. M. M. J. Vasen; M. van Buuren en W. T. van Gend; W. de Vries en C. F. Thoënes: C. Rentenaar en A. M. Guichelaar; F. de Vries en C. G. der Kinderen; C. Blom en W. Rijneker. OVERLEDEN: 29 sept.: J. Morris, 75 j., Barteljorisstraat; 30 sept.: A. Elzer, 67 j., Theemsplein; J. Oudakker-Hovestadt, 84 j., Twijnderslaan; H. de Wid, 77 j., Haze- paterslaan. De collectieve arbeidsovereenkomst ver plichtte de vissers om uit te varen, nadat de weercommissie de eveneens volgens de ze C.A.O. bindende uitspraak had gedaan, dat uitgevaren kon worden. Artikel 398 wetboek van strafrecht stelt slechts ge vangenisstraf op dienstweigering. Maai de zeer plausibele redenen die de verdach ten hadden om te weigeren, maakten van deze zaak een grensgeval. Daarom had volgens de procureur-generaal de recht bank in Haarlem terecht het „Geldboe- tenwetje" toegepast. Van de opgelegde boete van 50 voor iedere verdachte vroeg de procureur-generaal bevestiging. De raadsman, mr. J. H. van Wijk, meen de dat de uitspraak van de weercommis sie niet als bindend kon worden beschouwd omdat de drie vaste leden niet waren ver hoord en evenmin de plaatsvervanger van het afwezige vaste lid. Voor hem had men een andere plaatsvervanger genomen. Op de bewuste dag waren zelfs de loodsdiens- ten gestaakt. Pleiter sprak van een con flict tussen winstbejag en veiligheid. „De belangen van de mens moeten voorrang krijgen boven die van de handel", meen de hij en hij vroeg vernietiging van het vonnis. Het gerechtshof zal op 15 oktober uitspraak doen. RECTIFICATIE UITSPRAKEN HAARLEMSE RECHTBANK In ons blad van gisteren zijn enkele uitspraken van de Haarlemse rechtbank onjuist vermeld. De Westzaanse kisten fabrikanten werden veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf met aftrek, de 28-jarige Zaandamse houtwerker lot vijf maanden met aftrek, de 54-jarige aflader uit Koog aan de Zaan en de 35-jarige Zaandamse expeditiechef tot vier maan den, waarvan twee onvoorwaardelijk met aftrek en de overige twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. DE ZWITSERSE CELLIST Henri Honeg- ger zette woensdagavond in hei Frans Hals Museum zijn volledige uitvoering voort van de zes suites voor cello solo van Bach. De Renaissance-zaal xoas voor dit concert vrijwel geheel bezet met. een me rendeels jeugdig publiek. De solist maakte aanvankelijk de indruk wat minder goed gedisponeerd te zijn dan op de eerste avond, verleden week vrij dag. De toon bleef wat mat en ook de streek was niet geheel beheerst. Daarbij was opvallend een gemaniereerde wijze om in lopende passages de melodie te articuleren door zogenaamde agogische ac centen: geringe verlengingen van de tijds duur van een notenwaarde als verduide lijking van de voordracht. Dit op zichzelf algemeen gebruikelijke element in de me lodievorming paste de cellist mijns inziens wat overdreven toe, waardoor vooral de vloeiende bewegingen op een geaffecteerde manier werden afgeremd. NA DE PAUZE bleek Honegger zich beter te kunnen concentreren en herstelde hij zich met een uitvoering van de zesde suite in D. Dit is de meest briljante van het zestal en aan de linkerhand zowel als aan de stokvoering worden bijzonder zware eisen gesteld. Indien men zich van deze moeilijkheden rekenschap geeft, moet men zeggen dat de cellist aan de gestelde eisen grotendeels tegemoet kwam. Vooral in de allemande en de sarabande wist hij de toehoorders door een evenwichtige in terpretatie naar het hart van de muziek te voeren. Met een hartelijk applaus hebben de luisteraars Henri Honegger dank gebracht voor de wijze waarop hij Bach in een van zijn moeilijk toegankelijke werken nader tot hen heeft gebracht. Sas Bunge aan het uitgaanstoilet van een dame is de Wij hebben een zéér uitgebreide collectie leuke vlotte hoeden, in diverse prijzen. Voor 'n LEUKE HOED naar AU PETIT LOUVRE Speciaalzaak Dameshoeden ZIJLSTRAAT 66 - TELEFOON 13510 Dr. E. H. F. van der Lely, leraar aan het Rijnlands lyceum in Wassenaar, heeft donderdagavond in de benedenhal van het Thijsselyceum in Overveen op uitnodiging van de Oudervereniging een inleiding ge houden over de veranderde positie van de jeugd in een technische wereld. Nadat de nieuwe voorzitter, mr. A. Beets, een wel komstwoord had gesproken, heeft dr. Van der Lely zijn gehoor geconfronteerd met de vele spanningen die de jeugd in een steeds meer gemechaniseerde wereld on dergaat. Dr. Van der Lely stelde dat een gene ratieconflict altijd heeft bestaan. De in leider schetste de positie van de jeugd in de loop der jaren, waarbij hij vooral wees op de groeiende betekenis van het onder wijs. Moderne communicatiemiddelen zo als film, radio en televisie oefenen thans een grote invloed op de jeugd uit. Onder zoekingen in Engeland en de Verenigde Staten hebben uitgewezen dat de kinde ren twaalf tot veertien uur per week, in Amerika zelfs gemiddeld 24 uur, naar de televisie kijken. Een gevolg hiervan is dat het concentratievermogen op school ver slapt. Het totaal aantal indrukken in en buiten de school neemt enorm toe. De ouders echter zijn opgegroeid in een tijd, toen het contact van mens tot mens veel sterker was, terwijl nu het contact tussen de mensen veel onpersoonlijker en zakelijker is. Vroegere autoritaire gezags verhoudingen worden steeds meer afge zwakt en zowel ouders als kinderen wor den geconfronteerd met de onzekerheid van de tijd. Conflicten treden op als jongeren zich niet kunnen passen in het huidige maat schappijbeeld. Deze jongeren kunnen vluchten in een onverschillige of nihilisti sche houding. Dr. Van der Lely vroeg be grip voor de situatie, waarin deze jeugd verkeert. Na de pauze was er ruime ge legenheid tot gedachtenwisseling. Op maandag 5 oktober houdt de buurt vereniging „Bosch en Vaart" uit Haar lem een algemene ledenvergadering. De oud-voorzitter en thans nog steeds lid zijn de heer H. Siebel zal dan gesteund door zesentwintig andere leden bij punt 7 van de agenda, dat zal gaan over de besteding van de kasgelden, het voorstel doen, het thans aanwezig zijnde bedrag, namelijk achthonderd gulden te willen besteden voor een blinde geleidehond. De heer Sie bel hoopt dat zoveel mogelijk leden zich bij zijn voorstel willen aansluiten. Op dinsdag 20 oktober zal dr. C. L. Pa tijn, vice-voorzitter van de stichting Ne derlands Comité Vluchtelingenjaar 1959- 1960, in Brinkmann te Haarlem tijdens de herdenking van de „Dag der Verenig de Naties" een lezing houden. In aanslui ting hierop worden enkele films ver toond. Deze avond zal in het teken staan van het Vluchtelingenjaar 1959-1960, waarin een grootscheepse poging gedaan zal worden om de 129 kampen in Europa, waarin 40.000 vluchtelingen leven op te heffen en de bewoners elders woon- en werkgelegenheid te verschaffen. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, secretaris van de stich ting Vluchtelingenhulp Zuid-Kennemer- land zal deze avond presideren. Na een 46-jarige loopbaan bij de PTT heeft de heer J. v. d. Klinkenberg, wonen de Westerduinweg in Aerdenhout, van het staatsbedrijf afscheid genomen. De heer L. W. M. van Beeck, adjunct directeur van het postdistrict Haarlem, schetste de heer Van de Klinkenberg als een verdienstelijk ambtenaar. Als blijk van waardering voor zijn plichtsbetrach ting ontving de heer Van de Klinkenberg de afscheidspenning, die slechts bij uitzon dering wordt uitgereikt. Namens het jubi leumfonds bood de heer H. Plant de schei dende ambtenaar enkele geschenken aan. Mevrouw v. d. Klinkenberg kreeg een bloemenhulde. De Heemsteedse afdeling van de katho lieke arbeiders beweging begint haar win- terprogramma met de gebruikelijke bezin ningsmorgen, die zondag 11 oktober zal worden gehouden. Om half negen wordt begonnen met een mis ter intentie van de leden en hun huisgenoten in de parochie kerk van de H. Bavo aan de Herenweg. Daarna volgt een gezamenlijk ontbijt in gebouw „Nieuw Berkenrode". De inlei ding van deze morgen wordt gehouden door professor Kuik, over het onderwerp „Het verlangen naar de ene kerk". Spre ker zal daarbij trachten de oorzaak aan te wijzen van het feit dat de Europese christenen, na meer dan duizend jaren eenheid, toch verscheurd zijn geraakt. Ten slotte bespreekt hij de mogelijkheden tot herstel van de eenheid tussen protestan ten en katholieken. Advertentie Wij bezorgen overal SPAARNWOUDERSTR. 75 Telefoon 21550 In zijn met tal van bloemstukken ver sierde woning is de heer P. S. Vos, beheer der van het bijpostkantoor Aerdenhout, ge huldigd naar aanleiding van zijn veertig jarig dienstverband bij de P.T.T. De heer P. J. Waale, directeur van het postdistrict Haarlem, richtte waarderen de woorden tot de jubilaris. Hij kon beves tigen dat rrjet de heer Vos een goed ambte naar op een goede plaats terecht was ge komen. Namens het staatsbedrijf P.T.T. overhandigde spreker de heer Vos de oor konde voor veertig jaar trouwe dienst met bijbehorend draaginsigne en de gebruike lijke gratificatie. De heer L. Lagrand ver tolkte hierna de waardering van het per soneel en bood een gereedschapskist met inhoud aan. Als voorzitter van het jubi leumfonds voegde de heer H. Plant hier aan nog een elektrisch scheerapparaat en bloemen voor mevrouw Vos toe. De heer Vos dankte ten slotte voor de woorden van waardering en de geschenken. Advertentie Hierdoor blijft het fijne aroma „gevangen" tot U er van gaat genieten. Aan de boon ruikt U weinig, maar zodra U de behaaglijke geur van versgemalen Alex Meyer's koffie opsnuift, dan weet U het: dat wordt een feestelijk kopje koffie. En... bovendien hebt U minder koffie nodig bij het zetten. ALEX MEYER Co. N.V. POSTBUS 183 AMSTERDAM - TEL. 41401-40574 Zaterdagmiddag geven de speeltuinver enigingen „Flora" en „Jeugdland" in Haarlem gezamenlijk een groot sluitings feest op de tuin van „Flora". Het bariété- gezelschap „Truxini" zal aan deze mid dag haar medewerking verlenen. Om halftwee worden de kinderen aan de tuin van hun eigen afdeling verwacht. Eerst gaan de kinderen van „Flora", voorafgegaan door het trommelkorps van de speeltuinvereniging „Frans Hals" in optocht naar de tuin van „Jeugdland" om daarna te zamen in optocht naar de tuin van „Flora" terug te gaan, waar om twee uur het programma met o.a. poppen kast, sneltekenaar, buikspreken, jongle ren enz. De Haarlemse toneelvereniging „Vrien denkring" geeft woensdag 21 oktober in de toneelzaal van hotel „De Leeuwerik" haar eerste voorstelling van het nieuwe winterseizoen. Opgevoerd wordt „Ik kom als een dief", blijspel in drie bedrijven door Charles de Tervagne; in de verta ling van Elise Hoomans. De regie is wer in handen van Jan Wiertsema. De rijksrecherche heeft te Amsterdam opnieuw een wachtmeester van de ver- keersgroep der rijkspolitie de vijfde gearresteerd, die een automobilist de ge legenheid zou hebben gesuggereerd en aangeboden een proces verbaal „af te ko pen". De aangehoudene is een 40-jarige wachtmeester 1ste klasse met vele dienst jaren. (Verkort weergegeven) Stationsplein. Mijn grote waardering voor de ontwerpers en uitvoerders van 't nieuwe Stationsplein in Haarlem. Geluk kig is de chaos onder de stationskap ver dwenen. Nu het Kennemerplein nog net jes. Misschien kunnen dezelfde ontwer pers in samenwerking met de schoon heidscommissie daar eens een kijkje nemen. Want ook daar is nog wel een en ander op te knappen. A. T. Op de donderdagavond in de bovenzaal van het Minerva theater gehouden leden vergadering van de Heemsteedse afdeling van de Partij van de Arbeid, werd onder meer besloten de verkiezing van een nieu we afdelingsvoorzitter aan te houden' tot de jaarvergadering. Deze vacature is ont staan, doordat de heer B. Rijpstra voor die functie heeft bedankt. Tot zolang nog omstreeks half november zal het voorzitterschap worden waargenomen door mevrouw I-I. van der Meulen-Houwer fractieleidster voor deze partij in de ge meenteraad. Donderdagmorgen omstreeks kwart voor twaalf is een inwoonster van Hillegom bij een verkeersongeval in de Hoofdstraat in Hillegom ernstig gewond. In zorgwekken de toestand is zij naar het Diaconessenhuis in Haarlem overgebracht. De Hillegomse, die in de Brouwerslaan woont, wilde op de fiets zij had twee kinderen achterop vanuit de Brouwers laan de Hoofdstraat inrijden. Zij werd aangereden door een personenauto die uit de richting Leiden kwam en tegen het wegdek geslingerd. Dr. Versluys verleende de eerste hulp. De twee kinderen bleven ongedeerd. De tapijtkeverplaag, die in de mijn streek is begonnen, blijkt zich tot andere delen van het land uit te breiden. De vraat zuchtige insecten zijn ook in Arnhem en Hengelo gesignaleerd. Het zijn kleine zwarte of soms grijsbruine diertjes, wiens larven het gepresteerd hebben in Egypte een compleet legerdepot op te eten! Zij lijken iets op het bekende Lieveheers beestje, ofschoon ze niet zo glanzend en evenmin zo onschuldig zijn. De tapijtke ver is echter geen zeldzaam voorkomen de verschijning. Naar schatting is 50 per cent van wat de huisvrouwen „motten- vraat" noemen in werkelijkheid tapijt kever-schade. De ideale temperatuur voor de tapijtkever om in te leven en voor de larven om in te groeien is 25 a 30 delen van het land uit te breiden. De vraat graden: het is dus niet verwonderlijk, dat na deze lange, warme zomer hun aantal bij zonder groot is. De wijfjes leggen haar eitjes in de nazomer en in de herfst. De koude, die dan echter spoedig haar intre de doet, wordt maar door een klein per centage larven overleefd. Gewoonlijk is dit het geval in die huizen, welke centraal worden verwarmd. De lange zomer is er echter, evenals in 1947, oorzaak van dat vele larven nu nog in leven zijn. In het eerste stadium van zijn leven voedt de larf zich met stof onder plinten en vaste tapijten, achter lambrizering" en centrale verwarming. Als het diertje gro ter wordt gaat het op zoek naar ander voedsel. De larve is dan 5 mm lang, heeft een crèmekleurig lichaam en is over het gehele lichaam bedekt met kleine rechtop staande, stijve donkerbruine haartjes. Het beestje is niet kieskeurig. Alle materiaal van dierlijke herkomst is naar zijn ga ding zoals: wol, bont, huiden, leer, veren, dode insecten. Zelfs vreet het nylon, lin nen en katoen aan, hoewel het zich hier mee niet kan voeden. In tegenstelling tot mottenvraat, die onregelmatig en opper vlakkig is. doet de schade door de tapijt kever veroorzaakt zich voor als kleine ronde of ovale gaatjes. Soms vreet de ke ver zich dwars door enkele lagen heen. De tapijtkever is veel moeilijker te be strijden dan de mot, vooral omdat hij zijn activiteiten niet beperkt tot textiel. Er zijn verschillende DDT, lindaan, Chlordaan of diëldrin bevattende bestrij dingsmiddelen in de handel. Deze midde len werken echter bij wolvreters vrij langzaam. Aanvankelijk lijkt het of zij niet afdoende helpen, maar na enige tijd soms zelfs pas na 14 dagen blijkt de tapijtkever toch dood te gaan. De zo langzamerhand berucht geworden tapijtkever is ook in Haarlem gesignaleerd. Een bewoner van de Kleverlaan heeft twee exemplaren van dit insect gevangen. Ook in andere delen van de stad heeft men de tapijtkever al waargenomen. Advertentie 'n betrouwbaar Zwitsers anker horloge De suikerbietencampagne bij de raffi naderij in Halfweg draait thans op volle toeren. Met auto's en schepen worden dagelijks duizenden en duizen den bieten aangevoerd. De aanvoer over de weg moet de snelweg Amster damHaarlem kruisen, waar een spe ciale politiepost het verkeer regelt (zie foto boven). In het kleine haventje heerst ook grote drukte: grote kranen zorgen ervoor, dat de aanvoerende schepen in recordtijd worden gelost. Advertentie NEMEN GEWEN van GR.H0UTSTR.158 HAARLEM TEL.I5426 Donderdag heeft de heer J. G. van der Meer te Heemstede het genoegen van een vrije dag gesmaakt. Hij behoefde althans niet op het postkantoor te verschijnen, want in werkelijkheid heeft hij het druk ker gehad dan anders. Het was donder dag namelijk veertig jaar geleden dat hij bij de P.T.T. te Heemstede een dienstbe trekking aanvaardde en zoals te verwach ten viel, is dit jubileum allerminst onge merkt aan hem voorbij gegaan. Het begon des morgens met het bezoek aan zijn huis door een deputatie van het jubileumfonds der P.T.T., waarvan de heer J. van Geelen als woordvoerder fun geerde. De jubilaris werd door hem har telijk toegesproken en gecomplimenteerd, waarna hij hem namens dit fonds een ra dio- en televisietafel aanbood. Een bijzon der welkom geschenk, omdat de heer Van der Meer van zijn kinderen zojuist een te levisietoestel had ontvangen. Voor me vrouw Van der Meer waren er bloemen bijgevoegd. De des middags gehouden receptie werd bijzonder druk bezocht, onder meer door de adjunct-directeur van het postdistrict Haarlem, de heer L. W. M. van Beeck. Zijn felicitaties en woorden van waarde ring gingen vergezeld van het traditionele geschenk onder enveloppe, plus de oor konde voor veertig jaar trouwe dienst met de gouden P.T.T.-speld. De heer P. Zeg- waart voerde daarna niet alleen het woord namens de K.A.B., maar ook als afge vaardigde van de K.A.B.O., terwijl de ka tholieke actie nog vertegenwoordigd werd door de heer J. E. C. Schmeink. Onder de vele particulieren, waarvan de jubilaris talrijke bloemstukken en geschenken had ontvangen, bevond zich ook de heer J. Smit, oud-directeur van het postkantoor, waarmee uiteraard veel oude herinnerin gen werden opgehaald uit de tijd, dat de personeelssterkte nauwelijks een dozijn bedroeg. Bingo, het hondje dat als verstekeling in Australië aan boord van de „Johan van Oldebarneveldt" was gekomen, is toch met de familie Mekenkamp mee naar IJmuiden gegaan om de plaats van de ver miste Bobby in te nemen. Als Bobby ech ter nog wordt gevonden dan neemt de ge trouwde dochter van de heer en mevrouw Mekenkamp Bingo mee. „Bingo zal zich in IJmuiden best op zijn gemak voelen", zegt mevrouw Meken kamp, „Hij is een echte „waterrot". Drie weken lang mag het hondje alleen aan de lijn naar buiten. Het mag in die tijd geen andere honden aanraken. Dat is voor schrift van de gezondheidsdienst. Bingo heeft een lief en aanhankelijk karakter. Hij is veel zachtaardiger dan de terrier Bobby. „Natuurlijk waren wij teleurge steld dat Bobby niet aan boord van de „Jo han" was, maar dat oma gehuild heeft zoals in een van de kranten stond, is abso luut niet waar".

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7