HAARLEMS MATRASSENHUIS ivcvmwumui* Wollen Blokdekens voor 5 gulden bij Haarlems Matrassenhuis Ik bril, jij brilt, wij brillen... I FED ERMAN N OPTIEK i Amsterdamse Beurs I I I I I I I I Zoals men de man aan zijn kleren kent... SCHUURMANS Friese slagerij DONDERDAG 8 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Hogere lonen bij Gouda- Apollo Dief greep voor f 5000,- uit juweliersetalage Sieraden waren niet de etalageruiten wèl verzekerd Nijverheid en Handel Mr. L. v. Nouhuys voorzitter van departement Haarlem Winterprogramma van de „Conférences franQaises" Uitspraken Haarlemse rechtbank Kolendamp Beleggingsmij Blankenheym opgericht De beurs van gisteren Scheepvaart Waardebon Onze successen: Vervolg Zaken-annonces van pag. 8 In dit dagblad GEERTS Ter uitvoering van de gedifferentieerde loonpolitiek is een bespreking gehouden tussen de directie van de N.V. Koninklijke Stearine Kaarsenfabrieken Gouda-Apollo en de bestuurders van de Algemene Be drijfsgroepen Centrale, de Christelijke Bedrijfsgroepen in Nederland en de Ne derlandse katholieke Bond van Werkne mersisters) in Industriële Bedrijven Sint Willibrordus". Overeengekomen werd dat de beloning van het personeel op uurloon voor het mannelijk personeel met I 0,18 per uur en voor het vrouwelijk per soneel met f 0,14 per uur zal worden ver hoogd. Deze verhogingen zijn onderhevig aan de goedkeuring door het College van Rijksbemiddelaars. In deze verhoging is de huurcompensatie van 1 augustus '57 ter grootte van 2 percent opgenomen. Ten slotte deelt de directie mede, dat „Gouda Apollo" met ingang van 1 januari '61 voor het personeel dat in de dagdienst werk zaam is, zal overgaan tot de vijfdaagse werkweek. Loononderhandelingen vleeswarenindustrie In de vleeswarenindustrie zijn tussen de organisaties van werkgevers en werkne mers, partijen bij de landelijke C.A.O onderhandelingen gevoerd over het werk nemersvoorstel met betrekking tot de toe passing van de gedifferentieerde loonpo litiek in deze bedrijfstak. Over de voor naamste onderdelen is in beginsel over eenstemming bereikt, alleen over enkele secundaire punten moet nog een nader gesprek plaatsvinden, zo wordt ons van werkgeverszijde meegedeeld. In de afgelopen nacht heeft in Gelder- malsen een onbekende na het inslaan van de dubbele ruiten een greep gedaan in de etalage van een zaak in goud- en zilver werken. Deze greep leverde de dief twee plateaus met 100 gouden ringen met een totale waarde van 5000 - op. De boven de zaak wonende juwelier werd wakker door het glasgerinkel en waarschuwde te lefonisch de politie, die slechts de steen vond waarmee het glas was verbrijzeld. De etalageinhoud was niet verzekerd, de glasruiten wel. Op de dezer dagen gehouden algemene departementsvergadering van het de partement Haarlem van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel zijn in de vacatures, ontstaan door het af treden van de heren jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk en ir. E. F. Peltzer, tot bestuurs leden gekozen de heren J. R. Gunning en J. H. Schmidt van Gelder. De heer H. Molt- zer, flie «veneens aan de beurt-van treden was, had zich herkiesbaar gesteld en werd herkozen. 't Bestuur bestaat thans uit de heren: mr L van Nouhuys, voorzitter, die als zodanig jhr. mr. Van Riemsdijk is opgevolgd, H. E Stenfert Kroese, secretaris, H. Moltzer, penningmeester,, ir. G. O. J. van Dithuyzen, J. R. Gunning, ir. H. Hissink, P. K. Kiste- maker, W. Maarse en J. H. Schmidt van Gelder. Uit het jaarverslag over 1958, dat een volledig overzicht geeft van de activi teiten van het departement Haarlem, blijkt onder meer, dat het aantal donateurs is toegenomen van 86 tot 98 en het aantal leden van 209 tot 213. Omtrent het contact onderwijsbedrijfs leven had in de bestuurskring nog eens een uitvoerige gedachtenwisseling plaats waaruit bleek, dat de leden van het be stuur van oordeel waren, dat het contact op de inmiddels gevestigde wijze zou die nen te worden voortgezet. De „Conférences Francaises", waarin zijn vertegenwoordigd de afdelingen Haar lem van de Alliance Frantjaise en het Ge nootschap Nederland-Frankrijk, heeft voor het komende winterseizoen een pro gramma samengesteld, waaruit wij het volgende vermelden. Dinsdag 13 oktober spreekt de heer Paul Blanchart over „Pa ris deux fois „remodelé: 18601960" Vrijdag 13 november volgt een lezing over het hedendaagse toneel en zijn pro blemen door de heer Henri Gouhier. Mr. Georges Houssard spreekt op zaterdag 16 januari over drie bekende juridische pro cessen: het proces-Goncourt, een proces tegen Sacha Guitry en René Benjamin en een proces om de memoires van Edmond. Voor februari is een lezing vastgesteld op woensdag de zeventiende. Pater Dubar- le behandelt dan de psycho-analyse van de ..science-fiction". Voor maart is nog geen bijeenkomst vastgesteld. De spreker en het onderwerp zullen tijdig worden bekendgemaakt In april zal op een nog nader te bepalen datum de heer Bernard Bray spreken over een onderwerp, dat nog nader zal worden bekendgemaakt. De bijeenkomsten hebben plaats in het gebouw Wilhelminastraat 22 in Haarlem en beginnen om acht uur 's avonds. Jubileum. Op vrijdag 9 oktober viert ue firma C. Th. Boerée en Zoon in de tange Veerstraat 12 in Haarlem het 75- jarig bestaan van deze zaak in herenhoe den en petten en tevens het gouden jubi- eum van de heer C. Th. Boerée als win kelier. De vader van de heer Boerée begon de zaak begin oktober 1884 aan de Riviervis markt. Een kwart eeuw later zette zijn zoon de zaak hier voort en een paar jaar later verhuisde hij met de hoeden en pet ten naar de Lange Veerstraat. Twee jaar geleden is de zoon van de heer Boerée, de kleinzoon van de oprichter dus, in het be drijf gekomen. Vader en zoon zijn druk bezig de zaak te moderniseren. Vrijdag middag tussen drie en vijf uur houden zij bier een receptie. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 21-jarige Haarlemse hulpstraten maker wegens diefstal van een fiets en een auto, het niet voldoen aan het stopte ken van twee Haarlemse politiemannen en poging tot doodslag op een hunner, ver oordeeld tot tweeëneenhalf jaar gevan genisstraf, door te brengen in een inrich ting voor jongelieden. Tegen hem was twee jaar jeugdgevangenis geëist. Een 23- jarige Haarlemse opperman die met de stratenmaker was meegereden, werd we gens diefstal van de fiets veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier onvoorwaardelijk met aftrek en de overige vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van het medisch maatschappelijk consultatiebureau voor alcoholisme. De eis luidde twaalf maanden waarvan zes voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van het consultatie bureau. De rechtbank veroordeelde een 25-jari- ge Beverwijkse los arbeider, die in zijn woonplaats uit een pakhuis een vracht auto zou hebben gestolen, wegens diefstal van olie en benzine tot acht maanden ge vangenisstraf, waarvan vier onvoorwaar delijk met aftrek en vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van het consultatiebureau voor alcoholisme. Te gen hem was een jaar gevangenisstraf ge eist. De rechtbank achtte de diefstal van de vrachtauto niet bewezen. Een 47-jarige directeur uit Sassenheim die op 16 juli op de Velsertunnelweg on der invloed zijn auto bestuurde, werd veroordeeld tot twee weken gevangenis straf en een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De eis luidde een maand ge vangenisstraf en twee jaar ontzegging. De rechtbank veroordeelde een 33-jari ge Haarlemse lasser, wie het verhande len van vijf gestolen bromfietsen ten las te is gelegd, tot tien maanden gevange nisstraf, waarvan zeven onvoorwaardelijk met aftrek en de overige drie voorwaart delijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de protestants-christelijke reclasse ring. In totaal ging het om 21 of 23 bromfiet sen. De officier van Justitie had 12 maan den gevangenisstraf, waarvan drie voor waardelijk, met aftrek, een proeftijd van drie jaar en toezicht van de reclassering geëist. Een 21-jarige Haarlemse slager, die op 30 mei een voetgangster op de door knipperbollen beschermde oversteek plaats aan de Rijksstraatweg bij de Van Egmondstraat in Haarlem-Noord omver reed, werd veroordeeld tot 100 of 20 da gen en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Geëist was een week hech tenis en een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. In zijn woning aan de Sparrendaal te Rotterdam is de 68-jarige J. den Braber levenloos aangetroffen. Zijn 63-jarige echtgenote lag bewusteloos op de grond Het bleek dat kolendamp de kamer was binnengedrongen doordat de schoorsteen van de kachel verstopt was. In Amsterdam is de brandweer gister avond uitgerukt naar het Instituut voor Kunstnijverheid aan de Gabriel Metsu- aat,waar enige leerlingen ten gevolge vén kofefïêamp bewusteloos waren ge- Skt.' Het bleek dat de schoorsteen van de centrale verwarming niet goed trok Achter de ketel ontdekten de brandweer mannen een lek. De onwel geraakte leer lingen werden met een zuurstofapparaat behandeld en naar huis gebracht. Door de n.v. Blankenheym en Nolet's Distilleerderij en de heei G. R. Castendijk is opgericht de n.v. beleggingsmaatschap pij Blankenheym te Rotterdam, die ten doel heeft de verkrijging, het bezit, het be heer en de vervreemding van effecten en het verrichten van alle handelingen, die daarmede in verband staan en kunnen strekken tot het bereiken van het voorge nomen doel. Het maatschappelijk kapitaal van de nieuwe vennootschap bedraagt 1.250.000. verdeeld in 1.250 aandelen van 1.000, waarvan geplaats en volgestort gedeel telijk in contanten en gedeeltelijk in effec ten 250 aandelen. Blankenheym en No let's Distilleerderij participeert voor 249 aandelen; de heer G. R. Castendijk voor 1 aandeel. De directie zal worden gevoerd door de heer C. P. van Lede. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uu 3-3 Nederl. '47 92 H 92s/, 3 Nedl. 1962/64 98 54 98V,„ Woningbouw 6 °/o 10954 Pr. A'dam '56 I. 82 Pr. A'dam '56 II.. 92 H Pr. A'dam '56 III 92% Pr. R'dam '52 I.. 89 Pr. R'dam '52 II.. 89% Pr. R'dam '57 100 A.K.U 369' 370 Calvé Delft 643 645 Van Gelder Zonen 239 241 K. N. Hoogovens 579 579 Nederl. Ford 312 314 N. Kabelfabriek. 385 385 gew.Philips Gloeil. 632 638 Pref.PhilipsGloeil. 237 237' Unilever 640 645 Wilton Fvenoord. 205 203 Werf Gusto 157 157 Dordtsche Petrol. 689 694 Kon. Petroleum.. f 152,30 153 Billiton 321% 322 A'dam Rubber. 10654 107 K.L.M 123,— 122,- Holl. Amer. Lijn. 159% 159'/t K.N.S.M 157% 158 N. Scheepv. Unie 139«/t 139% v. Nievelt Goudr. 137% 136 Phs. v. Ommeren 243 242 H.V.A 145% 146 Delimaatschappij 171.5' f 171,50 Amsterd. Bank.. 312 311 Nat Handelsbank 154»/» 154% Ned Handel Mij 231% 231 Vt Rotterd. Bank... 278 278 Twentsche Bank. 256 Anaconda Copper 61 61% Bethlehem Steel 56% 56«/2 U.S. Steel 99% 99'/. General Motors. 56V,, 55% Shell Union 72V» 72% Tidewater 23% 23 AMSTERDAM De stemming voor de internationale waarden was iets vriendelijker. Met de omzetten wil het nog steeds niet best vlot ten. Deze waren wederom van geringe om vang. De betere stemming was een gevolg van het feit, dat president Eisenhower de Taft-Hartley Wet van toepassing heeft verklaard op de havenstaking. Hierdoor worden de werknemers voor een periode van 80 dagen gedwongen het werk op de oude basis te hervatten. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat genoemde wet ook op de staalstaking zal worden toegepast. Door een en ander werd de lusteloze stemming van de vorige dag wel niet in een haussestemming veranderd, doch men had over het algemeen meer vertrouwen in de markt voor de komende dagen. AKU kon het verlies van daarvoor ruim schoots inhalen bij een prijs van 369. De vorige slotkoers was 366. De orders bij de hoeklieden in Philips-aandelen waren ge makkelijk aan de vingers van één hand te tellen. De koers bepaalde zich rond de 632, hetgeen twee punten hoger is bij de vorige dag. Unilever, die de vorige dag een verlies van tien punten leed, haalde hiervan twee punten terug op de prijs van 640. De Duitse verkopen waren in deze hoek niet aanwe zig zodat de geringe vraag lichtelijk de overhand had. Kon. Olie, tegen de gehele marktverhouding in, circa een halve gul den beneden de vorige slotprijs. De aande len noteerden tevens beneden pariteit New York. De arbitrage geeft er nog steeds de voorkeur aan weinig te ondernemen en wil eerst de uitslag van de Engelse ver kiezingen afwachten. De iets hogere vrachttarieven komen in de scheepvaart sector in een markt met minimale activi teiten. Dit is de oorzaak dat de koersen van de aandelen in deze afdeling hoege naamd op het betere nieuws niet reage ren. Toch waren Holland Amerika Lijn en Scheepvaart Unie circa twee punten ho ger. Door de grote inkomsten- en vennoot schapsbelastingbetalingen, die thans plaatsvinden, wordt veel geld aan de ban ken onttrokken, waardoor van die zijde bijna geen kooporders in de staatsfondsen- markt aanwezig zijn. De handel in deze sector was dan ook wederom zeer rustig waarbij de 4% percent 1959-lening iets ho ger noteerde. In lokale sector waren aan delen Metaalbuizenfabriek Excelsior iets hoger. Koninklijke Nederlandse Papierfa briek werd enige punten hoger geadvi seerd op de tussentijdse mededeling over de gang van zaken gedurende het eerste halfjaar 1959. Grootbanken verdeeld. Prolongatie 3 percent. (ANP). NEW YORK De beurs sloot onregelmatig ondanks zware steun van vliegtuigen, elektronica, projectielen en raketten gedurende het laatste uur. American Motors was een laatkomer in zijn afdeling met een winst van bijna 3 dollar na enige zwakte in het begin. General Motors daalde meer dan een dollar. Texas Instruments was onder de Elektronica krachtig, met meer dan 4 omhoog, onder de patentgeneesmiddelen ging Vick bijna 3 de hoogte in. Boeing steeg meer dan 1 en Thiokol meer dan 2. Staal vertoonde een vaster patroon, be halve Lukens die bijna 2 steeg. U.S. Steel was onveranderd, Youngstown daalde een fractie. De totale omzet was 2.280.000 aan delen. Van 1177 verhandelde fondsen waren 525 hoger en 401 lager. Het industriege middelde kwam van 636,06 op 635.37, dat van spoorwegen van 158,78 op 159,34 en dat i>a»v openbare nutsbedrijven van 88.071 op 87.96. (UPI). Amstellaan pass. 7 Gibraltar n. Poyen. Amstelpark 7 50 m. n. Soembawa n. Fremantle. Algenib 7 115 m. o.n.o. Rio Grande n. Montevideo Alkmaar 7 t. ank. rede FreiDurg n. Hamburg. A res 7 460 m. n.n.o. Azoren n. Curasao. Asmidiske 7 145 m. z.z.w. Sable eil. n. Baltimore Asterope 7 780 m. w. Ouessant n. Hampton Roads Arendsdijk 7 v. Rotterdam n. Bremen. Attis 8 v. Amsterdam n. West-Indië. Alphacca 7 600 m. n.w. Natal n. Rio de Janeiro. Arkeldijk 7 750 m. o.n.o. Bermuda n. Tripoli. Acila 7 in Panamakanaal n. Brisbane. Aicor 7 te Antwerpen verwacht. Alca 8 te Port of Spain verwacht. Arnedijk pass. 7 Vlissingen n. Miami. Asmidiske 10 te Baltimore verwacht. Alphard 8 te Hamburg. Alpherat 7 te Willemstad. Amstelkroon 8 te Singapore. Amstelsluis pass. 7 Kp. Bougaroni n. Gdynia Angolakust 7 v. Antwerpen n. Casablanca. Alamak pass. 7 Kaap Verd. eil. n. Antwerpen. Alhena 7 v. Bahia n. Las Palmas. Alioth 7 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Appingedijk pass. 7 Azoren n. Cristobal. Astrid Naess 7 v. Aruba n. Dakar. Abida 6 v. Miri n. Yokohama. Amstelmolen 7 180 m. w. Geraldton n. Albany. Acmaea 7 v. Eastham n. Curasao. Amerskerk 7 600 m. wn..w. Fremantle n. Aden. Area 7 v. Curasao n. Punta Cardon. Palong 5 v. Vera Cruz n. New York. Banda 7 400 m. n.w. Cochin n. Penang. Bennekom 7 v. Bachaquero n. Ciudad Bolivar. Beninkust 7 te Hamburg. Bin tang 7 te Tegal. Boskoop 7 te Hamburg. Bonita 7 v. Charleston n. New York. Bali 7 280 m. w. Sabang n. Penang. Batjan 7 v. Djibouti n Belawan. Batu 7 130 m. n.n.w Minicoy n. Suez. Bawean 7 20 m. z. Kreta n. Napels. Blitar pass. 7 Gibraltar v. Duinkerken. Borneo 7 v. Tandj. Pandon n. Pt. Swettenham. Camerounkust 7 v. Douala n. Pointe Noire. Cradle of Lib. 7 300 m. z. Nova Scotia n. P. Said. Castor 8 v. Rotterdam n. Amsterdam. Concepcion 6 180 m. n.n.o. Abrolhos n. Paranagua. Camitia 9 te Curasao verwacht. Cinulia verm. 8 v. Barton n. Curasao. Clavella verm. 7 v. Eccles n. Stanlow. Crania 7 te Curasao verwacht. Cities Service Valley Forge 17 te Ph.delph. verw. Celebes 7 te Rijeka. o Cleodora 7 v. Miri n. Singapore. Carillo 7 v. Cristobal n. New York. Casamance 7 v. Kenitra n. Teneriffe. Cumulus 10 te Rotterdam verwacht. Caltex Delft 7 te Holtenau. Caltex Delfzijl 7 v. Brunsbüttel n. Pernis. Caltex Pernis 7 100 m. z. Kuria Muria n. Bahrein. Caltex Eindhoven 7 23 m. o. Malta n. Pernis. Caltex Rotterdam 7 86 m. z.w. Kp. Finisterre n. Rotterdam. Caltex Utrecht 7 v. Ceuta n. Port Said. Caltex Gorinchem 7 v. Kielerkan. n. K'hagen. Caltex Leiden 7 v. Rastanura, 8 te Bahrein. Corilla 7 230 m. w.z.w. Rangoon n. Pladju. Diemerdijk 8 te Rotterdam. Dinteldijk 7 v. Cristobal n. Londen. Dongedijk pass. 7 Flores n. Curasao. Duivendijk 8 v. Suez n. Aden. Drente 7 v. Rotterdam n. Middlesborough. Dorestad 7 te Port Said. En a 7 te Cristobal. Esso Rotterdam 7 te Wilhelmshaven. Eemland 8 te Recife. Esso Amsterdam 8 te Fawley. Esso Nederland 7 v. rede Cowes n. Port Said. Eenhoorn 7 60 m. n. Oran n. Rotterdam. Eos 7 te Malta. Friesland KRL 6 125 m. n. Paramaribo n. K'stad. Friesland SSM 8 te NewcasUe verwacht. Gaasterkerk 7 te Kobe. Gaasterland 7 270 m. z. Kp Verd. ell. n. L. Palm. Groote Kerk 7 v. Suez n. DjibouU. Giessenkerk 8 te Rotterdam. Graveland 7 te Itajai v. Rio Grande. Hector 7 te Lissabon. Heemskerk 7 te Hongkong verwacht. Helena 7 340 m n o. Fayal n. Amsterdam. Hera 7 te Grenada verwacht. Hestia 7v San Juan n. Ciudad Trujillo. Holendrecht tot 18 te Rio de Janeiro. Hoogkerk 7 380 m. w. Minicoy n. Aden. Houtman 7 550 m. z.z.w. Colombo n. Zanzibar. Hydra 7 te Ciudad Bolivar verwacht. Ivoorkust 7 te Lagos. Jason 7 te Kp. Haiti verwacht v. Fort Liberte. Java 7 te Alexandrië verwacht. Johan v. Oldenbarnevelt 7 v. A dam n. Australië. Joseph Frering 7 te IJmuiden. Kabylia 7 190 m. n.n.o. Fayal n. Stanlow. Kalydon 7 v. Curasao n. Maracaibo. Katelysia 8 dw. Muscat n. Abadan. Karakorum 7 v. Hollandia n. Biak. Karossa 7 te Sorong. Kcrsik pass. 7 Reunion n. Durban. Kara 7 320 m. n.w. Anto Fagasta n. Cruz Grande Karamata 7 v. Londen n. Antwerpen. Koningswaard 7 260 mijl n.w. Paramaribo naar Buenos Aires. Kertosono 7 425 m. o. Bermuda n. Houston. Korenia 7 500 m. o. Paramaribo n. Santos. Keizerswaard 7 540 m. o.n.o. P'maribo n. Curasao. Kieldrecht 9 te Rangoon verwacht. Kermia verm. 9 v. Ardrossan n. Stanlow. Koratia 7 500 m. w. Adelaide n. Geelong. Kellia 7 75 m. z.z.w. Colombo n. Thameshaven. Kerkedijk pass. 7 Eddystone n. New York. Kopionella 7 40 m. n.w. Lissabon n. Landsend. Kosicia 7 300 m. n o. Terceira n. Curasao. Kylix 7 24 m. n. Kp. Villano n. Pernis. Kryptos pass. 7 Kuria Muria n. Bandar Mashur. Kelletia 7 te Iskenderun verwacht. Korovina 7 170 m. n.n.o. K. Finist. n. L. Palmas Langkoeas 7 760 m. w.z.w. Azoren n. Genua. Larenberg 7 te Monrovia. Loenerkerk 7 120 m. n.o. Massawa n. Suez. Lib. Bell 7 500 m. o.n.o. F. Noronha n. Ph.delphia Lelykerk 7 te Kuwait. Loosdrecht 8 te Basrah verwacht. Laurenskerk 7 Malta gepass. n. Port Said. Limburg 7 v. Blinjoe n. Pladju. Leiderkerk 8 te Antwerpen. Lemsterkerk 7 160 m. w. Str. Ormoes n. Massawa. Lissekerk 7 70 m. n.n.o. K. Finisterre .n. Pt. Said. L Vrouwekerk 7 110 m. wz.w. Napels n. Pt. Said. Maas 7 81 m. n. Berlenga n. Algiers. Maaskerk 7 160 m. z.z.w. Ouessant n. Duinkerken. Maaslloyd 6 950 m. n.n.o. Marques eil. n. Balboa Malea 7 v. Saigon n. Pladju. Maron 7 te La Guaira. Meerdrecht 7 te Norfolk v Zeebrugge. Meerdrecht 7 te Norfolk verwacht. Memnon 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Merseylloyd 7 140 m. o.z.o. Minicoy n. Penang. Merwede 8 te Tiko. Merwelloyd 7 250 m. o. Gibraltar n. Port Said. Minos 7 te Helsinki. Mitra 7 360 m. z.w. Landsend n. Curasao. Muntoren 7 40 m. n. Balintand eil. n. Kawasaki. Mijdrecht 7 50 m. zw. Cartagena n. Paulsboro. Naess Lion 8 te Napels. Naess Tiger 7 v. Suez n. Bandar Mashur. Neder-Elbe 7 720 m. z.o. Malta n. Napels. Nw. Amsterdam 7 v. Fort de France n. Curasao Noordam 7 720 m. n.o. Kp. Race n. New York. Noordwijk 7 35 m. z. Dakar n. Las Palmas. Nijkerk pass. 7 Minicoy n. Penang. Oranje 7 te Sydney verwacht n. Sydney. Oranjefontein 7 te Antwerpen. Or._ Nassau 7 260 m. w.z.w. Madeira n. Madeira. Orion 7 dw. Kp. Carbon n. Ceuta. Oldekerk 7 dw. Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Ommenkerk 7 te Port Swettenham. Oberon 7 45 m. z.w. Beachyhead n. Amsterdam. Orestes 7 v. Puerto Cordez. 8 te Laceiba. Ouwerkerk 7 630 m. n.w. Walvisbaai n. Kaapstad. Cberon 8 te Amsterdam. Osiris 7 900 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Ossendrecht 7 v. Luanda n. Mobile. Pspendrecht 19 te Wismar verwacht. Polydorus 7 50 m. n.w. Daedalus n. Aden. Prins Willem IV pass. 7 Quebec n. Londen. Purmerend 8 v. Abadan n. Aden. Philippia 8 te Mena verwacht v. Rotterdam. Prins Willem van Oranje 7 265 m. w.n.w. Scillys naar Montreal. Philine 7 70 m. w.n.w. Djeddah n. Mena A1 Ahm. Pr. Casimir 7 325 m. o.n.o. Belle Isle n. Montreal. Pr. Willem III *7 200 m. w. Valentia n. Le Havre. Pygmalion 7 85 m. o.n.o Algiers n. Tanger. Frinses Irene 7 900 m. w. Ierland n. Rotterdam. Prins Frederik Willem 7 390 m. o.n.o. Belle Isle naar Londen. Pendrecht 7 v. Rotterdam n. Sete. Peperkust 8 te Rotterdam. P. G. Thulin 7 280 m. n.w. Lima n. Coquimbo. Prins Willem George Frederik 7 te Antwerpen. Philidore 14 in Suezkanaal n. Gibraltar. Raki 7 v. Bremen n. Hamburg. Randfontein 8 te East-London. Kempahg 8 v. Adelaide n. Melbourne. Reza Shah The Great 8 v. Suez n. Mena. Ridderkerk 8 te Dar Es Salaam. T i ci Rondo 7 v. Mtwara n. Dar Es Salaam. Rijndam pass. 7 Kp. Canso n. Southampton. Riouw 7 v. Antwerpen n. IJmuiden. Rossum 7 dw. Kp. St. Vincent n. Bari. Rotti 7 1000 m. n. San Francisco n. Heeling. Riouw 8 te Amsterdam. Rossum 12 te Bari verwacht. Roepat 7 340 m. o.n.o. Flores n. Lissabon. Saloum 7 te Brest. Schouten 7 v. Fremantle n. Mauritius. Sigli 7 v. Port Swettenham n. Brisbane. Silindoeng 7 te Manokwari. Stad Alkmaar 7 te Emden. Stanvac Riau 7 v. Biak n. Tandjong Uban. Straat Mozambique 6 v. Hongkong n. Kobe. Sumatra 7 te Marseille. Sunetta 7 v. Geelong n. Brisbane. Stad Alkmaar 8 te Emden. Stad Schiedam 7 v. Narvik n. Gent. Steenwijk pass. 7 Kp. Corrientes n. Los Angeles Straat van Diemen 7 70 m. n. Formosa n. H'kc Straat Johore 8 v. Sydney n. Melbourne. Straat Madoera 8 v. Sydney n. Melbourne. Straat Magelhaen 8 et Kaapstad. Straat Soenda 7 te Sydney verwacht. Straat Torres 7 420 m. w. Str. Torres n. Brisbane Saloum 7 te Brest verwacht v. Dakar. Schouten 7 v. Fremantle n. Mauritius. Stad Arnhem 7 65 m. w. Sardinië n. Civ. Vecchia Stad Maassluis 7 25 m. z.w. Beachyhead n. Las Palmas. Stanvac Halangakar 6 v. Buatan n. Sungeigerong Scherpendrecht 7 110 m. n.n.w. Dakar n Teneriffe Steven 7 640 m. n.w. Flores n. Hamburg. Schiedijk 7 740 m. o.n.o. Kp. Race n. Antwerpen. Senegalkust 7 op rede Accra. Solon 7 460 m. z.w. Azoren n. Antwerpen. Statensingel 7 100 m. z.w Valentia n. Dublin. Scheldelloyd 7 v. Rotetrdam n. Hamburg. Stad Gouda 7 v. Rotterdam n. Vitoria. Sloterdijk 7 te New York verw. v. AntWerpen. Steinhoeft 7 te Talcahuano verw. v. San Antonio Schiedam 6 v. Akaba n. Ummsaid. Scherpendrecht 11 te Teneriffe verwacht. Statue of Liberty 23 te Mena verwacht. Tabinta 7 v. Tandj. Priok. 9 te Singapore verw Tamara pass. 7 Lissabon n. Isle of Grain. Tara pass. 8 Finisterre n. Rotterdam. Taria 9 te Calcutta verwacht. Telamon 8 te Funchall. Tibia 7 150 m. z. Bombay n. Madras. Tjibantjet 7 v. Dar Es Salaam n. Beira. Tjibodas 7 160 m. n.o. Singapore n. Hongkong. Tjimenteng 7 v. Tandjong Priok n. Cheribon. Togokust 7 te Amsterdam. Tomori 7 175 m. w. Sabang n. Djibouti. Tweelingen 7 270 m. n. Dakar n. Monrovia. Van Cloon 7 60 m. n. Timor n. Suva. Vasum pass. 7 Kreta n. Banias. Van der Hagen 7 v. Penang n. Pt. Swettenham. Vivipara 7 v. Rotterdam n. Mena A1 Ahmadi. Vlieland 7 75 m. z. Socotra n. Rotterdam. Waal 7 80 m. n. Port Said n. Beyrouth. Waterman 8 te Aden. Waingapoe 9 te Mombasa v. Aden. Weltevreden 7 in Str. Karimata n. Tandj. Mani Westerdam 7 660 m. n.w. Flores n. Rotterdam Westertoren 7 85 m. w. Gibraltar n. Port Said Westland pass. 7 Ouessant n. Amsterdam. Woensdrecht 7 30 m. n.o. Bone n. Banias Woltersum 7 710 m. z.w. Flores n. Le Havre. Wonogiri 8 te Jagna. Wonosobo 7 150 m. z.w. Athene n. Venetië. IJssel 8 te Amsterdam. Zonnekerk 7 760 m. z.z.o. Colombo n. Fremantle Zonnewijk 7 v. Montreal n. Toronto. Zuiderkerk 7 dw. Finisterre n. Marseille. Zwijndrecht 7 te Baltimore verwacht. SLEEPVAAR1 Argus en Atlas 7 te Vlaardingen. Humber 6 v. Maassluis n. Perzische Golf. Maas en Schelde 8 v. Gibraltar te Port Said. Poolzee 8 v. Dakar te Tenia. Thames 8 v. Rastanura n. Fao. NOG SLECHTS ENKELE DAGEN Met de winter voor de deur mag U deze kans niet missen Bij aankoop van alle soorten matrassen en bedstellen. 2-pers. verend merk BEDSTEL met zomer- en winterkant, onbeperkte garantie98. 1-pers. zelfde uitvoering 64.50 1 pers. JAVA KAPOKMATRAS59.50 1-pers. JEUGDMATRAS met linnen damast 58.60 Enz. enz. Op alle matrassen heeft U het recht om bij inlevering van onderstaande bon een prachtige wollen deken te kopen voor 5. I Bij aankoop van een matras of bedstel I WOLLEN BLOKDEKEN VOOR 5.—j TERLENKA NYLON DEKEN, slechts 24 stuks, als extra-reclamevan 52.60 voor 57.50 i H. DE GRAAFF GROTE HOUTSTRAAT 105 HAARLEM TEL. 1.1.4.8.5 ...dot loken waorvon u elke centimeter hebt betoafdl Wij hebben goed nieuws voor u. De nieuwe Cinderella lokens hebben nu ook nog een Sonfor anti-krimp behan- -deling- onder goorrf Maar c'oarom niet alléén adviseren wij u Cinderella lakens. Zij zijn extra lang (250 cm) èn ze zijn Optisch Wit, de witste lakens in Nederland I Het kwaliteits-verschil is zo groot... het prijsverschil zo kleini cong LAKENS KRIMPVRIJ DOOR -sanfor ZEN cijmjti&l PftOOUCT Haarlems Beddenspecialist met speciale afdeling HUISHOUDTEXTIEL Jansweg'Stationsplein. Tel. '4329. In Zandvoort: Kerkplein. Tel. 3430 """Tl I GROTE HOUTSTRAAT 57 VOOR HAARLEM-NOORD: (bij de Anegang) RIJKSSTRAATWEG 245 B (bij de J. G. Brug) en allemaal met een bril van FEDERMANN voor Heren: KOMETA 18.50 voor Kinderen: SPARTA 18.00 voor Dames: FRANSJE 17.55 JENNY 17.55 VOOR ZIEKENFONDSLEDENop montuur de vastgestelde kortingen; glazen door de oogarts voorgeschreven, zonder enige bijbetalingen. Diversen 20 KORTING op alle goed gereinigde stoomgoederei. Volledige behandeling, mits gebracht en gehaald. Extra aanbieding: Dekens stomen f 1.20. Chem. Wasserij er Ververij Keyser. Lorentzplein 25. Soendaplein 37. Duven voordestraat 68: Binnenweg 43. Heemstede: Bloemendaals* weg 80 Bloemendaal. VOOR BEDDENREPARATIE slechts één vertrouwd adres Bijvullen en overtrekken met prima Java kapok. 40 taai I ervaring en 15 jaar garantie. In 1 dag retour. Prijzen billijk Tel. 1.1 4.8.5. na 6 uur 2.0.1.1.5. H. de Graaff, Grote Hout straat 103. Haarlems Matrassenhuis. BEDDEN-VERHUUR. Ook luchtbedden, kinderboxen, reis- wiegen enz Verhuurkantoor C. v. Merriënboer, Amster damsevaart 8, telefoon 15642. ALLE RIMPELS WEG door Vaposone kuur. Mia Nies- sen. Floraplein 18, Tel. 13796 PEDICURE MANICURE. Prinsengracht 157. Uitsluitend van 10-5 uur. Telef. 223500, Amsterdam. VERHUIZEN? o. Feitsma Lading verzekerd. Saenre- damjtraat 9, nieuw telefoon, nummer 54100. VOLKSWAGENVERHUUR Taxi 13 000. Houtplein 33 REPARATIE RADIO en T.V Alle merken. Binnen 24 uur gereed. Vermin, Rijksstraat weg 79. Telef. 51116. kent men de zaak aan het bla- waarin zij adverteert Is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft. Doorr. OSSELAPPEN 1.68 RIBLAPPEN 2.08 Magere OSSELAPPEN 2.18 ROASTBEEF 2.68 GEMEST KALFSVLEES kost bü ons maar: Kalfsfricandeau3J25 Kalfslappen2.75 Kalfsoesters 4. Alles per 500 gram Rookworst 75 )P 250 «ram Leverworst 50 ,Samen EIKENLAAN 41, TEL. 38765 MATRASSEN OVERTREKKEN EN BIJVULLEN Haarlem f meest vakbekwame adres. Maakloon 10.— en f 12.50 Bed denspeciaalzaak ..Astrid" Gierstraat 73. tel. 15777. VERHUUR VAN NIEUWE AUTO'S zonder chauffeur, o.a.: Opel-Rekord. Kapitan en Caravan; Ford Taunus 17 M en Consul: Renault Dauphine, Volkswagen en 9 pers. V.W.bus. Alle wagens all-risks verzekerd. ..Holidays", Ged. Oude Gracht 70. Telefoon 10454. SNIPPERDAG TE GOED Bespreek voor die dag een V.W. of Opel bij Atlas Autoverhuur voor 6.p.d. en 6 ct. per km. Rijksstraatweg 145, Ostadestraat 7, Binnenweg 97, tele foon 55946. EEN NIEUWE TAS? Zie hier uw leuze, voor het doen van d'allerbeste keuze! Let op het „Virtus" loodje want dan gaan fraai en voor delig hand in hand! AUTOVERHUURBEDRIJF re Groot, erk. Bovagbedrijf. Allrisks verz. Nieuwe Opel Rekords, Kapitans. Timorstr. 163, Telef. 61475. Roerdomp straat 81, Telc'. 56471. ..PRIVé POST". De corres pondentiekring voor ieder een. Vriendschap, Huwelijk, Correspondentie. Geen voor. uitbetaling. Volle discretie. Kosteloze deelname, even eens mogelijk. Vraagt inl. „Privé Post", Den Haag, Post- bus 405. AUTO-VERHUUR V.W bus jes. Opel Caravan. Bestel auto's, Luxe auto's. Hopman, Jan de Braijstraat 2, Telef. 61581. SCHILDERSBEDRIJF vraagt verf-, wit- en behangwerk. Prijs billijk. Degelijk werk. Telef. 34677 of Br. No. 1018 Goud- Zilver en Gouden munten inkoop GED OUDE GRACHT 34 (bij Postkantoor) Telefoon 15602-14672

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11