KOU o GEVAT ITALIAN 0 PROPAGANDAGEDRUIS IN ENGELAND VERSTOMD 1.874.700 BOND VAN HAVENARBEIDERS WIL NIET ONDERHANDELEN Parüse autosalon: belangwekkend maar niet opzienbarend HENSEN de lekkere Publieke opinie-enquêteurs stuiten op groter verzet dan vroeger Franse auto-industrie is bevreesd voor Euromarkt MONTY-COATS ZEEDUFFEL HEREN-PARKA'S RIB-CORD 15 Pro en contra HY-LIFE NYLONS Om de toekomst van het Gooi Verkiezingspanorama van Engeland (slot) Ongewenst FAO-rapport over ontwikkeling van Middelandse Zee-gebied Cambodja brengt zaak tegen Thailand voor het Hof DE STA KINGEN IN DE F.S Winston Churchill geniet Overleg inzake afschaffen van paspoorten geëindigd ƒ35.— ƒ59.75 natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 Makarios en Grivas zijn het op Rhodos eens geworden DONDERDAG 8 OKTOBER 1959 (Van onze correspondent in Londen) Het propagandagedruis dat Groot-Brittannië drie weken lang heeft vervuld, is geweken. Eindelijk is het woord aan de werkelijke hoofdpersonen, de kiezers, die alles hebben aangehoord. Wel lieten kleine aantallen zich uithoren door de steekproef-nieuwsgierigen, maar deze nogal onkiese methode om het stemgeheim te schenden, stuitte ditmaal op groter verzet dan vroeger. Dit komt ornaat bij deze verkiezingen een groter aantal enquête-ploegen uitgestuurd werd dan ooit tevoren. De tegenzin om rechtstreeks te antwoorden zou een van de verklaringen zijn voor de grote omvang van de „Weet-ik-niet-groep". De waarde van deze wetenschappelijke waarzeggerij, waarbij elektronische apparaten het gebruike lijke koffiedik vervangen, is dan ook maar betrekkelijk, al had een enquête het in het verleden wel eens bij het rechte eind. Er kan echter nauwelijks iets nieuws aan het licht worden gebracht, omdat zoals Macmillan dezer dagen terecht betoogde het Britse volk politiek in nagenoeg twee gelijke blokken is gesplitst, conservatief en Labour, die elkaar weinig ontlopen. Vandaar 't felle touwtrekken. De Tories hebben zeker het voordeel dat er, althans globaal gezien, welvaart heerst. Ze zouden echter sterker staan in dien niet de herinnering aan hun jongste verleden nog zo sterk voortleefde, al kan grif worden toegegeven dat Macmillan met zijn ingeboren optimisme en luchthar tige zwier de situatie psychologisch heeft gered, daarbij materieel geholpen door het wegebben van de algemene economische inzinking. Hij herstelde na Suez de eenheid van zijn partij en ook het Brits-Amerikaan se bondgenootschap, afgezien nog van het feit dat hij de weg naar de top baande. Zijn belangrijkste eigenschap is dat hij zich op moeilijke ogenblikken nooit van zijn stuk laat brengen. In de eerste wereld oorlog lag hij gewond in een granaattrech ter in niemandsland. Hij was alleen en las een klassiek boek, tot het kalmer werd. Toen kroop hij naar de linies terug. Mac millan voldoet aan het verlangen naar een vaderfiguur, dat elk volk in meerdere of mindere mate schijnt te koesteren. Gaits- kell die overigens aller eerbied afdwingt door zijn intelligente, evenwichtige be toogtrant en zijn volstrekte afwijzing om de verkiezingsstrijd met grove middelen te voeren, is daarvoor nog te jeugdig. Labours sterke pro en contra punt is dat afgescheiden van de werkloosheid het economisch herstel nog lang niet vol tooid is, vooral gezien de nog grote achter stand op het gebied van huisvesting, waar linds de tijd van Dickens weinig schijnt veranderd, onderwijs, volksgezondheid en ouderdomszorg en dat er daarom geen re den voor Macmillan is om te beweren dat het zo goed gaat Er heerst alom een ge voel. dat de tegenwoordige welvaart in ve le gevallen schijn is, omdat men de toe komst teveel aan het heden opoffert. Het lijkt allemaal wel mooi soms, maar het af betalingsstelsel en de veramerikanisering der levensgewoonten, leidde tot een vloed van wasmachines, koelkasten, auto's en televisie-toestellen, waarvan de aanschaf fing vaak berust op het maken van overu ren en het laten meewerken van de vrouw en niet op het ontoereikende normale inko men. Labour's beloften lijken echter te mooi om waar te zijn, al zijn er velen, die van mening zijn dat de politiek uiterst recht schapen Gaitskell met zijn gedegen ken- Advertentie 1.874.700, dus bfjna 2 millioen paar. De gelukkige koopsters van de laatste 12 paar die de 2 millioen afronden, wacht een prettige ver rassing. Dus niet vergeten: het 2 millioenste paar Hi-life nylons zal nog dit seizoen worden verkocht. Wellicht bfl uw favoriete zaak.'* •Vraag dese taak tont speciaal naar de tinten: French Moeca"donker bruin afgestemd op mode I960. „Wild Mink"...donkere nerts-tint Ondervind het comfort van de uniek e-i-a-s-t-i- s-e-h-e Banton boord van de naadlote Naturette, exclusief verkrijgbaar m Bi-life nylons. HHife nylons zijn van f. 2.95 of verkrijgbaar bij alle boter* da mesmode- en speciaalzaken. öp 7 november zal te Hilversum een con gres worden gehouden onder de titel „Om de toekomst van het Gooi". Het congres wordt georganiseerd door de „Vereniging van Vrienden van het Gooi", in samenwer king met de Contact-commissie voor Na tuur- en Landschapsbescherming, de Ver eniging tot Behoud van Natuurmonumen ten in Nederland en de A.N.W.B. Industrie, woningbouw en verkeerswegen hebben reeds grote oppervlakten Gooise Srond opgeëist, aldus de organiserende vereniging. Indien deze ontwikkeling zich 'o voortzet, zal het Gooi zijn aantrekke lijkheid als woonoord en recreatiegebied verliezen. Tijdens het congres zullen eni- ee hiermee samenhangende vraagstukken besproken worden. nis en helder uiteenzettingsvermogen hij doceerde in Oxford een kans behoort te krijgen, juist „omdat het geen kwaad kan". Het economisch getij is immers gunstig. Macmillan liet hiertegen een donderen de Churchilliaanse waarschuwing horen. Een Labourregering, zo zei hij fronsend terwijl de televisiekijkende Britten hem aanstaarden, zou Groot-Brittannië's eco nomische ondergang betekenen en er zou den geen Tories meer aan te pas hoeven te komen om het te redden, omdat er niets meer te redden zou zijn.. Labours zwak ste punt is ongetwijfeld de bewering dat de socialisten, indien ze het maar voor het zeggen zouden hebben gehad, alles veel beter zouden hebben gedaan dan de conservatieven, alsmede de belofte dat een toenemende produktie zelf weer be rustende op een toenemende export, auto matisch de vereiste belastingopbrengst te voorschijn zou toveren ter bekostiging van Labours sociaal programma. Het liep al spaak in de eerste Labourperiode toen de Duitse en Japanse concurrentie er nog niet was en exporteren voor de Britten een koud kunstje was. Toen had men ech ter Korea en stijgende invoerprijzen te gen. De sterke kant van Labours aanval is de positie van de groepen onder de be volking, die schromelijk tekort komen, na melijk de gepensioneerden en de jeugd. Behoorlijke scholen, sportgelegenheid en cultuur bestaan er in de praktijk alleen nog maar voor een welgestelde minder heid. De Russen geven aan onderwijs per hoofd der bevolking driemaal zoveel uit als de Britten. Gaitskell wees de beschul diging van de Tories, dat hij de kiezers steeds nieuw „lokaas" voorhoudt, af. La bours programma was immers al lang be kend. In zijn slottoespraak voor de televisie liet hij duidelijk uitkomen dat een La bourregering juist zal wachten met be lastingvrijgevigheid totdat aan de noden van de slechtbehuisden, de ouden van da gen en de jongeren is voldaan. Het blijft echter de vraag of de kiezers gediend zul len zijn van de scherpere regimentatie, welke bij een socialistische politiek be hoort. Labour heeft alleen kans op een over winning, indien meer dan 76 percent van de kiezers dit was de opkomst in 1955 naar de stembus gaan. Het opinie-onder zoek stelde vast dat er meer animo onder de conservatieven dan onder Labour-aan- hangers is om te gaan stemmen. Labour zal daarom waarschijnlijk geen middel onbenut laten om de kiezers naar het stemlokaal te slepen. Een ander gevaar voor Labour is, dat vele van haar aanhan gers van plan zijn laat in de avond te stemmen de stembus is tot negen uur open De ondervraagden gaven toe, dat een aantrekkelijk televisie-programma hen misschien thuis zou houden. Daartegenover kan Labour optimisme putten uit het feit, dat meer kiezers in hun eigen district een Labourzege dan een Tory-overwinning verwachten. Een ongewenste toestand zou ontstaan, indien geen van de beide grote partijen een behoorlijke zetelmeerderheid zou krijgen en de miniscule liberale partij op de wip zou komen te zitten, want het Brit se politieke systeem, dat wars is van coa lities, werkt alleen indien de regeringspar tij met een doorslaggevend overwicht uit de bus komt. Het moet een teleurstelling voor Gaitskell zijn, dat de socialistische bewering, dat de Labourregering meer kans maakt om de wereldvrede te verzekeren dan een conservatieve, zo weinig weer klank vindt in de communistische landen. Radio-Moskou heeft verklaard, dat de te genwoordige situatie gunstig is voor Mac millan. Boedapest prijst Macmillan als de beste man voor een topgesprek. Advertentie r EEN PRODUKT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK De directeur-generaal van de Voedsel- en Landbouworganisatie der Verenigde Naties (F.A.O.) heeft bekend gemaakt dat de redactie van het „project voor het Middellandsezee-gebied" is voltooid. Het project beoogt de middelen aan te geven ter verhaasting van de economische en sociale verheffing van een gebied dat niet door de natuur wordt begunstigd. Volgens de directeur-generaal, de heer B. R. Sen, bevat het project een analyse van het algemene probleem van het ver hogen van de waarde van de bodem en het water in het gebied van Middellandse Zee terwijl ontwikkelingsprogramma's voor de komende 20 jaar worden voorge steld. Tevens zijn aanbevelingen opge steld voor het inwerkingstellen van deze programma's op nationaal niveau en voor samenwerking hierbij op het internatio nale vlak. Het rapport zal worden voor gelegd aan de conferentie van de leden- staten der F.A.O., die de volgende maand in Rome zal worden gehouden. Conflict om een ruïne (Van onze Haagse redacteur) Terwijl het Internationale Hof van Jus titie te den Haag zich nu al enige weken bezig houdt met het geschil tussen Portu gal en India over het recht van doortocht van Portugese troepen naar de verschil lende Portugese enclaves in de omgeving van de Portugese stad Goa, heeft de rege ring van Cambodja de aandacht van het Hof gevraagd voor een andere souvereini- teitskwestie in Zuidoost-Azië. De regering van Cambodja heeft het Hof namelijk gevraagd een uitspraak te doen in 'n sinds 1949 hangend conflict met het koninkrijk Thailand. Dit heeft namelijk een strook grond bezet waarop zich de bouwval van de tempel van Préah Vihéar bevindt, een gewijd pelgrimsoord van de Cambodjaan se bevoking. Cambodja heeft het Hof ge vraagd uit te spreken dat Thailand zijn troepen uit de tempelrulnen moet terug trekken en de Cambodjaanse souvereiniteit over dat gebied zal erkennen. De commissie van onderzoek die dinsdag door president Eisenhower is benoemd in verband met de toepassing van de Wet van Taft en Hartley op de havenstaking, heeft voor het eerst vergaderd. De juridische adviseur van de Bond van Havenarbeiders, Louis Waldman, heeft voor deze commissie verklaard dat de bond de door de werk gevers geboden arbeidsvoorwaarden niet kan aanvaarden. De werkgevers willen volgens hem in ruil voor enkele concessies automatte invoeren, wat het ontslag van vele havenarbeiders zou meebrengen. William Bradley, voorzitter van de Amerikaanse Vakbond van Havenarbeiders, heeft een voorstel van de commissie, om de onderhandelingen met de werkgevers te hervatten, verworpen. Hy verklaarde hieromtrent tegenover verslaggevers: „Nu besloten is de Wet van Taft en Hartley toe te passen heeft het geen zin de onder handelingen te hervatten". De voorzitter van het Amerikaanse Ver bond van Staalarbeiders, David McDonald, heeft de werkgevers ervan beschuldigd het inwerkingtreden van de Taft-Hartley-Wet te willen forceren. „Het zogenaamde aan- Sir Winston Churchill was het parade paard van de Britse conservatieven in de verkiezingsstrijd. De 84-jarige staatsman-in-ruste geniet nog steeds een grote populariteit en hij schuwt het strijdgewoel niet. Hier maakt hij voor een batterij kiektoestellen zijn klassieke gebaar van de overwinning: hij vormt het V-teken Victory (over winning) met twee vingers. bod van de werkgevers werd gedaan in de wetenschap dat het onaanvaardbaar was of zelfs maar ernstig zou worden over wogen. De staalindustrie wil geen regeling. Zij speculeert er kennelijk op dat de sta kers door de regering zullen worden ge dwongen het werk te hervatten". McDonald heeft het politieke comité van de vakbond dat 171 leden telt naar huis gestuurd. Elke overeenkomst met de werkgevers moet door dit comité worden goedgekeurd. De staking duurt reeds 85 dagen. Zoals de toestand nu is schijnt inwerkingtreding van de Taft-Hartley- Wet de enige manier om het werk op korte termijn te laten hervatten. McDonald heeft verklaard dat zijn bond de wet zal eer biedigen maar langs gerechtelijke weg alles in het werk zal stellen om de juist heid van het regeringsbesluit aan te vechten. De stakers eisen loonsverhoging en ver betering van de arbeidsvoorwaarden die neerkomen op 50 dollarcent per uur. De laatste maal boden de werkgevers volgens eigen zeggen 15 cent over twee jaar (dit is 71/» cent per jaar), volgens McDonald 2 cent over het eerste jaar en 8 cent over het tweede jaar. Groot-BrittanniëBenelux LONDE N(Reuter--UPI) De bespre kingen over het afschaffen van paspoorten in toeristenverkeer tussen Groot-Brittan nië en de Benelux zijn geëindigd, aldus is officieel in Londen medegedeeld. De besprekingen hebben ruim een week geduurd. De aanbevelingen der deskundi gen zijn aan de vier regeringen voorge legd. De besprekingen zijn gevoerd op aanbeveling van de O.E.E.S.-commissie voor toerisme, die het paspoort vervangen wenst te zien door een identiteitsbewijs. (Van een speciale verslaggever) De Franse charme en vindingrijkheid, waarmee op de 46ste Salon de 1'Automobile in het Grand Palais te Parijs de produkten van de internationale auto-industrie worden gepresenteerd, verbergen dit jaar heel wat zorg en ongerustheid. De auto- tentoonsteUingen weerspiegelen bij uitstek de industrie van het land, waarin de expositie wordt gehouden. En de Franse auto-industrie ziet de toekomst donker in: om de Euromarkt, die de Franse grenzen wijder zal openstellen voor het vreemde (en speciaal voor het Duitse) produkt, en om de exportmarkten, waar de Franse industrie buiten het gebied van de Franse gemeenschap fel moet concurreren tegen de plaatselijke produkten en alweer tegen de Duitsers. De Franse binnenlandse markt wordt door de overheid beschermd door invoer quota en belastingen. Het aantal buiten landse wagens in Frans bezit is ook daar door betrekkelijk gering: concurrentie met het buitenland en nogmaals: in het bijzonder met Duitsland speelt daardoor in Frankrijk zelf een geringe rol. Hoe wordt de situatie echter, zodra de grenzen zullen open gaan? Zullen de Franse wagens in de kleine en midden klasse, de Citroëns 2 CV, de Renaults 4 CV, de Dauphines en de Arondes, het kunnen opnemen tegen de populaire Duit sers: de Volkswagens, de Opeis en de „Kleinstwagen" als Goggomobil en NSU- Prinz? Hoe zal de representatieve Ci- troën ID19 het opnemen tegen de (ook in Frankrijk als indrukwekkend beschouw de) grote Mercedes? De Franse auto industrie vraagt nu al maatregelen: zij wijst op de gunstiger belastingregelingen voor de Düitse industrie en op de facili teiten voor investering, die de Duitsers in vijf jaar een voorsprong van 15 miljard frank hebben gegeven bij het uitrusten van hun fabrieken. Maar daarmee zijn de wensen van de Franse auto-industrie nog niet uitgeput. De Fransman koopt niet meer zo vlot een auto als een paar jaar geleden. Slechts een heel enkel merk heeft nog een wacht lijst van enkele weken. De oorzaken: een economische reces sie, die vorig jaar is ingezet en die in deze sector al heel voelbaar is, verder de zeer hoge benzineprijs en de eveneens zeer hoge kosten van onderhoud en reparatie en ten slotte de verkeerscongestie in het bijzonder in de grote steden, die het autorijden (en het parkeren) tot een nachtmerrie maken. De industrie vraagt dus fiscale maatregelen, die het houden van een automobiel een minder kostbare aangelegenheid doen zijn en maatregelen, die nieuwe parkeerruimten, vooral in Parijs, zullen scheppen. De Franse markt is dus nu een kopers markt. En dat komt ook op de salon dui delijk tot uiting. De Franse autofabrieken doen alles, om hun voertuigen in de ogen van het grote publiek aantrekkelijker te maken als het kan zonder de prijzen te verhogen. Er wordt dus gegoocheld met nieuwe kleuren en nog weer meer elegante interieurs. De nieuwe modellen worden voorname lijk in de middenklasse aangetroffen. De koper verlangt meer comfort dan voor heen, de familieauto moet ruimer zijn dan de kleinste automobielen die nu op de markt zijn. Het is merkwaardig te zien, hoe nu die eerst hoog geprezen kleine goedkope auto op de salon geheel naar achteren wordt gehouden en hoe de Franse pers, die eerst geen woorden van lof genoeg had nu met een verbijsteren de eensgezindheid de fouten gaat beschrij ven, waaraan de „petites voitures" mank gaan: fouten die iedereen overigens al tien jaar bekend waren. Verbeteringen Dit wil overigens nog niet zeggen, dat er geen verbeteringen zijn gerealiseerd door de Franse industrie: Er is een ver beterde vering bij de Renault Dauphine, de „Aerostable", de dieselmotor op de Peugeot 403, een ventilator, die pas in actie komt wanneer de motortemperatuur dat nodig maakt. Verder heeft Renault zijn Floride nu in volle produktie geno men. Panhard ten slotte stelt zijn model PL 17, die de Dyna vervangt tentoon maar ook deze wagen was geruime tijd tevoren al „bekend". Men kan dit nauwe lijks onder het nieuws van deze tentoon stelling rekenen. Wel nieuws ten slotte vormen de oorzaken van een weer ande re zorg voor de Franse auto-export: de kleine Amerikanen, klein naar Ameri kaanse begrippen, want ook deze automo bielen zijn voor Europese ogen van formi dabele afmetingen. Wanneer het resultaat op de Amerikaanse markt wordt wat de fabrikanten van deze „compact-cars" er zich van voorstellen, wordt een aanzienlijk deel van de Amerikaanse markt voor de middelgrote Europese auto's vrijwel af gesloten. Of dit inderdaad het geval zal zijn, is door niemand te voorspellen ze ker niet van Europa uit. Maar de kleine Amerikanen, die met hun fraaie lijnen staan te pronken in het Grand Palais, be roven de Franse exporteurs toch wel van enige nachtrust. Het zijn overigens op zichzelf aantrekke lijke automobielen, de Convairs van Che vrolet met een zescilinder luchtgekoelde motor achterin; hij levert 80 pk, wat voor een Amerikaan inderdaad bescheiden is Ford pronkt met zijn „Falcon" met zes cilinder 95 pk motor, die als „kleine-grote" toch nog altijd ruim viereneenhalve meter lang is. Men vindt op de salon ook de nieuwe Ford Anglia, die een nieuwe mo tor heeft en waarvan de carrosserie het resultaat is van een Anglo-Italiaans hu welijk van stijlen. Nieuwtjes Het gaat om het toepassen van een principe, dat al jaren in de praktijk, in iets andere uitvoering, bekend is. De vering is bij Renault in beginsel dezelfde gebleven schroefveren vangen, met een verbeterd type schokbrekers, de on effenheden van de weg op. Maar zodra, door zware belasting of door een bijzonder slecht wegdek, die schroefveren „door slaan", komt de „Aerostable" in actie: aan de voorzijde zijn de schokbrekers voorzien van een extra opvangrubber en aan de achterkant zijn „luchtkussens" aangebracht, die het „bonken" van de overbelaste wagen inderdaad vrijwel voorkomen. Revolutionair is de automati sche ventilator van Peugeot. Dat is even eens een ei van Columbus, en voor zover ons bekend, niet eerder toegepast. Het is van het grootste belang, dat de auto motor zo snel mogelijk op werktempera- tuur komt en gedurende de gehele werk periode die temperatuur houdt. De auto matische ventilator van Peugeot blijft bij en na de start buiten werking. Pas wan neer de koelwatertemperatuur de voorge schreven hoogte van 84 graden Celsius heeft bereikt, stelt een soort thermostaat de ventilator in werking. Als de werk- temperatuur daardoor beneden de 75 gra den komt wordt de ventilator weer uitge schakeld. Als hij niet draait scheelt dat veel in het motorlawaai en ook in vermo gen, waardoor de topsnelheid van 5 tot 10 percent kan toenemen. Eveneens uit de Peugeot-fabrieken komt de enige Franse personendiesel, gemon teerd in het model 403, kennelijk bedoeld als concurrent voor de Mercedes-diesels, vooral wanneer de Euromarkt een feit zal zijn. Technisch nieuws uit een volkomen on verwachte hoek brengt Facel Vega, een bouwer van super-de-lux carrosserieën rond Amerikaanse motoren. Maar nu heeft Facel een eigen 1600 cc motor ontwikkeld, een vier-cilinder die 115 pk afgeeft bij 6400 omwentelingen per minuut. Dat klinkt indrukwekkend, evenals de opgegeven topsnelheid: 184 km per uur en een benzineverbruik van 1 op 10 maar dat zal wel niet bij die topsnelheid zijn! De zaak is gemonteerd in een sport- carrosserie, die er aardig uitziet, en plaats biedt aan twee personen voorin en een mager mannetje achterin. De prijs stond nog niet geheel vast, maar die van de vorige modellen lag rond de dertigdui zend gulden Citroen heeft maar weinig aan zijn mo dellen veranderd. Een Franse carrosserie kan een andere carrosserie leveren op de „lelijke" 2 CV: Veel besproken, maar op de salon nog niet aanwezig: een 3 CV, afgeleid van de 2 CV, maar fraaier en met een iets opgevoerd motorvermogen. Ook Renault schijnt plannen voor een 3 CV te hebben. Hoewel de Parijse show wordt beheerst door de presentatie van de Franse in dustrie, zijn er toch óok de nieuwe mo dellen van de overige autoproducerende landen te zien: De Nederlandse DAF, die naar onze indruk een meer nieuwsgieri ge dan een commerciële belangstelling trekt, de dure Rolls Royces en Bentleys en de nieuwe Austin viercilinder met voorwieaandrijving, die bestemd is de Britse Volkswagen te worden. De Duitse industrie toont haar nieuwe modellen: de drie nieuwe wagens van Mercedes: 220, 220 S en de 220 SE. Auto Union, de oude vertrouwde DKW, laat haar nieuwe 100 S zien. Borgward toont een nieuwe zescilinder met een topsnelheid van 160 km pier uur. Èn ten slotte Italië: Fiat met een be trekkelijk nieuwe 1800-2100 (alnaar de ci linderinhoud van de motor) en een cabrio let 1500: snelle wagens met alle Fiat-ka- rakteristieken. Een belangwekkende sa lon dus, maar niet opzienbarend. Advertentie 100% wol waterafstotend winddicht kleurecht voor longens en Meisjes Dames en Heren Leeftijd 7 jaar waterafstotend teddy voering Voor Sportkleding RHODOS (Reuter/AFP/UPI) Aarts bisschop Makarios heeft na besprekingen met generaal Grivas, de voormalige lei der van de Grieks-Cyprische verzetsor ganisatie E.O.K.A., op het Griekse eiland Rhodos meegedeeld dat „al onze misver standen zijn opgelost". Grivas bevestigde deze verklaring. De aartsbisschop en de generaal hadden verschil van mening over de uitvoering van de overeenkomsten die de geschillen over de kwestie-Cyrpus op losten en betrekking hadden op de stich ting van een onafhankelijke republiek Cy prus. Het overleg zal vandaag worden voortgezet met een bespreking van ande re kwesties Makarios zei nog over de misverstanden tussen hem en Grivas dat zij toi de slot som waren gekomen dat zijzelf niet daar voor verantwoordelijk waren, maar „der den". Bij de ontmoeting omhelsden zij elkaar alvorens hun bespreking te beginnen. Na aan de pers verteld te hebben dat elk mis verstand uit de weg was geruimd, gingen zij samen eten.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 17