Fusie tussen St. Caecilia en Euphonia leidde tot harmonisch samenspel Drie jaar geëist tegen acteur wegens dodelijke aanrijding CETAFLEX Mariniers-kapel gaf een zeer gevarieerd concert Verdachte zou onder invloed van alcohol auto bestuurd hebben HAARLEMSE RECHTBANK O MET VERZEGELD AROMA Toonkunstenaar Jac. Bonset in Zandvoort overleden Duinbrand bij Tolweg Wintercompetitie Kring Haarlem KNZB Oliecombinatie „Kennemerland" HAARLEM N. Kort nieuws R.K. Harmonie St, Bavo veertig jaar Voortgekomen uit r.-k. Volksbond Honderd jaar „Max Havelaar" DIT IS ONS BEROEMDE VAKGEHEIM! - koffiebonen, omgeven door een dun laagje suiker - DONDERDAG 8 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD -OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentie De rechtbank te Haarlem, gepresideerd door mr. H. J. Ferwerda hield zich van morgen bezig met de behandeling van de zaak tegen een 41-jarige toneelspeler regisseur uit Den Haag, verdacht wordt op 26 mei „hoogst roekeloos en onvoorzichtig" over de Kudelstaartseweg in Aalsmeer te hebben gereden waarbij hy onder invloed van sterke drank verkeerd zou hebben. Ily zou daarbij niet zyn wagen geheel op de voor hem linkerzijde van die weg zijn gekomen ten gevolge waarvan hij in botsing kwam met een hem tegemoetkomende wiclrydstcr. Deze wielrydster, de 40-jarige mevrouw H. M. van 't Schip-Van der Laan, moeder van vier kinderen, werd bij het ongeluk zo ernstig gewond, dat zij onmiddellijk overleed. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had niet minder dan twaalf getuigen opgeroepen, die door mr. Ferwerda in een snel tempo werden gehoord. Na deze verhoren hield de officier van Justitie zijn requisitoir, aan het slot waarvan hij het tenlastegclegde bewezen achtte en een gevangenisstraf voor de tijd van drie jaar met aftrek van voorarrest eiste en de ontzegging van het recht om motorvoertuigen te besturen voor de tijd van vijf jaar. De president van de rechtbank begon de behandeling in aanwezigheid van een stampvolle publieke tribune, een klas van de politieschool te Haarlem, enkele advo caten en een tiental journalisten met het verhoor van een viertal politiefunctiona rissen. die onmiddellijk na het ongeval, des middags omstreeks half drie, op de Kudelstaartseweg aanwezig waren. Een 45-jarige wachtmeester van de rijkspolitie verleide dat de auto zeer ernstig bescha digd was, kennelijk over de weg had ge slingerd en dat de vrouw onmiddellijk dood geweest moest zijn. „De verdachte maakte een verdwaasde indruk" .aldus deze getuige, „hij had alco hol gebruikt, dat kon ik buiten op een meter afstand duidelijk ruiken. Hij wilde geen bloedproef laten nemen, omdat een vriend gezegd zou hebben, dat men zoiets nooit moest toestaan". De verdachte reageerde daarop met de opmerking, dat hij gedacht had beter te kunnen weigeren omdat hij gejaagd en nerveus was geweest en omdat hij dacht dat daardoor het alcoholpercentage in het bloed hoger zou zijn dan normaal. „Wist u dat u een vrouw had aange reden?", vroeg de president. „Neen, ik weet nog, dat ik merkte, dat iets de weg overstak. Ik dacht dat het een wielrijder was. Daarna herinner ik me niets meer". Wel gaf de acteur op een vraag van mr. Ferwerda toe, dat hij kort voor het on geluk een aantal glazen sherry gedronken had. „Drie of vier, geloof ik. Maar ik was beslist niet onder invloed". De volgende getuige, een 44-jarige wachtmeester eerste klasse, bevestigde, dat de verdachte naar alcohol geroken had, zelfs des avonds om acht uur nog. „Hij liep normaal, hij sloeg geen wartaal uit Maar het vertrek, waarin hij in het politiebureau gezeten heeft was later be zwangerd door een dranklucht". Een 53-jarige adjudant was echter van oordeel, dat de verdachte met een dikke tong gesproken had en ook hij verklaarde pertinent, dat er in de ruimte waar de ac teur enkele uren had gezeten een zware dranklucht hing. Een 47-jarige opperwachtmeester deelde voorts mee, dat hij de indruk had gehad, dat de verdachte tijdens zijn verblijf in het lokaal geslapen had. De verdediger, mr. L. P. van der Does, reageerde echter fel door te vragen hoe de getuige dit zo stellig wist. „Hij lag met zijn hoofd op zijn armen en hij schrok toen ik ziin naam noemde", aldus de opperwachtmeester. „Schrok hij op, of schrok hij wakker?", wilde de verdediger weten. „Dat weet ik niet meer", aldus getuige Hierna verschenen achter elkaar twee automobilisten voor het getuigenhekie, die beiden verklaarden, dat de acteur bijzon der hard gereden had en twee straten makers vertelden later, dat zij voor het ongeluk de wagen van de verdachte had den zien slingeren en vervolgens eerst tegen een lantaarnpaal en daarna tegen de w5*1 rijdster hadden zien oprijden. Een automobilist uit Gouda, die de ac teur even voor het ongeluk was tr.cpn<T°- komrtn zei: ..Hn reed veel te hard Ik dach' er "nat iets gebeuren en toen ik in mijn ar^tnviiUlriU.-sniegel keek zag ik d<* waeer boiomaal links van de weg rijden Hij moe' al tegen de lantaarnpaal zijn opge reden". De volgende getuige, een 41-jarige café houder uit Wassenaar, verklaarde, dat de acteur in ziin café tussen ongeveer kwart voor éAn 's middags en half twee vier a viif glazen sherry had gedronken. „We hebben een beetje gepraat over allerhande zaken, ja ook over de privémoeilijkheden van de verdachte. Ja, hij zag er tegenon om naar Aalsmeer te gaan. Nee. dronken was hij zeker niet. Omstreeks half twee is hij bij mij weggegaan". De echtgenote van de caféhouder her innerde zich niet meer dat zij tegenover de politie een dag na het ongeluk gezegd had. dat de acteur toen hij binnenkwam niet brandschoon was. „Dat heb ik niet kunnen verklaren", zei zij nu voor de rechtbank, „ik kende de acteur niet. Nee. ik heb ook niet gezegd, dat hij voorzichtig moest zijn als hij nog naar Aalsmeer wilde". Als getuige decharge trad op een 58- jarige toneelspeler uit Amsterdam, die op enkele vragen van de verdediger mede deelde, dat hij zes maanden met de ver dachte had samengewerkt en dat hij er van overtuigd was, dat de acteur van eind oktober 1958 tot de dag van het ongeluk bijzonder hard gewerkt heeft. „Ik bepriv" niet hoe iemand zoiets opgebracht kan hebben", aldus de getuige.. „Hij trad her haaldelijk oo voor de televisie, speelde hoofdrollen in stukken van ons gezelschap regisseerde en kwam herhaaldelijk in hoorspelen voor de radio. Nee, van drank misbruik heb ik nooit iets gemerkt". „Het was misdadig", zei mr. Van der Dóes en hij overhandigde de president en de officier van Justitie twee lange lijsten -net t.-v -stukken en hoorspelen waarin de acteur naast zijn normale werk on de olenken soms 's middags en 's avonds had meegewerkt. De directeur van het toneelgezelschap waaraan de verdachte was verbonden gaf ook toe. dat de verdachte bijzonder hard werkte. „Ik heb nooit gemerkt, dat hn dronk, juist tiidens vergaderiocen wel eens iets geschonken werd. bedankte hij altijd". De president hield zich vervolgens bezig met het verhoor van de verdachte, wie hij vooral voorhield, dat de door de ac teur opgegeven tijden naar zijn mening niet klopten. „In de ochtend reed u van Aalsmeer naar Wassenaar in nog geen drie kwartier, 's Middags deed u er vijf kwartier over. Waar bent u in die tus sentijd geweest?" „Ik ben regelrecht van Wassenaar naar Aalsmeer gereden. Ik ging niet zo hard en ik heb onderweg oponthoud gehad toen ergens een weg opgebroken was". Op dat moment mengden twee getuigen zich in het verhoor, van wie de caféhou der verklaarde, dat de acteur naar zijn auto had moeten lopen en waarschijnlijk later dan half twee op weg gegaan was en een oliehandelaar, die de president ver zekerde, dat het ongeluk beslist niet later dan half drie was gebeurd. De acteur verklaarde aan het einde van het verhoor,, dat hij weliswaar enige gla zen sherry had gedronken, maar dat hij bepaald niet onder invloed was geweest. De dranklucht verklaarde hij met de op merking, dat hij uren na het gebruik van alcohol nog zeer sterk naar drank ruikt. Requisitoir De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, begon zijn requisi toir met het uiten van zijn medeleven aan het adres van de nabestaanden van het slachtoffer. Bovendien meende hij, dat men medelijden moest hebben met de ver dachte, die zijn hele leven herinnerd zal worden aan het feit, dat hij schuldig is geweest aan de dood van een medemens. De officier meende, dat. het ongeluk aan de grote schuld van de verdachte was te wijten, die als een waanzinnige met zijn grote auto over een smalle weg zou heb ben gereden. Na het ongeluk is de acteur, in een paniekstemming geraakt. Hij is als een waanzinnige doorgereden en kwam pas na eerst - nog eën bOotri te hebben geramd tot stilstand. Niemand heeft iets van de door de verdachte ge noemde overstekende wielrydster gezien. Ik ben van oordeel, dat de acteur bepaald onder invloed van de alcohol was. zelfs vijf glazen sherry waren veel te veel". Mr. Van der Valk Bouman wilde welis waar aannemen, dat de verdachte het af gelopen jaar bijzonder hard gewerkt heeft, maar dat was, aldus de officier, ook een mogelijkheid om zijn drankzucht in te tomen. Wellicht was hij, zo meende spreker, juist door dit harde werken en de grote vermoeidheid sneller onder in vloed van sterkedrank geraakt, dan in normale omstandigheden. Mr. Van der Valk Bouman was ten slotte van ooi-deel, dat het medelijden met de verdachte geen aanleiding kon zijn om een milde straf te vragen en hij kwam daar na tot de in de aanhef genoemde eis. De raadsman, mr. L. P. van der Does uit Amsterdam, meende dat als zijn cliënt niet in staat is geweest auto te rijden, dit niet het gevolg was van drankgebruik, maar van oververmoeidheid. Als verdach te inderdaad vijf glazen sherry heeft ge dronken, kan het alcoholgehalte in het bloed niet hoger zijn geweest dan 0,6 of 0,7 pro mille. Pas bij 1,05 wordt men niet in staat geacht te rijden, Pleiter citeerde uit een rapport van de zenuwarts Hartsui ker, dat verdachte lichamelijk en geeste lijk niet in goede conditie was en dat het gebruik van drank wellicht zijn oneven wichtigheid heeft verergerd. Mr. Van der Does meende dat het pri mair ten laste gelegde bewezen is, maar niet het onder zodanige invloed verkeren dat verdachte geen auto kon rijden. Hier is sprake van heel andere oorzaken- „Drie jaar gevangenisstraf vind ik even afgrijselijk en verschrikkelijk als het on geval. Mijn cliënt heeft zich aansprake lijk gesteld voor de schade in het getrof fen gezin. Daarom is hij er veel meer mee gebaat, als hij zo spoedig mogelijk aan het werk kan gaan om zijn verplichtingen na te komen. De verzekeringsmaatschap pij be\yeert tegenover, liet ge^in .geen y-£*'- plichti'ng te hebben. Als mijn cliënt drie jaar en zelfs veel korter uit de toneelwe reld verdwijnt, is zijn carrière gebroken," aldus de raadsman. In zijn laatste woord zei verdachte, dat hij het getroffen gezin volledig zal steu nen. „Ik heb de volle waarheid gespro ken, meneer de president, ik heb niet meer gedronken dan ik u zeg. Mijn schuld gevoel tegenover deze familie is mijn zwaarste straf." De rechtbank bepaalde de uitspraak op donderdag 22 oktober om half tien. ALEX MEYER Co. N.V. - POSTBUS 183 - AMSTERDAM - TEL. 241401 -240574 In zijn woning aan d$ Haarlemmer straat te Zandvoort is de bekende compo nist, organist en koordirigent Jac. Bonset vannacht aan een hartaanval overleden. Hij is 79 jaar geworden. Jac. Bonset werd 1 augustus 1880 te Amsterdam geboren. Hij studeerde aan de Muziekschool van Toonkunst aldaar onder Anton H. Tière, Ulfert Schults en Bern- hard Zweers. Vervolgens voltooide hij bij A. Pomper zijn opleiding tot organist. In 1911 werd hij organist van de Luther se Gemeent ein Amsterdam, welke func tie hij vele tientallen jaren vervuld heeft. Als componist schreef hij meer dan twee honderd werken, waarvan vooral zijn ge mengde en mannenkoren vele malen met groot succes werden uitgevoerd. Ook com poneerde hij voor orgel, voor de beiaard en enkele orkestwerken, waarvan de sui te „Kennemqrland" voor jeugdorkest een der bekendste is. Als koordirigent heeft hij met verschillende koren en kwartetten diverse eerste prijzen op concoursen in binnen- en buitenland behaald. Bovendien verschenen van zijn hand een „vademe cum voor de klavierspeler" en een bro chure „Het componeren in vrije stijl in verband met de koorlitteratuur". Lange tijd verzorgde hij voorts in het zangers blad „Euphonia" de radiokroniek en was hij leraar piano en orgel aan het Haar lems Muziekinstituut. Ondanks zijn hoge leeftijd was Jac. Bon set nog zeer vitaal en toonde hij een le vendige belangstelling in het Haarlemse muziekleven. Bij zijn gouden jubileum als toonkunstenaar, in 1950, is hij in Haarlem en Zandvoort op grootse wijze officieel ge huldigd en werden zijn verdiensten erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Woensdagmiddag om één uur werd de brandweer van Zandvoort gealarmeerd voor 'n duinbrand, ontstaan in de duinen ten zuiden van de Frans Zwaanstraat bij de Tolweg. Geholpen door de schooljeugd, die in groten getale was opgekomen, was men het vuur spoedig meester. Ruim vijf tig1 vfêrkWté rflëter duinbegroeiing'ging itt vlammen op. T Bwc1, Advertentie Ltlm koud alle liout met van Ceta-Bever HET CONCERT, dat de Marinierskapel der Koninklijke Marine elk jaar te Haar lem ten bate van het Marine-sanatorium- fonds geeft, is een traditionele gebeurte nis geworden. En even traditioneel blijkt het grote succes van dit jaarlijkse muzi kale evenement te zijn, hetgeen voor geen gering deel te danken is aan de activiteit van de organisatrice mevrouw L. v. d. Jagt-Bakker. Zij kan dit jaar weer met voldoening op haar werk terug zien, want voor het sanatoriumfonds-concert, dat woensdagavond in de gemeentelijke con certzaal gegeven werd, was de belangstel ling weer bijzonder groot. De zaal was ge heel uitverkocht en zelfs op het podium hadden vele toehoorders plaats moeten nemen. Mevrouw Van der Jagt sprak bij de aan vang een woord van welkom, dat getuig de van dankbaarheid voor ondervonden medewerking. In dit verband bracht zij ook het 40-jarig bestaan van de Haarlem se politiekapel en van de Harmonie „St. Bavo" in herinnering. Op haar beurt had mevrouw Van der Jagt een mooi bloem stuk in ontvangst te nemen, dat vergezeld ging van een toespraak, waarin de dank van het bestuur van het Marine-sanato- riumfonds tot uitdrukking werd gebracht. DE MARINIERSKAPEL zette het con cert onder leiding van de kapitein-direc teur H. C. van Lijnschooten in met een overtuigende uitvoering van de imposan te „Ouverture 1812" van Peter Tsjaikofs- ky. Door de harmoniebezetting betekende deze vertolking een klankkleurenvariant van die van een symfonie-orkest. Voor de muzikale indruk was deze timbre-wijzi ging vrijwel van geen invloed. De klarinet- tengroep, die voortreffelijk bespeeld werd in een volmaakte eenheid, verving de oorspronkelijke violen uitnemend en ook de violoncelli, die in de oorspronkelijke in strumentatie een belangrijke taak toebe deeld is, vonden in andere blaasinstru menten als waldhoorns en saxofoons, feil loze plaatsvervangers. Tsjaikof sky's ouverture is inderdaad een pompeus werk, maar het is het werk van een kun stenaar, een muzikant, die ook openstond voor een zuivere inspiratie. En daarvan geeft deze compositie herhaaldelijk een verheugend bewijs, in het bijzonder met de contrastwerking van de thematiek. Hieraan werd door de directeur Van Lijn schooten doeltreffend aandacht besteed, inzonderheid met het streven naar dyna mische schakeringen. Een overweldigend slot bekroonde deze uitvoering, waarbij de leden van de kapel zich hadden doen ken nen als virtuoze instrumentalisten. Zon der aan de anderen te kort te doen, zou ik speciaal het technisch zeer knappe spel van de tubaïsten in herinnering willen roepen. EEN GROTE muzikale tegenstelling kwam hierna met de ranke, gracieuze mu ziek voor het „Urenballet" uit de opera „La Gioconda" van A. Ponchielly. Een reeks vriendelijke muziekstukjes bleek „La chambre des enfants" van A. Thiry te zijn. Zij werden letterlijk weggevaagd door de klankenorkaan en de infernale wildheid van de „Jerichorhapsodie" van Morton Gould, muziek, die met recht ge- dachtenassociaties met de murenverwoes- ting van Jericho door trompetgeschal op riep. De uitvoering van dit werk, waarvoor het begrip schoonheid plaats moest maken voor dat van geordend klankengeweld, trof door een verbluffend-virtuoze techni sche beheersing, zowel van dirigent als van de korpsleden. De werken, die na de pauze werden ver tolkt, brachten een ongecompliceerde amusementssfeer. Een vlotte mars van Ord Hume, met zorg gespeeld, een gezel lig werkje „Efersholiday", met een knap gespeelde piccolo-solo door de sergeant muzikant H. J. M. Freysen, een selectie uit de musical „My fair lady", twee rit- misch-pittige stukken van Morton Gould en een compositie voor xylofoon-solo en orkest van J. Simpson, vielen bijzonder in de smaak. Een daverend applaus kreeg terecht de xylofoon-solist de sergeant-mu zikant F. Hendrikse. Ten slotte kwamen nog enkele „hoogtepunten" uit de „Taptoe Delft 1959". De opgetogen bijval van de toehoorders noopte de dirigent en zijn mu zikanten tot het geven van een toegift, een daverend show-nummer, dat een ritmische opstand ontketende onder de marineman nen. P. Zwaanswijk Voor het winterseizoen heeft de zwem- commissie kring'Haarlem KNZB weer een zwemcompetitie vastgesteld. In tegenstel ling tot voorgaande jaren worden nu zes ontmoetingen gehouden; daarbij is ook een plaats ingeruimd voor de senioren. Voorts is ook een nieuwigheid dat de aspiranten in twee leeftijdsgroepen zijn verdeeld. DWR houdt dinsdag 13 oktober, aanvang des avonds 8 uur, in het Sportfondsenbad in Haarlem de eerste ontmoeting. Het vol gende programma wordt dan afgewerkt: 33 1/3 meter vlinderslag meisjes A. 33 1/3 meter rugslag jongens A. 100 meter vlinderslag heren senioren. 66 2 3 meter vrijeslag dames nieuwelin gen. 66 2/3 meter scoolslag jongens B. 100 meter schoolslag dames junioren. De volgende ontmoetingen zullen plaats vinden op vrijdag 20 november, organisatie HVGB in Stoop's bad in Overveen, dinsdag 15 december in het Sportfondsenbad in Haarlem organisatie „De Watertrappers", woensdag 3 februari 1960 in Stoop's bad in Overveen, organisatie zwemclub Haarlem, dinusdag 1 maart in het Sportfondsenbad in Haarlem, organisatie HPC en tenslotte de laatste ontmoeting op zondag 27 maart in de overdekte in Velsen. Advertentie voor oliehaarden petroleum DE HAARDOLIE met het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte Coöp. Verg. U.A. Rijksstraatweg 174 Telefoon 02500-61326 Tuinbouw en Plantkunde. De af deling Bennebroek van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde houdt donderdagavond een bijeen komst. De heer W. D. Maarse Kzn. uit Aalsmeer zal een inleiding houden over de clematis, waarna de bloemen en planten die de leden hebben meegebracht, worden besproken. In de rij van Haarlemse muziekverenigingen die dit jaar feestelijk hun jubi leum hebben gevierd of nog zullen vieren is thans de r.-k. Harmonie „St. Bavo" aan de beurt. Op zaterdag 10 en zondag 11 oktober zal dit muziekkorps zijn veertigjarig bestaan gedenken. Als feestgave had men ongetwijfeld niets beters kunnen bedenken dan de gloednieuwe uniformen, waarin de korpsleden zich voor het eerst op het jubileumconcert op zondagavond in het gemeentelijk Concertgebouw in Haarlem „aan den volke" zullen vertonen. Zaterdagmiddag, aanvang half vier, wordt in het parochiehuis St. Jan aan het Teylerplein in Haarlem-Oost een receptie gehouden. De naam r.-k. Harmonie „St. Bavo" dateert pas van een vijf jaar geleder# toen de harmonieën „St. Caecilia" en „Euphonia" tot een fusie besloten, mede met het oog op de gemeentelijke subsidie regeling. Men heeft van dit harmonisch samenspel nimmer spijt gehad. De geest in het korps is zoals men die in een har monie mag verwachten, al zullen de le den ook hun eigen dierbare herinneringen aan het verleden hebben. Het vroegere „St. Caecillia" werd op 1 augustus 1919 opgericht. De harmonie was voortgeko men uit een jongensorkest van de St. Jo zefgezellen toenmalige St. Bavo-parochie in Oud-Schoten. Kapelaan A. J. van Leip zig was de grote animator van de musi cerende jongelui. De eerste voorzitter van „St. Caecillia" was de heer P. Schoorl en de eerste dirigent Christiaan Huijboom. Na een tiental jaren besloot de vereni ging een vak-dirigent aan te stellen, de heer S. A. Noom, die de dirigeerstok vijf entwintig jaar heeft gehanteerd en de harmonie naar tal van successen voerde. Na de laatste oorlog moest het korps een zware aderlating ondergaan doordat vele leden emigreerden. De toevloeiing van jonge krachten is momenteel nog niet zo als men graag zou £ien, maar er zfcjn. toch toekomstmogelijkheden voor het vorig jaar opgepiohte jeugdkjprps, dathalf fe bruari zijn debuut zal maken tijdens de jaarlijkse onderlinge solistenwedstrijd. De Harmonie „Euphonia" uit Overveen is, evenals trouwens „St. Caecilia", begon nen als onderafdeling van de toenmalige r.-k. Volksbond. De eerste dirigent was de heer W. Lefebre. Zinrijke vrijetijdsbesteding Een lid van „St. Bavo" dat met kennis van zaken kan spreken over beoefening van muziek als zinrijke vrijetijdsbeste ding, is de heer C. G. van der Stoop, bui ten het orkest terreinopzichter van de H.F.C. „Haarlem" en die bijna vijfendertig jaar zijn partij in de harmonie meeblaast. In 'n gedachtenwisseling over verleden en toekomst van muziekverenigingen zegt hij: „De animo onder de jeugd om in 'n tiarmo- nie of fanfare te spelen was een 40 aar terug beslist groter dan thans. De jonge lui van tegenwoordig die muzikale aanleg hebben, trekken meer naar de jazz-clubs. Daarbij komt dat ook de avondscholen voor de orkesten een grote handicap vor men. En toch kan je een muziekvereniging als de onze zien als een stuk jeugdwerk waar je je hele leven plezier van kan be leven. Dat bewijzen de brieven van oud leden, die over de hele wereld zijn ver spreid. Laatst kregen we nog een foto uit Australië gestuurd van een vroeger lid dat daar nu meespeelt in een brassband. Mensen die een instrument kunnen bespe len zijn overal welkom en het is ook meer dan een liefhebberij zonder meer." Vijftig jaar muzikant De Harmonie „St.. Bavo" telt heel wat leden die bijna een menseleven lang hun orkest trouw zijn geleven. De heer T. Koe- lemeij is meer dan vijftig jaar muzikant en nog altijd een actief bestuurslid. Veer tig jaar muzikant is de heer J. Duijneveld en ook de heer F. van Woensel zal daar niet ver meer vanaf zijn. De heren C. G. van der Stoop en A. Wolfers lopen bijna vijfendertig jaar mee, terwijl de heren P. Koelemeij, L. Staats en Chr. Dijt meer dan een kwart eeuw van de harmonie deel uitmaken. De muziekvereniging telt op het ogenblik tweeënnegentig leden. Vijf enzestig van hen zullen de „spoorpet", die jaren lang hun enige „uniform" was ver wisselen voor een complete aankleding. Hoe het nieuwe uniform er uit ziet moet echter een verrassing blijven tot de plech tige overdracht. Het bestuur van de harmonie „St. Bavo" is,.thans als volgt samengesteld: Jac. Daan voorzitter; P. Koelemeij, secretaris; J. Jorna, penningmeester; C. G. v. d. Stoop, vice-voorzitter en Th. Roozen, J. Koele meij, Th. Vriend, A. Wolfers en J. Dui- neveld, leden. Dirigent is de heer Jack Wildschut. (ANP) Op dertien oktober zal het honderd jaar geleden zijn, dat Eduard Douwes Dekker in Brussel zijn beroemde boek „Max Havelaar" voltooide. Om dit feit te herdenken heeft de Belgische „Ver- meylen-kring" woensdagavond in Brus sel een bijeenkomst gehouden, waarop prof. Garmt Stuiveling, hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam een lezing heeft gehouden over het ont staan en de betekenis van de Max Have laar. De Belgische toneelspeler Joost Noy- dens verleende zijn medewerking aan de herdenkingsbijeenkomst met het voordra gen van enkele bekende passages uit de Max Havelaar. Twee foto's uit de oude doos van de boven: „St. Caecilia" uit Oud-Schoten twee harmonie-orkesten, die zich later bij het 12Vz-jarig bestaan. Hiernaast: in "St. Bavo" zouden verenigen. Hier- de harmonievereniging „Euphonia" uit Overveen. Advertentie Hierdoor blijft het fijne aroma „gevangen" tot U er van gaat genieten. Aan de boon ruikt U weinig, maar zodra U de behaaglijke geur van versgemalen Alex Meyer's koffie opsnuift, dan weet U het: dat wordt een feestelijk kopje koffie. En... bovendien hebt U minder koffie nodig bij het zetten.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7