Wat wachtte haar in Engeland? PARKETVLOEREN Huis te koop gevraagd villa of ander groot pand middenstandswoningen Verborgen werkeloosheid in het schildersbedrijf KI. de Vries Bedrijfschap houdt enquête voor herstel van subsidieregeling ZATERDAG 10 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD —OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 17 Lagere vrijgezellenbelasting Kamercommissie wenst o.a. differentiatie naar leeftijdsgroepen Ontspoorde trein rijdt seinhuis omver Pseudo-motoragent hield vreemdeling aan Scheepvaart In zenuwslopende spanning vertrok zij naar EngelandEr moest familie van haar wonen, had zij kort geleden ontdekt. Als baby van enkele maanden had zij haar geboorteland ver laten en nu, 25 jaar later, zou zij het voor 't eerst terugzien. Wat wachtte haar aan de overkant NATIONALE VOLKSBANK VLOERENBEDRIJF UNICUM TWEE WINKELHUIZEN met bovenwoningen (Van onze Haagse redacteur) Het Bedrijfschap Schildersbedrijf heeft In zijn vrijdagmiddag onder voorzitter schap van de heer E. J. van Lent uit Heem stede gehouden vergadering in principe besloten een bedrag van vijftienduizend gulden te besteden aan een enquête welke het Bedrijfschap inzicht dient te ver schaffen in de omvang en de regionale spreiding van de zogenaamde verborgen werkloosheid in het schildersbedrijf gedu rende de wintermaanden. De heer Van Lent herinnerde eraan, dat de achtduizend werkloze schildersgezel len in de winter van 1952 de minister van Sociale Zaken destijds aanleiding gaven tot een subsidieregeling voor schilderwerk in de wintermaanden. Deze maatregel werd een doorslaand succes, maar zij werd in 1956 stopgezet, omdat de regering meende dat het met de werkloosheid wel mee viel. Het Bedrijfschap is echter van me- nine, dat op het ogenblik heel wat pa troons hun personeel tijdens de winter aanhouden, ook als er niet voldoende werk is, om niet het risico te lopen,.dat bij de hervatting van het schilderseizoen de goe- Ofschoon de commissie voor Fingnciën uit de Tweede Kamer instemt met het re geringsvoorstel de inkomsten- en loonbe lasting voor ongehuwden te verlagen, wij- zén verschillende leden op het volkomen willekeurig systeem der tarieven. Een budgetonderzoek achten zij wenselijk om een fundering te krijgen voor de juiste ver houding in de belastingdruk op gehuwden en ongehuwden. De verlaging zal daarop echter niet mogen wachten. Verschillende andere leden vragen of bij de vaststelling van het voorgestelde onge- huwdentarief wel in voldoende mate reke ning is gehouden met de solidariteits-bij- dragen in de volksverzekeringen. Ook kwam de wens naar voren enige dif ferentiatie naar leeftijdsklassen te ma ken. Een der leden wenst een bijzonder ta rief voor jeugdigen tussen 19 en 27 jaar om de spaarmogelijkheden sterk te ver groten. Enkele leden wezen op de consequentie van het nieuwe tarief, daar nu bij huwe lijk tussen twee mensen met eigen inko men de totale belasting hoger wordt, ook al wordt die getemperd door een geringe re bijdrage voor de A.O.W. Fiscale be voordeling bij ongehuwd samenwonen is een argument om de progressie te mati gen, zo menen deze leden. Een lans wordt gebroken voor degenen, die zich van huishoudelijke hulp moeten vporzien, zowel voor vrijgezellen als in de gevallen, waarin de huisvrouw zozeer bij de zaken van haar man betrokken is (klei ne winkelbedrijven bijvoorbeeld), dat zij niet voldoende zorg aan haar huishouding kan besteden. De vraag is gerezen of het verschil in druk tussen ongehuwden en ge huwden op het punt der „solidariteitsbij dragen" niet zou kunnen worden vermin derd door alle sociale verzekeringspre mies aftrekbaar te stellen van het onzuive re inkomen. Van verschillende zijden werd opge merkt, dat de grote meerderheid van ons volk het gehele tarief van de inkomsten- en loonbelasting te hoog oordeelt. Op het rangeerstation te Utrecht is van nacht een rangeertrein ontspoord en tegen een seinhuis opgereden. Het seinhuis, een gebouwtje van drie en een halve meter hoogte, stortte in. De twee rangeerders die zich in het sein huis bevonden, de 42-jarige J. van de S. en de 24-jarige C. A. P., beiden uit Utrecht, kregen een zenuwschok. Zij zijn overge bracht naar een ziekenhuis. OPSTELLING WIJK AAN ZEE. De badplaatsbewoners komen in de thuiswedstrijd tegen Velsen in de volgen de opstelling uit: v. d. Mey; Schellevis en Aardenburg; Burger, Snijders en v. d. Plas; Seysener, Scholten, Warmenhoven, De Winter en v. d. Welen. (Van onze Amsterdamse redacteur) Een motorrijder met een korte leren jek ker, een witte helm en een witte koppel hield op een invalsweg van Amsterdam een auto aan. De automobilist, een Zuid- Amerikaan, meende met een politieman te doen te hebben en stopte prompt. De „politieman" vroeg of de autorijder een hotel zocht. Maar de automobilist had reeds een hotel besproken en noemde de naam ervan. De „politieman" zei: „Dat hotel heeft een slechte reputatie". Toen de Zuid-Amerikaan erop stond naar dat ho tel te gaan, omdat hij er juist zeer gun stige inlichtingen over had ontvangen reed de motorrijder ongevraagd vooruit om de weg te wijzen. Bij het hotel aangekomen eiste hij echter vijf gulden. De toerist wei gerde uiteraard deze betaling. De „politieman" is een nieuwe vermom ming van een runner van tweederangs hotels. De politie is van zijn praktijken op de hoogte gesteld. De Amsterdamse V.V.V. heeft deze zo mer het runnerskwaad op de Haagweg de kop willen indrukken met de opening van oen „drive-in"-informatiepost. Deze opzet is volkomen geslaagd. Via deze post wer den 2700 mensen aan een hotel geholpen en zijn voorts ruim 3000 informaties ver strekt. Zodra de middelen kunnen worden gevonden zullen soortgelijke posten wor den gebouwd aan de Utrechtseweg en Gooiseweg en bij de Schellingwouderbrug. de werkkrachten verdwenen zijn. Het Be drijfschap wil nu met cijfers aantonen, dat deze „verborgen" werkloosheid in derdaad bestaat, zodat er toch nog wel aanleiding zou bestaan om de subsidiere geling te herstellen. Op het ogenblik wordt onderzocht op welke wijze de door de Stichting voor de statistiek uit te voeren enquête het best kan worden verwezen lijkt. Er zullen ongeveer duizend bedrij ven, van elke omvang en over het gehele land verspreid, worden onderzocht, waar mee een jaar gemoeid kan zijn. De begroting voor 1960, welke werd goed gekeurd, vertoont een stijging van meer dan een ton ten opzichte van de jaarreke ning over 1958. Dit vindt onder meer zijn oorzaken in een ruimer subsidiebeleid. Zo wordt de steun aan onvermogende leer lingen van de nationale schildersscholen van zes mille tot 7.500 verhoogd, wordt een bedrag van bijna twaalf mille gega randeerd aan de Applicatiecursus voor het schildersbedrijf, hetgeen nodig is om een paar elementen voor de opvoering van de produktiviteit, zoals calculatie, verbe tering van de werkmethoden en planning, beter te kunnen omschrijven. Er bleek echter een meevaller in het vat te zitten, want het ministerie van Economische Za ken was na moeizaam overleg akkoord ge gaan met een subsidie van zeventien mil le, zodat het Bedrijfschap slechts acht mil le behoef* uit te leggen. De structuurana lyse zal worden uitgevoerd door het Eco nomisch Instituut voor de Bouwnijverheid. Het Bedrijfschap van de schilders ver huist binnenkort naar een kantoorgebouw in Rijswijk, waarin verscheidene organi saties van het schildersbedrijf zullen wor den gehuisvest. Het is een beleggingsob ject van het Bedrijfspensioenfonds. De huisvestingskosten zijn geraamd op 22.000 gulden: meer dan het dubbele van wat in 1958 daarvoor werd uitgegeven. Alioth 9 350 m. n.n.w. Dakar n. Rio de Janeiro. Amsteldiep 9 te Willemstad v. Panama. Aalsdijk 10 te Singapore. Akkrumdijk 9 v. Liverpool n. Londen. Alamak 10 te Las Palmas. Alkmaar 9 v. Hamburg n. Kopenhagen. Annenkerk 9 v. Marseille n. Antwerpen. Area 9 v. Punta Cardon n. Landsend. Argos 9 v. Cavalla n. Istanbul. Adonis 10 te Port of Spain verwacht. Alca 9 v. Port Au Prince n. Jamaica. A'.hena 9 160 m. z.z.w. F. Noronha n. Las Palmas. Alpherat 9 v. Port of Spain n. Bahia. Amsteldijk 9 800 m. n.w. Azor. n. F. Everglades. Arnedijk 9 270 m. n.w. Kp. Finisterer n. Miami. Asmidiske 10 te Baltimore. Alphard 9 v. Hamburg n. Rotterdam. Appingedijk 9 720 m. w.z.w. Azoren n. Cristobal. Arkeldijk 9 330 m. z.w. Azoren n. Tripoli. Asterope 9 160 m. n.w. Azoren n. Hampton Roads Astrid Naess 9 73 m. w.n.w. Barbados n. Dakar. Axeldijk 9 v. Buenos Aires n. Santos. Amstelpark 9 220 m. z. Str. Lombok n. Fremantle Attis pass. 9 Startpoint n. La Guaira. Amerskerk 9 730 m. z.z.o. Coczeil n. Aden. Amstelkroon 9 30 m. o. Singapore n. Nagasaki. Amstelsluis 9 8 m. z. Gibraltar n. Gdynia. Alcor pass. 9 Ouessant n. Las Palmas. Abida 9 150 m. n.w. Manilla n. Yokohama. Algol 9 te Bremen. Almkerk 9 te Bremen verwacht. Andijk 9 te Nordenham v. Rotterdam. Almdijk 10 te New Orleans. Amsteldiep 10 v. Willemstad n. St. John. Bantam 10 te Ilo Ilo. Bengkalis 9 v. Belawan n. Djibouti. Bali 10 te Port Swettenham. Banggai 9 v. Calcutta n. Penang. Batu 9 230 m. z o. Socotra n. Suez. Bawean 10 te Genua verwacht. Bengalen 9 v. Penang n. Colombo. Borneo 9 te Port Swettenham verwacht. Bonita 9 te New York v. Charleston. Boskoop 9 te Antwerpen. Beninkust 9 te Amsterdam. Caltex Arnhem pass. 9 Perim n. Suez. Caltex Nederland 9 v. Antwerpen n. Gothenburg Casamance 9 te Teneriffe. Celebes 9 v. Rijeka n. Napels. Ceronia 9 v Bangkok n. Singapore. Cistula 9 v. Djakarta n. Balikpapan. Cleodora 9 te Singapore. Caltex Delft 9 v. Mombasa n.-Port Louis. Camitia 9 te Curasao. Crania 9 v. Curacao n. Rotterdam. Caltex Pernis 9 31 m. z.o. Little Quoin n. Abadan. Cinulia 9 v. Liverpool n. Curasao Caltex Eindhoven 9 20 m. n.o. Algiers n. Pernis. Caltex Rotterdam 9 24 m. z. Wight n. Rotterdam. Coolsingel 12 te Rotterdam verwacht. Calt. Gorinchem 9 in Kielerkan. v. Kopenhagen. Corilla 9 150 m. n.w. Penang n. Pladju. Cradle of Liberty 9 800 m. z.w. Azoren n. P. Said. Caltex Utrecht pass. 9 Bizerta n. Port Said. Caltex Rotterdam 10 et Rotterdam. Castor 9 v. Amsterdam n. Levant. Carrillo 9 20 0m. z.w. Havana n. New York. Cities Service Valley Forge 9 860 m. z. Kp. Verd. eilanden naar Philadelphia. Concepcion 8 60 m. n.o. Kp. Frio n. Paranagua. Doris 9 te Hamburg verwacht v. Rotterdam. Dinteldijk 9 80 m. n.o. Mona eil. n. Londen. Drente 9 te Middlesboro. De Eerens 10 te Zanzibar. Kernland 10 et Bahia verwacht. Ena 9 360 m. n. Guayaquil n. Guayaquil. Esso Nederland 9 dw. Kp. Villano n. Port Said. Eenhoorn 9 70 m. n.n.w. Lissabon n. Rotterdam. Ena 11 te Durban verwacht. Esso Rotterdam 9 12 m. z.w. Beachyhd. n. Sidon. Friesland 9 400 m. n.w. Fortaleza n. Kaapstad. Friesland SSM 11 te Rotterdam verwacht. Graveland 9 te Paranagua verwacht v. Itajai. Gaasterkerk 9 v. Kobe n. Yokohama. Grootekerk 11 te Djibouti verwacht. Hersilia 9 480 m. n.o. Fayal n. St. Thomas. Houtman 9 700 m. o. Seychellen n. Zanzibar. Hoogkerk 9 200 m. o. Guardaful n. Aden. Helena 9 330 m. n.w. Finisterre n. Amsterdam. Helicon 8 v. Georgetown n. Tampa. Hera 8 v. Grenada. 9 te St. Vincent. Java 9 145 m. z.o. Gavdo n. Halifax. Officiële Publikatie KINDERBIJSLAG VOOR PERSONEN DIE IN HET GENOT ZIJN VAN OUDERDOMS PENSIOEN KRACHTENS DE ALGEMENE OUDERDOMSWET Degenen, die in het genot zijn van een ouder domspensioen krachtens de Algemene Ouder- lomswet kunnen vanaf heden bij de Raden van Arbeid kinderbijslag ingevolge de Kin- bijslagwet voor rentetrekkers aanvragen voor hun eigen-, stief- en pleegkinderen, die op 1 oktober 1959 jonger zijn dan 16 jaar. Met kinderen jonger dan 16 jaar worden gelijk gesteld kinderen van 16 jaar of ouder, doch jonger dan 27 jaar, die uitsluitend of in belangrijke mate voor rekening van de ge pensioneerde worden onderhouden en a. wier voor werkzaamheden beschikbare tijd grotendeels in beslag wordt genomen door of in verband met het volgen van onderwijs of van een beroepsopleiding; b. die tengevolge van ziekte of gebreken vermoedelijk in het eerstkomende jaar buiten staat zullen zijn werkzaamheden van enige betekenis te verrichten. De gepensioneerden, die reeds kinderbijslag krachtens de Kinderbijslagwet voor loon arbeiders ontvangen van een Bedrijfsvereni ging dienen toch een aanvraag als hiervoor bedoeld in te dienen. De gepensioneerden, die naast hun pensioen krachtens de Algemene Ouderdomswet tevens in het genot zijn van een rente krachtens de Invaliditeitswet en voor hun kinderen reeds kindertoeslag ontvangen van de Sociale Ver zekeringsbank, behoeven voor deze kinderen echter niet opnieuw kinderbijslag aan te vragen. Japara 10 te Rotterdam. Jason 9 v. Port Au Prince te Petitgoave verw. Karakorum 9 v. Biak n. Bangkok. Kelletia 10 te Larnaka verwacht v. Iskenderun. Koratia 10 te Geelong. Kermia 10 te Stanlow. Kloosterdijk 9 v. Havana n. Vera Cruz. Kabylia 9 450 m. w.n.w. Finisterre n. Stanlow. Katelysia 9 380 m. z.o. Abadan n. Abadan. Korovina 9 80 m. w. Kp. St. Vine. n. Las Palmas. Kosicia 9 300 m. z.w. Terceira n. Curasao. Kylix 9 24 m. w. Casquets n. Pernis. Keizerswaard 9 240 m. o.z.o. Trinidad n. Curasao. Korenia 9 450 m. n.n.w. Fortaleza n. Santos. Kermia 10 te Stanlow. Kertosono 9 420 m. z.w. Bermuda n. Houston. Koningswaard 9 150 m. n. Amazone n. B. Aires. Kabylia 12 in de Mersey verwacht. Kaiinga 11 te Baltimore verwacht. Kellia 13 te Aden verwacht. Korovina 11 te Las Palmas verwacht. Kryptos 11 te Fao verwacht. Kylix 10 bij Hoek van Holland verwacht. Kopionella 9 120 m. z.w. Southampton n. Hamble. Koratia 10 te Geelong verwacht v. Ummsaid. Karimata 9 v. Antwerpen n. Hamburg. Karsik 9 10 m. z. Madagascar n. Durban. Kamperdijk 9 te Hamburg. Kellia 9 260 m. w. Minicoy n. Thameshaven. Kerkedijk 9 550 m. w. Scillys n. New York. Lawak 10 te Mombasa. Leto 10 v. Aden n. Suez. Loppersum 9 v. Antwerpen n. Hamilton. Lissekerk 9 40 m. w.n.w. Gibraltar n. Port Said. Larenberg 9 v. Monrovia n. Abidjan. Langkoeas 9 215 m. z. Azoren n. Genua. Lekhaven 9 150 m. n.o. Kp. Verd. eil. n. L. Palm. Leto 9 v. Aden n. Suez. Lib. Bell 9 750 m. z.w. Kp. Verd. eil. n Ph.delph. L. Vrouwekerk 8 60 m. n.o. Syracuse n. Pt. Said. Loppersum 9 v. Astwerpen n. Hamilton. Merwede 9 te Tiko. Malea 9 op Musi-rivier n. Pladju. Mississippilloyd 9 v. Bombay n. Madras. Merseylloyd 11 te Penang verwacht. Minos 11 te Kotka verwacht. Muiderkerk 10 te Calcutta. Maas 9 90 m. w.n.w. Oran n. Algiers. Meerkerk 9 200 m. n.w. Perim n. Aden. Meliskerk 9 125 m. z.w. Karachi n. Aden. Mijdrecht 9 220 m. z.w. Lissabon n. Paulsboro. Maas 10 te Algiers. Merwelloyd 9 180 m. o.z.o. Malta n. Port Said. Mitra 9 570 m. w. Kp. Finisterer n. Curacao. Merak N 9 90 ra. z.w. Villano n. Antwerpen. Munttoren 9 70 m. o. Okinawa n. Kawasaki. Maasdam 9 v. Rotterdam n. New York. Mohamed Reza Shah 9 te Isle of Grain v. Antw. Noordwijk 9 250 m. z.z.w. L. Palmas n. L. Palmas. Neder-Elbe 9 te Napels. Naess Lion 9 v. Napels n. Port Said. Nieuw Amsterdam 9 v. Curacao n. Pt. Au Prince. Noordwijk 10 te Las Palmas. Naess Tiger 9 184 m. n. Port Sudan n. B. Mashur. Naess Lion 9 v. Napels n. Port Said. Nias 8 rede Salaverry. Ossendrecht 9 215 m. w.n.w. Luanda n. Mobile. Ouwerkerk 9 500 m. n.w. Kaapstad n. Kaapstad. Oranjestad 9 v. Amsterdam n. West-Indië. Or. Nassau 9 240 m. w. K. St. Vine. n. Plymouth. Oranjefontein 9 te Antwerpen. Orion 9 te Ceuta. Oranje 10 v. Sydney n. Melbourne. Prins Fred. Hendrik 9 v. Hamilton n. Cleveland. Folydorus 10 te Aden. P G. Thulin 9 190 m. z.z.w. Bahia n. Coquimbo. Pygmalion 9 te Tanger verwacht. Polyphemus 10 v. New York n. Kingston. Prins Alexander 9 v. Lissabon n. Montreal. Prins der Nederlanden 9 v. La Guaira n. Curacao. Prins Willem III 10 te Le Havre. Prins Alexander 9 te Lissabon n. Sevilla. Prinses Irene 9 300 m. w.n.w. Scillys n. R'dam. Pr. Will. George Fred. 9 2 m. o. Texel n. Bremen. Pendrecht 9 135 m. z.z.w. Ouesant n. Sete. I'urmerend 9 120 m. o. Bahrein n. Aden. Prins Willem II 9 480 m. w.n.w. Ccillys n. Quebec. Poseidon 9 te Aruba verwacht v. Punta Cardon. Prins Casimir 9 110 m. o. Westpoint. Pr. Will. IV 9 150 m. w.z.w. Belle Isle n. Lqnden. Rossum 9 25 m. n.o. Algiers n. Bari. Rijndam 9 440 m. o n.o. Kp. Race n. South.ton. Rotterdam 9 v. Le Havre n. Southampton. Roepat 9 te Lissabon verwacht v. Philadelphia. Sumatra 9 te Genua. Saloum 10 te Duinkerken. Scherpendrecht 9 te Teneriffe. Stad Amsterdam 9 v. Freetown n. IJmuiden. Stad Rotterdam pass. 10 Finisterre n. IJmuiden. Statue of Liberty 9 v. Marseille n. Port Said. Straat Magelhaen 9 v. Kaapstad n. Pt. Elisabeth. Stad Alkmaar 9 v. Emden n. Lulea. Stad Gouda 9 180 m. n.n.o. Finist. n. Las Palmas. Stad Maassluis 9 165 m. n.n.o. Kp. Finisterre naar Las Palmas. Stad Schiedam 9 60 m. n. Stadtlandet n. Gent. Straat Johore 9 te Melbourne verw. v. Sydney. Sunetta 9 150 m. z. Sydney n. Botanybay. Slamat 9 op rede Basrah. Solon 9 990 m. w. Finisterre n. Antwerpen. Steven 9 500 m. w. Landsend n. Hamburg. Sarangan 9 300 m. n.o. Bermuda n. New York. Schiedijk 9 365 m. w. Landsend n. Antwerpen. Senegalkust 9 rede Accra. Schelpwijk 9 80 m. o. Montevideo n. Curacao. Stad Amsterdam 9 v. Freetown n. IJmuiden. Stad Delft 9 v. Antwerpen n. Hamburg. Stad Utrecht 9 375 m. n.n.w. Bermuda n. Vlaard. Statue of Liberty 9 v. Marseille n. Port Said. Straat Magelhaen 9 v. Capetown n. Pt. Elisabeth. Schie 9 v. Eleusis n. Thessaloniki. Stad Rotterdam 9 135 m z.z.w. Finist. n. IJmuiden. Straat Madoera 9 te Melbourne verw. v. Sydney. Tawali 9 v Bremen n. Hamburg. Themis 9 80 m. z.o. Monapass. n. Mobile. Tomocyclus 9 te Portland Maine v. Pto. La Cruz. Tawali 9 te Hamburg. Tara pass. 9 Ouessant n. Rotterdam. Tamara 9 85 m. n.o. Ouessant n. Isle of Grain. Tara 9 75 m. z.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Tomocyclus 9 te Portland Maine. Tawali 9 te Hamburg v. Bremen. Teucer 9 te Surabaja v. Semarang. Tahama 9 325 m. o. Aden n. Landsend. Tjiluwah 9 v. Hongkong n. Singapore. Tomori 9 150 m. o. Ceylon n. Djibouti. Tweelingen 9 170 m. w. Freetown n. Monrovia. Vasum 9 v. Banias n. La Spezia. Vlieland pass. 9 Perim n. Suez. Van Waerwijck 9 v. Melbourne n. Newcastle. Vlist 9 v. Rotterdam n. Seven Islands. Waikelo 10 te Khorramshahr n. Basrah. Woensdrecht 9 170 m. o. Malta n. Banias. Westerdam 12 te Rotterdam verwacht. Willemstad 9 v. Paramaribo n. Port of Spain. Woltersum pass. 9 Fayal na Le Havre. Waterman 9 v. Aden n. Fremantle. Westertoren 9 160 m. w. Bizerta n. Port Said. Zaanland 9 150 m. w. Lissabon n. Santos. Zonnekerk 9 1647 m. n.w. Fremantle (bestemm.). Zeeland 10 te Port Said. Zonnewijk 9 te Toronto verwacht. SLEEPVAART Cycloop 8 140 m. w. Monrovia n. Lagos. Gele Zee 9 te Hoek van Holland. Maas 5 v. Port Said n. Perzische Golf. Noordholland 8 150 m. n.w. Jamaica n. Maracaibo. Thames 4 v. Rastanura n. Suez. Titan 9 v. Esbjerg te Den Helder. Geen zaak wordt groot zonder reclame De beste reclame Is- adverteren Het best adverteert men In dit blad De veiling van het huis en erf te Heemstede aan de Zandvoortselaan 178 op 15 oktober a.s. gaat niet door. Notaris Van Eijck. OPENBARE VERKOPING Notaris I. Jonk bericht dat perceel Voortingstraat 3, al hier, hetwelk zal worden ge veild op donderdag 15 okto ber a.s., thans ontruimd en vrij van huur kan worden aanvaard, behoudens vesti gingsvergunning. OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING Donderdag 15 oktober 1959, 2 uur n.m. in het verkoop lokaal „Notarishuis" aan de Bilderdijkstraat te Haarlem, ten overstaan van notaris M. W. Treurniet 1. Woonhuis, schuur, erf en afzonderlijk opgaande bo venwoning aan de Berck- heijdestraat 31 zwart en rood te Haarlem, groot 1.45 are. Huur benedenwoning: 9.25 per week. Bovenwoning, behoudens vestigingsvergunning leeg te aanvaarden. Lasten: 63.99 per jaar. 2. Woonhuis, schuur, erf en afzonderlijk opgaande bo. venwoning aan de Berck- heijdestraat 33 zwart en rood te Haarlem, groot 1.20 are. Huur benedenwoning: 8.90 per week. Huur bovenwoning: 9.25 per week. Huur berghok: 1.80 per maand. Lasten: 63.42 per jaar. Bezichtiging dinsdag en don derdag van 2-4 uur. Afzonderlijk en gecombi neerd. Betaling vóór of op 26 no vember 1959. Inl. bij genoemde notaris Nieuwe Gracht 84, Haarlem, Telef. 17532. VEILING WEGENS STERFGEVAL Notaris A. W. Voors te Heemstede, zal op donder dag 15 oktober a.s., nam. na 2 uur in het Notarishuis aan de Bilderdijkstraat te Haar. tem, VEILEN: Het woonhuis met erf a. d. Rozenpriëelstraat 36 B te Haarlem, gr. 53 ca. Verhuurd voor 5.p. w. aan een der erfgena men, in verband waar mede de huur per 1 aug 1957 niet verhoogd is. Totale lasten 26.86 p. j. Aanv. in genot van huur. na bet. uiterlijk 26 nov.' 1959 Bez. dinsdag en donderdag van 2-4 uur. Nadere inl. verstrekt de No taris, v. Merlenl. 19, Heem stede. Telef. 38247 en 34179 Pieter Kiesstraat 40 zwart en rood OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING Donderdag 15 oktober 1959 2 uur n.m. in het verkoop lokaal „Notarishuis" aan de Bilderdijkstraat te Haarlem, ten overstaan van Notaris M. W. Treurniet. Het woon. en winkelhuis, schuur, erf en tuin en af zonderlijk opgaande bo venwoning aan de Pieter Kiesstraat 40 zwart en rood te Haarlem, groot 1.40 are. Huur benedenhuis: 73.20 per maand. Huur bovenhuis: 53. Eer maand. .asten: 119.19 per jaar Betaling vóór of op 26 no vember 1959. Bezichtiging dinsdag en don derdag van 2-4 uur. Inl. bij genoemde Notaris, Nieuwe Gracht 84, Haarlem, Telef. 17532. Notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn. te Haarlem, zullen donderdag 15 okto ber 1959, n.m. 2 uur, in het Notarishuis aldaar publiek verkopen: 1. Een huis en erf te Haar lem aan de Hogerwoerd- straat la hoek Kweek tuinstraat, met uitzonde ring van de sub. 2 gemel de garage. Verhuurd voor 13.79 p. w. Lasten plm. 61.*- per jaar. 2. Een garage met onder grond te Haarlem aan de Kweektuinstraat tus sen de percelen Hoger- woerdstraat la en Kweek tuinstraat 2. Verhuurd voor 10.p. m. Lasten plm. 13.p. jaar. Een huis en erf te Haar lem aan de Kweektuin straat 6. Verhuurd voor ƒ53.12 p. m. Lasten 52.p. j. I. Een huis en erf te Haar lem aan de Kweektuin straat 20. Verhuurd voor 57.40 p. m. Lasten 55.— p. j. Een huis en erf te Haar lem aan de Voorting straat 38. Leeg te aanvaarden be houdens vest.verg. Lasten 21.60 per jaar. Bezicht. dinsdag en donder dag van 2-4 uur. Aanv. bij de betaling uiter lijk 26 nov. a.s. Inl. bij de notss. Ged. Oude Gracht 82, Telef. 13860. PANORAMA bracht het contact tot stand tussen deze Engels-Nederlandse huis vrouw en haar onbekende verwanten. LEES het ontroerende verslag van deze aangrijpende gebeurtenis, - exclusief in PANORAMA van 17 october. B^\ M Noteer mü als abonnee en stuur mij twee weken GRATIS Panorama. Daarna betaal ik per week 35 ct per kwartaal f 4.55*) NAAMs STRAAT: WOONPLAATS: HIJ A.u.b. doorstrepen wat niet wordt verlangd. In open envelop, waarop 4 ct postzegel, zenden aan Panorama, Nassaulaan 51, Haarlem. Postgiro 550100 Voor aan- en verkoop van Uw Huizen voor Taxaties van Uw on roerende goederen, voor het sluiten van Uw verzekeringen Algemeen Makelaars- en Assurantiekantoor Gasthuissingel 42, Haarlem Telef 17781 OPENBARE VERKOPING Notaris L Jonk, te Haarlem, zal op donderdag 15 oktober 1959 des nam. na 2 uur, in het Notarishuis aan de Bil derdijkstraat 1 aldaar, in het openbaar verkopen: 1. Drie Woonhuizen met er ven te Haarlem aan de Voortingstraat nos. la, 3 en 5, tezamen groot 1.81 are. Huur 7.55 p. w. p. stuk. Lasten 65.60 p. j. totaal; 2. het Pakhuis met erf al daar nummer 1, groot 0.58 are. Huur benedengedeelte 7.20 p. w., bovengedeelte vrij van huur. Lasten 22.64 p. j. Afzonderlijk en gecombi neerd. Aanvaarding bij betaling vóór of uiterlijk op 26 no vember a.s. Bezicht. di. en do. van 2 tot 4 uur. Inl. bij gen. nots. Jonk, Wil- helminastraat 61, Tel. 10459 Notarissen H. A. DE MEIJ te Amsterdam en J. P. F. MESSER te Haarlem berichten dat de OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING van de 3 woonhuizen Mozartkade 2, 3 en 4 te Heemstede, welke op 15 oktober a.s. in het Notarishuis zou worden gehouden, tot een nader aan te kondigen datum wordt uitgesteld GELDLENINGEN aan ambtenaren en vast particulier personeel, reeds vanaf f 100.- tot f 1500.-, naar draag kracht. ZONDER BORG, Belasting vrij wett. tarief. Vlug. zakelijk, dis creet. lichte aflossing. AMSTERDAM (C) - SARPHATISTRAAT 34 - TELEF. 40444 Nationale Volksbank SPECIALE OKTOBER-AANBIEDING. massief Eiken en Kambala parket Op board gelegd f 20.50 per M2. Dessin naar keuze Uit voorraad leverbaar. LINOLEUMS COLOVINYL TRAPBEKLEDING BRONSTEEWEG 48 - HEEMSTEDE Telefoon 39675 - 14039 NIEUWBOUW TE KOOP in Haarlem-Zuidwest. Bij uitstek geschikt voor slager, banketbakker o.d. Prijs f 40 000.per stuk Brieven onder nummer 1036 aan het bureau van dit blad in Heemstede of Haarlem-Zuid, bevattende 9 kamers, centr. verw., garage. Evt. genegen te ruilen tegen kleiner huis. Brieven onder no. 1031. „UNICUM" Stichting Herstellings- en Verplegingsoord thans gevestigd terrein „Kennemerduin" Herenweg 126 Heemstede vraagt te huur of te koop: met enig terrein te Haarlem of omliggende gemeente, daar het pand „Kennemerduin" binnen afzienbare tijd ontruimd zal moet worden. Aanbiedingen: Stichting „UNICUM", Herenweg 126 Heemstede. Te koop te Hillegom Maarten Trompstraat 26 Billijke koopsom Hoge hypotheek Vrije vestiging Di eet te betrekken Inl. on het werk en tel. 070 - 323032 - 390769.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 17