RANG is alleen RANG als er RANG op staat. ëlk Uitgaan in Haarlem ZWITSAL ervliet smmjuta,»,» h.iu.pji-u a na a 8 8 o o ag HOEST UW KIND...? Groeiend leerlingenstelsel nog voor verbetering vatbaar nrmnr WERK VAN ALBERT MUIS: VERBEELDEN VAN EEN IDEE Manifestatie in Den Haag van bijna dertig opleidingen vrijdag 16 oktober 1959 23 otnrn toneel muziek volksuniversiteit kinder honing siroop^ diversen tentoonstellingen Fotowedstrijd hij expositie „Floriade" te Rotterdam Doctoraal examen voor geneeskunde ingesteld Wegverkeersdag van de KNAC Pakistaanse order voor de DAF VEERTIG JAAR VAKOPLEIDINGEN Nog veel te doen Problemen Dalende interesse voor hijzonder onderwijs Relief voor omgekomen Joodse markthandelaren SLECHTHORENDEN PHILIPS Dirigistische activiteit op de vleesmarkt Rang Menthol 19 ct per rol Rang Crème de Cacao 22 ct per rol Advertentie Rang Fruit 19 ct per rol Rang Ice Mints 19 ct per rol Zaterdag 17 oktober, Stadsschouwburg, 20 uur: Het ensemble-Wim Sonneveld geeft een voorstelling van het cabaret- programma „Rim-Ram", waar onder anderen aan medewerken Conny Stuart, Wim Sonneveld, Joop Doderer en Albert Mol. Zondag 18 oktober, Stadsschouwburg, 20 uur: Nogmaals geeft het gezelschap Wim Sonneveld een voorstelling van „Rim-Ram", waaraan behalve de reeds genoemde artiesten ook Marijke Morley en Joekie van der Valk hun medewer king verlenen. „Rim-Ram" wordt tot en en met woensdag 21 oktober in de Stadsschouwburg ten tonele gebracht. Vrijdag 23 oktober, Stadsschouwburg, 14 uur: De Nederlandse Comedie geeft onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Haarlem en omstreken, een voorstelling van ..Nina", een blijspel van André Fnssin met Mary Dresselhuys, Guus Oster en Han Bentz van den Berg in de hofdrollen. V-'-'ag 23 oktober. Stadsschouwburg, uur: Onder auspiciën van de Stichting geloof en Wetenschap geeft de Neder- l-~v1.se Comedie een voorstelling van ~waalf gezworenen" van Reginald ~~<=e in de vertaling van Cees Noote- b"om. De voornaamste rollen in dit stuk worden vertolkt door Han Bentz van den P-erg, Eli Blom, Johan Fiolet en Paul Huf. Za,nrdag 24 oktober, Stadsschouwburg, 20 uur: „Geleerde dames" van Molière wordt ten tonele gebracht door de Ne derlandse Comedie onder regie van Fons Rademakers. Medewerkenden aan dit stuk zijn ondermeer Mary Dressel huys, Femke Boersma, Mien Duymaer van Twist, Petra Laseur en Paul Huf. Zondag 25 oktober, Stadsschouwburg, 20 uur: Nogmaals geeft de Nederlandse Comedie een voorstelling van „Geleerde dames", van Molière onder regie van Fons Rademakers. Zondag 18 oktober, Treslong, 19.45 uur: Het Kunstmaand-Orkest onder leiding van Anton Kersjes geeft een concert. Het programma vermeldt werken van Francesco Barsanti en Niccolo Paganini. Zondag 18 oktober. Concertgebouw, 20 u.: Het jeugdkoor „Inter Nos" geeft met 't Leverkusener kinderchor onder leiding van Wilhelm Hufen een concert. Maandag 19 oktober. Grote Kerk, 15.30 16.30 uur: Arie Peters geeft 'n beiaard bespeling. Het programma wordt op de dag van uitvoering bekend gemaakt. Dinsdag 20 oktober, aula Laurens Coster- lyceum, 19.45 uur: Voor leden van de Haarlemse Discoclub wordt een klassiek grammofoonplatenconcert gegeven. Wer ken van Mendelssohn en W. A. Mozart staan op het programma. Donderdag 22 oktober. Concertgebouw, 20 uur: Onder auspiciën van de Haar lemse politiekapel, geeft de Amsterdam se politiekapel onder leiding van de heer Johan Pinkse een concert. Vrijdag 23 oktober, Grote Kerk. 11.30 12.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Dagelijks, In 't Goede Uur, tot 25 oktober, 21—22 uur: Klassiek grammofoonplaten- concert van werken van Brahms. Maandag 19 oktober, Frans Halsmuseum, 20 uur: Dr. C. J. H. van den Broek houdt zijn laatste voordracht over „Ontstaan van het leven op aarde". Advertentie Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met Wij in het heelal, een heelal in ons, Kees Boeke. Bij Meulenhoff in Amster dam en J. Muuses in Purmerend is thans het bijzonder aardige „ruimtelijke" op voedingswerk van Kees Boeke in een prachtig verzorgde druk verschenen. De UNESCO-koerier heeft het destijds ook al volledig afgedrukt, omdat Boeke hier met zijn leerlingen spelenderwijs zowel de ma cro- als de microkosmos heeft verkend, op een manier die fundamentele beteke nis kan hebben voor de ontwikkelingsgang van een mens. Hij gaat uit van een heel eenvoudig plaatje van een meisje in een ligstoel op de binnenplaats van zijn werk plaats in Bilthoven. Daarna zet hij dit plaatje op een tienmaal kleinere schaal, waarbij een groter veld er omheen op de afbeelding komt. Die schaalverkleiningen °f „tiendesprongen," zet hij voort tot in He oneindigheid van de sterrestelsels. Ver- olgens zet hij dezelfde afbeelding op een on maal grotere schaal, waarmee men oldra in de microkosmos verzeild raakt. Ook voor de volwassene, die deze tien desprongen meemaakt, zal veel ervan nog een openbaring blijken te zijn. Om zoveel mogelijk mensen een „gevoel voor pro porties" bij te brengen zou men hier eigenlijk een pocket van moeten maken.. Dinsdag 20 oktober, Frans Halsmuseum, 20 uur: Mevrouw H. T. Klinkhamer Steketee houdt haar tweede tevens laatste voordracht over „Sexuele op voeding". Woensdag 21 oktober, Frans Halsmuseum, 20 uur: Prof. dr. C. W. Mönnich houdt houdt zijn laatste voordracht over „Het Christendom in de moderne westerse cultuur". Donderdag 22 oktober. Frans Halsmuseum, 20 uur: De heer J. P. Strijbos houdt een lezing over „Onze natuurmonumenten" met lichtbeelden. Vrijdag 23 oktober, Minerva Theater, 20 uur: Mevrouw dr. H. E. 's Jacob houdt de eerste van een serie van drie voordracht over „De macht van de Griekse kunst". Maandag 19 oktober, Brinkmann, 20 uur: Onder auspiciën van de Soefibeweging afdeling Haarlem houdt mevrouw J. S. SmitKerbert een lezing over „Drie stadia van morele evolutie". Dinsdag 20 oktober, Brinkmann, 20 uur: Voor de afdeling Haarlem en omstreken van het algemeen Nederlands verbond- Nederlands-Zuidafrikaanse vereniging houdt jhr. mr. K. E. O. von Bose een lezing over „Nederlandse vragen rond om de Zuidafrikaanse rassenproblema- tiek". Dinsdag 20 oktober, Brinkmann, 20 uur: Voor het centrum van Internationale lezingen houdt dr. C. L. Patijn een lezing. Dinsdag 20 oktober, Minerva Theater, 20 uur: In de wereldreizigersserie ver toont de heer J. P. Strijbos zijn film „Zwerven door Fins en Noors Lapland". Teylermuseum. Tekeningen uit de Hol landse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw Fossielen, mineralen. natuurkundige instrumenten 10—17 uur Bisschoppelijk Museum Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. 10—17 uur. zondagen 1317 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden Dagelijks geopend var 1017 uur. Op zon- en feestdagen van 13—17 uur. Van 1 oktober af van 10—16 uur; des zondags van 1316 uur. Cruquius-museum: Historische stoom machines en grote maquette van Neder land met waterstanden en overzicht overstromingsramp februari 1953. Ge opend op werkdagen en ook zondags van 912.30 en van 14 30—17 uur. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103): Op donderdagen geopend van 10—12.30 en van 13 30—17 uur. op zondagen van 14—17 uur In 't Goede Uur: Tot 1 november expo sitie van tekeningen van Frans Ver poorten. 10—22 uur. „Bloemenheuvel": Tot 25 oktober expo sitie van de kunstschilder G. van Duf felen. Tot 16 november Museum „Het Huis Van Looy" (ingang Kamperlaan): Jubileum tentoonstelling over het leven van Jacobus van Looy met schilderijen, pastels, tekeningen, boeken, manuscrip ten en documenten. Kunstzaal „Oud Ambacht": Expositie van schilderijen, tekeningen en aquarellen van Toon de Haas. Van 17 oktober2 november dagelijks geopend van 1117 uur, des zondags van 1317 uur. Galerie Espace: Van 17 oktober tot 8 november Grafiek-expositie van werk van Appel, Bazaine, Corneille, Dubuffet, Hartung, Heyboer, Lucebert en Miro. Dagelijks geopend van 1117 uur. Des zondags gesloten. Conny Stuart, Wim Sonneveld en Joop Doderer in „Rim-Ram". Advertentie „Zie Gods schepping Op de Internationale Tuinbouwtentoon stelling „Floriade", die van 25 maart tot en met 25 september 1960 te Rotterdam gehouden wordt, zal onder auspiciën van het convent der kerken, waarin de protes tantse kerken, de rooms-katholieke kerk, de joodse gemeente en het Leger des Heils samenwerken, een internationale fo to-expositie worden gehouden, met als thema „Zie Gods schepping". De foto's, die in een daartoe te bouwen paviljoen zullen worden getoond, zullen worden ver kregen door middel van een internationale wedstrijd voor amateurs en beroepsfoto grafen. Gevraagd wordt daarbij het the- „Zie Gods schepping" uit te beelden in al zijn facetten, zoals bijvoorbeeld: majes teit en schoonheid van de schepping, vormgeving in leven en arbeid, maar ook: misbruik en verminking van de schepping (erosie en dergelijke). Een internationale jury zal de inzendin gen beoordelen en de beste bekronen. OVER LEVEN en werken van de te Port Vendres in Frans Catalonië geves tigde Nederlandse schilder Albert Muis mocht ik al eerder schrijven in „Erbij". De Amsterdamse kunsthandel M. L. de Boer exposeert thans tot 31 oktober schil derijen en tekeningen van Muis. Deze ex poseert zijn grotendeels recente werk, re sultaten van de door mij beschreven ont wikkeling. Muis deed mij al vermoeden dat hij de laatste tijd steeds meer op de mens en in het bijzonder op de Catalaan gericht zou zijn. Deze zomer bleek mij echter dat het gebergte om Port Vendres hem nog vast in de greep had, waarbij ge zegd moet worden dat Muis zelf ook een vastere greep op zijn onderwerp kreeg. Op de Couloumates, waarvandaan men het uit zicht geniet op de vlakte van Le Roussil- lon kampeerde Muis met zijn gezin deze zomer in gezelschap van enkele herders, die daar het toezicht houden op een drie honderdtal op de berghellingen levende koebeesten en gedurende een aantal dagen ook van enige, Catalanen uit de stadjes in de naaste omgeving, die op deze top ko men feestvieren in de woeste, ongerepte natuur. Muis kent die nptuur nu als een Catalaan. De Catalanen herkennen hun land in Muis' werk. Men noemde hem „peintre de la glèbe catalane", schilder van de Catalaanse grond, of aardkluit, volgens ons woordenboek, dat dit meer omvattende woord moeilijk omschrijven kan in het Nederlands. MEN MAG HET merkwaardig noemen, dat juist een Nederlands schilder deze lof toegezwaaid mocht worden. Merkwaardig vooral is dat deze Nederlander hier zo zich zelf vond. Hij ontwikkelde kwalitei ten, die we veeleer als van Noordelijke dan van Franse aard herkennen. Muis zelf vertelde dat hij in deze natuur bomen tegenkwam zoals Ruysdael die schilderde. Sommige zijner getekende landschappen doen mij denken aan Hercules Seghers, maar dan alleen door de geest die uit bei der werk tot mij spreekt, door een atmos feer, die ik in beider werk ontmoet. En daarin schuilt dan meteen een waardering voor Muis' tekeningen, want zij reiken ver boven het motief, het onderwerp uit. Het is zelfs de vraag of de toerist niet ietwat te leurgesteld zou zijn bij een ontmoeting met dit verre van gemakkelijke landschap, dat hem wellicht door Muis' werk is gaan intrigeren. Ik sprak er al genoeg, die niet goed begrepen wat ikzelf eigenlijk aan Port Vendres vond. Het was Muis' vroege- De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft meegedeeld dat de faculteit der geneeskunde van de rijks universiteit te Leiden besloten heeft een doctoraal examen in de geneeskunde, vrije studierichting, in te stellen. Dit examen omvat de volgende vakken: a. ziektekundige ontleedkunde, bij. farma cologie, c. bijzondere ziektekunde en therapie, d. bacteriologie, virologie en serologic, e. biochemie, f. radiobiologie, g. radiologie. Donderdag 22 oktober zal in het Kur- haus te Scheveningen de zeventiende weg verkeersdag van de K.N.A.C. worden ge- houoden. De minister van Verkeer en Wa terstaat, de heer H. A. Korthals, zal een openingswoord spreken. Voor deze dag richt de K.N.A.C. in het Kurhaus tevens een tentoonstelling in van parkeerschijven, parkeermeters en ande re hulpmiddelen ter beperking van de par- keerduur. „Herder". Een schilderij in olieverf van Albert Muis re werk uit deze streek, dat me er naar toe getrokken had. Dat werk was meer aan het onderwerp gebonden en het onderwerp was veelal uit het aangename gekozen. Bijna methodisch is Muis zich in dit land gaan verdiepen om tenslotte de zelfs af werende grootsheid aan te kunnen. Be wust of onbewust heeft Muis de spannin gen, die dit land in een mens veroorzaakt, opgezocht om tot steeds meer geladen re sultaten te komen. Doet het er wat toe of aan de spanningen van een kunstwerk wat wordt toegevoegd door indrukken van buiten als in de resultaten de schilder toch boven zijn onderwerp uitkwam? Op Muis' expositie ontmoeten we de (Frans-) Cata laanse aarde en toch kan het voor ons ook een landschap van elders zijn, zelfs een gedroomd landschap, gecomponeerd uit motieven in de herinnering voortlevend en door anderen aan ons doorgegeven. Tekeningen, waarin ik die geest van Seghers proefde, zal de bezoeker mis schien op Muis' expositie in portefeuille vinden. Mogelijk ontmoet men die geest in het aan de wanden prijkende werk, dat mij, terwijl ik het toch al goed dacht te kennen, verraste door de diepe gloed der kleuren. Waar Muis naar de abstractie neigt, is die abstractie het resultaat van zijn zoeken naar de essentie wie het land kent, kan deze kunst ook als een realis tische ervaren. Het schilderij van kaart spelers in een café heb ik hem zien ma ken. Het werd niet alleen een steeds beter schilderij, maar ook nog meer de plaats, waar ik op het ogenblik vertoefde, waar ik mijn indrukken opdeed en verwerkte. MUIS' VERBLIJF op die Couloumates werd hem een bevestiging van zijn liefde tot dit land en openbaarde hem in alle hel derheid zijn schilderkunstig streven. De tentoonstelling van dat verblijf ademt door alles de laatste zomer. De hitte doet de vor men der venijnig uit de aarde stekende rotspunten trillen. Overtrekkende bewol king veroorzaakte in enkele bergland schappen een licht en boeiend clair-ob- scur. Muis' blikken dwalen over de turbu lente vormen van de aarde onder hem of hechtten zich aan planten en bomen vlak bij. Hij was op plaatsen, waar zich de ge schiedenis van Daphnis en Chloé had kun nen afspelen. Heeft de grote Franse beeld houwer Maillol, zoon van het nabij Port Vendres gelegen Banyuls. al niet de gro te overeenkomst tussen zijn land en dat de Grieken geconstateerd? Wie kennis van het tekenen en schilde ren bezit, zal Muis' grote kundigheid be wonderen en daarmee de mens kunnen volgen in zijn liefde en interesse voor de dingen om hem heen. In dit werk geen ijdel spel met vormen maar een verbeel den van een idee. Bob Buys Van Doorne's aanhangwagenfabriek en Van Doorne's automobielfabriek n.v. te Eindhoven hebben een opdracht ontvan gen van de regering van Pakistan voor de bouw van een aantal vliegtuig-tankopleg gers met trekkers. (Van onze Haagse redacteur) „We voelen het meer en meer als een anachronisme, dat het algemeen vormend en op het vak gericht onderwijs in het winterhalfjaar gedurende vier avonden in de week wordt gegeven. Jongeren in de leeftijd tussen vijftien en twintig jaar werken 48 uren per week en gaan daarbij nog tien uren naar school. Zij komen vermoeid van hun dagtaak op de lessen en kunnen, als de afstand tot de avondschool groot is, hun warme maaltijd pas aan het einde van de avond genieten. Deze jonge mensen zijn vaak zeventig uur per week in touw, zodat er geen tijd over blijft om zelfstandig iets te leren of vaklitteratuur bij te houden. Op de twee vrije avonden wordt na tuurlijk de voorkeur gegeven aan passief tijdverdrijf. Kunnen wij er niet toe komen de tienduizenden die in het leerlingenstelsel zijn opgenomen algemeen vormend en op het vak gericht onderwijs te geven gedurende een dag per week aan streekscholen voor gelijk gerichte groepen?" Deze critische geluiden ten aanzien van de praktijk van de vakopleidingen in het bedrijfsleven liet een bestuurder van het N.V.V., de heer P. de Vries, mede na mens K.A.B. en C.N.V. horen op de mani festatie „Veertig jaren bedrijfsopleiding", welke gisteren in de Haagse Houtrust- hallen door staatssecretaris mr. C. C. Stu- benrauch werd geopend. Het Centraal orgaan van de landelijke opleidingsorganen van het bedrijfsleven, dat deze manifestatie voor zijn rekening nam, bleek op een persconferentie zelf ook niet onverdeeld tevreden over de stand van zaken. Officieel vormt de omstandigheid, dat veertig jaar geleden de wet op het nijver heidsonderwijs tot stand kwam waarin de mogelijkheid tot vakopleidingen door middel van een leerlingenstelsel in de be drijven werd geopend, de aanleiding tot deze ééndaagse demonstratie van prak tisch vakonderwijs. De voorzitter van het Centraal Orgaan, jhr. mr. W. C. S. L a m a n Trip, gaf echter te verstaan, dat men nogal teleurgesteld was geweest over een paar van weinig kennis van zaken getuigende vragen welke Kamerleden ver leden jaar naar aanleiding van de on derwijsbegroting over de vakopleiding hadden gesteld en over het slechts ten dele bevredigende antwoord dat de minister daarop had gegeven. De manifestatie en demonstratie in de Houtrusthallen worden dan ook niet voor het publiek gegeven maar dienen speciaal te informatie van overheid en bedrijfsleven zelf. t Want al zijn er dan een kleine dertig op leidingen in de verschillende bedrijfstak ken, een leerlingental (verdeeld over een tweejaarlijkse opleiding) van 47.000 bij 21.000 werkgevers inclusief de grote be drijf sscholen duidt er wel op. dat de stormachtige ontwikkeling van het leer lingenstelsel van na de bevrijding daar over leidde het op een enkele uitzonde ring na een bloedarmoedig bestaan ook iri de komende jaren voor uitbreiding en verdieping vatbaar is. Dat blijkt ook wel uit een vergelijking met het aantal leer lingen op de lagere technische scholen, dat negentigduizend bedraagt. En in het bouwbedrijf bijvoorbeeld dienen de 2500 leerlingen van thans er tenminste vijfdui zend te worden, wil men in de toekomst in de bouwvakken van voldoende geschoolde arbeidskrachten verzekerd zijn. Boven dien beëindigt veertig percent der leerlin gen in het bouwbedrijf de opleiding voor tijdig. Ook in de andere opleidingen is meestal sprake van een groot verloop. Het percentage der gediplomeerden van de vakopleidingen is evenzeer voor verbete ring vatbaar: in 1958 waren het er elfdui zend. Dat het ten behoeve van de Nederland se concurrentiepositie op de internationa le markt een levensvoorwaarde is de kwa liteit van de produktie steeds meer op te voeren is algemeen bekend. Dat geldt eveneens voor het verschijnsel, dat er naast aanbod van arbeidskracht gebrek bestaat aan vakbekwame krachten, zodat er economisch niet voldoende profijt wordt getrokken van de in Nederland aanwezige arbeidskracht. Dat betekent tevens, dat de behoefte aan geschoolden ten opzichte van de ongeschoolden relatief sterk toeneemt. Bovendien is vakopleiding sociale plicht, aangezien slechts zo de arbeidende mens de kans wordt geboden zich maximaal te ontplooien. Uiteraard roept het leerlingenstelsel tal van vraagstukken op, zoals hét probleem of men de vakopleiding als afgedwongen verplichting in de collectieve arbeidsover eenkomsten moet opnemen of dat men de voorkeur aan de spontane medewerking der werkgevers moet geven. Daarnaast blijft de vakopleiding uiteraard niet zon der economische gevolgen, in de eerste plaats wat de loonvorming betreft. Op dat verband wees vanmorgen onder meer ir. H. W. van Leeuwen, voorzit ter van de Contactgroep Opvoering Pro- duktiviteit, welke 350.000 gulden in de ver betering van de outillage der leerlingen stelsels heeft gestoken. Er is immers een parallel tussen scholing, produktiviteit en loon. Nadat prof. ir. F. M. R o e t e r i n k, lid van de Onderwijsraad, enige basisge dachten had ontwikkeld omtrent de orga nisatie van de leerlingenopleiding stelde jhr. mr. Laman Trip als laatste spre ker de vruchtbare samenwerking met de overheid die de vakopleiding subsi dieert in het licht, hetgeen volgens hem te danken is aan een ruim, construc tief denkende en van idealisme bezielde in spectie. Spreker wenste, dat de nieuwe wet op het leerlingenstelsel spoedig in de geest van de ontwikkeling van deze opleidings vorm tot stand zal komen, hetgeen zeker niet betekent dat men de huidige wet niet zou waarderen omdat daarin van een voor uitziende geest werd blijk gegeven. In de grote steden is een opvallende achteruitgang van de belangstelling voor het bijzonder onderwijs. De jaren dat 75 percent van de kinderen er een bijzondere school bezocht, liggen al ver achter ons. Sinds jaar en dag is het geen 50 percent meer. Het verschil tussen bijzonder en openbaar onderwijs wordt steeds minder ernstig genomen. Deze gang van zaken hield drs. J. W. van Hulst, directeur van de Hervormde Kweekschool te Amster dam, woensdag te Zwolle voor aan de organisatie van christelijke onderwijzers en onderwijzeressen in Overijsel, die hun 25ste toogdag hielden. Het is noodzakelijk, aldus spreker, dat het christelijk onder wijs zich bezint op de oorspronkelijke doel stellingen: het samenspel tussen school en gezin. De school dient het gezin, dat pri mair de opvoedende taak heeft, te helpen. In de grote hal van de centrale markt aan de Jan van Galenstraat te Amsterdam is donderdag een reliëf onthuld ter nage dachtenis aan de Joodse oorlogsslachtof fers onder de markthandelaren tijdens de bezetting. De heer J. van der Laan, zoon van in die tijd eveneens omgekomen di recteur van de markt, de veearts dokter van der Laan, schoof onder doodse stilte der aanwezige autoriteiten en de talrijke handelaren de Amsterdamse vlag met het devies „heldhaftig, barmhartig, vastbera den" weg voor het gipsen monument van Hildo Krop op de trapwand. Het reliëf, voorstellende twee strijdbare figuren, die op de armen een gevallen mens torsen bo ven een Davidsster, zal nog in brons wor den gegoten. Het bevat een spreuk van Victor E. van Vriesland „Gedenk het leed, maar niet om stil te staan". Advertentie Weet U dat de moderne hoortoestellen en hoorbrillen niet alleen veel betere resultaten geven dan tot voor kort mo gelijk was, maar dat se bovendien véél goedkoper in het gebruik rijn? Neemt U eens een proef met een van de nieuwe hoortoestellen Wij zijn in dit fabrikaat gespecialiseerd en zullen U gaarne de volledige Philips- kollektie demonstreren. Vraagt gratis brochure bij het van ouds bekende en vertrouwde adres: horen zien KONINGSTRAAT 11 HAARLEM TEL. 16171 Met het oog op de kritieke voederposi tie waarin vele veehouderijbedrijven in het land tengevolge van de langdurige droogte zijn komen te verkeren, heeft het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees in zijn op 14 oktober jl. gehouden vergadering besloten het te verwachten ruimere aanbod van slachtvee op te van gen. Daartoe zullen de slachterijen die rund vlees van de binnenlandse produktie in koelhuizen opslaan mits aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan tot nader order uit het vleesfonds een tegemoetko ming voor de te maken onkosten ontvan gen. Het op deze wijze in voorraad te ne men vlees zal in de komende wintermaan den weer op de markt kunnen worden gebracht, in welke tijd een krapper aan bod van slachtvee wordt verwacht. Deze regeling treedt in werking met ingang van maandag 18 oktober.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 23