Grotere belangstelling voor obligaties ten koste van aandelen Volks wagenfabriek wordt spoedig ontnaast Panda en de meesterkok Grote rendementsverschillen tussen verschillende landen FIAT-MODELLEN Effecten -en Geldmarkt Wereldnieuws Hogedrukgebied verplaatst Nederlandse investeringen nemen langzaam toe Van der WERFF S HUBRECHT Demies Winterjassen VRIJDAG 16 OKTOBER 1959 GEBR. BEEKMAN Drie machinefabrieken bundelen hun verkoop Rapport studiecommissie komt pas maandag KETJEN Zestig percent der aandelen in particuliere handen De Korenschoof 6 (5%) dividend Gestegen produktie bij Zwanenberg-Organon YOUR STYLE li (Van onze financiële medewerker) Zowel op de New Yorkse beurs als ook op de Europese beurzen zün de omzetten met name wat de aandelenmarkt betreft, de laatste tijd aanmerkelijk verminderd. Alleen Londen maakte deze week een uitzondering als gevolg van de ver rassende uitslag van de verkiezingen, waardoor de conserva tieven vast in het zadel zijn komen te zitten en het gevaar voor socialistische experimenten van een nieuwe Labour- regering vooreerst uit het gezicht is verdwenen. Hoewel dit uiteraard ook op de beurzen van de andere Europese landen en ook in de Verenigde Staten voldoening heeft gewekt, zijn de andere factoren, welke sinds de laatste tijd de aandelen markten beïnvloeden, dermate blijven domineren dat van een uitgesproken betere tendentie nog niet kan worden gesproken, ook al is een verdere koersdaling uitgebleven. Het wordt eentonig over de stakingen in de Verenigde Staten te schrijven, waaraan nu door de toepassing van de Taft- Hartley-Wet een kunstmatig einde zal worden gemaakt, omdat de Amerikaanse regering in het voortduren daarvan een be dreiging ziet voor de Amerikaanse conjunctuur. Maar de be treurenswaardige strijd tussen kapitaal en arbeid in de Ver enigde Staten blijft onverminderd aan de orde en zal on getwijfeld vooreerst een belemmering blijken te zijn voor nieuwe activiteiten op de New Yorkse effectenbeurs. Een feit is dat hier en daar reeds de symptomen van een industriële verslap ping zichtbaar zijn in verkopen en produktie van tal van ondernemingen en in de vervoersontvangsten van de spoor wegen. Ook spreekt het vanzelf dat in een tijdsbestek van tachtig dagen de industriële bedrijvigheid niet weer tot het niveau van enkele maanden geleden kan worden opgevoerd, teminder zolang het gevaar voor een hernieuwde staking na afloop van de afkoelingsperiode niet is afgewend. Dat onder deze omstandigheden de belangstelling van het kapitaal voor de aandelenmarkt gering bljjft, kan niet verwonderen en zeker niet, nu door de recente stijging van de rentestand in de Ver enigde Staten en Canada, het rendement van obligaties be langrijk is gestegen en in de meeste gevallen ver boven dat van de aandelen uitgaat. Zoals wij vroeger schreven, staat de Amerikaanse schatkist voor de noodzaak kortlopend schatkistpapier met een hoog disconto uit te geven, nu langlopende leningen wegens het renteplafond van Wa percent niet mogen worden geplaatst en zo werd dan de vorige week een bedrag van S 2 miljard schatkistpapier aange boden met een looptijd van 48 maanden en tegen een rente van 5 percent. Het is echter ook nu weer gebleken dat de wal tenslotte het schip keert, want dit schat kistpapier werd door de beleggers zo aan trekkelijk gevonden dat men zijn spaar gelden, waarvoor circa 3'/2 percent rente wordt gemaakt, van de bank haalde en voor zo grote bedragen op de aangeboden notes inschreef dat in totaal S 11 miljard beschikbaar werd gesteld en de notes on middellijk na de inschrijving met 1 per cent agio werden verhandeld. De gehele obligatiemarkt onderging hiervan de gun stige invloed. Hetzelfde verschijnsel heeft men ten onzent gezien, toen in het najaar van 1957 tijdens de spanningen op de geld- en kapi taalmarkt de Bank voor Nederlandsche Gemeenten met 6 percents obligaties aan de markt kwam, gevolgd door enkele pu bliekrechtelijke lichamen en de rentevoet van verdere leningen vrij spoedig kon worden verlaagd. Rendement maatgevend Hoezeer ook de vrees voor inflatie de koersontwikkeling van aandelen en obli gaties moge beïnvloeden, het rendement herneemt toch. pa verloop van tijd weer zijn rechten en het is ook thans het hoge obligatierendement, dat in landen als de V.S., Engeland. Duitsland en Frankrijk de vraag naar aandelen heeft doen afnemen. In Engeland is het obligatierendement tot 5 percent en hoger gestegen, terwijl dat van de aandelen in doorsnee niet meer dan 3 4!/j percent bedraagt, in Duitsland be weegt het zich in de buurt van 3 percent, in Frankrijk is het voor vele aandelen zelfs niet meer dan 2 percent en in de V.S komen nog lagere rendementen voor, waarin eerst door de jongste koersdaling enige verandering is gekomen. Ten onzent is de daling niet zo spectacu- Advertentie THANS KUNNEN WIJ U DE GEHEEL VERNIEUWDE TYPE 2100 en 1800 in onze bedrijven te Haarlem en Bloemendaal tonen. AUTOMOBIELBEDRIJVEN HAARLEM Telef. 14160 BLOEMENDAAL Telef. 54601 Export zal worden opgevoerd De machinefabriek „Kennemer" te Be verwijk, de machinefabriek en constructie werkplaats Gebroeders Klinkenberg te Wormerveer en de Leidsche Apparaten- fabriek te Leiden hebben met ingang van vandaag een overkoepelende verkooporga nisatie in het leven geroepen. Het is de n.v. verkoopkantoor van Verenigde appa raten- en machinefabrieken en construc tiewerkplaatsen, kortweg de VAMAG ge noemd. Het verkoopkantoor is in Leiden geves tigd, het is opgericht met het doel de rela ties veelvuldiger en intensiever van dienst te kunnen zijn, speciaal voor projecten waarin produkten van de drie afzonder lijke bedrijven gecombineerd worden toe gepast. Elke der deelnemende bedrijven zal echter specifieke producten ook rechtstreeks blijven leveren. De samenbundeling van ervaring en produktiecapaciteit van de drie bedrijven zal de directies in staat stellen de inter nationale positie te versterken. De samenwerking zal tot gevolg heb ben, dat elk der bedrijven zich op zijn eigen gebied verder specialiseren kan. Tevens is de totale capaciteit der drie be drijven aanzienlijk groter geworden. Grote projecten kunnen daarnaast door hen ge meenschappelijk worden ontworpen en uitgevoerd. In het begin van de werkzaamheden zal de n.v. VAMAC hoofdzakelijk haar activi teiten ontplooien binnen de grenzen van ons land. Na verloop van tijd ligt het ech ter in de bedoeling zich op de export toe te leggen. De bij de Vamac aangesloten bedrijven hebben een totale personeelsbezetting van ruim vijfhonderd personen. lair geweest. Mc?r toch leert de recente becijfering van de Rotterdamsche Bank dat ultimo september het gemiddeld aan- delenrendement tot 4Vi percent is gedaald, een teruggang van Vi percent sinds het einde van juni en van 1,4 percent sinds het einde van 1958. Ultimo 1957 werd met 7,9 percent de hoogste stand bereikt en sedert is een geleidelijke daling ingetreden. Daar reeds in september een koersdaling plaats vond (het indexcijfer voor de aan delen ging van 322 ultimo augustus tot 304 ultimo september terug) zou een be rekening per einde augustus een nog lager cijfer dan percent voor de aandelen hebben opgeleverd. Het verschil tussen het rendement van de aandelen en de obli gaties is echter, zoals hierboven bleek, veel kleiner dan bijvoorbeeld in de V.S.. een omstandigheid, waarvan nog altijd een steun voor de aandelenmarkt uitgaat. De overgang van aandelen naar obligaties is daarom ten onzent veel minder groot dan ginds en het is begrijpelijk dat in de V.S., nu de stakingsmoeilijkheden de conjunc tuur bedreigen, Amerikaanse obligaties op de beleggingsmarkt nieuwe kopers vinden. Beleggingsdepots Voor belegging op korte termijn heeft de Amerikaanse geldmarkt reeds geruime tijd buitenlands kapitaal aangetrokken, zoals ook wel blijkt uit de stijging van het te goed in het buitenland van de Nederlandse particuliere banken, dat ultimo juli 662 miljoen bedroeg tegen 66 miljoen op het einde van het vorig jaar. Op lange termijn is de belegging van Nederlands kapitaal in de V.S. minder gemakkelijk, omdat op de Amsterdamse beurs slechts enkele Ameri kaanse obligaties worden verhandeld en ook nog niet de beste en rechtstreekse aankoop van Amerikaanse obligaties in New York met vrij hoge kosten gepaard gaat. Dit heeft er toe geleid dat zich ten onzent enkele beleggingsdepots hebben ge vormd, welke geheel of gedeeltelijk uit Amerikaanse obligaties bestaan en waar tegen participatiebewijzen worden afge geven, welke op de Amsterdamse beurs worden verhandeld. Zo heeft bijvoorbeeld het Dollar-Obligatie-Depot thans een be drag van bijna 11 miljoen aan Ameri kaanse en Canadese obligaties onder zich, waarvan de participatiebewijzen thans voor ruim 90G per stuk worden ver handeld, nadat in 1957 een hoogste no tering van 1012 kon worden bereikt. Ook hieruit valt dus te zien dat sinds het einde van 1957 voor de Amerikaanse obligaties een gevoelige koersdaling heeft plaats ge had. Deze koersdaling en het als gevolg daar van gestegen rendement heeft een ander beleggingsdepot, namelijk dat van de Da- bonds er toe geleid, behalve de Duitse zo genaamde Auslandbonds, welke een paar jaar geleden grote aantrekkelijkheid be zaten. maar nu allengs met voor de hou ders niet onbelangrijke koerswinsten zijn afgelost, ook andere buitenlandse (Ameri kaanse, Engelse, Canadese, Australische) obligaties in het depot op te nemen, waar van het rendement (de kapitaalwinst bij aflossing inbegrepen) van 4,7 tot 5,8 per cent varieert en waardoor het effectieve rendement voor de tegen de in het depot aanwezige obligaties afgegeven partici patiebewijzen op 5,4 percent kan worden berekend, een percentage dat niet onbe langrijk hoger is dan van de meeste Ne derlandse obligaties. Rentestand vrü stabiel Uit het bovenstaande is wel duidelijk dat er in verband met de rentestand een nauwe samenhang is tussen de koersbe- weging op de obligatie- en de aandelen markt, welke zich de laatste tijd ten gun ste van de obligatiemarkt ontwikkelt. On danks de veel hogere stand in het buiten land, valt er ten onzent in de rentestand een zekere stabiliteit te constateren. Aan de ene kant zijn de 4'/2 percents obligaties van de Bank voor Nederlandsche Gemeen ten a percent boven pari gestegen, ïan de andere kant kunnen de 4% percents obligaties van Amsterdam en Rotterdam het niet verder brengen dan tot 98 a 98^4 percent, terwijl deze obligaties als bekend buiten de beurs om door de emittenten tegen lagere koersen aan grote beleggers worden aangeboden, waardoor deze nog tot een rendement van circa 4^2 percent komen. Dat als gevolg hiervan het zicht op de ontwikkeling van de rentestand voor de particuliere belegger wordt vertroebeld, is duidelijk en algemeen vindt deze me thode van plaatsen dan ook afkeuring. In het algemeen blijft de vraag naar nieuw kapitaal in ons land tot dusver be scheiden. Bij de banken nemen de krediet opnamen van het bedrijfsleven toe, maar openbare emissies komen nog slechts spo radisch voor, terwijl de centrale overheid vooreerst niet om geld verlegen is. Het be drijfsleven volgt blijkbaar ook een voor zichtige financieringspolitiek, hoewel het tweede kwartaal van het lopende jaar een groter bedrag van bruto-investeringen aangeeft dan het eerste, met name in de vervoerssector. Een zo groot mogelijke zelffinanciering wordt in vele bedrijven nog altijd als de voordeligste en minst riskante politiek beschouwd. De staalstaking President Eisenhower is accoord gegaan met het voorstel van de door hem inge stelde commissie van drie om pas aan staande maandag in plaats van vrijdag verslag uit te brengen over de situatie betreffende de staking in de staalin dustrie De president verklaarde zich ac coord. na kort overleg met minister van Arbeid James P. Mitchell en zijn specia le raadsman David Kendall. Advertentie Opgerukt 1899 Beursbericht no 243 is verschenen Advertentie (Van onze correspondent in Bonn Tussen de regering te Bonn en die van de deelstaat Neder-Saksen is een princi piële overeenkomst tot stand gekomen over de positie van de in deze deelstaat staande Volkswagenfabriek, waarvan het bezit nog altijd omstreden was. De minister voor Staatsbezittingen, Lindrath, verklaarde dit te Bonn. Hij heeft dit akkoord bereikt met de Nedersaksische minister van Financiën, Ahrens. Volgens deze overeen komst zal de Volkswagenfabriek een naamloze vennootschap worden, waarvan de meerderbeid der aandelen (men denkt aan 60 percent) in handen van particulieren zal komen. Bonn en Neder-Saksen zullen beiden minderheidsbelangen krijgen. Beide ook zullen ze het winstaandeel besteden ten behoeve van een stichting ter bevor dering van wetenschap en techniek. Komt deze compromisoplossing er defi nitief door. dan zal daarmede zowel te gemoet gekomen zijn aan de verlangens van'Lindrath en de zijnen op het stuk van het zogenaamde reprivatiseren van staats eigendommen als van Neder-Saksen, dat steeds een vinger in de pap van de Volks wagen werk G.M.B.H. heeft willen houden. Daartegenover staat dat het proces over de positie van de oorspronkelijke spaar ders uit de Hitlertijd voor een Vqlkswagen nog altijd hangende is. Dit compromis gaat overigens gebukt onder een dreigement. In de Bondsdag verklaarde de minister-president van Neder-Saksen, de socialist Kopf. bij de behandeling van een wetsontwerp tot regeling van de rechtsverhoudingen bij de Volkswagenfabriek, dat dit bedrijf aan zijn deelstaat behoort. Hij dreigde met een aanklacht bij het Constitutionele Ge rechtshof Karsruhe als de C.D.U. haar plan om het bedrijf te reprivatiseren zon der schadevergoeding aan de eigenaar te Hoewel het verbruik van tarwebloem en meel per hoofd van de bevolking zeer ge leidelijk verder" vermindert, heeft De Korenschoof n.v. te Utrecht haar afzet niet alleen weten te handhaven, maar de laat ste twee jaren zelfs kunnen uitbreiden. Dat de bedrijfsresultaten, ondanks de on gebreidelde prijzenoorlog en de heftige concurrentie zijn verbeterd, is te danken aan het normale verloop in het tweede halfjaar 1958 en aan de ingrijpende maat regelen, die tot belangrijke besparingen hebben geleid. Het saldo exploitatiereke ning nam toe van f 204.838 tot f 299.690. De winst uit deelnemingen steeg van f 48.784 tot 76.838. Na afschrijvingen, be lastingen en overbrenging van f 110.000 uit de winst naar de vernieuwingsreserve, die daarmede gebracht wordt op f 500 000. resteert een nettowinst van (105.199 75.625). Voorgesteld wordt over het ka pitaal van 1.500.000 een dividend van 6 percent (5 percent). 18 „Mijnbeer," riep Maitre Moutarde ver ontwaardigd, „Ik heb daar beneden aan getroffen toestanden, die ten hemel schrei en. Uwe keuken is gelijk een vuilnisbelt! Uwe geblutste pannen zijn aangevreten door roest.' Maar het ergste is uw menu. Spek en bonen.bonen en spek.Dit is een gruwel voor het gevoelig kunstenaars gemoed. Ik hoop. dat ge zulks zult begrij pen". Het was uit het ondoorgrondelijke gezicht van de bootsman moeilijk op te kennelijk ernstige moeilijkheden met zijn ademhaling. Zijn hortend gesnuif werd met de seconde luider en luider. „Mijnheer," riep de kok op hoge toon. „ik eis van u on middellijke maatregelen, opdat ik zonder uitstel aan het werk kan gaan!" Wel, Mait re Moutarde kreeg zijn zin. De bootsman wierp hem en Panda met een forse armbe weging naar beneden en loeide: „Alsje blieft.daar dan! Aan het werk... en zonder uitstel!" De kok belandde op de kombuisvloer met een kletsende slag. Hij maken, of hij het wel begreep. Wel had hij keek Panda duizelig en met knipperende ogen aan en sprak toen: „Kleine knaap, deze goede man heeft gelijk!" „O ja?" kreunde Panda beduusd. „Hij heeft me overtuigd," knikte de kok. „We moeten aan het werk zonder uitstel. Ook van spek en bonen kan men een kunstwerk schep pen, wanneer men maar over talent be schikt. Kom, aan de arbeid. Reeds gloeit mij de borst van geestdrift!" „Bij mij is het meer mijn zitvlak, dat gloeit," merkte Panda op, maar de kok scheen dit geen be zwaar te vinden. Hij begon tenminste ijve rig orders te geven. geven, dat wil zeggen aan Neder-Saksen, zou doorzetten. Maar men kreeg toch de indruk, dat Neder-Saksen akkoord zal gaan met een aandeel van circa 25 per cent van het totale kapitaal van de nieuwe n.v., hoewel Kopf er op bleef staan dat de onderneming te Wolfsburg een stich ting moet worden, waarvan de winst ten goede moet komen aan wetenschap en techniek. las «v Rfc De algemene gang van zaken bij het Zwammberg-Organon-concern is overeen komstig de verwachtingen, uitgesproken in het jaarverslag, bevredigend. De in de eerste maanden van 1959 bij de geconsoli deerde maatschappijen gesignaleerde stij ging van de omzet aan derden heeft zich voortgezet. Met deze hogere omzet ging een stijging van de produktie gepaard, waardoor de bezetting van de fabricage- afdelingen gunstig was. De geconsolideer de winst per einde augustus was hoger dan in de overeenkomstige periode van 1958. De liquiditeitspositie kon op een bevre digend niveau worden gehandhaafd. Voor de resterende maanden van het boekjaar verwacht de directie geen noemenswaar dige wijzigingen in de boven geschetste ontwikkeling. Advertentie ENORME KEUZE in: VELOURS MOHAIR etc. v.a. 49.50 Kleine Hontstr. 2 A. Ie zaak v.a. Anegang (Crediet-service mogelijk) Zegel. De Russische posterijen hebben een postzegel uitgegeven ter gelegen heid van de lancering van de maanra- ket Loenik III. Vulkaan. De inwoners van de Poolse stad Lublin hebben vijftien jaar op een vul kaan geleefd. Bij funderingswerk zaamheden in het centrum van de stad zijn een groot aantal kisten gevonden met explosieve stoffen, die daar door de Duitsers in 1944 waren verborgen met de bedoeling de stad in de liteht te laten vliegen. Klacht. Jemen heeft bij de Veiligheids raad een klacht ingediend over „nieu we Britse agressie", waarbij verschei dene Jemeniten werden gedood. Verder wordt gesproken van schendingen van het Jemenitische luchtruim door Brit se vliegtuigen. Boycot. De regering van Oeganda heeft een wetsontwerp gepubliceerd dat voorziet in de mogelijkheid van het opleggen van gevangenisstraffen tot zes maanden aan mensen die openlijk aanmoedigen tot het boycotten van niet-Afrikaanse goederen. De boycot die een ernstige inkomstenderving voor de regering veroorzaakt, is ge organiseerd wegens het uitblijven van zelfbestuur voor het protectoraat. Verdacht. Een rechtbank in de Hongaar se stad Zalaegerszeg heeft negen Hon garen uit Gellenhaz, die werden ver dacht van moorden op Russische sol daten, dezer dagen gevonnist. Twee verdachten kregen levenslang, twee werden tot twaalf jaar, een tot vijftien jaar, twee tot elf jaar, een tot tien jaar en een tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. Protest. De Oostenrijkse studentenfede ratie heeft zijn leden opdracht gegeven op 19 en 20 oktober alle colleges te boyeptten, als protest tegen de weige ring van de regering om meer geld be schikbaar te stellen voor culturele en pedagogische doeleinden. In Graz zul len de studenten een protestbetoging houden. Alles veilig. Ofschoon in Venezuela nog wordt gezocht naar Nestor Prato, de rechterhand van ex-president Jimenez, is het gevaar voor een staatsgreep in de republiek geweken, aldus meldt Reu ter. In Caracas heeft de politie woens dag vier uur lang een vuurgevecht ge had met sluipschutters die zich op het dak van een zeven verdiepingen tel lend gebouw hadden verschanst. Geheimzinnig. Stefan Bandera, de vijftig jarige leider van de organisatie van Oekrainse vluchtelingen in West-Euro pa en oprichter van een Oekrainse na tionalistische partij, heeft donderdag op mysterieuze wijze de dood gevon den. Men vond hem zwaar gewond onder aan de trap in zijn woning. Hij stierf kort na aankomst in het zieken huis. Oekrainse emigranten vertelden de politie dat Bandera's leven voort durend werd bedreigd. Droogte. Door de lage stand van de Do- nau is het verkeer tussen Regensburg en Wenen gestaakt Ook het scheep vaartverkeer op de Oder tussen Oost- Duitsland en Polen is tot stilstand ge komen. De Weichsel staat op het laag ste peil sinds honderd jaar. Een pa pier-' en cellulosefabriek te Halden (Noorwegen) heeft een turbinetank schip gecharterd voor het leveren van een aanvullende hoeveelheid elektrici teit Paradijs. Leden van de marinepolitie van Hongkong hebben drie mannen in een boot aangetroffen die op weg waren naar „een paradijs" in de Stille Zuid zee. Het trio twee Duitsers en een Zweed weigerde in te gaan op een aanbod tot hulpverlening. Zij zetten koers naar de Philippijnen met vol doende voedsel en water voor twintig dagen aan boord. Ontruimd. In de buitenwijken van Milaan is vanochtend vroeg een flatgebouw van negen verdiepingen ontruimd dat dreigde in te storten. In nog geen veer tig minuten hadden de 54 gezinnen hun woningen verlaten. Honderden po litiemannen en brandweerlieden spoed den zich naar het gebouw toen bekend werd dat het op instorten stond. Ongeloof. Een schilder heeft donderdag de koperen beplating van de St. Augus- tinus kerkspits in Warschau met mat te verf bestreken om een eind te ma ken aan de „verschijningen" van Ma ria. Het is niet bekend wie opdracht heeft gegeven de torenspits te schilde ren. de kerkelijke autoriteiten of de re gering. Van kerkelijke zijde in Polen gelooft men niet aan de „verschij ning". Het K.N.M.I. deelt mede: De afgelopen nacht daalden de tempe raturen in de droge continentale lucht plaatselijk tot het vriespunt. De aanvoer van deze droge lucht uit Duitsland heeft nog steeds plaats. Het hogedrukgebied boven Europa is in tussen naar het Oosten getrokken en het centrum ligt bij Roemenië. Op de oceaan treden nu luchtdrukdalin gen op, die zich over geheel West-Europa hebben uitgebreid. Een nieuwe depressie, die van de Amerikaanse oostkust snel in de richting van de Azoren beweegt draagt ook tot deze luchtdrukdalingen bij. Op langere termijn kunnen deze van belang worden voor het weer in ons land. maar voor morgen wordt er nog geen verande ring in het heersende weertype verwacht, wel is het mogelijk, dat er later wat be wolking in de hogere niveaus binnendrijft. WEERRAPPOKTEN Zaterdag 17 oktober Zon op 7.06 uur, onder 17.44 uur. Maan op 18.19 uur, onder 7.44 uur. Maanstanden 16 oktober 16.58 uur volle maan 24 oktober 21.22 uur laatste kwartier 31 oktober 23.41 uur nieuwe maan Hoog en laag water In IJmuiden Vrijdag 16 oktober loog water 3.23 en 15.41 uur. Laag water 11.24 en 23.43 uur. Zaterdag 1/ oktober Hoog water 3.58 en 16.16 uur. Laag water 12.02 en uur. Het hoog en laag watei te Zandvoort ls 10 tot 15 minuten vroegei dan te IJmuiden Maximum-tempera turen BB *1 00 S binnen- en buitenland d Ir. 9 u p Neerslag laatste 24 uur S 4/ c<3 Den Helder onbewolkt zo 16 0 Ypenburg onbewolkt O 17 0 Vlissingen onbewolkt zo 17 0 Eelde onbewolkt ozo 17 0 De Bilt onbewolkt zo 18 0 Twente onbewolkt ozo 19 0 Eindhoven onbewolkt zo 19 0 Zd Limburg onbewolkt zzo 19 0 Helsinki zwaar bew. wnw 13 0 Stockholm geheel bew. w *11 0 Oslo mist windst 8 0 Kopenhagen zwaar bew no 13 0 Aberdeen zwaar bew zzo 16 0 Londen onbewolkt 0 18 0 Amsterdam onbewolkt ozo 17 0 Brussel onbewolkt zzo 19 0 Luxemburg onbewolkt O 18 0 Parijs licht bew. o 21 0 Bordeaux zwaar bew. ozo 22 0 Grenoble regen windst. 19 0,2 Nice onbewolkt n 20 0 Berlijn licht bew. ozo 14 0 Frankfort onbewolkt nno 17 0 Miinchen onbewolkt ozo 14 0 Zürich geheel bew windst 8 0 Genève geheel bew ono 13 0 Locarno geheel bew windst. 16 0 Wenen onbewolkt ozo 13 0 Innsbruck mist windst 17 0 Athene onbewolkt nno 19 0 Rome onbewolkt no 20 0 Ajaccio licht bew windst. 21 0 Madrid geheel bew JZO 20 9 Lissabon onbewolkt wzw 23 0

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 2