Horen en zien Dagboek van een afperser Aiphenaar Agenda voor Haarlem v Professor Doka en Robotto j brandt op gas - en kost toch maar Kort en bondig aankondigingen en nabeschouwingen Commercieel radiostation op schip op Noordzee radio televisie Grandioos slot i De radio geeft zaterdag Televisieprogramma Jager door hagel getroffen Russische critiek op V.S. Minister van Justitie: Openbaar ministerie moet critiek kunnen oefenen Route van lijn 70 wordt enigszins gewijzigd Nieuwe Indonesische zaakgelastigde Discussie over teeltrecht- uitbreiding in bloemisterij Bond van Vrije Radio handelaren opgericht DOOR PIERRE NORD STOFZUIGERS k ,j I) AG 16 OKTOBER 1959 De beste kwaliteiten van het televisie toneelspel Van donderdagavond in het KRO-programma lagen aan het einde. Dat mag men regisseur Luc van Gent noch de acteurs helemaal euvel duiden. Alejandro Casona's „Bomen sterven staande" lijdt namelijk aan een dramatisch zwakke in zet. Het duurt te lang voor het feitelijke gegeven tot ontwikkeling komt. De boom is 7.0 volgeladen, dat er eerst heel wat vruchten af moeten vallen voor de mooiste gerijpt zijn. De hoofdfiguren worden te lang in het vage gehouden; de hele opzet van de intrige vraagt alles van de aan dacht der toeschouwers, die aanvankelijk alleen verstandelijk op de proef worden gesteld voor het gevoel een woordje het dramatische woord gaat mee spreken. Van dat ogenblik af breekt de bezieling door. Dat was op het moment, dat het pseudo echtpaar Felix en Isabel ..hun grootmoeder" gaan bezoeken, daar mee twee figuren creërend, die alleen bestaan in de fantasie. Maar zij plegen een vroom bedrog, want de echte Felix is een misdadiger en om grootmoeder dc ontdekking van dat feit te besparen wordt deze komedie opgevoerd. De echte Felix komt nochtans toch. In een grandioze scène wijst zijn grootmoeder hem de deur. Daarna brengt zij nog de kracht op te doen alsof zij hem niet heeft herkend om, dankbaar voor wie probeerden haar ge lukkig te maken, te sterven. Te sterven, staande als een boom. Dit slot was ook in de t.v.-realiserine ongelooflijk mooi. Zelden hebben wij Hetty Beck zo vehement, zo sterk, zo naar het wezen geadeld gezien als in die laatste scènes. Een voortreffelijke partij. Bij zonder goed van toon, speelde Frits van Diik als haar man. Voor het pseudo echt paar had men geen betere vertolkers kun nen bedenken dan Martine Orefcoueur Carl van der Plas het gevoelige, exorea- sieve gezichtje van Martine Crefcoeur maakt haar zeer televisie- en filmgeniek. De echte Felix kwam in de persoon van Piet van der Meulen fraai gekarakteri seerd tot ons. De bijrollen bleven onwezen lijk in verschijning. Zoals gezegd kon ook regisseur Van Gent ze niet waar maken, maar hun poëtische dubbelgestalten vroe gen dan ook een minder reële sfeer dan Van Gent ze meegaf. Voor het overige overtrof hij zichzelf. Zijn keuze van close- ups en beeldwisselingen waren Drachtig op maat en zuiver. Hij groeide in het stuk naarmate het vorderde. Hij was aan het slot uitnemend. Beeldschermer HILVERSUM T. 402 m. 7.00—24.00 KKO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor rie ieugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en over denking. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Pen 1e zestig 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12 00 Middagklok - noodklok. 12.03 Promenade- ork. en sol. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 wijzer. 13 20 Dansmuz. 13.50 Voor de jeugd. 14.00 Gram. 14.20 Kunstkron. 14.50 Metropole-ork. 15.30 Voor de jeugd. 18.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportact. 17.00 Voor de jeugd. 1R.OO Lichte muziek. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Amateursnrogr. 18.45 En nu mijn geval, vragen- beantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memoran dum. 19.30 Gram. 20.20 Lichtbaken, causerie. 20.30 Mensen in nood. documentaire. 21.10 Pol. caus 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boek van de dag. 22.30 Nieuws. 2.40 Jong - oud - eeuwig. 2X55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO 10 20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de wouw 9.00 Gym voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 T''deliik uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA. 10.20 De gaande man. caus. 10.30 Gevar. progr. 11.25 Pianospel. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb-" meded 12.33 Orgelspel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 13.40 Sportact. 14.10 Voor de jeugd. 11.45 Meisjeskoor. 15.00 Streekuitz. 15.25 Gitaar spel. 15.35 Credietverlening bij overname van middenstandsbedrijven. caus. 15.50 Kamerork. en solist. 16 40 Boekbespr. 17.0 OJazz.muz. 17.30 Week- iourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19 00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Wie A zegt. moet B zeggen, caus. 19.40 De Kerk voorDor- taal. caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Hoort, wie klopt daar. kind ren. caus 20.10 Amus.progr. 21.15 Het hangt aan de muur. 21.40 De Z 69. hoorspel. 22.15 Oude gram. 22 30 Nieuws. 2.40 Soc. comm. 22.55 Muz. uit Oos tenrijk. 23.30 Dansmuziek. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Weerbericht. 12^34 Caus. 12 45 Oude melodieën. 13.00 Nieuws. 13.15 Muz- ka'eidoseoop. 14.30 Journaal. 15.00 Pianosnel. 15.15 Ork conc. 15.45 Gevar. muz. 16.15 Nieuwe gram. 1645 PianosDel. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper n., lit. kal 17.20 Gevar. muziek. 17.45 Engelse les. jofio Orgelrecital. 18.30 Voor de soldatpn. 19JX) Nieuws. 19.30 Dansmuz. 20 00 Cabaret 21.00 Or- geicnel 21.15 Amus.muz. 22.00 Nieuws 22 15 Verz.- progr. 23.00 Nieuws. 23.05 Gevar. muziek. VOOR ZATERDAG VARA: 17.00—17.30 Voor de kinderen. NTS: Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Je neemt, er wat van mee 21.15 Publieke tribune, gev. progr. Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM Donderdag is bij het jagen in Middel- beers de heer W. van Gestel door een schot hagel uit het geweer van een zijner collega-jagers geraakt en daarbij ernstig gewond. Het schot trof hem in het gelaat. Zijn ogen werden zeer ernstig geraakt, zo dat voor het gezichtsvermogen van de 41- jarige jager wordt gevreesd. MOSKOU, (Reuter) Het Russische regeringsorgaan schrijft: De indruk wordt gewekt dat de Amerikaanse diplomatie in gaat tegen de geest van Camp David". De Amerikaanse UNO-afvaardiging is er op uit de tere wortels van de Amerikaans- Russischee boom, die werd geplant om de vrede door samenwerking te verzekeren, te bevriezen. De Amerikaanse diplomaten doen alsof er niets is gebeurd en zij vergiftigen het internationale klimaat door middel van het „Tibetaanse vraagstuk". Ook spelen zij ge meen spel bij het aanwijzen van nieuwe leden van de Veiligheidsraad. „Pipo de Clown" wordt weer in een nieuw avontuur gewikkeld. Zaterdag zal de eerste aflevering op het beeld scherm komen.- We zien hier Pipo, dochtertje Petra (Petra Barnard) en Mammalde (Christel Adelaar), bespio neerd door Simon D. Zemel (Guus Verstraete). Oók op geestelijkheid van Urk.... De minister van Justitie, de heer Beer man. heeft in antwoord op hem door het Tweede-Kamerlid dr. J. Meulink (A.R.) schriftelijk gestelde vragen geantwoord, dat het openbaar ministerie een redelij ke vrijheid in het uiten van critiek moet hebben. De vragen van de heer Meulink hadden betrekking op een bij de berech ting van wandaden, gepleegd door een aantal jonge Urkers, door de officier van Justitie gedane uitlating, waarin ook de geestelijkheid werd betrokken. De minister antwoordt, dat de strek king van de passage in het bewuste re quisitoir van de officier van Justitie in het arrondissement Zwolle, waarin „de gees telijkheid" op Urk werd genoemd, in de vraag niet geheel juist is weergegeven. Na de eigen verantwoordelijkheid van de verdachten voor hun daden uitdrukkelijk voorop te hebben gesteld, heeft de officier van Justitie naar zijn eigen verklaring, die door verschillende persverslagen za kelijk wordt bevestigd, opgemerkt: „Zo lang men op Urk blind blijft voor de fei ten en de ouderen en de geestelijke over heid niets doen om te komen tot een ge paste vrijetijdsbesteding, zal dit niet de laatste keer zijn, dat Urkers voor der gelijke feiten terechtstaan". De taak van het openbaar ministerie brengt mede, aldus de minister, dat het een redelijke vrijheid moet hebben ter terechtzitting al datgene naar voren te brengen, wat naar zijn oordeel kan bij dragen tot 's rechters inzicht in de ach tergronden en oorzaken van het door de verdachte gepleegde feit. In sommige ge- valllen zal de officier van Justitie het in het belang van een juiste beoordeling en verklaring der feiten nodig kunnen ach ten de houding van andere personen of categorieën van personen dan de ver dachte op enigerlei wijze in de beoorde ling te betrekken. De minister meent, dat het openbaar ministerie op dit punt in het geven van zijn visie niet mag wor den belemmerd. De secretaris van de onlangs opgerich te politieke partij, de Nederlandse Volks beweging, de heer M. Lewin, heeft teza men met de heer L. M. Ph. M. Slootmans uit Amsterdam plannen tot oprichting van een commerciëel radio-zendstation op een schip, dat ligplaats zal kiezen buiten de Ne derlandse territoriale wateren, vier mijl buiten de kust, voor het uitzenden van grammofoonmuziek. afgewisseld met re clamepraatjes. Gedacht wordt aan het uitzenden op de middengolf in de buurt van de Hilversumse golflengten. De totale kosten worden geschat op 100.000, welk bedrag volgens de heer Lewin reeds bij een is gebracht door belanghebbenden. Onderhandelingen over de aankoop van een schip en een zendinstallatie met een actieradius van 1000 km. zijn volgens hem in een vergevorderd stadium. „Er zullen alleen nog enkele juridische moeilijkhe den moeten worden overwonnen, doch we hopen het komende voorjaar te kunnen be ginnen", aldus de heer Lewin. Ook wordt de mogelijkheid onderzocht om te komen tot commerciële televisie- uitzendingen, eveneens van een schip bui ten Nederlands territorium. Men zou dan bijvoorbeeld verslagen van interlandwed strijden kunnen geven via een helikopter boven een stadion, aldus de heer Lewin. Wegens het werk aan het viaduct in de rijksweg HaarlemAlkmaar bij de Hoofd straat in Santpoort zullen de bussen van lijn 70 van de NZHVM met ingang van dinsdag 20 oktober omstreeks twaalf uur rijden via Rijksstraatweg, Hoofdstraat en Broekbergenlaan. De halte Rijksstraatweg '—Slaperdijk komt tijdelijk te vervallen. De Indonesische regering heeft tot zaak gelastigde in Nederland benoemd de heer Susanto Djojosugito. Hij is opvolger van de heer M. Maramis, de huidige zaakge lastigde, die medio november naar Dja karta zal vertrekken. Het is nog niet be kend, welke functie de heer Maramis zal krijgen. De nieuwe zaakgelastigde is thans on- derhoofd van de directie buitenlandse economische betrekkingen van het minis terie van Buitenlandse Zaken te Djakar ta. Het tijdstip van zijn aankomst in Ne derland is nog niet bekend. Op een buitengewone algemene verga dering te Utrecht heeft de vereniging „De Nederlandse Bloemisterij" uitvoerig ge discussieerd over de uitbreiding van het teeltrecht voor de bloemisterij. Er werden twee voorstellen aan de orde gesteld. De Coöperatieve Centrale West- landse Snijbloemenveiling te Honselaars- dijk had een voorstel ingediend, de teelt vergunning jaarlijks met 10 procent uit te breiden en de warme en koude kassen ge lijk te stellen. Het bestuur van de vereni ging stelde voor, het Produktschap Sierge wassen te adviseren, het teeltrecht bloe misterij met 5 procent uit te breiden en daarnaast de huidige richtlijnen voor toe kenning van gratis teeltrecht aan begin nende kwekers te handhaven. Voor het uitoefenen van het beroep van kweker heeft men in de bloemisterij onder meer een teeltvergunning nodig, die wordt verstrekt door het Produktschap voor Siergewassen. Deze vergunningen, die be trekking hebben op de oppervlakte open grond, koud glas of warm glas die men voor de kwekerij mag gebruiken, zijn be perkt, omdat men een te grote produktie en daarmee onrendabele prijzen wil voor komen. Sommige kwekers maken van hun vergunning geen gebruik en zij verkopen of verhuren die aan collega's. Bij de discussie werden, met name door leden uit Aalsmeer en omgeving, nogal wat bezwaren naar voren gebracht tegen het voorstel van de C.C.W.S. Men voerde aan, dat het geen zin heeft het teeltareaal uit te breiden, wanneer het bedrijf daar door niet meer lonend kan werken omdat de prijzen door het vergrote aanbod te ver zakken. Andere sprekers vestigden er de aandacht op, dat het wel gemakkelijk is om het areaal te vergroten, maar dat de aankoop van grond en dure kassen een eventueel noodzakelijke inkrimping prak tisch onmogelijk maken. Over het alge meen was men het er wel over eens, dat maatrege'en genomen dienen te worden die de handel in tgeltvergunningen onmo gelijk maken, of althans voorkomen, dat de prijzen daarvan te hoog oplopen. De discussie had tot gevolg, dat de C.C.W.S., om de eenheid van de vereniging niet te verstoren, haar voorstel introk, zonder dat zij echter van mening was ver anderd. Zij drong nog aan op een gericht beleid voor de komende jaren. Het be stuursvoorstel, uitbreiding van de vergun ningen met 5 percent, zal nu aan het Pro duktschap voor Siergewassen worden voorgelegd. In Nederland zijn momenteel ongeveer 10.000 bloemisterijbedrijven. Sinds 1955 zijn aan 1471 kwekers teeltvergunningen verstrekt voor een oppervlakte van in to taal 3.447.125 vierkante meter. Toen kwam de grote avond. Professor Doka had een groot aantal geleerden uitge nodigd en beloofd, dat hij een opzienbarende uitvinding zou tonen. En daar zaten ze nu, al die geleerde heren, in nieuwsgierige afwachting. Op het toneel stond een gesloten kist, waarnaar de heren keken; en toen kwam professor Doka achter de lessenaar en begon te spreken. Toen het helemaal stil was in de zaal wees hij op de kist. „Heren, ik heb u allen uitgenodigd, om u te laten zien, welk wonder ik heb uitge vonden!", begon hij. Toen vertelde'hij, hoe hij Robotto had gemaakt. 6667 Collecte voor Bejaarden. Van 19 tot en met 24 oktober wordt in de gemeente Bloemendaal een huis aan huis collecte gehouden voor de ontspanning voor de be jaarden. In Krasnapolsky in Amsterdam is opge richt de „Bond van Vrije Radiohandela ren" (B.V.B.) met als voornaamste doel een gezamenlijke actie tot het ontkomen aan de dreigende processen. Men voelde op deze vergadering voor een organisatie, die een jurist in de arm zal nemen om na mens de gezamenlijke leden een proefpro ces te voeren, waarmee men een einde wil maken aan de reeksen processen, die aan hanging zijn gemaakt over de import van radio- en t.v.-toestcllen uit Duitsland. Vijf tien leden gaven zich staande de verga dering op als lid van de bond en verklaar den zich bereid 400 te voteren voor het vormen van „een strijdkas". De heer Slootmans, de initiatiefnemer tot de bijeenkomst deelde in zijn inleiding mee. dat Duitse fabrikanten van plan zijn eigen vestigingen in Nederland te stichten. Er komt dan een einde aan de import van hun merk toestellen voor de „vrije hande laren". Deze zullen volgens de heer Sloot mans dan bij deze fabrieken hun deel van de afzet dienen op te eisen. Ze vertegen woordigen volgens hem niet minder dan 60 percent van de totale import aan t.v.- toestellen 70 miljoen gulden per jaar) uit Duitsland. Mocht de Duitse markt gro tendeels wegvallen dan ziet de heer Sloot mans ook mogelijkheden in de import van toestellen uit Oost-Duitsland en Tsjecho- slowakije, die nu nog 2 a 3 jaar ten ach ter zijn, doch deze achterstand weldra zul len inlopen. Dan zal het mogelijk zijn een t.v.-apparaat uit die landen voor circa 450 op de Nederlandse markt te brengen. Advertentie 20. Bij de aanvang van deze zaak voel ik mij ver plicht uw aandacht te vestigen op een vraag die wij, tot aan de uitspraak, steeds opnieuw dienen te stel len, namelijk: Verdiende een man als Vindon te leven? Ja, zei Lheureux, dat was zijn goed recht, zo lang een rechtbank hem niet ter dood had veroordeeld. Drommels! rien Delforge Mijnheer Beuvry, u zult hun doen geloven dat u mij zelf voor schuldig houdt. De baard van de advocaat sidderde. Maar dat heb ik toch niet gezegd! zei hij verbijs terd. Laat ik dit vooropstellen: mijn cliënt is on schuldig, hij heeft zelfs dergelijke gedachten nooit ge koesterd. U houdt dus vol dat u onschuldig bent, Delforge? vroeg Duchemin. Tamelijk dwaas. De jonge man had zijn zelfbeheersing terug. Dat houd ik zeker vol, het is namelijk de waar heid. Had deze voorlezing ten doel mij de raad te ge ven: beken nu maar. De moord op een dergelijke mis dadiger zal werkelijk niet al te zwaar worden aange rekend, dan kan ik u vertellen, dat het verloren moeite is geweest. Ik heb, behalve in musea, zelfs nog nooit een 11 mm. revolver gezien. Zoiets lag niet in onze bedoeling, zei Duchemin bedaard. Wij kunnen het ook zonder bekentenis stel len, maar voor uzelf zou het beter zijn. Wij trachten ons op de hoogte te stellen van overwegingen, drijfve ren en motieven van allen, die bij deze misdaad be trokken zijn. Vindon geeft ons hier zijn getuigenis. Hoe zonderling het mag klinken, u dient dit als een soort confrontatie met hem te beschouwen. Tot dusver heeft hij vrijwel alleen over zichzelf gesproken. Komt dit portret met de werkelijkheid overeen? Wat was Vin don voor een man? Fysiek, bedoelt u? U hebt hem zelf gezien. Of nee, veel was er toen niet meer van hem over. Wat zal ik u zeggen? Een oosterling was het. Voor mij lijken alle oosterlingen in zekere zin op elkaar. U weet heel goed dat wij dit niet bedoelen. Het gaat ons om zijn karakter. Hij bekroop je als een slak en je raakte hem even moeilijk kwijt als een bloedzuiger. Je zette hem de voordeur uit en hij kwam door het raam weer binnen. En altijd met diezelfde glimlach, die walgelijke hoffe lijkheid. Een sluw heer. Maar zo verduiveld boosaar dig en zo bekwaam in zeker opzicht, dat hij doorgaans zijn zin kreeg. Hij had een enorm aanpassingsvermo gen en wist zich zo nuttig te maken dat hij bleef waar hij in feite niet gewenst was. Overigens moet u zelf ook een dergelijke indruk van hem gekregen hebben na zijn verhaal te hebben gelezen. De enige onjuiste indruk, die dit manuscript zou kunnen wekken, is bij nader inzienMaar ach, dat is heel moeilijk onder woorden te brengen Maar het zou heel belangrijk kunnen zijn, zei Duchemin Tracht uw gedachten zuiver te formule ren. Ik zou willen zeggen, dat hij niet uitgesproken wreed leek. Ik bedoel eigenlijk: niet onnodig wreed. Daarnaast ben ik er van overtuigd, dat het een sadist was. Hij zou aanleg voor beul hebben gehad. Ik kon mij hem levendig voorstellen, terwijl hij medemensen martelde of liet martelen, terwijl hij steeds maar hof felijk bleef, niet schreeuwde en zich niet opwond als een kat die een mus verscheurt, weifelend haast. Juist dit weifelen is een van de aangename kanten van het verscheuren. Laat u niet misleiden door zijn zachtaar dige en schijnheilige stijl. Ik hoor hem spottend grin niken, waar hij goedhartig schrijft: twee aardige jongelui die ik node gestoord heb in hun jonge idylle.." Hij zou ons met genoegen tot zelfmoord hebben ge dreven. Maar hij was vermoedelijk te geslepen om zelf tot moord over te gaan? vroeg Duchemin. Afpersers moorden zelden. Alleen al om de kip die de gouden eieren legt, niet te slachten, zei Delforge verontwaardigd. Toch was Vindon een uitzondering op deze regel. Hij was een moordenaar. Ik heb een actief aandeel in het on dergronds verzet gehad en heb deel uitgemaakt van de bevrijdingstroepen. Daardoor heb ik een zesde zin tuig ontwikkeld wat levensgevaar betreft. Ik verzeker u, dat ik altijd even rilde wanneer ik wist dat Vindon achter mij stond. Dat is merkwaardig, zei Lheureux. Mij verbaast het niets, zei Duchemin. De eerste en tamelijk onvolledige gegevens, waar over wij omtrent zijn activiteit te Saigon tijdens de Japanse bezetting beschikken, lijken Delforge in het gelijk te stellen. Onwillekeurig waren zij in de gesprektoon verval len van intellectuelen onder elkaar, die een belangwek kend onderwerp ter sprake hebben gebracht. Het feit, dat een van hen moest vechten voor zijn leven, dat door de andere twee werd bedreigd, leek vergeten. Mr. Beu vry, die beledigd was blijven zwijgen nadat hij de ove rigens volmaakt juiste, indruk had gekregen, dat men zich vrolijk maakte op zijn kosten, greep de gelegenheid aan om zich te rehabiliteren. Ik zie niet in, zei hij spottend, welk belang dit alles voor ons kan hebben. Daar Vindon het slachtoffer is, laat ik graag in het midden of hij daarnaast ook een moordenaar kan zijn geweest. Het gaat er om, dat mijn cliënt dat niet is. Ik meen u dit te kunnen aantonen op grond van zijn voorbeeldig leven. Hij is geboren te Mijnheer Beuvry, al deze feiten zijn ons bekend, zei de rechter. Die indruk heb ik niet gekregen. Commissaris Du chemin die hier het verhoor lijkt te leiden, betrekt mijn cliënt in een zo beuzelachtig gesprek, dat het alleen ten doel kan hebben hem de waakzaamheid uit het oog te doen verliezen of hem in de val te laten lopen. U hebt hem een ogenblik geleden in volle ernst trachten te doen bekennen, dat hij Vindon gloeiend haatte. Duchemin werd nijdig en vergat de eerbied voor Beuvry's grijze haren: Begrijpt u niet, dat de rechter meer dan voldoen de bewijsmateriaal heeft om uw cliënt ter dood te ver oordelen? Dat hij zoveel tijd aan zijn zaak besteedt, heeft alleen ten doel na te gaan hoe zwaar eventuele verzachtende omstandigheden mogen wegen. Dit ge beurt hier, mijnheer Beuvry en anders niets. Denkt u werkelijk dat het ons aangenaam zou zijn uw cliënt het schavot op te sturen? Meneer de commissaris, ik verzoek uzei Lheureux vermanend, en het klonk als een terechtwij zing. Duchemin bond in. Mijn verontschuldiging mijnheer Beuvry. Het spijt mij dat ik kwaad werd, maar u schoof mij zulke duistere drijfveren in de schoenen.... Procureur-generaal. Mr. Hugo Pos is met ingang van 4 november benoemd tot procureur-generaal bij het hof van Jus titie in Suriname. De huidige procureur- generaal jhr. mr. Th. van den Bosch zal Suriname verlaten. Mr. Pos, Surinamer van geboorte en broer van de gevolmach tigde minister dr. R. Pos, heeft reeds jaren lang als rechter zitting in het hof van Justitie. Slaag voor eten. De Rotterdamse politierechter heeft een 30-jarige grond werker wegens mishandeling van zijn vierjarig dochtertje twee maanden gevan genisstraf opgelegd. 'sMans vrouw had, zoals gebruikelijk, haar gezin met vier kinderen verwaarloosd en er was geen avondeten. B. wond zich daarover op en in zijn driftbui sloeg hij zijn vierjarig dochtertje met de vuist in het gezicht, waardoor het kind onder meer kneuzingen aan de rechterschouder en rechter oor schelp kreeg. De raad voor de Kinderbe scherming heeft de* vier kinderen aan een tehuis te Halfweg toevertrouwd. Advertentie Nieuwe Groenmarkt 2 - Nassaustr. 5 Haarlem Telefoon 15220 Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Pre mière Indiase dansgroep. Zaterdag 20 uur: Ensemble Wim Sonneveld met „Rim-Ram". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14.30, 19 en 21.15 uur en donder dag 14.30 uur: „Man of the West", 18 jaar. Donderdag 19 en 21.15 uur: „08/15", deel I, 18 jaar. Iedere ochtend, ook zondag, 9.30, 10.30 en 11.30 uur: „Prinses Beatrix be zoekt de Verenigde Staten". Frans Halstheater: Vandaag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur, woensdag en donder dag 14, 19 en 21.15 uur: „Die Sünderin", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hoe ver tel ik het mijn dochter", 18 jaar. Zaterdag 23.30 uur: „Na 12 uur 's nachts", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met'woens dag 14 en 20 uur: „Draaikolk der driften", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Een ter- doodveroordeelde ontsnapt", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag tot en met zondag 20.15 uur: „Stella's sleutel", 18 jaar. Zaterdag 14.30 uur, zondag 14 en 16.15 uur en woensdag 14.30 uur: „Brokkenpiloten", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Anna Lucasta", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Gehei men van Oost-Afrika", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, alsmede zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „The kid from Texas", 14 jaar. Maandag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De wet der onderwereld", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Les cousins", 18 jaar. Zondag 11 uur: „De levensroman van Johann Strauss". Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met maandag 20 uur: „Les tri- cheurs", 18 jaar. Zondag 14.30 uur: „Bam- bi", alle leeftijden. Dinsdag en woensdag 20 uur: „Godin der liefde", 14 jaar. Don derdag 22 oktober 20 uur: „Dreiging", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 25 oktober dagelijks van 10 tot 17 uur, zon dags 14 tot 17 uur: Expositie van schil derijen, aquarellen en tekeningen van G. van Duffelen. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 november dagelijks (ook zondags) van 10 tot 22 uur: Expositie van tekeningen van Frans Verpoorten. Museum „Het Huis van Loov" (Kamper laan): Tot 16 november dagelijks 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Jubileumexpositie leven en werk van Jacobus van Looy. DIVERSEN Vleeshal: Zaterdag en zondag van 10 tot 22 uur: Fototentoonstelling Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Rest. Boekenroode: Lezing prof. dr. A. A van Ruler over „De waardering van het leven icomité Levensvragen). (Verder raadplege men de rubriek „Uit- (Wordt vervolgd) gaan in Haarlem" elders in dit blad).

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5