De zachtste van alle Gelderse boeren leden voor f 100 miljoen droogteschade GUP KELLER voor Reële expositie over gevolgen van kernexplosies Haarlemse Sportraad niet erg te spreken over het jaar 1958 Nieuwe congreszaal in Haarlem Voor het eerst in Nederland en bij Golden Fiction zit de zachtheid waar ze hoortin de tabak UIT STAD EN STREEK Rundveestapel is er slecht aan toe Optimistischer geluid voor toekomst ^Brieven aan de redactie DINSDAG 27 O KT O SER 1939 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 VOOR ZWARTER DRUK Ziekenhuis St. Joannes de Deo was in 1958 volbezet verlichting Delftse studentes vieren lustrum in Haarlem Mr. Vink bestuurslid van Ghr. Militair Tehuis Drie doden in het verkeer Twee aanrijdingen op westelüke randweg Nog drie kandidaten voor de titel „De zon tegemoet" Haarlems Operakoor geeft morgen een concert Twee banken opgelicht voor dertig mille Exploitant van droom schepenkrijgt milde straf Talensprijs voor J. Diederen Philips-onderscheiding Er is reeds veel gesproken en geschre ven over de gevolgen van kernexplosies, de gevaren van radio-activiteit en de dreiging van de waterstofbom. Hiroshi ma en Nagasaki zijn een begrip gewor den van immense verschrikkingen. De Engelse tentoonstelling „Mensen zonder schuilplaats" die na een tournee door verscheidene Europese landen thans voor het eerst in Nederland is en maandag middag in hotel Lior d'Or aan de Kruis weg in Haarlem werd geopend, wil een wetenschappelijk verantwoord en waar heidsgetrouw beeld van deze verschrik kingen. De expositie is in haar sobere opzet en compacte opstelling van de panelen zeer overzichtelijk en suggestief. Foto's, schema's, plattegronden en lec tuur geven een duidelijke voorlichting over deze belangrijke materie. De voor zitter van de afdeling Haarlem van de Anti-Atoombomactie, de heer G. A. de Bock, opende de tentoonstelling en hij heette hierbij welkom het Londense echtpaar Brunner dat de tournee met de tentoonstelling maakt. De heer John Brun ner is de schrijver van de in september verschenen anti-oorlogsroman „The Brink". Hij vertelde dat de tentoonstelling an derhalf jaar geleden voor het eerst is in gericht door een groep van architecten, geleerden en zoals hij het zei gewone mensen. Het succes was zo groot dat er uitnodigingen kwamen om de expositie ook buiten Engeland te houden. Onder meer waren er invitaties uit Polen en Tsjechoslowakije, maar hier is men nog niet aan toegekomen. In juli van dit jaar vertrok het echtpaar Brunner uit Londen en bezocht verscheidene Europese steden. De teksten werden in vier talen klaar ge maakt en de Brunners hadden bij hun aankomst in Haarlem de Nederlandse teksten reeds bij zich. „De mensen zien steeds meer het be lang in van het krijgen van inlichtingen over dit onderwerp", aldus de heer Brunner. „Er is geen vraagstuk belang rijk genoeg om een kernwapenoorlog te ontketenen. In de krijgskundige termino logie zegt men dat een stad is wegge vaagd. De mensen moeten er echter steeds meer van doordrongen worden dat indi viduele menselijke wezens pijn, ellende en dood worden aangedaan.". „Kan er iemand zijn die een medemens voldoende haat om de verschrikkingen van een kernwapenoorlog over hem te brengen?" zo vroeg de heer Brunner zich af. Het verheugde de heer De Bock in zijn openingswoord dat in Haarlem verschil lende organisaties hebben samengewerkt om de expositie voor te bereiden. Behal ve de Anti-Atoombomactie zijn dat het Humanstisch Verbond, de Internationale Orde van Goede Tempelieren, Kerk en Vrede. Pax Christi en de Wereldfederalis- tenbeweging Nederland. Advertentie NAAR DRUKKER ZWART KUUDUNHORN H l/o 1IHHMLNJANSBPUG TELEfOON 1220» De tentoonstelling is nog geopend van avond tot tien uur en morgen van tien tot tien uur. De toegang is vrij voor iedereen boven zestien jaar. De heer Brunner ver telde dat in andere plaatsen vele school kinderen boven deze leeftijd in klassikaal verband de expositie hebben bezocht. In Haarlem zouden de hoogste klassen van middelbare scholen van deze gelegen heid gebruik kunnen maken. Met veel voldoening ziet het ziekenhuis St. Joannes de Deo in Haarlem terug op het jaar 1958, zo blijkt uit het dezer dagen ver schenen jaarverslag. In dit jaar viel één der belangrijkste data in de geschiedenis van het Haarlemse zie kenhuis. Op 1 augustus 1958 namelijk werd de eerste fase van het totale uitbreidings plan het behandelingsgebouw, alsmede het vrouwenpaviljoen, in gebruik genomen Daarmee konden voor het eerst in de ge schiedenis van het ziekenhuis ook vrouwen worden opgenomen. Op 1 september werd de eerste paal ge heid voor de tweede fase, namelijk het ver plegershuis met leeszalen en aula. Mede in verband met de ingebruikne ming van het vrouwenpaviljoen steeg het aantal opgenomen patiënten aanzienlijk, namelijk van 2395 tot 2674. Het aantal verpleegden nam toe van 57657 tot 62509. De gemiddelde bezetting van het zieken huis was zeer hoog, namelijk 99 percent. Ook het polikliniekbezoek nam aanmer kelijk toe. Het aantal nieuwe patiënten bedroeg 7641 (in 1957: 6388) met 36027 consulten (het jaar daarvoor: 34733). Advertentie ZIJ LSTRAAT 63 - TEL. 15778 HAARLEM De Delftsche Vrouwelijke Studenten Vereeniging te Delft zal op 29, 30 en 31 ok tober haar elfde lustrum vieren. De festi viteiten beginnen donderdag met een bij eenkomst in de aula van de Technische Hogeschool, waar de presidente mej. H. J. J. de Maar een openingsrede zal uitspre ken. In aansluiting daarop zal het bestuur een receptie houden in het Stedelijk Mu seum „Het Prinsenhof". Vrijdag wordt 's avonds in de Stadsdoelen, onder regie van de heer Ed Strelitski, een opvoering gegeven van het toneelstuk „Spotgeesten" van Noel Coward. De lustrumviering wordt zaterdag besloten met een buitendag, welke in Haarlem wordt gehouden. ZIJLSTRAAT97- HAARLEM [T EL EFOON 127.2 6 In een ziekenhuis te Hengelo (O.) is de 19-jarige diensplichtig soldaat G. B. H. Ensink uit Ambt Delden (O.) overleden. De soldaat, die behoorde tot de 647ste werk- troepencompagnie van het Regiment Inten dancetroepen, was zaterdagmorgen tijdens zijn verlof onder Ambt Delden met een personenauto in een sloot terecht gekomen. Ogenschijnlijk niet al te ernstig gewond werd hij naar een ziekenhuis in Hengelo overgebracht. In de loop van gisteren verergerde zijn toestand. Vannacht is hij gestorven. Bij het oversteken van de Larenseweg in Hilversum is de 75-jarige wielrijder W. Jacobs uit Hilversum door een auto gegre pen en ernstig gewond. Hij kreeg een sche- delbasisfractuur en is later in een zieken huis overleden. In het ziekenhuis te Horst (Limburg) is op 72-jarige leeftijd overleden mevrouw Alaerds-Peeters. Zij was zondag in haar woonplaats Meelderslo door haar negen tienjarige kleindochter met een bromfiets aangereden. Aan de verwondingen die zij bij dit ongeluk opliep, is zij vannacht be zweken. Op de Westelijke Randweg in Haarlem zijn maandag twee verkeersongelukken gebeurd. Op het gedeelte dat thans Schimmelpen- ninckweg heet, botsten om vijf voor elf des morgens een bestelauto en een perso nenauto tegen elkaar. De bestuurder van de bestelauto die over de Leidsevaart in zuidelijke richting reed, zou geen voor rang hebben verleend aan de personen auto die over de Schimmelpenninckweg in westelijke richting ging. Beide wagens werden aan de voorkant zwaar bescha digd, evenals een verkeersbord. Niemand werd gewond. Om tien voor zes kwam een wielrijdster uit Aerdenhout op het kruispunt Pijlslaan- Blois van Treslongweg in botsing met een personenauto. Zij klaagde over pijn in de rug en werd naar het Diaconessenhuis ver voerd. Advertentie Provinciale damtitel De voorlaatste ronde van het toernooi om de persoonlijke damtitel van Noord holland heeft nog geen beslissing gebracht. Weliswaar wisten de deelnemers P. v. Heerde, W. de Jong en J. Metz zich te plaatsen in een kopgroep, welke niet meer kan worden ingelopen, doch in de slui tingsronde zal worden uitgemaakt, wie van deze drie de eer toekomt. P. van Heerde is nog steeds de enig on geslagen deelnemer van dit spannende toernooi. Hij wist zijn positie aanmerke lijk te verbeteren door een overwinning op zijn concurrent J. Bus. Ook dwong hij zijn clubgenoot H. Riebeek tot overgave. W. de Jong verspeelde in de dertiende ronde een punt aan Th. Tielrooy, die na een volkomen gelijkopgaande partij geen moeite had een puntenverdeling te bewer ken. M. Krijgsman, de tweede tegenstan der van De Jong, werd zwaar onder druk gezet. Een door De Jong gekozen doorstoot- variant bracht hem een snelle winst. J. Metz behoefde slechts één partij te spelen, zodat hij zich ten volle kon inzet ten. Zijn tegenstander, H. Smit, bleef na de opening met een nadeeltje zitten, het welk door Metz of uitstekende wijze werd uitgebuit om tot winst te komen. In een problematische partij behaalde J. Belien een fraaie winst door C. Wester- veld in de volgende stand enige gedwon gen zetten te geven. Wit C. Westerveld 1 dam op 10 en 4 schijven op 25, 37, 40 en 47. Zwart: J. Belien, 7 schijven op: 19, 23, 24, 27, 36, 38 en 43. Wit speelde 37—32, waar op zwart liet volgen 3641. Wit, niets ver moedende. sloeg 47x36, waarna wit achter elkaar liet volgen 2731, 2430, 1924, 4349 en wit sloeg met zijn dam naar veld 28 met winst. Een aardig probleem pje in partijstand. De overige uitslagen waren: 13de ronde: E. HolstvoogdJ. Belien 20; M. Krijgs manH. Veenstra 02; A. Grooteman N. Riebeek 20: R. BerkJ. Mekken 02. 14de ronde: A. GrootemanH. Smit 02; J. BusE. Holstvoogd 11; R. BerkTh. Tielrooy 02. Bij het ingaan van de laatste ronde, die zaterdag aanstaande in De Kroon in Am sterdam wordt gespeeld, luidt de stand: 1. en 2. P. v. Heerde en W. de Jong elk 20 uit 13, 3. J. Metz 19 uit 13, 4. J. Bus 16 uit 13, 5. H. Smit 14 uit 12. 6. en 7. A. Grooteman en Th. Tielrooy elk 14 uit 13, 8. en 9. E. Holstvoogd en C. Westerveld elk 13 uit 13, 10. J. Mekken 12 uit 12, 1. R. Berk 10 uit 13, 12. J. Belien 10 uit 14, 13. N. Riebeek 7 uit 12, 14. H. Veenstra 7 uit 12 en 15. M. Krijgsman 3 uit 13. Voor de titel eerste klasse maakt de Haarlemmer J. ter Haak een uitstekende kans. Hij won achtereenvolgens van E. Graanstra en K. Scheltius. F. Brandenburg kwam met K. Scheltus remise overeen. J. B ter Haak heeft de leiding met 7 uit 5. gevolgd door F. Brandenburg met 5 uit 4 en K. Scheltus met 6 uit 5. E. Graanstra is totaal uit vorm. Uit de vier door hem ge speelde partijen heeft hij nog geen enkel punt behaald. De gevolgen van de droogte zijn het ergst op de Midden Veluwe, de streek na bij Lievelde-Groenloo, bij Eibergen-Nee- de, bij Zelhem, een gebied rond Zeddam en meerdere kleinere kernen die verspreid liggen over Veluwe en Achterhoek. Wat de grasland-produktie betreft moet van 19.000 ha grasland op een hooioogst worden gerekend, die zestig percent is van normaal. Op het weiland was tot 1 septem ber de opbrengst 7) percent van normaal en na 1 september nihil tot 25 percent van normaal. De totale rundveestapel op onge veer 4000 bedrijven (55.000 stuks vee, waarvan ongeveer 25.000 melkkoeien) is, gezien de zeer geringe produktie, er slecht aan toe. De proef die minister Marijnen heeft ge nomen met het verstrekken van suikerbie ten aan veehouders die door de langdurige droogte met een ernstig tekort aan ruw- voeder voor hun vee te kampen hebben, is in grote lijnen geslaagd, zo deelt het minis terie van landbouw mee. De 20 miljoen kilo suikerbieten, die in de afgelopen we ken beschikbaar zijn gesteld, hebben in middels hun bestemming als veevoeder gevonden. De minister heeft nu besloten, voort te gaan met suikerbieten aan de verwerken de industrie te onttrekken en op grote schaal tegen een redelijke prijs beschik baar te stellen. De prijs van bieten is 1 37,50 per ton af laadplaats teler of fa briek, vermeerderd met vracht- en andere kosten. In beginsel komen in aanmerking veehouders in Drenet, Overijsel, Gelder land, Noord-Brabant en Limburg en in en kele zandgebieden in de overige provin cies. De districten die voor een toewijzing :n aanmerking komen, zullen nader door de provinciale voedselcommissarissen worden aangewezen. Advertentie A mateurtoneel „De zon tegemoet" is de titel van het stuk, waarmee de r.k. toneelvereniging „Heemsteeds Amateur Toneel" maandag avond in het Minerva theater het nieuwe seizoen is ingegaan. Een bijzonder opti mistisch motto dus, met de onvermijdelij ke winter in het verschiet. Het is een to neelspel ir» drie bedrijven door Maarten van Vught, alias Will van der Berg, die hiervoor een tamelijk aannemelijke intri ge heeft bedacht, al wist hij het toch weer niet geheel zonder enige traditionele ef fecten te stellen. De historie berust op de tragische wederwaardigheden van Frank Roodselaar, een in alle opzichten bekwaam en dapper vlieger, die ten ge volge van een ernstig ongeval het gezichts vermogen heeft verloren. Wel heeft men hem de overtuiging kunnen bijbrengen dat het slechts een tijdelijke blindheid betreft. De hoop op genezing geeft Frank de moed verder te leven. Hij ondervindt evenwel weinig steun van zijn verloofde Suzie, die ongevoelig genoeg is om haar gunsten ook aan Franks broer te schenken, een jonge man, wiens gedrag ook al geen bijster sympathieke indruk achterlaat. Deze ge beurtenissen leiden tot een heftig conflict tussen beide broers, waarvan een hevige ruzie het gevolg is. Daarbij wordt Frank dan op een ongekend brute manier van zijn ongeneeslijke blindheid op de hoogte gebracht, welke onthulling voor hem zulk een morele schok betekent, dat hij nu de finitief een eind aan zijn leven wil maken. Een toegewijde verpleegster weet hem ten slotte van dit voornemen af te houden. Het ligt geheel in de lijn der verwachtin gen, dat Frank aan haar zijde „de zon tegemoet" zal gaan. Een dergelijke geschiedenis wordt door het publiek nog altijd gaarne geaccepteerd vooral wanneer de spelers erin slagen een behoorlijke vertoning te verzorgen. Over het algemeen was dit bij „H.A.T." het ge val mede omdat regisseur J. J. Schelvis de spelers ervoor wist te behoeden de dra matische accenten onnodig te versterken. Hij bevorderde een natuurlijke speel- trant, die de voorstelling als geheel zeker aantrekkelijk maakte. Een andere geluk kige omstandigheid is geweest, dat de re gisseur het stuk zo prima kon bezetten. Wij zagen een uitstekend door Nico Mar tin gekarkateriseerde Frank, die van Ben van der Ham als de weinig scrupuleuze Jan in enige sterke speelscènes kranig partij ontving. Een ander geslaagd con trast werd opgebracht door An Martin en Truus Schelvis, respectievelijk als de ge voelloze Suzie van Brunswijk en de sen sitieve Berry; sympathiek geassisteerd door de toegewijde verpleegster van Bep Grotenganseij. Ook de bijrollen mochten worden gezien, vooral de hartelijke en vrij postige werkster van Corry Meijboom en de gevoelig gespeelde moederrol van mevrouw B. Wees-Weijers. De bezetting werd compleet gemaakt door een gedeci deerde majoor-vlieger van Jan van der Veldt en Jaap van Wees als de vriend, die ongewild de oorzaak van Franks onge luk is geworden. J. v. D. lYteuws fn het hort Gymvloer. B. en W. van Haarlemmer meer vragen de raad een krediet van 2.500 beschikbaar te stellen voor het veranderen van de vloerbedekking in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school in Vijfhuizen. „Op hoop van zegen". De eerste uit voeringen in dit seizoen van de toneel vereniging „Op hoop van zegen" in Zand- voort worden gehouden op woensdag 25 en donderdag 26 november in theater „Mono- pole" met het bekende toneelspel: „De hei lige vlam". De regie is wederom in handen van de heer J. G. Bisenberger. Mr. J. D. Vink uit Haarlem heeft zich beschikbaar gesteld als opvolger van de heer B. J. Thijssen te Overveen in het bestuur van de vereniging „Christelijk Tehuis voor Militairen" te Haarlem. De benoeming van mr. Vink is reeds ingegaan. De samenstelling van het bestuur van de vereniging blijft verder ongewijzigd. De heer Thijssen, wiens werk ten be hoeve van de vereniging altijd bijzonder is gewaardeerd, heeft tot zijn leedwezen voor deze functie moeten bedanken, om dat het werk hem teveel werd. Morgenavond om acht uur wordt in het Haarlemse Concertgebouw een operacon cert gegeven door het Haarlemse Opera koor onder leiding van Bep Ogterop. Medewerking verlenen de Italiaanse operatenor Ettore Babini, de sopraan Nelly van Gelder en de bas Gerard Droog. Op het programma staan onder meer het Engelenkoor uit Mefistofele van Boito, alsmede koorwerken uit Aida, La Forza des Destino en De Parelvissers. ONDERLINGE TUINLIEDEN VERENIGING Woensdag 28 oktober houdt de onder linge tuinliedenvereniging „Aerdenhout en Omstreken" in hotel ..Het Wapen van Heemstede" aan het Wilhelminaplein haar maandelijkse ledenbijeenkomst. Voor de pauze wordt de gebruikelijke agenda af gehandeld. waarbij tevens de gelegenheid weer wordt geboden voor het inzenden en bespreken van diveise produkten. Na de pauze houdt de heer W. F. de Ronde on der het motto „Een plaatje bij een praatje" een causerie over de tuinen in Wales. De schade die de Gelderse boeren gele den hebben tengevolge van de droogte loopt in de 100 miljoen gulden en zal zon der bijzondere voorzieningen niet te over winnen zijn, aldus meldt de Gelderse Maatschappij van Landbouw, in samen werking met de Aartsdiocesane boeren- en tuindersbond en de Christelijke boeren- en tuindersbond. In het algemeen wordt ge steld, dat de schade varieert van 50.- tot 800 per ha. Dit komt neer op 100 miljoen gulden voor de 300.000 ha cultuurgrond in deze provincie, waar op 1900 bedrijven de veevoederpositie alarmerend is. De Amsterdamse rechtbank heeft een 58-jarige gedetineerde Amsterdammer veroordeeld tot tien maanden met aftrek. Zij achtte bewezen, dat de verdachte de Nationale Handelsbank n.v. voor 20.000 gulden, en de Nederlandsche Handels maatschappij voor 10.000 gulden heeft op gelicht. De officier had anderhalf jaar plus voorwaardelijke beschikbaarstelling geëist, geëist. De verdachte had een der directeuren van de Nationale Handelsbank verteld dat hij voor de oorlog schepen exploiteerde, waarvan er thans vier in Oost-Duitsland zouden zijn teruggevonden. Hij had voor de revisie 10.000 gulden nodig die hij snel zou terug betalen. Op de papieren die hij toonde, werd hem 10 mille ter beschik king gesteld. Twee maanden later nam hij nog eens 10 mille op met het verhaal dat hij alle vier schepen inmiddels voor een kwart miljoen had verkocht Ter terecht zitting verklaarde hij dat hij in het geheel geen schip had verkocht De Russen wil den de vaartuigen volgens hem niet vrij geven. In juni j.l. kreeg hij 10.000 gulden kre diet van de Nederlandsche Handel Maat schappij nadat hij verteld had, chef van de B.P.M. in Suriname te zijn geweest. Ook hier deed hij een verhaal van sche pen en van een aantal rijnaken waarvan hij eigenaar zou zijn. Met dit geld wilde hij naar België uitwijken doch bij Roosen daal werd hij gearresteerd. Volgens de of ficier was verdachte op weg naar de rou lettetafel in Oostende, waar hij een deel van de eerste twintig mille reeds had ver speeld. Een perspectief-tekening van de congreszaal van de n.v. v/h Brinkmann in Haarlem, die achter het café-restaurantcomplex aan de Grote Markt zal verrijzen in de voormalige garage. De ingang van deze zaal, die plaats biedt aan circa 500 personen zal aan de Smedestraat komen te liggen. Deze zaal is geschikt voor diners, feesten, congressen en klein cabaret. Indien de vereiste vergunningen beschikbaar zijn hoopt men aan de bouw te kunnen beginnen, waarna men de zaal reeds in I960 in gebruik wil nemen. Het ontwerp van deze zaal is van het architectenbureau Fred M. Kramer te Haarlem. Uit het jaarverslag van de Haarlemse Sportraad over het jaar 1958 blijkt dat dit jaar voor de Haarlemse sportgemeen- schap beslist niet vruchtbaar genoemd kon worden. De gevolgen van de beste dingsbeperking werden ook dit jaar nog ernstig gevoeld, zodat er van realisering van bestaande plannen niet veel terecht kwam. Van een verkleining van de be hoeften kan men niet spreken. Integen deel, het tekort aan oefengelegenheden neemt door toeneming van de bevolking en de snel groeiende belangstelling van de jeugd voor de sport nog steeds toe. Grote groepen leerlingen van diverse school typen in Haarlem en in geheel Nederland zijn, aldus het jaarverslag, van elke vorm van lichamelijke ofening verstoken, ter wijl zij ook bij de sportverenigingen geen onderdak kunnen krijgen met het oog op de ingevoerde ledenstop. Het jaarverslag noemt het betreurens waardig, dat men dit moet constateren in een land, waar de leiders van de diverse geestelijke en politieke stromingen over tuigd zijn van de grote waarde van de lichamelijke opvoeding en de sport voor het opgroeiend individu. De gevolgen hiervan zullen voor de jeugd en ook voor de ouderen door het niet kun nen afreageren van overtollige energie en het niet op passende wijze kunnen vul len van de vrije tijd voor de samenleving noodlottig zijn, menen de samenstellers van het jaarverslag. Zij waarschuwen, dat de bestrijding van de gevolgen voor zover mogelijk wel eens meer geld kan vragen dan het tijdig bouwen van sport accommodaties. Deskundigen hebben reeds herhaaldelijk gewaarschuwd, maar nog steeds is, aldus het verslag, het tem po voor het treffen van noodzakelijke voorzieningen veel te traag. Na een opsomming van de activiteiten van de sportraad besluit het jaarverslag met een optimistischer geluid voor de Negenhonderdnegentien schilderstuk ken (477 van amateurs en 442 van beroeps kunstenaars) zijn ingezonden voor de Ta lensprijs 1959, die voor de derde achter eenvolgende maal is georganiseerd. Het was de eerste keer dat scheiding werd ge maakt tussen amateur- en beroepsschil ders. Een keuze uit de werken is geëxpo seerd in de rijksakademie van beeldende kunsten te Amsterdam, waar de tentoon stelling maandag in tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden werd geopend. De eerste prijs in de beroeps klasse 1500) werd toegekend aan de Amsterdamse schilder J. Diederen, de tweede prijs 500) aan de schilder H. Hierck te Voorburg. Zes eervolle vermel dingen werden toegekend, vergezeld van schildersmateriaal ter waarde van f 250 elk. In de amateurklasse werd de eerste prijs toegekend aan J. Linschoten te Den Haag en de tweede prijs aan Th. M. de Gru.vter in Helmond. Deze prijzen be staan uit schildersmateriaal ter waarde van f 300.- respectievelijk 200.-. Voorts werden zes eervolle vermeldingne ver strekt in de vorm van schildersmateriaal ter waarde van 100.- elk. toekomst. Het wijst op de in aanbouw zijn de gymnastieklokalen bij de Van Zegge- lenscholen, het Coornhertlyceum en de Louise de Colignyschool, op de komende aanleg van twee sportveldjes aan de Prins Bernhardlaan en het grote sportcomplex aan de Orionweg. De Sportraad zal voorts met klem blijven aandringen op de bouw van een zo noodzakelijke sporthal en van een zwembad aan de Planetenlaan. Wan neer bij dit laatste bad een schoolinstruc- tiebad zou komen, zouden de zwemvereni gingen ook enige verruiming van oefenge legenheid krijgen. De O.M.E. Loupart Award, een interna tionale onderscheiding voor de Philips-or- ganisatie over de gehele wereld, is toege kend aan jhr. H. A. C. van Riemsdijk, hoofddirecteur van Philips Nederland. De overhandiging van de bij de onderschei ding behorende bokaal, oorkonde en gou den medaille, geschiedde door ir. P. F. S. Otten, president van de onderneming. Advertentie Stop met kneedbaar hout van Cet a-Bever (Verkort weergegeven) Vermist hondje. Het is zeer te betreu ren dat de Bloemendaalse politie het bij een auto-ongeluk vermiste en door jongens gevonden hondje Teddy weer op straat heeft gezet. Zij kan toch weten wat het lot van onze huisdieren is, als ze zwervend op straat worden aangetroffen: zij worden opgepakt door de zogenaamde dierenhan delaars en verkocht aan de vivisectielabo ratoria van de farmaceutische fabrieken. Misschien is er nog een kleine kans dat dit dier zijn vreselijk lot ontloopt. Dit is tevens een waarschuwing voor anderen, die hun huisdier missen. M. v. d. L. (De Bloemendaalse politie heeft welis waar aan de politiepost in Aerdenhout een hondje aangeboden gekregen. Doch dit was niet de vermiste Teddy. Gebleken is namelijk dat jongens het hondje niet hadden gevonden, maar op 'n landgoed hadden „opgevangen". Het komt meer voor dat kinderen met hondjes aan de politiepost komen, welke dieren hele maal niet aan het zwerven waren, maar gewoon een „straatje om" maakten. Wordt zo'n dier doorgestuurd naar de Dieren bescherming, dan komt de eigenaar kla gen. Heeft de politie echter met een zwer vend of vermist hondje te doen, dan stuurt zij dit naar de Dierenbescherming. Later is het hondje weer bij de politie gebracht, waarna de politie de Dierenbescherming op de hoogte heeft gesteld. Red.)

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5