Het Nederlands jeugdelftal weerstond jeugdploeg van Tsjechoslowakije: 33 Engelse voetballers op Wembley door Zweden met 32 verslagen De Blinkert en HVS-reserves door Velox en OVRA verslagen Duinwijck verloor op het nippertje van landskampioen VEDO PAfOTEM Hoofdklasser Togido had met „Luck Raeck" weinig moeite Muller (Ajax) speelde een prima wedstrijd Na de eerste helft had Engeland nog de leiding NAAIMACHINES MHBS gelijk tegen AVC Hotac blijft het goed doen in overgangsklasse Nuttige winst Velsen M I G N O N DONDERDAG 29 OKTOBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zweedse coach: Engelsen misten „oude rot" in de voorhoede Moeilijkheden Feijenoord had weinig moeite met Viktoria Zwitsers amateurteam tegen Nederland tmr 1 I mm**»* i V f Snelle overwinning van bokser Eddie Machen >f 21 Zes doelpunten leverde de eerste helft van de wedstrijd tussen de jeugdploegen van Nederland en Tsjechoslowakije op, die woensdagavond voor nog geen 9.000 toe schouwers in het Olympisch stadion in Amsterdam werd gespeeld. Maar verder dan die 33 ruststand zijn de ploegen niet gekomen. De tien voorwaartsen, die het de verdedigers voor rust steeds te moeilijk maakten, zagen geen kans na de her vatting ook maar voor één treffer te zorgen. Die doelpuntloze tweede helft was ook qua spel een complete teleurstelling. Kwamen de ploegen voor de rust her haaldelijk tot goede en verrassende combinaties, na de hervatting was het veelal de individuele actie die opviel. En kwam er dan nog eens een goede combinatie, dan strandde die toch altijd weer op de veelal stug spelende defensies. Dat gold voor Nederland, dat gold in meerdere mate nog voor de Tsjechen, die vooraf in de laatste fase van de strijd de grens van het toelaatbare wel eens heel erg dicht benaderden, zoniet overschreden. Veel zal bondscoach Elek Schwartz de ze avond stelling niet geleerd hebben. Immers, de ruststand op zich veroordeel de in feite de beide verdedigingen en na de hervatting kwamen eigenlijk noch de aanval noch de verdediging tot verrichtin gen die opvallend waren. Zeker, Muller, de kleine kanthalf van Ajax, heeft een goe de wedstrijd gespeeld en zoals gezegd, voor de rust, toonde ook de voorhoede van het Nederlandse jeugdteam, dat er ook nog wel jeugdig talent op de Nederland se voetbalvelden rondloopt. Helaas voor Schwartz leerde die tweede helft even la ter dat dat talent stellig nog moet rijpen en dat zeker niet gezegd mag worden, dat de vervangers van een Rijvers en een Wilkes al klaar staan om de plaatsen van de „veteranen" in te nemen. In de verdediging heeft eigenlijk maar één man een ruime voldoende gehaald, dat was we schreven het reeds Mul ler. De overige verdedigers zijn daar niet aan toe gekomen. En in het bijzonder rechtsback De Groot (Hermes DVS) toon de opvallend weinig begrip voor construc tief voetbal. De voorhoedespelers deden het gelukkig beter. Maar ook werd opnieuw bewezen, dat het allemaal nog te lang duurt. Voor al De Vries (Sparta) zag steeds weer geen kans snelle besluiten te nemen. Steeds weer gaven de Nederlandse voorhoede spelers de Tsjechen de gelegenheid zich te herstellen, en dat was wel de voornaam ste oorzaak dat na rust de doelpunten uit bleven. Mogelijk was het beter gegaan, wanneer Bouwmeester (NAC) ook na de rust de linksbuitenplaats had kunnen be zetten. Ook de Luxemburgse scheidsrech ter Blitgen had stellig zijn beste dag niet. Hij floot te vaak en zijn beslissingen waren lang niet altijd onaanvechtbaar. Het begon verrassend. Nog pas 7 minu ten was de wedstrijd oud toen beide teams al voor twee doelpunten hadden gezorgd Het was Nederland geweest, dat al in de tweede minuut de leiding nam. Bouwmees ter draaide om een tegenstander heen, gaf een pass naar middenvoor Janssen (Storm vogels), die op zijn beurt De Vries vrij voor het Tsjechische doel bracht. De Spar- ta-man maakte geen fout en scoorde be heerst (1-0). Meteen kwamen de Tsjechen, die opval lend snel de bal van man naar man speel den, terug. Want 2 minuten later was dan ook de balans door een doelpunt van mid denvoor Chrundinsky al weer in even wicht. Een grove fout van de Nederland se defensie stopper Villerius liet de bal van zijn voet springen maakte zelfs dat de Tsjechen de leiding konden nemen door linksbinnen Kopanicky. Maar ook de Ne derlandse aanval verstond de kunst om snel te scoren. Met een ver schot bracht Bouwmeester in de 7de minuut de stand op 2-2. Nederland nam zelfs het initiatief even van de Tsjechen over. Maar toch zouden de gasten opnieuw de leiding nemen in de ze veelal snelle wedstrijd. Daarvoor zorg de rechtsback Ruzicka, die met een ver schot, nadat een hoekschop op het Neder landse doel was afgeslagen, doelman Van Heeswijk verraste. Acht minuten voor rust kwam tamelijk onverwacht het derde Nederlandse doel punt door een kopbal van Henk Groot (Ajax). Die 3-3 ruststand was stellig een juiste weergave van de krachtsverhoudingen. En toen kwam die teleurstellende tweede helft. Met vaak hard spel werden de aan- valslinies volledig in bedwang gehouden. Beide ploegen probeerden tot het einde toe verwoed de beslissing te forceren, doch dat gelukte niet. En dat zou beslist niet verdiend zijn geweest. In de tweede helft was linksbuiten Bouw meester definitief vervangen door Lenz (Rapid). Na een half uur spelen namelijk was Bouwmeester uit het veld gedragen, De Zweedse voetballers hebben woens dagmiddag voor een grote verrassing ge zorgd. In het Wembleystadion in Londen hebben zij het Engelse team met 3-2 ver slagen. Het is de tweede maal in de ge schiedenis van het Engelse voetbal dat de nationale ploeg tegen een niet-Britse com binatie op eigen terrein een nederlaag ac cepteren moest. Bijna zes jaar geleden, om precies te zijn op de 26ste november 1953, slaagde het Hongaarse sterrenteam daarin voor de eerste keer. De Hongaren wonnen toen, eveneens op Wembley, met 6-3 in de wedstrijd van het jaar. Het zag er woensdagmiddag in het ge heel niet naar uit, dat de Britten opnieuw een nederlaag zouden lijden, want met de rust had Engeland nog met 1-0 de leiding. De tweede nederlaag op eigen bodem hebben de Engelsen vooral aan zichzelf te wijten. De Engelse voorhoedespelers sprongen zeer nonchalant met de talrijke scoringskansen om en ook de rest van de ploeg speelde dermate ongeïnspireerd dat het de Zweden weinig moeite kostte hun tegenstanders te kloppen. Daarbij kwam nog, dat de Engelse doel man Eddie Hopkinson volkomen uit vorm was en aan alle doelpunten schuld had. Zijn Zweedse collega Bengt Nyholm daar entegen speelde een uitstekende wedstrijd en bracht door snel ingrijpen herhaalde lijk redding in moeilijke situaties voor het doel. Toch zag het er na de eerste 45 minu ten niet naar uit, dat Engeland zou ver liezen. Reeds in de achtste minuut be zorgde rechtsbuiten John Connelly zijn land een 1-0 voorsprong, die tot de rust gehandhaafd bleef. Na de hervatting was het echter snel met Engeland gebeurd. De Zweedse mid denvoor Simonsson de enige klassespe ler van het veld gaf zijn land de leiding door doelpunten in de 53ste en 57ste mi nuut van de wedstrijd en toen linksbuiten Bengt Salomonsson in de 75ste minuut met een schot vanaf de vleugel de stand op 3-1 voor Zweden bracht, was de beslissing in feite gevallen. Bij de Zweden lukte daar na alles, terwijl het spel van de Engelsen zo onsamenhangend was, dat de ongeveer 80.000 toeschouwers er door geschokt wer- De Zweedse midvodr Simonsson (rechts) kopt in en scoort het eerste doelpunt voor zijn land. De Engelse doelman Hopkinson middenmist de bal; de Engelse spil Smith springt tevergeefs op. Telefoto den. Het was dan ook tegen de verhou ding dat linksbinnen Bobby Charlton tien minuten voor het einde een tweede doel punt voor zijn land maakte. Charlton handhaafde daarmee een tra ditie: in elke wedstrijd, die hij voor zijn land in het Wembléy-stadion speelde, scoorde hij ten minste één doelpunt. Einer Jonasson, de Zweedse bondscoach verklaarde na de overwinning op Enge land dat de Zweden zeer trots waren het tweede land te zijn, dat Engeland op eigen bodem een nederlaag toebracht. „Maar wij waren de betere ploeg en hoewel En geland kort na het begin de leiding nam. ben ik er steeds zeker van geweest, dat wij terug zouden komen," zei hij. Over het jonge Engelse elftal zei de heer Jonasson: „Het is een elftal in opkomst, maar het moet meer ervaring opdoen en het mist een oude rot in de voorhoede". De Zweedse aanvoerder Orvar Berg mark zei, dat het Engelse spel in de eer ste 20 minuten hem had verrast door het hoge tempo. Wij zagen echter spoedig, dat het tempo te hoog lag, aldus Bergmark en het werd ons duidelijk, dat de Engelsen niet op dezelfde wijze door konden gaan. Middenvoor Agne Simonsson: „Zelfs na een half uur spelen, toen we nog steeds met 1-0 achterstonden, was ik er reeds ze ker van dat wij zouden winnen". De Engelse coach Walter Winterbottom was teleurgesteld door de uitslag. „Maar u moet in aanmerking nemen, dat onze spelers zeer jong zijn en dat zij een nieu we kans verdienden na het gelijke spel tegen Wales." Ronnie Clayton, de rechtshalf en aan voerder van de Engelse ploeg zei: „Wij speelden goed in het begin en volgens mij hadden we pech, dat we toen maar één doelpunt maakten. Anders hadden we ze ker gewonnen". Bouwmeester wordt met een blessure uit het veld gedragen. maar zijn knieverwonding viel erg mee en toen hij terug kwam had de inmiddels opgetreden Lenz het veld weer moeten ruimen. In de rust was echter gebleken, dat het toch wijselijker was Bouwmeester tegen de fors spelende Tsjechen geen risi co's meer te laten lopen en kreeg Lenz een nieuwe kans. De in flatteus blauw gestoken oranje- jeugd drong in het eerste kwartier van de tweede helft sterk op. Maar doelman Kou- ba voorkwam doelpunten. Harde schuivers van Henk Groot en Bergholtz (MVV) wer den door hem op kundige wijze gestopt. De Tsjechische achterhoede raakte in paniek en bijna had Ruzicka in de 13de minuut toen hij te ver terug speelde, zijn eigen doelman gepasseerd. De schaarse aanvallen van de minder goed combinerende Tsjechische voorhoe de brachten maar weinig opluchting en slechts met vaak zeer fors spel konden de Tsjechische verdedigers zich handhaven. Pas na 20 minuten kregen de Tsjechen weer een kans. Het harde schot van Ko- lacek werd echter door Hoogerman (Ajax) tot corner verwerkt en even later had ook Kopanicky geen succes met een harde verre trap. Het listige boogschot van Ko panicky uit een vrije trap van de rand van het strafschopgebied werd eveneens vakkundig door Hogerman verwerkt. Toch bleven de Nederlandse aanvallen het gevaarlijkst. Kouba moest de meest fantastische sprongen maken om de schot- vaardige Nederlanders in toom te houden. In het laatste kwartier speelde de strijd zich voornamelijk af op het middenveld. Drie minuten voor tijd werd rechtsback De Groot na een botsing vervangen door De Jong (DWS A). Gescoord werd er niet meer. Vreemd keken de toeschouwers op toen in de tweede helft bondsarts dr. A. A. Pannekoek arbiter Blitgen erop attent maakte, dat Nederland bezwaar had tegen de vervanging van linkshalf Vovorsky door Kulan. De verklaring bleek eenvoudig. Tevoren was namelijk afgesproken, dat de doelman en twee veldspelers zouden mogen worden vervangen bij blessures. Vovorsky had maagpijn en dat was, volgens de Nederlandse bonds arts, geen blessure Het is formeel waarschijnlijk vol komen juist. Of het ook verstandig was deze principiële houding aan te nemen is een tweede. Immers, voor de rust werd de Nederlandse linksbuiten Bouw meester na een botsing vervangen door Lenz van Rapid. Toen in de kleed kamer bleek, dat het met de blessure van Bouwme^ter heel erg meeviel, werd Lenz plotseling uit de strijd genomen en de NAC-er nam zijn oude plaats weer in. Van Tsjechische zijde was er zo vernamen wij geen bezwaar tegen deze formeel niet juiste handel wijze. Feijenoord heeft woensdagavond in Rot terdam met 70 gewonnen van de Duitse vereniging Viktoria '08. De ruststand van de wedstrijd, die werd gespeelod voor het toernooi om de vriendschapsbeker, was 5—0. De 17.500 toeschouwers zagen een zeer zwakke Duitse ploeg, die niet in staat was tegenstand van betekenis te bieden. Reeds na twee minuten léidde Feijenoord met 20 door treffers van Bennaars en Rij vers. Deze laatste scoorde nog tweemaal (respectievelijk in de 40ste en 42ste minuut), waarna linksbuiten Moulijn voor de 50 ruststand zorgde. Na de rust scoorden Kreijermaat (50ste minuut) en Bennaars (65ste minuut). Het Zwitserse amateurelftal, dat dins dagavond 3 november in het stadion Diek- man in Enschede tegen de Nederlandse amateurploeg speelt, zal vermoedelijk in de volgende opstelling in het veld komen: Doel: Barlie (Servette FC). Achter: Stierli (SC Zug) en Stehren- berger (FC Luaern). Midden: Menet (Grasshoppers), Oertle (Young Boys) en Bertogliati (Vevey Sports). Voor: Grand (FC Sion), Ballaman (Can tonal FC), Dürr (Young Boys), Gerber (Grasshoppers) en Kaspar (fC Wettingen). Reserves: doel: Joho (Luzern), Sterlini (Rapid Lugano); midden: De Wolff (FC Sion); voor: Resin (Yverdon Sports) en Worni (Blue Stars Zürich). Advertentie Alle merken duf ruime keuze ENGEL. Gr Houtstr 181 Tel 14444 Velox, CIOS en OVRA hebben zich als voorlopige titelkandidaten afgescheiden van de overige ploegen in de volleybal eerste klasse. Dit ging ten koste van HVS 2, verslagen door Velox en ten nadele van De Blinkert, dat door OVRA op duidelijke wijze werd teruggewezen. Velox, nogwel als debutant de enige ploeg zonder puntenverlies, nam tegen HVS met 10—15, 15—11 en 158 een 2—1 voorsprong. In de laatste set scheen Velox recht op de zege af te stappen, kwam op 1411, maar door beheerst spel van Ruud Meijer aan serve, een knappe redding van Rob de Boer en voorzichtig werk van Karei Hamel aan het net, werd de achter stand van de HVS-reserves omgezet in een 1514 voorsprong. Velox verkreeg de serve, bracht de score op 1515 en na een paar maal van opslag wisselen, werd de set tenslotte na veel spanning toch nog door de Velox-spelers gewonnen (1715). Gé Verheem, de Velox-aanvoerder, toonde met enkele gave smashes zijn klasse. OVRA heeft tegen de verwachting in niet de minste moeite gehad met een fa lend De Blinkert. Slagen van Neuteboom en Visser en serves van v. d. Dool en Gaus bleken de groenwitten te machtig. Vooral Tanis liet nog wel eens een steekje vallen en zo kon Kees v. d. Pol bijvoorbeeld in de laatste set de rijksambtenaren met een simpele, onderhandse opslag van 06 naar 136 serveren. De setstanden luidden: 15—12, 15—10 en 15—6. OSS nam afscheid van de laatste plaats en van PSCB door een zege op Eclecta. Naast Hans Smit en Wim Bilderbeek staan een viertal zeer jeugdige spelers, die in hun spel nog wat te ongedisciplineerd zijn maar zonder twijfel Eclecta in de'toe komst een goed team kunnen bezorgen In de eerste set leidde Eclecta met 14— 12, maar verloor toch de set met 1614. De balans kwam weer in evenwicht in de tweede set (159), maar in de volgende sets ging de winst weer met 158 en 159 naar de Zandvoorters, die voor het eerst hun harde werken beloond zagen. In de tweede klasse won WIK van Spaarnestad. versloeg leider Gios HBC 3 en klopte PWN het veteranenteam van Gios (3) met 40. In de derde klasse toonden VVCL, Al liance met een groot aantal supporters en het Vogelenzangse Topscore zich als debutanten in de volleybalcompetitie niet verlegen en versloegen hun tegenstanders. Dames MHBS heeft zich laten verrassen door AVC. In een strijd waarin de plaatselijke rivaliteit sterk tot uiting kwam en AVC zich volkomen gaf werden de eerste sets voor een goed deel beslis» door serveren. MHBS won de eerste. AVC de tweede set met 159. In de derde set werd MHBS ich te laat bewust van het gevaar dat dreigde en toen men op de achterstand van 124 de vprdodigine sloot bleek dit reeds te laat. Met 157 stelden de groen witten een gelijk -mei bij voorbaat veilig In de laatste set kr^eg AVC het volledige gewicht van de MHBS-aanval te torsen en meer dan een heldhaftig verzet had AVC ♦oen niet meer te bieden. 155. De uitgaven van InM^pn' Heren: Velox—HVS 2 3—1. De Blin- kert—OVRA 0—3. OSS—Eclecta 3—1. DSS 2— VVCL 1—3. PSVH 2—Alliance 1—3. OSS 2—Topscore 0—3. HBC 3—Gios 3—0. Spaarnestad—WIK 1—3. Gios 3—PWN 0—4. Dames: HVSVesmia 22. Velox HBC 1—3. MHBS—AVC 2—2. WIK—Gios 4 3—1. Santpoort—SSO 3—1. HVS 2—JBS 0—3. DSS—Gios 3 3—0. HBC 5—Velox 2 03. TopscoreVesmia 2 30. DSS 2 Vesmia 3 03. Spaarnestad—De Blinkert 5 4—0. De teams uit Kennemerland in hoofd- en overgangsklasse van de tafeltenniscompe- titie hebben in het algemeen voor gunstige resultaten gezorgd. Togido 1 en 2, TYBB en Hotac boekten allen de volle winst en hier tegenover kwamen alleen nederlagen van GTTC en Rapidity. Hoofdklasser Togido bezocht Luck Raeck en haalde met 73 de volle buit binnen. Hotac bevalt het kennelijk uitstekend in de overgangs klasse: voor de derde maal werd de volle De tafeltenniscompetitie winst behiuld. Togido 2 bezocht een ver zwakt Rapidity en won met 73 en TYBB haalde met 6I de winst bjj Disnie weg Alleen met GTTC wil het nog maar niet vlotten. Nu weer was VVGA juist iets te sterk. In de afdelings-competitie ble ven schokkende resultaten uit. In 1 A hield HBC met moeite de lei schoon tegen Prowano, terwijl in de B-afdeling Togi do 4 heer en meester bleef over DHC en aldus eveneens nog geen verlies behoefde te incasseren. Togido trof in Weert een Luck Raek aan, dat het opnieuw zonder zijn sterkste man Jaques Coumans moest stellen. Schoof en Pliester konden nu onbedreigd al hun partijen winnen. Bert van Eijk deed weinig voor hen onder en verloor alleen van Kollee. Samen met Pliester moest hij ten slotte ook de winst in het dubbel af staan. waarmede dus de ruime zege met 8—2 was bereikt. Elan Batswingers 2 Treffers Togido CTTC Atoom Wibo 3 Belcrum Docos Luck Raeck Maasbree 28—12 23— 7 21— 9 24—16 12-18 18—22 10—10 11—19 15-25 7—23 5—25 Van de overgangsklassers doet Hotac het nog steeds het beste: drie wedstrijden gespeeld en zes punten, het is voor een debutant bepaald zeer goed. KKK konden de Beverwijkers er ditmaal zonder veel moeite onderhouden. Kuiper moest Bruin tjes een overwinning toestaan en Weenink verloor van Diets. Voor het overige waren er echter niets dan overwinningen, zodat Fer de Loor ongeslagen bleef en met 82 winst "werd behaald. GTTC begon hoopvol tegen VVGA. Ha mers klopte Van Agen in drie games, waarna Blom op dezelfde wijze van Rein- ders won. Zelfs na de nederlaag van Moors tegen v. d. Bogaart bleven de papieren van GTTC uitstekend, omdat Blom ook Van Agen versloeg. Toen echter was het ge daan met de gastheren, want men kon niet éénmaal meer winnen. Nedlloyd 3 3 3 Hotac 3 3 Shell 3 1 Barna 3 GTTC 3 KKK 3 21— 9 20—10 2010 19-11 16—14 14-16 13—17 lu 6-24 Er is van de oude glorie van Disnie wei nig overgebleven, nu van het oude kam pioensteam alleen nog Lamers achter de tafel kwam. Deze speler was voor geen van de TYBB-mensen te verslaan, maar Witteman en Veenendaal wisten wel raad met de twee andere tegenstanders. Rijke- lijkhuizen stelde wat teleur en won alleen van Hagenaars. In het dubbel moest de beslissing vallen en die viel met 2123. 2119 en 1821 in het voordeel van Wit- teman-Rijkelijkhuizen uit, zodat met 64 de winst was behaald. Togido 2— Rapidity beloofde een inte ressante strijd te worden, maar toen Rapi dity Keet moest vervangen door Henk Geldermans, bleef er van de Beverwijkse Duinwijck kwam tegen Vedo de winst van één partij te kort om de badminton- competitie met een gelijk spel tegen de landskampioen te beginnen. Overigens een verdienstelijk resultaat van de Duinwijckers, die geroutineerde krachten als Verhoef, De Bijl en Verploegh Chassee, hebben vervangen door de nog jeugdige spelers v. d. Burg en Kok. Terwijl naast de nationale badmintonkampioene mevrouw Els Robbé, mevrouw Gaus na de plaats van Ria Smids innam. Van der Burg debuteerde tegen de finalist van de nationale kampioenschappen, W. Seth Paul, die zich volkomen moest geven om in twee sets de Haarlemmer te kloppen: 15—2 en 18—17(1). Hans Kok verloor met 15-3 en 15-6 van J. v. d. Sluis, die in een pas in Vlaardin- gen gehouden toernooi, als tweede eindig de en over een uitstekende vorm beschikt. Mevrouw Robbé versloeg met 11-9 en 11- 8 haar „eeuwige" rivale Frieda Quist Een knappe prestatie leverde ook Miep Gaus door mej. I. Vogelsang, in enkele toernooien op de voorgrond getreden, met 12-11 en 11-7 terug te wijzen. Mej. Quist en Lex Meijer, de finalisten van de natio nale kampioenschappen, hadden in het gemengd dubbelspel geen moeite met mevr. Gaus en Kok (tweemaal 15-6) maar mej. Vogelsang en Seth Paul daarentegen moesten na een verbeten strijd met 15-7, 11-15 en 17-14 de kracht van mevr. Rob bé en v. d. Burg erkennen. De badmintoncompetitie We mochten in het herendubbelspel van de Duinwijckers tegen Seth Paul en Meijer geen overwinning verwachten (15-10 en 15-8), maar voor de Haarlemse dames la gen de kaarten anders. Toch straalden mevr. Robbé en mevr. Gaus op de Haag se tegenstandsters en verloren met 15-11 en 15-8, waardoor de eindstand op 5-3 in het voordeel van de Hagenaars kwam. Het tweede team van Duinwijck verloor in het Krelagehuis van Zeist geen partij. De resultaten van de enkelspelen luidden: E. Verploegh Chassée versl. N. Dekkers 15-18, 15-12 en 15-10; L. Verhoef versl. K. Valkenburg 15-1 en 15-3; Maria de Rid der versl. mevr. R. Vermue 11-7 en 11-6, mej. A. v. Leeuwen versl. mej. Th. de Raay 11-0 en 11-8. Spanning In het duel voor de landelijke tweede klasse hebben Duinwijck 4 en „Velsen" een wisselvallige strijd geleverd waarin de spanning tot het laatst behouden bleef. Na de singles was de balans nog in even wicht; Lehman (Duinwijck) versl. van W. Phillips 17-15, 13-15, en 12-15; P. Rood- hart versl. B. Varkenvisser 15-1 en 15-13; D.E.; mevr. L. Roodhart verl. van Imre Rietveld 0-11 en 0-11; F. de Mooyer versl. mej. C. Visman 11-1 en 11-8. Na de gemengde dubbelspelen leidde Velsen met 4-2, waarna Lehman en Rood hart de eerste set van de Velsenaren Var kenvisser en Timmers met 15-4 verloren, maar hierna voor een zonderlinge presta tie zorgden door met 15-1 en 15-0 de kans op een puntenverdeling weer reëel te ma ken. De beslissing was toen aan de dames; de Duinwijck-speelsters Roodhart en Rid der moesten het racket opnemen tegen de twee zeer jeugdige, veel belovende Vel- sense speelstertjes Rietveld en Visman die met 15-0 en 15-12 hun technisch gevorder de en beweeglijke spel aan de Haarlem se dames opdrongen en Velsen dus een 5-3 overwinning bezorgden. De uitslagen luidden: Tweede klasse, af deling 1: MixedMadjoe 3-5, ABCDDe Kortenaer 2-6, Tweede klasse, afdeling 2.: Vedo 2 Mixed 2 7-1, Duinwijck 4—Velsen 3-5. Tweede klasse, aifdeling 3.: Badhoeve dorpRijswijk 3-5, Scramble—Flash 2-6, SlotermeerDuinwijck 5 6-2. Derde klasse: Duinwijck 6IVA 7-0. Velsen 3- Duinwijck 8 3-4, Vqlsen 4Duin wijck 9 7-0. kansen weinig meer over. Alfons Winder kon alleen Luining de baas worden en Bernard Winder bleef bij een overwinning op Boot steken. Na winst in het dubbel be sliste Togido 2 de wedstrijd met 73 in zijn voordeel. Boers had met drie punten een voortreffelijke dag. Scylla AVGA 2 Smash 3 Maccabi Togido 2 Rapidity TYBB Disnie Tieffers 2 AMVJ 21- 9 29-11 22—18 17—13 22—18 11- 9 12—18 6—14 5—15 5-25 In de afdelings-competitie boekte VGZ in IA de eerste overwinning ten koste van CSV. HBC hield met veel moeite Prowano op een afstand, maar Togido 3 kon ook tegen Rapidity 2 de eerste zege nog niet bereiken: 55. Het vijfde van Togido doet het heel wat beter en klopte GTTC 3 met 6—4. In 1 B had Togido 4 in DHC geen moei lijke tegenstander, ondanks het feit, dat de gefuseerden weer met Hazelhoff uit kwamen. Deze immers kon niet éénmaal winnen. DSB deed het goed tegen Oranje Zwart en won met 7—3. TOG 2 tenslotte gaf GTTC 2 geen schijn van kans en ver sloeg de gezellenploeg met 82. Bij de daïnes boekte CTTC een opvalend grote zege op Oranje Zwart. Ook Ready deed het hier met grote cijfers en versloeg VGZ met 82. Togido was kansloos tegen DHC en verloor met 91. De uitslagen waren: HEREN. Ie kl. A: VGZ—CSV 6—4, GTTC 3- Togido 5 4—6, Rapidity 2—Togido 3 5—5. Prowa no—HBC 4-6. Ie kl B: TOG 2—GTTC 2 8—2, HBC 2-CTTC 9-1. Togido 4—DHC 8—2. DSB— Oranje Zwart 7—3 2e kl. A: VTC 2—Rapiditv 4 8—2. TYBB 3—RKTVU 5-5. DHC 3—TOG 3 3—7. Oranje Zwart 3Prowano 2 64. Te Zaanen—Ho tac 2 2-8. 2e kl. B: Rapidity 5—HBC 3 2—8. Geel Wit—Velsen 64. Hotac 3—Oranje Zwart 2 64, GTTC 4-DHC 2 2 8. CSV 2—TYBB 2 1—9. 3e kl. A: Heemskerk—DHC 4 10—0, Prowano 3—Rapidi ty 6 10—0. Ready-CTTC 2 6—4. Togido 8—Spin- neweb 5—5, Johez 3— Doko 10-0. 3e kl. B: TZB Shot 2 7-3. Bloemendaal—CSV 3 0—10. Velsen 2 —Te Zaanen 2 10—0. Togido 9-GTTC 6 2—8. 3e kl C: Columbia—CTTC 3 6-4. DHC 5—TOG 5 7—3. TOG 4—TYBB 4 7—3. Johez 2-Togido 7 7—3. 3e kl D: HBC 4 DSB 2 4—6. VTC 3— Rijtelbi 6—4. Doko 2—Shot 2—8, Togido 6—VGZ 2 9-1. 4e kl. A: Ready 2—Droste 2 10—0. VGZ 3—VTC 6 5—5. Columbia 2—HTC 2 1—9, DHC 6-Hotac 6 6-4. Winfried 3— Rijtelbi 3 5—5, DSB 3-Shot 5 7—3. 4e kl. B: TYBB 5—Hotac 4 5—5. HTC—Spinne- web 2 9—1, Heemskerk 5—Doko 3 5—5, HBC 5 Shot 4 4—6, Rijtelbi 2—Bloemendaal 3 64 4e kl. C: CSV 6Heemskerk 4 46. Rapidity 7—VTC 4 6—4. RKTVU—Rapidity 7 5—5. HBC 6—CSV 6 4-6. 4e kl I): Shot 3—Droste 3 7. CTTC 4—GTTC 7 4—6. CSV 5—Bloemendaal 2 2-8. TOG 7-Prowa- no 4 0—10. Champion—Togido 10 82. Hotac 5— VTC 5 4—6. DAMES. 2e kl.: CTTC—Oranje Zwart 91. Rea dy—VGZ 82. HBC—Togido 91. Rapidity TYBB 7-3. 3e kl A: VTC—Oranje Zwart 2 10-0. Spinneweb—DSB 1—9. CSV 2-TOG 4—6. Togido 2—Bloemendaal 1—9. 3e kl. B: RKTVU—VTC 2 9-1. TOG 2—Hotac 1—9. Winfried—Geel Wit 8—2. 4e kl A: VTC 3- Te Zaanen 2 4—6. Kriemhilde— DSB 2 7—3, Rapidity 2—Shot 3—7. 4e kl. B: Win fried 2—Hotac 2 O-10. HTC—Columbia 7-3. Advertentie MM Heerlijk zacht en geurig 1 Panter Mignon. Al 25 jaren het grote merk onder de kleine sigaartjes. In het bekende handige blikje 10 stuks ft 40 Ook in 20 stuks f2.80 Boksen De Californische zwaargewichtbokser Eddie Machen, nummer vijf op de wereld ranglijst, behaalde in Portland een snelle overwinning op de Amerikaan MacMur- try. Twee minuten en elf seconden, nadat de gong voor de eerste keer had geklon ken. Kon Machen als winnaar de ring ver laten. In dit korte tijdsbestek was Mc Murtry tweemaal voor negen tellen neer geweest en toen hij voor de derde keer op het canvas belandde, greep de scheidsrech ter in. Wereldkampioen Ingemar Johans son toen overigens nog geen titelhouder versloeg Machen indertijd door k.o. in de eerste ronde....

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 21