Hoogbouw is in de hoofdstad niet langer taboe Kassem (in pyama): „Het doet er niet toe hoelang ik leef" Premier Ben Goerion waarschuwt Nasser HARTEN00RP flinke verkoopster KROON'S ORANJE GEVEL Schuimrubber Schuimplastic „Schuimrubberhuis" Amsterdamse Beurs Moskou doet niet mee aan gezamenlijke kernproef 17696 Tel. 52760 WOENSDAG GEHAKTDAG Geven INTER VIEW MET UP.I. Voor zijn opvolging is alles al geregeld Handen af van Irak Venijnige Britse critiek op veldmaarschalk Alanbrooke De GATT-conferentie V.S. willen invoer van agrarische produkten niet verruimen AMSTERDAMS ALLERLEI Koersfluctuaties op de Amsterdamse Beurs van 26 tot en met 30 oktober Amerikaans protest tegen Eisenhowers bezuiniging Handelscredieten De beurs van gisteren 91H 91M 90 90 99"» Scheepvaart Schipper Modelslagerijen hóuveauit DINSDAG 3 NOVEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPKbCHI b HAARLLMSCHh COURANT „U ziet dat ik weer helemaal in orde ben" verklaarde de Iraakse premier Ab- doel Karim Kassem, toen hij maandag, gekleed in een blauw-wit gestreepte pya ma tegenover ons zat in een wachtkamer van het Assalaam-ziekenhuis in Bagdad. Werktuigelijk bewoog hij zijn beide ar men op en neer, een gebaar waarmee hij kennelijk al heel wat meer bezoekers had gerustgesteld. Hij maakte grapjes en lachte om de berichten, die in de buiten landse pers hadden gecirculeerd, dat hij dood zou zijn. De premier, die sinds de re volutie van 15 maanden geleden lange da gen had gemaakt, zei, dat de rust, waar toe de doktoren hem hadden gedwongen, hem een betere conditie had gegeven, dan hij vóór de aanslag bezat. Hij verwachtte nog een paar dagen in het ziekenhuis te moeten verblijven totdat het verband van zijn linkerarm zou kunnen worden verwij derd. Toen wij hem vroegen of hij in de toekomst nog meer aanslagen verwachtte, grinnikte Kassem en zei: „Van het begin van de revolutie af heb ik in mijn plannen rekening gehouden met de mogelijkheid, dat sommigen mij uit de weg zouden wil len ruimen, maar daar maak ik mij niet dik over. Laten er nog eens twee, drie aanslagen komen. Ze zullen me niet tegen houden." Bij wijze van grap zei hij. dat de genen, die de aanslag op hem pleegden, waarschijnlijk wisten, dat hij een tijdje rust nodig had. De enige, die verder het interview bij woonde was majoor Kassem Aljanabi, de aide de camp van de premier, die op de voorbank van de stationcar zat toen de aanslag werd gepleegd. Hij kreeg op 13 plaatsen schampschoten uit het machine pistool, waarmee de aanslag werd ge pleegd. Hij was in uniform en had alleen op zijn achterhoofd een pleister van twee vierkante centimeter. Zowel Kassem als Janabi spraken Engels. Kassem zei, dat de aanslag hem met verdubbelde ijver zou doen werken voor zijn land en volk. „Mijn eerste doel is om Irak onafhankelijk te maken van wie ook", aldus de Iraakse premier. Hij meende, dat met het bouwen van fabrieken en de ex pansie van de industrie Irak in drie jaar ..self-supporting" zou zijn. Hij legde ook de nadruk op de vooruitgang wat de ont wikkeling van de bevolking betreft. „Toen de revolutie kwam waren er 500.000 stu denten op colleges en scholen in Irak, nu zijn het er 850.000." zo zei hij. Er worden steeds meer nieuwe scholen gebouwd en binnen drie jaar „zal aan de behoefte zijn voldaan." Geen antwoorden Op de vraag of hij al iemand tot opvol ger had bestempeld als hij onverhoopt plotseling zou overlijden, antwoordde Kas sem: „Dat zit allemaal in mijn plan. We hebben dat allemaal uitgewerkt. Het doet er niet toe of ik twee dagen leef of twee jaar of tien jaar." Hij weigerde echter te zeggen, wie zijn opvolger zou zijn. Hij weigerde ook in te gaan op de campagne, die-door het Iraakse dagblad Al Thawra wordt gevoerd om tot de oprichting van een nieuwe politieke partij onder leiding van Kassem te komen. „Dat kunnen we een andere keer wel eens bepraten," aldus Kassem. Ook ging hij niet verder in op JERUZALEM (AFP) Israel behoudt zich vrijheid van handelen voor, als Nas ser in de Iraakse aangelegenheden tussen beide komt. Dit heeft premier Ben Goe rion verklaard in een vraaggesprek met een verslaggever van het Israëlische blad „Davar." Ben Goerion legde er de nadruk op, dat deze waarschuwing even belangrijk was als die, welke hij kortgeleden tot Nasser had gericht. Hij had toen Nasser gewaar schuwd zich niet te mengen in de binnen landse aangelcnheden van Jordanië. Nas ser blijft onze voornaamste vijand, aldus Ben Goerion BAGDAD (AFP) De Iraakse rege ring heeft de tweede secretaris van de am bassade der Verenigde Arabische Repu bliek te Bagdad verzocht, het land binnen 24 uur te verlaten, aldus meldt radio- Bagdad. In een communiqué van het Iraakse mi nisterie van buitenlandse zaken heet het, dat de diplomaat, Twefick Soliman Aba- za, zich schuldig heeft gemaakt aan „ac tiviteit, die zeer schadelijk is voor de vei ligheid van de staat." Zijn aanwezigheid in Irak is derhalve niet gewenst. LONDEN (UPI) Een Britse journa list heeft critiek geoefend op de aanval van veldmaarschalk Viscount Alan- brooke op president Eisenhower in zijn nieuwe boek „Overwinning in het Wes ten", dat gebaseerd is op aantekeningen uit de afgelopen wereldoorlog. Het com mentaar in Lord Beaverbrook's „Eve ning Standard" was een van het scherp ste van alle commentaren die geleverd werden op Alanbrooke's oorlogsherinne ringen. Milton Shulman schrijft dat uit het boek „het beeld oprijst van een efficiënte, toegewijde, allesziende veldmaarschalk die zijn best doet de oorlog, bijna geheel alleen, aan de conferentietafel te winnen, terwijl hij doorlopend wordt gehinderd door de kinderachtige prikkelbaarheid van Winston Churchill en de strategische onkunde van zijn Amerikaanse collega's, generaal Marshall en Eisenhower". Shul man noemt Alanbrooke's critiek op Eisen hower „een nieuw laagtepunt in dit soort «oseh'mn onder Robert Pitman zegt in de „Sunday Ex press". een ander blad van Beaverbrook. dat Alanbrooke en niet Churchill de ver keerde strategie in de oorlog volgde. „Alanbrooke had ons best naar de im passe of de ramp kunnen brengen, als Churchill en de politici er niet waren ge weest", voegt hij eraan toe. De UPI-correspondent David Dugas heeft in de wachtkamer van het Assalaam-zie kenhuis in Bagdad een interview gehad met de herstellende Iraakse premier Kassem, waarover hij het bijgaande ar tikel schreef. vragen betreffende de beloofde hervatting van de activiteiten van de politieke par tijen, of er een nieuwe grondwet in de maak was en wanneer er vrije verkiezin gen in Irak zouden worden gehouden. Laat ik u dit zeggen, het Iraakse volk heeft de gewoonte om eerst te doen en er daarna pas over te praten," aldus was het commentaar van Kassem. Hij zei dat de revolutie erin was geslaagd om „het im perialisme in Irak te vernietigen. Het im perialisme heeft het oude regime gehol pen om ons van onze rechten te beroven, maar na de revolutie hebben we onze rech ten herkregen. Terwijl hij naar een stoel naast hem wees zei hij: „Veronderstel, dat u die stoel van mij wegneemt. Dan neem ik hem terug. Dan zijn we quitte en er is geen reden om te vechten." Kassem zei geen onmiddellijke plannen te hebben om een ander land te bezoeken. Hij heeft een uitnodiging aanvaard om de Sovjet-Unie te bezoeken, maar een datum voor dat bezoek is nog niet vastgesteld. Ik moet nu binnenlands werk verzetten, 'k heb g^en tiid voor eigen -• -rtie door hier en daar naar toe te reizen. Ik heb mij zelf opgeofferd voor de zaak van mijn land. Ik heb ons land gered. Ik heb veel goed gedaan voor mijn land. Maar we zijn nog steeds niet klaar. We weten, dat we op de goede weg zijn en dat God aan onze kant staat. We willen alles uitvoeren, wat we ons volk hebben beloofd." De premier verklaarde tenslotte, dat Irak een vriend was van alle landen maar dat het geen tussenkomst van buitenland se strijdkrachten zou dulden. „Als een van de andere Arabische landen zo gek zou zijn om troepen te zenden om ons te be strijden, dan zijn we in staat om ons te verdedigen." aldus Kassem. Hij voegde eraan toe, dat zijn land niets had tegen welk Arabisch land ook. De Verenigde Staten hebben verzoeken van andere leden van he' G A.T.T. (Al gemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handelt over te g»an tof -fseb-fflng °f vermindering van de beperkingen op de invoer van agrarische produkten van de hand gewezen, zo heeft een woordvoerder van het G.A.T.T. bekendgemaakt. Hij deelde mede, dat men er in de gehouden zitting van de werkcommissie, die zich met deze vraagstukken bezig houdt, niet in geslaagd is de Verenigde Staten te be wegen tot een wijziging in hun politiek ten aanzien van de invoer van agrarische pro dukten. Deze verzoeken om verruiming van de Amerikaanse invoer van agrarische pro dukten waren gedaan door landen, die pri maire produkten voortbrengen. De Ameri kaanse weigering hierop in te gaan, die la ter in een plenaire bijeenkomst van de G.A.T.T.-landen zal worden besproken, heeft weer eens het licht doen schijnen op het grote vraagstuk, waarvoor de/e G.A.T.T.-conferentie zich gesteld ziet. De Verenigde Staten hadden namelijk de con ferentie geopend met een krachtig ver zoek om spoedige afschaffing van alle ^andelsbenr kingen. een ve>- y'- waar op de landen, die primaire produkten voortbrengen, en minder-ontwikkelde lan den snel reageerden met protesten tegen de invoerbeperkingen voor agrarische pro dukten, die door de geïndustrialiseerde landen worden toegepast. Deze kwestie kwam ter sprake in de werkcommissie, die het vraagstuk be handelt van de verlening van ontheffing van de bepalingen der Algemene Over eenkomst inzake Tarieven en Handel. Volgens de woordvoerder beweerden de Verenigde Staten, dat de hun verleende ontheffing permanent is en derhalve al leen door henzelf kan worden gewijzigd. Dorpje opgegraven. Archeologen heb ben deze week bericht een oud dorp in de buurt van Finale Ligure in Italië te heb ben opgegraven. Het dorpje stamt uit de zevende of achtste eeuw vóór Christus. (Van onze Amsterdamse redacteur) Amsterdam heeft altijd een afkeer ge had van hoge gebouwen. Nog wenst het Amsterdamse gemeentebestuur geen hoogbouw in de oude binnenstad. Maar aan de rand van de city en de buiteriwij- ken ontkomt men er niet meer aan. Straks als het nieuwe havengebouw gereed is. kan men, staande voor de ramen van het op de dertiende verdieping ingerichte res taurant, heel Amsterdam overzien. In het zuidoosten staat de „wolkenkrabber", het elf etages hoge flatgebouw uit de twinti ger jaren, dat geruime tijd het hoogste ge bouw van de hoofdstad was. Later kwam de Rijksverzekeringsbank aan de Apollo- laan. Pas na de oorlog verrezen nieuwe ko lossen: het gebouw van de Raad van Ar beid, het belastingkantoor en het Gemeen schappelijk Administratiekantoor. En nu is er het havengebouw, westelijk van het Centraal Station. Aan de andere zijde van het station verrijst in de naaste toekomst het enorme stationspostkantoor. En dan zijn er de woonflats in acht, tien, twaalf en veertien verdiepingen, die bij tiental len zijn verrezen in de tuinsteden. Amster dam heeft de taboe wat betreft de hoog bouw afgezworen. En het stadsschoon blijkt er allerminst door geschaad te zijn. Werkstudenten Wij kennen geen stad in Europa, waar de werkstudenten zo goed georganiseerd en zo vindingrijk zijn als in Amsterdam. De Kriterion-bioscoop, die van top tot teen door studenten wordt geëxploiteerd, de omvangrijke baby-oppascentrale en de te lefonische service-dienst zijn slechts enke le voorbeelden. Inmiddels is een nieuw plan uitgebroed, dat half december ge stalte zal krijgen. Aan de rotonde bij de oprit van de brug over het Buiten-IJ wordt dan een tankstation geopend, met als op schrift „Kriterion-shell" De jongemannen in overals, die daar de benzinepompen zul len bedienen, autobanden op spanning brengen, auto's doorsmeren en kleine re paraties verrichten, zullen allen studenten zijn. De vuile handen, die de oliespuit om vatten, zullen wellicht dezelfde zijn die in de toekomst een blindedarmoperatie ver richten. Twaalf studenten, die hier in ploe gen zullen werken, krijgen via een tank station een vaste bron van inkomsten, plus de nodige vrije tijd om hun studies voort te zetten. Straatnamenprobleem Er zijn een aantal Amsterdammers, op wier voorhoofd de laatste tijd diepe rim pels zijn verschenen als gevolg van zwaar denkwerk. Zij zijn de leden van de ge meentelijke straatnamen-commissie, die heeft te zorgen voor de namen van de stra ten en de pleinen in de nieuwe stadswij ken. Zij zijn aan het eind van hun latijn. De hoofdstad telt thans ruim drieduizend straatnamen, het merendeel genoemd naar personen De moeilijkheid doet zich .voor, dat in de loop der jaren alle promi nente musici, beeldhouwers en staatslie den al zijn vernoemd. Bovendien bestaat in Amsterdam het voorschrift dat nog in leven zijnde personen niet mogen worden vernoemd. In oudere wijken bestaat het systeem van eerste, tweede en derde zus- of-zo-straat of dwarsstraat. Van deze werkwijze >s men afgestapt, omdat men niet graag schijnt te willen wonen in een tweede of derde straat of dwarsstraat Sinds kort heeft de commissie het over een andere boeg gegooid. In Tuinstad Sloter- vaart zijn een aantal straten genoemd naar boerderijen zonder het achtervoeg sel straat, weg of plein. En in Buitenvel- dert zijn de namen van kastelen inge voerd. Nu maar afwachten of de namen in de smaak vallen. Anders zal men moe ten overgaan tot het koel-zakelijke sys teem van de Amerikaanse steden, name lijk om de straten te nummeren. Waarheen met vrachtauto's In Amsterdam staan meer dan 50.000 auto's geregistreerd. Een groot deel hier van zijn vrachtauto's. De vrachtwagens rijden van maandag tot en met zaterdag maar 's zondags geven zij problemen. De chauffeurs hebben hun rustdag en de auto's eveneens. Het aantal wagens, dat het weekeinde in garages doorbrengt, is gering. De meeste staan op straat, zo maar ergens langs het trottoir gepar keerd. Zo iets mag. Als bewoners van be nedenhuizen. wier uitzicht hierdoor wordt geblokkeerd, klagen, willen de chauffeurs de wagens wel verzetten. Het gevolg is dan echter, dat anderen gaan klagen. Som mige expediteurs beschikken over tien of meer zware vrachtwagens, waarvoor zij een parkeerplaats moeten hebben. Pleinen zijn er te weinig en zij zijn te excentrisch gelegen. Een speciaal parkeerterrein? De verkeerspolitie, die het probleem heeft on derzocht, ziet er geen heil in: de chauf feurs zullen er niets voor voelen om veel tijd en brandstof te verspillen om hun auto's kilometers ver van huis of bedrijf te parkeren. Amsterdam zit met een vrachtautoplaag, die de stad des zondags ontsiert, een plaag waarvoor geen oplos sing mogelijk blijkt Vrijdag 30 oktober 1959 3°/o Invest, cert. Nederland 3^2°/* Staffellening 1947 1%#/o Nederland 1959 fiNat. Woningbouwlening '57 Amsterdam Rubber H.V.A.-Mijen, Ver Alg Kunstzijde Unie Deli Mij Van Gelder Zonen Kon Ned. Hoogovens Müller Co Ned. Kabelfabrieken Philips Unilever Wiltnn-Fijenoord Kon Petroleum KLM Holland-Amerika Lijn Kon Ned. Stoomboot Mij Van Ommeren Ned Scheepvaart Unie Omzet'en (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen Deze week (voorl.) Laagste Hoogste Laatste Koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 23 okt. 96"/i. 96»/M 96% 0 89'V,« 90?* 90i;/*i 97 »/2 97'»/w 97 H Vu 109 109'*/i. 109"/is 109Vfe 113 110% 1 145 147^ 145% 0 373 382% 375% 2H 170,- ƒ171,50 170,— f 0,10 249 252 249 1 635 655 650 27 322 326^ 324 -1- 4% 405 410 407 y2 4% 643% 653 649% 7 686 694^ 687 6?* 200 V? 202 y2 200 y2 - IV2 f 153,70 161.50 f 157,60 4.55 f 120,- f 122,- f 122,— -ƒ2,- 157 163 Vz 158% - SM 162% 166% 164?* - 1% 245% 249 '249 1 138 V2 143 139% - 3% 19.399.329,— Aandelen f 18.820.664,— Obligaties 12.719 235. Obligaties 15.700.601,- DETROIT (UPI) W. Randolph Bur gess, de permanent vertegenwoordiger van de Verenigde Staten in de Noordatlan- tische raad heeft verklaard dat de Ver enigde Staten waar voor hun geld krijgen dat zij uitgeven voor hulp aan de NAVO- verbondenen. Hij pleitte voor meer mili taire hulp dan het huidige budget van de Verenigde Staten voorziet. Het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat de tekst van deze verklaring heeft vrijgegeven, heeft meegedeeld dat Burgess' woorden door departementale functionarissen waren „bijgeschaafd". Advertentie nv Slavenburg's Bank Nieuwe Gracht 98 - Schoterweg 3 1.12580-16942 - Haarlem - Tel. 60479 AMSTERDAM De Amsterdamse beurs gaf voor de eer ste dag van de nieuwe week een optimisti sche stemming te zien voor de internatio nale waarden bij een kalme handel. De koerswinsten namen weliswaar geen grote afmetingen aan, doch slechts geringe vraag was voldoende om hogere koersen, verge leken bij de slotkoersen van vrijdag, op het bord te brengen. De hoofdfondsen la gen vrijdag in Wall Street vast in de markt en dit was een stimulans voor Amsterdam. De internationale politieke situatie werd wat gunstiger beoordeeld. Londen was vast en de tendens op de Westdutise beur zen goed prijshoudend. De arbitrage kon niet veel uitrichten, waardoor de handel in het algemeen zeer klein bleef. Kon. Olie was vast bij een notering op 159.50, tegene 157.60 als laatste slotnotering. Er bestond voor de oliewaarden nog wel enige belangstelling. Philips, Unilever en AKU waren een paar punten hoger. KLM werd ex 3 interimdividend op 120 geadvi seerd tegen 122 cum interimdividend vrijdag. In de scheepvaartenhoek was het rustig en de stemming goed prijshoudend. Cul tures waren zeer eenzaam en doorelkaar fractioneel hoger Van de staatsfondsen gaf de staffellening een verder herstel te zien, hoofdzakelijk als gevolg van de ver plichte 200.000-vraag. De overige fondsen in deze sector waren doorelkaar iets vrien delijker. In de Amerikaanse afdeling bleven Studebakers de aandacht vragen en wer den vlot in een ruime open hoek geduren de de gehele middag verhandeld van 25% dollar tot 25% dollar. De vorige slotkoers was 25% dollar. De hoek van aandelen walvisvaart in de locale afdeling bleef ge sloten. De koers werd opnieuw hoger ge adviseerd. Er gaan geruchten ter beurze over een bod op deze aandelen door het Unileverconcern. Ook aandelen Figé kre gen een hogere adviesprijs, op fusiege ruchten. Koudijs werd op 325 a $30 ge adviseerd. De aanstaande aandelen-emis sie met claimrecht en de dividendverho ging 1958/1959 werd ter beurze niet zo gunstig ontvangen. Du Croo en Brauns werd hoger geadviseerd op de gunstige mededelingen door de directie in de jaar vergadering. Prolongatie 3 pet. (ANP) NEW YORK. Een rustiger beursdag sloot in een actie ve stemming. Individuele waarden vielen op. Reynolds Metals viel meer dan zes dollar, toen de maatschappij een vermin dering aankondigde van de produktie van primair aluminium tot 80 percent van de capaciteit in het begin van de zomer. Hij herwon voor sluitingstijd een klein deel van het verlies. City Products steeg zeven dollar en behield een groot deel van de winst toen bekendgemaakt werd dat een maatschappij en Buttler Brothers in prin cipe hadden besloten over de verkoop van Butler aan City Products. American Mo tors steeg meer dan 8 dollar nadat zij een aanzienlijke vergroting van de omzet in oktober meldde. De meeste aandelenbeur- zen in de V.S. met uitzondering van het Midden Westen en de kust aan de Stille Oceaan sluiten morgen wegens verkie zingen. American Motors, een van de meest ac tieve aandelen, bereikte een nieuwe hoog te van 86 V», door met 6 dollar omhoog te gaan. Studebaker bleef actief en steeg meer dan 2 dollar. Lear was actief en la ger. Zenith was actief en steeg meer dan 2 dollar. Jersey Standard leidde haar groep in de omzet. De totale omzet was 3.320.000 aandelen. Van 1208 verhandelde fondsen waren 442 hoger en 546 lager. Het industriegemiddelde kwam van 646.60 op 645.46, dat van spoorwegen van 154.50 op 153.74 en dat van openbare nutsbedrijven van 37.47 op 87.29 (UPI). GENEVE (Reuter-UPI) De Russi sche afgevaardigde naar de driemogend- hedenconferentie te Genève over het sta ken van proeven met kernwapens, Tsa- rapkin, heeft medegedeeld, dat zijn rege ring niet akkoord wil gaan met het Ame rikaans-Britse voorstel om gezamelijk met de Verenigde Staten en Groot-Brit- tannië kernproeven te nemen. Onder grondse ontploffingen kunnen volgens de westelijke afgevaardigden slechts door controle ter plaatse worden ontdekt. De Verenigde Staten voeren aan dat het rap port van oktober 1958 over ondergrondse explosies is verouderd, en dat ondergrond se ontploffingen vrijwel niet zijn te onder scheiden van de honderden aardschok ken die jaarlijks worden geregistreerd. LONDEN (UPI) Een commentator van radio-Moskou heeft de stagnatie in de besprekingen te Genève toegeschreven aan Amerika's verlangen om aan zulk een verbod van proeven met kernwapens te ontkomen. Al het gepraat over de on mogelijkheid om een controlesysteem te ontwerpen is onzin. De Amerikaanse mili taire leiders willen voortgaan met proe ven en zetten de regering daarom onder druk, aldus de commentator. 3-3'/»*/» Nederl. '47 3*/» Nedl. 1962'64 Woningbouw 6 Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II.. Pr. A'dam '56 III Pr R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfariek gew.Philips Gloeil. Pref PhilipsGloeil Unilever Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber KLM Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 9lM 97«/t 109?* 81% 379 690 249J4 657 347 407 653% 237'/» 692 54 202 157'/» 714% 1 159.30 339% 110'/, 121.50 exi 158% 165'/» 138% 138 247 145% f 172.- 319 157 227 279 249''f 62 55 100% 54% 72 24% Heden 13.45 uur 91% 97% 109% 380'/* 690 250 350 407 653 238 691 200 157% 716 159,- 339' 110 1 124,- 159% 166 139% 139% 248 145"» 172.- 319'/. 157 227' 278 62 54 99 53% 71% 24% Aagtedijk 4 te Durban verwacht. Aagtekerk 2 110 m. o. Massawa n. Suez. Aalsdijk 2 60 m. z.w. Mini co y n. Djibouti. Abbedijk 2 te Hamburg verwacht. Abbekerk 2 70 m. w. Gibraltar n. Port Said. Abida 2 70 m. z.z.o. Colombo s. Rotterdam. Acila 3 v. Sydney n. Melbourne. Acmaea 2 100 m. w. Kp. Finisterer n. Londen. Agamemnon 2 v. Carupano n. Cumana (Venez.i Aldabi 3 te Montevideo. Algol 2 170 m. n.n.o. F. Noronha n. Rio de Jan. Almdijk 2 450 m. z.z.o. Kp. Race. Alpherat 2 v. Buenos Aires n. Montevideo. Amalie B 2 Dover gepass. n. Ceuta. Amerskerk 3 te Marseille. Amstellaan 3 te Amsterdam. Anne Christine 2 60 m. n. St. Paulsrocks naar Paranagua. Annenkerk 2 te Amsterdam. Appingedijk 2 v. San Francisco n. Portland. Area 2 137 m. w. Landsend n. Curacao. Arendsdijk 3 te Havana. Arendskerk 2 te Duinkerken. Ares 3 v. Callao n. Pisco. Argos 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Arkeldijk 2 420 m. w. Sabang n. Belawan. Asmidiske 2 210 m. w. Landsend n. Hampt Roads. Asterope 2 250 m. w. Landsend n. Hampt. Roads. Attis 2 te 6t. Marcus verwacht. Bali 2 20 m. z. Mindanao n. Sorong. Balong 2 90 m. o. Port Sudan n. Bombay. Batjan 2 200 m. n. Singapore n. Tandjong Priok Bawean 2 dw. Dover n. Houston. Bengalen 2 dw. Kp. Vincent n. Halifax. Bengkalis 2 80 m. /.w. Oporto n. Amsterdam. Beninkust 2 te Hamburg. Billiton 2 te Los Angeles v. Port Alice. Bintang 2 120 m. n.o. Massawa n Suez. Blitar 3 te Bremen verw. v. Rotterdam. Borneo pass. 2 Guardafui n. Djibouti. Boskoop 3 te Sidon. Breda 2 dw. Beachyhead n. Curasao. Calamares 2 te Los Angeles verwacht v. Golfito. Caltex Arnhem 3 te Sidon verwacht Caltex Delfzijl 2 v. Holtenau n. Rotterdam. Caltex Leiden 2 120 m. n. Comoro eil. n. Bahrein. Caltex Pernis 4 te Hook verwacht n. Pernis. Caltex Rotterdm 2 106 m. z.z.w. Ouess. n. Sidon. Calt. The Hague 2 127 m. n.o. Muscat n.Avonmth. Camerounkust 2 480 m. z. Lagos n. Freetown. Cartago 2 te Golfito verwacht v. Los Angeles Castor 2 v. Alexandrië s. Rhodos. Ceronia 4 te Kobe verwacht. Charis 2 dw. Havana n Mobile. Cinulia 2 240 m. o.n.o. Recife n. Durban. Cistula 2 v. Balikpapan n. Singapore. Cities Service Valley Forge 2 te Port Said verw. Clavella 2 v. Rotterdam n. Nordenham. Colytto 2 540 m. w.z.w. Horta n. Engeland. Congokust 3 te Abidjan. Cradle of Liberty 2 375 m. o.n.o. Mogadiscio naar Philadelphia. Crania 2 v. Lissabon n. Curasao. Dc Eerens 2 te Shat Al Arab. Diemerdijk 2 v. Londen n. Cristobal. Dinteldijk 2 te Bremen. Dorestad pass. 1 Anamba ell. n. Yokkaichi. Doris 3 te Georgetown. Drente 2 145 m z.z w. Ouessant n. Port Said. Eenhoorn 2 v. Bordeaux n. Tripolis. Ena 2 te Curasao v. Maracaibo. Eos 1 v. Cartagena n. Tanger. Esso Nederland 2 100 m. w.z.w. Kuria Muria eil. naar Antwerpen. Fravizo 3 te Stockholm. Friesland KRL 2 v. Lorenco Marques n. Beira. Friesland SSM 3 v. Immingham n. Esbjerg. Gabonkust 3 te Hamburg. Giessenkerk 2 450 m. w. Minicoy n. Penang. Graveland 2 te Las Palmas verw. v. Salvador. Hathor 3 te Amsterdam verwacht. Hector 2 110 m. o. Kp. Bon n. Tunis. Helena 2 120 m. w.z.w. Landsend n. St. Thomas Hera 2 1060 m. n. Barbados n. Rotterdam. Hestia 2 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam. Hilversum 2 te Hamburg. Holendrecht 2 140 m. z.z.o. Madeira n. Emden. Hoogkerk 2 60 m. n.w. Finisterre n. Rotterdam. Houtman 3 te Kaapstad. Hydra 3 v Londen n. Hamburg. Isis 2 dw. Ouessant n. Paramaribo. Ivoorkust 2 240 m. z.w. Kp. Vincent n. A'dam. Jacob Verolme 2 te Cartagena v. Newport News Jason 1 te Hamburg n. Bremen. Jos. Frering 2 140 m z.w. K. Finisterre n. IJmuid Kalinga 4 te Anacortes verwacht. Kalydon 2 v. New York n. Curasao. Karimata 2 te Genua. Karsik 2 v. Walvisbaai n. Durban. Kasimbar 2 80 m. n. oostp. Timor n. Sorong Katelysia 2 v. Mena n. Singapore. Keizerswaard 2 265 m. z. Santos n. Curasao. Kelletia 2 280 m. n.o. Durban n. Abadan. Kenia 3 v. Kingston n. Curasao. Kermia 2 200 m. z.w. Madeira n. Abadan. Kertosono 2 380 m. z.o. Kp. Race n. Marseille Koningswaard 1 45 m. o.n.o. Natal n. Curasao. Koratia 2 75 m. n.n.w. Muskat n. Mena. Korenia 2 300 m. o. Paramaribo n. Curasao. Korovina 2 250 m. z.w. Kp. Finisterre n. R'dam Kosicia 2 300 m.w. Finisterre n. Thameshaven. Kyllx 2 v. Gefle n. Rotterdam. Laarderkerk pass. 2 Kp. Guardafui n. Mombasa Larenberg 2 v. Calabar n. Lagos. Leiderkerk 2 v. Hamburg n. Londen. Lieve Vrouwekerk 2 v. Akaba n. Port Sudan. Lindekerk 2 125 m. n.o. Kuria Muria n. Bahrein. Loenerkerk 2 v. Hamburg n. Rotterdam. Loenerkerk 2 v. Hamburg n. Rotterdam. Lombok 2 v. Tacoma n. Vancouver. Loosdrecht 2 te Dar Es Salaam. Louis Lantz 2 200 m. w.z.w. Kp. t. Vine. n. R'dam. I.utterkerk 2 35 m. n. Tunis n. Rotterdam. Maas 2 95 m. w. Rhodos n. Gibraltar. Maasdam 2 te Casablanca. Maashaven 3 te Rio de Janeiro verwacht. Maaslloyd 3 te New Orleani. Maasymn 2 10 m. w. Terschelling.bank n. Boston. Malea 3 te Singapore verwacht. Mariekerk 2 v. Alleppy n. Aden. Maron 2 dw. Scillys n. Rotterdam. Medon 2 v. Puerto Cabello n Maracaibo. Memnon 2 v. Curasao n. Aruba. Mentor 3 te Port Fortin. Meres N 2 420 m. z. Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Merwede 2 160 m. n.o. Las Palmas n. Antwerpen. Mitra verm. 3 v. Good Hope n. Rotterdam. Molenkerk 1 v. Marseille n. Rotterdam. Munttoren 2 40 m. w. Minicoy n. Aden. Mylady 2 v. Abidjan, 3 te Tabon. Naess Tiger 2 95 m. n.w. Alexandrië n. Bremen. Nanusa 3 v. Rotterdam n. Basrah. Neder-Elbe 2 v.Hamburg n. Middlesborough.. Neder-Waal 2 v. Amsterdam. Noordwijk 2 70 m. n. Las Palmas n. IJmuiden. Oberon 2 360 m. n.o. Guadeloupe n. Pt. a Pitre. Oranje 3 te Suez. Oranjefontein 2 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Oranje Nassau 3 v. Barbados n. Trinidad. Oranjestad 2 te Georgetown. Orestes 2 v. Las Palmas n. Astwerpen. Orion 2 te Rotterdam n. Algiers. Osiris 2 120 m. n.n.o. Finisterre n. Madeira. Overijsel 2 te Zanzibar. Papendrecht pass. 3 Kp. St. Vincent n. Augusta. Pendrecht pass. 2 Kp. Bon n. Le Havre. Peperkust 2 250 m. n. Conakry n. Conakry. Philidora 2 100 m. w.z.w. Gavdo n Mena. Philippia pass. 2 Gibraltar n. Mena. Pieter S 2 te Rotterdam. Prins der Nederl. 2 965 m. z.w. Madeira (best Prins Frederik Willem 2 780 m. n.o. Belle Isle n. Montreal. Provenierssingel 2 755 m. w.z.w. Flores n. R'dam. Purmerend 2 65 m. z.z.o. The Brothers n. R'dam. Pygmalion 2 48 m. o.z.o. Sao Vincente n. Tripoli. Radja 2 ten anker Semarang v. Tegal. Rempang 2 540 m. w. Cocos eil. n. Aden. Riouw pass. 6 Sabang n. Penang. Roeblah 2 920 m. wm.w. Wake eil. n. L. Angeles. Rondo 2 55 m. o.n.o. Algiers n. Antwerpen. Rossum p.-ss. 2 Sint Vincent n. Gaett. Rotterdam 2 v. R'dam, 3 te Le Havre n. N. York. Rotti 3 te Tandjong Priok. Rijndam 2 750 m. n. Azoren n. Cobh. Rijnkerk 3 te East-London. Ruys 2 600 m. n.n.o. Triska n. Rio de Janeiro. Salatiga 2 te Basrah n. Abuflus. Saloum 1 te Dakar. Sambas 3 te Pnompenh. Sarangan 3 te San Francisco. Schelpwijk 3 te Maracaibo. Schie 2 te Bremen v. Hamburg. Schiedijk 2 140 m. w.z.w. Kp. Race n. New York. Schouten 2 210 m. z-z.o. Zanzibar n. Zanzibar. S< negalkust 2 110 m. n.s.o. Las Palmas n. Antw. Slamat 2 te Suie. Solon 2 460 m. n.o. Azoren n. Curacao Stad Alkmaar 2 in Kielerkanaal n. Rotterdam. Stad Amsterdam 3 te Las Palmas v. IJmuiden. Stad Arnhem 2 180 m. z.z.w. Ouessant n. R'dam. Stad Gouda 2 150 m. o. Recife n. Rotterdam. Stad Leiden 2 430 m. n.w. Kaapstad n. Freetown. Stad Maassluis 2 75 m. z.w. Ouess. n. IJmuiden. Stanv. Benekat 2 80 m. z.z.w. Singap. n. S'gerong. Stanvac Lirik 3 te Singapore. Statue of Liberty 2 460 m. n.o. Lorenco Marques naar Philadelphia. Steenwijk 2 v. Pto. Guavamas n. Curacao. Stentor 3 te Auxcayes. Straat Madura 2 595 m. o. Mauritius n. Mauritius. Straat Magelhaen 2 v. Penang. 4 te Suie verw. Straat Malakka 3 te Mombasa. Straat Torres 3 v. Sydney n. Melbourne. Straat van Diemen 2 60 m. n.o. Mauritius (best.). Sumatra 3 te Singapore. lahama 2 95 m. n.n.o. Finisterre n. Palermo. Tamam pass. 2 Kp. De Gata n. Landsend. Tamara pass. 3 Gibraltar n. Finnart. Tavvali 2 70 m. z.w. Ouesant n. Marseille. Tclamon 1 300 m. z.o. Kingston, n. Tampa. Teucer 3 te Naha v. Hongkong. Texel 2 te Glasgow. Thelidomus 13 te Curacao verwacht Themis 2 v. Puerto Cabello n. Guanta. Tiba 2 v. Rotterdam n. Stettin. Tibia 2 v Rastanura n. Madras. Tjikampek 2 te Lagos verwacht v. Douala. Tjiluwah 2 te Hongkong. Tjimanuk 2 dw. Kaapstad n. Port Elisabeth. Tomori 2 160 m. o.n.o. Algiers n. Rotterdam. Towa 2 90 m. z.w. Ouessant n. Rio de Janeiro. Upesi 2 te Amsterdam. Van Heemskerk 3 te Penang. Van Linschoten 2 290 m. w. Sabang n. Penang. Vlieland 2 25 m. n.n.w. Philippeville n. Fao. Waal 2 25 m. n.w. Lissabon n. Antwerpen. Waibalong 2 v. Narathiwat n. Singapore. Waikelo 1 380 m. o.n.o. Mükala. Westertoren pass. 2 Aden n. Suez. Westland pass. 2 Finisterre n. Las Palmas. Wieldrecht 3 te Puerto Le Cruz. Willem Ruys 2 400 m. n.w. Minicoy n. Colombo. Witmarsum 2 410 m. w z.w. Flores n. Le Havre. Woensdrecht 2 90 m. o.n.o. Aden n. Suez. IJssel 3 te Canneto v. Catania. Zuiderkerk 2 765 m. w.n.w. Fremantle (bestem.). Zuiderkruis 2 330 m. n.n.o. Galapagos n. Papeete. Zwijndrechtt 2 340 m. z.w. Kp. St. Vine. n. Haifa. KLEINE VAART Admiralengracht 2 Kiel gepasseerd. Alcetas pass. 2 ET-14 v. Delfzijl n. Amsterdam. Ank T 30 Brunsbüttel gepass. n. Amsterdam. Atlas 2 30 m. n. Burlings n. Rotterdam. Bab T 29 v Skutskaer te Amsterdam. Bloemgracht 2 Kiel gepasseerd. Boreas 1 te Amsterdam n. Rotterdam. Elsa 30 v. Vlaardingen n. Kotka. Ilias 1 v. Valencia n. Alicante. Joost 28 v. Karskaer te Hudiksvall. Kaap Falga 31 v. Rundvik te Amsterdam. Kaap St. Vincent 31 v. Vlaardingen n. Kotka. Pavo 2 20 m. n. P-2 v. Gruvon n. Zaandam. Phidias 1 te Triëst n. Venetië. Plato 2 10 m w Villano n. Amsterdam. Ponza 31 v. Valdemarsvik n. Zaandam. Strabo 2 25 m. n. Alboran eil. n. Piraeus. Thaletas 2 10 m. z.w. Piraeus n. Palermo. Tilly 31 Brunsbüttel gepass. n. Amsterdam. SLEEPVAARI Atlas 1 v. Scheveningen te Maassluis. Barentsz Zee 2 v. Melbourne. Cycloop 3 100 m. n. Las Palmas n. Europa. Elbe 3 te Cristobal. Humber 3 te Port Said. Maas 3 v. Gravesend te Hoek v. Holland verw. Noordholland 3 320 m. n.w. Key West n. Japan. Noordzee 3 te Port Said. Oceaan 2 v. Harwich te Maassluis. Oostzee 3 v. Boston n. Tokio. SI en tor en Titan 3 te IJmuiden. De Speciaalzaak CRONJéSTRAAT 43 RUILT UW OUDE STOFZUIGER IN Ook voor reparatie Gehakt half om half 500 gram 0.98 Varkenspoten 3 pond 1. 250 gram heerlijke Rookworst 0.40 RIJKSSTRAATWEG 97 KROCHT 12 Spoedig gevraagd: Dames met ambitie voor het stoffenvak gelieven zich te mel den bij: P» StcffitifilciaotiaaJi GR. HOUTSTRAAT 14 Haarlem is de kunst om iemand blij te maken En u slaagt dubbel met iets van blijvende waarde uit Uw adres voor in- en verkoop van tin. koper, kristal, porcelein. goud- en zilverwerk. Riviervismarkt 5 bij de Grote Kerk Telefoon 14911 - Haarlem Schuimrubber matrassen met damast tijk ƒ86.— Origineel schuimrubber hoofdkussen 13.50 Stoelzittingen 2.50; fauteuilkussens f 6.50 B.H.-vulltngen 1.35: rubber maskers 2.40 Platen schuimrubber van 1% tot 10 cm dik. Fietszadeldek compleet 1.50 Motorzadeldek compleet 2.50 Motorbuddyseats compleet 25.Duo's f 12.— Schuimplastic matrassen met damast tijk 39.— Schuimplastic hoofdkussen, bekleed f 6.50 Plastic platen voor Rotanstoel. commode, badmat f 0.98 Traptree kussens. 15 voor 5.— Stoelkussens 1.enz. enz. Plastic donsvulling per zak f 0.75 Grote sortering leerdoek (couponrollen) voor be kleden van kussens, auto's, enz. 130 breed, per mtr f 5.— Motor- of bromfietsjassen van orig. leerdoek (iets moois) 39.— Fablon zelfplakkend plastic, per meter 1.95 Xleine Houtstraat 120 Tel. 1798S Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 13