Amerikaan die voltreffers plaatst! de prima UIT ITALIË 13.75 Uw Kunstgebit OCTERNO 10% KORTING 25% KORTING B. en W. zeggen raad nota toe over economische ontwikkeling NEDO-MEX Grote belangen voor Haarlem bij het industriegebied langs Noordzeekanaal DTNSDAG 3 NOVEMBER 193 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Examens B. en W. van Haarlem: Maatschappelijk werk taak van particulieren Spaartegoed tot zestig miljoen gestegen Het N.Ph.O. geeft tweede concert voor scholieren 6. een Amerikaan op z'n best 7. een fantastische sigaret 8. een fantastische prijs fluweel voor de keel L. C. W. Naessens overleden Th. Bossers Veertig jaar bij Nederlandse Spoorwegen Verpleegstershuis voor de Mariastichting k. Bornewasser muzikaal leider van de koorschool Speelgoedpistolen leken teveel op echte Burgerlijke Stand van Haarlem Slotronde damtiteltoernooi bracht geen beslissing MEMORIE VAN ANTWOORD Werk van Ina Hooft In het hoofdstuk economische aangelegenheden van de Memorie van Antwoord verklaren B. en W. van Haarlem, dat de economische en industriële bedrijvigheid zich in Haarlem in gunstige zin ontwikkelt. Teneinde deze ontwikkeling in goede banen te leiden maakt het college gebruik van de adviezen en de bemiddeling van de stichting tot ontwikkeling van de industrie te Haarlem. Voorts zyn ook de economisch adviseur en de in Haarlem gedetacheerde sociografen van het Nederlands Economisch Instituut alsmede het bedryf van Openbare Werken zeer nauw by deze materie betrokken. Vervolgens delen B. en W. op een desbetreffende vraag van een der raadsleden mee, dat het college van mening is dat Haarlem grote belangen heeft bu de ontwikkeling van het gebied langs het Noordzeckanaal. Deze materie is van genoegzaam belang geoordeeld om een commissie in het leven te roepen teneinde het college van advies te dienen. Het ligt voorts in de bedoeling van B. en W. om de zienswyze van het college over deze aangelegenheid zeer binnenkort in een aan de gemeenteraad gerichte nota uiteen te zetten. In deze nota zal voorts antwoord gegeven worden op de vraag of het noodzakelyk is met het oog op de ontwikkeling van de stad met haar industrieën reeds thans een havenplan op te maken omvattende het Spaarne en in het byzondcr het zykanaal C en de gronden daarlangs. Verder delen B. en W. mee, dat men de beslissing van het rijk wil afwachten ten aanzien van het verzoek van de Kamer van Koophandel tot uitdieping van zij kanaal C. Pas wanneer gunstig op dit ver zoekt beslist is kan worden overwogen of het Noorder Buiten Spaarne verder uit gebaggerd kan worden dan thans in de bedoeling ligt. B. en W. achten het voorts niet nood zakelijk de Sluis te Spaarndam te ver groten daar de bestaande sluis dan ge durende lange tijd gestremd zou zijn. De afmetingen van de sluis zijn, aldus B. en W., thans voldoende voor de Haarlemse industrie. Onder het hoofdstukje middenstands aangelegenheden delen B. en W. mee, dat bij de toewijzing van winkels m nieuwe wijken een zo rechtvaardig mogelijke ver deling van de winkels over de categorieën middenstand, coöperatie en grootbedrijf wordt nagestreefd. Haarlems Bloei In de passages, die gewijd zijn aan de stichting Haarlems Bloei, schryven B. cn W., dat zy het betreuren, dat de zaken wereld zo'n geringe financiële steun aan Haarlems Bloei verleent. Er heerst te wei nig begrip voor het economisch rendement, dat vooral ook voor het bedrijfsleven voortvloeit uit het werk van deze stich ting. Teneinde een verbetering in dat op zicht te brengen wordt door Haarlems Bloei voortdurend aandachi besteed aan de propaganda onder de industriëlen en de middenstandsbedryven. Naar aanleiding van een vraag of het bedrag van 1.500 voor het organiseren van de voorjaarsfeesten wel verantwoord is, gelet op de ernstige financiële positie van de gemeente, antwoorden B. en W., dat in de voorgaande jaren wel duidelijk is gebleken, dat de besteding van bedoeld bedrag een zeer waardevolle propaganda is geweest voor Haarlem gedurende de bollentijd. Daartoe behoort onder meer het zo geslaagde optreden van de Haarlemse bloemenmeisjes in binnen- en buitenland. Hoewel het economisch nut van deze ac ties moeilijk in cijfers is vast te stellen kan het toch niet anders of de goodwill voor Haarlem als bloemenstad moet jaar op jaar groeien. B. en W. menen daarom dat het niet verantwoord is deze actie af te remmen. Elektriciteitsverbruik Op de vraag of B. en W. bereid zijn een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid tot stimulering van het elektriciteits verbruik bijvoorbeeld tijdens de weekein den en in de late avonduren waardoor wellicht gunstiger bedrijfsresultaten en zelfs tariefsverlagingen te realiseren zou den zijn, antwoorden B. en W., dat uit een voorlopig onderzoek betreffende het in voeren van een weekeinde-tarief volgt, dal de toepassing van een dergelijk tarief wel enige toeneming van het elektriciteitsver bruik zal kunnen veroorzaken. Hoe groot deze toeneming zal zijn kan niet worden geschat terwijl er geen aanleiding is voor grote verwachtingen. Hiertegenover staal dat bij invoering van het weekeinde-tarief een belangrijk aantal kWh behorende tot het reeds bestaande verbruik tegen een lagere kWh-prijs geleverd zal moe ten worden omdat het niet goed mo gelijk zal zijn een extra verbruik ten gevolge van het weekeinde-tarief te schei- Advertentie Zuiver wollen PULLOVER, vlot modieus model, met leuk kabel- patroon, in alle modetinten. Maten: small - medium - large. Extra voordelige aanbieding ANEGANG 26 - TELEFOON 10645 Leiden. Doctoraalexamen Nederlands recht: A. baron van Harinxma thoe Slooten. Leiden Doctoraalexamen vrije studierichting in de rechts geleerdheid E Verwaal. Haarlem. Doctoraalexa men psvchologiemej. T. Baart. Haarlem. Semi- aiisexamen: J. A. Businger. "s-Gravenhage. den van het reeds bestaande verbruik. Invoering van het weekeinde-tarief zal dus resulteren in een vermindering van de ontvangsten van het energiebedrijf, zon der dat een vermindering van kosten hier tegenover staat. Dientengevolge zal het batig saldo na delig worden beïnvloed hetgeen het moei lijker zal maken de bestaande tarieven te handhaven of om op deze tarieven bij dalende kosten een algemene verlaging toe te passen. In verband hiermede wordt het tijdstip voor het invoeren van een weekeinde- tarief thans niet gunstig geacht. Aan de invoering van-een lagere kWh- prijs in de late avonduren kan slechts een zeer onbeduidende invloed op de ver- bruiksontwikkeling worden toegekend. Voorts zijn B. en W. in antwoord op een vraag of de mogelijkheid aanwezig is om de aanhoudend lage kolenprijzen tot uiting te doen komen in gunstiger gas- en elektriciteitstarieven van mening, dat dr invloed van de lager wordende kolen- prijzen slechts geleidelijk doorwerkt in de kosten van produkte en inkoop van gar en elektrische energie. Daarnaast staan kosten verhogende fac toren. namelijk de hogere kapitaalrente en de hogere sociale lasten. Een en ander leidde voorshands tol kostenverlagingen van te geringe beteke nis om een tariefsverlaging te motiveren Vleeshal Tenslotte delen B. en W. ten aanzien van de exploitatie van de Vleeshal in Haarlem mee, dat in verband met de be perkingen, die de aard van dit gebouw aan het gebruik oplegt het niet gewens is dit te verhuren. De winst die thans met de exploitatie wordt gemaakt wordt onder toezicht van B. en W. gebruikt voor ver betering van de Vleeshal en de inventaris en komt voorts ten goede aan culturele manifestaties waartoe het gebouw zich in het bijzonder leent. In het hoofdstuk maatschappelijke steun en voorzorg in de Memorie van Antwoord antwoorden B. en W. van Haarlem op een desbetreffende vraag van een der raads leden, dat van een verschuiving van de taak van de dienst voor Sociale Zaken van het gebied van de armenzorg naar dat van het maatschappelijk werk slechts ten dele sprake kan zijn, daar het door de dienst voor Sociale Zaken te verrichten maatschappelijk wgrk toch verband moet houden met de specifieke overheidstaak van de steunverlening, voorzorg en na zorg daaronder begrepen. Het meer omvattend maatschappelijk werk behoort, naar de mening van het college van B. en W., in de eerste plaats tot de taak der particuliere organisaties. De overheid kan daarbij aanvullend wer ken en subsidiëren waar dit nodig en verantwoord is. Verder delen B. en W. mee. dat er maatregelen in voorbereiding zijn om te trachten de opbrengst van de beschuttende werkplaatsen te verhogen. Tenslotte verklaren B. en W., dat zij het mogelijk achten om de reeds bestaande samenwerking der gemeentelijke orga nen, wier werkzaamheden de geestelijke volksgezondheid raakt, verder te verbete ren en in incidentele gevallen zelfs tot sa menvoeging over te gaan. Ook de coördi natie met buitengemeentelijke activitei ten op dit terrein blijft de aandacht van het college van B. en W. houden. Nutsspaarbank Haarlem Dezer dagen heeft het gemeenschappelijk tegoed van alle spaarders bij de Nutsspaar bank in Haarlem het bedrag van zestig miljoen gulden overschreden. Dit kapitale bedrag behoort toe aan 93.500 spaarders. De spaarbank is dus zestigvoudig mil jonair. Zij heeft vooral na de oorlog een snelle groei doorgemaakt. In 1950 bedroeg het inleggerstegoed nog ongeveer 24.5 miljoen gulden, toebehorend aan ruim 56.000 spaarders. In 1955 waren deze cijfers opgelopen tot 41.7 miljoen gul den en 70.400 spaarders. Bij het begin van dit jaar bedroeg het inleggerstegoed bijna 54.3 miljoen gulden, zodat er dus slechts tien maanden nodig zijn geweest om de resterende 5.7 miljoen gulden er bij te krijgen. De nieuwe mijlpaal werd bereikt tijdens de spaarweek, die voor de Nutsspaarbank een groot succes is geworden. De inleggin gen bedroegen namelijk in de afgelopen week 795.234.tegenover 759.492, vorig jaar. Het aantal posten van inleg was zelfs 2600 hoger dan vorig jaar en bedroeg 10.201. Gedurende de hole maand oktober be droegen de inleggingen f 3.272.331,en de terugbetalingen 2.944.590,zodat het spaaroverschot f 327.741.was. Het totale spaartegoed steeg per eind oktober tot 60.196.516,—. In oktober werden voorts 845 nieuwe spaarders ingeschreven. FIFTY Het Gemeentemuseum van Den Haag vraagt onze aandacht voor het werk van de thans 65-jarige schilderes Ina Hooft. In Het Vaderland werd zij eens een Haag se Joffer genoemd. Sinds 1945 wijdde zij zich ook aan borduur- en appliqueerwerk en door dit werk ben ik haar fnaam gaan onthouden. Bij het zien van haar tentoon stelling. die tot 8 november gehouden wordt, bleek ik haar toch als schilderes ook ontmoet te hebben. Op slag herkende ik de portretten van de pottenbakker Bert Nienhuis en zijn collega, belangrijk schil der, H. H. Kamerlingh Onnes, die mij zo sympathiek is. Zo iets neemt in. Inne mend is ook de uit enkele zaken spreken de bewondering van Ina Hooft voor die fij ne Belgische schilder Walter Vaes. „Schel pen en garnalen", onder diens invloed ge schilderd is een van de mooiste werken hier. Voorts kon ik een voorkeur hebben voor dat wat onder invloed van de schil der Jos Croin gemaakt werd. Met een klei nere zaal voor deze tentoonstelling of mo gelijk een wijder uit elkaar hangen van minder en critischer uitgezocht werk zou Ina Hoofts naam meer gediend zijn. Te spreken van een Haagse Joffer doet ver gelijken met haar Amsterdamse zusters in de schilderkunst en Nelly Bodenheim die met fraaie naaldwerken een naam ver diende, en die vergelijking valt voor Ina Hooft niet zo gunstig uit. Bob Buys Op vrijdag 13 november geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest on der leiding van Marinus Adam het tweede concert voor scholieren in dit seizoen. Het programma vermeldt werken van George Gershwin Jos. de Klerk en G. von Brucken Fock. Soliste in dit concert is de pianiste Margot Pinter. Zoals gebruikelijk wordt het programma twee keer uitge voerd namelijk om 16.15 en 19.30 in het Concertgebouw in Haarlem. 1. een unieke melange 2. hoogfijne tabakken 3. geurig en zacht 4. een modern pakje 5.aromabewarende verpakking FIFTY In Haarlem is vrijdag op eenenzeven- tigjarige leeftijd onverwacht overleden de heer L. C. 'W. Naessens uit Aerden- hout, tot vorig jaar arts voor maag- en darmziekten. De thans overledene was een zeer geziene figuur bij zijn patiënten en zijn vele vrienden. In diverse besturen heeft hij zijn krachten gegeven. De heer Naessens xs op 10 mei 1888 in Surabaia geboren en heeft van 1906 tot 1913 medicijnen gestudeerd aan de uni versiteiten van Leiden en Amsterdam. La ter vertrok hij naar Berlijij om zich te specialiseren op maag- en darmziekten en röntgenologie. Teruggekeerd in ons land was hij enkele jaren officier van ge zondheid in het Nederlandse leger totdat hij in 1917 demobiliseerde. Sedert 1918 was de heer Naessens in Haarlem gevestigd als maag- en darm specialist en was hij verbonden aan de Maria-stichting. Ook vervulde hij prak tijk in het Diaconessenhuis, het ziekenhuis Sint Joannes de Deo en het Sint Anthonius- ziekenhuis in IJmuiden. De heer Naessens heeft het grootste deel van,zijn particu liere praktijk uitgeoefend in de Tempe liersstraat, waar hij ook vele jaren heeft gewoond. Qngeveer zes jaar geleden ver trok hij naar Aerdenhout. Het vorig jaar, na het bereiken van de zeventigjarige leeftijd, heeft hij zijn praktijk neerge legd. Ook is hij na de bevrijding bij de Gemeentelijke Geneeskundige dienst werkzaam geweest als adviseur voor het verstrekken van rantsoenen voor daarvoor in aanmerking komende Haarlemmers en in 1947 maakte de heer Naessens met een transportcolonne van het Rode Kruis een reis naar Indonesië om medische hulp te verlenen. Als muziekliefhebber en -kenner hij was een goed dilettant-cellist verleen de de heer Naessens gaarne zijn mede werking aan de Haarlemse Orkestvereni ging (H.O.V.), van welk bestuur hij gerui me tijd deel uitmaakte, aan de Haarlem se Operette Vereniging en aan de vereni ging „Kunst aan het Volk", welke vereni ging kunstmanifestaties in Haarlem voor bereidde. De heer Naessens heeft een vooraan staande plaats ingenomen in de Haarlem se loge van de orde van Vrijmetselaars aan de Ripperdastraat. Voorts maakte hij deel uit van de afdelingen Haarlem en Noordholland van de Vereniging „Kin derhulp". Vandaag is zijn stoffelijk overschot te Westerveld gecremeerd. Advertentie Hoe hondt U de gehele dag stevig op zijn plaats? Het is niet nodig, dat U angst heeft, dat U\ gebit losschiet bij het eten. lachen ot niezen Een weinig DENTOFIX 'i morgens 09 d> gebitsplaat gestrooid bcnidt Uw gebit en wrikbaar op zijn plaats en doet U alle vro» gere ongemakken vergeten Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons. pri)s f. 2.35 bij apotheken en drogisterijen. Onder grote belangstelling van de Ne derlandse Sooorwegen. vakorgansaties en reisverenigingen heeft de heer Th. Bossers, uit Haarlem maandag het feit herdacht, dat hij veertig jaar in dienst was van n N r wee- De heer Bossers, die sedert 1935 werk zaam is in Haarlem en die verschillende rangen heeft doorlopen vervult thans de functie van chef personeelszaken. De sprekers schetsten allen de grote verdien sten van de jubilaris en zij lieten hun woor den vergezeld gaan van talrijke geschen ken. Advertentie Gedurende november op maat-corsetten en maat-bustehouders OP REPARATIES Filiaal HAARLEM: Houtplein h. Raamsingel tel. 14384 Filiaal AMSTERDAM: v. Baerlestraat 154 - 156 tel. 712054 Bij de gemeentesecretarie van Haarlem ligt op het ogenblik het plan ter inzage voor de bouw van een verpleegstershuis van de Mariastichting aan de Kamperlaan in Haarlem-Zuid. Dit grote gebouw, dat zeven verdiepingen hoog zal worden en dat onder meer 135 kamers voor leerling-ver pleegsters zal bevatten, is ontworpen door de architecten ir. J. A. van der Laan, ir. J. B. Hermans, T. M. van der Eerden en Jules II. M. Kirch uit Leiden. B. en W. van Haarlem delen mee, dat zij van plan zijn om met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouwwet ver gunning tot de bouw van het verpleegsters huis te verlenen. Eventuele bezwaren kun nen tot 8 november bij B. en W. worden in gebracht. Van de zijde van de Mariastichting ver nemen wij, dat de rijksgoedkeuring voor het miljoenenproject nog niet verleend is en dat men gaarne wacht met het open baar maken van de plannen tot deze goed keuring is afgekomen. Met ingang van 1 januari 1960 is de heer K. Bornewasser uit Bloemendaal benoemd tot muzikaal leider van de Haarlemse Koorschool. De heer Albert de Klerk, die sinds de dood van de stichter van de Koorschool dr. Kat, als adviseur aan de staf was toegevoegd heeft deze werkzaam heid thans beëindigd. De heer Bornewasser werd in 1925 in Voorst (Gelderland) geboren. Hij ontving /.ijn opleiding aan de kerkmuziekschool in Utrecht. Daarna studeerde hij aan het Am sterdams Conservatorium, waar hij in 1951 de beide einddiploma's voor piano be haalde. In 1948 aanvaardde hij de functie, van dirigent-organist van het parochiële zangkoor St. Benedictus van de Drie- vuldigheidskerk in Bloemendaal. In 1950 werd hij belast met het muziekdocent schap aan de apostolische school in Velsen-Driehuis. In 1954 werd de heer Bornewasser benoemd tot leraar grego riaans aan het Amsterdams Conservato rium. Hij volgde daarbij dr. Jos Smits van Waesberghe S. J. op. Als opvolger van dr. A. J. M. Kat werd de heer Borne wasser vorig iaar benoemd tot muziek docent aan het Philosoficum en Theologi- cum in Warmond. Bij een groot magazijn in Den Haag zijn 22 uit Duitsland geïmporteerde speelgoed pistolen in beslag genomen. Deze pistolen liiken zo bedrieglijk veel op echte, dat het bezit ervan een overtreding van de Vuurwapenwet oplevert. Het is namelijk strafbaar voorwerpen in bezit te hebben, die kunnen worden gebruikt voor „bedrei ging of afdreiging", zoals de wet het for muleert. Tegen de directie van het maga zijn is proces verbaal opgemaakt. BEVALLEN van een zoon, 30 okt.: W. de BoerVan Es; R. G. van WijkRijn stra. 1 nov.: M. de JongPool; A M. P. de LieSmit. BEVALLEN van een dochter, 31 okt.: S. HuelWijnands; W. S. van Seters— Steenhuizen: E. JansenOsté: J. K. Reede Ruighaver; P. J. NanVan der Hoorn: J. M. van der MeerVan der Hoijde; 1 nov.: M. F. van der ZandeVermeer; J. H. MoerkerkLeuven; M. C. NijssenKorte- kaas; C. M. M. GramKortekaas: 2 nov.: M. E. HuibertsVan Leeuwen. OVERLEDEN: 30 okt.: T. de Haan- Bakker. 69 j., Allard Piersonstraat; L. C. W. Naessens. 71 j„ Ripoerdastraat: 31 okt.: H J. Fortgens. 55 i„ Karolingonstraat; A. Moolenaar. 82 Voorhelmstraat: H. de Kleer, 84 j.. Delftlaan: 1 nov.: G. J. J. Gierstberg, 73 j„ Rleekenbergstraat. ONDERTROUWD. 28 okt.: R. T. de Graaf en M. W. J Koedam: 31 okt.: J. A. R. de la Rambelie en Y. Boermeester; 2 nov. F. C. de la Rie en V. J. Teunissen. GEHUWD. 2 nov.: G. Vermeer en A. de Leeuw. Advertentie Transparante klenrlak \an Ceta-Bever P. van Heerde en W. de Jong met gelijk aantal punten aan de kop De sluitingsronde van het toernooi om de persoonlijke damtitel van Noordholland, heeft, zoals werd verwacht, geen beslissing gebracht. P. van Heerde (Amsterdam) en W. de Jong (Haarlem), eindigden namelijk met een gelijk aantal punten op de eerste plaats. Wel plaatsten beide spelers zich voor de finale van het kampioenschap van Nederland, doch in een beslissingsmatch van drie partijen zullen zij moeten uit maken aan wie van hen de eretitel van Noordholland toekomt P. van Heerde, die zich in de laatste ronde geplaatst zag voor de uitstekend spelende H. Smit, heeft het zeer moeilijk gehad en stond op een gegeven moment zo slecht, dat een ieder dacht aan zijn eerste verliespartij. H. Smit miste echter in tijd- nooi de sterkste voortzetting, waardoor een grote afruil volgde, welke Van Heerde enig voordeel liet. Nog steeds onder de druk van de klok wikkelde Smit zwak af met verlies als gevolg. W. de Jong werd in zijn partij met R. Berk geen moment in gevaar gebracht, maar moest toch al zijn kennis aanwenden om de remisetaktiek van zijn tegenstander te ontwijken. In een stand van 7x7 werd Berk tot overgave gedwongen. J. Metz, de speler, die bij een misstap van een van de leiders nog een redelijke kans kreeg, speelde tegen M. Grooteman scherp op winst. Hij nam zelfs zoveel risico, dat Grooteman een doorbraak naar dam kon nemen. Het was voor de vele toeschouwers een raadsel, waarom Groote man deze kansrijke voortzetting niet aan durfde. De door hem gekozen spelgang leverde slechts een zwaar bevochten remise op. J. Bus, de verrassing van dit toernooi, kon zich ook in de slotronde niet vol komen herstellen van zijn inzinking. Tegen C. Westerveld kwam hij niet verder dan een puntenverdeling. Hij bezet nu een eervolle vierde plaats op de ranglijst. E. Holstvoogd, evenals J. Bus een van de jeugdige deelnemers aan dit goed bezette toernooi, is ook een speler waar nog veel van kan worden verwacht; zijn gedeelde vijfde plaats op de ranglijst is daar het bewijs van. Zijn laatste partij tegen N. Riebeek yvist hij na een fraaie combinatie in winst om te zetten. De IJmuidenaar M. Krijgsman kon in dit gezelschap niet meekomen. Zijn laatste partij tegen H. Mekken verloor hij kans loos. Th. Tielrooy bereikte een moeilijke remise tegen H. Veenstra. De eindstand luidt: 1 2 P. van Heerde 14 3 6 0 22 1/2 W. de Jong 14 9 4 1 22 3 J. Metz 14 8 4 2 20 4 J. Bus 14 5 7 2 17 5.9 A. Grooteman 14 5 5 4 15 5 9 E. Holstvoogd 14 4 7 3 15 5 9 J. Mekken 14 3 9 2 15 5 9 H. Smit 14 4 7 3 15 5 9 Th. Tielrooy 14 4 7 3 15 10 C. Westerveld 14 4 6 4 14 11/12 J. Belien 14 3 4 7 10 1U12 R. Berk 14 2 6 6 10 13 H. Veenstra 14 2 5 7 9 14 N. Riebeek 14 2 4 8 8 15 M. Krijgsman 14 0 3 11 3 Eerste klasse: Voor de titel eerste klasse is eveneens een herkamp noodzakelijk, in dit geval zelfs tussen drie van de vier deelnemers. K. Scheltius won vrij eenvoudig van E. Graanstra, die ondanks zijn vele verïies- partijen toch moedig doorvocht. J. B. ter Haak wist al vrij spoedig na de opening tegen F. Brandenburg schijfwinst af te dwingen, doch miste het inzicht de partij in zijn voordeel te doen beslissen. De door Ter Haak gevolgde voorzichtige speelwijze liep uit op een langdurig eindspel, waarin remise werd afgedwongen. De eindstand eerste klasse luidt: 1. F. Brandenburg 2. J. B. ter Haak 3. K. Scheltius 4. E. Graanstra De nummers 1, 2 en 3 zullen in een be slissingswedstrijd nogmaals duelleren. Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5