Sunil wast stralend wit... België zal gezag in Kongo krachtig handhaven mBWfj, 11 F. N S E N WITTER DAN HET WITSTE LAM en spaart uw linnenkast Export moet groter afzetgebied in Duitsland vinden Geen vervolging van nalatigen als de wet wordt ingetrokken MONTYCOATS ZEEDUFFEL HEREN-PARKA'S RIB-G0RD Wanneer Denen Nederland van Engelse markt verdringen Rijke Antwerpse familie vermoord Toenemende onrast rond Stanleystad 9 Zeshonderd man tekort bij de Rijkspolitie Salaris en promotiekansen moeten verbeterd worden Achterstand bi j behandeling van adoptie-aanvragen ƒ59.75 natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 C.P.N. kondigt agitatie- en propaganda-actie aan Hier is met Sunil gewassen,dat hemels blauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt, werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs ver geten, met Sunil hebt u minder was- werk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw, ook wasmachine en wringer varen er wel bij! Tapijtendieven stalen kleden uit rouwkapel Hulpverlening volop gaande in Mexico Minister Ma rijnen tot Landbouwschap Scholieren gratis naar de Verenigde Staten Verontrustend Moeilijke praktijk Duitse helikopters maakten noodlanding in Zeeland GROOTBOEK WONINGVERBETERING Gunstige ervaringen met betaalde waarschuwingen Ontvvapeningsresolutie in de UNO eenparig aanvaard DINSDAG 3 NOVEMBER 1959 Het personeelstekort bij het korps Rijks politie bedraagt rond 600 man. De perso neelsvoorziening is in verband met de on regelmatige leeftijdsopbouw een nijpend probleem. Dit stelt de minister van justi tie vast in zijn Memorie van Antwoord op de begroting 1960. De minder gunstige resultaten der wer ving nemen ieder jaar ernstiger vormen aan. Niet alleen moeten tekorten worden aangevuld, maar ook moet een zekere re serve worden gekweekt waaruit in de over 15 jaar te verwachten vacatures in grotere aantallen zal kunnen worden voor zien. In de laatste drie jaar zijn 393 nieuwe manschappen in dienst getreden. Het per soneelsverloop zal in de komende 20 iaar ongeveer als volgt zijn: 140 man in 1960, stijgende tot 230 man in 1970 en dan oplo pend tot 680 man in 1978 en 460 man in 1980. Alleen door verlaging van de geldende leeftijdsgrens en het eventueel vrijstellen van militaire dienst zal het tekort naar de mening van de minister niet kunnen worden opgevangen. Terzake wordt over leg gepleegd met de minister van defen sie. Ernstig beraad is gaande over de vraag op welke wijze het dienst nemen kan wor den bevorderd. Bij de op korte termijn te nemen maatregelen behoren hogere sala riëring en verbetering van promotiekan sen. '•pi""'1 re»~ overleg wordt gepleegd. De minister wil de kosten van werving bepaald niet ver minderen. De achterstand van behandeling van adoptie-rekesten wordt langzaam ingelo pen. De toevloed van aanvragen sedert 1956 neemt geleidelijk af. Tussen novem ber 1956 en oktober van dit jaar is in 785 gevallen door de rechter uitspraak ge daan. In 47 gevallen werd het adoptieverzoek afgewezen en in 10 gevallen werden de verzoekers niet ontvankelijk verklaard. In 698 gevallen was de uitspraak van de rech ter conform het advies van de Raad voor ae K n bcscncrming en de Centrale Tot 1 r'-fober 1959 werden bij H» voor Kinderbescherming 1756 adoptie-re kesten voor onderzoek en advies ontvan gen. In 587 zaken was toen nog geen voor lopig rapport gereed. De raden zijn zwaar belast geweest. De stroom begint thans te luwen, waardoor op den duur verzoeken regelmatig kunnen worden afgewerkt. Vaak verloopt een half jaar, voordat een adoptiezaak die door de Raad voor de Kin derbescherming in onderzoek wordt geno men, met advies naar de rechtbank gaat. De oorzaak daarvan ligt niet alleen in overbelasting, maar ook in de aard van de zaken zelf, die een diepgaande en zeer zorgvuldige behandeling vragen. De wet telijk voorgeschreven procedure is vrij tijdrovend, aldus de minister van Justitie in zijn memorie van antwoord op de be groting 1960. Advertentie 100 ®/o wol waterafstotend winddicht kleurecht voor longens en Meisjes Dames en Heren Leeftijd 7 jaar ƒ35. waterafstotend teddy voering Voor sportkleding Ter «nMding van non propaganda-actie der C.P.N. in Amsterdam heeft deze par tij een openbare vergadering gehouden, waarin de algemeen secretaris der C.P.N Paul de Groot, en de secretaris van de E.V.C58, P. Bakker, hebben gesproken. Op het toneel hing de leuze „Omhoog het loon De wapens neer Weg met De Quay". De heer De Groot deelde mede, dat de C.P.N. een systematische steeds uitge breidere politieke massa-agitatie en pro paganda zal gaan voeren. Voorts zei hij, dat de Spoetniks en de Loeniks een nieu we krijgstechniek tot stand hebben ge bracht. „De sterkste wapens staan aan de kant van de vooruitgang. De Sovjet-Unie heeft daar het monopolie van", aldus de heer De Groot. Over de politieke situatie in Nederland zei hij, dat hetgeen de P. v.d. A. doet geen oppositie voeren is, maar demagogie. „Er wordt geen enkele daad gesteld: wat zij doet is mee-regeren met De Quay. Alle krachten van socialisten moeten nu op trekken om de regering De Quay ten val te brengen. Onze leuze is aldus de heer De Groot „tegen de reactie van De Quay één machtige vakbeweging in het N.V.V." De heer Bakker riep zijn gehoor op over al loonsverhoging te eisen en deze eis „desnoods met actie" door te zetten. A prit j® Neem meteen het voordelige reuzenpak SUN 13.690 Op de Veluwe opereren enkele inbrekers, die zich hebben gespecialiseerd in het ste len van Perzische tapijten. Hun belang stelling gaat vooral uit naar villa's in Hat- tem en onder de bewoners van soms vrij afgelegen huizen heerst dan ook grote on gerustheid. In de jongste vergadering van de gemeenteraad van Hattem heeft een raadslid bij het gemeentebestuur aange drongen op krachtige maatregelen om een einde te maken aan deze reeks van uiter mate-brutale diefstallen. Drie dagen later, in de nacht van vrij dag op zaterdag, sloegen zij opnieuw hun slag. Door het indrukken van een ruitje verschaften zij zich toegang tot de villa van een woensdag overleden inwoner van Hattem wiens stoffelijk overschot stond opgebaard. De inbrekers rolden in de aan grenzende hal, waar de rouwdienst zou wor den gehouden, acht Perzische tapijten op en verdwenen met hun zware en kostbare last in de duisternis. Ofschoon de inbre kers manden bloemen en kransen moes ten verplaatsen om de tapijten te kunnen opnemen, hebben de bewoners van het huis niets gehoord. Enkele jaren geleden werden uit dezelfde woning tapijten ge stolen. MEXICO CITY (UPI) De toestand in de door storm geteisterde Mexicaanse staten Colima en Jalisco wordt langzaam weer normaal. Het bureau van de presi dent verklaarde, dat men de toestand ge heel in de hand heeft. „Alle Mexicanen hebben met grote zelf verloochening en voorbeeldige kalmte ge handeld. Alle nodige hulp aan de noodlij dende bevolking is per schip en per vlieg tuig verzonden", aldus de verklaring. Het dodental bedraagt ongeveer dui zend. De meeste slachtoffers vielen in de steden Manzanillo en Minatitlan. De tota le schade wordt geschat op meer dan 500 miljoen peso's. Men vreest, dat wanneer de verbindingen zijn hersteld, zal blijken, dat er meer men sen zijn gedood. (Van onze Haagse redacteur) De minister van Landbouw en Visserij heeft aan het bestuur van het Landbouw schap meegedeeld, dat de totstandkoming van de Vrijhandelsassociatie (de „Zeven") de regering tot bijzondere waakzaamheid noopt, vooral als de landbouwregelingen van die combinatie zouden leiden tot ver dringing van de Nederlandse agrarische produkten van de markten van de bij de Vrijhandelsassociatie aangesloten lan den, waarvan Engeland het belangrijkste is. In dat geval, zo schrijft minister Ma- rijnen, zal een zekere heroriëntatie moeten volgen, waarbij binnen de Europese Eco nomische Gemeenschap en speciaal op de Duitse markt additionele afzetmogelijkhe den moeten worden gevonden. Bij het landbouwschap toonde men zich over deze laatste passage niet ontevreden omdat hieruit zou kunnen blijken, dat de regering bereid is de indirecte discrimina tie welke door Duitsland jegens de Neder landse landbouwprodukten begaan werd door de Denen te verstaan te geven dat hun positie op de Duitse markt geen ge vaar zou lopen door aansluiting bij de Vrij handelsassociatie met het uitlokken van een tegen-discriminatie te beantwoorden. Iets anders is natuurlijk of deze poging enig succes zal opleveren. Het officiële standpunt van Duitsland, ondanks enige uitspraken van prof. Hallstein die van een ruimere interpretatie getuigden, is im mers, dat de Verdragen van Rome, die de grondslag vormen voor de Euromarkt niet van toepassing zijn op dat deel van de agrarische sector waarvoor een natio nale marktordening geldt. Duitsland heeft dan ook bij het in werking treden van de Euromarkt noch zijn tarieven verlaagd, noch zijn contingenten verruimd. Wel had het, voor de Euromarkt tot stand kwam, zijn invoerrechten met twintig percent verlaagd, maar deze verbetering bevoor deelde uiteraard geen der zes landen van de E.E.G. in bijzondere mate. Omge keerd profiteerde Duitsland natuurlijk wel van de verlaging der invoerrechten door de andere vijf partners in de E.E.G. ten behoeve van de afzet van industriële pro dukten. Een en ander moet gezien worden als een uitvloeisel van de bijna wetenschap pelijke regulering van de Duitse invoer, welke erop is gericht de toegang van de Duitse uitvoer op de buitenlandse markten te vergemakkelijken. Men is soepel jegens de agrarische produkten van Zweden en vooral Denemarken, omdat men daardoor President Eisenhower heeft 1960 uitge- >epen tot hei Visit U.S./ Year" Do Verenigde Staten willen in 1960 toeristen uit alle delen van de wereld verwelkomen. In ka an o c -ampa" i' s r. i uitgewerkt om een duizendtal scholieren van ulo en middelbare scholen een gratis reis van vier tot zes weken naar de Ver enigde Staten te laten maken. Dit plan wordt gesteund door de Amerikaanse am bassade. Scholieren, die in 1960 eindexamen zul len doen, komen in aanmerking voor de reis Zii moeten het ein iexamen met goed gevolg afleggen, hun gedrag moet in 1960 goed zijn geweest en hun kennis van de Verenigde Staten moet boven het mid delmatige liggen, hetgeen bewezen moet worden door het maken van een opstel. Om deze kennis te vergroten zal in ver schillende onderwijscentra een „Ameri kaanse Week" worden gehouden met le zingen en films. Do trtï word ounH doo \iner kaanse bedrijven en instellingen. De jon gelui zullen hun vakantie doorbrengen bij Amerikaanse gezinnen. De „highschools" in Amerika adopteren een school in ons land. De reizen worden in groepsverband gehouden tussen juli en oktober. de eigen export kan bevorderen. Jegens Nederland is dat niet nodig, want dat af zetgebied is al op grond van de verdragen van Rome ontsloten. Minister Marijnen heeft de Duitse hou ding al eens in het openbaar verontrus tend genoemd. Weliswaar wordt er van Duitse zijde sterk op aangedrongen, dat het handelsverkeer in de agrarische sec tor wordt geregeld door middel van lang lopende contracten hetgeen dan ook met de zogenaamde derde landen veelal het geval is maar met Nederland is de concretisering van een dergelijke overeen komst steeds ontweken, zo vernamen wij uit landbouwkringen. De Nederlandse re gering stelt zich trouwens op het standpunt dat deze lang-lopende contracten slechts in de overgangsperiode en dan alleen in uitzonderingsgevallen op hun plaats zijn en dat ze zeker niet mogen worden ge bruikt om de algemene globalisatie en de automatische vergroting van de contingen ten te ontgaan. Het is in dit verband de vraag of de handelingsvrijheid welke de le den van de E.E.G. gedurende de overgangs periode behouden niet een belemmering zou kunnen vormen zowel voor de effec tieve vrijmaking van het agrarisch han delsverkeer binnen de Europese Gemeen schap als voor de totstandkoming van een gemeenschappelijk landbouwbeleid. Deze vraag wordt met zoveel woorden ook ge steld in het verslag aan de Staten-gene- raal over de uitwerking en toepassing van het E.E.G.-verdrag. Voor Nederland heeft deze kwestie niet alleen een juridisch aspect. Door de uit spraak van prof. Hallstein ten overstaan van het Europees parlement, dat de voor schriften omtrent de globalisatie der con tingenten ook van toepassing zijn op de landbouwprodukten met inbegrip van die waarvoor een nationale marktordening be staat, is het wat dat betreft een heel stuk sterker komen te staan. Maar praktisch ligt de zaak heel wat moeilijker. De Ne derlandse agrarische export naar Duits land overtreft op het ogenblik immers de geglobaliseerde contingenten waartoe Duitsland eventueel verplicht zou zijn. Men vindt in Bonn dus dat Nederland zich niets te beklagen heeft, omdat de statistieken duidelijke taal spreken. Onder die om standigheden zal het echter ook moeilijk worden in Duitsland een additionele afzet te vinden voor het eventueel verloren gaan van de Engelse markt tengevolge van de Vrijhandelsassociatie en dit temeer niet omdat men uit handelspolitieke oogmer ken weinig voelt voor het erkennen van een preferente positie van Nederland. Men kan zich voorstellen, dat in land bouwkringen meer en meer gevoeld wordt voor een samensmelting van E.E.G en Vrijhandelsassociatie tot een Europese Economische Associatie. Wanneer Neder land met Denemarken in één combinatie speelt zal deze natuurlijke concurrent veel minder mededinger zijn dan thans, om dat de Denen even veel belang hebben bij een open breken van de thans door een hoog prijspeil gesloten markten van de andere landen als Nederland. Twee helikopters van de Duitse lucht strijdkrachten, die op weg waren van En geland naar Keulen, hebben gisteren door de mist twee keer een landing in Zeeland moeten maken, 's Morgens maakten zij de eerste bij Walsoorden in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Toen de mist enigszins was opge trokken stegen zij weer op om de over tocht over de Westerschelde te maken. Dit gelukte, doch in de omgeving van Rilland moesten zij hun toestellen opnieuw aan de grond zetten. D toestellen werden achter gelaten onder bewaking er> de vijf vliégers gingen per auto naar Woensdrecht. (Van onze correspondent in Brussel) De congierce van het kantoor van een Antwerpense exportzaak op de Rubenslei deed zondagmorgen en gruwelijke ont dekking. Hij trof op de eerste verdieping in de woonkamer de 81-jarige weduwe Goublomme, haar 48-jarige dochter Ma ria en haar 45-jarige zoon Joseph, een oriester-icraar te M ciiclen L»e alie drie door messteken in de rug waren gedood. De concierge had niets verdachts ge hoord. Het meest voor de hand liggend was roofmoord. Maria Goublomme was <-igenare?s'* van een in Antw men zeer bekende groothandel in bont en pelzen. De ondervraging van de concierge, me vrouw Jansens, en haar echtgenoot lever de belangrijke elementen op. Gedurende het verdere verloop van het onderzoek, dat maandag onverminderd werd voort gezet, bleek namelijk dat de 18-jarige zoon van de concierge, Theo, de nacht niet thuis had doorgebracht enookm aandagtin had doorgebracht en ook maandag niet was opgedoken. Er rezn dus ernstige vermoedens tegen Theo Jansens, soldaat in het Belgisch le ger in West-Duitsland. Zondagavond werd hij te Bornem bij Antwerpen door de rijkswacht gearres teerd. Hij heeft inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. In het kabinet van de rechter vertelde de jonge misdadiger, zon der veel wroeging te tonen, dat hij reeds lang ruzie had met de familie Goublom me en dat hij zijn slachtoffers nog dertien messteken had gegeven nadat zij reeds waren gedood. Na de moord stal hij een bedrag van 60.000 franc (4.600 gulden) en reed met de auto van de priester-leraar weg. In zijn Memorie van Antwoord op de begroting 1960 zegt de minister van Justi tie over het vervolgen van huiseigenaren die geen gevolg gaven aan de voorschrif ten van de Wet Grootboek Woningverbe tering, onder meer dat de strafbepalingen van de wet geen betrekking hebben op het niet voldoen aan de stortingsplicht, doch slechts op het niet of niet op juiste wijze verstrekken van inlichtingen bij de uitvoe ring van de wet, in het bijzonder het niet voldoen aan de aanmeldingsplicht. De nalatigheid bij de aanmelding is in vele gevallen niet een gevolg van onwil, maar van een in menig opzicht begrijpe lijke dwaling omtrent de geldende bepa lingen. In gevallen als deze bestaat er volgens de minister alle aanleiding niet onmiddel lijk strafrechtelijk in te grijpen, maar de betrokkenen eerst de gelegenheid te geven hun verzuim te herstellen. Bovendien is een zekere matiging en voorzichtigheid wat betreft strafrechtelijk optreden nodig om overbelasting van het justitiële apparaat en daaruit voortvloeien de vertraging in de berechting van andere delicten te voorkomen. Indien immers strafrechtelijk wordt opgetreden kan dit niet beperkt worden tot een enkel geval maar moet het zoveel mogelijk allen, die in gelijke omstandigheden verkeren, om vatten. Met justitieel optreden is gewacht tot dat via het vanwege het departement van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in gestelde administratieve onderzoek een ze- LEOPOLDSTAD (Reuter-Belga-UPI) De gouverneur-generaal van Belgisch Kongo, Cornelis, heeft maandag voor de radio verklaard dat de doden In Stanley stad slachtoffers zijn „van de agitatie van onverantwoordelijke ecrzuchtigen, die in hun krankzinnige wedloop naar de macht zich door niets willen laten tegenhouden. Deze mensen willen volgens Cornelis de verkiezingen verhinderen en de macht in handen nemen zonder raadpleging van het volk. België voert geen politiek van on derdrukking. aldus de gouverneur-gene raal, maar het is verantwoordelijk voor de orde en die zal worden gehandhaafd. Het moet duidelijk zijn dat er tussen dit ogenblik en het vestigen van een nieuw wettig gezag geen periode zonder gezag kan zijn. zo zei hij. Naar verluidt wilde de gouverneur-gene raal met zijn rede een beroep doen op de politieke partijleiders die reeds te kennen hebben gegeven dat zij niet zullen deelne men aan de verkiezingen voor de plaatse lijke en regionale raden in december. Hij zei: „Ik hoop dat de ongeregeldheden in het binnen- of buitenland die hen steunen en helpen, zich de tragische consequenties bewust zijn." Over de weigering van de Kongolese Na tionale Beweging van Loemoemba om deel te nemen aan de verkiezingen van de cember, zei hij: „Uit naam van onaf hankelijkheid vallen zij de menselijke vrij heid aan en uit naam van de vrijheid pas sen zij afpersing, intimidatie en dreige menten toe." De gouverneur-generaal be sloot: „Er is voldoende bloed vergoten. Het was onnodig en ik buig het hoofd voor de slachtoffers van hen die weigerden dit te begrijpen." Overgeslagen Inmiddels is het betrekkelijk rustig ge worden in Stanleystad. maar de opwin ding zou zijn overgeslagen naar het om ringend platteland. Op 80 kilometer ten •noorden van Stanleystad heeft een ver kenningsvliegtuig een „S.O.S." waargeno men, dat door een groep geïsoleerde Euro peanen op de grond was gevormd. Een mi litaire patrouille is uitgezonden om deze groep te helpen. Het militair gezag is uit gebreid tot naburige plaatsen waar sta kingen, plunderingen en botsingen ge meld zijn. Europeanen die in Stanleystad aankwamen, hebben gemeld dat zij op de wegen barricades hebben ontmoet en dat hun auto's bekogeld zijn met stenen. Ge- isoleerde planters verenigen zich tot groe pen in het sterkste huis in hun omgeving. Er zijn twee Europeanen aangehouden, een Griekse hoteleigenaar en een Belgi sche vrouw, beheerster van een bar en een hotel. De beschuldigingen zijn nog niet bekend, maar het gaat misschien om het verlenen van onderdak aan Afrikaan se leiders. Drie Afrikanen die gezegd hadden vrij dag een Belgische luitenant een ernstige speersteek in de borst te hebben toege bracht, werden gearresteerd. Zijn plaats vervanger, een sergeant van de territoria le troepen, is bevorderd tot sergeant-ma joor wegens zijn „schitterend gedrag" tij dens de onlusten. Gematigde eisen De gematigde vleugel van de Kongole se Nationale Beweging heeft in Elizabeth- stad besloten deel te nemen aan de ver kiezingen van december op voorwaarde, dat voordien een ronde-tafelconferentie zal worden gehouden van Kongolese en Belgische politieke partijen in België om te voorkomen dat er kolonialistische in vloeden zullen worden uitgeoefend. Men verzet zich er tegen dat Belgen die in Kongo wonen, aan de verkiezingen deel nemen. Gevraagd wordt alle voorgestelde verkiezingen te doen houden op basis van algemeen stemrecht. De kandidaten mo gen niet worden aangewezen of gecoöp teerd. In een telegram aan de Belgische auto riteiten wordt afkeurend over de onlusten uitgesproken maar tevens geprotesteerd tegen „het beginsel om bij voorbaat po litieke leiders daarvan de schuld te ge ven." Verzocht wordt een commissie van onderzoek, bestaande uil Belgische parle mentsleden en vertegenwoordigers van Kongolese politieke partijen, in te stellen. In een andere resolutie ordt gevraagd om vestiging van een UNO-commissie in Kongo van het tijdstip der verkiezingen in december af tot na de vorming van een Kongolese regering. kere schifting tussen de dwalenden en de onwilligen had plaats gehad. Daar de regering de intrekking van de Wet Grootboek Woningverbetering op kor te termijn wil bevorderen, acht zij het on doelmatig deze veel tijd en arbeid in be slag nemende administratieve procedure thans nog voort te zetten. Of die procedure al dan niet zal worden hervat, is afhankelijk van de uitslag van het overleg tussen regering en Staten Ge neraal over de intrekking van de wet. In dien die wet niet zou worden ingetrokken zal de administratieve procedure worden hervat en tegen onwilligen een strafver volging worden ingesteld. Indien wél tot intrekking der wet wordt overgegaan, be staat geen aanleiding tot hervatting van de administratieve behandeling en zal het instellen van strafvervolgingen tegen na latigen reeds daarom achterwege moeten blijven, omdat voldoende feitelijke gege vens over de niet-aanmelöing ontbreken. Het moet bovendien twijfelachtig worden geacht of alsdan, op grond van het Wet boek van Strafrecht, nog wel vervolging mogelijk is. Met de betaalde waarschuwingen zijn zowel wat betreft de ervaringen van de po litie als met de reacties van het publiek gunstige ervaringen opgedaan. In mei, juni, juli en augustus 1959 werden 19.500 van dergelijke transacties afgesloten. Dat is eenderde van de gevallen, waarin over tredingen werden geconstateerd. De betaal de waarschuwingen zijn ingevoerd in de steden Breda, Rotterdam, Zwolle, Kam pen en Sneek, ift de gemeenten der kan tons Zevenbergen, Zwolle, Steenwijk en Sneek en in het gebied der verkeersgroe- pen van de rijkspolitie der arrondissemen ten Breda, Rotterdam, Zwolle en Leeu warden. Op grond van deze ervaringen is de mi nister van Justitie bereid verdere inve- ring van het systeem der betaalde waar schuwingen geleidelijk te bevorderen, naar hij in de Memorie van Antwoord op de rijksbegroting 1960 van Justitie ver klaart NEW YORK (UPI) —De politieke com missie van de UNO-Assemblee heeft een parig zonder stemming de ontwerp-reso- iutie aanvaard om alle ontwapeningsvoor stellen over te dragen aan de ontwape ningscommissie van tien die het volgend jaar in Genève haar besprekingen begint De resolutie komt nu in de Assemblee, waar evenmin moeilijkheden te verwach ten zijn. omdat zij door alle UNO-leden wordt ondersteund. MENSEN IN LONDEN door Nico Jesse en Daan van der Vat, uitgegeven door Van Loghem Slaterus, Arnhem. Een nieuw fotoboek van de ex-huisarts Nico Jesse, dat echter niet in de schaduw kan staan van zijn eerste album „Vrouwen in Parijs". Het is een vrij heterogene collectie por tretten van min of meer interessante typen en koppen, die echter over het algemeen weinig karakteristiek-Londens hebben. Het gros van deze platen: studenten, re- fugié's, zwervers, chorus-girls en derge- lijken, had even goed in Parijs, Berlijn of welke andere metropool ook, gemaakt kun nen zijn. Bovendien: en dat is ons voor naamste bezwaar: zij vormen tezamen geen verhaal, men mist continuïteit en samen hang tussen de in dit boek bijeengebrachte foto's en dus is er ook geen spanning en geen climax. Incidenteel getuigen ver schillende foto's van een knappe, zeer bij zondere visie, maar als geheel heeft het boek ons weinig of niets te zeggen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9