B. en W. willen Bakenessergracht wel verbeteren, maar niet dempen Alka-Seltzer Raad machtigt B. en W. in beroep te gaan bij de Kroon Logisch vervolg op raadsbesluit van twintig jaar geleden ^Brieuew aan de redactie Critiek op besluit van Gedeputeerde Staten WOENSDAG 4 NOVEMBER 19 59 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 OUDE KWESTIE KOMT OPNIEUW IN DE RAAD Tegen SLECHTE SPIJSVERTERIN6 en HOOFDPIJN geeft ook de hoogste toon aan de geluidsband met studio-zuiver geluid! HAARLEMS STATIONSPLEIN Vier jaar geëist tegen „Haarlemse Jopie" slaatje? Meertje van „Caprera" wordt uitgebaggerd afl v. Empelen Onderlinge wedstrijden van DWR Jongens van lagere scholen speelden blokjesbal Inbraak in Aerdenhout ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 Drie nieuwe Haarlemse gemeenteraadsleden Kerkelijk Nieuws UIT STAD EN STREEK De schaakcompetitie Burgerlijke Stand van Haarlem HET 7JET er naar uit, dat een oude kwestie, die vele Haarlemmers in de> loop der jaren evenzeer heeft beroerd als het fameuze Hildebrandmonument, binnenkort tot een oplossing komt. Naar wij vernemen hebben B. en W. vanl Haarlem namelijk het voornemen in de raadsvergadering van 11 november de verbetering van de Bakenessergracht aan de orde te stellen, waarvoor de raad begin oktober een krediet van f 800.000 onderdeel van het monstervoorstel van vier miljoen heeft beschikbaar gesteld. Dit krediet is verleend „voor het treffen van voorzieningen aan de Bakenessergracht, de Wildemansbrug en de Begijncbrug". Aanvankelijk hadden B. en W. het kre diet aangevraagd „ter vernieuwing van de walmuren van de Bakenessergracht". De formulering is later gewijzigd, omdat men uit de raad bezwaren had tegen het zonder meer aanvaarden van een dergelijk kre diet omdat men zich dan automatisch zou vastleggen op verbeteringen, die demping uitsloten. Men wilde over deze kwestie nog eens een debat voeren, waarbij ook de voorstanders van demping nog een kans hadden op verwezenlijking van hun denk beelden. Naar wij vernemen zal het voorstel van B. en \V„ dat volgende week woensdag in de raad komt, de verbetering van de wal muren omvattten. Het ligt in de bedoeling van B. en W. aan één kant \an de gracht een met bomen beplante rijbaan te houden en het wegdek aan de andere kant met on geveer twee meter te verbreden. Boven dien en dit is de belangrijkste verbete ring. die zal worden voorgesteld zal in het water van de gracht een riool worden aangebracht, waarop de huizen langs de gracht hun vuil zullen kunnen lozen. B. en W. hopen hiermee een einde te maken aan het veel gehoorde euvel van het stinken van de gracht. Weliswaar zal dit probleem niet geheel kunnen worden opgelost, maar als de raad het voorstel van B. en W. aanvaardt zal de Bakenessergracht in ieder geval niet lan ger érger stinken dan de andere Haarlem se stadsgrachten. De onwelriekende grachten zullen pas geheel tot het verleden gaan behoren als de rioolwaterzuiverings installatie zal zijn aangelegd. Nog één keer zal dus in de Haarlemse raad een „dempingsdebat" met betrek king tot de Bakenessergracht worden ge nen. Bij die gelegenheid werd door de heer Geluk verklaard, dat géén der raadsleden ooit op demping had aangedrongen. Trou wens bij ons weten is er later ook nooit ernstig sprake geweest van demping. Hier en daar is dit buiten de raad om wel eens bepleit. Deze pleidooien hebben echter nooit veel weerklank gevonden, omdat men er toch wel huiverig voor was een brokje historisch Haarlem op te offeren aan het moderne verkeer. Zo zal er dus binnenkort een definitieve uitspraak zijn te verwachten over dit oudste deel van Haarlem. Het gebied van Bakenes, waar omheen in de twaalfde eeuw de Spaarne- stad is ontstaan, zal, als de raad B. en W. in hun voorstel wil volgen, zijn fraaie gracht dus kunnen blijven behouden. Een gracht, die dan minder onwelriekend zal worden dan tot dusver. Advertentie Ja! AHa-Seltzer verlicht gelijktijdig Uw hoofdpijn en „rbetert Uw spijsvertering, want elk tablet be vat niet slecht» één maar een combi- natie van werkzame geneesmiddelent Alka-Seltrer verlicht deze ongemakken even snel... smaakt aangenaam en is heerlijk verfrissend! Produktschap voor Pluimvee en Eieren is benoemd de heer H. H. Garrelds te 's-Gra- venhage. Hij volgt ir. J. G. Tukker op, die per 1 september is ontslagen. (Verkort weergegeven) Snelbusdiensten. Ik geloof, dat het de moeite waard is om het volgende probleem voor te leggen, namelijk de vraag of het niet wenselijk is, dat er in Haarlem snel- bussen komen. Haarlem-Noord ligt verder van het station vandaan dan Amsterdam. Onlangs heb ik het nog meegemaakt, dat ik een kwartier op lijn 1 moest wachten. Vervolgens duurde het nog een kwartier voordat ik in Noord was. Het lijkt mij wenselijk, dat de NZH ook met de tradities betreffende de dienstrege ling breekt zoals men dat met de prijzen- tradities heeft gedaan. Het zou velen een groot plezier doen, wanneer men er eens toe overging snelbussen in te lassen, die drie tot vijf haltes overslaan, zodat de reistijd tussen eindpunt en centrum be langrijk wordt verkort en de bewoners van Noord, Oost, West en Zuid in de kortst mogelijke tijd het centrum kunnen berei ken. De belangstelling voor het busver voer zal hierdoor belangrijk toenemen. Voorts denk ik aan de bus uit IJmui- den. Wanneer de bewoners uit noord in den. Wanneer de bewoners uit Noord in bus gebruik te maken dan zijn zij binnen vijf minuten op het Stationsplein. Als voorwaarde voor de snelbussen zou men kunnen stellen, dat het alleen moge lijk is om met knipkaarten te reizen, waardoor er opnieuw een tijdsbesparing optreedt. De NZH moet naar mijn mening bij blijven. Niet alleen met de prijzen, maar ook met de service aan de klanten. C. J. B. (De directie van NZHVM gaf ons naar aanleiding van deze brief het volgende commentaar: „We denken er niet aan, snelbussen in de stad zijn exploitatief on uitvoerbaar"). Advertentie Nu studio-geluid voor huiskamer-prijs I t PE Geluidsband POLYESTER VOORGEREKT Géén vervorming bij overmodulatie. Neem dus rustig zwaarder op dan het waarschuwingsoog toestaat Altijd schone, feil loos werkende mag neet koppen door het gladde slijtvaste op pervlak Vootgerekt, dus volledig telnrrij. Géén speling. Géén „zwe- ven"zelfs niet bij „ge- voelige"pianomuziek! Nooit vouwen of knikken in de band. Agfa Magnetoon band voegt zich soepel naat de magneetkoppen. De Haarlemse gemeenteraad kreeg tijdens de extra vergadering op dinsdag middag, die was gewijd aan het voorstel van B. en W. om in beroep te gaan bij de Kroon tegen het onthouden van goedkeuring door Gedeputeerde Staten aan stedebouwkundige maatregelen voor het Stationsplein, nog eens ge legenheid zijn verontwaardiging dit maal gericht tegen het college van G.S. te uiten. Vrijwel alle fracties hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt en uiting gegeven aan hun verwondering over het onverwacht komende besluit van het provinciale college. De raad steunde B. en W. in hun voorstel om in beroep hij de Kroon te gaan, maar sprak tevens de hoop voor een snelle regeling van de kwestie door tussentijdse be sprekingen met G.S. uit. In elk geval wilde men de zaak zoveel mogelijk hesnoedigen. De aan het woord zijnde fracties spra ken zich vrijwel in gelijke geest uit, al was het hier en daar en verschil van accent te bespeuren. De heer P i e 1 a g e (Arb) achtte het buitengewoon te betreuren dat de brief van G.S., die blijkens dagtekening op 7 ok tober was geschreven, pas op 20 oktober Als de raad zich met een voorstel van B. en W. kan verenigen zal de Bake nessergracht er zó blijven uitzien: mèt water, maar zonder stank. houden. Het voorstel van B. en W. sluit aan bij een reeds op 15 februari 1939 genomen raadsbesluit, volgens welk de raad zich te gen demping verklaarde. Dit naar aanleiding van een adres van bewoners van de gracht, die op demping hadden aangedrongen, omdat „het er altijd zo stonk" Men ziet: het probleem dateert niet van vandaag of gisteren. In 1937 reeds had de Rijnlandse Academie waarvan toen deel uitmaakten de he ren Godfried Bomans en Harry Pre- nen een open'brief Aan hét gemeente bestuur gericht, waarin dit illustere ge nootschap zich fervent tegen demping keerde onder de slagzin „Haarlem voor de Haarlemmers en maling aan de vreemdelingen." Gedufende de oorlog is het vraagstuk blijven liggen, eensdeels omdat er toen geen gemeenteraad was en anderzijds om dat zich toen belangrijker problemen voor deden. In 1951 werd voor het eerst op de begroting een bedrag van 225.000 uitge trokken ter vernieuwing van de walmu ren. De raad aanvaardde de begroting, maar tot een uitvoering van het besluit is bet nooit gekomen. Steeds dook de kwes tie tijdens begrotingsdebatten weer op en op woensdag 17 september 1952 trok de gemeenteraad na afloop van de vergade ring naar de Sociëteit Teisterbant, waar onder voorzitterschap van loco-burge meester D. J. A. Geluk een dempingsde bat werd gehouden, waaraan behalve raadsleden de leden van Teisterbant deel-» namen. De meesten van hen keerden zich toen fel tegen eventuele dempingsplan- B. en W. zijn géén voorstanders van een Gedempte Bakenessergracht. Als de raad het hier mee eens is. zal dit beeld een utopie blijven. De officier van Justitie bij de rechtbank te Arnhem heeft vier jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen een 45-jarige te gelzetter, bijgenaamd „Haarlemse Jo pie" en eenzelfde straf tegen een 40-jari- ge slager uit Amsterdam, wegens een po ging tot inbraak in het hotel Groot Warns- born te Arnhem in de nacht van 2 op 3 augustus van dit jaar. Tegen een Utrecht se koopman eiste de officier een jaar en zes maanden met aftrek wegens mede plichtigheid. De officier achtte het bewijs geleverd, dat de drie verdachten van plan waren ge weest een inbraak te plegen. Op het ter rein van het hotel waren namelijk voet sporen van twee hunner gevonden en voorts had een politiehond de relatie van een in het bos gevonden breekijzer met de tegelzetter aangetoond. De koopman had bekend dat hij met een auto naar „Groot Warnsborn" was gereden en dat hij kon aannemen, dat de beide andere verdach ten daar heen gingen met de bedoeling om in te breken. In zijn requisitoir wees mr. Leusink er op, dat Haarlemse Jopie een inbreker is met een nationale reputatie (21 vonnis sen). De slager heeft al 13 vonnissen op zijn naam. De raadslieden wezen op de mogelijkheid, dat andere inbrekers al sporen hadden na gelaten bij een vergeefse poging, een ruit in het hotel te forceren. Zij meenden dat noch het wettig noch het overtuigend be wijs geleverd was. De raadsleden van de tegelzetter en van de slager vroegen onmiddellijke invrij heidstelling voor hun cliënten. Na een uur in raadskamer te hebben doorgebracht, besliste de rechtbank dat aan dit verzoek niet kon worden voldaan. Uitspraak over veertien dagen. Advertentie ...maak een blikje vis openl Teneinde de oevers, de natuurlijke bed ding, de begroeiing en het bos van een van de mooiste plekjes van de gemeente Bloe- mendaal, namelijk het Meertje van „Ca prera" te behouden, is men thans bezig het meertje uit te baggeren. Daartoe wordt een strook weiland om het meertje heen afgegraven, teneinde de dragline te kun nen plaatsen. De lissen en het riet wil men zoveel mogelijk in tact houden. Het bezoek aan „Caprera" is in de maand oktober dank zij het mooie weer bevredigend geweest. Er weiden 372 be zoekers geteld van wie 302 volwassenen. Advertentie JW BLOEMENGROET over heel de wereld per Interflora. BLOEMENMAGAZIJN Heemstede - Tel. 3-80-80 - Binnenweg 18 In het Sportfondsenbad in Haarlem werden dinsdagavond de jaarlijkse zwem wedstrijden van de Haarlemse zwem- en waterpoloclub „De Waterratten" gehouden. In groten getale was de jeugd aanwezig om in verschillende wedstrijden de krach ten te meten. De voornaamste uitslagen van de wed strijden waren: 33l/s meter vrije slag meis jes tot en met 12 jaar: 1. T. Duyf 23 sec.; 2. A. de Vries 27 sec.; 3. J. de Vries 28 sec. 33'A meter vrije slag jongens tot en met 12 jaar: 1. A. v. d. Bogaerde 23,7 sec.; 2. H Jerwerda 24,2 sec.: 3. H. van Leeuwen 27 sec. 66?3 meter vrije slag meisjes tot en met 15 jaar: 1. G. Drogtrop 49,5 sec.; 2. Y. Plesman 50,2 sec.; 3. E. Goedman 54,6 sec. 66Zs meter vrije slag jongens tot en met 15 jaar: 1. P. Jansen 46,1 sec.; 2. B. Oomen 48,3 sec.; 3. R. Jacobs 49 sec. Het schoolhandbaltoernooi voor jon gens, de meisjes spelen in de paasvakan tie, dat door de schoolhandbalcommissie van het NHV in de herfstvakantie gehou den zou worden, kon niet doorgaan. De gemeentelijke dienst voor de lichamelijke opvoeding kon gezien de kwetsbare toe stand van de gemeentevelden geen extra activiteiten toestaan. De jongens van de lagere scholen ken den geen terreinmoeilijkheden. Zij speel den gisteren in de grote zaal van het Kre- lagehuis in Haarlem het zogenoemde „blokjesbal", een handbalspel waarbij men met de bal een aantal blokjes omver moet werpen. Zesendertig ploegen hebben on der leiding van kwekelingen van de Rijks kweekschool, met enthousiast spel de eer van hun school hoog trachten te houden. Uit de twaalf poules kwamen als win naars naar voren: Chr. Huygensschool 1 en 2, Furhopschool, Prinses Margriet- school, Beatrixschool, Voorwegschool, Dreefschool 2, Bloemendaalse schoolver eniging 2, Julianaschool 2, Crayenester- school 2, Theo Thijssenschool 3 en Noor- derschool 3. Voor de eindstrijden, die heden morgen in het Krelagehuis plaatsvonden, plaat sten zich de Chr. Huygensschool, Furhop school, Prinses Margrietschool en Juliana school 2. Dinsdagmorgen om kwart over acht deed de tuinman van een woning aan de Boekenrodeweg in Aerdenhout aangifte bij de politie dat er die nacht was ingebro ken. De bewoners waren afwezig en door verbreking van een raam aan de achter zijde had men zich toegang tot de woning verschaft. Vermist worden een bandrecor der, een filmprojector een filmcamera, een aantal juwelen en honderd pakjes ci- garetten. De waarde wordt op enkele dui- zende guldens geschat. Maatschappelijk werkster. Mejuf frouw N. Hakkesteegt. maatschappelijk werkster op de afdeling Sociale Zaken van de gemeente Bloemendaal is met ingane van 1 februari 1960 tot maatschappelijk werkster bij de Nederlands Hervormde Diaconie van Rotterdam-Charlois be noemd. verzonden is. „Hierdoor is voor Haarlem bijna de helft van de beroepstermijn ver bruikt, zonder dat er iets kon gebeuren". Het besluit van het provinciale college achtte hij een ernstige bedreiging van de gemeentelijke autonomie. Hij vroeg zich af, of G.S. voor het Stationsplein mis schien een betere oplossing hadden, maar stelde nadrukkelijk, dat d!t tot de compe tentie van de gemeente Haarlem behoort. Ook achtte hij het vreemd, dat men de goedkeuring onthoudt onder het motief, dat men eerst tot nader overleg wilde ko men. De heer Van L i e m t (K.V.P.) uitte ook zijn verbazing over het onverwachte besluit. Het beroep op de Kroon is het enig juiste besluit. In de tussentijd zou men misschien tot besprekingen met G.S. kunnen komen. Hij drong aan op het zo- zeel mogelijk bespoedigen van de behan deling. De heer B e 11 i n k (V.V.D.) uitte zich vrijwel in dezelfde geest. Hij was van me ning, dat de reorganisatie van het Sta tionsplein feitlijk. al een bekeken zaak was. De heer Bettink meende ook dat men moest trachten tot een minnelijke schik king te komen. Géén concessies De heer Proper (Comm.) sprak van een onjuiste denkwijze van G.S. De bezwa ren van G.S. kunnen worden teruggebracht tot een bezwaar tegen de rooilijn. De heer Proper was van mening dat de rooilijn in ieder geval moest worden teruggebracht, onafhankelijk van het verkeersplan. Ook de communistiscrtë spreker was van me ning, dat men met G.S. zou moeten pra ten. „Deze besprekingen mogen echter géén concessies van de zijde van de ge meente inhouden", aldus de heer Proper De heer Van Marselis Hart- s i n c k (Prot. Chr.) sprak van vreemde plannen van G.S., welk college naar zijn mening moeite doet op de stoelen van het Haarlemse gemeentebestuur te gaan zit ten. Overigens stond ook de heer Van Mar selis Hartsinck achter het voorstel van B en W. Wethouder H a p p zei in zijn ant woord, dat het erg moeilijk was vast te stellen, of G.S. buiten hun boekje waren gegaan. De taakverdeling is moeilijk af te bakenen, maar toch menen B. en W. dat het besluit van het provinciale college een overschrijding van een zekere grens bete kent De wethouder deelde mee, dat B. en W steeds hebben getracht G.S. zo goed en vol ledig mogelijk in te lichten. „Tijdig over leg zou zonder enige twijfel tot goedkeu ring hebben geleid", aldus de heer Happé die besloot met de toezegging, dat B. en W al het mogelijke zullen doen het verdere verloop van de kwestie zo gunstig moge lijk te doen zijn. Advertentie Binnenkort zullen drie nieuwe raadsle den hun intrede in de Haarlemse gemeen teraad doen. Tijdens de extra raadsver gadering van dinsdagmiddag zijn de ge loofsbrieven onderzocht en in orde bevon den van de heren: W. J. Waaning (V.V.D.), D. Rookhuiszen (Arb.) en P. J. Steijaart (P.S.P.). De heer Waaning wiens levensloop wij reeds eerder hebben vermeld komt in de plaats van ir. A. Stoffels, die bedankt heeft wegens zijn vertrek naar Utrecht, waar hij is benoemd tot adjunct-directeur van het Staatsbosbeheer. De heer Rook huiszen vervangt de heer G. Jansen, die binnenkort naar Zeist vertrekt, waar hij is benoemd tot beheerder van een vakantie centrum van de Hoogovens en de heer Steijaart komt in de plaats van de heer S. Dogger, die om gezondheidsredenen heeft bedankt voor het raadslidmaatschap De heer Rookhuiszen is op 1 maart 1903 in Amsterdam geboren. In Driebergen en Zeist volgde hij de lagere school, de nij verheidsavondschool en de handelsavond school. Tevens volgde hij een cursus te kenen bij een architect. In 1923 kwam hij naar Haarlem, waar hij aanvankelijk in dienst trad bij een bouwbedrijf. Later trad de heer Rookhuiszen in dienst bij de school voor jeugdige werklozen. Deze betrekking verwisselde hij later voor een functie bij de Rijks werkplaats voor Vakontwikkeling, thans Regionale Werkplaats voor Vakop leiding. De heer Rookhuiszen is eerste voorzitter van het Haarlems Speeltuinver- bond. lid van de Haarlemse Raad voor de Jeugd en penningmeester van de Stich ting Maatschappelijk Buurtwerk. Hij zal zich in de raad speciaal met jeugdzaken bezighouden. De heer Steijaart is op 4 december 1915 in Hoorn geboren, waar hij de lagere tech nische school heeft gevolgd. Door zelfstu die werd hij leraar aan de l.t.s. In 1936 werd hij als zodanig in Haarlem benoemd. In 1955 werd hij leraar aan de hogere technische school. De heer Steijaart zal zich in de raad onder meer bezighouden met sociale zaken, openbare werken, be drijven en jeugdzorg. De heer Steiiaart stelt zich voor de heeT Dogger niet in de commissie gemeentefinanciën op te vol gen. Evang. I.uth Kerk Beroepen te Bergen op Zoom (in combi natie met Dordrecht) L G. Ch. Grabandt te Dordrecht, die dit beroep ook aannam. Nieuws in het kort V.V.D. Bloemendaal. Op vrijdagavond 13 november houdt de afdeling Bloemen daal van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie een openbare bijeenkomst in hotel „Rusthoek" aan de Bloemendaalse- weg 141 in Bloemendaal. Mevrouw Haya van Someren-Downer, lid van de Tweede Kamer, zal dan spreken over: „De onder wijsvernieuwing", zoals deze is voorgesteld in de Mammoet-wet van Cals. Film over kleuterschool. Maandag avond 16 november zal in de gymnastiek zaal van de Julianaschool in Overveen een film over de Wethouder Rohling Kleu terschool voor het eerst vertoond worden. Mr. F. Huyse uit antpoort heeft de film belangeloos vervaaidigd. De bedoeling van het filmpje is de ouders een indruk te geven van de gang van zaken op de kleuterschool. „De Kern". Vanavond houdt de cultu rele vereniging De Kern" in Vogelenzang haar tweede bijeenkomst in het r.-k. ver enigingsgebouw. Dr. L. H. M. Berger, psy choloog-pedagoog, komt spreken over de voorlichting aan de kinderen. Suikerbieten rolden over Julianalaan. Dinsdagavond om tien uur heeft een 42- jarige chauffeur uit Groningen, die met een trawler met oplegger, beladen met suikerbieten, komende van het Stoopplein in Overveen en rijdende in de richting Zijlweg onder het viaduct een aantal zak ken suikerbieten verloren. Tevoren had de chauffeur enige zakken van de oplegger gehaald en deze opgetast op de trailer. Daardoor was de lading te hoog geworden en bleef de auto onder het viaduct steken. Inbraak zonder buit. In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in de woning van een autohandelaar aan de Zijlweg in Haarlem. Het hele huis is door zocht, maar er wordt niets vermist. Vereniging „Haerlem". De heer Adr. Cassee hoopt maandagavond 9 november om acht uur voor de leden van de Ver eniging „Haerlem" te spreken over „Oud Bloemendaal". Deze lezing, die met licht beelden zal worden toegelicht, heeft plaats in restaurant Brinkmann, Grote Markt, Haarlem. Geen spreekuur. De burgemeester van Heemstede heeft vrijdag geen spreekuur. Advertentie IMP. OUD - HAARLEM Het tweede en vierde tiental van de Haarlemse schaakclub Het Oosten hebben de eerste wedstrijd gespeeld voor de bondscompetitie. Het tweede tiental kwam tegen KSC tot een voorlopige 41/* 21/» voorsprong en zal vermoedelijk tot een 63'/t uitslag komen. Het vierde team kwam tegen Weenink 3 na spannende strijd tot 44 met een 55 score als meest waarschijnlijke einduitslag. De gedetailleerde uitslagen zijn: Het Oosten II—KSC: L. Kensen— H Aalpol 10; J. VlugH. van Nimwegen afgebr.; J. v. d. MootG. Brandsma remi se; J. RothertW. v. d. Horst en W. Ma nlussenJ. Buissink afgeb*.; H. de Ja gerL. Harms 10; A. HerfstA. van Driel remise; A. R. de KruijfA. Arend- sen remise; M. J. v. d. PasC. H. Rau- melt 10; A. de Busser—A. Bijtelaar 01. Totaal 4'/»2'/t voorl. Het Oosten IVWeenink III: J. Kroons- bergW Oostendorp 01; G. SlobbéH Zweersmeyer 10H. BertramD. de Jong afgeb.; H. Boerema—B. v. d. Veen 10; C. MeijerJ. Malliën 10; J. P. v. d. Bosch—N. de Lange afgebr.; L. de GraafL. de Bock 01; R. de Kruyff C. Joor 01; J. de Mare—H. Voo- ren 01; W. SteunenbergTh. Franck 10. Totaal 44 voorl. BEVALLEN van een z o o n 31 oktober: M. R. Heegstra-de Boer; E. C. T. Lam pers-van Rootselaar; 2 november: J. A Aarts-Vester; B. J. Kooij-Busscher; 3 no vember: J. van Heems-Verkerk; W. C. Ca- landt-Bronder. BEVALLEN van een uochter: 30 ok tober: C. G. van Veen-Smeenk; 2 novem ber: M. J. G. Rosenhart-Pennarts; M. van der Heijden-Vermeulen; H. E. Bik-Con- standse; 3 november: C. G. H. Stoltenborg- Nowak. OVERLEDEN: 30 oktober: N. J. van Ben- tem. 65 jr„ Kamperlaan: 31 oktober M J. A. Schmitz-Schuman, 62 jr., Pijnboom straat; 1 november: J. Kuiper, 80 jr. Oran jeplein: L. Landstra, 73 jr., Roosveldstraat; 2 november: G. Boin-Meijer, 80 jr., Orion- weg: J. van Bragt, 49 jr.. Kamperlaan. ONDERTROUWD- 3 november: J. N. H. Goossens en I. Erdtsieck; A. J. Andringa en J. A H. M. van den Aardweg; E. F. Sweerts en A. G M. van den Aardweg; A. de Graaf en H. M. Peper; A. A. Spoor en H. J. Licht: J H C Mol en M. J S. Laad- stra. GEHUWD: 3 november: P J. Pijpers en G. Teunissen; C. Peute en M Havik: M. S. Beck en D. W. Scheers.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5