RUSSEN VIEREN OKTOBERFEEST IN BETREKKELIJKE WELVAART Debré acht een verhoging van de uurlonen onmogelijk FERDINANDS beleveni' sen MISSIE 7-15 NOV. 1959 TE HAARLEM-HEEMSTEDE-BLOEMENDAAL IN ALLE KATHOLIEKE KERKEN Sovjet-Unie gaat prat op haar prestaties Onrust in Roeanda Oeroendi Begrotingstekort bleef 600 miljard francs Scheepvaart Nieuwe staatssecretaris Chinese kredieten voor de Algerijnse rebellen? Ongeluk met buks kost hoofdagent het leven ADVERTEERT IN DIT BLAD Diversen VILLA'S. MIDDENSTANDSWONINGEN. FLATS enz. te koop aangeboden dagblad ZATERDAG 7 NOVEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Ootmarsum 6 250 m. n.n.w. Bermuda n. Le Havre. Oranje 7 te Genua. Oranjefontein 7 te Durban v. East-London. Oranje Nassau 6 te Curacao verw. v. La Guaira. Orion 6 140 m. n.n.o. Finisterre n. Algiers. Osiris 5 v. Madeira n. Trinidad. Papendrecht 7 te Augusta. Parkhaven 6 v. Las Palmas n. Antwerpen. Peperkust 6 65 m. z.o. Kp. Palmas n. Takoradi. P. G. Thulin 7 te Cristobal. Philine pass. 6 Gibraltar n. Mena. Pr. Fred. Will. 6 90 m. n.o. Anticosti n. Montreal Prinses Irene 6 te Toronto verwacht v. Montreal. Prins der Nederl. 9 te A'dam verw. v. P. Limon. Prins Fred. Hendrik 6 dw. Belle Isle n. Glasgow. Prins Johan Willem Friso 7 te Almeria verwacht. Prins Willem II 7 v. Chicago n. Milwaukee. Prins Willem III 7 te Montreal v. Rotterdam. Prins Willem IV 6 v. Glasgow n. Montreal. Prins Willem V 7 te Rotterdam. Prins Willem van Oranje 9 te Montreal verwacht. Provenierssingel 6 325 m. n.o. Flores n. R'dam. Randfontein 10 te Las Palmas n. Amsterdam. Roggeveen 6 v. Napier n. Wellington. Rotterdam 9 v. Rotterdam te New York verw. Rondo 7 te Antwerpen verwacht. Rijndam 6 te Rotetrdam. Samarinda 7 te Balboa verwacht v. Los Angeles. Sanana 5 v. Pnompenh n. Singapore. Scheldelloyd 7 v. Bremen n. Rotterdam. Schelpwijk 7 te Maracaibo. Scherpendr. 6 170 m. n.n.w. Dakar n. Ango Ango. Schie 6 v. Amsterdam, 7 te Rotterdam. Siberoet 6 v. Penang n. Calcutta. Silindoeng 7 te Singapore. Sloterdijk 8 te Vlissingen verwacht. Stad Amsterdam 6 80 m. n.n.w. Dakar n. Pepel. Stad Delft 6 te Baltimore verwacht. Stad Gouda 6 250 m. z. Kp. Verd. eil. n. R'dam. Stad Leiden 6 460 m. n.o. St. Helena n. Freetown. Stad Utrecht 6 100 m. z.w. L.end n. New York. Statendam verm. 17 v. Rotterdam n: New York. Statensingel 6 te Norfolk verwacht v. Newark. Statue of Lib. 90 m. W. Kaapstad n. Philadelphia. Stentor 6 v. Petitgoave n. Mobile. Straat Cook 6 v. Port Kembla n. Sydney. Straat Johore 7 te Port Swettenham v. Malacca. Straat Magelhaen 6 v. Singapore n. Hongkong. Straat Mozambique 5 v. Moji n. Hongkong. Straat Soenda 7 te Sydney. Straat Torres 7 v. Melbourne n. Adelaide. Sumatra 6 v. Singapore n. Penang. Sunetta 7 te Singapore. Tahama 6 50 m. z.o. Sardinië n. Palermo. Tamo verm. 7 v. Rotterdam n. Bremen. 1'awali 7 te Marseille. Telamon 7 te Mobile verwacht. Tero 6 v. Buenos Aires n. Santos. Tomori 6 40 m. n.w. Lissabon n. Rotterdam. Themis 6 v. Port of Spain n. Carupano. Tiba 6 te Stettin verwacht. Tjikampek 7 te Accra verwacht v. Lagos. Tjipanas 7 te Nagoya. Togokust 6 te Lagos verwacht v. Port Harcourt. Towa 6 340 m. z.w. Teneriffe n. Rio de Janeiro. Van Cloon 7 te Dunedin. Van Hee.nskerk 6 220 m. w.z.w. Sabang n. Mau ritius. Van Neck 6 120 m. n. Formosa n. Hongkong. Van Noort 6 te Suva v. Lautoka. Vasum 8 in Suezkanaal verwacht n. L'Avera. v. Spilbergen 6 83 m. n.n.w. Luderitz n. Capetown. Vlieland pass. 6 Suezkanaal n. Fao. Vlist 6 dw. IJmuiden n. Norfolk. Waal 6 10 m. z.w. Dungeness n. Antwerpen. Waikelo 6 50 m. n.n.o. Guardafui n. Mogadiscio. W. Alton Jones 6 100 m. n.n.o. Finisterre n. Mena. Waterman 7 te Surabaja. Westerdam 9 v. New York te Rotterdam verw. Wieldrecht 6 85 m. z.z.o. Mona n. Port Sonocy. Willem Ruys 8 te Singapore, 19 te Sydney verw. Willemstad 6 v. Amsterdam n. Georgetown. Woensdrecht 6 te Suez v. Abadan. Wonorato 6 v. San Fernando n. Manilla. Wonosobo 6 v. Bremen n. Hamburg. IJssel 6 v. Algiers n. Algeciras. Zuiderkerk 6 v. Fremantle n. Adelaide. Zuiderkruis 11 te Papeete 25 te Melbourne verw. Zwijndrecht pass. 6 Bizerta n. Haifa. Annenkerk 6 v. Amsterdam n. Kaapstad. Area 6 425 m. z.w. Azoren n. Curasao. Ares 6 v.Arica n. Antofagasta. Arkeldijk 6 v. Belawan n. Penang. Asmidiske 6 490 m. z.o. Kp. Race n. Hpt. Roads. Asterope 6 370 m. z.o. Kp. Race n. Hampt. Roads. Astrid Naess 6 80 m. z. Aden n. Mena. Attis 6 325 m. o. Kp. Canaveral n. Baltimore. Baarn 6 v. Maracaibo n. Punta Cardon. Bali 6 v. Sorong n. Manokwari. Banda 6 750 m. w. Guam n. San Francisco. Batjan 6 te Pandjang verwacht v. Tandj. Priok. Bennekom 6 t.e Bremen n. Hamburg. Blitar 6 v. Bremerhaven n. Houston. Bonita 6 v. New York n. Laceiba. Boskoop 6 te Willemstad. Breda 5 360 m. n.o. Fayal n. Curacao. Caltex Arnhem 6 81 m. o. Malta n. Pernis. Caltex Delfzijl 7 te Rotterdam. Calt. Eindhov. 6 600 m. n.w. Bombay n. Muroran. Caltex Gorinchem 7 te Brunsbüttel. Caltex Leiden 6 240 m. z.z.w. Sokotra n. Bahrein. Caltex Rotterdam pass. 6 Kp. Bon n. Sidon. Caltex The Hague 6 115 m. o. Aden n. Suez. Caltex Utrecht 7 te Suez. Camerounkust 6 te Freetown. Camitia verm. 8 v. Barton n. Point Fortin. Celebes 6 te Bremen v. Hamburg. Ceronia 6 te Yokohama. Cjties Service Valley Forge 6 20 m. n.w. Mokha naar Mena. Congokust 6 ten anker Accra. Corilla 10 te Singapore verwacht. Cradle of Lib. 6 230 m. o. Beira n. Philadelphia. Crania 6 475 m. z.w. Fayal n. Curacao. Daphnis 6 te La Guaira. Delfshaven 6 430 m. w.z.w. Bermuda n. Antw. Delft pass. 6 Fayal n. Nordenham. Diemerdijk 6 225 m. n.o. Fayal (Az.) n. Cristobal. Dinteldijk 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Dongedijk 6 te Portland Oregon verwacht. Doris 6 v. Georgetown n. Port of Spain. Drente pass. 6 Kp. Bon n. Port Said. Eemland 6 te Rio de Janeiro v. Santos. Eenhoorn pass. 6 Gibraltar n. Tripoli. Eos pass. 6 Villano n. Rotterdam. Esso Rotterdam 6 te Port Said. Esso Nederland pass. 6 Daedalus n. Suez. Giessenkerk 7 te Penang. Graveland 6 dw. Kp. Villano n. Amsterdam. Groote Beer 10 v. Amsterdam te Kaapstad verw. Grootekerk 7 te Nagoya. Hathor. 6 te Bremen. Hecuba 7 te Port Au Prince. Helicon 7 v. Aruba n. Curacao. Hispania 6 dw. Hammerfest n. Hull. Holendrecht 8 te Emden verwacht. Hoogkerk 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Houtman 7 te Durban. Hydra 6 v. Hamburg n. Bremen. Iberia 6 30 m. o.z.o. Trelleborg n. Leningrad. Ivoorkust pass. 6 Ushant n. Amsterdam. Jagersfontein verm. 13 v. A'dam n. Lor. Marques. Japara 7 v. Port Said n. Suez. Jason 6 v. Weser n. Antwerpen. Java 7 te Charleston v. New York. Jchan van Oldenbarnevelt 12 te Sydsey verw. Joseph Frering 6 te IJmuiden. Jupiter 6 v. Ciudad Trujillo n. Barahona. Kabylia 6 te Cardon. Kaloekoe 6 130 m. n.o. Madura n. Singapore. Kalinga 6 v. Anacortes n. Curacao. Kamperdijk 6 te Philadelphia verwacht v. Boston- Karachi 5 v. Balikpapan n. Cebu. Karakorum 7 te Penang. Katelysia 6 480 m. n.w. Cochin n. Singapore. Keizerswaard 6 50 m. o. Recife n. Curacao. Kelletia 6 350 m. z.o. Mogadiscio n. Abadan. Kerkedijk pass. 6 Nantucket n. Antwerpen. Kertosono 6 560 m. w.n.w. Lisabon n. Marseille. Kloosterdijk 6 270 m. o.n.o. Azoren n. Antwerpen- Koningswaard 6 350 m. o.z.o. P'maribo n. Curacao Koratia 6 Str. Ormoesz n. Yokkaichi. Korendijk 6 600 m. n. Azoren n. New York. Krebsia 6 v. Curacao n. Cabimas. Kryptos pass. 6 Bandjermasin n. Mena. Labotas 6 te Amsterdam n. Hamburg. Leeuwarden 6 200 m. n.n.o. Laceiba n. Charleston. Lemsterkerk pass. Finisterre n. Antwerpen. Leuvekerk 6 170 m. o. Sicilië n. Port Said. Liberty Bell 6 75 m. z.w. Kuria Muria n. Mena. Lieve Vrouwekerk 6 v. Port Sudan n. Aden. Limburg 6 v. Singapore n. Port Swettenham. Louis Lantz 6 100 m. w.z.w. Ouessant n. R'dam. Lutterkerk 6 40 m. z. Lissabon n. Rotterdam. Maasdam 7 te Malta. Maaslloyd 5 v. New Orleans n. New York. Mariekerk 7 te Aden. Marnelloyd 6 v. Bombay n. Cochin. Mataram 6 200 m. n. Djakarta n. Musirivier. Meliskerk 6 v. Antwerpen n. Rotterdam. Mentor 6 te Paramaribo verw. v. Point Fortin. Merwede 6 145 m. n.o. Kp. Fisisterre n. Antw. Mitra 5 v. Mississippi n. Rotterdam. Modjokerto 6 v. Surabaja n. Tandjong Pandau. Montferland pass. 6 Finisterre n. Amsterdam. Munttoren 6 te Aden verwacht v. Singapore. Musilloyd pass. 6 Gibraltar n. Rotterdam. Naess Commander pass. 6 Finisterre n. Tripoli. Naess Lion 6 65 m. o.z.o. Kosseir n. Suez. Nanusa 6 te Bremen. Nestor 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Nieuw Amsterdam 10 te Rotterdam verwacht. "Noordam verm. 7 v. Rotterdam n. New York. Noordwijk 6 185 m. v, Finisterre n. IJmuiden. Notos 6 30 m. \y- Oporto ru Tripolis. Oberon 6 v. Fort de France n. Paramaribo. Oostkerk 6 5 m. w. Hook eil. n. Aden. sische atoomijsbreker „Lenin" bewonde ren en 25.000 gloeilampen gaven de weg aan van de derde Russische ruimteraket. De Moskovieten en bezoekers van de stad zullen wel het meest ingenomen zijn met de welvoorziene marktkraampjes, die propvol liggen met vlees, vis, gevogelte, fruit en andere eetwaren tegen prijzen die veel lager zijn dan in de afgelopen jaren. De verjaardag van de revolutie is vrij dag in het Lenin-stadion gevierd op een bijeenkomst waarbij de Russische leiders aanwezig waren, die bij hun verschijnen een ovatie van twee minuten kregen. De belangrijkste rede werd uitgesproken door Averky Aristov, een secretaris van het centrale partijcomité, die onder meer zei, dat het socialistische stelsel niet verbreid en gevestigd behoefd te worden door ge weld. Op haar weg naar het socialisme moest de communistische partij „enig destructief werk" verrichten, maar wat zij vernietigd had was versleten en stond de vooruitgang van de menselijke maat schappij in de weg. Sprekend over de „an ti-partij groep" van Molotov, Malenkov, Kaganovitsj en Boelganin, zei Aristov zich af te vragen hoe groot de schade aan de nationale economie geweest zou zijn als de groep niet tijdig ontmaskerd en onschade lijk gemaakt zou zijn geweest. Dit jaar heeft de bevolking drie keer zoveel vlees gegeten en vier keer zoveel melk gedron ken en meer boter en vetten gebruikt dan in 1952. Wel waakzaam De Russische minister van Landsver dediging, maarschalk Malinovski, ver klaart in een dagorder dat de imperialisten tegen internationale ontspanning zijn. Zij willen de bewapeningswedloop niet opge ven, evenmin als hun voorbereiding van een oorlog tegen de Sovjet-Unie en haar socialistische bondgenoten. Daarom is het noodzakelijk dat het Russische volk een hoge graad van waakzaamheid be waart en steeds gereed staat voor de ver dediging van zijn vreedzame arbeid en de belangen van zijn staat", aldus Malinovski in zijn dagorder. BELGRADO (Reuter) President Ti to heeft in een telegram aan Kroesjtsjev meegedeeld dat Joegoslavië nog steeds betere betrekkingen met de Sovjet-Unie wenst. Waarnemers wijzen op de vriend schappelijke bewoordingen van deze bood schap, die volgt na een periode waarin er betrekkelijk weinig aanvallen van Oost- europese zijde zijn gedaan op het Joegosla vische „revisionisme". MOSKOU (Reuter) Drie thema's staan vandaag in de Sovjet-Unie op de voorgrond bij de herdenking van de okto berrevolutie die 42 jaar geleden uitbrak. Het zijn: de superioriteit van de Russen op wetenschappelijk en technisch gebied, de internationale ontspanning als gevolg van Kroesjtsjevs bezoek aan Amerika en het feit dat de Russen thans meer van de „goede dingen des levens" kunnen genie ten dan voorheen. Bij het defile van de Russische strijd krachten op het Rode Plein te Moskou zal de ereplaats worden ingenomen door een op sleeptouw genomen „gevangen maan", die zo groot als een huis zal zijn en groen en geel geschilderd is om de voor- en ach terkant te markeren. Vrijdagavond kon men aan dc voorge vel van het hoofdkantoor van de P.T.T. in Moskou al een verlicht model van de Rus- OESOEMBOERA (Reuter Belga) Ver scheidene Afrikanen zijn deze week ge wond bij vechtpartijen tussen de Bahoe- toestam en de Batoesistam in het Belgi sche mandaatgebied Roeanda Oeroendi. Een tweehonderdtal leden van de bahoe- toestam hebben een aanval ondernomen op een nabijgelegen Batoesidorp. De aan vallers brandden hutten plat en brachten schade toe aan bananen- en koffieplanta ges. De Belgische autoriteiten hebben maatregelen genomen ter bescherming van het Batoesidorp. Naar vrijdag uit Oesoemboera in Roeanda Oeroendi werd vernomen, speelden de gevechten zich zondag en maandag af. De strijdkrachten in Belgisch Kongo houden strenge controles langs de wegen (boven). In Brussel hebben 150 studenten van de Vrije Universiteit geprotesteerd tegen het eventueel zenden van dienstplichtigen naar Kongo. (Onder) tijd en extra schatkistinkomsten. Pinay waarschuwde dat het nieuwe bezuinigings budget de internationale positie van Frank rijk slechts zal versterken wanneer de na tionale vergadering niet om extra gelden blijft verzoeken. „Welvaart is evenals vrijheid geen gift maar een beloning." Mi nister van Financiën Pinay zei dat de Fran se economie moet worden aangepast aan de eisen van de moderne ontwikkeling. Het is in het belang van het land, zei hij, de weg van vrijmaking der valuta en uit breiding van de internationale handel te volgen. De laatste vijf maanden, aldus de mi nister, heeft de uitvoer de invoer overtrof fen. De toestand van de schatkist is zo danig, dat er in 1960 geen grote staatsle ning zal behoeven te worden uitgeschre ven. Frankrijk is in staat dit jaar 650 mil joen dollar aan zijn buitenlandse schuld eisers terug te betalen en binnen enkele dagen zal er 150 miljoen dollar aan het In ternationale Monetaire Fonds overge maakt worden. KLEINE VAART Alcetas 6 10 m. z.w. Noordhinder n. Algiers. Ank T 5 v. Amsterdam n. Karlshamn. Atlas 6 60 m. w.z.w. Casquets n. Amsterdam. Eoreas 6 v. Rotterdam n. Lissabon. Draco 6 St. Vincent gepass. n. Lissabon. Ilias 5 v. Malaga n. Cadiz. Julia Mary 6 dw. Villano n. Duinkerken. Kaap Falga 5 v. Delfzijl n. Karskaer. Looiersgracht 5 v. Kotka n. Amsterdam. I.ucas Bols 2 pass. 6 Goeree n. Antwerpen. Manto 6 v. Rotterdam n. Cadiz. Nero 6 50 m. z.z.w. Finisterre n. Ceuta. Netta 3 v. Oran n. Algiers. Plato 6 10 m. z. Dunengess n. Amsterdam. Schippersgracht 6 te Mantyluoto. Thaletas 6 rede Canneto v. Palermo. Twee Gebroeders 5 te Kopenhagen n. Amsterd. SLEEPVAART Cycloop 5 350 m. z.w. Lissabon n. Antwerpen. Friesland 6 te Curagao. Noordholland 5 450 m. n. Cristobal n. Japan. Stentor 7 v. IJmuiden te Rotterdam. Tyne 5 te Guayaquil. Zeeland 3 v. Bombay n. Aden. De Franse premier Michel Debré heeft te artikelen zal binnenkort in prijs worden het economische beleid van zijn regering verlaagd, aldus Debré. De regering over- voor de televisie verdedigd. De premier weegt opnieuw pensioen uit te keren aan zei dat het onmogelijk is op korte termijn enkele groepen oudstrijders. Zoals bekend grote loonsverhogingen te geven, maar werden deze pensioenen aan het begin van dat het salarispeil met de versterking van het jaar opgeheven. de Franse economie geleidelijk zal stijgen. De begroting Zijn woorden waren weinig hoopgevend De Franse minister van Financiën An- voor de ambtenaren en industrie-arbei- toine Pinay heeft de begroting voor 1960 ders, die het sterkst aandringen op loons- ingediend. Pinay deelde tevens mede dat, verhoging om de stijging van de kosten met het oog op de gunstige economische van levensonderhoud te compenseren, toestand binnen twee jaar alle quotabe- Sinds het begin van dit jaar heeft de re- perkingen op industriële importen uit gering alle verzoeken cm grote loonsver- Europa en de dollarzone zullen worden op hoging verworpen, er op wijzend dat dit geheven. Reeds de afgelopen week werd zou leiden tot een nieuwe inflatie. de handel met de landen van de O.E.E.S. De premier zei dat, in het kader van de voor bijna 80 percent geliberaliseerd, actie voor prijsverlaging, de verkoop van De begroting voor 1960 voorziet in ont- vlees efficiënter zal worden geregeld en vangsten van 6.545.000.000.000 (6.545 mil- dat winstgevende industrieën is verzocht jard) francs en uitgaven van 6.747 miljard de mogelijkheid te bestuderen de prijzen francs. Het tekort van 600 miljard francs te verlagen. Een groot aantal veelgebruik- wordt gedekt door leningen met korte loop- Aagtekerk 6 v. Port Said h. Genua. Aalsdijk 6 te Djibouti. Abida 6 250 m. o. Kp. Guardafui n. Rotterdam. Achilles 6 te Hamburg verwacht v. Bremen. Acila 7 v. Melbourne 8 te Adelaide verwacht. Aegis 6 50 m. n.o. Ouessant n. Curacao. Aldabi verm. 17 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Algenib 7 te Montevideo verw. v. Buenos Aires. Alhena verm 10 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Almdiik 9 te Le Havre verwacht. Almkerk 6 440 m. n.n.o. St. Helena n. Kaapstad. Alnati 17 te Antw., 19 te R'dam v. Buenos Aires. Alphacca 6 te Santos verwacht v. Buenos Aires. Alwaki 7 v. Port Said n. Genua. Amalie B 6 5,m. z.w. Kp. Roca n. Ceuta. Ameland 6 v. New'York n. Punta Cardon. Amstelkroon 6 876 m. z.w. Kobe n. W.-Australië. Am.stelsluis 6 te Antwerpen. Amstelvaart 6 90 m. z.o. Melbourne n. Fremantle. Angolakust 5 v. Matadi n. Novoredondo. Binnenkort is de benoeming te verwach ten van mr. Th. H. Bot tot staatssecre taris van Binnenlandse Zaken, belast met de behartiging van het beleid ten aanzien van Nieuw Guinea. De heer Bot is thans chef van de directie westelijke samenwer king van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij zal nog in die functie minister Visser op diens reis naar Amerika verge zellen. In verband daarmee zal zijn benoe ming waarschijnlijk ingaan op 23 novem ber. Mr. Bot is in 1911 te Dordrecht geboren. Hij studeerde indologie en Indisch recht te Utrecht en trad in rijksdienst. Hij ging naar Ned. Indië en is gevangene geweest in Birma en Siam, waarna hij in 1946 waarnemend hoofd werd van de afdeling voorbereiding staatsrechtelijke hervorming van het ministerie van Overzeese Rijks delen. Daarna ging hij over naar Buiten landse Zaken als waarnemend hoofd van de afdeling politieke zaken. In 1948 ging hij naar Djakarta terug waar hij eerst al gemeen secretaris en vervolgens politiek adviseur van de hoge vertegenwoordiger van de Kroon was. Mr. Bot is katholiek. TUNIS (Reuter) Communistisch Chi na heeft de Algerijnse opstandelingen kre dieten ter waarde van bijna veertig mil joen gulden verstrekt voor de aankoop van oorlogsmateriaal en voor propaganda- en bestuursdoeleinden, aldus verluidt in Tunis. De Chinezen zouden de opstande lingen belangrijke hoeveelheden Ameri kaanse wapens die zij in de Koreaanse oorlog buit maakten willen leveren. Ver scheidene officieren der opstandelingen zouden in China worden opgeleid, onder meer voor piloot. China zou ook van plan zijn vliegtuigen te leveren indien er in Al- gerië vliegvelden kunnen worden aange legd vanwaar de opstandelingen zouden opereren, aldus genoemde kringen. Waarnemers in Tunis zeggen dat de gro te meerderheid der opstandelingenleiders geen sympathie voor het communisme heeft, maar gaarne communistische hulp wil aanvaarden, onder meer om de Alge rijnse kwestie tot een internationaal ge schil te maken. Kleine groepen ALGIERS (Reuter-AFP) De Franse minister van de Strijdkrachten, Guillau- mat, heeft verklaard dat het aantal van de Algerijnse opstandelingen is terugge bracht tot „kleine groepen die steeds be dreigd worden door onze troepen" en dat alleen buiten Algerije nog permanente op standelingenbenden zijn. In een bood schap aan de Franse opperbevelhebber in Algerije, Maurice Challe, zegt Guillau- mat dat de troepen na een eventueel sta ken van het vuren in Algerije zouden blij ven om de orde te handhaven en dat zij na een regeling van de politieke toekomst in Algerije hun blijvende defensieve taak zouden beoefenen. St. Bavnbetld van Albert Termote Buurtbewoners hebben in een steegje te Groningen het stoffelijk overschot gevon den van de 40-jarige hoofdagent van po litie J. Pilon. De agent is door een ongeluk met een buks om het leven gekomen. De hoofdagent was naast een graanpak- huis bezig met het schieten van wilde dui ven, die op de opgeslagen graanvoorraden afkomen en zeer veel overlast bezorgen. Op gezette tijden worden deze duiven door de politie doodgeschoten. De hoofdagent was gehuwd en had drie kinderen. Hij stond bekend als een scherp schutter. Hoe het ongeluk is gebeurd is nog niet vastgesteld. Zes jaar. Acht jongens hebben onder leiding van een 26-jarige loodgieter ander half jaar in Utrecht en omgeving inbra ken gepleegd, waarbij zij voor een waarde van ongeveer 50.000.— buitmaakten. Tegen de loodgieter is thans zes jaar ge vangenisstraf geëist. DAF- en V.W.-VERHUUR Nieuwe modellen. Garage De Haan, Twijnderslaan 35, Telef. 13.300. HEEMSTEDE - HAARLEM - BLOKMENDAAL bestaand zowel als nieuw. Prospectus op aanvrage. DE RIDDER EN STRIJBIS. Makelaars N.B.M.. Zandvoortselaan 71 - Telefoon 38920 - Heemstede Ie uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 8