Burgemeester van Heemstede reikte prijzen voor bekroonde tuinen uit T&tlenha Het Amsterdamse journalistencabaret wars van zwaarwichtigheid WOENSDAG 11 NOVEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Burgerlijke Stand Haarlem van ilievvy VaSLow\o^ Verbetering landschaps- schoon wordt bestudeerd Ontwerp-streekplan van bloembollenstreek kranslegging oorlogs graven te Bloemendaal Achttien woningen aan de C. Schulzlaan Fabrieksarbeider nam 15 bromfietsen weg AT* V.TAXI 1.2.3.4.5 A. C. Wijkhuysen 40 jaar bij Droste B. Smallegange laagste bij inschrijving aanleg rijksweg 17 Feestavond ten bate van Heemsteedse „stille armen" afl v. Empelen Collecte in Heemstede voor vluchtelingen J. F. Schultink hesprak de diepere zin van sprookjes Ingenomen zilverbons blijven „reservegeld" geeft ook de hoogste toon aan PE Geluidsband de geluidsband met studio-zuiver geluid! Faillissementen Bankethakkers en Kerstmis Spannende strijd tussen PAX en DVV Belgische leerlingen bezoeken Haarlem Klaproosdag in Bloemendaal „VOLO" jubileert Nieuw clubhuis Capreragroep UIT STAD EN STREEK hapi« vooraf Haarlemse schoenhandelaar veroordeeld tot f 1000 Gouden Concertgebouw- medaille voor mr. J. W. de Jong Schouwenburg Dit jaar heeft de afdeling Haarlem en omstreken van de Koninklijke Nederland se Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde voor de vierde keer in Heemste de een keuring van voortuinen onderno men, welke volkomen aan de verwachtin gen heeft beantwoord. Want de hiertoe in de gelegenheid zijnde inwoners gaan steeds meer zorgen aan hun voortuinen besteden hetgeen de verfraaiing van het aanzien de zer gemeente niet weinig ten goede komt. Dit stelde de burgemeester van Heemste de, mr. A. G. A. ridder van Rappard tot zijn grote voldoening tijdens de dinsdag avond in het verversingshuis van het wan delbos „Groenendaal" gehouden bijeen komst, waarop aan de eigenaars der be kroonde voortuinen prijzen werden uitge reikt. De burgemeester stelde vervolgens vast dat zijn gemeentenaren vooral gedurende de aanhoudende droogte van de afgelopen zomer de grootste moeite hebben gehad de flora op peil te houden. Zij hebben hun strijd tijdens de regenloze periode echter hardnekkig gevoerd en dapper volgehou den, uit welke zorgen hun liefde voor de na tuur duidelijk is gebleken. Vandaar dat de tuinen dit jaar stellig niet minder fraai zijn geweest dan in andere jaren, waar voor de burgemeester alle betrokkenen zijn hartelijke dank betuigde. Hierna maakte spreker de namen der prijswinnaars bekend, waaruit bleek dat tweeëndertig voortuinen waren bekroond, waarvan acht met een eerste prijs. Dit waren de tuinen van H. Beliën, Leidse- vaartweg 45, L. H. Brenninkmeijer, Van Merlenlaan 2a, N.V. Verkoopmaatschap pij „Bovema", Bronsteeweg 49, A. J. Holt- huizen, Zandvoorter Allee 17, P. Kamp, Valkenburgerlaan 10, J W. G. Leeflang, Bachlaan 24a, mevrouw B. D. Ochse, Groe- nendaalkade 2 en P. A. van der Valk, Frans Schubertlaan 59. De jury had de tuin van het echtpaar T.eeflang aan de Bachlaan de mooiste van "eemstede bevonden, fcódat zij in aan merking kwamen voor de ere-nriis, welke bestaat uit een fraaie wisselbeker. Vorder ontvingen nog viiftig inwoners een eervolle vermelding. De nrijzen. die allen door bur- eomeoster Van Raona<-d onder een toepas selijk woord aan de winnaars werden over handigd, bestonden uit een aantal vaste nlanten, boeken op. het gebied van tuin bouw en plantkunde, pakketten met bloem bollen en grammofoonplaten. Na een korte pauze hield ir. M. J. Vroom, tuinarchitect van de in 1960 in Rotterdam te houden internationale tuinbouwtentoon stelling een causerie over de Floriade. Met behulp van een grote plattegrond gaf soreker eerst een uiteenzetting van de in deling der expositie, waarna de kaart werd verwisseld voor het witte doek. Hier op vertoonde ir. Vroom 'n aantal kleuren dia's, welke beelden alle waren opgeno men van de top van de Euromast. Deze panorama's, met op de achtergrond de hoogbouw van Rotterdam, demonstreer den de ideale ligging van het expositie terrein, mede door zijn fraaie vijvers en waterpartijen. Een tentoonstelling, welke door haar brede opzet niet alleen vóór vak- Advertentie er is zó véél in veelzijdig veerkrachtig BEVALLEN van een zoon: 9 nov.: L. Joren-de Jong; C. J. Heemskerk-Vene- ma; A. A. Heinhuis-Schuurmans; M. J. T. van Heuven van Staereling-Dreijkluft; W. J. van Ake-Noy. BEVALLEN van een dochter: 7 nov.: A. Haverkamp-van Dijken; 8 nov.: H. Splinter-de Vries; J. A. Smink-Vlug; 9 nov.: C. E. Roest-Stellbrink; A. H. M. Schrijen-Waasdorp: E. Bosloper-van Steij- nen; 10 nov.: S. van der Peijl-Prins. ONDERTROUWD: 10 nov.: E. A. van Amstel-H. S. Holm; L. G. Krijt en Y. R. J. Warnaar; N. Hazelhoff en G. Roggeveen; L. Huigen en C. C. Posch. GETROUWD: 10 nov.: J. Verlaan en H. A. F. B. Wijnekus; M. J. Schild en J. van Oene: A. J. M. de Ruig en E. Kniep. OVERLEDEN: 7 nov.: W. J. Cornelissen, 80 j., Hagestraat; 8 nov.: J. C. Hoogen- -ioorn-Verkuil, 71 j., Molukkenstraat; E. A ^eterse-Rijneveld, 50 j., Ruijchaverstraat; J. W. Broeren-van Loenen, 70 j., Parklaan: H. A. van der Aar, 61 j., kamperlaan; W. D. Steijl, 68 j., Ted van Berkhoutstraat: 1 nov.: G.'Wildschut-van Dorp, 97 j., Jans straat; W. vap der Jagt-Bouman, 77 j., "lasthuisvest; B. J. Man, 56 j.. Roemer Visserstraat; M. H. van der Waag, 58 j., Tetterodestraat. lieden, maar ook voor ieder buitengewoon interessant zal zijn. Mr. J. J. Hage uit Heemstede, die deze bijeenkomst aan het begin met een kort welkomstwoord had geopend, zorgde ook voor het besluit daarvan. Hij bedankte Heemstede's burgemeester voor zijn wel willendheid de prijzen te komen uitrei ken en daarna ir. Vroom, voor zijn interes sante inlichtingen over de „Floriade". In Bloemendaal Dinsdagavond 24 november zal de Bloe- mendaalse wethouder mr. J. C. C. W. Hijs- zeler, daartoe uitgenodigd door het be stuur van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, afdeling Bloemendaal on omstre ken, in hotel „Rusthoek" de prijzen uit reiken van de dit jaar gehouden keuring van tuinen. De heer John van Grieken uit Vogelenzang zal lichtbeelden en films van de Keukenhof vertonen. Advertentie IMP. OUD - HAARLEM Bloembollenstreek In opdracht van gemeentebesturen in de bollenstreek heeft ir. N. P. H. J. Roorda van Eysinga in Delft aan deze besturen een voorlopig rapport uitgebracht over de verbetering van het landschapsschoon in deze streek. Deze opdracht was het resul taat van intergemeentelijk beraad tussen de gemeentebesturen. Het voorlopig rap port is thans bij de gemeenten in studie. Ir. Roorda van Eysinga is van oordeel dat het uitermate, moeilijk zal zijn het lapdschapsschoon in belangrijke mate te verbeteren. Wel kunnen hier en daar ver beteringen worden aangebracht, onder meer door het aanbrengen van kleine be bossingen. De rapporteur heeft in zijn voorlopige rapport hiervoor een aantal suggesties verwerkt. Of het rapport ver der zal worden uitgewerkt, hangt af van de beslissing welke de gemeentebesturen in deze nemen. Binnen niet al te lange tijd zal het ont werp-streekplan voor de bloembollen streek ter visie worden gelegd. Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland hebben dit ontwerp-streekplan aan de gemeentebe sturen van ondermeer Hillegom, Lisse en Sassenheim ter inzage verstrekt en de vi sie van deze besturen op het ontwerp ge vraagd. Het plan geeft de toekomstige ontwikkeling van de bollenstreek aan en vermeldt ondermeer een bestemming van de gronden. De gemeentebesturen hebben thans hun oordeel over het ontwerp gege ven, zodat mag worden verwacht dat de bekendmaking van het ontwerp-streek plan niet lang meer op zich zal laten wach ten. Ter gelegenheid van de wapenstilstands dag hebben de burgemeester van Bloe mendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, en vice-admiraa' b.d. N. A. Rost van Tonnin gen hedenmorgen tuilen chrysanten ge legd op een odrlogsgraf op de r.k. begraaf plaats aan de Dennenweg en op drie gra ven op de algemene begraafplaats aan de Bergweg in Bloemendaal. De kransleg- ging geschiedde tussen elf uur en half twaalf. De Woningbouwvereniging „St. Bene- dictus" heeft thans de ministeriële goed keuring ontvangen voor de bouw van 18 woningwetwoningen aan de C. Schulz laan, tussen de Duinlustparkweg en de Van Deventerlaan. Architect is de heer Jos van Engelen uit Halfweg; aannemer de firma Bruisschaert Witte uit Velsen. De bouwsom bedraagt 264.100. De Haarlemse politie heeft een 18-jarige fabrieksarbeider gearresteerd dje er de laatste tijd een sport van maakte brom fietsen weg te nemen, er op te toeren en ze ergens neer te zetten als hij een exemplaar zag dat hem meer aanstond. Een recher cheur pakte hem in de omgeving van zijn woning in de Zocherstraat in Haarlem in de kraag op het moment dat hij een ritje wilde gaan maken op de vijftiende door hem weggenomen brommer. In enkele ge vallen maakte de jongeman de ritjes samen met een uit een opvoedingsgesticht ont snapte, eveneens 18-jarige loopjongen uit Haarlem. Men verdenkt de fabrieksarbei der er ook van samen met de loopjongen een bromfiets te hebben gestolen en ver kocht. De thans aangehoudene zette de brom fietsen neer in de omgeving van zijn wo ning in de Zocherstraat in Haarlem. Een in de buurt wonende rechercheur was het opgevallen dat er steeds een ander merk bromfiets stond. Ftij ging posten en toen de jongeman wilde wegrijden hield hij hem aan., r Advertentie Dinsdag heeft de heer A. C. Wijkhuy sen het feit herdacht dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken n.v. in Haarlem. De jubilaris, die thans sous-chef is van de afdeling export, speciaal belast met verschepingsaangelegenheden, werd met zijn aanstaande echtgenote in de ver gaderzaal door de directie ontvangen. Namens de directie richtte mr. J. C. Dros te zich in waarderende woorden tot de heer Wijkhuysen, waarbij hij diens gro te vakkennis en toewijding voor het be drijf in het licht stelde. Mr. Droste wees op het grote belang van een goed functio nerende afdeling verschepingen voor de onderneming: Naar zijn mening heeft de heer Wijkhuysen daarin een belangrijk aandeel. Als blijk van waardering over handigde hij de jubilaris de verguld zil veren legpenning van Droste en speldde hij hem de gouden draagmedaille van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel op. Tevens ontving de heer Wijkhuysen het daarbij behorende vererend getuig schrift en een enveloppe met inhoud. De aanstaande echtgenote van de jubilaris werd verblijd met bloemen en een doos bonbons. Daarna heeft de heer C. A. Guit als voorzitter van het jubileumfonds de heer Wijkhuysen in de toonkamer toege sproken en hem een fototoestel aangebo den. De heer P. de Vries, chef van de af deling export, sloot zich hierbij aan met een dankwoord en geschenken namens de collega's. Als vertegenwoordigster van de dames van de afdeling voegde mevrouw Smith hieraan nog een taart toe. Tot be sluit van de jubileumviering maakten de heer Wijkhuysen en de zijnen de gebrui kelijke door de diréetie van Droste aange boden rijtoer door Kennemerland. Bij de dinsdag in Den Haag gehouden aanbesteding door de Rijkswaterstaat van een gedeelte van Rijksweg 17 het deel van Zevenbergen naar Roosendaal is de n.v. B. Smallegange uit Aerdenhout als laagste uit de bus gekomen inet 10.790.000. Dit werk omvat onder meer de aanleg van ongeveer 18 kilometer aardenbaan waartoe een zeer groot grondverzet en zandaanvoer nodig is, het maken van de daarin geprojecteerde bruggen en viaduc ten van gewapend beton en de te maken wegverhardingen. De gehele tijdsduur van dit werk wordt geschat op drie jaar. Bij de aanbesteding, die 31 inschrijvers opleverde, was 't Ijoog- ste bedrag 1 13.000.000.—. Zaterdag geeft het Heemsteeds fanfare korps ..Eensgezind Exelsior" in het „Sportpark-restaurant" zijn jaarlijkse feestavond ten bate .van de Heemsteedse stille armen. Het korps za! onder leiding van zijn dirigent, de heer L. ter Braake. een populair muziekprogramma ten geho re brengen, afgewisseld met demonstra ties van majoretten en tamboerkorps. Verder zijn er nog enige andere attracties, waarna de feestavond wordt besloten met een bal op muziek van „The Midnight- boy's" onder leiding van de heer J. Schrier. Het optreden van het Amsterdamse Journalistencabaret in het Minervatheater te Heemstede heeft dinsdagavond wèl de overtuiging geschonken dat de collega's „onder mekaar" al even critisch 's werelds betrekkelijkheid bekijken als ze het doen in de krant. In zoverre was hun optreden dan ook de natuurlijke uitstalling van hun eigen wereldje, los van het talent, dat no dig is om niet alleen den volke iets kond te doen, maar het ook te vermaken. Dat laatste lukte vele malen. Men kan er de vaak ironische, geestige en knappe teksten verantwoordelijk voor stellen. Ze bezaten voldoende karakter om ze met een vleugje persoonlijke vorm welsprekend en aan trekkelijk te doen zijn. Misten ze dat öf wilden ze per se te veel de heilige huisjes omver schoppen, dan gaven ze het gevoel van een zekere overdaad. Toch bleef geen enkel nummer halverwege de zaal en het publiek steken. Het minst voldeden wel die programmanummers, die de journalis ten de schijn gaven scherpslijpers te zijn èn in hun eigen vak èn op het terrein der politiek. Zodra zij de kans kregen een on alledaagse visie te ontvouwen op de din gen van alle dag werd de humor kruidig en pittig. Dan jongleerde men niet met spitse grapjes, die wel eens erg wrang uit vielen, omdat achter de tekst niet de per soonlijkheid stond van de perfecte caba retier, die er dimensie aan geeft: diepte, om het maar heel gewoon te zeggen. Soms ook bleek de eigen vorm toereikend genoeg om de inhoud krachtig uit te drukken. Bob Bouma en Hedy d'Ancona zijn de meest begaafden in dit gezelschap. De eer ste met een verbluffende beheersing van de mime, de tweede, omdat zij een veel zijdig expressief vermogen bezit. Het Am sterdamse Journalistencabaret heeft met deze exponenten vaste grond onder de voeten. Men herinnert zich graag gelachen te hebben, veel en uitbundig. Men herin nert zich ook geboeid te zijn, het meest door die liedjes en sketches, waarin een jolige, speelse toon te beluisteren viel. Vooral het ensemble-werk was sterk. Het plezier in het plezier moet er de grond- Slag voor hebben gelegd. De leden van het Amsterdamse journa listen-cabaret hebben derhalve en dat kan men met genoegen vaststellen met hun programma niet boven hun macht gegrepen, ja, zelfs in sommige gevallen Advertentie STEEDS IETS APARTS op het gebied- van bloemsierkunst. BLOEMENMAGAZIJN Heemstede - Tel. 3-8U-80 - Binnenweg 18 De collecte ter gelegenheid van het Vluchtelingen jaar 1959-1960 heeft in Heem stede opgebracht ƒ8.801,13. Het plaatselijk comité is allen, die aan het succes van de ze actie hebben medegewerkt, in het bij zonder de 140 ingezetenen, die. ieder in zijn of haar wijk. de intekenlijst huis-aan-huis hebben aangeboden, dankbaar. hun teksten boven de macht verheven. Wanneer wij, om in deze stijl van verge lijken door te gaan, de wortel trekken, dan kan vooreerst worden gewezen op het glanspunt in de voorstelling: de „Piano les" door Bob Bouma, een gebeurtenis van onnavolgbare komische plastiek. De liedjes van en door Gerton van Wageningen be zaten een innemende eenvoud met „Het winkeltje in Sneek" als twinkelendste. Frits Behrendt bleek trefzeker in het plaat sen van menige snedige tekst in zijn op treden. een eigenschap, welke men ook aan Hedy d'Ancona mag toeschrijven. Er was een beminnelijk liedje van Emmy Lopez Dias, die samen met Ad, Werner alleraar digst „Ons kleine flatje!" van Jules de Korte bezong. Let tv Kosterman, Geneviève Werner en Bob Steinmetz sloten zich zon der hirtderlijke nadrukkelijkheid in hun wat minder opvallende rollen bij hun col- lagae aan. daarmee de indruk versterkend, dat het Amsterdamse Journalistencabaret van zwaarwichtigheid niet is gediend, een visie, welke gisteravond graag werd ge deeld door allen, die er de plensbuien voor over hadden om in een goede bui te gera ken. P. W. Franse Dinsdagavond heeft de heer J. F. Schul tink, die als kunstpedagoog verbonden is aan het Stedelijk museum in Amsterdam, in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal voor de buurtvereniging ..Bloemendaal" een belangwekkende le zing gehouden over de diepere betekenis van sprookjes. Achtereenvolgens besprak de inleider de bekende spiookjes „Roodkapje" en „De wolf en de zeven geitjes" Hij bracht onder de aandacht dat in deze sprookjes de beeldspraak een voorname rol speelt. Een sprookje kan beschouwd worden als een beeldroman over ons geestelijk leven, zo zei hij. De wetenschap verandert steeds maar de wijsheid is eeuwig en die komt in het sprookje tot uiting. In het verhaal van de wolf en de zeven geitjes symboli seren de geitjes de zeven kanten van het menselijk geweten, waaronder het denk vermogen, de wil. het concentratievermo gen en het geheugen. Het geitje dat aan de vraatzucht van de wolf ontsnapt door zich in de klok te verstoppen vertegen woordigt het heden, het nu van onze intuï tie. We moeten in het heden leven om onze mede-mens gelukkig te kunnen maken, aldus de heer Schultink. Aan T eind van de avond beantwoordde de spreker de vragen van verscheidene aanwezigen. Het ligt niet in het voornemen om de muntbiljetten in te trekken door hieraan het karakter van wettig betaalmiddel te ontnemen. Wel worden de weinige thans nog in omloop zijnde muntbiljetten van een gulden zoveel mogelijk aan de circu latie onttrokken. Deze gedragslijn, biedt de mogelijkheid oni, indien zo nodig op nieuw gebruik te maken van de nog aan wezige voorraden muntbiljetten, aldus deelt minister Zijlstra mee in een nota aan de Eerste Kamer. Advertentie voor huiskamer-prijs POLYESTER VOORGEREKT Géén vervorming bij overmodulatie Neem dus rustig zwaarder op dan het waarschuwingsoog toestaat Altijd schone, feil loos werkende mag neet koppen door het gladde slijtvaste op pervlak Voorgerekt, dus volledig 'ekvrij. Géén speling. Géén „zwe- ven"zelfs niet bij „ge- voelige"pianomuziek! Nooit vouwen of knikken in de band. Agfa Magnetoon band voegt zich soepel naar de magneetkoppen. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: Th. Alders, handelende onder de naam Th. Alders, (Königsgartnerei), Heereweg 296 te Lisse. Rechter-Commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en procureur te Haar lem. Ged. Oude Gracht 92. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag opgeheven het faillissement van A. Kle ment, schoenmaker. Narvastraat 1 te Zaandam. Rechter-Commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur te Zaandam. West zijde 144. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: A. B. P. Heilker, vertegen woordiger, Kennemerstraat 15a rd te Haar lem. Rechter-Commissaris mr. H. G. Ram- bonnet. Curator mr. H. Luijken, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijsten zijn geëindigd de faillissementen van: W. J. Koster, aannemer van metselwerken, Kleine Houtstraat 123 zw. te Haarlem. Rechter-Commissaris mr. H. J. Ferwerda. Curator mr. O. H. van Wijk, te Heemstede, Heemsteedse Dreef 183 en J. F. H. Loor, Julianalaan 74 te Overveen, en aldaar handelende onder de naam „Boekenbedrijf Arena". Rechter- Commissaris mr. H. J. Ferwerda. Curator mr. O. H. van Wijk, advocaat en procureur te Heemstede, Heemsteedse Dreef 183. Bij vonnis van de rechtbank te Haarlem, is. na gedaan verzet, vernietigd het vonnis, waarbij J. Visser, zaakdoende onder de be naming Vita, Groothandel in Verbandstof- fen, thans wonende Nieuwe Kruisstraat 24 zw. te Haarlem, m staat van faillisse ment is verklaard, met benoeming van mr. L. Ali Cohen, advocaat en procureur te Haarlem. Baan 37 tot curator. Het Bedrijfschap Banketbakkersbedrijf heeft meegedeeld dat zijnerzijds geen maatregelen te verwachten zijn met be trekking tot de arbeid op tweede kerstdag Iedereen is dus vrij, aldus het bestuur, zijn banketbakkerij die dag, die ditmaal op een zaterdag valt. open te houden of te sluiten. De Amsterdamse banketbakkers zullen in meerderheid hun zaken op twee de kerstdag sluiten, het merendeel van hun Rotterdamse vakgenoten overweegt, de winkels open te houden. De kegelcompetitie Dat ook bij kegelwedstrijden tot de laatste seconde spanning kan heersen, is wel bewezen bij de wedstrijd PAXDVV. Bij het wisselen van de banen hadden de 5 hoogste gooiers van DVV 362 en die van PAX 349 hout behaald. Na twee unr kegelen was de uitslag nog volkomen open en hadden de beide laatste werpers van deze clubs de opdracht elk 73 hout te gooien om hun baan te kunnen winnen. Zij kweten zich uitstekend van de ze enerverende opdrachten, G. Smit van PAX behaalde 79 hout en de DVV'er W. Bruggeman 76 hout en zij sleepten daar mee elk 2 punten voor hun club uit de strijd. De uitslag was: PAXDVV 349- 353 en 369-362. (Voor DVV wierp P. de Jong ook een uitstekende baan van 81. en J. Mulder van PAX 80 hout). ODO nestelde zich meteen aan de kop van de ranglijst met een dubbele zege op De Volharding 371-340 en 366-340. De damesclub EVA liet zich niet onbe tuigd, door de volle winst te behalen te gen HBS: 345-329 en 353-340. Vader en doe ter Ten Broeke streden daarbij een spor tieve strijd, de een in HBS, de ander in EVA. Ook Naast de Plank behaalde 4 punten tegen De Prins met met 317-315 en 361-330, waarbij Van Loon van Naast de Plank een prachtige baan van 4 hout niet naast de plank heeft geworpen! In de B-klasse heeft LUMG de opmars van Zet 'm Op gestuit door een gelijk spel met 320-315 en 315-336 hout. HVK behaalde een verdiende overwin ning op HHC met uitstekend hout: 355- 341 en 358-352. (Handgraaf HVK en J. Gel- sing HHC elk een baan van 80). Frans Hals veroverde ook de volle winst tegen Haarlem 322-304 en 354-291 met de door een mooie baan van Kroon met 80 hout. De NRV en Blijf Sportief deelden de punten met 317-308 en 317-329. In de C-klasse behaalden de enthousias te dames van Enthousiast 4 punten tegen Commando Post met 298-285 en 333-302 ter wijl de dameswedstrijd PAX—-IVO in een dubbele zege voor de PAX-danrcs eindigde met 286-269 en 319-300. Veertig leerlingen van de handelsafde ling van de Brusselse school „Edmond Machtens" brengen van vrijdag tot zon dag een bezoek aan Haarlem. Zij. zullen de gasten zijn van de hbs-a afdeling van het Lorentzlyceum aan het Santpoorter plein. Van Belgische zijde berust de leiding bij mejuffrouw H. Coperloos. lerares Neder lands te Brussel. Van Haarlemse zijde is het programma voorbereid door de heer drs. H. H. Ensing, leraar Economie aan het Lorentzlyceum. De Brusselse school is Frans-talig. Zaterdag 14 november, op Klaproosdag, zullen een zeventigtal collectrices erop uittrekken om in de gemeente Bloemen daal huis aan huis te gaan collecteren. De organisatie van Klaproosdag in Bloemen daal berust dit jaar bij vice-admiraal N. A. Rost van Tonningen, de heer J. J. van Sonsbeek en de heer Bakker, bode van het raadhuis. Ter gelegenheid van haar 10-jarig be staan geeft de gymnastiekvereniging „V.O.L.O." in Haarlem-noord op zaterdag 14 november een zaaluitvoering in het ge meentelijk concertgebouw te Haarlem. Aan deze uitvoering, die 's avonds om half acht precies begint, werker, alle leeftijds groepen mede, van kleuters tot en met se nioren. Het bestuur van de Capreragroep van net Nederlands Padvindstersgilde heeft bij B. en W. van Bloemendaal een plan ingediend voor de bouw van een nieuw clubhuis op het terrein van ..Caprera". De Capreragroep is reeds geruime tijd actief om gelden bij elkaar te krijgen door het geven van kindervoorstellingen in het Openluchttheater, het houden van bazaars enz. De familie Daams geeft zich in het bijzonder veel moeite het doel te bereiken. Nieuws in het kort Geslaagd. In het Diaconessenhuis te Haarlem slaagden voor het examen Zie kenverpleging diploma A de Zusters: A. van Assen; A. Beutick; A. de Bruijn. Postduiven. In Zandvoort is naast de postduivenvereniging „Pleines" een twee de postduivenvereniging opgericht, die de naam „De Phoenix" kreeg. Het secretariaat van deze nieuwe vereniging is gevestigd Hobbemastraat 17. Humanistisch Verbond. De gemeen schap van het Humanistisch Verbond houdt donderdag een openbare bijeenkomst in het Gemeenschapshuis aan het School plein. De heer A. J. van der Kooij uit Voor burg zal spreken over: „Geloof, bijgeloof en ongeloof." Wereldreis. De Vereniging van Vrij zinnig Hervormden in Haarlem e.o. begint donderdag 12 November in haar gebouw aan de Vestestraat hoek Jacobstraat in Haarlem met haar gemeenteavonden. De oud-voorzitter mr. B. "Bouman zal vertel len over zijn reis om de wereld en in het bijzonder over Australië, Nieuw-Zeeland, Zuid-Afrika en Curagao. Tevens spreekt hij over de emigratie. Een en ander wordt met films verlucht. Geen spreekuur. De burgemeester van Hillegom jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden zal zaterdag 14 no vember geen spreekuur houden. Viswedstrijd. De Hillegomse hengel sportvereniging „De Vroegte Wint" houdt zondag 15 november een viswedstrijd op baars. Het vertrek is om half acht van hotel Rutten. Eerste steen. Zaterdagmorgen om elf uur zal de voorzitter van de stichting Her vormd Bejaardencturum in Hillegom de eerste steen leggen voor het bejaarden centrum aan de Parklaan. Bomen worden gerooid. Op de Zee weg te Overveen van de Brouwerskolkweg af naar het strand toe, worden verschil lende bomen op advies van ir. Otto uit Utrecht gemerkt, die tot verdwijnen zijn gedoemd. Partij van de Arbeid Bloemendaal. De afdeling Bloemendaal van de Partij van de Arbeid houdt woensdagavond 18 novem ber in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal haar jaarvergadering. De agenda vermeldt bestuursverkiezing en een kort verslag van de afgevaardigde naar het partijcongres. Prof. Van Heek zal een lezing houden over de brochure „Gelijke kansen". Mr. F. Wittewaal overleden. In de ouderdom van 79 jaar is overleden, mr. F. W. R. Wittewaal, oud-burgemeester van Deventer. In 1914 derd hij benoemd tot burgemeester van Lochetn en in 1929 tot burgemeester van Deventer, welke functie hij tot 1945 vervulde. Advertentie ...maak een blikje vis open! Economische politierechter In september nam een Haarlemse schoe nenwinkelier de zaak van een zieke col lega over. Hij wilde een uitverkoop hou den en kreeg daar toestemming voor. Bij de schoenen voegde hij echter een eigen partij en dat mag niet. „Oneerlijke con currentie", zei de officier van Justitie, mr. J. Wiarda, vanmorgen tijdens de zit ting van de Haarlemse economische poli tierechter, mr. J. D. Vink en hij eiste met het oog op de nogal forse winst 1000 boe te of drie maanden hechtenis. De politie rechter vonniste conform. Eveneens 1000 boete, maar in dit ge val de helft voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, luidde de eis tegen een Bever- wijkse bloembollenhandel. De firma was ten laste gelegd dat zij in juni in een naar Duitsland gezonden circulaire bollen onder de minimumprijs heeft aangeboden en later een partij tegen deze te lage prijs heeft verkocht. Degene die de firma tijdens de behan deling van de zaak vertegenwoordigde, merkte op dat later een partij tegen een hogere prijs is verkocht, waardoor het ge middelde boven de minimumprijs lag. Ook hier was volgens de officier sprake van oneerlijke concurrentie en hij vroeg voor de beide overtredingen bovengenoemde straf. Mr. Vink veroordeelde de bloembol lenhandel dienovereenkomstig. Aan mr. J. W. de Jong Schouwenburg, voorzitter van het bestuur van het Con certgebouw n.v., in dinsdag de gouden medaille van deze instelling geoffreerd ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als bestuurslid. Tijdens een receptie in de dirigenten foyer heeft de vice-voorzitter, de heer M Boissevain „deze zeldzame onderscheiding" (het is de achtste maal in het vijfenzeven tigjarig bestaan van het Amsterdamse Con certgebouw dat zij werd verleend) aan de jubilaris overhandigd na hem hulde en dank te hebben gebracht voor zijn grote verdiensten. Huldigende woorden werden mr De Jong voorts toegevoegd door onder andere prof. dr. K. Ph. Bernet Kempers. Bij de felici tatietelegrammen bevonden zich die van minister mr. J M L. Th Cals. staatssecre taris mr. Y Scholten. staatsraad mr. W Schokking, Jo Vincent, Julius Patzak.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5