Afgescheurd kaartje kostte buschauffeur zijn baan Oudercommissie Voorwegschool wil thans verstrekking biscuits Amsterdamse Beurs WOENSDAG 11 NOVEMBER 19 5 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 SCHOOLMELKVOORZIENING HEEMSTEDE G. C. Slenders koninklijk onderscheiden Zang- en piano-recital voor ,,'t Helm" Gereformeerde kerk bestaat veertig jaar Ouderavond huishoudschool Koninklijke Militaire Kapel speelde in Lisse Bungalow in één dag onder dak Christelijke Filmactie „Ziekenzorg" hield jaarvergadering Buschauffeur redt kind uit Haarlemse Raamsingel Ontslagkzvestie thans voor de Centrale Raad Expositie in „De Waag" van A. L. Koster De beurs van gisteren Noodwachtplicht veelal zonder morren aanvaard Het Leuvense eredoctoraat voor prof. A. G. Brom Scheepvaart De oudercommissie van de Voorweg- school in Heemstede heeft zich met een brief tot de gemeenteraad gewend met het verzoek te bevorderen dat de schoolkinde ren 's morgens tijdens de ochtendpauze een versterking wordt gegeven, nu niet in de vorm van schoolmelk maar van pro teïne-biscuits. De commissie schrijft dat de overgrote meerderheid van de ouders, die leerlingen op de Voorwegschool heb ben, zich hier voor hebben uitgesproken. Deze overgrote meerderheid bestaat uit 141 van de 183 ouders die 212 van de 275 leerlingen vertegenwoordigen. Acht ouders van twaalf kinderen hebben hun mening niet kenbaar gemaakt. Bij een door de oudercommissie ingestelde en- quete hebben 34 ouders van 51 leerlingen zich tegen de verstrekking van „school melk" in de vorm van proteïne-biscuits verklaard. Een aantal ouders van deze groep heeft meegedeeld uitsluitend om de financiële consequenties dit besluit te hebben geno men. Zij zijn geen principiële tegenstan ders van de „versterkende middelen". De oudercommissie schrijft steeds het op 26 juni 1958 door de raad genomen be sluit-tot stopzetting van de schoolmelk- voorziening te hebben betreurd. De raad heeft dit besluit toen met elf tegen zeven stemmen genomen. De commissie meent dat het belang van een goede gezondheids toestand van de schoolgaande jeugd echter de doorslag had moeten geven, hoezeer zij de door de leerkrachten aangevoerde be zwaren kan begrijpen. In het gehele land zijn steeds meer scholen op de schoolmelk- voorziening overgegaan. Heemstede neemt wat dit betreft dus een opmerkelijke uit zonderingsplaats in. Reeds meer dan 475.000 leerlingen in den lande profiteren thans van de melkvoorziening. De oudercommissie van de Voorweg school wijst erop dat gezaghebbende des kundigen als professor dr. C. den Hartog, directeur van het Voorlichtingsbureau voor de voeding en de enige Nederlandse hoog leraar in de voedselbereiding en dr. J. F. de Wijn. adjunct-directeur van dit voor lichtingsbureau, hebben vastgesteld dat de voedingstoestand van het schoolkind in ons land in zeer vele gevallen lang niet ideaal is en dat de voeding van zeer vele kinderen tekorten vertoont ten aanzien van die voe dingsstoffen welke voor de groei onmis baar zijn. Deze tekorten worden gevonden bij kinde ren uit alle welstandsklassen. Zestig per cent van de Nederlandse meisjes en veer tig percent van de jongens in de school gaande leeftijd gebruiken minder dan een halve liter melk of melkprodukten per dag. Slechts één op de vijf kinderen ge bruikt de aanbevolen hoeveelheid van drie kwart liter persdag. Professor dr. P. Mun tendam, directeur-generaal van de volks gezondheid, en professor dr. J. H. de Haas, hoofd van de afdeling kinderbescherming van Den Haag kwamen tot gelijke con clusies. De oudercommissie verwijst voorts nog maals naar het advies van de voedings raad over de betekenis van de schoolmelk- voorziening, dat op verzoek van de minis ter van Sociale Zaken en Volksgezondheid werd uitgebracht en gepubliceerd is in het tijdschrift „Voeding" van 15 oktober 1957. Ten overvloede wijst de oudercommis sie op de uit een oogpunt van de volksge zondheid onrustbarende verandering van het hele voedingspatroon ten nadele van alle kwalitatief belangrijke voedingsmid- De heer G. C. Slenders, Palamedestraat 61, te Haarlem herdacht dat hij veertig jaar geleden bij Vroom en Dreesmann in dienst trad als bezorger, welke functie al spoedig na het ingebruik nemen van de eerste vrachtauto werd gewijzigd in die van chauffeur. Tijdens de officiële huldiging welke jubilaris door directie en personeel werd bereid roemde de bedrijfsleider, de heer H. J. Möller, de grote verdiensten van de heer Slenders voor het bedrijf. Spreker memoreerde het opmerkelijke feit dat de jubilaris in de 40 jaar dat hij van 's mor gens tot 's avonds op de weg zit in een steeds drukker wordend verkeer niet één keer schade aan zijn wagen heeft gehad, terwijl hij slechts eenmaal een bekeuring heeft opgelopen (in 1923), toen tijdens een stormachtige winteravond de rode petro leumlamp welke als achterlicht diende, Wc*s uitgewaaid. De chef van de expeditie, de heer H. G. v. d. Bosch, stelde de jubilaris als voor beeld voor het gehele personeel om de wij ze waarop de jubilaris zijn klanten be diende. Bij tienduizenden klanten was hij oen regelmatig terugkerende welkome ver fijning aan de deur, speciaal in Haarlem- 'oord, waar hoofdzakelijk zijn arbeids- errein lag. Namens het gehele personeel bood spreker een aantal cadeaus aan Eerder had de burgemeester van Haar lem, mr. P. O. F. M. Cremers tijdens een intieme hyldiging van de zijde van de di rectie, waarbij de jubilaris een geschenk in enveloppe werd overhandigd, mededeling gedaan dat aan de heer Slenders was toe gekend de ere-medaille in brons verbon den aan de orde van Oranje-Nassau. delen. De consumptie van melk, grutters waren enz. is in tien jaar sterk afgeno men, waartegenover een sterke toene ming van de consumptie van vetten en suiker staat. De commissie kan de vaak gehoorde opmerking dat de voeding van het kind uitsluitend tot de taak van de ouders be hoort in haar volstrektheid niet onder schrijven. Het kind heeft namelijk behoef te aan een versterking op een moment dat de ouders deze niet kunnen bieden. Dat moment ligt halverwege de schooltijd tij dens de ochtendpauze. Voor vele kinderen is de tijd tussen vaak vroeg ontbijt en het middagmaal te lang. De oudercommissie meent een compro mis tussen de standpunten van leerkrach ten en ouders gevonden te hebben in de verstrekking van proteïne-biscuits, waar van de calorische waarde overeenkomt met die van melk en welke biscuits tevens voorzien in de behoefte aan dierlijke eiwit ten en vitamine B2. De verstrekking van deze biscuits behoeft geen moeilijkheden op te leveren. De oudercommissie spreekt ten slotte de hoop uit dat de raad de ver strekking van deze biscuits mogelijk zal maken, waarbij zij vooral de financiële medewerking vraagt. Zandvoort In de muziekzaal van het Gemeen schapshuis aan het Schoolplein organiseer de de culturele stichting ,,'t Helm" dins dagavond een zang en piano-recital. Het lag in de bedoeling dat het in Zandvoort wonende echtpaar Annette de la Bije, so praan, en Jan de Man, piano, dit recital zouden verzorgen. Op het laatste ogenblik moest de sopraansoliste echter wegens ziekte verstek laten gaan. waarna de heer De Man er in slaagde de bas-bariton Guus Hoekman haar plaats te doen innemen. Het bleven nu tóch kunstenaars „van eigen bodem", daar de heer Hoekman zich met ingang van woensdag 11 novem ber voor goed in Zandvoort vestigde. Er was voor dit recital een verheugend grote belangstelling, waarvan de heer E. R. Koerselman, voorzitter van ,,'t Helm" in zijn kort inleidend woord met vreugde gewag maakte. Opnieuw bleek deze avond welk een belangrijke aanwinst de prach tige muziekzaal in het Gemeenschapshuis voor Zandvoort betekent, een kleine con certzaal met een goede akoestiek. Guus Hoekman zong drie Schubert-liederen: „Das Wandern", „Die Post" en „Erlkö- nig", gevolgd door een tweetal liederen van Löwe waarvan naast „Die Uhr" voor al het geladen „Der Feind" een unieke verklanking kreeg. Vervolgens zong hij vier aria's, een uit „Die Zauberflöte", een uit „Don Giovanni"' van Mozart, vervol gens een aria uit „Nabucco" van Verdi. om te eindigen met de aria van Vulcanus uit de opera „Philémon et Baucis" van Gounod. Guus Hoekman besloot zijn op treden met een viertal volksliederen uit diverse landen in de bewerking van Ju lius Röntgen. waa**na met het ontroerend mooi gezongen „My Lord, what a mor ning" en „The gospel train", twee Negro spirituals o.i. hét hoogtepunt van zijn op treden werd bereikt in devote beleving. Jan de Man, die de zanger met zorg be geleidde, trad als solist allereerst op met een vertolking van de „Grande Polonaise brillante" van Chopin. Daarna verrukte hij de aanwezigen met een ragfijne weer gave van een tweetal preludes van De bussy „La fille aux cheveux de lin" en „General Lavine eccentrio" en twee Spaanse dansen van Granados, in g.gr. en e. kl„ om te eindigen met een grandioze vertolking van „Danse rituelle du feu" van De Falla. Een dankbaar en spontaan dankend pu bliek verkreeg van de beide kunstenaars ten slotte nog een toegift, waarvoor een oud Schots volksliedje werd gekozen. Een zeer geslaagde avond. De Geref. kerk van Zandvoort zal 19 no vember haar veertigjarig bestaan vieren. Zij werd 5 maart 1919 geïnstitueerd en telt thans 501 zielen waarvan 285 belijden de leden. Onder haar ressorteren ook Aerdenhout en Bentveld. In 1919 ontving de gemeente in wijlen ds. H. C. v.d. Brink haar eerste predikant. In 1926 vertrok hij en in 1929 volgde wijlen dr. N. A. Waaning hem op. Hij overleed 17 aug. 1945 en 22 sept. 1946 kwam ds. A. de Ruiter in deze vacature. Deze dient de kerk van Zand voort nog als predikant. Lis se De protestants-christelijke huishoud school „Jacoba van Beieren" heeft dins dag een druk bezochte ouderavond ge houden. Ds. H. W. Wierda uit Haarlem behandelde diverse vraagstukken met be trekking tot de opgroeiende jeugd. Hij was van oordeel dat opvoeders vaak niet geheel beseffen met welke spanningen en moeilijkheden een kind op zijn weg naar zijn volwassenheid te kampen heeft. „We weten zo bitter weinig af van hetgeen zich in de kinderziel afspeelt". Op de voor grond stelde de spreker begrip en liefde van de ouders ten opzichte van hun kind, omdat bovenalles Gods liefde staat. Hij deed daarom een beroep op de ouders hun kind met raad en daad bij te staan en God om kracht en wijsheid te bidden op dat de jonge mens al vroeg steun leert vinden in 't geloof. Van groot belang acht te ds. Wierda het godsdienstonderwijs op de scholen. „Help uw kind door de ge vaarlijke klippen van het leven te komen en vergeet daarbij het gesprek met God niet. Hij zal u en uw kind veilig door de branding voeren". Vopr de feestavond die de Vereniging van Oud-leerlingen der Rijks Middelbare Tuinbouwschool te Lisse had belegd, be stond een zeer goede belangstelling. De muzikanten, onder leiding van majoor Ro- cus van Yperen, openden het programma met de mars Gammatique van G. Boedijn en brachten daarmee de zaal meteen tot enthousiasme. Verder bevatte het pro gramma voor de pauze de Arlesienne- suite no. 2 van Bizet, drie Slavische dansen van Dvorak en „Een nacht op de kale berg" van Moussorgski. Goldman's mars „On the Mali" vormde de inzet van 't laatste gedeelte van de avond, gevolgd door Von Suppé's ouverture „Pi qué Dame". Van Künnecke volgde uit diens „Tanzerische Suite" het bekoorlijke Intermezzo. Behalve voor Boedijn was op dit met zorg samengestelde programma een plaats ingeruimd voor zijn vaderlandse collega Hugo de Groot. De „Skotse Trye" en „Dutch Polka", beide in het arrange ment van majoor-directeur R. van Yperen. Een afzonderlijke vermelding verdient de „Carribbean Fantasy" van J. J. Morrisey door de toepassing van het jazz-element. De marspotpourri „The passing of the Re giments" van A. Winter besloot dit uit zonderlijke optreden. Het korps speelde, na het verstommen der enthousiaste toejuichingen, als toegift de mars „Stars and Stripes" van Sousa. Voorzitter Gehrels vertolkte in een korte, kernachtige speech de dank der aanwezi gen voor het gebodene en bood namens „T. en P." een grote bloemenmand met hyacinten, irissen en narcissen aan, waarbij hij in zijn toelichting de heren rriusici meedeelde, dat deze bloeiende voorjaarsboden dank zij het wetenschap pelijke onderzoek van het Laboratorium op deze natte herfstavond kon worden aangeboden. Haarlemmermeer Aan de Aalsmeerderweg-hoek Kruisweg in Haarlemmermeer is dinsdag in één dag een woning onder de kap gekomen. Het gaat hier om een prefab-woning voor de kweker Offman. Nadat de funderingen zijn gelegd, is deze bungalow in één maand geheel kant en klaar voor bewoning. Van daag wordt de bungalow glasdicht ge maakt, waardoor voor het binnenwerk geen hinder van de regen wordt onder vonden en het water geen nadelige in vloed op het houtwerk kan uitoefenen. Uitgaande van de Christelijke Filmactie afdeling Nieuw-Vennep wordt zaterdag in de Vicon-kantine de film „Ik ben met u" vertoond, handelend over het werk van de Lutherse zending in Tanganyika. Des middags om half drie is er een filmvoor stelling voor de kinderen. In de jaarlijkse algemene vergadering van het Algemeen Ziekenfonds „Zieken zorg" te Haarlem schonk de voorzitter, de heer G. Koot, aandacht aan de steeds voortdurende moeilijkheden, die zich op het terrein van het Ziekenfondswezen voordoen. Hij merkte daarbij op dat de honoreringsverhogingen voor de verschil lende medewerkers, die per 1 januari 1960 worden ingevoerd en de verdere stijging van de kosten voor ziekenhuisverpleging en andere hulpverleningen die nog te wachten zijn, de premies weer aanmerke lijk zullen worden verhoogd. Dit betekent voor de verzekerden een steeds zwaarder wordende last, vooral voor zeer velen in de vrijwillige verzekering voor wie reeds de huidige premie gaat boven de grens van het sociaal toelaatbare. Een wettelijke re geling, aldus de voorzitter, zal in deze een bevredigende oplossing kunnen brengen. De vergadering nam met grote teleur stelling van deze ontwikkeling kennis. De voorzitter deelde verder mede dat plannen in voorbereiding zijn voor een regeling tussen ziekenfondsen in Noord holland betreffende langdurige verpleging in de ziekenhuizen. Verwacht wordt dat deze regeling op 1 januari 1960 in werking zal kunnen treden. Het totaal aantal verzekerden bedroeg per 1 oktober 1959 52817. Gedurende dit jaar viel enige teruggang te constateren als gevolg van afvoering van verzekerden, die zijn gekomen boven de zogenaamde loon- of inkomengrens en doordat gemeen te-ambtenaren zich aansloten bij het amb- tenarenfonds. Bij de bestuursverkiezing werden de heren H. J. Breddels, secretaris, J. de Haas en J. J. Schneiders jr., opnieuw gekozen. Het lid van de raad van toezicht, de heer J. de Wijs, werd eveneens herkozen. „Stop, daar ligt een kind in 't water!" Met deze kreet sprong de 32-jarige chauf feur van de N.Z.H.V.M., J. Hoeve, vanmor gen uit de bus van de dienst Haarlem-Lei den toen deze om even tien uur op de Raamsingel nabij de Van Eedenstraat in Haarlem reed. Na onder het lopen zijn leren jas uitgetrokken te hebben dook de heer Hoeve het water in. Met krachtige slagen zwom hij naar de overkant waar h; een jongetje in het water had zien vallen. Hij slaagde erin het kind dat al en kele keren kopje onder was gegaan op het droge te brengen. Het bleek de 2V* jarige Peter van Excel uit de Lange Laken straat te zijn die in een onbewaakt ogenblik te water was geraakt. Hij is ter observatie naar het Gro«-e huis overgebracht. Een chauffeur van een vrachtauto heeft zijn redder naui zijn kosthuis aan de Zaanenlaan gebracht. De heer Hoeve die pas sinds 2 november jl. bij de N.Z.H. in dienst is. bestuurde de bus. toen hij het ongeval zag gebeuren, niet zelf. Hij weed op dat moment door een collega geïnstrueerd voor de route Haarlem-Leiden. De centrale raad van beroep te Utrecht behandelde het beroep van een buschauf feur uit Arnhem tegen het hem door het gemeentebestuur aldaar gegeven ontslag op grond van het feit, dat hij het vorig jaar tweemaal hetzelfde kaartje aan bus passagiers zou hebben verkocht. De zaak is eerder door het ambtenaren gerecht te Arnhem behandeld, dat het ont slagbesluit vernietigde omdat het de ten laste gelegde fraude niet bewezen achtte. De advocaat voor de gemeente Arnhem wees erop dat de controle had uitgewezen, dat hier inderdaad sprake was geweest van fraude. Hij concludeerde toLvernieti- ging van de uitspraak van het ambtena rengerecht en handhaving van het ontslag Als getuige werden 2 studenten gehoord, wier verklaringen soms in strijd waren met hun getuigenissen voor vroegere in stanties, die met de zaak bemoeienis had den gehad. Als derde getuige trad een ambtenaar van de gemeente Arnhem op Burgemeester. Met ingang van 1 de cember is benoemd tot burgemeester van Nieuwolda (Gron.) de heer W. Krikken te Beetsterzwaag. De heer Krikken is hoofdcommies en chef van de afdeling algemene zaken, ter secretarie van Op- sterland Hij is 38 jaar en lid van de P. v. d. A. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woenadag te worden betaald, daar de bezorger* op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE i Op zaterdag 14 november wordt in de sociëteitszaal van „De Waag" aan het Spaarne een herdenkingstentoonstelling van A. L. Koster geopend. Het openings woord zal gesproken worden door de Haar lemse kunstenaar H. F. Boot. Deze tentoonstelling is bijeengebracht door het genootschap „Kunst zij ons Doel waarvan de heer Koster in de periode van 1895 tot 1923 voorzitter was. De heer Koster die op 26 mei 1937 in Haarlem is overleden, was een zeer ge ziene en bekende figuur in Haarlem. Als kunstenaar genoot hij een grote bekend heid in binnen- en buitenland door de aan trekkelijke en charmante wijze waarop hij de bollenvelden schilderde. Talrijk zijn ook zijn knappe pentekeningen en etsen. In 1916 verwierf hij onder meer de gou den medaille voor schilderkunst van Ko ningin Wilhelmina. Met veel succes expo seerde hij in Noorwegen en Denemarken en had hij zitting in de regeringscommis sie voor de voorbereiding van de Ned. afd van de Biennale in Venetië. De tentoonstelling is van 14 tot 29 novem ber dagelijks geopend van 12 tot 16.30 uur 's Zondags van 14 tot 17 uur. AMSTERDAM Bij kalme handel was de tendens gisteren voor de internationale waarden verdeeld. Aandelen Philips ontmoetten een behoor lijke belangstelling en stegen, op specula tieve aankopen, van 676 tot 680'tegen maandag als slotprijs 674'4. Eveneens op speculatieve aankopen steeg Unilever van 697 tot 700'/i tegen maandag als slotprijs 696%. Hedenmiddag zou het interimdivi dend van het fonds bekend worden ge maakt. Gisteren gingen er geruchten over een aandelenemissie met claimrecht door het concern. Ook voor Unilever bestond een goede belangstelling. Dit kon niet ge zegd worden voor AKU. die niettemin steeg van 382 tot 383%. De slotkoers van maandag was 385%. Kon Olie schommelde rond de f 154.40 tegen de vorige dag f 157.10. De aandelen noteerden in New York een halve dollar lager en bleven in Amsterdam beneden pariteit New York De handel werd beïnvloed door de teleurstellende slotkoersen uit Wall Street Men had in Amsterdam min of meer op een vast slot in New York gerekend, nu de staalstaking voorloDig tot het verleden behoort. De Amerikanen dachten hier anders over en vandaar de teleurstellende slotkoersen. De Westduitse heurzen waren iet* *—^er. Scneepvaarten en cultures waren ver laten met geringe koersafwijkingen. Staatsfondsen bleken over de gehele linie beter en vast voor de staffellening Stude- baker werd in de Amerikaanse sector niet langer meer in een open hoek verhandeld. De adviesprijs bedroeg 2614 dollar tegen maandag 28% dollar.- Inland Natural Gas: advies 6% dollar (71/.,). In de locale sector reageerden aandelen Fokker hoegenaamd niet op de order voor vier ..Friendships", die de maatschappij zal ontvangen uit Nieuw-Zeeland Simolex werd hoger geadviseerd op de divid^nd- hervatting met 7 percent over 1958 59 Voor de eerste verhandeling werden claims Koudijs op f 450480 geadviseerd tegenover een theoretische waarde van f495.De laatste verhandeldag van Claims Reesink bracht de prijs op circa f 350. waardoor de aandelenemissie is ge slaagd. De belangstelling voor de inschrij ving op de f 5- miljoen 5 pet. 25-jarige obligaties Groninger Industriëele Crediet- bank tegen 100 pet. was groot Aandelen metaalbuizenfabriek Excelsior reageerden niet noemenswaardig op de mededeling van de directie en commissarissen, dat geen onderhandelingen over de verkoop van de fabrieken worden gevoerd. Advies- koers 150 a 155. De Nederlandsche M'd- denstandsbank is voornemens begin decem ber het geplaatste aandelenkapitaal te vergroten door een claimemissie 5 pari. waarbij vier oude aandelen recht geven op één nieuw aandeel. De koers van de aandelen werd gisteren iets hoger nn 1R2 geadviseerd. Prolongatie 3 pet. (ANP) Van een totaal van 457 verhandeld^ fondsen sloten 212 (46 4"/#) hoger, 143 '31.3#/#) lager en bleven 102 (22.3*'#) onver anderd. NEW YORK Bij een scherp verminderde handel was de aandelenmarkt van Wallstreet onregel matig. De leidende fondsen boekten koers winsten variërend van 1 tot 5 dollar. Lu- kens Steel won 2 dollar, andere staalwaar- den herstelden zich of boekten kleine win sten. Oliefondsen herstelden zich laat in de dag, waarbij enkele 2 dollar winst boek ten. Vliegtuigfabrieken, die bij de leidende fondsen horen, toonden goede winsten Spoorwegen lagen vast, maar Southern Pacific en Southern Railway verloren (res pectievelijk twee en een dollar). Amercan Motors maakten de beste koerswinst, Ford het grootste koersverlies van de dag. In ternational Paper sloot 5% lager dan de vorige dag. Een groot aantal specials nam 1 tot 2 dollar winst. National Theatres won een fractie meer dan een dollar De totale omzet was 3.020.000 aandelen. Van 1208 verhandelde fondsen waren 484 hoger en 575 lager. Het induc'riegemiddelde kwam van 650.92 op 648.14 dat van Snoorwegen van 154.14 op 152.96 en dat van Openbare Nutsbedrijven van 87,11 op 87,14 (UPI) -die mededeelde, dat het omstreden kaart je aanvankelijk door hem was besteld, omdat hij bij het binnentreden van de bus zijn overstapje niet kon vinden. Doch even later ontdekte hij dit en toen gaf hij het bestelde kaartje terug aan de chauffeur, die het daarop aan een van beide studen ten verkocht. Onjuist verbaal? De verdediger van de chauffeur betoog de dat de aan de chauffeur opgelegde straf voor een groot deel terug te voeren is op een onjuist proces-verbaal van een Arnhemse rechercheur tegen wie hij een aanklacht bij de officier van justitie heeft ingediend. Pleiter concludeerde dan ook tot bevestiging van de gunstige beslissing van het ambtenarengerecht te Arnhem en vernietiging van het gewraakte ontslagbe sluit. De centrale raad zal 1 december uit spraak doen. De ervaring tot dusver opgedaan bij de verplichte deelneming aan de B.B., is blij kens ambtelijke mededelingen uit de be trokken gemeenten en kringen, gunstig. De stemming onder de noodwachtplichtigen is in het algemeen alleszins bevredigend, wanklanken worden vrijwel niet verno men en slechts in enkele gevallen moest een tucht- of strafrechtelijke correctie worden toegepast. De invoering van de noodwachtplicht mag dan ook geslaagd worden genoemd. Dit gunstige resultaat meent de regering met name te mogen toeschrijven aan de omstandigheid, aldus de Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer, dat de nood wachtplichtigen betrokken zijn uit de groep van personen, die uit hoofde van hun mili taire vorming gewend zijn aan werken in groepsverband en het aanvaarden van lei ding. Prins Alexander zal op 17 november de plechtigheid in de Leuvense universiteit bijwonen tijdens welke aan twee nieuwe eredoctoren van de universiteit, de Neder landse thorax-chirurg prof. dr. A. G. Brom en de Amerikaanse prof. Robert E. Cross hoofdchirurg van „Childrens hospital" in Boston, door de rector-magnificus, mgr Van Waeyenbergh, de bullen zullen wor den overhandigd. Des avonds wordt in het kasteel Van Arenberg een diner aange boden, waaraan koning Leopold en prinses Liliane zullen aanzitten. Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 3-3'Nederl. '47 92s/., 92% 3 ®/s Nedl. 1962 64 98% 98% Woningbouw 6®/o 109 Pr. A'dam '56 I.. 80 Pr A'dam '56 II.. 90 Pr. A'dam '56 III 90% Pr R'dam '52 I.. 90 Pr R'dam '52 II.. Pr R'dam '57 98% AKU 384 387 Calvé Delft 698 710 Van Gelder Zonen 246 245 K N Hoogovens 690 695 Nederl Ford 255 345 N. Ka bel fabriek 400% 401 gew Philips Gloeil 681'/, 686 Pref PhilipsGloeil. 240 240'/» Unilever 700'/» 714 Wilton Fyenoord 200 200 Werf Gusto 156'/» 156% Dordtsehe Petrol. 698 700 Kon Petroleum t 155.- 155,— Billiton 339 339 A'dam Rubber 109% 109% KLM f 121,10 f 122.50 Holl Amer Lijn 159% 159 K N.S.M 165% 165% N Scheepv. Unie 138'/, 138 v Nievelt Goudr. 138 136'/» Phs. v. Ommeren 248 247 H.V.A 147% 146% Del i maatschappij f 170.50 f 171,50 \msterd. Bank 318 318 Nat Handelsbank 157 157 Ned Handel Mij 227% Rotterd Bank 277% 279 Twentsche Bank 249' 'r Anaconda Copper 63% 63% Bethlehem Steel. 55% 55 US Steel 98% 97 General Motors.. 53% 53% Shell Union 72% 71% Tidewater, .v. 24V„ 24% Aagtedijk 11 et Port Elisabeth verwacht. Aagtekerk 10 te Genua. Aalsdijk 10 ten anker Suez. Abbekerk 10 160 m. o.n.o. Port Sudan n. DJibouU Abida 10 150 m. z.o. Kosseir n. Rotterdam. \chilles 10 te Rotterdam. Acmaea 11 te Thameshaven. Aegis pass 10 Fayal n. Curacao Alamak 10 v. Antwerpen n. Rotterdam. Albireo 10 50 m. o. Kp. Verd eil n Las Palmas Alblasserdiik 11 te Rotterdam. Alca 11 te Balboa, 12 te Cristobal verwacht. Algenib 10 160 m. o.n.o. K. Sta. Martha n. Vitoria Algol 10 v. Santos n. Montevideo. Alhena 10 15 m z.w Beachyhead n. Las Palmas Alioth 10 v. Buenos Aires n Santos. A Ikes 10 te Bremen. Alkmaar 10 200 m. z.z.o Guardafui n L. Marues Almkerk 10 600 m. n.w. Kaapstad n Kaapstad. Aludra 12 te IJmuiden verwacht. Amalie B 10 ter hoogte van Algiers n. Aden. Almdijk 11 v. Le Havre n. Antwerpen.! Alphacca 10 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Alwaki 10 90 m. z. Napels n. Genua vmalie 10 17 m. n. Kp. Bougaroni n. Aden. Ameland 10 100 m n.w. Pto Rico n Pta. Cardon \mmon 11 te La Guaira. Ampenan 10 v. Middlesboro n. Antwerpen. Amstelkroon 10 50 m. z.z.w. Ternate n. W.-Austr Amstellaan 10 10 m. o. Beachyhead n. Newark. Amstelpark 11 te Aden. Amstelvaart 10 500 m. z.o. Albany n Fremantle. Annenkerk 11 te Las Palmas. Appingedijk 10 v. Seattle n. Vancouver. Area 10 320 m. n.o. Guadeloupe n. Curacao Ardljk 10 te Le Havre. Arendskerk 10 te Rotterdam. Argos 10 v. Bremen n. Amsterdam. Arkeldijk 10 v Singapore n Bangkok Artemis 10 175 m. n. Curacao n Curacao. Asmidiske 10 te Hampton Roads Attis 10 te New York v. Baltimore. Averdijk 10 te Antwerpen verwacht. Balong 10 v. Bombay n Colombo. Ratu 10 v. Halifax n. Galveston Bawean 10 40 m. z. Bermuda n. Houston. Bengalen 10 v. Halifax n Boston. Beninkust 10 v. Amsterdam n. Bordeaux. Blntang 11 te Genua R'itar 10 360 m. n o. Azoren n Houston. Borneo 10 te Alexandrië verw. v. Port Said Boskoop 10 te La Guaira v. Willemstad. Amboy. Breda 9 1070 m. n.o Sombrero eil. n. Curacao. Caltex Arnhem 10 45 m. w. Oporto n. Pernis. Caltex Delfzijl 12 te Rotterdam verwacht. Calt. Eindhoven 10 100 m. z.o. Ceylon n. Muroran. Calt. Gorinchem 10 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Caltex Leiden 11 te Bahrein v Beira. Caltex Nederland 11 te Poft Arthur. Caltex Rotterdam 10 v. Sidon n. Pernis. Caltex The Hague 10 te Suez. Caltex Utrecht 10 110 m. w.z.w. Gavdo n. R'dam. Camerounkust 10 125 m. z.z.w. L.Palm. n. Le Havre Carrillo 11 te Nev. York. Casamance 10 v. Rouen n. Dakar. Castor 10 v. Izmir n. Antwerpen. Cinulia 10 900 m. w.n.w. Kaapstad n. Durban. Cirrus (w-eerschip) 10 v. R'dam n. AU. Oceaan. Cistula 10 420 m. z. Rangoon n. Chittagong. Cities Service Valley Forge 11 te Mena. Cradle of Liberty 10 230 m. n.w. Kaapstad naar Philadelphia. Crania 10 500 m. n.o. Barbados n. Curacao. Delft 10 92 m. z.w. Landsend n. Nordenham. De Eerens 10 nog te Basrah Diemerdijk 10 800 m. o.z.o. Bermuda n. Cristobal. Dinteldijk 11 te Rotterdam. Doris 11 te Curacao. Drente 10 v. Suezkanaal n. Aden. Eenhoorn 10 150 m. w. Kreta n. Tripolis. Ena 11 te La Gunillas v. Willemstad. Esso Amsterdam 11 te Bowling. Lsso Nederland 10 120 m. w.z.w Kreta n. Antw. Esso Rotterdam 10 75 m. n.w. Zubair eiland naar Rastanura. Friesland KRL 8 te Dar Es Salaam. Friesland SSM 16 v. Newcastle te Rotterd. verw. Gaasterland 10 102 m. n. Las Palmas n. Recife. Garoet 11 te Le Havre. Geertje Buisman 10 90 m. n.o. Bahrein n. Aden. Giessenkerk 10 te Port Swettenham. Hathor 9 v. Bremen n. Hamburg. Hector 10 90 m. z.z.w. Ouessant n. Antwerpen. Hecuba 11 te Santiago de Cuba. Helicon 1- te Caracol. Hera 10 650 m. w.z.w. Landsend n. Amsterdam. Hersilia 10 te Grenada. Hispania 10 dw. Aalesund n. Huil. Holendrecht 10 ten anker bij Borkum. Hydra pass. 10 Vlissingen n Antwerpen. Japara 10 26 m. n o. The Brothers n Djeddah. Jason 10 te Amsterdam n. West-Indtë. Java 10 50 m. z.z.w Miami n. Houston. Joseph Frering 10 42 m. z.w. Ouess. n. Monrovia. Jupiter 9 v. Kingston n. Santiago de Cuba. Kaap Hoorn 10 120 m. z.o. Tsjago arch. n. Singap. Kamperdijk 10 te Norfolk v. Baltimore. Kara 10 180 m. n.w. Mona eil. n. Perth Karimata 10 v. Suez n. Djibouti. Karimun 10 700 m. o. Guardafui n. Suez. Karsik 10 200 m. o. Lour. Marques n. Singapore. Katelysia 10 80 m. z.o. Cevlon n. Singapore. Kelletia 10 90 m. z.o. Golf v. Masira n. Abadan. Kennemerland 10 v. Porto Alegre n. Rio Grande. Kerkedijk 10 700 m. o.n.o. Kp. Race 14 te Antw. Kerm ia 10 te Singapore verwacht. Kertosono 10 62 m. n. Majorca n. Marseille. Kloosterdijk 11 te Rotterdam verwacht. Koratia 10 50 m. n.o. Minicoy n. Yokkaichi. Korendijk 10 150 m. z. Halifax n New York. Koren ia 10 te Curacao v. Parariver. Korovina 10 370 m. n.o. Santa Maria n. Curacao. Kosicia 10 v. Rotterdam n. Trinidad. Krebsia 10 te Cristobal. Kreeft 10 v. Rotterdam n. Narvik. Laarderkerk 10 v. Mombasa n. Tanga. Langkoeas 11 v. Massawah n. Aden. Lawak 10 54 m. n.n.o. Kp. Hatteras n. Cristobal. Leeuwarden 10 35 m. zjj.w. K. Hatteras n. N. York. Leiderkerk 10 v. Londen n. Port Said. Lekhaven 10 55 m. n Terschelling n. Antwerpen. Lemsterkerk 11 te Rotterdam. Leto 10 te Rotterdam. Leuvekerk 10 te Suez v. Port Said. Liberty Bell 10 v. Mena n. Philadelphia. Lindekerk 11 te Kuwait. Loenerkerk 10 v. Antwerpen n. Londen. Lombok 10 te Coosbay Loósdrecht 11 te Mombasa. Lutterkerk 10 v. Le Havre n. Rotterdam. L. Vrouwekerk 10 160 m. o.n.o. Aden n. Karachi- Maashaven 11 te Buenos Aires Maetsuycker 10 v. Balikpapan n. FremanUe. Markelo pass. 10 Finisterre n. Korsoer Marnelloyd 11 te Colombo verwacht. Maron 10 v. Rotterdam iï. Hamburg. Maure enlO 870 m. w. Azoren n. Jacksonville. Meliskerk 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Meres N 10 140 m. o.z.o. Madeira n. Antwerpen. Mcrseylloyd 11 te Makassar. Mi tra 10 300 m. z.z.w. Bermuda n. Rotterdam. Modjokerto 10 ten anker rede Toboali. •Molenkerk 11 te Hamburg v. Rotterdam. Munttoren 10 te Suez. Mylady 10 47 m. z. Las Palmas n. Las Palmas. Naess Comm. 10 35 m. o. Pantellaria n. Tripolis. Naess Tiger 10 55 m. w. Oporto n. Bremen. Neder-Waal pass. 10 Kp St. Vincent n. Livorno. Nestor 10 te Rotterdam. Nias 10 te Seattle. Oldekerk 10 v. Amsterdam n. Genua. Ommenkerk pass. 10 Ouessant n. Antwerpen. Oostkerk 10 200 m. n.w. Port Darwni n. Aden. Ootmarsum 10 750 m. n.w. Fayal n. Le Havre. Oranje pass. 10 Oporto n Southampton. Oranjefontein 10 v. Durban n. Lorenzo Marques. Oranje Nassau 10 te Aruba v Curacao Oranjestad 10 v Trinidad n. Plymouth. Orestes 10 te Antwerpen verwacht. Orion 10 te Algiers verwacht Osiris 9 1380 m n.o. Barbados n. Barbados. Parkhaven 12 te Antwerpen verwacht, rendrecht.10 te Rotterdam. P G. Thulin 10 90 m^.w. Etenpoint n. Guayacan. Philidora pass. 10 Kuria Muria n. Mena Al Ahm. Philippia 10 110 m. n.o. Massawa n. Mena. Pieter S 11 v. Rotterdam n. Swansea. Prins Frederik Hendrik 10 840 m. w. Malinhead naar Glasgow. Prinses Irene 11 et Chicago. Prins Johan Willem Friso 10 135 m. z.o. Kp. Vin cent naar Rotterdam Prins der Nederlanden 10 te Amsterdam. Prins Willem George Frederik 10 te Chicago. Prins Willem IV 10 00 m. w. Glasgow n. Montreal. Prins Willem V 11 v. Le Havre n. Quebec. Provenierssingel 11 te Rotterdam verwacht. Purmerend 10 15 m. z.w. Gibraltar n. Rotterdam. Raki 10 260 m. n.w. Alexandrië n. Port Said. Randfontein 10 v. Las Palmas n. Southampton. Reza Shah The Great 10 dw. Kp. St. Vincent naar Tripoli. Roepat 10 rede Damman. Rondo 9 te Rotterdam. RosSum 10 6 m. z.w. Kp. Spartivento n. R'dam. Rijndam 10 v. Rotterdam n. Montreal. Sabang 12 te Singapore verwacht. Saloum 10 133 m. w.z.w. Oporto n. Nantes. Samarinda 11 te Trinidad Saroena 10 te Christmas eiland verwacht. Schie 10 v Rotterdam n. Tripoll. Schouten 11 te Durban. Senega lkust 10 te Amsterdam. Slamat 11 te Labuan. Solon 11 te Curacao Stad Arnhem 10 v. Vlaardingen n. Savona Stad Delft 10 v. Baltimore n Rotterdam- Stad Gouda 10 35 m. n.n.o. Teneriffe n R'dam Stad Leiden 10 600 m. z.z.o. Freetown n. Fr'town. Stad Maassluis 10 95 m. van Lissabon n. L. Palm. Stad Rotterd. 10 3ö m. z.o. Kp Degata n. Melilla. Stad Schiedam 10 145 m. n.w Trondheim n. Gent. Statensingel 9 v. Norfolk n. Dublin. Statuo of Liberty 10 80 m. z.z w. St. Helena naar Philadelphia. Steen wijk 10 v. Cristobal n. Curacao. Steinhoeft pass 10 Sao Miguel n. Le Havre. Straat Bali 7 te Rio de Janeiro. Straat Clarence 16 v. Bremen te Rotterdam verw. Straat Johore 10 v. Penang n. Bombay. Straat Lombok 10 v. Mtwara n. Kaapstad. Straat Madura 10 v. Port Elisabeth n. Durban. Straat Torres 10 v. Adelaide n Surabaja. Tabian 10 v. Surabaja n. Tandjong Mani. Tabinta pass. 10 Gibraltar n. Bremen. Tamara 10 v Finnart n. Tripoli. Tamo 10 v. Nordenham n. Hamburg. Tarakan 10 195 m. n.o. Azoren n. Tripoli. Taria 10 300 m. o. Madras n. Chittagong. Tawali 10 55 m. z.o. Montecristo n. Port Said. Teiresias 10 210 m. n.n.w. Benghazi n. Port Said. Themis 10 250 m. z.o. Str. Yucatan n Mobile. Tcmocyclus 10 v Portland n. Curacao. Tomori pass. 10 dover n. Rotterdam. Utrecht 10 127 m. n.o Horta n. Genua. Van Cloon 10 v. Dunedin n. Tauranga. Van Noort 11 te Auckland. Van Spilbergen 10 60 m. w.z.w. Port Elisabeth naar Lor. Marques. Van Waerwijck 10 150 m. z.w. Miri n. Manilla. Vasum 14 te L'Avera v. Port Said. Vlieland 10 Perim gepass. n. Fao. Waal 11 v. Rctterdam te Amsterdam. W. Alton Jones 10 60 m. w.n.w. Malta n Mena. Waterman 10 te Tandj. Priok verw. v. Surabaja. Westertoren 10 45 m. n. Malta n. Lissabon. Westland 10 300 m. z. Kp. Verd. eil. n. Santos. Wieldrecht 10 te Port Socony. Willem Ruys pass. 10 Str. Soenda n. Melbourne. Willemstad 11 te Madeira. Woensdrecht 10 30 m. o. Malta n. Malmö. Wonoeari 11 te Trincomalee. IJssel 10 v. Tanger n. Lissabon "aankerk 10 600 m. w. Manilla n. Aden. KLEINE VAART Appingedam 8 v. Jersey te Antwerpen. Ardeas 9 te Izmir n. Antwerpen. Atlas 10 v Amsterdam n Hamburg. Draco 10 dw Ouesant n. Amsterdam. Flevo 10 15 m. n.w. Hoek v. Holl n. Amsterdam. Ilias 11 te Antwerpen verwacht. Inspecteur Mellema 8 v. Lulea te Oulu. Kaap Falga 10 30 m. w. Sundsvall n. Rundvik. Lucas Bols 1 10 ln Botnische Golf n. Amsterdam. Lucas Bols 2 pass 7 ET-7 v. Antwerpen n. Kasko. Ltjnhansgracht 9 rede Helsinki n. Amsterdam. Manto 10 15 m. n Burlings n. Cadiz. Nero 9 v. Ceuta n. Gibraltar. Netta 9 v. Genua n. Casablanca. Phidias 10 60 m. w. Palermo n. Algiers. Plato 10 te Rotterdam n. Savona. Ponza 9 Brunsbüttel gepass. n. Vestervik- Quo Vadis 10 te Understen n. Liverpool. Tilly 9 Gothenburg gepass. n. Kristinehamn. SLEEPVAAR1 Blankenburg pass 7 Gibraltar n. Rotterdam. Cycloop 7 200 m. z.w. Lissabon n. Brest. Friesland7 v. Curacao n Guayaquil. Noordholland 9 te Cristobal verwacht. Thames 9 te Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7