Zandvoortse raad zal zich tot Staten-Generaal wenden KÖK Minimum-exportprijzen voor Engeland zijn verhoogd Anti-slipschool voor Rob Slotemaker in Engeland Amsterdamse Beurs Turks schip zonk na aanvaring met Rus WOENSDAG 25 NOVEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HOGERE VERGOEDING VOOR POLITIE Motie over uitblijven van hogere rijksuitkering aangenomen UIT STAD EN STREEK geeft ook de hoogste toon aan de geluidsband met studio-zuiver geluid Produktschap voor Siergewassen De beurs van gisteren Gehele bemanning gered Electrolux brengt 4-voudig comfort in 1 wasmachine! ttöLtfsüev1"' HARTENDORP VERKRIJGBAAR BIJ Dr. Jef Last vertelde Japanse reiservaringen Voor de armsten der armen Voor de armsien onder ons Kort nieuws Scheepvaart De gemeenteraad van Zandvoort heeft dinsdagavond bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1960 zijn ontevredenheid uitgesproken over de gang van zaken rond de vergoeding voor de kosten van de gemeen tepolitie. Reeds jarenlang ijveren B. en W. voor een hogere vergoeding, maar tot nog toe zonder resultaat. Op voorstel van de heer G o s e n (A.R.) nam de raad met algemene stemmen een motie aan, waarin hij als zijn mening uitspreekt dat de behandeling van het reeds elf jaar geleden voor het eerst bij het rijk aanhangig gemaakte verzoek om een hogere uitkering voor de gemeentepolitie zeer onbevredigend is, dat. deze behan deling tot nog toe geen tastbaar resultaat heeft gehad, waarom de raad erop aandringt het daarheen te leiden dat eindelijk een bevredigende uit kering wordt verkregen. Deze motie zal ter kennis van de Staten-Generaal worden gebracht. Voordat deze motie werd aangenomen hebben B. en W. geantwoord op vragen en opmerkingen, die de raadsleden tijdens de algemene beschouwingen aan de orde hadden gesteld. De voorzitter, burge meester mr. H. M. van F en e m a, zei al lereerst dat nu de medewerking van rijk en provincie voor de bouw van de riool zuiveringsinstallatie is verkregen, met de ze bouw spoedig kan worden begonnen. Wat betreft de bouw van 48 woningwetwo ningen hebben twee leden van het college een bezoek aan Den Haag gebracht; het college is hoopvol teruggekomen. Met de directie van de N.Z.H.V.M. zijn al besprekingen gevoerd over een buslijn, die een betere verbinding tussen de ver schillende delen van de gemeente zou be ogen. Het jaarlijkse tekort van zo'n bus verbinding wordt geraamd op twintigdui zend gulden. Een moeilijkheid vormt het eindpunt voor de bus, waarvoor de raad het Zwarteveld heeft aangewezen. Van dit eindpunt uit is een plaatselijke buslijn niet tot stand te brengen. Dit runt blijft de aan dacht van B. en W. houden. De voorlichting aan aspirant-kiezers zal nader worden bezien. Opmerkingen over een fraaier aanzien van de gemeentp wa ren de voorzitter uit het hart gegrepen. Een betere verlichting van de boulevard en de Zandvoortselaan l eeft de aandacht. Circuit-complex Het verbaasde de voorzitter niet dat het circuit weer in discussie was gebracht. Dix wordt langzamerhand een vast punt en daarom wilde mr. Van Fenema van een „circuit-complex" spreken. Hij vond het onprettig dat zoveel negatieve critiek op het circuit wordt geuit. Mr. Van Fenema deelde mee dat een stichting is gevormd die een fonds zal gaan vormen ter finan ciering van wedstrijden en om middelen voor het dekken van eventuele financiële tekorten beschikbaar te gaan stellen. Vooraanstaande bedrijven zijn hierbij ge ïnteresseerd. Onjuist is het dat bij het cir cuit geld wordt „verknoeid". Bij het vergroten van de kampeergele genheid moet met vobrzichtigheid te wérk worden gegaan, waarbij de aantasting van mooie duinterrein moet worden voor komen. Onjuist vond mr. Van Fenema het te «tellen dat „Touring Zandvoort" er niet in is geslaagd de interesse bij de bevolking te wekken. Van de vertegenwoordigers van de verschillende bevolkingsgroepen in het algemeen bestuur gaat echter te wei nig initiatief uit. Hierbij komt dat maar tien winkeliers donateur van de stichting zijn, wat wel een zeer klein aantal is. Des- Advertentie ...maar VAT 69 vindt z'n gelijke niét! FINEST SCOTCH WHISKY (Van onze correspondent in Londen) De Engelse politie-autoriteiten zijn zeer onder de indruk van de anti-slip demon stratie, welke de Zandvoorter Rob Slo temaker op het ogenblik geeft in een nieu we school voor verkeersveiligheid in Wolvey nabij Coventry. De heer Slote maker, een vroegere straaljagerpiloot, heeft aangetoond, dat slippende auto's on der controle kunnen worden gehouden. Na Slotemaker's prestatie te hebben aan schouwd, is men thans ook in Engeland er van overtuigd, dat zijn methode nieuwe mogelijkheden opent om ongelukken te voorkomen in gevallen welke tot nu toe als hopeloos beschouwd werden. De heer Slotemaker verleent zijn medewerking bij de oprichting van de eerste Britse an ti-slipschool. Nieuws in het kort Maatschappelijk werk. Mejuffrouw E. M. Vondenhoff, maatschappelijk werk ster bij het Diocesane Sociaal Charitatief Centrum, zal vrijdag 27 november in het parochiehuis „Anno Santo" aan de Achter weg in Heemstede voor het Interparochieel Charitatief Centrum een lezing houden over „Het maatschappelijk werk in onze tijd". ondanks zal aan de middenstand alle mo gelijke service worden geboden, los van de vraag of de middenstand „Touring" steunt. De indeling in een hogere gemeente klasse achtte de voorzitter vooral belang rijk om hogere uitkeringen uit 't gemeen tefonds en voor de politie te bewerkstelli gen. Over de hogere vergoeding voor de politie heeft mr. Van Fenema besprekin gen in Den Haag gevoerd „De gang van zaken in deze is hoogst onbevredigend. Het college blijft aandringen op een aan vaardbare vergoeding voor de politiekos ten. Wij rusten niet voor een billijke rijks- uitkering wordt verkregen". Ontsluiting strand De voorzitter deelde mee dat het recre atieplan van de Heidemi i thans bij de ste- debouwkundige in studie is. Opmerkingen over een grotere ontsluiting van het strand noemde hij zeer waardevoi Hierover heeft hij besprekingen gevoerd met de Rijks dienst voor het Nationale plan, die hier over een enquête houdt onder burgemees ters van kustgemeenten. Meer samenwer king tussen de kustgemeenten zal in de toekomst gewenst zijn. Grotere recreatiemogelijkheden, ook voor het voor- en naseizoen en voor de avonduren, zullen Zandvoort een nog gro tere faam kunnen bezorgen. Met name dacht de voorzitter aan een termaalbad- huis, waar het gehele jaar door binnenba den in warm zeewater kunnen worden ge nomen. „Ons kostelijke zeewater wordt nog in onvoldoende mate geëxploiteerd". Het werk van de stichting „Recreatieoord Zandvoort" mag wel als geëindigd worden beschouwd. Ten slotte liet mr. Van Fenema uitko men dat de opening van het fietspad door de duinen ook minder prettige gevolgen heeft. Het aantal duinbranden neemt, me de hierdoor, sterk toe; het publiek gaat, in het algemeen gesproken, roekeloos met vuur om er. gooit argeloos brandende siga retteneindjes weg. Ook over de moraliteit van het publiek zou hét een en ander te zeggen zijn. Critisch liet de burgemeester zich uit over de kleding, waarin velen uit de bosjes te voorschijn komen. Wethouder T a t e s zei dat met de ver wezenlijking van de rioolzuiveringsinstal latie ongeveer twee jaar is gemoeid. De woningbouw in noord is van het totstand komen van deze installatie mede afhanke lijk. Een plan tot verbetering van de ver lichting voor enkele wegen is in studie. De uitbreiding van de algemene begraaf plaats komt binnenkort aan de orde. Ten aanzien van de kerkebouw in noord doen de kerkgenootschappen er goed aan, hun wensen kenbaar te maker.. Nieuwe gegadigden Wat betreft het recreatiecentrum heb ben verscheidene gegadigden belangstel ling. De plannen zullen pas bekend worden gemaakt als „de zaak rond is" In het ver leden zijn meermalen plannen gelanceerd die toch niet tot uitvoering zijn gekomen. Dit willen B. en W. thans voorkomen. De flatbouw ten behoeve van inwoners wordt bestudeerd. Wethouder Kerkmai: kon met een kort antwoord volstaan. Bevreesd voor een stijging van de gemeentelijke uitga ven was hij niet; de inkomsten staan hier mee echter niet in gelijke verhouding. De huisvesting van de scholen heeft de voort durende aandacht. Gebrek aan bouwvolu me vormt hierbij het grote probleem. 3-3tt% Nederl. '47 3*/. Nedl 1962 64 Woningbouw 6 Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57.... A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat Handelsbank Ned Handel Mij Rotterd. Bank. Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S Steel Genera' Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 91H 97 109V„ 81 Jé 90 90 99 403 709 248 751 368 409 735 V, 255 720 200 156'4 703 <4 t 154.70 330 \U% 1 155.5' 160*4 167 140 138 240 147*4 1179. 330 154 245 °98 265 62 W 54 M 96'4 52 \4 75 V* 23*/,, Heden 13.45 uur 91Z* 97"/,, 109 '4 403 710 248 748 368 410 730 255 719 200 156 J. 707 155. 330 111 114,— 159*4 166 H 139 *4 137 240 147' 178.50 328 154 245 296 62 55 97 52** 75 23-36 Advertentie Nu studio-geluid voor huiskamer-prijs I w PE Geluidsband POLYESTER VOORGEREKT Géén vervorming bij overmodulttie. Neem dus rustig zwaarder op dan het waarschuwingsoog toestaat Altijd schone, feil loos werkende mag neet koppen door het gladde slijtvaste op pervlak. Voorgerekt, dus volledig rekvrij. Géén speling. Géén „zwe- ven"zelfs niet bij „ge- voelige"pianomuziek! Nooit vouwen of knikken in de band. Agfa Magnetoon band voegt zich soepel naat de magneetkoppen. Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen leek zich dinsdagmiddag met moeite naar vier uur toe te praten, omdat dan de commissieleden van het Nicolaas Damesfonds zouden komen om dr. Verhage een onderscheiding uit te rei ken. Aanleiding tot een debat was een nota over het onderzoek naar het uitge reikte teeltrecht voor bloemkwekerij. Er is gebleken, dat dit over het algemeen ge nomen gunstig werkt. Zelfs heeft vijftig percent van de jongeren teeltrecht kun nen bijkopen. De heer Van Dam wilde deze jongeren nog verder helpen door het uitreiken van nog meer teeltrecht dan de normale toe wijzingen. De bestuursleden konden het niet met elkaar eens worcen over dit punt. De heer Sterringa wees er op, dat de be gunstigden in dat geval in de verleiding komen om bij de investeringen verder te springen dan hun stok lang is en boven dien Is er aan de andere kant de moge lijkheid, dat men het teeltrecht gaat aan vragen om het te gelde te gaan maken, AMSTERDAM Bij kalme handel waren de Philips-aan- delen opnieuw hoger, speciaal door aan kopen voor Amerikaanse rekening. In Wall Street, dat de vorige dag een afwachtende houding aannam, waren de elektronika- aandelen gevraagd waarvan Philips pro fiteerde. Deze aandelen lagen er vast in de markt en vormden zodoende een gunstige stimulans voor het koersverloop van deze papieren op het Damrak. Er werd rond de 735 in de Philips-aandelen gedaan tegen 729*4 als vorige slotprijs, toen een koers winst van 21 punten werd bereikt. Unile ver was iets in reactie op de forse koers stijging van do vorige dag. De aandelen liepen op van 718 tot 721 en verloren op die prijs circa 5 punten vergeleken bij de vorige slotkoers. AKU opende onder de 4X parikoers doch in het laatste beurshalfuur werd, door overvloedige vraag een koers bereikt van 401, vrijwel het vorig slot. Kon. Olie en aandelen KLM waren, inge volge New York, lager De arbitrage kon over het algemeen niet veel uitrichten en het publiek was wat terughoudend. Scheepvaarten kalm doch met merendeels hogere koersen. Cultures over de gehele linie lager met weinig zaken. Staatsfond sen vast voor de staffellening. Naast de forse koersstijgingen van de afgelopen beursdagen voor Philips. Unilever en AKU. werden in de lokale sectoren door vele fondsen eveneens flinke koerswinsten ge boekt die gepaard gingen met grote om zetten. Hoogovens bijvoorbeeld stegen in drie beursdagen 52 punten tot 760 met een dagelijkse omzet van boven de 100.000 nominaal, speciaal op aankopen voor Ame rikaanse rekening. Het fonds was in re actie. Aandelen Jan de Poorter, de vorige dag reeds 20 punten hoger op 160. op mede delingen over de gang van zaken, werden een vijftal punten lager geadviseerd. Ru- haak kreeg een adviesprijs op 103105, tegen een laatst gedane notering op 93 7/8. Machinefabriek Mahez werd 20 punten hoger op 300 geadviseerd. Voor de intro ductie van certificaten Roval McBee Cor poration (V.St.) bestond een zeer behoor lijke belangstelling. De koers werd op 20 3/4 dollar geadviseerd per certificaat van 10 gewone aandelen. Prolongatie 3V2 percent. (ANP). Van een totaal van 443 verhandelde fondsen sloten 227 (51.3%) hoger, 132 (29.8%) lager en 84 (18,9%) gelijk. (ANP) NEW YORK Sterkte der tabakswaarden en vliegtui gen en zwakte van sommige van de laatste tijd zo vaste elektronische waarden, ken merkten een onregelmatige, matig actieve beurs. De winsten der vliegtuigen varieer den tot 4 dollar voor Cessna. American Tobacco en Philip Morris monteerden elk ruim 3 dollar, het laatste fonds als gevolg van een stijging van het dividend. De ver liezen der elektronische fondsen liepen tot 7 dollar voor Texas Instruments. Ampex gaf ruim 6 dollar prijs en verliezen van 4 5 dollar werden genoteerd voor Wat- -otjeujajui ueujBA ua uoun 'outaaia nal Business Machines, ook een elektro nisch fonds, had een a vans van 16 dollar General Time verbeterde ruim 5 punten Bij de autowaarden steeg American Motors 5 dollar, maar gaf Chrysler ruim een dollar prijs. Brown Shoe steeg ruim 4 en Minne sota ruim 6. Eastman was sterk bij de che micaliën. De staalwaarden waren onregel matig. In de farmaceutische sector verloor McKesson Robbins 3 dollar. De koper waarden boekten een onregelmatig avans De totale omzet was 3.650.000 aandelen. Van 1240 verhandelde fondsen waren 512 hoger en 519 lager. Het industriegemiddel de kwam van 646,75 op 649.69, dat van spoorwegen van 148,25 op 147,21 en dat van openbare nutsbedrijven van 85,90 op 85,91 (UPI) Dr. Verhage deelde mede, dat er blijk baar voldoende startmogelijkheden zijn voor jonge mensen, want in drie jaar tijds zijn er veertienhonderd een bloemisterij- bedrijf begonnen. Hij bestreed de opvat ting van de heer Van Dam dat de begin nelingen in Duitsland betei zouden worden geholpen. In Nederland kunnen ze ook geld krijgen van het Borgstellingfonds en het Waarborginstituut. Zeer uitvoerig heeft men gesproken over de verhoging van de minimum-ex portprijzen voor het geliberaliseerde En geland. De heer Van Dam vroeg of de En gelsen wisten, dat de liberalisatie zou ko men. Dr. Verhage bestreed dit ten stellig ste. Dr. Verhage wees ei op, dat alleen die artikelen zijn gelibeialiseerd, waar van de Engelse regering de invoerrech ten, zelfs in het kader van het G.A.T.T., kan verhogen. Alleen in de bloembollen sector zijn de Nederlandse en Engelse or ganisaties tot een akkoord gekomen, waar door een verhoging van de invoerrechten kon worden voorkomen. Het was nog geen vier uur en men is zeer uitvoerig ingegaan op de vraag of de invoerrechten wel zouden worden ver hoogd, als de prijzen niet werden opge trokken. Door de verhoging van de mini mum-exportprijzen verliet men het stand punt van de op de binnenlandse prijzen ge baseerde exportprijzen. Alleen de heer Braam maakte een prak tische opmerking. Hij had liever de enke le vroege en dubbele vroege tulpen ge scheiden gezien. Volgens dr. Verhage heb ben de onderhandelaars er twee uur over gesproken. Maar bij zo'n scheiding zou den de prijzen nog hoger zijn geworden. Het bestuur accepteerde de overeen komst. HAMBURG (UPI) Het Turkse vracht schip „Tanar" is dinsdag na een botsing met een Russisch schip in de Noordzee vergaan. Het Russische schip seinde, dat alle bemanningsleden van de 5.595 ton me tende Tanar, die met een lading erts op weg was van Zweden naar Egypte, waren opgepikt. Aangenomen wordt dat het Rus sische stoomschip dat geïdentificeerd werd als de 5.667 ton metende „Khar kov", met grote kracht in aanvaring was gekomen met de Turk, die „binnen enke le minuten" zonk. De ramp vond in dich te mist plaats ten noordwesten van het Oostfriese eiland Langeoog Eerst was gemeld dat de Tanar buiten de officiële mijnenvrije loute was gezon ken, maar later werd gezegd dat de koers van het schip niet ver afweek van de of ficiële. In het gebied hing een dikke mist, die het zicht tot minder «lan 200 meter be perkte. Het noodsein van het schip werd om 3 minuten voor half een opgevangen, waar bij alleen de naam van het schip werd opgegeven. Functionaris&en van de Duit se kustradio van Norddeich wisten de po sitie van de Tanar echter te bepalen, waarop hulp werd gezonden. Kort daarop werd het zoeken dooi scnepen en redding boten afgelast nadat de „Kharkow" had geseind, dat de bemanning was gered. De Russische vrachtvaarder was op weg naar Bremerhaven. Spaanse onderscheidingen. Ir. P. F. S. Otten, president van de raad van be stuur der n.v. Philips en de vice-presi dent mr. A. J. Guépin zijn benoemd tot commandeur in de Spaanse orde van bur gerlijke verdienste. Voorts werden de heren H. Nanninga en mr. P. H. van der Heyden van Philips benoemd tot ridder in de orde van Cisneros. Advertentie Dubbelwandige kuipUw npje blgf! heerlgk uarm! geen roeslvlrkken T. Ingebtvxdt eteetrische verwarming! i. Valera/voerpempgeen gemort, geen gesjouw mei emmert uater! Voor Electro-Lux Wasmachines Stofzuigers. Wascombinaties, Centrifuges en Koelkasten GEN CRONJéSTRAAT 43 HAARLEM - TELEFOON 52760 Kruisstr. 5 - Haarlem Tel. 18901' De derde spreker in de door de directie van het Minerva Theater in Heemstede georganiseerde „Wereldreizigerscyclus", de schrijver dr. Jef Last, werd dinsdag avond ingeleid doorMieke Telkamp. De zangeres bracht namelijk met het via een grammofoonplaat ten gehore gebrach te populaire „The golden circle", waarin Tokio wordt bezongen, de aanwezigen al enigszins in de stemming voor de reis ervaringen van de gastspreker. Dr. Last moest beginnen met zijn toe hoorders wellicht een illusie te ontnemen. De romantische combinatie van geisha, kersenbloesem en harikiri is immers in het land van de rijzende zon al weer enige tijd „vieux jeu". De ontwikkeling van Japan, ver boven het vooroorlogse niveau, is een niet te miskennen feit en het „Made in Japan" geldt dan ook tegenwoordig bijna als een aanbeveling. Ook al weer een sprekend contrast met de situatie van enige tien tallen jaren terug, toen alle Japanse ar tikelen, overigens niet geheel ten onrech te, als van inferieure kwaliteit werden be schouwd. Nu vindt men hier in tal van gezinnen een elektrische wasmachine, een radio en 'n televisietoestel. Laatstgenoemde bezitters kunnen alleen via Tokio reeds twaalf televisiestations ontvangen, waar van er acht in kleuren uitzenden. Van groot belang achtte spreker het, dat een dergelijk economisch herstel kon worden bereikt zonder burgeroorlog, bloe dige revoluties of geheime politie. Voor de Aziatische wereld kan Japan dus als voorbeeld gelden van een land, waar ook met een parlement en het vrije woord wel degelijk welvaart mogelijk is. Wil men dus Vorig jaar brachten onze lezers ƒ19.000 bijeen. Dif jaar moei het nog meer worden! Het betrekkelijk kleine bedrag dat aan ongeveer duizend arme gezinnen in 1958 kon worden uitgereikt met Kerstmis, zal met tenminste twintig percent moeten worden verhoogd. Wij hopen op de gulle mede werking van al onze lezers om te komen tot een record opbrengst in 1959. Stort nog heden uw gift of geef haar morgen af aan ons loket. voorkomen dat Japan toenadering zoekt bij de totalitair geregeerde landen, dan zal zijn export niet mogen worden ver hinderd. In de eerste plaats wegens het grote bevolkingsoverschot en verder door het feit. dat slechts zeventien percent van de bodem voor landbouw is geschikt. Im port, in evenwicht gehouden door een gro te export, zijn dus de enige middelen om hongersnood en contacten met het com munisme te voorkomen, aldus de spreker. Na deze inleiding over het moderne Ja pan trachtte dr. Last het historische Ja pan te verklaren door het projecteren van een aantal kleurendia's over het Japan se toneel. Hier worden meest oude mythen en heldenverhalen opgevoerd, die zich kenmerken door een barbaarse wreedheid Doordat spreker echter verzuimde deze illustraties van een duidelijke explicatie te voorzien en hij het Nó-theater al even summier behandelde als zijn komische pendant mochten de toehoorders raden naar de bedoelingen van beeld en muziek Dr. Jef Last gaf als zijn slotindrukken over Japan te kennen, dat historie en tra ditie in dit land nog slechts in het onder bewuste een rol spelen. Het moderne Ja pan domineert volkomen, zodat men in dit land dezelfde problemen kent als overal elders in de wereld. De avond werd be sloten met de vertoning van enige kleuren films. Bevolking Zuid Holland. Het aantal inwoners van Zuid-Holland is in 1958 met rond 39.000 personen gestegen tot on geveer 2.668.000, welke toeneming voor namelijk werd veroorzaakt door een ge boorteoverschot van circa 32.000. Aagtedijk 24 800 m. z.z.o. Kp. Verde n. L. Palmas Aalsdijk 24 530 m. o. Sable eil. n. Halifax. Achilles 24 800 m. n.o Puerto Rico n. Curasao. Acmaea 25 te Port Said. Akkrumdijk 24 te Los Angeles. Alamak 25 te Genua. Alcor 24 v. Recife n. Las Palmas. Aldabi 24 v Santos n. Rio de Janeiro. Algenib 24 240 m. z.z.o. St. Vincent n. L. Palmas Alhena 24 250 m. z.w. Salvador n. Santos. Alioth 24 350 m. z.w. Dakar n. Antwerpen. Alkes 24 400 m. n.n.w. Dakar n. Rio de Janeiro Alphacca 24 325 m. z.w. Lissabon n. Antwerpen. Alpherat 24 315 m. n.o. San Juan n. New York Amalie B 24 85 m. o. Aden n. Karachi. Ameland 24 300 m n.w. Fayal n. Stanlow. Amerskerk 24 op Weser n. Bremen v. Rotterdam Ammon 24 v. Fort Liberte n. Baltimore. Amsteldiep 24 v. Panama n. Japan. Amsteldijk 24 te Bremerhaven Amstellaan 24 750 m. o. New York n. Newark. Amstelland 25 v. Sint Vincent n. Santos. Amstelpark 24 40 m. w.n.w. Bone n. Falmouth. Amstelsluis 24 130 m. n.w. Key West n. N. Orleans Andijk 24 520 m. z.w Bermuda n. Le Havre. Appingedijk 24 te Los Angeles Area 24 360 m. z. Washington n. Montreal \rendsdijk 24 270 m. z.z.w Bermuda n Le Havre Argos 24 60 m o. Algiers n Malta Arnedijk 25 v Rotterdam n Bremerhaven. Asmidiske 24 330 m. w Scillys n. IJmuiden. Asterope 24 500 m. w.z.w, Azoren n. Amsterdam Astrid Naess 24 170 m. z o Port Sudan n. Suez. Attis 25 te Georgetown Averdijk 25 te Bremen Baarn 26 te Rotterdam ii acht. Balong 24 ten anker Chittagong. Bengalen 25 te Barranquila. Bengkalis 24 te Hamburg. Beninkust 24 v. Freetown n. Monrovia. Bennekom 24 140 m. n.o. Flores n. Curasao. Bloemendael 24 250 m. n.o. Azoren n. Trinidad. Bonita 24 te Charleston verwacht. Borneo pass. 24 Finlsterre n. Le Havre. Boskoop 25 te Guanta. Caltex Delft 24 15 m. z. Albany n. Adelaide. Caltex Delfzijl 24 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Caltex Gorinchem 24 v. Kopenhagen n. Pernis. Caltex Leiden 24 v. Port Said n. Immingham. Caltex Pernis 25 te Abadan verwacht. Caltex Rotterdam 24 50 m. w. Gibraltar n. P. Said. Caltex The Hague 25 te Rotterdam. Camerounkust 24 v. Antwerpen n. Hamburg. Camitia 24 v. Curasao n. Goodhope. Camphuys 23 v. Penang n. Calcutta. Carrillo 24 1000 m. w.z.w. Azoren n. Rotterdam Cartago 24 v. Los Angeles n. Armuelles. Castor 24 v. Rotterdam 25 te Amsterdam. Celebes 24 120 m. n.w. Lissabon n. Las Palmas. Ceronia 25 te Singapore verwacht. Charis 25 te Maracaibo. Colytto 24 v. Londen n. Curasao. Corilla 25 in Luzonstr. verw. n. Yokkaichi. Crania 24 500 m. w. Madeira n. Alexandrië. Dahomeykust 25 v. Kopenhagen n Hamburg. Pclerdiik 24 100 m. n.o. P. Rico n. Southampton. Dinteldijk 24 200 m. n.w. Azoren n Bermuda. Dorestad 24 9 0m. z.w. Okinawa n. Yokkaichi. Doris 24 v. Houston n. New Orleans Drente 24 50 m. o. Sabang n. Singapore. Eemdijk 24 v. Port Everglades n. Havana. Eemland pass. 24 Finisterre n. Amsterdam. Eenhoorn 25 te Yerakini. F.lizabelh B 24 150 m. n.o. Flores n. Le Havre. Esso Nederland 24 100 m. w. Algiers n. Port Satd. Esso Rotterdam 24 v. Port Said n. Rotterdam. Friesland KRL 24 v. Djibouti n. Port Said. Friesland SSM 24 v. Rotterdam n. Immingham. Geertje Buisman 24 v. Piraeus n. Samsun. Graveland 25 te Amsterdam. Guineekust 24 te Hamburg. Hathor 25 te Algiers. Hecuba 24 te Ciudad Bolivar verwacht. Heelsum 24 400 m. n.w. Finisterre n. Sanannagh. Heemskerk 24 te Hamburg. Helena 25 te Santiago de Cuba. Hera 24 v. Antwerpen n. Rotterdam. Hestla 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Hilversum 25 te Hamilton. Hoogkerk 24 v. Amsterdam 25 te Rotterdam. Houtman 24 300 m. n.o. Amsterd. eil. n. Ad.laida. Hydra 23 250 m. w. Fayal n. San Juan. Iberia pass. 24 Karlskrona n Zaandam. Isis 24 v. Curasao n. Haiti. Jacob Verolme 25 te Balboa. Jason 25 te Santa Lucia. Johannes Frans 24 v. Cristobal n. Philadelphia. Jos. Frering 24 190 m. z. Pt. Etienne n IJmuiden. Kamperdijk 25 te Rotterdam Karsik 24 390 m. w.z.w. Sabang n. Singapore. Kasimbar 24 v. Manokwari n. Sorong. Kelletia 24 220 m. n.o. Comoro eil. n Kaapstad. Kenia 24 te Berre. Kermia 24 140 m. z.z.o. Pulu Laut n. Auckland. Kertosono 24 in Str. Messina n. Beyrouth. Kinderdijk 24 38 m. w.z.w. Ket n. Antwerpen. Kloosterdijk 25 te Rotterdam. Koningswaard 24 170 m. o. Rio de Jan n. B. Aires. Kopionella 34 te Skelleftehamn v. Ornskolsvtk. Koratia 24 te Yokkaichi verwacht. Korendijk 24 te New York. Korenia 24 560 m. o.z.o. Bermuda n. U.K. Korovina 24 75 m. v. Barbados n. Buenos Aires. Kosicia 24 te Curacao verwacht. Kylix 26 te Stockholm verwacht. Larenberg 24 247 m.o. Kp. Palmas n Freetown. Leiderkerk 24 1110 m. o Aden n Dubai. Lemsterkerk pass. 24 Texel n. Antwerpen. Leopoldskerk 24 80 m. o.n.o. Kuria Muria n. Aden. Liberty Bell 24 750 m. n.w. Kaapstad n. Ph.delph. Limburg 24 420 m. z.o. Socotra n. Aden. Lissekcrk 24 v. Bushire n. Bahrein. Loosdrecht 24 v. Aden n. Port Said. Loppersum 24 585 m. o.n.o. Bermuda n. Le Havre. Louis Lantz 24 170 m. o. Madeira n. Monrovia. Maaskerk 24 100 m. w. Algiers n. Syracuse. Mariekerk 24 v Lissabon n. Antwerpen. Mariscal lopez 24 155 m. z.z.w. L. Palm (bestem.). Mataram 24 rede Semarang. Maureen 24 v. Savannah n. Corpus Christi. Medon 24 te Curacao verwacht. Meliskerk 24 te Amsterdam. Mentor 24 990 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Merseylloyd 25 te Tj. Priok verw. v. Ampenan. Merwede 24 voor anker Bremerhaven n. Bremen. Mirfak 24 250 m. z. Recife n. Antwerpen. Mississippilloyd 24 280 m. n.o. Straat Bernardino naar Panamakanaal. Mitra 24 45 m. n. Ouessant n. Rotterdam. Modjokcrto 2-t 150 m <yz o. Minlcoy n Aden. Moordrecht 24 57 m. z. Finist. n. Arabische Golf. Munttoren 24. v Eastham n Rotterdam. Mylady 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Naess Comm. 24 115 m. z.z.w. Ushant n. Fawley. Naess Lion 24 v. Finnart n. Port Said. Naess Tiger 24 40 m. n.w. Malta n. Port Said. Neder-Elbe 24 v. Amsterdam n. Singapore. Neder-Waal 24 120 m. z.o. Str. Messina n. P Said. Nieuw Amsterdam 24 v. Rotterdam n. New York Noordwijk 24 90 m. z. Dakar n. Las Palmas. Nc-tos 24 te Istanbul verwacht. Oberon 24 v. Baltimore te New York. Oostkerk 24 v. Aden n. Port Said. Ootmarsum 24 v. Amsterdam n Bremen. Oranje 24 v. Genua n. Port Said. Oranjefontein 24 te Kaapstad verwacht. Oranjestad 24 te Amsterdam. Orestes 24 te Hoek van Holland verw. v. Antw Osiris 24 te Puerta Limon v. Barranquilla. Ouwerkerk 24 v. Mombasa te Aden. Overijsel 24 te Napels v. Port Said. Parkhaven 24 dw. Terschell.bank n. Hamburg. Peperkust 24 v. Port Amboin n. Luanda P G. Thulin 24 30 m. z. Kp. Maysi n. Baltimore Philidora 24 150 m. z.w. Kreta n. Gibraltar. Philipnia 24 te Suez. Polyphemus 24 300 m. o. Guam n. Manilla. Prins Casimir 24 te Glasgow v. Montreal. Prins der Nederl. 24 dw. San Miguel n. Barbados. Prins Frederik Hendrik 24 v Londen n. Spanje. Prinses Irene 25 te Montreal. Willem II 24 120 m. z.w. Anticosti n. Le Havre Pr Willem v. Oranje 26 v. Quebes te R'dam verw. Provenierssingel 25 v. Rotterdam n. Philadelphia. Pygmalion 24 te Izmir v. Chalkis Radja 25 te Singapore verwacht. Raki 24 320 m w.n.w. Cocos eil. n. Fremantle. Randfontein 24 v. Amsterdam n Bremen/Hamb. Reza Shah The Great 24 dw. Kp. Finisterre. Riouw 24 te Tandjong Priok. Roepat 24 nog te Khorramshahr. Rossum 24 38 m. w.z.w. Finisterre n. Gaeta Rotti 24 v. Colombo n. Bombay. Rijndam pass. 24 Belle Isle n Southampton. Salatiga 23 v. Singapore n. Khohsichang. Saloum 24 v. Seine n. Casablanca. Samarinda 24 450 m. z. St. Helena n. Kaapstad. Saroena 24 te Singapore Scheldellovd 24 v. Suez n. Aden. Schie 24 te Beyrouth verwacht. Schiedijk 23 v. New York n. Antwerpen. Silindoeng 23 v Port Swettenham n Brisbane. Slamat 25 te Banjuwangi. Stad Amsterdam 25 te IJmuiden. Stad Arnhem 24 110 m. o Barcelona n. Melilla Stad Gouda 24 25 m. z. St Catharinapt. n. Savona Stad Leiden 24 45 m. z.w. Ouesant n Leith. Stad Maassluis 24 345 m. n Dakar n IJmuiden. Slad Schiedam 24 te Narvik verwacht. Stanvac Benakat 24 dw. Str Singap. n. Bangkok Steenwijk 24 302 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Stentor 23 200 m. w.z.w. Santiago n. La Guaira. Straat Johore 24 v. Cochin n. Alleppey. Straat Soonda 24 v. Fremantle n. Mauritius. Straat v. Diemen 24 600 m. n.n.o. Tristandacunha naar Rio de Janeiro. T^bian 25 te Belawan verwacht. Tamara 24 Stromboli gepass. n. Genua. Taraknn 25 te Djeddah verwacht. Tawali 25 te Cochin. Tegelberg 25 te Mauritius verwacht. Texel pass. 24 Kp. Bon n. Port Said. Thelidomus 25 te Maracaibo. Thomas W. Vinke 24 480 m. z.w. Abidjan n. K'stad Tiba 24 dw Madeira n. Santos. Tjiliwong 24 v. Rotterdam n. Beninport. Tjiwangi 24 120 m. n.w. Surabaja n Semarang. Togokust 24 90 m. w. Lissabon n. Amsterdam. Utrecht 24 90 m. o Port Sudan n. Ummsaid. Van Heemskerk 24 v. Port Elisabeth n Kaapstad Van Linschoten 24 70 m. n.o. Formosa n. Kobe v Cloon 24 dw. Northcape (N.-Zeel.) n. Singapore v. Spilbergen 24 830 m. w.z.w. Reunion n. Penang Vivipara 24 v. Singapore n. Rotterdam. Vlieland 24 230 m. n.n.w. Perim n Gibraltar. Waal 24 7 m. n.w. Schiermonnikoog. Waterland 24 300 m. z.z.w. Lissabon n. A dam. Waterman 24 in Suezkanaal n. Port Said. Weltevreden 24 te Suez. Westerdam 24 580 m. w. Landsend n New York. Westertoren 24 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Westland 24 te Montevideo. Wieldrecht 24 130 m. o.z.o. Cayenne n. Manaus. Willem Ruys 24 v. Wellington n. Callao. Willemstad 24 v. Port of Spain n. Paramaribo. Witmarsum 24 te Antwerpen. Woltersum 24 te Houston. Wonorato 25 te Chittagong verwacht. Wonosari 25 te Suez. IJssel 24 te Bremen. Zaankerk 24 te Akaha. Zuiderkruis 25 te Melbourne verwacht. SLEEP VA 4R1 Blankenburg 23 v. Duinkerken te Vlissingen Cycloop 24 v. Teneriffe te Vlissingen verwacht. Friesland 23 v. Barbados te Guayaquil. Loire 25 v. Doha n Djibouti. Noordholland 23 300 m. z.z.o. Manzanillo n. Japan. Noordzee 21 v. Cadiz n. Port Said. Simson 24 v. Kanaal te IJmuiden verwacht. Stentor 25 te Portsmouth verwacht. Tasmanzee 25 te Maracaibo Titan 23 v Dover te Liverpool. Tyne pass 19 Panamakanaal. Zeeland 25 te Suez. Zwarte Zee 18 v. Lissabon n. Fayal.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7