Een schat aan boeken VAN NIEL GROTE AUTO SHOW MORRIS M.G. DODGE GARAGE BRINKMANN Panda en de meesteivkok Wereldnieuws Weer blijft onbestendig Ontwrichting van het platteland door volslagen planloosheid BOEKHANDEL LOOSJES Vermogen Interunie sterk gestegen Curtiss Wright krijgt onderzoek Dividenden weinig beïnvloed 'N WARM GESCHENK! lamsvacht pantoffels Samenwerking Ford-Renault 't Silver Stoepke ZATERDAG 28 NOVEMBER 1959 2 De Indonesische anti-Chinese maatregelen De elektriciteitsopwekking in de Sovjet-Unie Statutenwijziging Kon. Zout Stoomspinnerij Twenthe geeft converteerbare obligaties uit Fusie Vredenstein-Radiurn Kort economisch nieuws JUNGHANS HORLOGES IN ONZE NIEUWE ZAAK SM EDESTRAAT 43-45 Vreemde gang van zaken Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 KANTOORBOEKHANDEL Mutatie bij Koninklijke De staalstaking Beslissing over een maand Enot zeer tevreden Bod op Onderling Belang U ZIET Vele economische waarnemers in de Indonesische hoofdstad zijn van mening dat Indonesië een grote economische gok heeft gewaagd door haar campagne tegen de Chinese kleinhandelaren op het plat teland. In buitenlandse en vooral Ameri kaanse kringen vreest men dat Indonesië te snel te ver is gegaan. Washington moge dan al gaarne de Chinese communistische economische invloed in het eilandenrijk zien verminderen, zoals een hoge Ameri kaanse functionaris enkele weken geleden tegenover onze correspondent verklaarde zo is het toch van oordeel dat de Indone sische regering teveel hooi op haar vork heeft genomen. Het verbod tegen buitenlandse meren deels Chinese kleinhandelaren in de provincie, is een van de maatregelen om de economie van het land onder nationa le controle te brengen, overeenkomstig het program van geleide economie. Maar het gaat veel te ver. Een van de belang rijkste van de andere maatregelen was de bepaling waarbij het aantal essentiële goe deren dat door Chinese firma's mocht wor den geïmporteerd, aanzienlijk werd be perkt. Een groot aantal essentiële goederen mag thans alleen door de door de staat gecontroleerde firma's worden ingevoerd, hetgeen een slag is voor de Chinese han delaren in de grote steden, terwijl het ver bod tegen buitenlandse kleinhandel op het platteland, een slag was voor de talloze Chinese waronghouders (kruideniers) en andere kleine bedrijven. Een andere poging om de Chinese han delsinvloed te ondermijnen is de recht streekse handel die de Indonesische rege- Advertentie voor de Sinterklaas vindt u bij Grote Houtstraat 100 - Tel. 17471-17472 Filiaal: Rijksstraatweg 125, Tel. 54815 Haarlem. In de eerste tien maanden van dit jaar is het vermogen van de n.v. Internationale Beleggings Unie „Interunie" gestegen van circa 95 miljoen tot ruim 170 miljoen. Deze toeneming is hoofdzakelijk ontstaa door het overnemen van enige beleggings depots. Ook het gunstige koersverloop van de effectenportefeuille heeft er veel toe bijgedragen, aldus de directie in een inte- rimbericht. Het geplaatste kapitaal steeg in dezelfde periode van circa 29,5 mil joen tot ruim 47,5 miljoen. Van de cou pures ad 100 nominaal zijn bijna 100.000 stuks in omloop en van die ad 50, welke sedert kort verhandeld worden, werden reeds 5.000 stuks geplaatst. De totale re serves stegen van ruim 28 miljoen tot ruim 68 miljoen. De verhouding van ver mogen tot kapitaal, de intrinsieke waarde, ontwikkelde zich in de afgelopen jaren zeer gunstig. De dividend-ontwikkeling is zeer gunstig geweest en de resultaten over het lopende jaar doen een voortzetting van deze ontwikkeling verwachten. Hierdoor kan wederom een bevredigend dividend tegemoet worden gezien. Op basis van het dividend over 1958 bedraagt het huidige rendement 4,3 percent. De geografische spreiding der beleggingen laat een daling zien van het percentage dat belegd is in de Verenigde Staten en Canada, waar tegenover een stijging staat van beleg gingen in Duitsland, Engeland en Neder land. De maatschappij heeft in totaal 346 fondsen in portefeuille. De Russische minister voor de bouw van elektriciteitscentrales heeft volgens de Pravda meegedeeld, dat het het eerste land in Europa op elektriciteitsgebied is ge worden en het tweede ter wereld, na de Verenigde Staten. In de komende zeven jaar zal het Rus sische elektriciteitsnet nog ruim drie keer zo groot worden door de bouw van cen trales met een totaalproduktie van 58 tot 60 miljoen kilowatt. Het grootste deel der nieuwe centrales zal gevoed worden met goedkope kolen, aardgas of oliebijproduk- ten. In deze zeven jaar zullen er 200.000 kilometer leidingen worden aangelegd en zal de basis worden gelegd voor de elek triciteitsvoorziening in tal van collectieve en staatsboerderijen en dorpen. In de Buitengewone algemene vergade ring van de n.v. Koninklijke Nederland- sche Zoutindustrie op maandag 7 decem ber zal een voorstel tot wijziging van de statuten aan aandeelhouders ter goedkeu ring worden voorgelegd. Door de belang rijke groei van de onderneming in de laat ste jaren is het gewenst geworden, aldus het directievoorstel, de statuten op enige punten te herzien. De voorgestelde wijzi gingen hebben in hoofdzaak betrekking op de grootte van het maatschappelijk kapi taal, de vorm van het bestuur, de winst verdeling en het winstaandeel van het personeel. ring tracht te drijven met kopende lan den, met voorbijgaan van Singapore waar de handel en economie bijna uitslui tend in handen is van Chinezen. Het gok- element in deze drastische maatregelen, aldus buitenlandse waarnemers, ligt in het feit dat de maatregelen werden geno men zonder degelijke voorbereiding. Dit is vooral waar met betrekking tot het verbod op buitenlandse kleinhandel in de provincie. Toen het verbod werd afgekondigd had de regering nog geen plan om de Chinese kleinhandelaren op de een of andere ma nier te vervangen, zodat de distributie van kleinhandelsgoederen in het land intact zou blijven. Dat was in mei. Zes maan den later had de regering nog steeds geen vast plan. En niet alleen dat er geen plan is, maar er bestaat ook grote onenigheid onder de verschillende groeperingen over de vraag wie de zaken van de Chinezen zal overnemen. Waarschijnlijk zullen de coöperaties de vergunningen krijgen, maar zij zijn nog betrekkelijk nieuw, slecht georganiseerd en ronduit gezegd arm. De regering stelde de Chinezen voor hun kapitaal in de coöpe raties te investeren en voor de coöperaties te werken, maar de Chinezen verdringen zich niet bepaald om aan dit plan te mo gen deelnemen. In verband met de voorgenomen uit gifte van een in aandelen converteerbare 15-jarige obligatielening, groot 2 mil joen. is het noodzakelijk het maatschappe lijk kapitaal van de n.v. Stoomspinnerij Twenthe te Almelo te verhogen. Aldus deelt het bestuur mede in een toelichting op een statutenwijziging, die in een op 4 december te houden buitengewone ver gadering aan de orde zal worden gesteld. Voorgesteld wordt het huidige maat schappelijke kapitaal van 5 miljoen, be staande uit 10.000 aandelen van 500, te verhogen tot het maximaal toegestane be drag van f 20 miljoen. Het is verdeeld in 34.000 aandelen van 500 en 30.000 aan delen van 100, waarvan geplaatst en vol gestort 8.000 aandelen van f 500. Het be stuur heeft het aldus wenselijk geacht, naast aandelen van 500 een kleinere coupure van 100 te creëren. Zodra de laatste zijn uitgegeven, kan elk aandeel van 500 op verzoek van de houder woi- den omgewisseld in vijf aandelen van 10) teneinde dooreenleverbaarheid ter beurze van Amsterdam te verkrijgen. Voorts is het stemrecht aangepast aan de nieuwe verdeling van het kapitaal. Tevens wordt voorgesteld, in verband met de ontwikke ling van de onderneming, in de omschrij ving van het doel der vennootschap op te nemen het fabriceren van andere goe deren buiten de textielsector. De directies van de n.v. Rubberfabriek Vredestein en de tot de groep Van de n.v; Bataafse Rubber Industrie Radium te Maastricht behorende maatschappij en maken bekend dat zij volledige over eenstemming hebben bereikt over een fu sie. In verband hiermede heeft Vredestein aan aandeelhouders der tot de Radium- groep behorende maatschappijen aange boden hun aandelen in een bepaalde ver houding te verwisselen tegen certificaten aan toonder van de n.v. Rubberfabriek Vredestein, waarbij Vredestein het voor behoud maakt dat een te harer beoorde ling voldoend aantal aandelen van de Ra- diummaatschappijen ter verwisseling wordt aangemeld. De directies tekenen hierbij nog aan dat door deze fusie een be langrijke verdere rationalisatie en specia lisatie mogelijk zal zijn. Voor Vredestein is voorts in het bijzonder van belang dat zij door het samengaan met radium kan beschikken over produktiefaciliteiten voor schuimrubberartikelen. Nadere medede lingen zullen te zijner tijd volgen. Uitloting premielening R'dam '57 Op 7 december zal op het Rotterdamse stadhuis de uitloting plaats hebben, van de V/t percent premielening 1957. Uitgeloot zullen worden 120 obligaties waarvan een aflosbaar wordt gesteld met 100.000. een met 10.000. een met I 5000, twee met 2500. vijf met t 1000. vijf met 500 en 105 met 125 ieder Informatiekoersen goud enmunten H Drijfhout en Zoon s Edelmetaalbedrijven n.v. verstrekt de volgende informatiekoersen van gouden munten: tientjes 27.75f 28.75 27 70— 27 70), Vreneli 27.00— 28.00 26.75- 28.75). De andere noteringen bleven gelijk. Ook de goud en zilvernoteringen bleven onveranderd. Advertentie Advertentie GROTE HOUTSTR. 86 - HAARLEM Speciaalzaak'sinds 1883 Advertentie ZATERDAG 28 NOV. 20—23 UUR ZONDAG 29 NOV. 11—23 UUR 35 MAR GARAGE BRINKMANN - 20 MAR MORRIS-DEALER De dividendverlaging van 62,5 cent tot 37,5 cent door de Curtiss Wright Corpora tion op woensdag, twee dagen nadat de maatschappij de ontwikkeling van een nieuw type motor had bekendgemaakt, heeft grote schommelingen in de koers van de aandelen dezer maatschappij veroor zaakt en aanleiding gegeven tot een onder zoek door de Amerikaanse Securities Ex change Commission en het bestuur van de Newyorkse Effectenbeurs. Het hoofd van het Newyorkse kantoor van de S.E.C., Paul Windels jr., deelde mede, dat de president-commissaris en president van Curtiss Wright, Roy T. Hur ley, door hem zou worden gehoord. De heer Windels zeide: „Er is een serie be kendmakingen van de maatschappij ge weest die, naar ik meende, een onderzoek wettigen. Er kan een volkomen redelijke verklaring voor zijn, doch er kan meer achter zitten." Een woordvoerder van de Newyorkse Effectenbeurs deelde mede dat de beurs, Curtiss Wright om een verklaring heeft gevraagd over de achtereenvolgende ge beurtenissen en wilde vaststellen of direc tieleden en commissarissen van Curtiss Wright ook aandelen der maatschappij hebben gekocht of verkocht. De beurs heeft in een speciale afdeling, die toezicht houdt op ongewone activiteit in een be paald fonds, aldus de woordvoerder, en deze afdeling vestigde woensdagmorgen haar belangstelling op Curtiss Wright. Zij 'blijft de situatie gadeslaan, zö voegde hij hieraan toe. Een woordvoerder van Cur tiss Wright verklaarde, dat de dividend- Véflkgihg voornamelijk hét gevölg was van het streven der maatschappij om de nodige geldmiddelen te reserveren voor een aantal projekten, die in ontwikkeling zijn of op het programma staan. Deze plannen worden merendeels met eigen middelen van de maatschappij gefinan cierd, zo zei hij. Advertentie ■n uitgebreide zin Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft jonkheer mr. P. R. Feith na een werkzaamheid van negen tien jaar in dienst van maatschappijen be horende tot de Koninklijke Shell groep eind november afscheid genomen van de Bataafse Internationale Petroleum Maat schappij n.v. De heer Feith was achtereenvolgens hoofd van de juridische afdeling en hoofd vertegenwoordiger voor Indonesië, werk zaam op de rechtskundige afdeling van de maatschappij in Den Haag en vervulde de laatste zeven jaar de functie van hoofd Public Relations in Nederland. Hij wordt als zodanig thans opgevolgd door mr. W. H A. Mazel, die sinds 1939 als jurist aan de Koninklijke Shell groep is verbonden. De dividenduitkeringen van de Ameri kaanse maatschappijen zullen waarschijn lijk minder sterk door de staalstaking worden beïnvloed dan vele marktanalys- ten hadden gevreesd. Blijkens een door „Business Week" gehouden enquête zul len de totale dividenduitkeringen waar schijnlijk niet het bedrag van 14 miljard dollar bereiken, zoals eerder dit jaar werd verwacht, maar zullen zij vermoedelijk toch een stijging te zien geven en wel tot minstens 13,3 miljard dollar en misschien wel tot 13,5 miljard dollar. Dit zou nog een miljard dollar meer zijn dan hetgeen in het recordjaar 1957 aan dividend werd uitgekeerd. Volgens Business Week heeft de staal staking sommige maatschappijen voor zichtig gemaakt voor wat betreft het ver hogen van haar dividend. Vele andere maatschappijen deelden echter mede, dat hun uitkeringsplannen niet beïnvloed zul len worden door de langdurige sluiting der staalfabrieken. Enkele maatschap pijen vestigden er ook de aandacht op, dat zij nu minder aandacht besteden aan het percentage van de winst, dat zij uitkeren en meer aan de verhouding tussen de divi denduitkeringen en de totale „cash flow" (ingehouden winst plus afschrijvingen). Over het geheel genomen ziet de rest van het jaar er niet zo veelbelovend uit als vóór de staalstaking het geval was. Busi ness Week constateerde, dat sommige maatschappijen haar plannen voor het uit keren van een extra dividend hebben la-- ten varen. Afgezien van de rechtstreekse uitwerking van de staalstaking op de win sten, zijn vele directies van oordeel, dat zij zolang er geen nieuwe arbeidsovereen komst voor de staalarbeiders tot stand is gekomen geen voldoende inzicht hebben in het toekomstige produktieniveau van hun onderneming om tot dividendverho ging te kunnen overgaan. De Krupp-belangen Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld dat er nog steeds besprekin gen worden gevoerd door de internationa le commissie die zal moeten uitmaken of Alfred Krupp nog langer tijd zal krijgen om zijn belangen in de kolen- en staalin dustrie te verkopen. Volgens de woordvoerder heeft de com missie hierover nog geen beslissing geno men. Hij zei dit in een commentaar op persberichten volgens welke de commis sie aan de drie westelijke geallieerden zou voorstellen om Krupp te ontslaan van zijn verplichting tot verkoop. In deze persbe richten heette het dat de commissie tot de conclusie was gekomen dat de belangen van Krupp niet in Europa zouden kunnen worden verkocht Gewoonlijk welingelichte kringen in Bon zeggen dat de commissie vermoedelijk in december of begin 1960 rapport zal uitbren gen. Zweedse opdracht voor N.D.S.M. De ..Swedish East Asia Company" te Gothen burg heeft de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw maatschappij te Amsterdam opdracht gegeven voor het bouwen van twee motorvrachtschepen, elk met een draagvermogen van 10.600 ton. 55. „Inderdaad, ik ben een groot genie!" jubelde Maitre Moutarde. „En gij, nobele admiraal, zijt de eerste, die dit ontdekt. Als in de toekomst mijn volgelingen de naam Moutarde met eerbied zullen fluis teren, zullen ze dan ook uw naam niet ver geten." Hij schepte intussen eten op een bord en bood dit de admiraal aan. „Eet, dappere admiraal!" riep hij uit. „Eet dan als eerste van dit meesterlijke ge recht!" Maar de dappere admiraal deins de bevend achteruit. „Hiervan eten?" riep hij in afgrijzen. N-nee... zeker niet...!" Maitre Moutarde staarde hem verbaasd aan en vroeg: „Wel, waarom dan niet?" Terwijl de admiraal zorgvuldig zijn neus dichthield, sprak hij: „Mijnheer, het is gebleken, dat de dampen, die uit dit schrikwekkend mengsel opstijgen, ieder gevecht onmogelijk maken. Gij hebt dus een gat uitgevonden, dat alle oorlogen zal verhinderen. Een vredesgas! En moch ten sommige oorlogszuchtigen niet onder de invloed van dit heilzame gas komen, dan geven wij hun iets van dit kooksel te eten. Ik geef toe, het is een harde maatre gel, maar de wereld zal eeuwigdurende vrede kennen. En nu: op naar de beschaaf de wereld! Daar zult gij ons het recept voor dit gas geven en uw beloning zal groot zijn!" Advertentie EEN VAN ONZE Pantalux Dit model 16.90 Ook nog in de prijzen van 12.90 t/m 24.90 KRUISWEG 50 - HAARLEM In het kader van de eisen die de komen de Gemeenschappelijke Europese Markt aan de nationale automobielfabrieken van Europa gaat stellen, is de Franse automo bielfabriek Renault begonnen met bespre kingen met Ford om tot een belangen gemeenschap te komen. De consequenties van deze belangengemeenschap kunnen richtlijn zijn voor wat zich in de komende jaren in de verhouding van de Europese markt tot de rest van de wereld gaat af spelen. De directie van de n.v. Nederlandse Optische Industrie „Enot" te Amsterdam is zeer tevreden over de gang van zaken in 1959. De vraag naar brillen is nog nooit zo groot geweest en het bedrijf heeft zeer veel werk. Pe jaar wordt 250.000 uit gegeven aan uitbreidingen, onder andere aan nieuwe machines. De contacten met buitenlandse relaties, speciaal met de Amerikaanse onderneming waarmede de „Enot" een know-how overeenkomst heeft, zijn zeer prettig en actief. De directie meent dat de achterstand, die Europa op optisch gebied op Amerika had, langzamer hand geëgaliseerd wordt. Naar wij vernemen is binnen enkele da gen de publikatie te verwachten van een aanbod aan houders van aandelen n.v. „onderling belang" tot overneming der aandelen tegen de prijs van 400 per aandeel van nominaal 400, plus een bewijs van deelgerechtigdheid in de helft van de opbrengst van de In donesische activa, of een bedrag van f 25.- daarvoor. Aan de houders van op richtersaandelen wordt een prijs van 100 in contanten per uitstaand oprichtersaan deel geboden. Advertentie zijn stralende jongens kop al voor U, hij springt een gat in de lucht, maar wat wilt U, weken lang kijkt hij al naar zo'n klokje. En nu, in één keer brengt de SINT 't. Maak hem dolblij, dan is de hele familie blij. Reeds vanaf f 19,25 en met datum v.a. f 27,50 brengen wij een OERSTERK jongenshor loge merk KIENZLE met volle garantie. U weet 't heeft 't het huis met het carillon. Grote Houtstraat 49, telefoon 20049 Gemengd. De Zuidafrikaanse regering heeft blijkens een aankondiging in de staatscourant een raad voor kleurlin genzaken opgericht, bedoeld ter stimu lering van gezonde verhoudingen tussen blanken en mensen van gemengd ras. De raad, waarin ook twaalf gekozen en vijftien aangestelde kleurlingenleden zitting hebben, zal de regering van ad vies dienen bij economische, opvoed kundige, sociale en politieke belangen van de 131.900 Zuidafrikaanse kleurlin gen. Arrestaties. In de provincie Oriente en aan de noordkust van Cuba is een groot aantal mensen gearresteerd. Zij wor den beschuldigd van contra-revolutio naire activiteit Poliopil. Het Russische blad „Izvestia" meldt dat een vaccin tegen kinderver lamming van levende cellen te Moskou in de vorm van pillen wordt gemaakt. Het is de bedoeling dat dit vaccin in plaats komt van dat dat wordt inge spoten. Radicaal. President De La Guardia van Panama heeft er in een radiorede voor gepleit dat de Amerikanen hun houding jegens Panama radicaal wijzigen. Het verdrag van 1903 is niet meer in over eenstemming met de huidige interna tionale orde die gegrondvest is op de gelijkheid van alle landen en volken in het internationale verkeer, aldus La Guardia. Verstomd. Mevrouw J(ean) R(hinelan- der), de vrouw die door Tina Onassis genoemd werd in de door haar tegen de Griekse reder Aristoteles Onassis ingediende eis tot echtscheiding heeft in Frankrijk tegenover Britse journa listen verklaard dat haar betrekkingen met Onassis zeker niet van die aard zijn geweest, dat zij daarvoor in het echt scheidingsproces zou moeten worden genoemd. Ik sta verstomd, dat zij dit heeft kunnen doen en dat ik op deze wijze in een schandaal wordt gemengd waarmee ik niets te maken heb, aldus de 29-jarige gescheiden Amerikaanse. Gebrek. Yves Saint Laurent, de 23-jarige eerste ontwerper van het huis Dior en grote deviezenbron voor Frankrijk zal in september 1961 voor militaire dienst worden opgeroepen, zo wordt officieel te Parijs meegedeeld. Zijn uitstel is niet verlengd wegens het gebrek aan militair personeel in Algerije. Slaapliga. In Parijs is een „slaapliga" op gericht die lijders aan slapeloosheid zal leren hoe zij normaal kunnen sla pen. De methode bestaat uit een se rie spier- en ademhalingsoefeningen om geest en lichaam te ontspannen. Er wordt gezegd dat 25 percent van de patiënten die gedurende twee weken el ke avond ongeveer een kwartier deze werkwijze had gevolgd, normaal kan slapen en dat 75 percent nu beter slaapt Schaars. De boter is zo schaars in Oost- Duitsland dat zij de sigaret van kort na de oorlog heeft vervangen als ruil object of betaalmiddel. Het Maagden- burgse communistische dagblad „Volksstimme" berichtte dat een „klant in een kledingzaak de verkoper ihet een half pond boter probeerde te over reden een corduroy pantalon van een verwachte nieuwe zending, voor haar op zij te leggen. Uitdaging. De Sovjet-Unie heeft de weste lijke mogendheden uitgedaagd om data vast te stellen waaro.j hun niet-zelfbe- sturende gebieden onafhankelijk zou den worden. Deze uitdaging was ge adresseerd aan Groot-Brittannië, Frankrijk, België, Spanje, Portugal en Nederland. „De geschiedenis van de pas onafhankelijke geworden landen in Afrika en Azië toont aan, dat deze zich sneller ontwikkelen nadat ze on afhankelijk zijn geworden", aldus de Russische afgevaardigde. Aangenomen. De politieke commissie van de UNO heeft met 49 tegen 9 stemmen en bij negentien onthoudingen een re solutie aanvaard waarin wordt gepleit voor hereniging van Korea door vrije verkiezingen onder UNO-toezicht. De resolutie was ingediend door de veer tien landen die onder de vlag van de UNO in Korea streden. Uitgedroogd. De droogte in de Chinese provincie Hoenan heeft grote schade aangericht, meldt radio-Peking. Het heeft sinds juni niet geregend. De gehele bevolking is gemobiliseerd om de scha de zoveel mogelijk te beperken. Het K.N.M.I. deelt mede: Terwijl het front, dat ons vrijdagmorgen regen bracht, langzaam over Duitsland naar het oosten verder trok, breidden zich over ons land opklaringen uit. Aan de kust kwamen vannacht ook enkele buien voor, omdat de lucht een onstabiele op bouw heeft. Dit is vooral het geval in een boven Engeland en West-Frankrijk ge legen gebied, waar vanmorgen dan ook plaatselijk wat regen viel. Van een diepe depressie bij Zuid-Groenland maakt zich een gedeelte los, dat vanmorgen als af zonderlijke actieve depressie het zeegebied ten zuiden van Ierland bereikte. Het bij behorende front trok vrij snel over de oceaan en deed vanmorgen de luchtdruk in Ierland alweer dalen. Onder invloed van de IJslandse depressie zal de wind aan wakkeren uit zuidelijke richting, terwijl het front morgen in de loop van de dag met enige regen ons land kan bereiken. Het weer behoudt dus een onbestendig karakter. WEERRAPPORTEN Zondag 29 november Zon op 8.21 uur, onder 16.34 uur. Maan op 6.43 uur, onder 16.26 uur. Maandag 30 november Zon op 8.23 uur, onder 16.34 uur. Maan op 8.01 uur, onder 17.14 uur. 30 nov. Maanstanden 9.46 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 28 november Hoog water 1.30 en 13.52 uur. Laag water 9.34 en 21.50 uur. Zondag 29 november Hoog water 2.19 en 14.38 uur. Laag water 10.26 en 22.41 uur. Maandag 30 november Hoog water 3.06 en 15.25 uur. Laag water 11.10 en 23.33 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Ma xlmum -tem pera turen a d binnen- en buitenland. -o? d 2 3 Neerslag; laatste 24 uur. .EZ 0) S 1 c3 Den Helder regen zw 9 6 Ypenburg regenbui zzw 10 0,6 Vlissingen onbewolkt z 10 0,3 Eelde geheel bew. zzw 8 1 De Bilt zwaar bew. zzw 9 2 Twente half bew. zzw 8 0 Eindhoven zwaar bew. zzw 10 0,6 Zd Limburg zwaar bew. zzw 8 0,5 Helsinki geheel bew. z -0 0,1 Stockholm regen zzw 7 1 Oslo half bew. windst. 4 17 Kopenhagen motregen zw 6 4 Aberdeen licht Dew. z 9 0,1 Londen onbewolkt z 11 0 Amsterdam zwaar bew. zzw 9 2 Brussel regen zzw 10 1 Luxemburg geheel bew zzw 7 15 Parijs geheel bew. z 9 0 Bordeaux zwaar bew. zo 13 1 Grenoble geheel bew. windst 17 0 Nice regen n 14 16 Berlijn motregen z 2 4 Frankfort geheel bew. windst. 4 5 München onbewolkt z 0 0 Zürich licht bew. windst. 3 0 Genève geheel bew. windst. 4 31 Locarno regen windst. 9 10 Wenen zwaar bew wnw 4 0 Innsbruck onbewolkt w 9 0 Rome zwaar bew ozo 17 0 Ajaccio zw - i' bew ono 16 0 Madrid licht bew windst. 9 0 Mallorca zwaar bew. nno 18 0 Lissabon licht bew. no 14 1 Athene onbewolkt nnw 0

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 2