Wethouder Happé zegt de raad kleine nota over sanering in centrum toe Meerjarenplan over problemen van rioolwaterzuiveringsinstallatie ƒ19.90 £ngleberi In Haarlem moeten tenminste 67 bomen worden omgehakt Raad heeft veel lof voor politie, brandweer en N.Z.H.V.M. TOPJAAR 1959: OPEL 1200 VAN LENT's I 'N WARM GESCHENK! Adjunct-directeur Frans Halsmuseum ZATERDAG 28 NOVEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 RAAD BEHANDELDE HOOFDSTUK OPENBARE WERKEN Bij ons cadeaus te kust en te keur... House of England Ontwerper bloemencorso zoekt drieling Begroting aangenomen Zaadhandel JAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN 16.000 uitgetrokken Na een gunstige rechterlijke beslissing gaat Haarlemse politie de gatsometergebruiken TWINTIG PERCENT MEER VOOR „DE STILLE ARMEN". WERKT U MEE AAN EEN RECORD? GIREER UW GIFT OF GEEF HAAR AF AAN ONS LOKET. GIRO 275107. Zie de grote advertentie van in deze krant Bij de behandeling van het hoofdstuk Openbare Werken van de Haarlemse ontwerp-begroting voor 1960 hebben diverse raadsleden vrijdagmiddag de wens te kennen gegeven door het college van B. en W. op de hoogte gesteld te worden over de plannen, die er op het ogenblik bestaan ten aanzien van de sanering van de binnenstad. Na uitvoerige debatten zegde de wethouder van Openbare Werken, de heer llappé zij het enigszins aarzelend een nota toe waarin de sanering van de omgeving van de Raaks en van de Vijfhoek ter sprake gebracht zullen worden. Voorts praatte men uitvoerig over het probleem van de rioolwater zuiveringsinstallatie, over het recreaWeplan Haarlem-Noord, over de eventuele plaats voor een Technische Hogeschool in Haarlem, over de versiering van de stad en over een aantal kleinere onderwerpen, die echter toch zoveel tijd vergden, dat men na een hele middag vergaderd te hebben pas om negen uur 's avonds aan het laatste deel van de begrotingszitting kon beginnen. Bij de beantwoording van de vragen van de raadsleden schonk wethouder Hap pé de meeste aandacht aan de planologi sche kwesties waarbij hij uitvoerig inging op het vraagstuk van de sanering. Deze sanering of revalidatie van bepaalde buur ten wethouder Happé vond „stadsver nieuwing" een aanzienlijk prettiger woord komt steeds dichterbij en reeds nu dring zich de vraag op welke instantie wat gaat betalen. De saneringscommissie, die in maart van dit jaar is geïnstalleerd kwam in mei reeds met een interim-rapport, maar daarbij werd duidelijk, dat er tal van rem mende factoren de onmiddellijk sanering van bepaalde stadswijken in de weg staan. Zo is er door de woningnood geen vervan gingsmogelijkheid aanwezig voor de af te breken huizen. De arbeidsmarkt is te klein om een voldoende aantal arbeiders tot zich te trekken, er zijn financiële be zwaren en men wil ten slotte trachten zo veel mogelijk oud stadsschoon te behou den. De voordelen van de sanering zijn ech ter eveneens duidelijk. Er komt meer par keerruimte, er kunnen op de vrijkomende stadsdelen nieuwe kantoren en huizen ge plaatst worden waarbij ook de volkshuis vesting gebaat zal zijn. Op het ogenblik zakt het economisch leven in de bedoelde wijken sterk af bij gebrek aan goede vestigingsmogelijkhe den en door een gedeeltelijke ontvolking. Dit laatste houdt in, dat in de te saneren wijken de kleinere bedrijfjes onmiddellijk geholpen dienen te worden en wethouder Happé zag de oplossing van dit probleem in een overheveling van déze zaken naar andere stadsdelen. Dit brengt weer met zich mee, dat men een soort doorschuifsys- teem krijgt waardoor men met tal van plannen tegelijk bezig is. Wethouder Happé was overigens van oordeel, dat het geven van een totaalbeeld van de uit te voeren saneringen de eerste jaren niet tot de mogelijkheden behoort. De beste vorm van een spoedige gedach- tenwisseling met de raad zag de heer Hap pé in het uitbrengen van een nota over het eerste afgeronde werk van de senerings- commissie waarin de Raaks en de Vijf hoek behandeld zullen worden. Wethouder Happé noemde het echter onjuist deze no ta geheel in de raad te brengen aangezien er bepaalde kwesties in zouden voorko men die zich daarvoor bepaald niet leen den. Daarbij dacht de wethouder, zoals hij zei, aan de mogelijkheid, dat men zal overgaan tot bepaalde, niet door de ge meente gewenste, speculaties. De raadsleden, die over deze kwestie vragen hadden gesteld, de heren P i e 1 a- g e (Arb.), Van Velsen (K.V.P.) en B e 11 i n k (V.V.D.), toonden zich aan vankelijk slechts gematigd tevreden met Advertentie Ga naar de zaak van „zijn" hart en geef iets goeds: Manchetknopen v.a. 3,95 Terylene dassen 7,90 SanforTowershirts 12,90 Mohairs shawls 13,90 Laimböck gloves 19,75 Grove sporttruien 39,75 Kamerjassen 39,75 Suède vesten 69,75 Amsterdam Dan Haag Eindhoven - Hilversum - Bussum De ontwerper van het bloemencorso in de bollenstreek, de heer A. W. van Driel, is op zoek naar een drieling, een bollen streek-drieling". Deze drieling zal in het bloemencorso van volgend jaar op een van de praalwagens figureren voor de tulp, de hyacint en de narcis. De meisjes moeten geboren zijn in de jaren 19381942, op een dag in het voorjaar. De drie meisjes worden Hilda, Lisa en Saskia genoemd en zullen Hillegom, Lisse en Sassenheim, de drie voornaamste bollendorpen, vertegen woordigen. Het secretariaat van het corso comité, Brouwerlaan 62 in Hillegom, wacht in spanning af, welke meisjes een drieling van de heer Van Driel willen worden. Aspirant-Hilda's, -Lisa's en -Saskia's kun nen ook telefonisch solliciteren (02520-6147). Wethouder W. F. Happé dit antwoord maar toen wethouder Hap pé nog eens duidelijk uiteenzette, dat hij gaarne bereid zal zijn in de toekomst de ter beschikking staande gegevens in dis cussie te brengen en in een korte nota met een bijlage aan de gemeenteraad ter be schikking te stellen ging men toch met dit idee akkoord. Verkeersplan Wethouder Happé zei voorts, als ant woord op een vraag van de heer P r i k- k e 1 (Arb.) dat het gewijzigde verkeerd- plan nog lang niet in de raad kan komen aangezien dit uiteraard samenhangt met de saneringen. Men kan zich ten aanzien van het verkeersplan onmogelijk vastleg gen aangezien men dan aan handen en voeten gebonden is hetgeen bepaald de gang van zaken zal stagneren. In tegenstelling tot de mening van de heer Pielage noemde de heer Happé voorts de havenplannen van de gemeente Am sterdam aan de noord-oost zijde van Haar lem beslist onafwendbaar gn mede in ver band hiermee was hij hét met de heer Pielage eens, dat men er goed aan doet zo spoedig mogelijk een begin te maken met de verwezenlijking van het recreatie plan voor de Mooie Nel, onder het motto „wat we eenmaal hebben kan men ons niet afnemen". Meerjarenplan Dit 'recreatieplan kan echter op zijn beurt weer niet gerealiseerd worden in dien Haarlem niet beschikt ove~ een riool waterzuiveringsinstallatie. De heer Hap pé deelde overigens mee. dat men over deze installatie bij Openbare Werken een meerjarenplan wil samenstellen, waarin de financiële en technische mogelijkheden belicht zullen worden en dat aan de raad zal worden aangeboden. Met dit meerja renplan wil Haarlem voorts een subjec tieve verhoging verkrijgen ten einde dit gigantische project te kunnen financieren. Ten aanzien van de vragen over de di verse bruggen verklaarde de wethouder, dat B. en W. binnenkort zullen besluiten de brug bij de Holland-Nautic voor al het gemotoriseerde verkeer af te sluiten. Voorts verklaarde de heer Happé ten aanzien van de Prinsenbrug („De brug der zuchten," zei de heer Pielage") dat de leverancier van het bewegende deel van de brug alsnog zal trachten de brug in orde te krijgen. Deze leverancier ver langt voor dit werk geen betaling zolang de brug niet drie maanden achtereen naar behoren heeft gefunctioneerd. Op een vraag van de heer Pielage of de Buitenrustbrug tijdens de spitsuren niet voor het scheepvaartverkeer gesloten kon blijven teneinde verkeersopstoppingen op de weg te voorkomen, sprak de heer Hap pé als zijn oordeel uit, dat het scheep vaartverkeer daardoor weer teveel ge stagneerd zou worden waardoor de brug na de spitsuren weer een te grote tijd voor het wegverkeer dicht zou zijn. Voorts bleek de wethouder geen voor stander te zijn van drinkwaterfonteintjes in de stad waarom de heer Pielage ge vraagd had, hoewel hij daarnaast niet af- wijzena stond tegenover het verlangen van de heer Van Marselis Hartsinck (Prot. Chr.) om de mogelijkheid te over wegen aan de Fonteinlaan een grote fon tein aan te brengen. In tegenstelling tot de heer L i c h - t e n v e 1 d t(VVD) was de heer Happé van oordeel, dat Haarlem zich met recht een bloemenstad mag noemen en hij ver klaarde eigenlijk een tegenstander te zijn van overdaad door bijvoorbeeld aan de in gang van de stad bloembakken te plaat sen, hetgeen aldus de wethouder niet overeen zou komen met zijn esthetisch ge voel. De heer Van Marselis Hartsinck toon de zich voorts bijzonder verheugd, dat de gemeente zich zo bezorgd gemaakt heeft over het dreigend verval van de Grote Kerk. maar aan de andere kant zei spre ker ongerust te zijn over het feit, dat B en W. niet gerept hebben over de scheuren die zich in het stadhuis bevinden. Zelf vond de heer Van Marselis Hart sinck, tot hilariteit van de raadsleden, het antwoord: „Misschien komt het college gemakke lijker aan raadsleden dan ik aan kerk gangers." Even na middernacht werd de Haar lemse ontwerp-gemeentebegroting voor 1960 vanmorgen door de raad zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Daarmee was aan een periode van 41 uur en 18 minuten vergaderen dit cijfer nemen wij aan op gezag van de nestor van de raad, de heer Van der Veldt een einde gekomen. De voorzitter, mr. O. P. F. M. Cre- mers, die juist vrijdagmorgen opnifuio voor zes jaar als burgemeester was ge ïnstalleerd, zei in zijn slotwoord, dat er langer was vergaderd dan in andere jaren. Toch stonden de debatten op een zeer hoog en goed peil: er was soms lang, maar meestal zakelijk gesproken. De burgemeester bracht dank aan de raadsleden, de secretaris, de ambte naren onder wie zich vrijdagavond als „buitenstaander" de commandant van de brandweer bevond de boden, stenografen en pers, en sloot vervolgens de vergadering. Iets te vroeg, want de nestor van de raad, de heer Van der Veldt, wilde zich nog bij deze dank aansluiten. Hij kreeg hiertoe door heropening van de ver gadering gelegenheid, waarvan hij ge bruik maakte door ook de burgemeester te danken en er zijn spijt over uit te spreken, dat de heer Proper (Comm.) niet bij de begrotingsbehandeling aan wezig kon zyn. De heer Van der Veldt zei dat dit hem uit naam van de raad zeer speet en wenste hem spoedige beterschap toe. Met enige anekdotische aanhalingen uit toespraken van raads leden gedurende de afgelopen twee we ken gehouden, besloot de heer Van der Veldt zijn slotwoord. Wethouder Happé deelde in zijn ant woord mee, dat het met het verval van het stadhuis nogal schikt en in antwoord op een vraag van hetzelfde raadslid ver klaarde hij voorts dat de gemeente het plan heeft om binnen afzienbare tijd het bouwvallige pand naast het GGD-kantoor af te breken. Molen Ten aanzien van het herbouw van de vervanger van de molen „De Adriaan verklaarde de heer Happé, dat de publi- katies (in Haarlems Dagblad/O.H.C.Red) juist op het moment waren gekomen dat het college van B. en W zich met deze kwestie bezighield. Thans moet, aldus spreker, eerst nagegaan worden wat de kosten zullen bedragen en wat er in kas is „Nu overigens de vroegere schenker spijt lijkt te krijgen zullen we er des te meer vaart achter zetten", aldus de heer Happé, die de ideale plaats voor de houtzaagmo len voorlopig nog langs de Papentorenvest zag hoewel hij de mogelijkheid niet wilde uitsluiten dat de molen een apefcpre plaats in Haarlem zou herrijzén. Technische Hogeschool Zowel tijdens de algemene beschouwin gen als tijdens de duplieken en replieken kwam ook de vraag ter sprake waar de eventueel aan Haarlem toe te wijzen Tech nische Hogeschool moet komen te staan. Enkele raadsleden toonden zich voorstan ders van het denkbeeld de school in het centrum te houden, maar wethouder Hap pé wees deze suggestie van de hand aan gezien de school zeker 100 ha grond zal vergen, welke oppervlakte nooit beschik baar zal zijn. Een verdeling over diverse gebouwen noemde de wethouder uit den boze. Meer voordeel zag hij in de bouw va de school in Schalkwijk waarheen men uitstekende verbindingswegen kan projec teren en waar nrond genoeg beschikbaar gehouden kan worden. Advertentie Advertentie SPEKSTRAAT 5 TELEFOON 16061 Advertentie Met orig. vacht In dlv. kleuren wit, geel, rood KRUISWEG 50 - HAARLEM Als een gevolg van de door B. en W. overgenomen motie van de heer Van den Bergh (Arb), waarin werd gevraagd een adjunct-directeur voor het Frans Halsmu seum te benoemen, heeft het college de Haarlemse raad voorgesteld voor dit doel 16.000 uit te trekken, welk bedrag van de post „onvoorziene uitgaven" wordt af getrokken, waarmee deze post opnieuw geraamd wordt op 665.226. Bij de behandeling van het desbetref fende hoofdstuk van de begroting ging de raad hiermee met algemene stemmen ak koord. Met BANDEN is het goed rijden en ...remmen! ENGLEBERTBANDEN Prinsengracht 783-785, Amsterdam Dezer dagen is de Haarlemse gemeente lijke dienst van Hout en Plantsoenen be gonnen met het rooien van de grote kas tanjeboom, die zich op de hoek van het Kenaupark en de Kenaustraat bevindt. De kastanje stond, toen aan de oostzijde van het Kenaupark éénrichtingverkeer is in gevoerd, tamelijk in de weg. Dit is echter niet de voornaamste oorzaak van het Bij de behandeling van het laatste grote hoofdstuk dat van de openbare veiligheid van de ontwerp-gemeente begroting voor 1960 waren er vrijdag avond in de Haarlemse raad meer woorden van waardering en hulde dan van critiek te horen. En die critiek richtte zich dan alleen nog maar tegen het rijk. Ernstige critiek van de zijde van de heer Spek (Prot. Chr.), omdat de Rijkswaterstaat niet geneigd is het gevaarlijke kruispunt Zaanenstraat- H. van Marselis Hartsinck Rijksstraatweg te beveiligen, alvorens er overeenstemming over de kosten is verkregen, en voorts van de zijde van de heer S t e ij a a r t van de P.S.P.- fractie, omdat er nog steeds zoiets als een Dienst Bescherming Bevolking be staat, waartegen de P.S.P.'ers fel gekant zijn, omdat zulk een dienst naar hun mening van geen enkel nut bij een atoomoorlog kan zijn. Hun bezwaren gingen zelfs zover, dat zij evenals verleden jaar tegen dit deel van de begroting stemden. Hulde en waar dering werden er daarentegen uitge sproken tegenover politie, brandweer en N.Z.H.V.M., die hun moeilijke taken tot volle tevredenheid hadden verricht en door de heer F i b b e (V.V.D.) ten opzichte van de Haarlemse verkeers- brigadiertjes, waarvoor het liberale raadslid een grote bewondering had Een bewondering die blijkens het al gemene applaus door de gehele raad werd gedeeld. Voorts werd hulde betuigd door de heer Schrturs (K.V.P.) aan de justittiële recherche van de politie, aan de politie ruiters, waarvoor hij gaarne zijn hoed zou willen afnemen en door zijn fractiegenote mejuffrouw B o 1 s i u s aan een bepaalde politieagent door wiens tact ten opzichte van het publiek zij aangenaam getroffen was. Burgemeester Cremers sloot zich bij deze lof aan, speciaal ten aanzien van de justitiële recherche. Verder werd het debat grotendeels be paald door de formulering van een groot aantal verlangens op gebieden, die deels van betrekkelijk ondergeschikte aard wa ren. De heer Spek (Prot.-Chr.) verzocht de aandacht van het college voor het mi litaire verkeer op en om de Delftlaan, dat door het plotseling oversteken van de voorrangsweg in het recente verleden nogal eens enige ongelukken heeft veroor zaakt. De voorzitter, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers. zei dat de politie tegen militairen zo goed als tegen bur gers optreedt in gevallen van verkeers overtredingen, waarop de heer Spek aan drong op een contact met de militaire commandant. Wat betreft de controle op overtredin gen van de maximumsnelheid, waarop de heren Prikkel (Arb.) en Schreurs (K.V.P.) hadden aangedrongen, ant woordde de voorzitter, dat de door de heer M. Gatsonides uitgevonden „Gatsometer" reeds bij wijze van proef in gebruik is bij de politie. Als de definitieve rechterlijke uitspraak over deze meter er is, hoopt de Haarlem se politie de „Gatsometer" te zullen gaan gebruiken. Overigens wordt er tegenwoordig stren ger gelet op snelheidsovertredingen, onder meer door de berijders van de politie- scooters. Met de heer Schreurs was mr. Cremers het eens. dat een dergelijke con trole niet onsportief is. Op advies van de heer B e 11 i n k (V.V.D.) willen B. en W. overwegen de knipperbollen 's nachts uit te schakelen, al zag de voorzitter nog niet onmiddellijk het voordeel hiervan. De zelfde spreker kreeg de toezegging, dat de directeur van Openbare Werken ge vraagd zal worden, of hij een oplossing ziet voor het fietsenparkeerprobleem op het Kennemerpelin. Mejuffrouw Bolsius (K.V.P.) vernam dat ook gekeken zal worden naar de fietsenuitstallingen op de trottoirs. Parkeerverbod Vóórts antwoordde"1'de voorzitter de heer Schreurs, dat overwogen zal wor den het parkeerverbod in sommige stra ten in de binnenstad 's avonds en des nachts op te heffen. De heer Spek vernam, dat de burge meester vele gunstige reacties had gekre gen op zijn brief aan de expediteurs, waarin dezen werd verzocht de binnen stad te mijden. Het zware verkeer was dan ook verminderd, maar de heer Spek was met dit antwoord niet tevreden en zei niet te kunnen inzien, waarom er niet een totaal verbod voor het zware verkeer ge durende bepaalde uren van de dag zou kun nen kbmen. De heren Prikkel (Arb.), Schreurs en Spek vernamen dat de politie kosten -inderdaad een groot tekort 267.000) opleverden en dat dit tekort chronisch is. Mét de heren Prikkel en Mr. dr. A. F. H. Schreurs Spek betreurde mr. Cremers het dat het zo moeilijk was voldoende politiepersoneel aan te trekken, maar hij zei niet de me ning van de heer Spek te delen, dat dit een gevolg van een te lage salariëring zou zijn. Mevrouw Van Rappard-Kobus (V.V.D.) sprak over het Stationsplein. Zij vernam, dat men bij volbezette fietsen- tegels zijn rijwiel maar naar een stalling moest brengen en dat men vóór het sta tion een kwartier mocht parkeren, maar niet onder de overkapping, waar de taxi's staan. De voorzitter kon mejuffrouw Bolsius, die een warm pleidooi ten gunste van de voetgangers hield, niet toezeggen, dat de voetgangerslichten bij het Houtplein zou den worden veranderd. Een diepgaande studie had uitgewezen, dat de huidige op lossing de beste is. Voor de verbouwing van de Kouden- hornkazerne tot politiebureau wacht men nog op een beslissing van Binnenlandse Zaken met betrekking tot een subjectie ve uitkering. Wat de B B. betreft deelde de burgemeester mee, dat de reorganisa tie alleen al op personeelskosten een be sparing van f 87.000 heeft opgeleverd. Sneldiensten Warme lof brachten verscheidene spre kers aan de N.Z.H.V.M. en de voorzitter zei zelfs dat er weinig steden zijn waar het busvervoer zo weinig reden tot klach ten geeft als juist in Haarlem. Een sug gestie van de heer Spek ten gunste van sneldiensten in de spitsuren zou aan de directie worden overgebracht. Met betrekking tot de parkeerruimte, die de raadsleden Prikkel, Schreurs en Spek wilden vergroten nog vóór de beloof de parkeernota zou afkomen eerstge noemde zelfs desnoods met opoffering van groen zei wethouder Happé dat rooien van deze oude boom. Tijdens de onlangs gehouden jaarlijkse „dodenrit" van de raadscommissie voor stadsontwik keling, openbare werken en hout en plant soenen is namelijk komen vast te staan, dat de kastanje in een erg slechte toe stand verkeerde. Als de boom zal zijn verdwenen zal de dienst van Hout en Plantsoenen bekijken of er een nieuwe boom zal worden geplant. Dit hangt namelijk af van de verkeers situatie ter plaatse. Openbare Werken zal het betreffende punt aan een studie onderwerpen, teneinde na te gaan, of er op de hoek van de Kenaustraat en het Kenaupark een verkeersgeleider moet komen. Zal men te zijner tijd tot de con clusie komen, dat een soort vluchtheuvel nodig is, dan zal daarop zeker weer een nieuwe boom worden geplant. De „dodenrit", die onder leiding van wethouder W. F. Happé stond en waaraan ook de directeur van Hout en Plantsoenen de heer J. A. Dorresteijn, deelnam, kon met het oog op het slechte weer niet wor den voltooid. Binnenkort zal worden be slist wanneer deze traditionele inspectie tocht langs Haarlems bomenbezit zal worden voortgezet Grote Markt Op het ogenblik is het reeds zo, dat B. en W. op advies van de commissie be sloten hebben tot het doen verdwijnen van ongeveer 67 bomen in Haarlem. De belangrijkste mutaties zullen ongetwij feld op de Grote Markt te zien zjjn. De laatste drie iepen, die bjj de Grote Markt staan, zullen aan de bijl moeten worden geofferd. Eén van de bomen, waarvan enige jaren geleden de top is gedecimeerd, is namelijk aan de iepenziekte ten offer gevallen, zodat hij krachtens een bestaand Koninklijk Besluit moet vallen. B. en W. hebben toen in overleg met de commissie besloten ook de twee andere te doen sneu velen. De bomen zullen worden vervangen door grootbladerige exemplaren. Het zul ten zes zware bomen worden, die vóór de Grote Kerk zullen worden geplant en die van een soort zijn, dat bijzonder snel groeit. Voorts zullen in het Kleverpark. dat met het oog op de asfaltering van straten al daar, gereorganiseerd zal worden, een res tant van drie iepen worden omgehakt. Aan het einde van de Parklaan bij het aldaar staande houten hulpschooltje moet een zware iep sneuvelen. Hout en Plant soenen heeft de boom grondig onderzocht, alvorens het oordeel erover uit te spreken. Bij het blootgraven van de wortels kwam men tot de ontdekking dat de boom ziek was. Ook hier zal een nieuwe boom worden geplant. De vijf lindebomen, die op de Krocht staan, zijn te groot geworden. Zij belem meren de bewoners aldaar het uitzicht en nemen alle zonlicht weg. Men zal bekijken of ze kunnen worden overgeplant en men is van plan om ter plaatse nieuwe linden van een kleiner soort te planten. Op het Prinsenhof is één boom uit een rijtje platte linden erg slecht. Ook deze boom zal aan de bijl ten offer vallen Achter de Stadsschouwburg staat een restantje van drie iepen, die door jonge exemplaren worden vervangen. Ook de kastanje op het Frans Halsplein is slecht. Hier zal bij het verdwijnen van de oude boom. een nieuwe worden geplant. Tenslotte moeten op de Spaniaardslaan zes linden sneuvelen. Zij bevinden zich in een erge slechte staat. Onmiddellijk komen hier geen nieuwe exemplaren: men wil eerst wachten totdat het definitieve pro fiel van de Spanjaardslaan zal zijn vast gesteld. Is dit eenmaal gebeurd dan zullen de in de loop der jaren omgehakte bomen alle worden vervangen. Advertentie OFF. DEALER: Autobedrijven Heemstede Dreef 203 Raadhuisstraat 53 - 65 Telefoon 38810 e. onder meer gedacht wordt aan de uit breiding van de parkeerruimte bij de Ves- testraat ten nadele van een klein gedeelte van het plantsoen aldaar. Mevrouw Smitz-Peper (Arb.) drong er op aan verdere voorzieningen aan het woonwagenkamp te treffen, als het kamp tenminste nog geruime tijd zou blij ven bestaan. Wethouder mevrouw Scheltema- C o n r a d i antwoordde hier uitvoerig op. waarbij zij wees op de vele verbeteringen, die reeds zijn aangebracht. Hoelang het nog zal duren voordat het regionale woon wagenkamp er zal komen, wist zij niet. Wél zegde zij strenger maatregelen tegen ondoelmatige wagens toe. Eigenlijk zijn er thans negentien wagens te veel in het kamp. Douchecellen konden voorlopig nog niet worden gerealiseerd.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5