Gerfi§! een fetter ucut bonket VELPON 11 ADENAUER GELOOFT NIET DAT KROESJTSJEV HAAST HEEFT Indisch parlement achter Nehroe Wereldraad zendt groep naar Rusland JAN VAN DER PIGGE Handenarbeidzalen Rijkskweekschool Protesttelegram over toto Zaalhandballers moeilijkheden C ADGD^Zn. ZATERDAG 28 NOVEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Russische ambassadeur in Parijs beweert het tegendeel: topgesprek desnoods morgen Haarmode uit Parijs Amerikaans- Chinees incident in Bombay Betogingen in Tokio tegen defensieverdrag met V.S. Hongaarse tegenspraken inzake executies oncontroleerbaar UNO-leger: omstreden begrotingshoofdstuk Ceylonees kabinet hield stand tegen beschuldiging ST. NICOLAAS GESCHENKEN School ontvangt bandrecorder De zoon van Robin Hood Haar eerste rendez-vous De spion van Tokio Meisjesmambo en whisky Crematie van mevrouw A.my Groskamp-Ten Have Burgerlijke Stand van Haarlem Warlok Some like it hot The ntin's story Menschen lm Hotel UIT STAD EN STREEK Overveen tel 55558 Medische verzorging tijdens het weekeinde (Van onze correspondent in Bonn) Bondskanselier Adenauer verklaarde gisteren op de CDU-vergadering te Düren bij Aken, dat de topconferentie tussen Eisenhower, De Gaulle, Macmillan en Kroesjtsjev pas begin of midden mei zal worden gehouden. Hij is er van overtuigd dat Kroesjtsjev geen haast heeft. Volgens Adenauer zal Kroesjtsjev, na zijn bezoek aan Parijs half maart, eerst ge ruime tijd met vakantie gaan. Na dit ver lof zal hij enige tijd nodig hebben voor de voorbereiding van de topconferentie en pas daarna kan het topoverleg, volgens Adenauer, plaats hebben. Dat zal dus pas in mei kunnen zijn. Deze uitspraak van Adenauer is in strijd met de verklaring van de Russische am bassadeur te Parijs Vinogradov, die gis teren heeft gezegd dat volgens de Russen de topconferentie ook voor Kroesjtsjevs bezoek aan De Gaulle zou kunnen plaats hebben. Men neemt te Bonn aan, dat Ade nauer van wie bekend is dat hij zijn woorden over Duitslands politiek zeer voorzichtig pleegt te kiezen door de Westduitse ambassadeur te Moskou, Kroll, is e.informeerd. Kroll is dezer dagen, met het oog op een medische behandeling, te Bonn terugekeerd. Hij geldt als een diplo maat die te Moskou goed ingelicht pleegt te zijn en die soms over inlichtingenbron nen beschikt, die slechts voor weinig di plomaten zouden openstaan. Advertentie COIFFURE EN CHARME voor de a.s. feestdagen In de feestmaand december zal iedere vrouw er extra verzorgd uit willen zien en zij zal nog meer aandacht aan zich zelf willen be steden dan anders. De evolutie van de Parjjse haarmode dicteert het korte haar in alle mogelijke variaties elegant en praktisch welke het aspect ver anderen maar het karakter van de modelijn la ligny CYGNE behouden. Om zeker te zijn dat men de juiste coiffure heeft tijdens de komende feestelijkheden, raadpleeg dan tijdig uw kapper/adviseur, lid van het Syndicat de la Haute Coiffure Franeaise et Coiffure Créa- tion. die u gaarne deskundig advies zal geven. Het is aan te raden, vooral indien u een Per manentwave nodig hebt, niet te wachten tot de laatste dagen voor Kersmis, aangezien iedere vrouw dan haar tijd meer dan nodig heeft. Ten gerieve van onze lezeressen doen wjj U hieronder de adressen toekomen van de leden van het Syndicat de la Haute Coiffure Francaise et Coiffure Création in uw woonplaats. HAARLEM Maison Léonard, Wagenweg 29 Louis Pierlot, Zijlstraat 98 BOMBAY (Reuter) Het Amerikaanse consulaat in Bombay heeft meegedeeld, dat een klerk van het consulaat, de 30-ja- rige Robert Armstong, vrijdag zes uur lang op het Chftiese consulaat-generaal is vastgehouden. Men had hem de armen op de rug gebonden, beledigde hem en nam foto's. De man kwam vrij door ingrijpen van de politie. Deze was gewaarschuwd door een Indiër, die de tegenspartelende Amerikaan het consulaat had zien binnen duwen. Het incident is een gevolg van het feit dat de klerk donderdag op het Amerikaan se consulaat heeft gesproken met een per soneelslid van het Chinese consulaat, dat politiek asiel vroeg. De Chinees, die zich niet veilig voelde heeft de nacht in een Amerikaans gebouw doorgebracht onder bescherming van Armstong. De verklaring van de Chinees was op de band opgenomen, 's Morgens bij het ontwaken zag Armstrong de Chinees met het opnameapparaat weglopen, aldus een Amerikaanse woordvoerder. Arm- strond ging hem achterna en het tweetal stapte in een taxi, die voor het Chinese consulaat stopte. Armstrong trachtte te verhinderen, dat de Chinees met het appa raat uitstapte. De Chinees zette het op een schreeuwen en vijf of zes Chinezen kwamen uit het consulaat toegesneld. Zij namen Armstrong mee naar binnen. TOKIO (UPI) Ongeveer 7.000 perso nen hebben vrijdag voor en in het gebouw van de Japanse diet (parlement) gedemon streerd tegen de voorgenomen herziening van het defensieverdrag met de Verenig de Staten. Tenminste 416 personen werden gewond Meer dan dertig a-genten en een onbekend aantal demonstranten moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. De betogers verbraken het cordon van de politie en wisten door te dringen tot «n de wandelgangen van de diet. Pas na en kele uren was de politie de toestand meester. De socialistische partij, die krachtig te gen herziening van het defensieverdrag Is gekant, heeft een verklaring uitgegeven waarin „spijt" wordt uitgedrukt over het verloop van de demonstratie. PARIJS, (Reuter) Een assistent van Vinogradov zei in antwoord op vragen na een lunchbijeenkomst van de Brits-Ame rikaanse persvereniging in Parijs uit de Russische ambassadeur: „Alles hangt van het Westen af. Wij zijn elk ogenblik bereid een topconferentie bij te wonen zelfs morgen." NEW DELHI (Reuter) Premier Neh roe van India heeft vrijdag in het parle ment een overweldigend vertrouwensvo- t'ir gekregen voor zijn politiek ten aan zien van China, na verzekerd te hebben dat India zijn gehele, bijna vijfduizend kilometer lange Himalayagrens. met in begrip van de grens var het onafhanke lijke Nepal, zal verdedigen. Nehreo zei, dat oorlog met China „de diepste tragedie" zou zijn voor Azië en de wereld. Als de toestand erger zou wor den, zouden India's miljoenen een „natie onder de wapens" worden, aldus waar schuwde Nehroe aan he* slot van een de bat van twee da jen. Een aanval tegen Bhoetan of Nepal zou doo: India als een aanval op India worden beschouwd. De Indische premier zei niet te geloven, dat er geer. land in de wereld is, dat minder om vrede geeft dan China De Sovjet-Unie was na haar revolutie tot rust gekomen en volgens Nehroe is er geen land, dat meer naar vrede verlangt dan de Sovjet-Unie. Nehroe verdedigde zijn minister van Defensie. Krisjna Menon. Hij zei zowel de fouten als de deugden van Menon te ken nen. Menon noemde hij een man met een zeer grote vaderlandsliefde. Op uitnodiging van het patriarchaat van Moskou GENèVE (Reuter) Een delegatie van vijf personen van de Wereldraad van Ker ken zal dinsdag per vliegtuig uit Genève vertrekken voor een bezoek van achttien dagen aan Rusland als gast van het pa triarchaat van de Russische Orthodoxe Kerk, zo is vrijdag in Genève bekendge maakt. Het doel van het bezoek, het eer ste van een geheel internationale oecume nische groep van kerkelijke leiders aan de Sovjet-Unie, is voort te gaan met het pro ces van kennismaking dat in juni vorig jaar begon, toen twee vertegenwoordigers van het patriarchaat een bezoek van vier weken aan het hoofdkwartier van de We reldraad in Genève heeft gebracht. De delegatie zal onder leiding staan van dr. W. A. Visser 't Hooft algemeen secre taris van de Wereldraad. Verder bestaat zij uit Francis House, adjunct algemeen secretaris van de raad van kerken (Kerk van Engeland), dr. Nick Nissiotis, mede directeur van het oecomenisch instituut van de raad (Zwitserland), dr. R. O. Fre derick Nolde. directeur van de commissie van kerken voor internationale zaken (Amerika) en Oe Kyaw Than, administra tief secretaris van de Oostaziatische christelijke conferentie (Rangoon) Alexander de Weymarn. van het secre tariaat van de Wereldraad zal optreden als tolk. Men verwacht, dat de delegatie forme le bijeenkomsten zal hebben met leiders van de Russische orthodoxe kerk en be sprekingen zal houden met de lutherse, baptistisch-evangelische en Armeense ker ken. Zij zullen naar verschillende delen van het land reizen om kerken, kloosters en collages te bezoeken. Advertentie ANEGANG 17 NEW YORK (Reuter —De speciale ver tegenwoordiger van de Algemene Verga dering der UNO voor de Hongaarse kwes tie, Leslie Munro, zegt in een rapport, dat vrijdag is gepubliceerd, dat de Hongaarse tegenspraken op berichten, dat zij jonge ren berechten en terechtstellen slechts ge- verifiëerd kunnen worden als de Hongaar se autoriteiten hem in Hongarije toelaten. Munro zegt voorts, dat het ongetwijfeld door alle leden van de UNO als een bijdra ge tot normalisatie van de toestand zou worden beschouwd, indien de Russische troepen uit Hongarije zouden worden te ruggetrokken. De Hongaarse verklaring, dat de op stand van 1956 door buitenlandse mogend heden was aangestookt, is volgens Munro niet te rijmen met de verklaring, dat he» een binnenlandse aangelegenheid is. Advertentie BESTEL TIJDIG ZO'N BOTERLETTER BIJ UW BAKKER OF BAN KETBAKKER 1 NEW YORK (Reuter) De begrotings commissie van de UNO-assemblee heeft vrijdag met 45 tegen 10 stemmen beslo ten aan te bevelen, dat er voor het UNO- leger over 1960 maximaal 20 miljoen dol lar wordt uitgetrokken. Dit bedrag zou moeten worden omgeslagen over alle 82 UNO-leden, op basis van hun normale con tributie tot de wereldorganisatie. De tot eind 1959 vrijwillig gedane geldelijke toe zeggingen zullen worden aangewend tot vermindering van de bijdrage van zoveel mogelijk regeringen met 50 percent. COLOMBO (UPI) De premier van Ceylon, Wijayananda Dahanayake heeft vrijdag met 46 tegen 45 stemmen het ver trouwen van het parlement gekregen. De partijen van de oppositie en enkele rebel len in de regeringspartij hadden een motie van wantrouwen ingediend tegen de mi nister van Justitie. Hij wordt ervan be schuldigd het onderzoek in de moord op premier Bandaranaike te hebben gesabo teerd. Advertentie Tabakspijpen, Aanstekers (met benzine en gasvulling) en lederen tabakszakken vindt u in grote verscheidenheid bij GR. HOUTSTRAAT 81 - HAARLEM Specialist in rookartikelen Donderdagavond gaven een honderdzes tigtal ouders van leerlingen der Rijks kweekschool aan de Leidsevaart te Haar lem gehoor aan de oproep van de Ouder commissie om met docenten bijeen te ko men, waar hun kinderen hun opleiding ontvangen. De voorzitter, de heer A. G. Spaargaren, kon op deze laatste door hem te leiden ouderavond slechts opgewekte woorden laten horen. Over het afgelopen school jaar, waarvan de eveneens aftredende secretaris, de heer J. J. Bolland uit Drie huis, verslag uitbracht; over de stand van het ouderfonds, dat onder het beheer van de heer J. K. Duyf uit Overveen een prachtig saldo aanwijst en over het ge hele verloop van deze eerste van vier ouderavonden. De vergadering koos als nieuwe bestuursleden de heer en mevrouw Brauckmann en de heer en mevrouw Boe- schoten uit Haarlem. De voorzitter en de directeur brachten dank aan de scheiden de leden, behalve de reeds genoemden nog de heer en mevrouw Prins en de heer en mevrouw Terpoorten. Enige kleine ensembles van blokfluit spelers in diverse groeperingen brachten onder leiding van mevrouw Fontijne— Koeiers op keurige wijze muzikaal genot. Een bijzondere prestatie leverde Hans de Wolf die, met pianobegeleiding van de heer W. v. Pol een sonate van L'Oeillet uit zijn eenvoudige blokfluit wist te halen. Daarna werd het „woord" gegeven aan een modern apparaat, een bandrecorder, waarop de stem van de dit geschenk aan de school aanbiedende voorzitter, alsmede koorzang, een spraaklesje en een declama tie waren vastgelegd. Voor dit op geestige wijze door de ouders aangeboden geschenk bracht de directeur, de heer J. v. d. Meu- len, hartelijk dank. Als voorbereiding voor een tweede hoogtepunt van de avond, sprak hij voor de restauratie van de twee handenarbeidzalen woorden van dank en bewondering tot de Rijksgebouwendienst in de persoon van de heer W. Hennevelt en tot de uitvoerder de heren Jonckbloedt en Petri in de persoon van eerstgenoem de. Hierna konden ouders en docenten de naar de eisen van de nieuwe wet inge richte zalen bewonderen en tevens kennis nemen van prachtige werkstukken door leerlingen vervaardigd een aankleding van deze nieuwe ruimten. Na de pauze zette dr. A. van Biemen, le raar voor het vak Kennis van Cultuur en Maatschappij, de bedoeling uiteen, die de wetgever met het invoeren van dit nieuwe vak heeft gehad. In zijn causerie en de beantwoording van een aantal vragers slaagde de predikant-socioloog er in, een beeld te geven van dit nieuwe streven in de onderwijzersvorming. Nieuwste literatuur Terwijl de ouders de muziekzaal vulden, waren een dertigtal leerlingen, leden van de litteratuurgroep van de school bijeen met drie jonge schrijvers, verenigd in het tijdschrift „Hoos". Zij behandelden het verschijnsel: „De litteraire tijdschriften van nu" en „De litteratuur na de vijfti gers". Marcel Lomans en Robert Elfrink leidden de zeer geanimeerde discussies in Een andere invité. Rob Smit, las uit eigen werk voor. Advertentie Lijm en plak alles met van Ceta-Bever (Minerva). De legendarische Engel se ridder Robin Hood leeft voort in zijn zoon. Ziedaar het thema en het motief voor weer een nieuwe film vol avontuur en romantiek in de tijd der kruistochten toen edele mannen vogelvrij rondzwierven, maar met list en geweld het recht deden zegevieren. Men kan er tot maandag van genieten. Dan volgt „God's little acre" reeds bij de première in Haarlem geken schetst als een heftig en emotioneel film werk. Woensdag en donderdag een der mooiste Russische films „Als de kraan vogels overvliegen". (L u x o r) Een pretentieloze liefdesge schiedenis, zich afspelend in het Salzkam- mergut en bevolkt met cliché-figuren uit de Duitse „romantische" filmtraditie: een grasgroen weesmeisje, een integere, al wat oudere leraar en een studentikoos rij keluiszoontje, die gelukkig evenals be trokkenen het hart op de juiste plaats blijkt te dragen. Dat het toch geen dertien- in-een-dozijn-rolprent geworden is, is in dc eerste plaats te danken aan de gevoeli ge vertolking van de zielige, naar genegen heid hunkerende leraarsfiguur door vete raan Paul Dahlke, die met deze rol een der gaafste creaties van zijn langdurige filmloopbaan levert. Nicole Heesters een dochter van de vooroorlogse UFA- jeune premier Johan Heesters? ver beeldt vlot en overtuigend het pittige bak visje. Wie voor dit genre jongemeisjes- romantiek ontvankelijk is, die komt bij „Haar eerste rendez-vous" ruimschoots aan zijn trekken. (Frans Hals) Volgens de aankondi ging was dr. Richard Sorge, de hoofdper- sson in deze film van Duitse makelij „de succesvolste spion van deze eeuw" Men zou dus van deze meesterspion enkele frappante staaltjes kunnen verwachten. Misschien was Herr Doctor, die echt moet hebben bestaan, inderdaad een sluw en be rekend speurder naar militaire en diplo matieke geheimen. In de film blijkt dat maar heel weinig. Het weinig emotionele verhaal draait om een Russische spion, ge codeerd als „De Krekel", die achter de plannen van de Japanse regering ten aan zien van de zojuist uitgebroken tweede we reldoorlog moet zien te komen. Dr Sorge alias „De Krekel" slaagt erin perschef te worden op de Duitse ambassade in Tokio. Hij laat belangrijke staatsgeheimen naar Moskou overseinen en raakt tussen al die bedrijvigheid verliefd op de secretaresse van de ambassadeur. De Japanse politie zit echter ook niet te slapen en komt al gauw op het spoor van het spionagecom- plot. Moskou luistert vergeefs naar meer gesjirp van „De Krekel" in de aether en dat is niet zo verwonderlijk want dr. Sor ge is het lot ten deel gevallen dat al zo veel van zijn voorgangers roemloos heb ben ondergaan: hij werd onschadelijk ge maakt. (Roxy). De ingewijde weet het al Daar moet Eddie Constantine het zijne van weten. Een duistere smokkelzaak be zorgt hem heel wat werk, vooral zijn vuisten. Zoals gebruikelijk slaat hij er zich fris en vrolijk doorheen. Van maandag af „Slachtoffers van het trottoir", ofwel Parijs, zoals het ook is, de trieste kant van de maatschappij in beeld gebracht. Te Westerveld is vrijdagmorgen het stoffelijk overschot van de schrijfster me vrouw Amy Groskamp-Ten Have, die maandag te Haarlem is overleden, gecre meerd. In de aula heeft een zoon af scheidswoorden gesproken. Hij herinner de er aan, dat zijn moeder een vrouw was met een grote werklust Plichtsbetrach ting en strijdlust kenmerkten haar wezen. Als schriifster had zij frisse ideeën en hoewel haar gezondheidstoestand de laat ste jaren minder goed werd bleef haar werklust tot het einde. Dagelijks moest mevrouw Groskamp-Ten Have stapels brieven beantwoorden, vooral na het ver schijnen van het boek, dat haar een zeer grote bekendheid verschafte, namelijk „Hoe hoort het eigenlijk" Velen hebben hun succes aan haar adviezen te danken, aldus werd dikwijls gezegd. Onder orgelspel door Piet Halsema van „Abide with me" daalde de kist met het stoffelijk overschot. BEVALLEN van een zoon, 26 nov.: A. A. WortmanPlomp; A. van der Bijl Zwanenburg; A. Hofland—Knoop; 27 nov.: H. C. ProséeTakken. BEVALLEN van een dochter, 23 nov.: E. C. P. van den Berg—Van Blankenstein; 26 nov.: A. Polak—Westrup; 27 nov.: C. M. de JongVan Lammeren; C. A. Kemme Vennik. OVERLEDEN, 25 nov.: A. van Popta— De Groot, 57 j., Hazepaterslaan; H Weers. 76 j„ Gasthuisvest; 26 nov.: H. W. Boxe laar, 83 j., Reigerstraat; E. Koning. 81 j., Gasthuisvest. ONDERTROUWD, 27 nov.: E. van Zand bergen en C. C. Huijbens. GEHUWD. 27 nov.: W. H. Kool en F Comello; H. P. van der Vos en N. G Boes ten; H. R. Mulder en C. H. Wilson. (Cinema P a 1 a c e) De sterbezetting doet het beste van deze film verwachten. Het verhaal blijkt toch niet aan sterren en verwachtingen te beantwoorden, omdat men er te veel gelijksoortige conflicten in ontdekt, die andere films in het genre der western terecht eer faam hebben bezorgd. Natuurlijk blijft het opwindend Henry Fonda, Richard Widmark en Anthony Quinn de hoofdrollen te zien vervullen in de altijd boeiende strijd van de eerlijke kerel tegen de laffe bende. Jammer echter, dat men zoveel gezochts in het verhaal aantreft, de helden te veel goede karak tereigenschappen bezitten en zo heel erg zelfverzekerd zijn. Dat maakt ze minder echt dan we hadden gehoopt en verwacht. (Remb randt) Deze dwaze komedie van Amerikaanse makelij blijft repertoire houden. Een week is dus weer bij! (L i d o) De spelprestatie van Audrey Hepburn is niet de geringste factor in het succes dat deze film bij het publiek oogst. De prolongatie wekt dan ook geen ver bazing. (Studio) Zoals wij reeds schreven: een goed gemaakte film naar de bekende roman van Vicki Baum. De personages blijven nagenoeg even oppervlakkig als het milieu, maar dat milieu intrigeert toch genoeg om ook in de film boeiend te zijn. De stichting Sport-initiatieven Amster dam heeft zaterdag een telegram naar de Tweede Kamer gestuurd, waarin namens de Amsterdamse sportbonden werd ge protesteerd tegen wat genoemd wordt „de aanslag op de sporttoto". Het telegram had de volgende inhoud: „Namens de gezamenlijke Amsterdamse sportbonden protesteren wij tegen ver bijsterende aanslag op de sporttoto als verwerkt in wetsontwerp tot wijziging loterijwet. Dringen met klem aan op aanvaarding voorstellen stichting Nederlandse sport- totalisator in het belang van de gehele Nederlandse jeugd". Als dus het Krelagehuis door de bad- minton-beoefenaren verlaten wordt, komt de dinsdagavond (eventueel de zaterdag avond) voor de spelers van basket- en volleybal vrij en zullen beide organisaties de eerstkomende jaren, althans voor het spelen van bun competitiewedstrijden, geen zalennood meer kennen. De afdeling Haarlem van de Nederland se volleybalbond, met .neer dan duizend leden de grootste zaalsportorganisatie in Haarlem, heeft dringend behoefte aan twee speelavonden per week om dan met een capaciteit van veertig wedstrijden per week de honderdenelf teams regelmatig in het veld te kunnen brengen. Bij de hui dige stand van zaken spelen de volley ballers gemiddeld dertig wedstrijden per week en bestaat er niet de minste ge legenheid om uit te breiden. Het district Haarlem van de Nederland se Basketbalbond met bijna vijfhonderd leden en nu ruim veertig competitieploe- gen, heeft een geringe speelcapaciteit van zeven wedstrijden per avond en is uiter aard met een uitbreiding van het aantal speelavonden bijzonder gebaat. Maar de heer Dinkelberg. de competitie leider van de N.B.B.. vertrouwde ons toe dat niet alleen de zalennood de groei van basketbal in Haarlem stremde, marr meer nog het bedrag dat de deelnemers, slechts met een gering aantal, moeten opbrengen om de huur van he' Krelagehuis te kun nen betalen. De heer Dinkelberg hield het op de bouw van een sporthal. Dit geluid vernamen wij ook van de handballers die met smart op de bouw van een sporthal wachten en juist komende weken weer als gaster van de afdelingen Alkmaar en Amsterdam (Utrecht) hun zaalhandbal gaan beoefenen Het Krelage huis is voor een zaalhandbalveld te smal en zou men over deze handicap heen stap pen. dan nog zou het beoefenen van zaal handbal stranden op de exploitatiereke ning. Want het zou niet mogelijk blijken om meer dan één veld jit te zetten en een behoorlijk aantal toeschouwers te her bergen. We mogen dus concluderen dat de bouw van een badmintonhal de beoefenaren van badminton, volley- en basketbal van de bestaande zaalproblemen zal verlossen en de bijna tweeduizend leden tellende snort- organisaties weer de mogeliikheid zal bieden om de gelederen uit te breiden. Anderzijds moeten wii onmerken dat de bouw van een soorthal 'n Haarlem urgent hliift niet alleen omdat er enige zaalspor ten niet van 't Krelaeobuis kunnen profi teren. maar wel in de eerste nlaats omdat de accommodatie van het Krelagehuis niet op de sport is afgesteld en men met een zekere schroom voor de gebrekkige outil lage en vooral de erbarmeliike ver lichting z'n soortgenoten uit andere steden ontvangt Nieuxvs in het kort „Bosch en Vaart". De ledenwerf actie van de wijkvereniging „Bosch en Vaart" in Haarlem heeft ruim honderd nieuwe leden opgeleverd. De belangen van de bewoners van het Bosch en Vaart kwartier kunnen dus thans in een gerichte actie bij de daarvoor in aanmerking ko mende instanties naar voren worden ge bracht. Op 2 december wordt voor de kin deren van de leden een St. Nicolaasfeest gehouden. Inlichtingen: Wagenweg 106. Sigaretten. In de nacht van donder dag op vrijdag is ingebroken in een bouw keet aan de Mr. Jan Gerritszlaan in Haar lem-Noord. Vermist worden een hoeveel heid sigaretten ter waarde van f 2,50 en een oud radiotoestel. Bestelauto in brand. Vanmorgen om kwart voor acht is vermoedelijk door kortsluiting brand ontstaan in een be stelauto van een bedrijf, dat aan de Kin- heimweg te Bloemendaal is gevestigd. De brandweren uit Bloemendaal en Overveen hebben het vuur geblust. De auto brandde gedeeltelijk uit. Ontspanning. Vanavond houdt de afdeling Haarlem en omstreken van de Algemene Nederlandse Invalidenbond de jaarlijkse ontspanningsavond in gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat. Het toneel gezelschap „West-Frisia" voert het blij spel „De dochters van de baas" op. Advertentie VAN KINDERRIJWIELEN Locomotief Uitgebreide collectie moderne kleuren v a. ƒ94.50 HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend telefonisch, firma Mathot, telefoon 11990. Apotheken: Marnix-apotheek, Marnix- straat 64, tel. 56357; Firma Loomeijer en Zoon, Bartel jorisstraat 11, tel. 10175; Apotheek klinkhamer, Koninginneweg 69, telefoon 11596. Tandartsen: A. Planteijdt, Kleine Hout weg 22. telefoon 15576. Dierenartsen: J. Westerman, Leidse vaart 74, teelfoon 12111. BLOEMENDAAL Artsen: J. H. M. Egberts, Z.-Stations- weg 12, Bloemendaal, tel. 57458. Over veen: C. R. Post, Gillis Schoolmeester laan 2, Haarlem (post Overveen), tel. 42630. Aerdenhout: J. Reurink. Aerden- houtsduinweg 8. Aerdenhout, tel. 42962. Wijkverpleegsters: zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen. tel. 12698: zuster H. J. G. Lugthart, Anjelie renlaan 5. Aerdenhout. tel. 42119 en zus ter W. Stuiver. Eikenlaan 1. Benne- broek. telefoon 02502 618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen voor spoedeisende ge vallen tot zaterdagmorgen 5 december geopend zijn: de Bloemendaalse Apo theek. Bloemendaalseweg 85. Bloemen daal. tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42. Santpoort-Noord, tel. 02560 8284 en de Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98. Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerdenhout). SANTPOORT Artsen: Ph. J. Haselager. Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp. tel 8570. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560—8284. ZANDVOORT Artsen: H. K. van Es, Kostverlorenstr. 4, telefoon 2058. Wijkzuster: zuster M. E. Niezen. Van Lennepweg 42, telefoon 2382. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tol weg 6. telefoon 2816. Dierenarts: J. Westerman. Leidsevaart 74. Haarlem, telefoon K 2500 12111. Apotheken: Zeestraat-apotheek. M. J. KerkhovenNieuwenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073. HAART.FMMFRMEER Hoofddorp: Dr D. v. d. Zee. Leeghwa- terstraat 28. tel. K 2540 6135. Nieuw-Vennep: Dr G. Nugteren. Eug. Previnaireweg. tel. K 2546 220. Zwanenburg: Dr P W Sinnige. Oranje Nassansfraat 27. Halfweg, tel. 4820. HALFWEG Artsen: P. W. Sinn'ge. Oranje Nasau- straat 27. telefoon 4820. LISSE Artsen: N Ret, Nassaupark 43. tel 3996. RFNNEBROFK Artsen: G Manschot. Rijksstraatweg 34, tel. 02502 430. Wiikvernleeing: Zuster W. Stuiver, Zwarteweg 65, tel. 02502618. HILT,F GOM Artsen: C M. Wijkman. Stationsweg 74, telefoon 5771. "^FMSTEDE Artsen: A. L. C. van Lier. Pieter Aertz- 'aan 6. telefoon 39875 en J. J. van Luin, Oronsteeweg 76 telefoon 34445 "VisfcvprnWester: zuster G F Verduvn. ■"teer en Bo«chlaan 23 telefoon 39.609 ^evens in de week van zaterdag 28 lovember tot en met vrijdag 4 decem ber. des avonds van zes tot elf uur. Vpotheken: Heemsteedse Aootheek Bin nenweg 98. telefoon 38197 Tevens in de week van zaterdag ?fi november tot en met vrijdag 4 december, des avonds na »es uur.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7