HAARLEM-E.D.0. US schoot zuiver en versloeg zodoende Typhoons met 42-49 Twee tennistitels voor Maria De opstellingen Heren van HOC voor de eerste keer verslagen Leerlingen vragen de aandacht Remisepartij in Riga: 21-9 Derde prijs in de KNVB-toto Kind voor ogen van moeder verongelukt SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE 15 Prins Bertil leidt de Zweedse ploeg Fullmer versloeg Webb op punten Kramer gelooft voorlopig nog niet in open toernooien Marsell won criterium van Europa Zesdaagse Kopenhagen Ronde van Engeland Hickey en landgenoten voor moeilijke keuze Real Madrid wil Fréjus helpen Tweekamp om wereldtitel schaken voor dames Studentenvereniging in het ongelijk gesteld vier doden in het verkeer Klas in Amsterdam wint eerste prijs Diner ter ere van Franse minister Burgemeester van Roermond naar Breda ZATERDAG 5 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Na de eerste nederlaag van HOC dames was de surprise van de heren niet be paald van beter kwaliteit. Een vlot spe lend SC Haarlem heeft door een 50-36 zege de rood-witten de eerste verliespunten bezorgd. The TyphoonsUS was de moei te van het zien waard. Beter schieten van de gasten kostte Typhoons de zege. Het werd 42-49. Met een stugge, zeer goede verdediging en met een schotloze aanval is het t">ch moeilijk een basketbalwedstrijd te win nen. aDt de zege niet bij The Typhoons, maar bij de gasten terecht is gekomen, ligt geheel aan het gebrek aan schotvaar digheid. In het veld waren de Haarlem mers vrijwel de gehele wedstrijd de ge lijken van US. Misschien was het spel De baskethalcnm petitie van de US'ers iets gaver, maar dat speel de om de basket van Typooons geen rol. Daar werd hard en goed gewerkt. Het duurde zeven minuten alvorens er in totaal 16 treffers waren geplaatst (4-12). Bij de rust had US een 18-32 voorsprong. Na de pauze bleven de ploegen heel dicht bij elkaar. In de twaalfde minuut dreigde het voor Typhoons fout te gaan. De achterstand bedroeg toen 15 punten. Het pleitte voor Typhoons, dat zij de kracht vond, terug te vechten. Het ging tweemaal te langzaam, waardoor het 43-49 stond toen de zoemer voor het laatst ging. Fred Hooyveld scoorde 7-4, Hans van Elk 5-5 en Ruud van Elk 4-6. Bij US waren Bran don 6-10, Schagen 9-0 en Muttenbergh 7-3 de sterren. HOC gelooft niet meer in St. Nicolaas- verrassingen. Dat is gekomen nadat eerst de dames een onaangename surprise kre gen (een nederlaag) en gisteren ook de he ren hun ongeslagen record kwijt raakten. SC Haarlem was het dat de loodzware last, die een ongeslagen club altijd heeft mee te torsen, van HOC afnam door met 50-36 te winnen. Ton Kaart, die op de lin kervleugel bij SC Haarlem opereerde, be hoefde dikwijls niet eens met zijn hakken van de grond te komen, om succesvolle schoten op de HOC-basket te doen. In drukwekkend waren zijn scorecijfers: 10- 16. Dick Ausma met 7-3 en Wietse Jans- ma met 2-5, hadden ook een groot aandeel in deze onverwachte, maar verdiende zege. Enkele minuten voor tijd liep HOC nog in van 30-44 tot 36-45. SC Haarlem gaf echter niet op en won met 36-50. Bij HOC had Moup Konings 7-0 en Johan Hollan der 9-0. Door deze gang van zaken staat White Stars nu als enige club zonder verliespunten bovenaan de ranglijst van de eerste klasse. De White Stars secretaris en bondsbe- stuurslid Dries de Zwaan, brak in de strijd van White Stars 2The Typhoons 4 op twee plaatsen zijn middenvinger door een vreemde draai welke een toegespeelde bal maakte. In december zal er op maandag geen basketbal in het Krelagehuis te zien zijn. De uitslagen van gisteren waren: He ren: hoofdklasse B The TyphoonsUS 42-49; eerste klasse HOCSC Haarlem 36-50, Flamingo'sAntilopen 2 66-56; 2de klasse White Stars 2—The Typhoons 4 24-25, The Typhoons 3—HOC 3 37-22, Ex- cersitiaAntilopen 3 39-36. Koersen in Hilversum Eén keer in het jaar vervullen de leer ling-pikeurs de hoofdrollen als het ge bruikelijke kampioenschap voor de toe komstige rijders op het programma staat. Het behoeft geen betoog, dat de leerlingen, die aan de grote stallen zijn verbonden, hierin de meeste kansen hebben. En zo is het ook zondag in Hilversum, want Geersen heeft de gunstige condities aan gegrepen en de crack Theo Messidor inge schreven. Indien de leerling zijn hoofd gebruikt kan dit uitzonderlijke goede paard hem het kampioenschap zelfs gemakkelijk bezorgen. Verdeelt hij zijn keus echter niet goed, dan kunnen Sandra en Seigneur Bascom hem wel eens een onverwachte nederlaag bezorgen. Indien Theo Messidor wint behaalt hij hiermede tevens zijn der de kampioenschap van dit seizoen. De overige cracks hebben de kortere Pepernoten-prijs gekozen. Hoewel Quartus Spencer zondag j.l. faalde kan hij zich over deze afstand revancheren, doch moet daarbij met zijn minder groot uithoudings vermogen geducht oppassen voor Son,ja Zora en de Franse hengst Ilippogriffe. Overigens een zeer open nummer, waarin Urania en Ugoldsman K evenmin kans loos zijn. In de autostartkoers kan Qui Suit zijn derde achtereenvolgende zege boeken, ten zij Traviata en Tizian hun gunstiger start posities weten uit te buiten. Outsider is de sterk opkomende Upupa S. Het stayersnummer is deze keer gere serveerd voor de mindere klasse, doch is desondanks zeer interessant. De sterke Sofien B zal vermoedelijk de hoogste ogen gooien, gevolgd dooi- de sterk verbeterde Velduil S, wiens uithouding echter nog een vraagteken is. VroRjke Frans en Sylvia Hanover zijn wel zeer mogelijke outsiders Waarschijnlijk zal Velduil S de ruim 400 meter kortere Schimmel-prijs prefereren daar hij daarin met betere papieren staat Een zekerheid is dit evenwel niet, omdat Vita Donum, die 20 m. voorgift krijgt enorm is verbeterd en de weg schijnt op te gaan van haar zeer snelle moeder Vaut Mieux K is het derde kanspaard. Zeer interessant zal de Speculaas-prijs worden, daar de crack Walter Hollandia hierin met een handcap van 60 meter is belast. Indien Geursen er in slaagt dit voortreffelijke paard zonder fouten rond te krijgen zal hij zijn lange achtervolging op Wendy Hollandia. Victor Alsvin en Winston Hanover met succes kunnen be kronen. De Zwarte Piet-prijs kan ondanks de aanwezigheid van de snelle paarden als Xalisko en Xuthus T een prooi worden voor Xanthi Con Dios. Outsider is Xina S De eerste afdeling van de St. Nicolaas- prijs is vermoedelijk voor Xelinottc. ge volgd door X Lady Hollandia en Winnie H. In de tweede afdeling wordt gerekend op een zege van Xitty Erebus, die Xessi dor en Xavero kan verslaan, doch daar in beide nummers vele beginners aan de start, komen, zijn onverwachte surprises niet uitgesloten. Olympische Spelen Prins Bertil zal aan het hoofd staan van de Zweedse ploeg, die aan de Olympi sche Winterspelen in Squaw Valley deel neemt. De Zweedse ploeg, die tussen 8 en 10 februari in Squaw Valley wordt ver wacht, zal uit ongeveer 55 schaatsers skiërs en ijshockeyspelers bestaan. Boksen Gene Fullmer, de door de National Box ing Association erkende wereldkampioen in het middengewicht in New York en ook in Europa wordt Ray „Sugar" Robin son nog altijd als wereldkampioen be schouwd heeft zijn uitdager „Spider" Webb in een gevecht over vijftien ronden op punten verslagen. De beslissing van de scheidsrechter en de twee juryleden was unaniem. Het was een hard gevecht, waarin beiden vergeefs van het begin tot het einde op een k.o. uit waren. BOKSEN. Tijdens een oefenpartijtje in een Fins dorp nabij Turku is de 17- jarige amateur bokser Keijo Taskinen overleden. Taskinen incasseerde een slag. Vrijwel onmiddellijk daarna klaagde hij over pijn in de maag. Hij ging zitten en kon niet meer opstaan. Hij overleed voor dat een dokter hem had kunnen helpen. De doodsoorzaak is nog niet officieel vast gesteld. Het heren dubbelspel van de tennis kampioenschappen van de staat Victoria is gewonnen door de Australiërs Fraser en Emerson. Zij versloegen in de finale hun landgenoten Howe en Hewitt met 6—3, 3—6, 15—13, 7—5. De titel in het dames dubbelspel ging naar Maria Esther Bueno en Christine Truman (Braz./G.B.). Met 61, 61 zege vierden zij in de finale over het Austra lische dubbel Lorraine Coghlan—Margaret Smith. In de finale van het damesenkelspel Maria Esther Bueno heeft Maria Bueno Christine Truman ver slagen, met 60, 57 en 64. Na afloop van deze ontmoeting heeft het publiek minutenlang geapplaudiseerd voor de beste finalewedstrijd die Australië in lange tijd heeft gezien. Jack Kramer, de directeur van het ten- niscircus heeft vrijdag bij aankomst in Sydney verklaard, dat hij voorlopig nog niet gelooft in open tennistoernooien. Vol gens hem zou er voor 1963 geen sprake zijn van toernooien waaraan amateurs en profs kunnen deelnemen. „De belangrijk ste kwestie is," aldus Kramer, „dat het aantal deelnemende professionals en amateurs gelijk moet zijn." W ielrennen De Duitser Karl Heinz Marsell heeft het criterium van Europa voor stayers, dat vrijdagavond in de Deutschlandhalle in Berlijn is gehouden, gewonnen. Hij ves tigde tevens een nieuw baanrecord door in een uur een afstand van 64.818 km af te leggen. Reeds na twaalf minuten nam Marsell een ronde voorsprong en sindsdien is hij niet meer bedreigd geweest. Met twee ronden achterstand eindigde de Spanjaard Timoner op de tweede plaats, terwijl onze landgenoot Koch de derde plaats bezette Zijn achterstand op Marsell bedroeg vijf ronden. De Nederlander Wagtmans won een styaerwedstrijd over 30 km voor hen, die zich niet voor de finale van het Europees criterium hadden geplaatst. Zijn tijd was 27 min. 49.5 sec. Vanmorgen bij de neutralisatie luidde de stand in de zesdaagse van Kopenha gen als volgt: 1. Van Steenbergen-Seve reyns (België) 21 punt op 1 ronde: 2. Car rara-Forlini (Fr.) 29 pnt., 3. Arnold-Ter ruzzi (Austr.-It.) 19 pnt., 4. Roth-Pfennin ger (Zwits.) 15 pnt. De Nederlander Peter Post bezette met zijn Deense koppelgenoot Retvig de acht ste plaats met twee ronden achterstand en 28 punten. De Ronde van Engeland, die in 1960 be perkt zal blijven tot amateurs, zal van 6 juni18 juni worden gehouden en 13 etappes omvatten, met start en finish in Blackpool. Het parcours gaat over een af stand van in totaal 2375 kilometer. De federaties van Oost-Duitsland, Zwe den, België en Nederland zijn officieus ge polst voor deelneming en hebben laten weten dat zij een uitnodiging zullen aan vaarden. Rusland heeft nog niet geant woord. Dammen De vijftiende partij van de tweekamp KoepermanVan Dijk om de wereldtitel dammen, waarin donderdag reeds de be slissing ten voordele van de Russische wereldkampioen is gevallen, is geëindigd in remise. De stand is nu 21-9 ten voor dele van Koeperman. Het was een interessante partij, die de kampioen en zijn uitdager op het bord etaleerden. Met gelijke kansen kwamen beiden uit de opening, maar in het mid denspel wist Van Dijk enig voordeel te verwerven. Hij slaagde er echter weder om niet in, dit voordeel voldoende uit te buiten om daarmee zijn eerste overwin ning te behalen. Wederom werd een re mise het resultaat. Schaatsenrijden Het muisje heeft een onvoorzien staart je. Donderdagmiddag kregen zes Austra lische schaatsenrijders, die reeds trainen een telegram inhoudende: „geen Olympi sche Winterspelen, indien jullie niet direct naar Australië terugkeert". Verontwaar digd hebben de zes Australiërs gewacht op een nadere uiteenzetting van de be weegreden hiertoe. De secretaris van het Australische Olympisch Comité, de heer Edgar Tan ner, heeft nu in Melbourne de oplossing gegeven. In een telefoongesprek, dat hij de vorige week met het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen in Squaw Valley heeft gevoerd en waarin hij toestemming gevraagd had of Hickey rechtstreeks van Noorwegen naar Squaw Valley zou mogen reizen, kreeg hij een af wijzend antwoord. Hij lichtte dit nader toe en toen bleek dat de organisatoren in Squaw Valley 500 dollar per man voor pas sage betalen en dat zij bovendien vrije kost en inwoning garanderen. Deze reis moet gemaakt worden per vliegtuig dat door het organisatiecomité is gecharterd Collin Hickey, de meest serieuze kandi daat die voor uitzending in aanmerking komt en zijn ijf landgenoten staan nu in tweestrijd: of direct naar Australië afrei zen, daar in de zomer arriveren, niet kun nen trainen en wel in Squaw Valley aan de start verschijnen, of in Noorwegen blij ven, Wel kunnen trainen met als alterria tief: niet deelnemen aan de Olympische winterspelen. Een moeilijke keuze. Advertentie ZONDAG 6 DECEMBER 2 uur HAARLEM il—E.B.O.H. II 12 uur Voetbal De minister van Justitie heeft aan de KNVB toestemming verleend na 3 januari 1960 door te gaan met de KNVB-toto tot 18 april 1960. Te beginnen met de toto, welke op 10 januari 1960 onder deze nieuwe vergun ning zal worden gespeeld, zal de KNVB enige uitbreiding geven aan het prijzen schema. Degene die, in één kolom, 15 punten ver werft, verkrijgt de eerste, degene die 14 punten verwerft de ^weede en degene die 13 punten verwerft de derde prijs. Voor de eerste prijs zal 50 percent en voor de tweede en derde prijs elk 25 percent van het prijzenbedrag worden beschikbaar ge steld. Indien geen deelnemer in één kolom 15 punten verwerft, zullen twee prijzen wor den uitgekeerd op de wijze als thans ge schiedt. Voor zowel de eerste als de tweede prijs zal in dat geval 50 percent van het prijzenbedrag beschikbaar worden gesteld Deze regeling gaat in met de toto van 10 januari 1960. Real Madrid, viervoudig winnaar van de Europese voetbalbeker voor clubs, heeft aangeboden een benefiet-wedstrijd te spelen ten bate van de slachtoffers van de ramp in Fréjus. Een woordvoerder van de Spaanse club heeft verder meegedeeld, dat zijn club nog slechts wacht op een officieel verzoek van de Franse bond. Schaken In Moskou is vrijdagavond de eerste partij var de tweekamp om het wereld kampioenschap schaken voor dames ge speeld tussen de titelhoudsteide Russi sche Elizaveta Bykova en de uitdaagster haar landgenote Kira Svorykina. In een moeilijke stelling overschreed de wereld kampioene bij de veertigste zet de tijd zodat Svorykina met 1-0 de leiding heeft genomen. De president van de rechtbank te Gro ningen heeft vonnis gewezen in de civiele procedure die aanhangig was gemaakt door enkele bewoners van panden aan de Ubbo Emmiussingel te Groningen, tegen de stichting „Albertus magnus". Deze ■stichting had- een huis aan de Ubbo Em miusgingeJ aangekocht met de bedoeling er de studentensociëteit van de r.k. stu dentenvereniging „Albertus Magnus" in te vestigen. De bewoners tekenden hierte gen echter bezwaren aan en beriepen zich op een servituut van 2 juni 1883. waarin bepaald werd dat panden aan de Ubbo Emmiussingel slechts als woonhuis mO' gen worden gebruikt. De president stelde in zijn vonnis de be woners in het gelijk en bepaalde dat ieder gebruik van het huis als studentensocië teit inbreuk zou maken op het servituut van 1883. Op de Brouwersdijk te Dordrecht wilde de vijfjarige Margaretha van Zijderveld naar haar moeder lopen, die aan de over kant van de weg stond te wachten tot zij uit de kleuterschool zou komen. Het kind, dat van achter een geparkeerde auto over stak, liep met het hoofdje tegen een juist passerende vrachtauto 'aan. Onderweg naar het ziekenhuis is het overleden. Op de weg Maarn-Driebergen is vrijdag avond een auto-ongeluk gebeurd. De be stuurder van de auto, J. C. Kraay uit Utrecht kwam om het leven. Van de vier andere inzittenden werden er twee licht gewond. De auto is door onbekende oor zaak van de weg geraakt, in de midden berm terechtgekomen, over de kop gesla gen en op het linkerweggedeelte tot stil stand gekomen. De heer Kraay was ge huwd en vader van negen kinderen. "Vrijdagavond om ongeveer 7 uur wil de de 81-jarige heer H. Bos uit Oldebroek in zijn woonplaats de straatweg overste ken. Hij kwam in botsing met een passe rende auto, werd een eindweegs meege sleurd en daarbij vrijwel op slag gedood. Op Rijksweg 12 bij het viaduct over de Edese weg te Bennekom is het zevenjari ge meisje L. M. Spies uit Bennekom on der een personenauto geraakt en zo ern stig gewond dat zij korte tijd later in een ziekenhuis is overleden. Het meisje had met twee vriendinnetjes op het schuine talud naar de Rijksweg zitten spelen. Plot seling staken zij alle drie de rijbaan over, terwijl de auto naderde. De twee andere kinderen konden nog op tijd wegspringen. Voor het kind, door het kind Vandaag hebben 20 van de 18.754 klas sen der ruim 7500 scholen die hebben deel genomen aan de jaarlijkse actie voor de kinderpostzegels „Voor het kind-door het kind", bericht ontvangen dat hun bij ver loting een prijs was toegevallen. Deze door het bedrijfsleven beschikbaar gestelde prijzen worden jaarlijks onder de deelne mende klassen verloot als waardering voor het werk van alle leerkrachten en leerlingen in deze actie. De eerste prijs, een vakantie van 14 da gen voor de hele klas, viel ten deel aan de zesde klas van de Alb. Thijmschool II in Amsterdam-Zuid, de tweede prijs een vakantie van 7 dagen) aan klas ld van het Christelijk Lyceum te Delft en de derde prijs (een vakantie van twee dagen) aan klas F van het instituut Indon te Bussum. Elf schoolklassen krijgen een schoolreisje van 1 dag: en zes klassen ontvangen een radiotoestel voor schoolgebruik. VOETBAL VSVRCH en HaarlemEDO zijn zon dag wedstrijden die ongetwijfeld meer dan gewone aandacht zullen trekken. Zoals dat trouwens altijd gebeurt in matches tussen ploegen uit dezelfde stad of streek. Bij VSV—RCH lijkt het resultaat nu reeds vast te staan. VSV deelt de bovenste plaats met AGOVV, terwijl RCH verleden week via een overwinning op Helmondia de onderste plaats verliet. Ongetwijfeld zal de zwakst geachte ploeg alles in het werk stellen om voor een verrassing zorg te dragen, maar wij betwijfelen of dat zal lukken tegen het steeds constanter VSV met zijn bedreven verdediging. Stormvogels heeft zondag een uitwed strijd tegen Excelsior dat niet zo heel veel minder in kracht zal blijken. Wij ver wachten desondanks een overwinning voor de IJmuidenaren. De standen in de eerste divisie zijn: Eerste divisie GVAV BW Wageningen NOAD Vitesse KFC Helmond Stormvogels Volewijckers Excelsior Veendam HVC SVV Rigtersbleek Fortuna (VI.) 't Gooi lijke wedstrijd Haarlem—EDO die de aan dacht trekt. De eerste maal kwam er een gelijk spel uit de bus, maar het lijkt ons dat de EDO'ers nu de beste kans op de overwinning maken. Bij Haarlem speelt Groeneveld zijn vierhonderdste wedstrijd voor het eerste elftal. De match wordt op geluisterd door het muziekkorps Sint Bavo. De stand is hier: Tweede divisie BnHa Sport EDO 'TVS PROH Wilhelmina 4MA TEllRVOETBAL In de eerste klasse van de amateur competitie word* het voor HFC weer hoog A Eerste divisie B AGOVV 13 21 12 21 VSV 13 21 12 19 Alkmaar 13 18 12 16 ZFC 13 17 12 16 Heracles 13 16 12 16 DFC 13 15 12 14 HDVS 14 15 11 12 Eindhoven 13 14 12 12 Leeuwarden 13 13 12 11 Go Ahead 13 12 12 9 SHS 14 11 12 9 Graafschap 13 10 12 9 DHC 13 9 12 7 RCH 12 7 12 7 Helmondia 13 7 11 6 RBC 12 6 12 6 Limburgia* 12 6 2 winstp. in mind divisie A is het de plaatse- A LONGA 11 12 De Valk 11 11 9 14 NEC 11 10 11 14 Haarlem 11 10 10 13 Baronie 10 8 10 13 ONA 11 6 11 12 Xerxes 10 3 tjjd eens wat punten binnen te halen. Die kans is er zondag volop daar het lager ge plaatste DWV de tegenstander is. De Am sterdammers spelen evenwel thuis en dat betekent dat de HFC'ers nog geducht op zullen moeten passen. Dat neemt niet weg dat wij de Haarlemmers de beste kansen geven. De stand is: DCG 11 16 Spartaan 11 10 Gouda 11 15 HFC 10 9 Laakkwartier 11 14 SVW 11 9 UW 11 13 Emma 11 8 Quick (Hg.) 11 13 DWV 10 6 Unitas 11 11 osv 11 6 In de tweede klasse worden de vol gende wedstrijden gespeeld: Kennemers WFC, PurmersteynVVB, Zandvoort- meeuwenDEM, VitesseSchoten en Hol landiaHBC. Voor de derde klasse zijn vastgesteld: BeverwijkAlcmaria Victrix, Velsen Alkmaarse Roys, Wijk aan ZeeCSV, ADO '20—HSV, IVV—NAS, TYBB—DHL. LisseWilhelmus en AlphiaRipperda. In de vierde klasse worden gespeeld: KinheimRCZ, WaterlooDIO, EHS— Terrasvogels, UithoornETO, Hoofd- dorpse BoysLijnden, Geel WitAltior. Tonegido—THB. Onze Gezellen—Lenig en Snel en Hillegom—Concordia. HOCKEY Voor de derde keer wordt het tot op heden wel zeer vlot afgewerkte hockey- programma een zondag onderbroken. Slechts enkele elftallen komen in het veld om een inhaalwedstrijd te spelen. Verder wordt de derde ronde gespeeld voor de verschillende bekers, waaraan nog diver se elftallen uit Kennemerland meedoen, doch waarvoor een nog groter aantal elf tallen al is uitgeschakeld. Voor het inhaalprogramma wordt de promotieklassewedstrijd tussen Hilversum III en Eechtrop gespeeld. Het zal voor de spelers uit Beverwijk beslist heel moeilijk zijn het goede succes van vorige week te handhaven, toen Amsterdam met een ne derlaag naar huis werd gestuurd. Het eerste klasseteam van BMHC gaat op bezoek bij Alkmaar om te spelen voor de HTCC-beker. Als BMHC er zich voor wacht deze ontmoeting te licht op te ne men zullen de Bloemendalers de volle winst behalen. Het tweede en derde elf tal van BMHC zijn de gasten van SCHC II en van Delftse Studenten. In deze twee ontmoetingen achten we de thuisclubs goed voor een overwinning. Strawberries speelt om de Veteranenbe- ker een wedstrijd in Rotterdam tegen Vic toria. Lager geplaatste elftallen binden de strijd aan voor de J. D Treslingbeker. Bij de dames doet zich het ietwat vreem de verschijnsel voor dat de reserves van BDHC de Parnassiaprijs moeten gaan verdedigen, die in het bezit der vereniging is. BDHC I werd reeds voor de bekerwed strijden uitgeschakeld. De tegenpartij van BDHC II is het zwakke RBC, waarvan op eigen terrein gewonnen moet kunnen worden. HANDBAL De resultaten van de ontmoetingen Full SpeedConcordia Hill en IJmondTIJBB zullen beslissend zijn voor het verdere verloop van de strijd om de titel in de eerste klasse dames van de afdeling Haar lem van het N.H.V. TIJBB speelt om twaalf uur op Water vliet tegen IJmond voor de laatste kans en op Schoonenberg in IJmuiden zullen Full Speed en het Hillegomse Concordia om halfdrie onderling beslissen wie leid ster IJmond zal blijven volgen. In het duel tussen Rapiditas en HOC, dat om elf uur aan de Van Oosten de Bruijn- straat plaatsvindt, tippen we HOC als winnares. v Bij de heren moet IJmond 2 om tien uur baas kunnen blijven over de Adelborsten handbalvereniging en achten wij Rapidi tas 2 iets sterker dan Zandvoortmeeuwen 2. Dit treffen begint in de badplaats om twaalf uur. Zaalhandbal In het R.A.I.-gebouw in Amsterdam wordt zaalhandbal gespeeld voor de dis trictscompetitie van west-A. KORFBAL Oosterkwartier is de enige tweedeklas ser, die zondag thuis speelt: DED komt op bezoek, dat j.l. zondag een verrassende 10-5 nederlaag tegen BEP leed. Misschien zorgen de Haarlemmers ook voor een ver rassing. Aurora en Watervliet gaan op bezoek bij resp. Olympia en Hespa en beide ploe gen zullen zeer waarschijnlijk na een spannende wedstrijd de zege behalen. In de derde klasse speelt Animo Ready in Amsterdam tegen Gibraltar en zal on getwijfeld de zege behalen. Anders is het gesteld met Oosthoek, dat van 12-2 uur op de Park tegen DVD speelt. De gastheren verloren in Haarlem met 3-2 en zullen on getwijfeld trachten revanche te nemen. In de reserveklassen zijn nog vastge steld O.kwartier 2Samos 3 (12-2 uur), Haarlem 2Archipel 2 (aanvang kwart over twee), Blauw Wit 5Haarlem 3 (2-4 uur, B-veld) en Westerkwartier 3—Auro ra 2 (12-2 uur). De clubs uit Haarlem en omgeving die uitkomen in het betaald voetbal, zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: RCH (uit tegen VSV): Huyer; Wezen berg en Honout; Krist, v. d. Brink en Liefhebber; Peters, Kruyer, Van der Lippe, Biesbrouck en Hoogendoorn. Stormvogels (uit tegen Excelsior): De Graaf; Van den Oever en Freriks; Kistemaker. Pirovano en Janssen sr.; Bakker, Luppens, Janssen jr., Snoeks jr. en Doorneveld. VSV (thuis tegen RCH): Geerlofs. Schoon en Pieterse; Mertens, Spaans en Brederveld; Van Dolder, Van Deursen, Farenhorst, Brom en Van der Heyden. Haarlem (thuis tegen EDO): Keesman Maas en Oepkes; Boom, Sybrandi. Berendregt; Veen, Goedhart, Doorne- bos, Schilpzand en Groeneveld. EDO (uit tegen Haarlem): Hurkmans; Petterson en Berends; Arnoldi, Van Dijk en v. d. Sluis; Nijman, Duiven voorden. Spiers, Belfroid en Leon- hardt. Amateurs De amateursclubs spelen in de vol gende opstelling: HFC (uit tegen DWV): Veltman; Dek ker en Winter; v. d. Maesen, Molijn en Wijkhuizen; Geerling, Bouw man, Jansen. De Nijs en Moolenaar. De Kennemers (thuis tegen WFC) Dycks; Lejeune en Huisman; Van den Outenaar, Horeman en Verhagen: Tervoort, Kops, Zwanenburg, Tel- kamp en Mosk. DEM (uit tegen Zandvoortmeeuwen): Aardenburg; Spanjaard en W. van Lieshout; Scheerman, Starmans en Niesten; Th. van Lieshout, C. van Lieshout, Zonjee, Noordermeer en Beentjes. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen DEM) Ter Wolbeek; A. Stokman en Halder- man; Jansen. Koper en Water; Vis ser, Jacobs, Michels, Oosterbaan en Paap. Schoten (uit tegen Vitesse '22): Kes- sens, Van Veen en Hogendijk; Din- kelberg, Warmerdam en Van Elk; Van der Meer, Wijkhuizen, Geurts, Otten. Koppen. De van3 De minister-president en mevrouw Quay - hebben de Franse minister Buitenlandse Zaken en mevrouw Couve. de Mürviïlë vrijdagavond in het Maurits-: huis te Den Haag een diner aangeboden. Er waren totaa^ 39 gasten, bij wie onder anderen de vice-president van de Raad van State, prof. Beel, de vice-minister- president en minister van Verkeer en Wa terstaat, de heer H. A. Korthals, de minis ters Klompé en Cals, de voorzitters van de Eerste en van de Tweedf Kamer, de am bassadeur van Groot-Brittannië, Sir Paul Mason en de Nederlandse ambassadeur in Frankrijk, mr. J. W. Beyen. Minister-president De Quay heeft tij dens het diner in een toespraak gezegd dat de vreugde over de aanwezigheid van minister en mevrouw Couve de Murville gemengd is met gevoelens van droevenis door de ramp die Frankrijk heeft getrof fen door het bezwijken van de stuwdam van Malpasset. Prof. De Quay betuigde vervolgens de Franse regering de gevoe lens van deelneming van de Nederlandse regering. Hij sprak voorts over het samengaan di Westeuropese landen en ^ei, dat de Europese samenwerking het belangrijk ste doel van het Nederlandse streven is. De minister-president wees ook op het veelvuldig contact van de ministers van Buitenlandse Zaken. In de laatste jaren zijn verschillen van inzicht geringer ge worden of zelfs geheel uit de wereld ge holpen door persoonlijk contact. In zijn antwoord dankte de Franse mi nister voor de deelneming der Nederland se regering met de ramp van Fréjus. Over de Europese samenwerking zei hij, dat de ze thans de hoeksteen is van het interna tionale optreden. Met ingang van 16 december is benoemd tot burgemeester van Breda dr. R. M. A. A. Geuljans, met toekenning van gelijk tijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Roermond. Dr. Geuljans wordt in Breda de opvol ger van zijn vroegere studiegenoot mr. dr. Kortman, die onlangs benoemd werd tot commissaris der Koningin in Noord- Brabant. De heer Geuljans diende na zijn gymnasiale studies te Maastricht bij de bereden artillerie te Ede. Daarna studeer de hij rechten aan de r.k. universiteit te Nijmegen en deed daar zijn doctoraal examen in oktober 1935. Na enige tijd gewerkt te hebben op het parket van de Maastrichtse rechtbank, ging hij als juridisch adviseur over naar het Landbouwcrisisbureau in Den Haag. Intussen zette hij zijn juridische studies voort. Hij promoveerde in 1938 te Nijme gen op het proefschrift ..Rechtspositie van de vreemdeling in Nederland". Het jaar daarop, 21 april 1939, volgde zijn benoeming tot burgemeester van Ubach over Worms. Met ingang van 1 de cember 1945 werd hij burgemeester van Roermond. Dr Geuljans heeft veel ge daan voor de wederopbouw van de stad Roermond, die in de oorlog zwaar geha vend was. Hand- en spandiensten. Met algemene stemmen zelfs onder hoera-geroep van enkele raedsleden heeft de gemeente raad van het Limburgse dorp Maasbree besloten tot afschaffing van de hand- en spandiensten. Om toch in het nodige on derhoud aan de wegen te kunnen voorzien, zal de weg- en straatbelasting worden ver hoogd.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 15