VERTEGENWOORDIGER Ging met de Sociëteit Minerva het laatste bolwerk van de oude Leidse studentengeest verloren? AUTO NOTARISHUIS a. enkele functionarissen b. functionarissen flinke winkelkracht, ml. of vr. Amsterdamse Beurs Minister Luns loopt hersenschudding op Spanning tussen Londen en Cairo ZATERDAG 5 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Sociëteit„Minerva" kan hersteld worden Frankrijk liberaliseert voor meer dan 90 De beurs van gisteren Scheepvaart Gebreken aan woningen voor militairen Overleg tussen Benelux producenten flinke bediende VERHUIZEN? BAARS MISSET&Z? ABC INBOEDEL VEILING EEN VAK VOOR DE TOEKOMST! een ankerwikkelaar een aankomend wikkelaar een leerling wikkelaar Danlon fabrieken N.V. - Emmen 2 beschaafde leerling- reisbureau-employé's (vrl.) Vragen, vragen, vragen WIE WAT WAAR 1960 VOORAANSTAANDE INDUSTRIE- EN HANDELSONDERNEMING MINERVAwas veel meer dan maar een sociëteit. Het was een symbool, ledereen die herinneringen heeft aan Leidse jaren, moet zich nu wel voelen zoals wanneer zijn ouderlijk huis zou zijn afgebrand. Niet ten onrechte ivordt in het onofficiële slot van het beroemde Jodokio-lied gezongen: „De eerste sociëteit der Nederlanden". De sfeer tan Minerva maakte indruk op iedere buitenstaander, die voor het eerst dit gebouw betrad. De conversatiezaal met zijn stoere meubilair, de nachtkroeg, de bibliotheek en de Collegiumskamer, ieder vertrek ademde traditie en een mannelijke waardigheid, die moeilijk onder woorden te brengen is. ALLE VREUGDE en zorgen van het studentenleven hadden hun basis in dat gebouw, vanaf de angst op de eerste dag van de groentijd tot en met de uit bundige voldoening op de dag van het doctoraalexamen. Alle herinneringen lagen in dat gebouw besloten. Iedere hoek in die enorme ruimte, ieder tafeltje in de conversatiezaal had naast zijn traditionele, zijn voor ieder corpslid zeer persoonlijke betekenis. En alle mores van het Leidsche Studentencorps hielden op een of andere manier ver band met het gebouw, dat nu in de as gelegd is. VOOR WIE dit enigszins kan be grijpen is het niet verwonderlijk, dat voor de bijna vijfduizend reünisten van het L.S.C. de derde december een zwarte dag is. Met het corpsvaandel en de vele andere traditievolle attributên is voor hen het uiterlijk teken van hun her inneringen aan een dierbare periode uit hun leven onherstelbaar en definitief verloren gegaan. Zij zullen het merken, als zij "oor een clubdiës of lustrum naar Leiden komen. De Doelen, de Turk en het Schuttershof tezamen kunnen Mi nerva niet vervangen. En een nieuw gebouw zal pas voor een nieuwe gene ratie reünisten betekenis kunnen krijgen. Dit neemt niet weg, dat het er moet komen. En dat is de andere kant van de Het blijkt thans dat ongeveer de helft van het gebouw van de Leidse Studenten sociëteit „Minerva" de brand van eergis- ternacht tamelijk goed heeft doorstaan. Het laat zich aanzien dat veel van het oude „Minerva" kan worden behouden. De gedachten gaan uit naar herstel van de grote conversatiezaal en enkele andere gespaard gebleven vertrekken, op dé verdiepingen. De gevel maakt de indruk in vrij goede staat te verkeren. Bij corps en sociëteitscommissie zijn zeer vele betuigingen van medeleven en ook aanbiedingen van hulp in velerlei vorm binnen gekomen uit het gehele land. Het staat wel vast, dat de volledige in ventaris van de collegiumskamer, met het uit 1875 stammende corpsvaandel, de oude faculteitsvaandels en andere relikwieën verloren zijn gegaan, evenals ongeveer 60 uniformen van „Pro Patria" (voor een deel vijf jaar geleden door de burgerij ge schonken) vrijwel alle materiaal van de studenten-ceneasten vereniging en de ge hele inventaris van de bibliotheek met ruim zesduizend boeken, waaronder vele met historische waarde. Van een Leidse oud-alumna werd de toe zegging ontvangen een nieuw corpsvaan del te vervaardigen, geborduurd naar het oude model. Zeer belangrijk was het aanbod van een bierbrouwerij te Rotterdam om café-res taurant „Schuttershof" aan de Steen straat af te staan als tijdelijke sociëteit. Het is wel zeker dat dit aanbod gretig zal worden aanvaard, zeker wat betreft het café-restaurant-gedeelte. Besprekingen zijn nog gaande over het sociëteitsgedeel te van „Schuttershof. Verwacht kan wor den dat de benedenverdieping van dit ge bouw reeds volgende week door de stu denten zal worden betrokken. Slotkoers vrijdag 3-3 Nederl. '47 91»1/,, 3*/. Nedl. 1962/64 97% Woningbouw 6 108% Pr. A'dam '56 I.. 80% Pr. A'dam '56 II. 89% Pr. A'dam '56 III 89% Pr. R'dam '52 I.. 89®* Pr. R'dam '52 II.. 88% Pr. R'dam '57.... A.K.U 410% Calvé Delft 711 Van Gelder Zonen 265 K. N. Hoogovens. 758 Nederl. Ford 366 N. Kabelfabriek 422 gew.Philips Gloell. 752 Pref.PhilipsGloeil. 265 Unilever 718% Wilton Fyenoord 210 Werf Gusto 157% Dordtsche Petrol. 740 Kon. Petroleum f 165,— Billiton 349% A'dam Rubber. 111% KLM ƒ115,— Holl. Amer. Lijn.. 166% K.N.S.M 172% N. Scheepv. Unie 143% v. Nlevelt Goudr 139% Phs. v. Ommeren 247% H V A. 148 Delimaatschapnlj f 181,50 Amsterd. Benk.. 320 Nat. Handelsbank 158 Ned Handel Mij 247% Rotterd. Bank 283% Twentsehe T '-,nk. 259% 'Anaconda Copner 64% Bethlehem Steel. 557% U.S. Steel 100% General Motors.. 537% Shell Union... 77 Tidewater.. 24% zaak: Op het huidig studentengeslacht rust de zware taak ervoor te zorgen, dat gered wordt wat te redden valt. WELLICHT ZULLEN ZIJ bij de heropbouw in het corpsleven meer ver nieuwen dan de „alte Herren" zouden wensen, doch dat is hun zaak. Niet wei nigen bezien in deze tijd de oude cor- para als anachronismen. De studenten van nu zullen moeten beslissen over de vorm en de inhoud van de nieuwe sociëteit. De reünisten kunnen hierbij alleen maar financieel helpen (giro nummer van het Brandfonds van het Leidsche Studentencorps: 666500). Als het aan hen ligt, dan wordt het oude gebouw in zijn oude luister hersteld. Laten we hopen, dat het mogelijk is. Mr. B. Rogmans Frankrijk tal de importquota voor 1.200 a 1.500 industriegoederen voor West- Europa en landen van de dollarzone per 1 januari opheffen, aldus is van betrouw bare zijde in Parijs vernomen. Hierdoor zou de uitvoer der zestien O.E.E.S.-landen naar Frankrijk voor meer dan 90 percent zijn geliberaliseerd. Thans is het liberali seringspercentage 80.8. Van de 6.000 artikelen die op de lijsten van de O.E.E.S. (organisatie voor Europese Economische Samenwerking) zijn opge somd heeft Frankrijk de invoer van 4.000 geliberaliseerd. Na de maatregelen van 1 januari zou de invoer van nog slechts 500 artikelen niet vrij zijn. Zoals bekend deelde de Franse minister van Financiën Antoine Pinay onlangs mede dat binnen twee jaar alle importquota /ouden worden opgeheven. Het is niet on mogelijk dat dit veel eerder zal geschie den: over zes maanden de helft van het restant van 10 percent, over nogmaals een half jaar de resterende 5 percent. Door de liberalisatie van 1 januari zal Frankrijk voorliggen op de meeste andere landen die deel uitmaken van de E.E.G. (Europese Economische Gemeenschap). AMSTERDAM Aan de vooravond van Sint Nicolaas bracht het Damrak als verrassing zeer hoge koersen voor de internationale waarden. In Amerika blijft de belangstelling voor de Nederlandse hoofdfondsen bestaan en ook op de Europese beurzen blijven deze aan delen gewild. Een en ander had tot gevolg, dat de internationale waarden, na de wei felende houding van de vorige dag, weder om uit de markt werden genomen. Aan de grote vraag kon alleen tegen belang rijk hogere koersen, vergeleken bij de vorige slotkoersen worden voldaan. Het sterkst kwam dit tot uitdrukking bij de Philipsaandelen, die van 746 opliepen tot 750, tegen als vorige sjotprijs 729H. De elektronische waarden genieten over de gehele wereld grote belangstelling en dus is dit in het voordeel van de Philipspapie- ren. Ook voor de preferente winstdelende Philipsaandelen bestond flinke belangstel ling waardoor de koers enige punten hoger Werd geadviseerd. Unilever mocht er ook wezen met een koerswinst van negen pun ten op 718. AKU was bescheiden en nam genoegen met een koerswinst van ruim drie punten. Kon. Olie. dollar hoger in Wall Street, werd wederom grif uit de markt genomen rond de f 165.40, tegen gis teren als slotprijs f 162.10. De arbitrage liet zich in vrijwel alle hoeken geducht gelden en daarnaast was er lokale en spe culatieve vraag. In vrijwel alle hoeken was de handel gedurende de gehele beursduur levendig. De markt sloot hier op vrijwel de hoogste koersen van de dag. Scheep vaartwaarden bleven wat achter, doch vertoonden merendeels iets hogere koer sen. De handel in deze sector was niet groot. Ook in de staatsfondsenhoek bleef het kalm en de fondsen ondergingen niet veel veranderingen. De staffellening was iets gemakkelijker. In de lokale sector werd het gemengde bedrijf Wm. H. Müller op last van het beursbestuur niét geno teerd op een bericht van de maatschappij Het Algarrobo-bezit van Müller in Chili is. zoals werd verwacht, geheel verkocht. De verkoop bracht 13 miljoen dollar op, waar van reeds 1 miljoen dollar werd ontvan gen. Deze verkoop kan voor aandeelhou ders als een prettige St. Nicolaas-verras- sing worden beschouwd. De aandelen no teerden gisteren 404 percent. Verder wer den Verenigde Blikfabrieken iets hoger geadviseerd op de ongunstige dividend vooruitzichten. Vrijwel de meeste fondsen in de lokale afdelingen gaven hogere ad viesprijzen te zien. In de cultuurafdeling zetten certificaten Deli de vaste tendentie verder voort. Ook HVA en Amsterdam Rubber iets beter. Prolongatie 3'/» percent. (A.N.P.)) Van een totaal van 448 verhandelde fondsen sloten 217 (48.4 percent) hoger. 120 (26.8 percent) lager en 111 (24.8 per cent) gelijk. (ANP). NEW YORK Winstneming tijdens het weekend bracht een ongeregelde aandelenmarkt met zich mee op de Newyorkse beurs. De staalaandelen trokken aan als gevolg van de bespreking die vakbond en staalonder- nemers vandaag houden. Chrysler ging met een dollar omhoog. Westinghouse Electric klom met bijna 4 dollar per aan deel en General Electric won 1 dollar. De activiteiten concentreerden zich rond Sperry Rand, welke firma opende met een blok van 17.000 aandelen. Deze fondsen behaalden een kleine netto-winst. Sulfaten, spooruitrustingen, olieprodukten en tex tiel vielen op door hun omzet. In de laat ste groep verloor American Viscose 1 dollar per aandeel. Andere activa waren wat hoger. Vele speciale fondsen stegen scherp met Polaroid aan de top met 6 dol lar per aandeel. Merck ging met bijna 3 dollar omhoog wat de patentgeneesmid delen betreft. Bij de chemische fondsen won Allied üjna 2 dollar. Nieuwe topwin- sten werden behaald door Timken. Wes tern Union, Vick Chemical, Emerson Radio, Polaroid en verschillende andere. De totale omzet was 3.590.000 aandelen. Van een totaal van 1229 verhandelde fondsen waren 564 hoger en 439 lager. Het industriegemiddelde kwam van 662,96 op 664, dat van spoorwegen van 152,49 op 152,73 en dat van openbare nutsbedrijven van 86,81 op 86,75. (UPI) Aagtedijk 4 275 m. z.w. Ushant n. Duinkerken. Abida 4 54 m. wj.» Bomholm n. Sundsvall. Acmaea 4 180 m. o Bahrein n. Fao. Akkrumdiik 4 v. San Francisco. 6 te Porti. verw. Alamak 5 te Aden. Alcor 6 te Antwerpen verwacht. Algenib pass. 4 Ouessant n. Antwerpen. De ministers van Volkshuisvesting en van Defensie hebben een deskundig onder zoek doen instellen, waaruit is gebleken, dat bepaalde gebreken aan een aantal mi litaire woningen te Woensdag geen risi co voor de bewoners opleveren. Dit was wel het geval met de gebreken aan de rookkanalen, doch blijkens een brief van de gezamenlijke bewoners zijn deze rook kanalen inmiddels hersteld. De eigenaar eeft toegezegd de overige gebreken op de kortst mogelijke termijn te zullen op heffen. Dit wordt meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het P.v.d.A.- Tweede-Kamerlid Bommer. Minister Visser is bereid, de bewoners een tegemoetkoming te verlenen wegens gederfd woongerief. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is gisteravond in zijn ambtswoning over een tra;, 'de ge struikeld en gevallen, waarbij hij een lich te hersenschudding opliep. De minister zal enkele weken rust moeten houden. De minister was teruggekeerd van een receptie bij de Franse ambassadeur in Den Haag ter gelegenheid van het bezoek van de Franse minister van Buitenland se Zaken, Couve de Murville. Verschillende afspraken moeten thans worden afgezegd of verschoven. Zo zal het gesprek tussen de ministers Couve de Murville en Luns voor de televisie niet kunnen plaatshebben en zal het begrotings debat over Buitenlandse Zaken in de Twee de Kamer enkele weken worden uitgesteld. Het bezoek dat de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, de heer Wigny, maandag aan Den Haag zou brengen, is afgelast. De minister-president, prof. De Quay, die als minister van Buitenlandse Zaken ad interim optreedt, heeft vanmorgen in het ministerie van Buitenlandse Zaken een onderhoud gehad met minister Couve de Murville. De staatssecretaris van Buiten landse Zaken, dr. H. R. van Houten, woon de het onderhoud bij. (Van onze correspondent in Londen) De Britse ochtendbladen onthullen dat de Egyptische regering inderdaad achter het plan van een groep nationalisten staat om het huis in Port Said, waar in de Suez- dagen de Britse tweede luitenant Antho ny Moorhouse vermoord is, als een soort gruwelmuseum in te richten, doch slechts voor een paar dagen, te beginnen op 23 december, de derde verjaardag van de terugtrekking van de Franse en Britse troepen uit Egypte. Selwyn Loyd, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, heeft gisteren voor de derde maal de Britse zaakgelastigde in Cairo dringend verzocht te trachten de waarheid over het plan los te krijgen. Totdusver hebben de Egyptische autoritei ten verantwoordelijkheid ervoor ontkend, maar Nasser's spreekbuis Haikal, hoofd redacteur van het dagblad Al Ahram, be vestigde dat het museumplan zal doorgaan als onderdeel van de officiële nationale herdenking. Haikals geestdrift vindt een echo in de gehele Egyptische pers. De gecondenseerde melk Vertegenwoordigers van de Belgische en de Nederlandse gecondenseerde-melk- industrie hebben in Antwerpen besprekin gen gevoerd om te komen tot een regeling voor de uitvoer van Nederlandse gecon denseerde melk naar België, waarbij de belangen van de industrie van beide lan den gewaarborgd zal zijn. Van Nederland se kant ging men er daarbij van uit, dat de export van tenminste 5.000 ton per jaar mogelijk moet zijn. Zoals bekend, is dit overleg gepleegd op verzoek van de Bel gische en de Nederlandse regering. De re sultaten ervan zullen voor de op 17 decem ber te houden ministersbijeenkomst ovei Benelux-landbouwkwesties aan de beide regeringen worden meegedeeld. Van de zijde der Nederlandse delega tie vernamen wij dat een zekere mate van vooruitgang is bereikt, maar dat het pro bleem moeilijk blijft Algol 4 90 m. z.z.w. Santa Martha n. Santos. Alioth 4 te Antwerpen. Alkes 5 te Montevideo. Alpherat 4 v. Norfolk. 5 te Philadelphia. Ameland 4 v. Ardrossan te Greenock verwacht. Amstelkroon 4 570 m. z.w. Noordhind. n. Bombay. Amstelpark 4 v. Cardiff n. Liverpool. Angolakust 4 dw. Finisterre n. Le Havre. Appmgedjjk verm. 6 Panamakan. n. Cristobal. Area 2 v. Montreal n. Lewisport. Arendsdijk 4 te Le Havre. Ares 4 v. Buena Ventura 6 te Cristobal verwacht. Argos 4 te Volos. Arnedijk 4 te Antwerpen v. Rotterdam. Asmidiske 4 355 m. n.w. K. Villano n. Hpt. Roads. Asterope 4 150 m. z.w. Landsend n. Hpt. Roads. Attis 3 40 m. w.z.w. Kingston n. Houston. Axeldijk 5 te Rio de Janeiro. Batjan 5 te Penang. Batu 4 te Lake Charles n. New Orleans. Bennekom 4 v. Willemstad, 5 te La Guaira verw. Billiton 5 te Keelung. Bintang 4 v. Bremen n. Amsterdam. Calamares 2 v. Los Angeles n. Balboa. Caltex Arnhem 4 v. Cadiz n. Sidon. Caltex Delft 5 te Kurnell. Caltex Gorinchem 5 te Brunsbilttelkoog. Caltex Leiden 4 41 m. n. Ouessant n. Immingham. Calt. Nederland 4 405 m. n.n.w. Natal n. Durban. Calt. Rotetrdam 4 107 m. n.o. Aden n. B. Mashur. Camerounkust 4 te Amsterdam. Casamance 5 te Nantes. Cities Service Valley Forge 4 600 m. w.z.w. Kaap Verdische eilanden naar Philadelphia Colytto 4 260 m. n.o. Guadeloupe n. Curacao. Congokust 4 dw. Las Palmas n. Le Havre. Cradle of Liberty 5 v. Amuaybay n. Landsend. Cumulus 4 v. Rotterdam n. Atlantische Oceaan. Delft 4 370 m. n. Azoren n. Curacao. Dinteldijk 4 v. Cristobal n. Los Angeles. Dongedijk 3 v. Los Angeles n. Cristobal. Eenhoorn 4 v. Kavalla n. Saloniki. Friesland KRL 5 te Lissabon. Friesland SSM 4 te Rotterdam. Gaasterkerk 6 te Aden verwacht. Garoet 5 te Antwerpen. Giessenkerk 4 v. Kobe n. Hsingkiang. Groote Beer 4 v. Rotterdam te Amsterdam. Haarlem 4 te Duinkerken. Hector 4 80 m. o. Kp. Gata n. Alexandrië. Heelsüm 4 510 m. o.n.o. Bermudas n. Savannah. Heemskerk 5 te Antwerpen. Helena 4 te Bocagrande. Helicon 5 te Puerto Ordaz v. Bolivar. Hera 4 510 m. n.o. Azoren n. Port of Spain. Hilversum 4 te Galveston verwacht. Holendrecht 4 20 m. o. Majorca n. Savona. Hydra 4 v. San Juan n. Port Au Prince. Jason 4 v. Barranquilla. 5 te Aruba. Joseph Frering 3 te IJmuiden. Kabylia 4 360 m. o.n.o. Kp. Frio n. Curacao. Kamperdijk 4 v. Bremen n. Antwerpen. Kellia 4 135 m. z. Horta n. Curacao. Kenia 5 te Piraeus. Kermia 5 te Auskland. Kertosono 4 v. Akaba n. Damman. Kinderdijk 4 230 m. w. Finisterre n. Antwerpen. Koningswaard 4 150 m. z. Rio de Jan n. Curacao. Korendijk pass. 4 Landsend n. Antwerpen. Koratia 4 200 m. z.o. Formosa n. Miri. Korovina 4 700 m. n.o. Montevideo n. Buen. Aires. Kosicia pass. 4 San Miguel n. Landsend. Laertes 5 te Penang. Langkoeas 4 ten anker bij Basrah. Larenberg 4 230 m. z.z.w. Las Palmas n. Antw. Laurenskerk 4 v. Dubai n. Suez. Lelykerk 4 100 m. o.n.o. Gibraltar n, Rotterdam. Lemsterkerk 4 te Amsterdam. Liberty Bell 4 800 m. o.n.o. Barbados n. Ph.delph. Lieve Vrouwekerk 4 v. Bombay n. Aden. Lindekerk 4 te Abadan v.' Basrah. Loenerkerk 4 115 m z.w. Ouessant n. Port Said Loppersum 4 v. Le Havre n. Amsterdam. Maaskerk 4 v. Suez n. Aden. Maaslloyd 6 te Bombay verwacht. Malea 5 te Pulo Sambu. Meerdrecht 4 160 m. z.z.o. K. Canaveral n. R'dam. Meerkerk 4 300 m. n. Madras n. Madras. Memnon 4 300 m. z. Kp. Hatteras n. Baltimore. Merak N 4 t.e Porto Alegre n. Rio Grande do Sul. Mitra 4 20 m. n. Cherbourg n. Curacao. Molenkerk 5 te Antwerpen. Montferland 4 90 m. z. L. Palmas n. Montevideo. Moordrecht 4 92 m. o.n.o. Port Sudan n. Mena. Mylady 4 te Boulogne v. Vlaardingen. Naess Commandeur 4 250 m. w. Gavdo n. Mena. Naess Lion 4 90 m. z.w. Kreta n. Port Said. Neder-Waal 4 v. Djibouti n. Singapore. Nijkerk 4 v. Kobe n. Hongkong. Oberon 4 v. Curacao n. Aruba. Ommenkerk 3 v. Bremen n. Amsterdam. Oostkerk 4 v. Napels n. Genua. Oranie 5 te Colombo. Oranjestad 4 v. Amsterdam n. West-Indië. Orestes 5 te Funchal. Osiris 4 v. New Orleans n. La Guaira. Ossendrecht 4 90 m. z. Las Palmas n. Montevideo. Peperkust 4 40 m. van Lobito n. Freetown. P. G. Thulin 4 65 m. n. San Salvador n. Cristobal. Philippia 4 te Rotterdam. Pieter S 5 v. Rotterdam n. Swansea. Polyphemus 5 te Hongkong. Prins Alexander 4 190 in w. Lissabon n. Lissabon. Prins Casimir 5 te Rotterdam. Prins der Nederlanden 5 te La Guaira. Prins Frederik Hendrik 5 v. Gandia n Rotterdam. Prtns Willem II 5 v. Le Havre n. Rotterdam. Prins Willem van Oranje 5 v R'dam n. Hamburg. Prins Willem George Frederik pass. 4 Kp. Race naar Le Havre. Pr. Joh Will Friso 4 16 m. n.n.o. Ushant n. Glbralt. Provenierssingel 4 500 m. z.o. Kp. Race n. U.S.A. Purmerend 4 318 m. z.w Genua n Genua Pygmalion 4 28 m. n.o. Algiers n. Antwerpen. Rj-r.dfontein 4 te Antwerpen v. Hamburg Rondo 4 140 m. n.n w. Dakar n. Kaapstad. Rotti 4 240 m. w. Karachi n. Damman. Saloum verm. 5 v. Casablanca n. Dakar. Saroena 5 te Pladju. Schelpwijk 5 v. New York, n. Punta Cardon. Schie 4 v Famagusta n. Rhodos. Sommelsdijk 5 te Philadelphia. Stad Arnhem pass. 4 Ouessant n. Amsterdam Stad Delft 5 te Hamburg. Stad Gouda 4 v. Savona n. Lagouletta. Stad Leiden 4 v. Leith n. Golf v. Mexico. Stad Maassluis 4 6 m. n.n.w. Ouessant n. IJmuid Stad Rotterdam 4 v. Ceuta n. Genua Stad Utrecht 3 v. Baltimore n. Vlaardingen Statensingel 3 500 m. w. Landsend n. Norfolk. Statue of Lib 4 940 m. z.w Az. n Gothenburg. Steven 4 op St. Laurensrivier n. Rotterdam. Straat Rali 4 v. Port Elisabeth n. East-London. Straat Banka 4 v. Brisbane n. Sydney. Straat Mozambique 5 te L. Marques n. Mauritius. Straat Soenda 4 v. Mauritius n. Port Elisabeth. Straat van Diemon 4 v. Santos n. Rio Grande. Tegelberg 5 te Singapore. Tero 4 v. Antwerpen n. Rotterdam. Teucer 5 te Kingston. Texel 4 140 m. n.w. Perim n. Aden. Thelidomus 4 v. Curacao n Maracaibo Tiba 4 80 m. o.n.o. Pernambuco n. Santos. Tibia 5 te Shat Al Arab verw. v. Abadan. Tjibantjet 5 te Yawata. Tjibodas 4 v. Dar Es Salaam n. Beira. Tjimanuk 5 te Semarang. Tomori 4 v Hamburg n Rotterdam. Towa 4 v. Pto Acevedo n. Santa Fe. Triton 4 v. A'dam n. zee. 5 terug te A'dam. Tweelingen 4 30 m. n. Ouesant n. Vigo Van Heemskerk 4 770 m. o.z.o. Rio n. Rio de Jan Van Neck 4 240 m. n o Darwin n. Suva. Van Waerwijck 5 te Tientsin. Vasum 4 50 m. o.n.o. Kuria Muria eil. n. Bahrein. Vlieland 4 20 m. w.z.w. Gibraltar n. Eastham. W. Alton Jones 4 360 m. n.o. Durban n. Ph.delph. Waterland 4 v. Amsterdam n. Bremen. Woensdrecht 5 te Port Said. IJssel 4 60 m. n.o Ouessant n. Lavaletta. Zaanland 5 te Las Palmas. Zonnekerk 4 850 m. n.w. Kp: Leeuwin n. Aden. Zuiderkerk 5 v. Sydney n. Melbourne. Op klein handelskantoor ge vraagd: 20-22 jaar, met praktijkdipl. boekhouden Schr. soil, met inl. omtrent opL, ref. enz. onder No. 1485 RAAM VEST 29. Tel. 14810 Uw verhuizing wordt met zorg uitgevoerd. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaL Bergplaats voor Inboedels VRIJWILLIGE VERKOPING Notaris R. A. P. Roozen te Heemstede, zal donderdag 17 dec. 1959, n.m. na 2 uur, in „Het Notarishuis" te Haar lem. veilen: Gemeente Zandvoort Het woonhuis met tuin a. d. Schoolstraat nr. 6, groot 0.68 Are. Verhuurd voor 10.10 per week. Lasten totaal 51.50 per jaar. Bezichtiging dinsdag en don derdag 2-4 uur. Aanv., in genot huur, bij bet. koopp. uiterl. 28 jan. 1960. Nadere inl. ten kantore notaris vnd., Zandv.allee 1, Heemstede, Telef. 38965. SPUITIHRICHTinC 50PMIA5TR.13 TEL13516 BESTELDIENST voor al uw transporten klein en groot. Ook naar en van alle plaatsen Barrevoetestr 2. tel 18428 Vereeniging der Notarissen te Haarlem Verkooplokaal Directeur: W.N. Wolterink Bilderdijkstraat b/d Zülweg Haarlem Telef. (02500) 11928 o.m. Sieraden, Balpoot- kast, Kabinet, Piano iKnauss), Mah. meube len. Schilderyen. Perz. kleden, Overgordynen, Dekens, Persianer bont mantel, t.o.v. Notaris Mr. M. R. Krans, te Haarlem, op dinsdag 8 december 1959 e.v.d. des voorm. 9.30 uur. Kijkdag: maandag 7 december 1959 van 10 tot 4 uur. Voor spoedige indiensttreding GEVRAAGD bü de firma G. METZELAAR ZONEN, Gonnet- straat 11 - 17, Haarlem. (NYLONKOUSENFABRIEK) vraagt wegens uitbreiding met grondige ervaring op het ge bied van moderne rondbreimachi- nes en algemeen ontwikkeld. met H.T.S.-opleiding en liefst textielervaring. Schriftelijke sollicitaties aan de Perso neelsafdeling. Voor zo spoedig mogelijke indiensttreding gevraagd representatieve verschijning, MULO-opleiding, 16—19 jaar. Eigenhandig geschreven brieven met volledige inlichtingen en een recente pasfoto tot woensdag a.s. aan de afd. Personeelszaken van C.T.I., Kruis straat 810, Haarlem. Groot internationaal expeditiekantoor te Amsterdam kan nog enkele jonge, vrouwelijke en mannelijke KANTOORBEDIENDEN plaatsen, die minstens over MULO-diploma beschik ken. Zij, die ervaring hebben in het internationaal expeditiebedrijf, genieten de voorkeur. Brieven onder nummer 1488. aan het bureau van dit blad. Waarom hebben molens twee deuren Hoe werken de ondergrondse spoorwegen Welke nationaliteit krijgt de vrouw die met een vreemde ling huwt Hoe is de loopbaan van Corrie Brokken Welke nieuwe films komen er in het komende seizoen? Wat zijn de belangrijkste ge beurtenissen van het afgelo pen jaar Waar patrouilleert de Wegen wacht Op 1001 vragen vindt u de antwoorden in 288 bladzijden honderden illustraties stevige band Prijs, onveranderd, 1.95 Uitsluitend verkrijgbaar aan de kantoren van dit blad GEVRAAGD voor winkelverkoop en administratie van wasmachines, haarden, radio en televisie. Aanvangsalaris 250.per maand. Persoonlijk aanmelden dagelijks V E L O Schoterweg 34 - Haarlem-Noord - Tel. 55181 in de Voedingsmiddelenbranche, vraagt jonge, representatieve krach ten. die door hard werken een levens positie willen veroveren, te sollici teren naar de functie van Vereisten: Geboden wordt: voor het bezoeken van grossiers en winkeliers in de prov. Noordholland. a. Mulo- of gelijkwaardige school opleiding. b. Bezit van het rijbewijs B-E. c. Gedegen ervaring in het bezoeken van detailzaken in de levensmid delenbranche. d. Leeftijd 25—30 jaar. e. Woonachtig in het betreffende ravon. a. Een goed salaris met dito toe komstmogelijkheden. b. Vergoeding van reis- en verblijf kosten. c. Opname in het Pensioenfonds. Uitvoerige, met de hand geschreven sollicitaties onder bijvoeging van recente pasfoto worden gaarne ingewacht onder no. 1484, aan het bureau van dit blad. Op brief en enveloppe gaarne vermelden de letters VT. Bij niet voldoen aan alle onder a. t/m e. genoemde vereisten is het onnodig te solliciteren.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6