KER.KD Kort en bondig De Sint op zijn verjaardag bij de eerste-klassertjes Adres Zandvoortse raad aan Kamers ZATERDAG 5 DECEMBER 19 5 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 GRATIS STOFZUIGER M,7rt/T GR. houtstraat Damclub St. Bavo versloeg 't Oosten met 12-8 ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 Timboektoe Manina Piefke, de schrik van de compagnie Mr. Carlton-Browne Jagade, de onruststoker Some like it hot The nuns story Das einfache Madchen Journaals Over extra vergoeding kosten gemeentepolitie Medische verzorging tijdens het weekeinde Als een lawine rolt de grote startbaan voor de straalverkeersvliegtuigen zich over de buurtschap Rijk in Haarlem mermeer uit. Elke dag weer maaien de bulldozers huizen van de buurt schap weg. Terwijl langs een afge sloten weg woningen met de grond worden gelijk gemaakt, ook de her vormde kerk staat bijna niet meer overeind, wordt de brede startbaan langer en langer. En in de nabijheid van de baan, waarop straks de straal vliegtuigen met veel lawaai zullen denderen, zijn de nieuwe boerderijen en landarbeiderswoningen verschenen. De boerderijen zijn langs de nieuwe weg, de huizen erachter. De schuren moeten het lawaai voor de bewoners zoveel mogelijk breken. Een landarbei derswoning (zie foto) is gebouwd als bungalow. Technisch is de woning prachtig. Maar aan de wegzijde heeft zij een blinde gevel en maakt zij een wat griezelige indruk. Bij de bouw moesten nu eenmaal extra maatregelen worden genomen om de lawaaihinder tegen te gaan. Men heeft de bungalow comfortabel en degelijk gemaakt, want welke landarbeider zou er anders willen wonen? Advertentie in bruikleen bij reparatie Te) 16693 132 De damcompetitie De voor damminnend Kennemerland zo belangrijke competitiewedstrijd tussen St. Bavo (Heemstede) en 't Oosten (Haarlem) resulteerde in een 128 zege voor de Heemstedenaren. De strijd kenmerkte zich door weder zijds gedurfd spel, waaruit stellingen ont stonden, die door de vele combinatiemoge lijkheden de kansen nogal eens deden wisselen. Aanvankelijk ging de score ge lijk op, doch na drie speeluren nam St. Bavo een voorsprong welke niet meer werd afgestaan. De door de spelers afzonderlijk behaal de resultaten luidden: St. Bavo't Oosten: 1. H. WillemseW. de Jong 0—2; .2 H. BelienF. Slot 20; 3. P. BelienH. Berk 20; 4. W. v. LeuffenA. de Jong 02; 5. J. DrayerW. Roest 20; 6. J. Warmer damH. Diemei 11; 7. B. StevensJ. Poppen 0—2; 8. C. Belien—W. Beider 2—0; 9. N. v. d. Meer—H. Mast 1—1 en 10. L. v. SteenbergenJ. v. d. Does 20. Totaal 12—8. In dezelfde hoofdklasse-afdeling vond voorts het treffen plaats tussen GS I en DSTO, beide uit Amsterdam. GS toonde zich over alle linies de meerdere en be reikte een 137 winst. Joz. Blankenaar heeft zich met een 137 overwinning op Zaandam uitstekend geklaseerd voor de tweede plaats. De ranglijst vertoont nu het volgende beeld: 1. GS I 10 uit 5 met een afgebroken wedstrijd, welke vermoedelijk een gelijk spel zal opleveren; 2. Joz. Blankenaar II 9 uit 6; 3. St. Bavo 7 uit 6; 4. DSTO 6 uit 6; 5. 'tOosten 5 uit 6; 6. Zaandam 4 uit 6 met een afgebroken wedstrijd tegen G.S.; 7. St. Canisius 2 uit 5 en 8. Aris de Heer 1 uit 5. DIRECTIE N.V. STANDAARD FILMS Het ligt in de bedoeling zo deelt de raad van commissarissen der N.V. Stan daardfilms mede dat mevrouw D. J. J. KempsVan den Bergh tot directrice der N.V. zal worden benoemd als opvolgster van haar op 12 november j.l. plotseling overleden echtgenoot. Advertentie Voorzitter. De correspondent van „Het Parool" in New York, Paul Sanders, is vrijdag gekozen tot voorzitter van de ver eniging van correspondenten bij de UNO. Bij de stemming versloeg hij zijn Italiaan se mede-kandidaat Ruggero Orlando met 83 tegen 54 stemmen. Directeur. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot directeur van de dienst van Binnenlandse Zaken te Hollandia in Nieuw-Guinea de heer A. Boendermaker, tot dusver onderdirecteur van deze dienst. Vertrek „Groote Beer". Het rege- ringsemigrantenschip „Groote Beer" zal dinsdag 8 december met 450 passagiers naar Australië vertrekken. Het schip gaat via Cuxhaven, waar nog ongeveer 330 passagiers aan boord komen. De „Groote Beer" gaat via het Suezkanaal naar Australië. Railverkeer vertraagd. Het treinver keer naar het noorden is vrijdagavond enige tijd gestremd geweest door een brand in een lokaal voor spoorwegarbei ders aan de Paduaweg in Den Dolder. Bij de brand zijn vier flessen butaan ontploft. Er zijn geen gewonden. Om tien voor half- elf kon het spoorwegverkeer worden her vat. De brand was toen geblust door de brandweren van Zeist, Den Dolder en Bilt- hoven, zodat de boyenleiding van de spoor lijn weer onder spanning kon worden ge zet. (Cinema-Palace). De Franse Soe dan vormt de plaats van handeling voor deze film, die ons het lotgeval verhaalt van een Amerikaanse wapenhandelaar, die zowel de Franse commandant in dit ge bied als de nationalistische emir te vriend wil houden. Om de vrede te handhaven is hij gedwongen een complot van de emir te ontmaskeren. Hij ziet zich verplicht te doen of hij anti-Frans is. Daartoe doet hij of hij een verhouding heeft met de vrouw van de commandant. De commandant en zijn echtgenote spelen het spel mee. De aanslag van de emir wordt verijdeld. Het kost de commandant het leven. Intussen is het spel uitgegroeid tot een romantische werkelijkheid Een spannende film, die de doorzichtige intrige omgeeft met de geladenheid van smeulende patriottistische hartstochten en het laaiend geweld van de krijg. Van maandag tot donderdag „De zwarte schorpioen", een fantastische griezelge schiedenis. Donderdag" „Terugtocht dei helden", waarin dè strijd in Korea de basis vormt voor een hard en mannelijk film verhaal. (Frans Hals). Een avontuurlijke film met B.B. in een tamelijk ingetogen rol. Het verhaal draait om een Phoenici- sche schat, die eeuwenlang op de bodem van de Middellandse Zee voor de Marok kaanse kust rustte en door een student op een van zijn speurtochten onder water wordt ontdekt. De jongeman mankeert het echter aan het nodige geld om een boot uit te rusten waarmee de kruiken met gouden munten omhoog gehaald kun nen worden. Hij sluit een fifty-fifty over eenkomst met de louche eigenaar van een motorboot, die als de miljoenen eenmaal verzameld zijn er met de buit van door gaat. Intussen heeft de student nóg een schat ontdekt in de persoon van Manina (Brigitte Bardot), dochter van de vuur torenwachter. Die twee zetten zich al gauw over het verlies van het Phoenici- sche goud heen. De onbetrouwbare com pagnon is er trouwens niet gelukkig mee, want tijdens een storm sleurt het zware net met zijn kostbare inhoud hem met boot en al de diepte in. Maandag en dinsdag laat de Franse ko miek Fernandel in „De verboden vrucht" een geheel ander facet van zijn talent Vandaag was het écht, heel écht feest in de Concertzaal in Haarlem, waar op de verjaardag van Sinterklaas, honderden kin deren uit de eerste klassen van lagere scholen, aanwezig waren, om het St. Ni- colaas Onderwijzersfeest mee te vieren. De heer A. H. Bloem, voorzitter van de St. Nicolaas commissie, leidde ook dit feest zijn feest op een grappige en vooral natuurlijke manier in. Hij liet al de kinderen hun handjes opsteken om te tonen dat ze niet vuil waren, hij liet ze opstaan om te kijken hoeveel ze gegroeid waren en hij liet ze allemaal vertellen of ze wel goed hun bordje leegaten, om al die gunstige berichten aan Sinterklaas te kunnen vertellen. En dat gebeurde in derdaad later. Maar voor het eenmaal zo ver was, was er al heel wat gebeurd. Pie termanknecht was gearriveerd. Maar niet zomaar, nee in een grote kist. Twee kinde ren uit de zaal moesten hem eruit halen. Dat viel echter helemaal niet mee, want hoewel Piet vanuit de zaal duidelijk te zien was soms schopte hij even met zijn been de deksel omhoog bleek hij, toen de kinderen de deksel optilden, hele maal verdwenen. En tóch kwam hij later, toen de kindertjes al weer op hun plaats zaten, uit de kist. Hij was zoals hij zelf vertelde „een toverpietje". Maar Pieter manknecht was alleen. Sinterklaas was er niet Toen de heer Bloem Piet daarop at tent maakte, schrok Pietje geweldig. Hij las toen vlug een briefje voor waarop stond: „Sinterklaas verzoekt Pieterman knecht maandag om tien uur in Amster dam te zijn." Pieter wilde meteen weer wegrennen, maar gelukkig hield de heer Bloem hem tegen: „Pieter, je hoeft hélemaal niet naar Amsterdam, het is vandaag geen maan dag, maar zaterdag, hè kinderen, wat is het vandaag?" En de zaal antwoordde in koor „Zaaaaaterdaaaaagü Pieter was gerustgesteld. Maar de zaal nog lang niet. Want waar was Sinterklaas? Pie termanknecht begon toen een beetje bib berend te vertellen. Hij had Sinterklaas verloren, in de Grote Houtstraat bij die enge dingen, die steeds ,maar aan en uit flikkerden, die oranje knipperbollen. Sin terklaas was wél overgestoken, en hij Pie ter blijven staan. Daarna toen al die auto's en fietsen weer gingen rijden, was hij Sinterklaas uit het oog verloren. En daarom was hij nu alléén. De zaak werd er helemaal stil van. Maar toen stak ineens een klein meisje voor in de zaal een pop in de lucht, een Sinterklaaspop. en ze riep „Ik heb Sinter klaas bij me. Wilt u die misschien even lenen?" Even aarzelde Pietermanknecht, maar toen is hij de Sint-pop gaan halen. En daarom zat even later op het podium in de grote zetel van Sinterklaas, een beet je weggezakt, een heel klein Sintje. Na tuurlijk was dat op dat moment wel leuk, maar pas alle kinderen begonnen te stra len, toen werkelijk de echte Sinterklaas binnenschreed t. Een beetje moe van het lopen van de gro te Houtstraat naar het Concertgebouw, en van al die televisiemasten, waar hij 's nachts tegenwoordig zo'n last van heeft. Maar eenmaal op zijn zetel gezeten, naast het andere Sinterklaasje, was al zijn moe heid weg. Toen was het een hele lieve, en bovendien geestige Sinterklaas, die alle hartjes in één tel won. Vooral voor Wilma, het meisje dat ook vandaag jarig was en dat op het podium door de hele zaal werd toegezongen, was het een dag, die ze nooit meer vergeten zal. Ja tegelijkertijd met deze lieve man jarig te zijn, dat betekent wel een echt groot feest. zien. Woensdag en donderdag volgt de wedervertoning van „Eiland der liefde", een film over de belevenissen van drie vrouwen en één man op een verlaten eiland. (L u x o r) Soldatenhumor vormt altijd een dankbaar object voor filmmakers, vooral als het Pruisische soldatenhumor uit het verleden betreft, zoals in „Piefke, de schrik van de compagnie" het geval is. De soldaat, die om zijn onhandigheid de bijnaam „Piefke" krijgt, wordt door de officieren van het regiment gehouden voor prins August Friedrich, de zoon van een Duits vorst uit het eind van de negentien de eeuw. Deze vindt namelijk dat zijn iet wat lichtzinnige zoon in het leger gehard moet worden. In werkelijkheid brengt de prins in Parijs vrolijke dagen door, ter wijl een dubbelganger zijn plaats in de compagnie inneemt. Deze situatie geeft aanleiding tot aller lei grollen en misverstanden, die aan het einde van de film worden opgelost. Het operette-achtige gegeven heeft echter on gewild een ernstige ondergrond als men bedenkt dat uit de schertsfiguren met de „pickelhauben" het Duitse leger groeide dat zo bijzonder efficiënt was. Trouwens de commando's waren zestig jaar geleden al even afgebeten als thans. De komische situaties verlenen echter het geheel een mildere glans. (S t u d i o). De Engelsen bezitten het patent op komedies, waarin zij zichzelf op de hak nemen, in dit geval hun buiten landse dienst, die tot de ontdekking komt, dat er ergens een eiland ligt, dat eens zelf standigheid heeft gekregen, maar welks Britse goeverneur nooit daarvan op de hoogte is gesteld.» Plotseling komt dat eiland in het middelpunt der politieke be langstelling. Een Britse missie gaat er de Engelse belangen vertegenwoordigen. Aan het hoofd staat de heer, die de naam draagt als in de titel omschreven. Een echte heer. Een echte domme heer. Dan begrijpt men wel wat er gaat gebeuren. Veel verwikkelingen van de gerenommeer de droog-komische kant. (R o x y). De titel van deze film geeft al te denken. Inderdaad is de man, die luis tert naar deze naam, een schrik voor zijn omgeving, een bruut, die niets en niemand ontziet. Wie stelt hem de wet? Dat leert ons het filmverhaal met een menigte van spannende en avontuurlijke scènes. Van een heel ander karakter is de vertoning, die Abbot en Costello maandag op touw gaan zetten. De lach speelt de hoofdrol in „Geef'm de sporen" (Rembrandt). Opnieuw is deze vro lijke nonsensikale Amerikaanse film ge prolongeerd. (Lido). Audrey Hepburns spelpresta- tie in deze film is er een van formaat De belangstelling ervoor duurt onverminderd voort. Minerva). Caterina Valente danst en zingt ons het weekeinde uit in deze film, die in feite is gebouwd op haar dynamische verschijning. Maandag keert de Engelse „mysteriefilm" terug en wel „De madonna der zeven manen" ofwel de geschiedenis van een gesplitste persoonlijkheid met hysterische neigingen. Deze film wordt ook dinsdag vertoond. Daarna volgt de komedie „Als de kat van huis is". „Nederland in klank en beeld" is deze week onder meer in de Friese hoofdstad bij het ingebruiknemen van de zoveelste woning door een dankbaar echtpaar. Voorts zijn er opnamen van de Nederland se biljart-kampioenschappen driebanden in Rotterdam, de overdwarse tewaterla ting van een groot schip in Makkum en het afscheid van jhr. Roëll als directeur van het Rijksmuseum, waarbij duidelijk werd gemaakt, hoe zeer het nationale museum in de loop der laatste jaren intern is ver beterd. ZONDAG 6 DECEMBER 1959 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest, bed. H. Doop. 15.30: Liturgische dienst voor slechthorenden in de Consistoriekamer van de Grote Kerk. 19: Dr. G. Snijders. Jeugd dienst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Noorderkerk, Vel- serstraat. Zaterdag van 16-17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl. 19: Ds. R. Bijl. Onderwerp: „Zacharia, nacht visioenen". Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. N. van Egmond. Bakenesserkerk, Vrouwe straat. 9.30: Kinderkerk, dhr. K. van Willi- genburg. 10.30: geen dienst, zie Grote Kerk. 19 uur. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk, dhr. A. M. P. Hörchner. 10.45: Eerw. heer G. H. N. Germans. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlen- straat. 10.45: Ds. L. D. van Dijl, van Heem stede. Jacobskerk (Vrüz. Herv.), Jacob- straat. 10.30: Dr. H. Faber, van Wassenaar. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Ds. J. van der Wiel. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade. 10: dhr. R. Wijers. West. Leidsestraat. 10: dhr. G. Wijling. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. W. Barnard. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Pas de service. Oecumenische dienst, in de Re monstrantse Kerk, Wilhelminastraat. Deut sche Evang. Gemeinde, Waalse Kerk. Don- nerstag dem 10. Dez., 20 Uhr: Adventsfeier. Alle Dag Kerk. Dinsdag 8 dec. 15 uur: Ron- detafelbijbelbespreking, dhr. J. H. de Wilde, in de Broederkerk, Parklaan 34. Church of England, Kinderhuissingel. Morning Service 3 p. m. Sunday December 6th. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16, 20 uur: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente (Volle Evangelie), Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. Zondag 10 uur: dienst (ook Maleise dienst). Woensdag 9 december 19.30 uur: bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstr. 3. Zondag 15 uur: Dienst met H. Avondmaal. Donderdag 10 december des avonds 20 uur: bidstond. Ned. Herv. Evangelisatie op Geref. Grond slag, Nassauplein 8. Zondag 10 en 17 uur: Eerw. heer M. de Vos. Zuiderkapel, Zuider straat 15. 10: dhr. J. Klein Haneveld, evan gelist te Bodegraven. 17: dezelfde, H. A.; vrij voor alle gelovigen. 20: Jeugdsamenkomst O.I.V. Jaap Polderman. Dinsdag 8 dec. 20 uur: bidstond. Opwekkingssamenkomsten. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. Donderdag 10 dec. 20 uur: Bijzondere Zendingsavond. Rev. W. Könemann, van Wassenaar, vertelt over het zendingswerk in Centraal Nieuw Guinea, met kleurendia's. Rooms Kath. Kerk. Kathe draal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groen markt. 6.30, 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. Sint Jan, Amster damstraat. 6.15, 7, 8.15. 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. H. Hart, Kleverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. Vrije Evang. Gemeente, Lange Herenstraat 6. 10: dhr Dolman. 18.30: Voorg. H. Raven. Remonstr. Gemeente, Oranjekade 1. Zondag 10.30 uur: Oecumenische Zondag. Ds. J. F. Baudraz. Waals predikant en Ds. J. W. Wery. Dins dag 8 december 14 uur: Vrouwencontact. Broedergemeente, Parklaan 34. 10.30: 2de Advent. Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. Zondag 10 en 17 uur: Godsdienstoefening. Evang. Luth. Kerk, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, liturgie. Ds. W. M. v. Asperen, voorzitter Oecumenische Raad van Haarlem, preek. Vereenigde Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. C. Soutendijk. 10.30: Jeugddienst onder leiding van W. Dorrepaal. Geref, Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 61. 10: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. F. Vroon, van Rotterdam. Zuid- Oosterkerk. Richard Holkadè 125. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds. L. Hoorweg. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 9: Ds. F. Vroon. 17: Ds. C. Goeman. Chr. Geref. Kerk. Raaks. Zondag 10 en 17 uur: Ds. J. P. Geels. Woens dag 9 december 20 uur: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17: leesdienst. Geref. Gem. in Ned., Nassauplein 8. Aanvang diensten 's morgens 10.15 en 's avonds 16.45 uur. Oud Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. Zondag 10 en 16.30 uur: lees dienst. Dinsdag 8 dec. 19.30 uur: dhr. Van Prooijen. Baptistengemeente. Begijnhofkapel 10.30: Ds. J. van Dam, H. A. 19: Ds. J. van Dam. 10.30: Zondagsschool. 20.15: Jeugd samenkomst. Dinsdag 8 december 20 uur: Gemeentevergadering. Volle Evangelie Ge meente (Pinkstergemeente). Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samen komst. Bediening van het Heilig Avond maal. Spr. dhr. J. Versteeg, van Culemborg. 19: Opwekkingssamenkomst met verschil lende sprekers. Donderdag 10 december 20 uur: Gebedssamenkomst. Pinkstergemeente. Immanuëlkapel, Nieuwe Kruisstraat 14. Zondag 6 dec. 10 uur: Ds. A. A. Leenhouts. 19.30 uur: Verschillende spre kers. Dinsdag 20 uur: Zangrepetitie. Woens dag 20 uur: Jeugdsamenkomst. Donderdag 20 uur: Broeder- en Zustercontact. Pinkster geloofsgemeenschap, Wolstraat 7. Zondag 10 en 19.30 uur: Samenkomsten. Woensdag 9 december 20 uur: Bidstond, Schotersingel 99. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. Zon dag 10 lur: Hoogmis. 17 uur: Vesper. Woens dag 9 december 9.30 uur: H. Mis. De Chris tengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 10 uur: Mensenwijdingsdienst. Donderdag 10 dec. des morgens 8.30 uur: Mensenwijdingsdienst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de familie Drayer, Koudenhorr 46 A rood. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken). Zevendedags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur predi king. Zevende-Dags Adventisten, Jacob- straat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Ge meente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30 uur: Samenkomsten. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. Zondag 10.15 en 20 uur. Donderdagavond 20 uur. Stadsevangelisatie „Pro Deo", Breestraat 19. Zondagmorgen 10 uur: Br. W. de Jong. Vrij dag 11 dec. 20 uur: Bijbellezing. Jeugd diensten: Zondag 12 uur. Dinsdag 19.30 uur: Meisjesvereniging „Tabitha". Woensdag 14.15 uur: „Kinderen van één Vader". Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Hei ligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamen komst. 19.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapitein W. Verschoor. Soefi-Beweging. Universele Eredienst om 11 uur in de Aula van het Stedelijk Gymnasium aan de Prin senhof. Jehovah's Getuigen. Wolstraat 7. Zondag 17 tot 18 uur: Wachttorenstudie. Donderdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Kamer- lingh Onnesstraat 83. Zondag 16.30 tot 17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en prak tische toerusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Juliana kerk. Kloosterstraat. Zaterdag 19.30 uur: geen dienst. Zondag 10: Dr. H. van der Loos. bediening van de Heilige Doop. 19: Dr. H. van der Loos. bijzondere dienst. On derwerp: „Wensen, die mensen verslinden". Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Dr. G. Ph. Scheers. Hervormde Kapel, Eenhoorn straat 29. 19: Ds. G. Koch. Opp sdienst (leeftijd 3 tot 7 jaar). 10 uur: beide kerken. Zondagsschool. 12: Marnixschool. Herv. Kapel, Eenhoornstraat en Kleuter school, Colensostraat. Sionskerk, Ekster straat (Spaarndam-West). 10: Ds. J. Kroon, bed. H. Doop. 19: Ds. G. H. van der Woord. Kapel Sionskerk. 9: geen jeugdkerk (12-16 jaar) i. v. m. jeugddienst. 10: Oppasdienst (4-6 jaar-. Zondagsschool (6-12 jaar). 10: Kon. Emmaschool (Raafstraat), Charl. de Bourbonschool (Jan Prinslaan). 10.30: Elout van Soeterwoudeschool (Muiderslotweg). Kleuterdienst (4-6 jr.). 10: Kon. Emmaschool (Raafstraat). Doopsgezinde Gemeente. Noor derkapel, Indischestraat 190. Zondag 10.30 uur: Ds. S. M. A. Daalder. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. Geen dienst. Rooms Kath. Kerk. H. H. Elisabeth en Bar bara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9: Hoog mis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraat weg. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten. Rijks straatweg. 6.30, 7.30, 8.45: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H. H. Petrus en Paulus, Tesselschadestraat. 7, 8.30, 10 uur: Hoogmis en 11.45 uur. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw Volkstuin „Zon der Werken niets", verlengde van de Geuze vesperstraat. Zondag 6 dec. 10 uur: dhr. J. van Veen, evangelist te Alkmaar. Woensdag 9 dec. 20 uur: Opwekkingssamenkomst. Spr. dhr. Th. Dikkes, evangelist te Leiden. In het speeltuingebouw „Vondelkwartier" aan de Vergierdeweg. Zondagsschool elke zon dagochtend van 10-11.30 uur. Leeftijd tot 12 jaar. Jeugdsamenkomst elke zondagavond, aanvang half acht. Geref. Kerk, Koningkerk, Kloppersingel. 10: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. H. W. Wierda. Goede Herderkerk. Spaarn- rijkstraat. H. A. en Dankzegging. 8.30 en 10.30: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. 11.30 uur: Ds. H. W. Wierda. 17 uur: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. J. Rebel. 17: Ds. J. C. Maris. Jehovah's Getui gen, Spaarndammerweg 9. Zondag 15 tot 16 uur: Wachttorenstudie. 16 tot 17 uur: Praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Donderdag 20.30 tot 21.30 uur: Theocratische bedieningsschool. Berkenstraat 10. Zondag 18.30 tot 19.30 uur: Wachttoren studie. Woensdag 19.30 tot 21.30 uur: Theo cratische bedieningsschool en praktische toe rusting tot de prediking van het evangelie. Leger des Heils, Ceramstraat 4 (in de poort). Zondag 10 uur: Heiligingsdienst. 19 uur: Openluchtbijeenkomst (Gen. Cronjéstraat). 20 uur: Opwekkingssamenkomst o.l.v. Kapi teins Verhagen. Dinsdag 8 december des middags 14.15 uur: Vrouwenvereniging. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Vicaris Jac. Smit, van Ooster beek. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. B. van Gelder. Jeugddienst. Aula Chr. Ly ceum. 10.45: Ds. van Dijl. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds: De Klerk. Nederl. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. C. P. Hoekema, Doopsgez.. Heemstede. Rooms Kath. Kerk. H. Bavo. 7.30, 8.30, 11, 12 en om 9.40 uur: Hoogmis. O. L. Vrouw Hemelvaart. 6.45. 7.45, 3.40: Hoogmis. 10. 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koediefsiaan. 10: Ds. H. Uittenbosch. van Renfrew, Canada. 17: Dr. A. Dondorp. Pinksterkerk. Camplaan. 10: Dr. A. Don- dorp. 17.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herenweg 111. 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, Crayenes- tersingel 7. Dinsdag 20 tot 21 uur: Gemeen schappelijke bijbelstudie. Ir. Lelylaan 63. Dinsdag 20 tot 21 uur: Gemeenschappelijke bijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ad- ventskerk. 10.30: Ds. W. G. Overbosch, van Amsterdam. Zondagsschool. 10.30 uur kinder- dienst voor kinderen van 5 tot 12 jr. Jeugd kapel. 10.30 uur voor jongeren van 12 tot 10 jaar in de Kapel. Religieuze Kring, Ei kenlaan 5. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma, Rem., s-Gravenhage. Rooms Kath. Kerk. Sint An tonius. 7.30, 9: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15 uur: Ds. H. S. J. Kalf. 19 uur: Ds. G. J. Waardenburg, van Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. W. Bos. Rooms Kath. Kerk. 6.45, 8, 9.15 uur: Hoogmis en 11 uur. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: (bed. H. Doop) Ds. G. Pettinga. 19: Ds. Wiersema, van Wassenaar. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10: Ds. H. v. d. Berg, van Sassenheim. 17: Ds. P. D. Kuiper, van Sassenheim. Chr. Geref. Kerk/JO en 16.30: Ds. D. H. Biesma. Geref. Gemeente. 10 en 16 Ds. H. v Gilst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds J. J. Verleur Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdienst. Donderdag 10 dec. 19.30 uur Leesdienst. Ned. Prot. Bond. Geen dienst Rooms Kath. Kerk. H. Agatha. 7, 8 8 30 en 10.30 uur: H. Mis. H. Maria. 7, 8.30, 10.30 en 11.30 uur: H. Mis. H. Engel. 7, 8.45, en 10 45 uur: H. Mis. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds F Brouwer. 17: Ds. J. Veendaal. Onderwerp-' „De moderne haast". Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. M. Vreugdenhil. van Ruinerwold (Dr.). Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Drs. A. H. Schip pers. Ned. Prot. Bond. 10: dhr. Hulsbos, van Sassenheim. Evangelisatie-samenkomst n.m. lo uur. Spr. dhr. J. Zeegers, evangelist te Haarlem, in het Nutsgebouw. v. d. Ende- laan ■>- Maranatha-byeenkomst woensdag 9 dec. nam. 20 uur. Spr. dhr. J. Niemeijer. evangelist te Alphen aan de Rijn, in het Nutsgebouw, v. d. Endelaan 52. Rooms Kath. oSi' Martinus- 7- 8-30. 10 uur: Hoogmis en 11.30Nuur. St. Joseph. 6.30, 7.45. 9 uur- Hoogmis en 11 uur. Jehovah's Getuigen. ,^t*ger.b°uw- v- d- Endelaan 52. Maandag on"on UUI': Wachttorenstudie. Dinsdag 20-22 uur: Theocratische bedieningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 19. Ds. D. C. van Wijngaarden. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Sipkema. van Aals meer Rooms Kath. Kerk. 7. 8.30: Hoogmis en 10.15 uur: Geref. Kerk. 9 30 en 15.30: Ds. M. Ros. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15: dienst. 15: Ds. C. P. Plooy Chr. Geref. Ge meente. 10 en 19: Ds. G. Salomons. Woens dag 9 december 19.45 uur: Ds G. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: leesdienst. Woens dag 9 dec. 13.30 uur: Ds. H. van Gilst (hu welijksbevestiging). NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30 uur: Ds. J. C. .1. Bronsgeest. 19: Ds. S. P. Tabaksblatt. Jeugddienst. Abbenes. 9 30* Ds. H Brons. 18.30: Ds. J. C.-J. Bronsgeest', van Nieuw Vennep. Pnlël (Hillegommer- buurt). 19: Ds. H. Brons. Bethelkapel. 10: Ds. i T A oA d- Ree- 19: Ds. G. A. Alma. Geref. Kerk 9.30: Ds. C. W. Thijs 15: Ds. G. Rang To o„ V^fhu'Ze"; Chr- Geref Kcrk- 9 30 en 13.30: Ds. L. Floor. VIJHITZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 16.30: k C" £alj?; v°orbereiding H. A. Geref. Kerk. 10: Ds. G. Rang. 15: Ds. C. W Thijs van Nieuw Vennep. Rooms Kath. Kerk! 7, 8.30: Hoogmis en 10 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, van Amster dam. 11. Ds. J. van de Blink, van Amster dam. Contactdienst. Jeugdkapel om 9 uur in Alaranatha. Zondagsschool. 10.30 uur in Ma- ranatha en Jeugdhuis. Ned. Prot. Bond Pot- gieterweg A 10.30. Ds. H. W Meihuizen. Doopsgez., Den Haag. Rooms Kath. Kerk. AllerK Drieëenheid. 7.30. 9: Hoogmis en 11 uur. H. Sacrament. 7.30. 9: Hoogmis en 11 ™ur>T^ef' Kerk- Vijverweg 14. 9.30 en 15.30: Ds. G. Toornvliet. 19.30: Ds. Chr. W. J Teeu- wen van Diemen. Vrij Kath. Kerk. Popel laan 1 Zondag 10.30 uur Gez H. Mis. Woens dag 20 „ur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Ker».. 10: Prof. Dr 10 Qn Cer' va" Leiflen. Zondagavondstilte. 19.30-19.45 uur. Orgelspel door dhr. Egbert Vos. 19_45-20.15 uur: Ds. W. M. van Asperen. Herv. Pred. te Haarlem. Medewerking ver leent: Mej. M. M. Richards, viool. Zondags school 12 uur: Wijkgebouw Irene en Bea- Julianakwartier. 10.15 uur: Kon Wilhelminaschool. Dompvloedslaan. Marine Hospltaa'. 10 uur. Ds. S. Oegema. Rooms fnin' Kerk- 7- 8: Kindermis. 9: Hoogmis 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. D. Ringnalda. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10 uur: Ds. J. O. Norel. Jeugddienst 19 uur: Ds. J. Kroon. Rooms Kath. Kerk. (.30 en 10 uur: Hoogmis. SANTPOORT Ned Herv. Kerk. Dorps i- Rem ij n, bed. Heilige Doop. U ers' van Amsterdam. Advents- kerk. 19: Ds. G. H. van WillensWaard. Jeugd huis. 10: dhr. G. J. Kwakkel, van IJmuiden. Doopsgez. Remonstr. Gemeente. Gebouw Spaarnber. Wüstelaan 75. 10.30 uur: Ds. P J. van Schayck. Chr Geref. Kerk. Pniël- kapel. 10: Ds. J. C. Maris. 16: Ds. J. J. De Zandvoortse gemeenteraad heeft zich me. een adres tot de beide Kamers der Staten-Generaal gewend waarin de raad er bij de Kamerleden op aandringt op korte termijn een bevredigende beslis sing te nemen inzake de herhaalde verzoe ken van het gemeentebestuur van Zand- voort een extra rijksvergoeding te mogen ontvangen terzake van de kosten der ge meentepolitie. In het verzoekschrift wordt er qp gewe zen dat het nadelig verschil tussen de uit gaven der gemeente voor de gemeentepo litie en de vergoeding van het Rijk in deze kosten van 1948 af en met inbegrip van de geraamde kosten over 1959 en 1960 meer dan 500.000 bedraagt. De op grond van het Besluit Vergoeding Politiekosten 1950 aan de gemeente Zandvoort toegekende vergoedingen zijn bij lange na niet toerei kend. Volgens de Zandvoortse raad ver keert Zandvoort uit hoofde van zijn recre atieve functie in een bijzondere positie, ook voor wat betreft de omvang en de taak van het plaatselijke politieapparaat Voorts wordt de aandacht gevestigd op het feit dat B. en W. van Zandvoort sinds augustus 1951 vele malen aan de minister van Binnenlandse Zaken heeft verzocht onder toepassing van genoemd Vergoe- dingsbesluit deze gemeente in het genot te stellen van een buitengewone uitkering en dat de voorzitter van de raad, burgemees ter mr. H. M. van Fenema, deze aangele genheid reeds herhaaldelijk mondeling ten departemente Heeft toegelicht. Verder dat ook Gedeputeerde Saten van Noord holland voor de toekenning van een bui tengewone uitkering hebben gepleit. De raad komt tot de slotsom dat op de schriftelijke verzoeken van het college van B. en W. in de laatste jaren schrifte lijk in het geheel niet meer werd gerea geerd door de minister van Binnenlandse Zaken en dat op de reeks ingediende ver zoeken elk tastbaar resultaat is uitgeble ven. HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisarts, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, telefoon 11990. Apotheken: Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 60800; Apotheek Bu- zink, Lange Vêerstraat 19, tel. 11000. Tandartsen: J. W. van der Noordaa, Julianalaan 51, Overveen, tel. 53257. Dierenartsen: J. Beijers, Raamsingel 28, telefoon 13164. BLOEMENDAAL Artsen: J. A. Bosch, Bloemendaalseweg 84, Bloemendaal, tel. 52655. Overveen: J. A. Hollander, Zijlweg 17, Overveen, tel. 11431, b.g.g. 50003. Aerdenhout: J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, Aerdenhout, telefoon 42884. Wijkverpleegsters: zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 15, Bloemendaal, tel. 52129. en zuster A. G. Haagsma, Teding van Berkhoutlaan 15, Aerdenhout, tel. 32177, b.g.g. 41919. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot en met zaterdag morgen 12 december voor spoedeisende gevallen geopend zijn: de Elswout- Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Over veen, tel. 16760; de Santpoortse Apo theek, Bloemendaalsestraatweg no. 145, Santpoort-Zuid, tel. 02560—8249 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206 208, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). SANTPOORT Artsen: M. M. C. Trooster, W. Daniëls- laan 14. Santpoort-Station, tel. 8410. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe mendaalsestraatweg 145, SantDoort-Zuid, tel. 02560-8249. HEEMSTEDE Artsen: L. Wijnberg, Beethovenlaan 36, telefoon 35734 en A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat 11, telefoon 35008. Wijkverpleegster: zuster L Dudok van Heel. Jacob de Witstraat 9, tel. 34673 (bij geen gehoor: nummer 35235). Tevens in de week van zaterdag 5 tot en met 11 december, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206208. telefoon 38320. Tevens in de week van zaterdag 5 tot en met 11 december des avonds na zes uur. ZANDVOORT Artsen: J. F. Zwerver, Julianaweg la, telefoon 2499. Wijkverpleegsters: zuster A. M. Hoo- genbosch, Julianaweg 25. telefoon 2826. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tol weg 6. telefoon 2816. Dierenarts: J. Beiiers. Raamsingel 28, Haarlem, telefoon K 2500—13164. Anotheken: Van zaterdag 5 tot en met vrijdag 11 december na 6.30 uur 'sav.: avond-, nacht- en zondagsdienst de Zandvoortse apotheek T .T L. A. Wijnne. Haltestraat 8. telefoon 2389. Artsen: J. M. van Dijk. Achterweg 6. telefoon 3134. HAART FMMFRMEFR Hoofddorn: J. A. H. Ruit. Hoofdweg 677, telefoon K 2540—6320. Nieuw-Vennen: E. v. d. Weg. Hoofdweg no. 1179. telefoon K 2546—280. Zwanenburg: D A. Rijnders. Amster- damsostraatweg 60, tel. 4593, Halfweg. HALFWEG Artsen: D. A. Rijnders. Amsterdamse straatweg 60. telefoon 4593. HII.I EGOM Artsen: C. M. Wiikmans, Stationsweg no. 74. telefoon 5771. BENNEBROEK Artsen: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, telefoon 02502—6300. Rebel. Geref. Kerk. 10 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis. Viering H. A. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk\ plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. 19: geen dienst. Jeugdkapel. 10.30 uur in het Jeugd huis. Spr. dhr. N. H. van Wijk. Geref. Kerk, Julianaweg. 10 en 19: Ds. A. de Ruiter. Ned. Prot. BontBrugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga. Nederl. Herv. pred. te Haarlem. Rooms Kath. Kerk. H. Agatha. Grote Krocht. H. Missen om 7.30 en 11 uur. 9 uur: Hoog mis. 19 uur: Lof. Ned. Chr. Gemeenschaps bond. Dinsdag 8 dec. n.m. 15 uur samenkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. dhr. J. W. van Zeijl. Jehovah's Getuigen. Dins dag 8 dec. n.m. 20 uur: Gemeente-boek- studie in het Gemeenschapshuis aan het Schoolplein.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7