Horen en zien Daöboek van een IPSO EN DE TOVERRING k1 Kort en bondig Agenda voor Haarlem Moeilijkheden zijn niet door looncorrecties op te lossen 'jonge' Messensteekster in vrijheid gesteld Politieman door twee Zeeuwen aangevallen WHITE LABEL °I;.; de dubbele klare 4 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Kerstfeest met de missionarissen Heruitzending buiten' land se t.v.-programma's Opdracht voor Jan Staal en Cees Pijpers De radio geeft woensdag 7 elevisieprogramma De negen muzen Het conflict in het Amsterdamse schildersbedrijf Niet allemaal tegelijk Eis tegen miss Benelux afgewezen Kunstschatten van Nubië worden behouden Officier reisde goedkoper dan hij mocht Kerkelijk Nieuws de Hollandse Jonge' j bij uitnemendheid DOOR PIERRE NORD DINSDAG 8 DECEMBER 1959 De K.R.O. verzorgt op tweede kerstdag van half drie tot vier uur een schakelpro gramma, getiteld „Kerstfeest met de Missionarissen". In die anderhalf uur worden contacten gelegd met paters, broe ders, zusters en leken die werkzaam zijn in de missie op IJsland, Manilla, Belgisch Kongo, Johannesburg, Portorico, Peru, Paramaribo, Tanganyika. Pakistan en Hawaii. De opzet is dat de missionarissen contact opnemen met hun familieleden die op het bovengenoemde tijdstip in de K.R.O.-studio aanwezig zullen zijn. Een fa milielid leidt de betrokken missionaris in en spreekt met hem. De missionaris ver telt dan over de kerstviering in het land waar hij werkt en daarna wordt na ieder gesprek een kerstlied uit het land waar de missionaris werkt uitgezonden. De technische verzorging van het pro gramma berust bij de N.R.U., die ook zorg heeft gedragen voor de contacten met de buitenlandse omroepinstanties. De kosten van dit programma, die hoofdzakelijk aan de technische uitvoering worden gespen deerd, worden geraamd op 12.000. Enke le honderden technici over de gehele aardbol verlenen hun medewerking aan het totstand komen van het programma. Heruitzending van buitenlandse televisie programma's is, naar de minister van verkeer en waterstaat in zijn memorie van antwoord op de P.T.T.-begroting mede deelt via steunzenders technisch uitvoer baar, indien daarvoor frequenties be schikbaar zijn. De minister memoreert het overleg met zijn ambtgenoot van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen over deze aangelegen heid. Hij deelt mede, dat, afgezien van de consequenties ten aanzien van auteurs rechten en honoraria, heruitzendingen ge regeld zijn op grond van overeenkomsten met andere landen. De verantwoordelijk heid voor deze heruitzendingen berust bij de Nederlandse Televisie Stichting. Hier aan zou afbreuk worden gedaan, indien heruitzendingen van buitenlandse pro gramma's door middel van steunzenders door anderen ter hand zouden worden ge nomen. De schrijvers Jan Staal en Cees Pijpers hebben de uitnodiging van de Nederlandse Radio-Unie aanvaard om een dramatisch werk te .schrijven, bestemd om als Neder landse ï>ijdrage te worden ingezonden voor de jaarlijkse Pripc d'Italia. Over de keuze van het onderwerp zijn de schrijvers vrij gelaten; Het mag zowel een blijspel als een tragedie zijn. Jan Staal, woonachtig in Amsterdam, is bekend geworden door zijn toneelstuk „De laatste verlofganger", dat met .veel succes is gespeeld door de Toneelgroep „Theater" en waarvoor hij indertijd de „Van der Viesprijs" en thans de „Visser-Neerlandia- prijs" heeft ontvangen. Hij schreef tevens vele cabaretteksten. Cees Pijpers uit Den Haag heeft reeds vele hoorspelen op zijn naam staan. Hij schreef voorts kindertoneelstukken. Beide auteurs zijn tevens werkzaam als acteur, momenteel bij de in Den Haag gevestigde toneelgroep voor de jeugd, „Arena". HILVERSUM I. 402 m. 7.00 - 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 De pastorie van Hmton, hoorsp. 12.00 Bari ton en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded 12.33 Kamerorkest en koor. 12.37 Advents-kerkdienst 13 00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad, praatje. 13.20 Milit. muz. 13.50 Gram. 15.45 Strijkork. en meis jeskoor. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Sprookjesmuz. 17.40 Beursber. 17.45 Promenade-ork. en altviool 18.15 Start voor de kerstactie van het Open Deur- werk der Ned. Herv. en Evang. Luth. Kerk, ge sprek. 18.30 Gram. 18 45 Boekbespr. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af. praatte. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.10 Philharm.ork. en viool. (In de pauze: plm. 2105 De weg der zending, lezing). 22 00 Kamer koor. 22.30 Nieuws. 22.40 Zaalsportuitslagen.. 22 45 Avondoverdenking. 23.00 Platennieuws. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7 00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Lichte muz. en rep. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. en act. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gymn. voor de vrouw 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11 00 Gevar. progr. 12 00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded 12.33 Voor het platteland. 12.38 OrgelspeL 13.00 Nieuws en tentoonstellings agenda. 13 20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret 14.00 Jeugdconc. 14.45 Gram. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 Dubbelkwartet. 17.15 Gram. 17.25 Hammond orgel en zang 17.50 Regcringsuitzend.: Rijksdelen overzee: Jeugduitzend. De brievenbus gaat open. Correspondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws, comm en act. 18.30 Roemeense muziek. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Onze vakbeweging de de politiek, toespr. 19 25 VARA-varia. VPRO 19 30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws 20.05 Lichte muz. 20.35 Tien jaar Intern. Verbond van Vrije Vakverenigingen. 21.05 Jazzmuz. 21.25 Mil- licent hoorspel 22 20 Keuren en kiezen, praatje. 22.30 Nieuws. 22 40 Lichte muz 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Muz. lezing. 23.55— 24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13 00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 School radio. 14.45 Harprecital. 15.00 Italiaprijs 1959 15.50 Clavecimbelrecital 16.00 Koersen 16 02 Engelse les. 16.17 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Liederen. 17.50 Boekbespr. 18 00 Lekenmoraal en filosofie 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkron. 19.00 Nieuws. 19.30 Rep. 19.40 Gram. 20.00 Der Zigeunerbaron, operette 22.00 Nieuws. 22 15 Praatje. 22.25 Etni sche muz. 2255 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR WOENSDAG AVRO: 17.00 Voor de jeugd. NTS: 17.3(4-17.40 Jeugdjourn. 20 00 Journ. en weeroverzicht KRO. 20 20 Het Europese Parlement, lezing. 20 35 Tien liedjes. 20 55 Voor de vrouw. 21.25 Gevar. progr. Culturele prijs. De culturele prijs der gemeente Arnhem voor 1959 is toegekend aan de graficus Ap Sok in Arnhem. De prijs, die uit een bedrag bestaat, zal maan dag 21 december ten stadhuize uitgereikt worden. (Van onze Haagse redacteur) Het bestuur van het Bedrijfschap Schil dersbedrijf heeft dinsdagmiddag in zijn pas geopende markante kantoorgebouw in Rijswijk onder voorzitterschap van de Heemsteedse wethouder E. J. van Lent een uiteenzetting gegeven over de oorzaak van de moeilijkheden in de nieuwbouw te Amsterdam. De Justitie heeft ingegrepen toen bleek dat door de bedrijven welke het schilder werk in de in aanbouw zijnde wijken van Amsterdam verzorgden lonen werden be taald welke aanzienlijk hoger lagen dan volgens de in de c.a.o. vastgestelde bedra gen per uur en de percentages voor het ta- riefloon mogelijk is. Ligt het gemiddelde tarief zowel landelijk als te Amsterdam in zijn geheel (dus met inbegrip van de sectoren buiten de nieuwbouw) op onge veer veertig percent, in de Amsterdamse nieuwbouw komt men wel aan zestig of ze ventig percent. Dit betekent dat de schil der in de nieuwbouw met honderdzestig tot honderdzeventig gulden naar huis gaat in plaats van met honderdtien, zoals bij toepassing van de spelregels het geval zou zijn. De Justitie heeft de bedrijfssluiting reeds als stok achter de deur gebruikt om aan deze toestand een einde te maken. Uit de door het Bedrijfschap gegeven toelichting werd duidelijk, dat dit lichaam zelf aan de situatie weinig kan verande ren omdat lonen en tarieven worden over eengekomen door de afzonderlijke organi saties van werkgevers en werknemers. Het is echter wel belast met de uitvoe ring van deze overeenkomsten. Het staat echter als een paal boven water dat geen enkele loon- of tariefherziening ook maar het peil van de tot voor kort in de Am sterdamse nieuwbouw betaalde lonen zou benaderen. In dit verband kan nog worden meege deeld. dat onderhandelingen gaande zijn over een per 1 april 1960 in te voeren loons verhoging van vijf percent, nadat de be sprekingen over een voorstel van werkne merszijde om per 1 oktober een vijf-per centsverhoging in te voeren zijn mislukt. De netelige loonsituatie in de schilders sector van de Amsterdamse nieuwbouw spruit uit twee omstandigheden voort: het tekort aan geroutineerde schilders voor dit soort werk en een vroegere bereke ningsmethode. welke in Amsterdam op aandrang van de werknemers in zwang is gebleven. Om de omvang van schilder- De Bredase rechtbank heeft maandag de huisvrouw G. van B. uit Heerle (Roo sendaal) die terecht moest staan wegens poging tot doodslag op haar man, ontsla gen van rechtsyervolging. Een week geleden werd deze zaak aan gehouden omdat de rechtbank alsnog een psychiater wenste te horen, dië de vrouw kort na het gebeurde krankzinnig had ver klaard. In overspannen toestand had de vrouw haar slapende man met een mes een snede in de hals toegebracht. Na de aanslag werd zij een maand in een psychi atrische inrichting verpleegd, waarna zij als genezen ontslagen werd. In het Huis van Bewaring werd zij later door een psy chiater van Justitie onderzocht en ten de le toerekeningsvatbaar geacht. Hierop ba seerde de officier van justitie zijn eis van twee jaar gevangenisstraf met aftrek. De verdediger had gevraagd de eerste psychiater, die de vrouw kort na de aan slag had onderzocht, alsnog te horen. Diens getuigenis leidde tot de uitspraak: Ontslag van rechtsvervolging. De vrouw is in vrijheid gesteld. werk te meten berekent men namelijk de grote vlakken, zoals deuren en wanden, per vierkante meter, de smalle plinten, ko zijnen en lijsten echter per strekkende me ter. In Amsterdam is het echter gebrui kelijk gebleven ook voor de ramen en der gelijke de „vlak-vol-methode'r, zoals zij in vaktaal wordt genoemd, toe te passen. Dit betekent, dat ook bij ramen, waaraan betrekkelijk weinig te schilderen valt, de gehele oppervlakte voor de bepaling van het loon in rekening wordt gebracht. Dit maakt een aanzienlijk verschil, vooral wanneer er handige krachten aan het werk zijn. Men heeft bovendien over slechts vierhonderd schilders de beschikking, ter wijl er op de nieuwbouwcomplexen voor zevenhonderd plaats is. En daar de pa troons op hun beurt door de opdrachtge vers tot spoed worden aangezet, „ook al moet het dan wat extra kosten", komt men al gauw tot deze vorm van zwart loon. Op gemerkt dient te worden, dat wanneer ta riefstop van dertig percent wordt over schreden, maar de normen in acht worden genomen, altijd dispensatie wordt ver leend. Merkwaardig genoeg hebben de hoge lo nen in de nieuwbouw niet veel zuigkracht gehad op de schilders in andere sectoren. Dit wordt verklaard door de gebondenheid van de onderhoudsschilder aan zijn vaste klantenkring, de rustiger sfeer waarin hij werkt en zijn betere verzorging, waarvoor hij dan met een lager loon genoegen neemt. Een wachtmeester van de rijkspolitie te Oost- en West-Souburg heeft zondag avond voor zijn leven moeten vechten. Bij de brug over het Kanaal door Walcheren hield hij een tweetal wielrijders aan, die kennelijk onder de invloed van alcohol verkeerden. Zij hadden de hele «traat- breedte nodig om te rijden, terwijl een hunner bovendien zonder licht reed. Hij gebood het tweetal mee naar het bureau te gaan. De beide mannen boden de wachtmeester 25 gulden aan met het ver zoek, hen door te laten rijden. De wacht meester ging hierop niet in, waarop de mannen trachtten, hem over de brug in het kanaal te werpen. Tijdens deze vecht partij wisten zij te ontkomen, doch de wachtmeester had een hunner herkend. In de loop van zondagnacht werd deze man in zijn huis in Middelburg gearres teerd. Terwijl de politie een inval deed zat hij met zijn vriend nog na te praten over het bij Souburg beleefde „avontuur". De mannen zijn opgesloten in het Huis van Bewaring te Middelburg. Advertentie Niet alle huisvrouwen over de hele wereld koken tegelijk. Maar één ding hebben ze gemeen voor het binden van groenten, soepen en sausen gebruiken zij Maizena Du- ryea - het idale bindmiddel. De president van de rechtbank te 's-Gravenhage, heeft uitspraak gedaan in een kort geding dat een organisatrice van modeshows, mevrouw K., aanhangig had gemaakt tegen de mannequin J. V„ be kend als Miss Benelux. Mevrouw K. had geëist dat het miss Be nelux verboden zou worden op te treden voor opdrachtgevers uit de vroegere rela tiekring van mevrouw K. Het meisje had een verklaring getekend toen ze achttien jaar was, dat zij niet zou optreden op ei gen gelegenheid voor opdrachtgevers, die zij door of vanwege het werk voor me vrouw K. had leren kennen. Dit beding gold tot drie jaar na het verbreken van de relatie tussen mevrouw K. en het meisje. De president van de rechtbank heeft gisteren deze eis afgewezen. Hij achtte dit een nietig concurrentiebeding, omdat het gesloten was met een minderjarige. Doordat het meisje intussen meerderjarig was geworden, was naar zijn mening het beding niet van kracht geworden. Het was gisteren voor miss Benelux (de 21-jarige Leidse mannequin Janny Visser) een dubbel prettige dag. Een organisatrice van modeshows, die een kont geding tegen miss Benelux aan hangig had gemaakt omdat zij meende dat deze haar oneerlijke concurrentie aandeed, kreeg van de president van de Haagse rechtbank geen gelijk. Anderhtlf uur na deze voor haar ple zierige beslissing trad miss Benelux in Amsterdam in het huwelijk met de reclame-ontwerper Arie van Veen. PARIJS (Reuter) Het bestuur van de Unesco heeft maandag zijn goedkeuring gehecht aan een plan voor het behoud van de monumenten en kunstschatten van het oude Nubië, welke zich bevinden in het gebied dat door de dam in de Nijl bij Assoean onder water komt. Met de uit voering van het plan za' een bedrag van vijftig miljoen dollar zijn gemoeid. 3637. Toen het monster zich had teruggetrokken, ging de tocht weer verder. De paling kronkelde zich sierlijk door het water en tussen vissen en waterplanten door. Ipso Inreeg plezier in het avontuur. Wat hij zo aanstonds te zien zou krijgen en wat er zou gebeuren, wist hij niet; dat wachtte hij maar af. Hg keek vol aandacht om zich heen, terwijl hij zich goed aan de brede palingrug vasthield. Telkens schoten er wat kleinere vissen voorbij, wier gekleurde schubben glinsterden in het licht. Want donker was het niet, hier onder water; het zonlicht maakte, dat er meters diep nog voldoende licht was Maar de minister vraagt nag geld terug Een luitenant ter zee 1ste klasse voor speciale diensten uit Hilversum was be gin van dit jaar uit Hollandia op Nieuw Guinea overgeplaatst naar ons land. Hij kreeg voor de reis naar Nederland met zijn gezin een voorschot van 10.400, zijn de de prijs van een vliegreis per K.L.M Zoals wel meer gebeurt, had hij aange vraagd de reis per boot te mogen maken als vakantiereis. Dit was door zijn com mandant goedgekeurd. In Nederland kreeg hij echter van het ministerie van Defensie te horen, dat hij 1200 moest te rugbetalen, hoewel hij minder had uitge geven, dan hij mocht besteden. Het ministerie verklaarde, dat de hotel kosten niet vallen onder verplaatsingskos ten, waarvoor de genoemde som van 10.400 was gegeven. De marine-officier had inderdaad hotelkosten gemaakt,' om dat hij zich iets eerder naar Australië waar hij op de boot zou gaan, had bege ven, omdat hij vreesde dat het K.L.M.- vliegtuig niet op tijd zou zijn als gevolg van het instellen van de poolroute. Hij had daarom een vliegtuig van de Australische maatschappij genomen. Deze zaak dien de thans voor het ambtenarengerecht in Den Haag. De gemachtigde van de minis ter van Defensie zei, dat hoewel de reis- som lager was dan toegestaan, de minis ter toch restitutie vraagt, omdat die lage re kosten bereikt waren door in een lage re klasse te reizen dan was voorgeschre ven, hetgeen moet worden tegengegaan De raadsman van de klager zei dat deze aan de veilige kant wilde blijven om de boot niet te missen en daarom hotelkosten had moeten maken. Het ambtenarenge recht zal op 28 december uitspraak doen. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Wijk bij Heusden (toez.) A. Breure te Oud-Vossemeer. Beroepen te Hoogeveen (vac. dr. J. W. Beerekamp) M. van den Bosch te Nigtevecht; te Rhoon (2de pred.pl.) P. Holst te Rotterdam-Char- lois. Aangenomen het beroep van de Gene rale Synode als predikant voor buitenge wone werkzaamheden (arbeid t.b.v. de hervormde meisjes- en jongelingsvereni gingen op geref. grondslag) J. Jorissen te Oudshoorn. Bedankt voor Linschoten J. C. Schuurman te Bleskengraaf. Beroep baarstelling: De heer J. Leewis, vicaris. Gijsbr. van Walenborchstraat 20, Utrecht, is beroepbaar. Beroepen te Vreeswijk W. van Hennekeler te Molenaarsgraaf. Advertentie 65. Mijn waarde commissaris, ik heb een dergelijk feit beslist niet uit naam van een ander toegegeven. Zoiets doet men nu eenmaal niet. Ik geef zelfs voor mijn eigen rekening niet toe, dat ik ook maar in enig opzicht een valse getuigenverklaring heb afgelegd. Al les wat ik in de rechtszaal heb verklaard, was zorg vuldig overwogen en zal zich niet tegen mij kunnen keren. Het zal u heel wat moeite kosten mij te van gen. Maar.moet het gevecht tot elke prijs worden voortgezet? Ik ben ervan overtuigd dat Lheureux, de rechter van instructie, met niets minder dan de waarheid ge noegen zal nemen. Alleen al om de zaak Vera Dal Do te kunnen ophelderen. Hij laat u beslist niet met rust. Denkt u zich zijn positie maar in. Nee, u krijgt onher roepelijk nog moeilijkheden. Met een zucht zei Christiane d'Engoult: Geen zor gen voor de tijd. Wij ontmoeten elkaar dan nog wel, meneer Duchemin. Tot ziens. Zij stond op en stak de commissaris haar hand toe. Hij hield die hand peinzend een ogenblik in de zijne, zo lang, dat hij bijna in hoffelijkheid te kort schoot. Als ik u vertel, zei hij gedempt, dat ik alleen ge dreven word door menselijke nieuwsgierigheid, dan gelooft u mij niet. Is dat juist? vroeg zij. Volkomen juist. Ik geloof u wel, u bent niet de eerste de beste Staat er een microfoon in deze kamer opgesteld? Hij begon te schateren. Waar denkt u eigenlijk dal u bent! riep hij vrolijk. In een gebouw, dat voor mij, als misdadigster, alleen door uw aanwezigheid al een oord van de wreken de gerechtigheid wordt zei ze, eveneens lachend. Nee, er is werkelijk geen microfoon aanwezig. Prachtig. Hoor eens. Delforge is werkelijk de man. die Vindon heeft gedood. Maar heeft hij zich niet- bij zonder verdienstelijk gemaakt? Tot later, meneer Du chemin. De dag na de uitspraak hadden Charles Lorrain Chantal Rivière en Pierre Delforge juist een lunch bij Christiane d'Engoult op chateau d'Yville achter de rug toen de huisknecht binnenkwam en even bedaard alsof hij meldde dat de post stond te wachten, meedeelde: Enkele heren van de politie wensen u te spreken, juffrouw. Er was volkomen op de komst van deze heren gere kend en de aankondiging was dan ook niet in staat de goede stemming maar in h^t minst te verstoren. De enige opmerking die de gastvrouw maakte was: Het spijt me, dat zij ons de koffie niet rustig willen laten opdrinken. Haar gasten stonden op en wilden haar begeleiden, maar zij verklaarde: Ik heb liever, dat jullie rustig blijven zitten. Neem nog wat van die frambozen, Charles, je houdt er zoveel van. Als de heren eveneens voor jullie komen hoor je het wel. Binnen vijf minuten was zij in de eetzaal terug. Het is rechter Lheureux, zoals ik al gedacht, had. Duchemin en Parent zijn bij hem en nog een onderge schikte. Zij hebben een bevel tot huiszoeking meegeno men. Ze zeggen het tenminste en ik neem aan dat het zo is. Zij zijn regelrecht naar de onderaardse gangen gegaan. Het is dus afgesproken, zei Charles Lorrain, dat wij Kom, kom, Charles viel Christiane hem in de re de, Wij kennen onze rol. Ik geloof niet dat het ver standig is nog eens een repetitie te houden. Die twee zouden er niet eens toe in staat zijn, voeg de zij er glimlachend aan toe, met een gebaar in de richting van de jongelui, die de indruk maakten alsof zij het verloren paradijs teruggevonden hadden. Wat zei je? vroeg Chantal, die haar niet had ver staan. Zij begonnen alle vier te lachen en slaagden er daarna maar al te gemakkelijk in, hun aandacht bij andere dingen te bepalen. Een half uur later kwam de onbewo gen huisknecht opnieuw binnen. Hij veroorloofde zich nu zelfs een zekere afkeuring en haast ergernis in de klank van zijn stem toen hij meedeelde: De heren van de politie wensen u en uw gasten te preken, juffrouw. Lheureux en Duchemin wachtten hen in de salon. Zij ■varen blijven staan. De rechter gedroeg zich kil en uit de hoogte, de commissaris deed wat hij kon om zich zo goed mogelijk bij die houding aan te passen. Christiane d'Engoult had de indruk dat het niet al te veel moeite zou kosten hem te doen ontdooien, maar de houding van de rechter was zo vijandig dat Christiane de hand die zij al had uitgestoken om hem te verwelkomen terug trok en het gebaar omzette in het aanbieden van een stoel. De vijandigheid was te snijden toen deze zes men- nsen eenmaal tegenover elkaar zaten, verdeeld over twee kampen met geheel tegenstrijdige belangen. Dit belette de jongelui evenwel niet elkaar toe te lachen, ter wijl Lorrain zijn gastvrouw bedaard toestemming vroeg een pijp te mogen roken. Hij stopte de pijp met de zorgvuldigheid, die wijst op een zuiver geweten. Chris tiane keek de indringers vrij welwillend aan. Zij 'oonde een zekere mate van belangstelling, die misschien niet al te oprecht was. Toen hij tot de overtuiging kwam dat de langdurige stilte niemand hinderde behalve hemzelf ging de rechter tot de aanval over: Juffrouw d'Engoult, uw verklaringen in verband met de ontdekking van het lijk van Vindon.... Welk lijk? viel zij hem ogenblikkelijk in de rede. Het echte? Met de smalle kant van zijn hand maakte Lheureux onmiskenbaar de beweging van de dalende valbijl en niemand had de moed te lachen. blijken niet tegen nauwkeurig onderzoek be stand. Een bodemspecialist is op dit oogenblik bezig rapport op te maken. Hij heeft ons gezegd dat er in uw gangen geen enkel gevaar voor instorting bestaat en dat men dit alleen aannemelijk heeft trachten te maken door middel van een paar slecht geplaatste houweel slagen. Wij komen tot de gevolgtrekking dat u derden de toegang hebt willen ontzeggen tot de gang, waarin u het lijk van Vindon verborgen hield tot aan het ogen blik, waarop u het nodig zou hebben om vrijspraak voor Delforge te krijgen. En de sleutel dan? vroeg Christiane. Heren, rookt u toch. Geen beter middel tegen ge spannen zenuwen. Ik wilde zeggen dat de sleutel door mijn architect is teruggevonden binnen in de gang. op minstens tien meter afstand van de deur, wat wel bewijst. Wat niets bewijst zei Lheureux fel. Tweede slachtoffer. De 56-jarige J. W. Lispet, chef-elektricien bij het Haagse ge meentelijke elektriciteitsbedrijf, die op 5 november bij een ontploffing in een on derstation ernstig werd gewond, is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen over leden. Een collega, de 31-jarige technische ambtenaar N. W. Cleerdin uit Rijswijk, was reeds op 10 november aan zijn ver wondingen, opgelopen bij de explosie, be zweken. Ingeleverde radio's. Vorderingen op Duitsland wegens inlevering van radio toestellen kunnen thans niet voor afdoe ning m aanmerking komen. Zulke vorde ringen dienen te worden beschouwd als „claims voortspruitende uit de oorlog en de bezetting", welke volgens de Londense schuldenovereenkomst in feite pas bij de totstandkoming van een vredesverdrag met een herenigd Duitsland aan de orde kunnen komen. Dit heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken in antwoord op desbetreffende vragen bericht aan het hoofdbestuur van de Nederlandse Bond voor Ouden van Dagen te Rotterdam, die gevraagd had een voorschot te geven op een eventuele Duitse vergoeding voor de ingeleverde radiotoestellen. Goedkopere torenflats. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft zich in principe akkoord verklaard met het plan van de Haagse gemeente architect, ir. C. Pet, voor tien torenflats in de woonsector, die voor arbeiders be taalbaar zijn. Voor deze torenflats zal een gemiddelde huur van 16.per week moeten worden betaald. Advertentie Warme schotels /2— LUNCHROOM Grote Houtstraat 105 Tel. 18598 Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur: Con cert N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 en 16.15 uur: „Timboektoe", 14 jaar. Don derdag 19 en 21.15 uur: „The man with the golden arm", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur: „De verboden vrucht", 18 jaar. Woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Liefde wordt duur gekocht", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14 en 19.30 uur: „The nun's story" 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „Piefke, de schrik van de compagnie", alle leeftijden. Donderdag 14 en 20 uur: „Morgen zal ik huilen", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „De madonna der zeven manen", 18 jaar. Woensdag 14.30 en 20.15 uur en donderdag 20.15 uur: „Als de kat van huis is", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Roxv Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Geef 'm de sporen", alle leeftijden. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Mr. Carlton Browne", alle leeftijden. Theater Monopole 'Zandvoort): Vandaag en woensdag 20 uur: „De vrouw pn de verdoemde", 18 jaar. Donderdag 20 uur: ..That midnight kiss", alle leeftijden. TENTOONSTELLLINGEN Blocmenheuvel: Tot 20 december dage lijks 10 tot 17 uur en zondag 14 tot 17 uur: Expositie van werk van Judith Laqueur- Révész. en M. C. Escher. Frans Halsmuseum: Tot 11 januari dage lijks van 10 tot 15 en zondags van 13 tot 15 uur: Expositie „Kunst in het klein, de schoonheid van oude tegels". Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 12 december dagelijks van 11 tot 17 uur: Expositie van werk van Chapon. Hof van Heemstede: Expositie van werk van Liesbeth Sayers, Joz. de Ridder, F. A. van Velsen en Jan Wiegman. „In 'i Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 januari dagelijks (ook zondags) van 10 tot 22 uur: Expositie van tekeningen van George Rueter. Museum „Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 14 december dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, des zon dags van 14 tot 17 uur: Ledententoonstel ling van het Genootschap „Kunst Zij Ons Doel". DIVERSEN Vleeshal: Woensdag 12.15 uur: Bezin- ningspauze: pater C. van Baarle over .Beter één vogel in de hand?" (Verder raadplege men de rubriek „Uit- (Wordt vervolgd) gaan ;n Haarlem" van vrijdag 4 december).

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 4