Rotsgesteente onder de dam zou zijn afgebrokkeld EISENHOWER UIT KARATSJI VIA KABOEL IN INDIA AANGEKOMEN Dertig miljard ev in CERN-reactor Het loonoverleg in de zuivelindustrie Toch hulp voor Fréjus op giro 22000 Twintig mis dadigers in V.S. uitgebroken Amerikanen en Russen zijn het vrijwel eens Incident op IVVV- congres Amsterdamse Beurs Vijf ministers op Ceylon ontslagen 545ste STAATSLOTERIJ 4e klas lie li|st WOENSDAG 9 DECEMBER 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHF COURANT 6 Grootscheepse manifestaties op sportterreinen Standaardenergie met 5 miljard ev overtreffen U NO-rui m teco m m issie Meany s anti-communisme werd Britten te gortig Oorzaak van ramp van Fréjus gevonden? Brand in Zweedse haven De beurs van gisteren Scheepvaart WASHINGTON (Reuter-AFP) Presi dent Eisenhower ia vanochtend te Kaboel de hoofdstad van Afghanistan aangeko men, vanwaar hij, na een kort verblijf naar Nieuw Delhi zal doorreizen voor een bezoek van vijf dagen in India. Het Ame rikaanse staatshoofd kwam uit Karatsji waar hij „zeer interessante besprekin gen" heeft gevoerd. Van de woning van zijn gastheer, president Ajoeb Khan, was hij met een hefschrocfvliegtuig naar het nabij Karatsji gelegen vliegveld gevlogen Daar stapte hij in de Boeing-707, die hem naar Kaboel bracht. In India zal Eisenho wer besprekingen voeren met premier Nehroe, een informele vergadering van het parlement toespreken, een .".merlkaan- se inzending op de internationale land- bouwbeurs te Nieuw Delhi openen en een bezoek brengen aan de Taj Mahal. Maan dag vertrekt hij naar Teheran. Eisenhower heeft dinsdag de cricket wedstrijd tussen Pakistan en Australië, die te Karatsji wordt gespeeld, bezocht. Het was de vierde dag van deze wedstrijd, die vijf dagen zal duren. Toen Eisenho wer, in gezelschap van generaal Ajoeb Khan, voorzitter van de Pakistaanse raad van toezicht op de cricketsport. het speel terrein bereikte, stonden de bijna vijftig duizend toeschouwers op en juichten het Amerikaanse staatshoofd toe. De presi dent onderhield- zich met verscheidene spelers. Hem werden 'n sportjasje, in de kleuren van Pakistan, en een cricketdas aangeboden. Onderweg naar het nationa le stadion te Karatsji, waar de wedstrijd werd gespeeld, had de president een krans gelegd op het graf van de Quaid-i- Azam (grote leider) Mohammed Ali Djin- na. de stichter van Pakistan. Na de kranslegging op het graf van Djinna werd Eisenhower de krotoprui ming in Karatsji getoond. Hij stelde zijn vertrek uit tot de laatste minuut van het in zijn programma vermelde tijdstip, om zich tot in bijzonderheden over de plan nen tot nieuwbouw te laten inlichten. Dinsdagmiddag waren duizenden Pakis- taners met spandoeken samengekomen op de paardenrenbaan om de president een „welkom door de inwoners van Karatsji" GENèVE (AFP-UPI) Het proton- synchrotron van de C.E.R.N. te Genève heeft gisteren een energie bereikt van 30 miljard elektropvolt. Het apparaat is ontworpen voor een energie van 24 mil jard elektron volt.-Deze standaardenergie is op 24 november bereikt Het apparaat is het grootste ter wereld in zijn soort. De specialisten van de C.E.R.N. ver wachten nog betere resultaten te kunnen bereiken. Het jongste resultaat opent de mogelijkheid tot nieuwe onderzoekingen over de samenstelling van de materie en de fundamentele wetten van de natuurkun de. De directeur-generaal van de „CERN", professor C. Bakker (Nederland) ver klaarde: „We gaan deze prestatie niet vieren, want men kan nu eenmaal niet al tijd feesten. Maar we zijn verheugd te we ten dat Europa een kernreactor bezit die even krachtig is als het protonen-synchro- tron dat op het ogenblik te Brookhaven (V.S.), in aanbouw is". De reactor van Genève is eigendom van de dertien landen die verenigd zijn in de Europese Organisatie voor Kernonder zoek, waarvan ook Nederland lid is. Tussen werkgevers en werknemers in de zuivelindustrie is te Utrecht het over leg over de lonen voortgezet, nadat de be sprekingen tussen partijen op 18 novem ber waren opgeschort. De besprekingen resulteerden in een voorstel van werkge verszijde om een loonsverhoging toe te passen van 5 percent per 1 december met de mogelijkheid van 6 percent per 1 mei 1960, wanneer de ruimte zulks toelaat. Voorts zou uit een te stichten sociaal fonds per 1 mei 1960 aan de gepensioneer de zuivelarbeiders een toeslag worden ver strekt De werknemersorganisaties heb ben van dit voorstel met een zekere vol doening kennis genomen. De werknemersorganisaties waren even wel niet bereid op deze basis een C.A.O. tot 1 mei 1961 af te sluiten. Zij zullen zich evenwel in eigen kring nader op deze voorstellen beraden. Het geld dat door de Nederlandse be volking reeds gestort is op of nog gestort zal worden op giro 22000 is in ieder geval bestemd voor de slachtoffers van de ramp te Fréjus. Deze verzekering gaf de afdeling voor lichting van het Nederlandse Rode Kruis naar aanleiding van het feit dat het Franse Rode Kruis heeft medegedeeld dat het geon materiële, financiële of persoonlijke hulp meer nodig heeft om de nood te Fré jus te lenigen. Elk bewijs van medeleven van Neder land voor de slachtoffers te Fréjus in de vorm van stortingen op giro 22000 zal door het Franse Rode Kruis dankbaar aanvaard worden en ook voor het gestelde doel ter beschikking worden gesteld. Aan het geld. gegeven voor Fréjus. zal door het Franse Rode Kruis beslist geen andere bestemming WQ^den gegeven. Het Nederlandse Rode Kruis heeft giro nummer 22000 aangewezen voor bijdragen voor de ramp van Fréjus omdat op het bekende nummer 777 nog steeds bijdragen gestort worden voor slachtoffers van de ramp in Japan. Tot en met gisteren kwam op deze rekening voor Japan f S3 2?? binnen. Tot en met vanochtend is op giroreke ning 22000 18.428,— binnengekomen voor de slachtoffers van de ramp te Fréjus. te bereiden, georganiseerd door het ge meentebestuur. Eisenhower heeft met Ajoeb Khan ge sproken over de betrekkingen tussen de landen in dat deel v .n Azië en de dringende noodzaak om regelingen te vinden voor de onderlinge geschillen die er bestaan, zo is verklaard in een officieel communi qué dat in Karatsji is uitgegeven. Beiden zijn van mening dat de CENTO (het vroe gere pact van Bagdad) en de SEATO (de Verdragsorganisatie van Zuidoost-Azië) nog steeds van groot belang zijn voor de stabiliteit en veiligheid van de betrokken landen. De Verenigde Staten en Pakistan zijn vastbesloten deze Vegionale organisa ties krachtig te blijven steunen. President Ajoeb verklaarde later op een receptie tegenover verslaggevers, dat hij in zijn gesprekken .net Eisenhower open hartig zijn standpunt uiteen had gezet over de kwestie-Kasjmir, de ontwikkeling in Afghanistan en de Chinees-Indische grens geschillen. In Nieuw Delhi geloven velen, dat Eisen hower premier Nehroe de verzekering zal geven, dat ondanks het ontbreken van een verdedigingsverdrag tussen de twee lan den, de Verenigde Staten India te hulp zullen komen in geval van een grote aan val van China. Volgens een correspondent van Reuter zal Eisenhower zeker probe ren toenadering tussen Pakistan en India te bevorderen, zodat beide landen hun le gers langs hun noordelijke grenzen opstel len in plaats van tegenover elkaar. YANCEYVILLE, North Carolina (UPI) Twintig misdadigers, waaronder enkele psychopaten, hebben zich dinsdag met ge weld een weg gebaand uit de strafgevan genis van Ivy Bluff in de Amerikaanse staat North Carolina. De gevangenis gold als een der strengste en best beveiligde instituten van Amerika, waar slechts ele menten werden ondergebracht, op wie correctiemaatregelen geen enkel effect meer sorteerden. Nog nooit eerder heeft iemand kans gezien uit Ivy Bluff te ont snappen. Twaalf uur na de ontsnapping had men een van de ontsnapten achterhaald tn wa ren de overigen nog steeds spoorloos. Vliegtuigen, bloedhonden en de politie van North Carolina en de omliggende staten zijn in staat van alarm. Zondagavond wist Charles Stewart, oud 54 jaar, een tralie los te werken. Hij nep een cipier, sloeg hem met de tralie be wusteloos en bevrijdde enkele andere ge vangenen. Samen hielden zij toen huis on der de bewakers, waarvan enkelen ont kleed anderen mishandeld werden. De wapenkamer werd opengebroken en de twintig man voorzagen zich van wapens: revolvers, geweren, een tommycun, ze ventien vuurwapens in totaal. In de kleren van hun bewakers, en met enkele gevangenen, die zich bij hen had den aangesloten, wisten de gevangenen na vier uur de baas te zijn geweest in hun af deling, de gevangenis te verlaten. Zij kon den de poortbewaking misleiden door zich voor te doen als bewakers, die enkele ge vangenen wegbrachten. De cipiers op de wachttorens zagen het groepje en herken den geen der bewakers, maar vonden dat niet vreemd: er was een personeeltekort en die kerels daar waren waarschijnlijk pas aangesteld, dachten zij. Met een vrachtwagen, die later verlaten is aangetroffen, is het gezelschap wegge reden. Uit de omgeving van de gevangenis zijn verschillende autodiefstallen gemeld, zodat vermoed wordt dat de uitbrekers per auto in verschillende -ichtingen op weg zijn. Daarom heeft men vliegtuigen ingeschakeld bij hun opsporing. De man. die teruggevonden werd een neger, die wegens talrijke inbraken tot levenslang was veroordeeld en als psychopaat be kend staat is ontdekt door een helikop ter. NEW YORK (AFP) Oost en West zijn het vrijwel eens over de vorm van sa menwerking binnen de UNO voor een vreedzaam gebruik van de ruimte, zo is dinsdag van welingelichte zijde te New York vernomen. Over de samenstelling van de commissie, die zich met deze kwes tie moet bezighouden, zou in een reeks be sprekingen tussen de Amerikaan Cabot Lodge en de Rus Koeznetsov overeen stemming zijn bereikt. De UNO-commis- sie zou bestaan uit twaalf westelijke lan den of staten die met het Westen verbon den zijn, zeven communistische landen en drie neutrale mogendheden. Het voorstel van deze strekking was afkomstig van de Russen, die achtereenvolgens Cabot Lod ge en de westelijke groep voor hun stand punt wisten te winnen. De lijst van neu trale landen is nog niet definitief opge steld, maar de Sovjet-Unie zou India, de V.A.R., Zweden. Indonesië en Irak hebben voorgesteld. De bestaande commissie voor een vreed zaam gebruik van de ruimte telt achttien leden, te weten twaalf westelijke mogend heden, drie landen van het communisti sche blok en drie neutralen. De Sovjet- Unie had aanvankelijk gepleit voor een commissie van vier westelijke landen, vier communistische en drie neutrale staten, maar de V.S. verzetten zich tegen de eis van gelijke vertegenwoordiging van Oost en West. Er moeten nog enige meningsverschillen van geringere aard uit de weg worden ge ruimd, voordat een ontwerp-resolutie kan worden ingediend bij de politieke commis sie van de Algemene Vergadering, die de ruimtekwestie als laatste punt op haar BRUSSEL (AFP-UPI) Een rapport over de vrede en de vrijheid, dat bij het congres van het Internationale Verbond van Vrije Vakverenigingen te Brussel door de voorzitter van het Amerikaanse vakverbond A.F.L.-C.I.O., George Meany, werd ingediend, heeft aanleiding gegeven tot een incident. Nadat Meany in krachtige bewoordingen het „westelijke kolonialisme" de Sovjet- Unie en China aan de kaak had gesteld en de algehele uitschakeling van de „com munistische organisaties" in alle demo cratische landen had geëist, herinnerde een Britse afgevaardigde de Amerikaan se vakbondsleider aan de houding die de Britse socialistische partij inzake Afrika inneemt en gispte hij de „stelselmatig ne gatieve anticommunistische houding" van Meany. De leider van de Britse delegatie, Dou glass. zei dat het iI.V.V.V. „niet anti communistisch maar pro-democratisch moet zijn" Groot-Brittannië heeft zich herhaaldelijk gekant tegen het Ameri kaanse voornemen, missies naar bepaal de delen van Afrika te zenden om het anti- communisme te propageren. Na deze opmerking herhaalde Meany zijn standpunt waarna de discussie gesloten verklaard werd Hiertegen verzetten enke le afgevaardigden zich en eisten voortzet ting van het debat. Er werd over deze kwestie gestemd en de voorstanders van voortzetting der discussie werden versla gen. Vandaag zal worden beslist over de poli tiek voor de komende twee jaar. Ook de samenstelling van het bestuur is voor een groot deel van het verloop van dit debat afhankelijk. De Amerikaanse aggevaardigden willen de Nederlander Oldenbroek vervangen door een figuur die meer anti-communis tisch is. Hun inziens is Oldenbroek dit niet genoeg. PARIJS (AFP) De directeur van de bouwmaatschappij, lie ie ongeluksdam van Malpasset heeftt gebouwd. Jacques Ballot-Lena, heeft voor „France-Soir" verklaard, dat de ramp te wijten is aan afbreken van de rots, waaraan de dam verankerd was. De technici hebben kun nen constateren, zo zei hij, dat het linkse uiteinde van de dam met ots en al is weg gegleden. Deze opvatting van Ballot-Lena wordt gedeeld door waterbouwkundige in genieurs, doch de deken van de weten schappelijke faculteit van Marseille, Cor- roy, die de voorbereidende 'erreinstudies voor de bouw van de dam heeft verricht, is het daar niet mee eens. Men brengt nu voorts in herinnering dat prof. Gaignebert, vice-voorzitter van de landschapscommissie van het departe ment Var in 1958 over Malpasset heeft verklaard, dat daar in de Romeinse tijd. onder Augustus, een dam was doorgebro ken, die Fréjus van water voorzag Het Gneisgesteente in het gebied is weliswaar in theorie waterdicht, doch in feite zijn de bovenste lagen zo poreus als spons, zo schreef Gaignebert toen. (UPI) In de „Aurore" is een ingeni eur aan het woord geweest, die hetzelfde heeft gezegd en voor de „Paris Jour" ver klaarde een collega: „Het was waanzin een dam te bouwen in de vallei van de Reyran. Persoonlijk heb ik altijd gewei gerd ook maar de kleinste dam te bouwen in die streek. De rots daar vergruist te ge makkelijk". Dodencijfer. PARIJS (UPI) Het Franse ministe rie van Binnenlandse Zaken heeft mede- :edeeld. dat het aantal dode" tengevolge jan de dambreuk bij Fréjus op het -ogen blik 384 bedraagt en dat nog 110 personen worden vermist. In de bekendmaking 9tond verder, dat tot dusver 252 slachtof fers zijn geïdentificeerd, onder wie 100 mannen van wie 15 soldaten), 88 vrou wen en 64 kinderen. Onder de vermisten zijn 10 soldaten en 20 gezinsleden van mi litairen. Door het water is opnieuw de kustweg naar St. Aygulf geïnundeerd. De route nationale 7" is echter weer bruikbaar, nu genietroepen een Baileybrug over het vijf kilometer lange gedeelte hebben gesla gen, dat naar de zee was weggespoeld. Spoorwegarbeiders hebben ook de 700 me ter weggeslagen spoorrails, die door Fré jus liepen, hersteld en men verwacht dat het treinverkeer tegen het eind van de week kan worden hervat (Van onze correspondent in Parijs) Generaal De Gaulle heeft dinsdagmid dag aan de vooravond van zijn vertrek naar Senegal in Afrika, waar hij een zit ting van de gemeenschap der Afrikaanse volkeren zal presideren, van Jjn zwaar bezette agenda een kwartier vrijgemaakt om de burgemeester van réjus te ontvan gen. De eerste burger van het zwaarbe proefde Zuidfranse stadje heeft generaal De Gaulle persoonlijk op de hoogte ge steld van de vooruitzichten op een nerstel van Fréjus, waarmee in ieder geval nog jaren gemoeid zullen zijn. Van zijn kant bevestigde de generaal het bericht, dat hij volgende week op terugreis uit Afrika per soonlijk de bevolking van Frejus zijn deel neming zal komen betuigen De heer Leo tard werd bij de laatste gemeenteraadver kiezingen als lijstaanvoerder van de gaul listen tot burgemeester van Fréjus geko zen. Hij is tevens een lid van de Franse rekenkamer. Bij zijn verkiezingscampag ne had de heer Leotard de bevolking be loofd al zijn krachten te zullen inspannen om Fréjus zijn vroegere rang onder de eerste toeristencentra van de Riviera te rug te zullen geven. Dit objectief is nu wel verder dan ooit verwijderd. De burge meester blijft voor besprekingen met de regering twee dagen in Parijs. GAEVLE (UPI) Dinsdagavond is in de Zweedse haven Gaevle een opslag loods, waar onder andere tien verschillen de firma's hun voorraden zuurstof, acety leen en andere gassen in flessen hadden opgeslagen, door brand geheel verwoest. De schade wordt geraamd op enkele mil joenen kronen. Tachtig brandweerlieden zijn de avond en een deel van de nacht met de blussing en het opruimingswerk AMSTERDAM Niet de hoofdfondsen maar een fonds waarin meestal met één notering per beursdag wordt volstaan, was vandaag actief en „willig". Het waren aandelen Nationale Handelsbank die in een ruime open hoek gedurende de gehele beursduur vlot verhandeld werden. Na een opening op 173 daalde de koers tot 171, steeg daarna tot 176 om bij het slot terug te vallen tot 174'2, tegen als vorige slotprijs 160. Gedurende de niet-officiële ochtend- beurs werden deze aandelen in ruime mate verhandeld tegen sterk oplopende prijzen. Vanzelfsprekend gingen er weder om vele geruchten naar aanleiding van de sterke koersstijging. De directie kon, des gevraagd, over de motieven voor deze koersstijging van de aandelen niets ver tellen. In de internationale waarden viel niet veel te beleven. De koersen trokken merendeels, na een lagere opening, ge durende de verdere beursduur aan en ver schilden niet veel, vergeleken bij de vorige slotkoersen. Aandelen Philips wer den ex zes percent interimdividend bij de opening verhandeld op 749. Daarna steeg de koers; op arbitrage-aankopen, tot 751 Vï tegen als vorige slotprijs 7554$ cum inte rimdividend. In deze hoek ging nog wel het een en ander om. Philips behaalde de grootste beursomzet in november en 'deze bedroeg, naar de effectieve waarde, f 69.1 miljoen, tegen 28,9 miljoen in oktober De omzet voor deze aandelen was nominaal 565.000, voor de preferente aandelen f 288.000. Wall Street was onregelmatig gesloten, doch de Westduitse beurzen waren vast gestemd. Unilever steeg van 714 tot 716 (714%). AKU 414 na 412>4 tegen de vorige dag 413'/$. Kon. Olie veertig cent hoger op f 164.80. Scheepvaartwaar den gingen wederom vlot van de hand tegen hogere koersen. De winst bedroeg in deze sector doorelkaar twee tot vijf pun ten. Van de leidende cultures ontmoette HVA een goede belangstelling waardoor de koers steeg van 149*4 tot 152. tegen de vorige slotprijs van 14714. Staatsfondsen goed prijshoudend. Voor de inschrijving op nominaal f 1.000.000 5 percent obliga ties 1960 n.v. Algemene Financierings- Maatschappij Avista tegen 99% percent bestond een zeer bevredigende belangstel ling. De eerste verhandeldag van claims Nederlandsche Middenstandsbank bracht een adviesprijs van f 13.50 (theoretische waarde 12,50) per claim per aandeel van f 80. Prolongatie 3 '4 percent. (ANP) Van een totaal van 464 verhandelde fondsen sloten 225 (48.5%) hoger, 128 (27.6%) lager en 111 (23.9%) gelijk. (ANP). NEW YORK Het industriële gemiddelde kwam binnen een dollar van le recordhoogte van 3 augustus. De handel gaf haar steun aan de voornaamste industriewaarden. Du Pont leidde deze groep en was op haar hoogte meer dan 9 dollar boven haar vo rige slotnotering, maar in daaropvolgende transacties verloor zij een fractie. Andere sterke plekken die bijdroegen tot ver hoging van het gemiddelde de veertien de in de laatste vijftien beursdagen waren General Electric en Westinghouse die ieder meer dan 3 omhoog gingen, East man Kodak ongeveer 2 en Chrysler meer dan l'/ï. Staalwaarden herstelden zich na eerst een onregelmatige tendens te hebben ver toond naar aanleiding van de suggestie van de minister van Arbeid, Mitchell, het staalgeschil onder arbitrage te brengen of een neutrale derde partij te verzoeken te helpen een oplossing te zoeken. De staal waarden werden ook gesteund door het nieuwe contract dat gesloten werd tussen American Can en de vakbond van staal- arbeiders. Er ontstonden op de Newyorkse effectenbeurs de beste koersverbeteringen sedert ruim twee jaar doordat men zich haastte om kwaliteitsfondsen aan te kopen, in de verwachting dat er tegen het einde van het jaar een herstel zou ontstaan. De totale omzet was 3.870.000 aandelen. Van een totaal van 1254 verhandelde fond sen waren 602 hoger en 433 lager. Het industriegemiddelde kwam van 665.67 op 675.39, dat van spoorwegen van 153.01 op 154.90 en dat van openbare nutsbedrijven bleef 87,13. (UPI) Slotkoers Heden gisteren 13.45 ut 3-3Nederl. '47 91% 91"/i. 3% Nedl. 1962/64 97% 97% Woningbouw 6 108% Pr. A'dam '56 I.. 80% Pr. A'dam '56 II.. 89% Pr. A'dam '56 III 89% Pr. R'dam '52 I.. 89 Pr. R'dam '52 II.. 88% Pr. R'dam '57.... 97% A.K.U 413% 422 Calvé Delft 713 715 Van Gelder Zonen 267% 268 K. N. Hoogovens. 765 765 Nederl. Ford 368 368 N. Kabelfabriek. 423% 423 gew.Philips Gloeil. 751% ex 777 Pref.PhllipsGloeil. 277% ex 282 Unilever 715% 719 Wilton Fyenoord.. 224% 224 Werf Gusto 158 158 Dordtsche Petrol. 745 745 Kon. Petroleum.. 1 164 8 163,80 Billiton 350 353 A'dam Rubber.... 112% 114 K.LM 115,- f 115,50 Holl. Amer. Lijn.. 170% 173 K.N.S.M 180 182 N Scheepv. Unie 148 0 152 v Nievelt Goudr. 143% 145 °hs v. Ommeren 251 253 H V.A 152% 156 DelimaatschappiJ f 183"' f 184, Amsterd. Bank 317% 320 Nat. Handelsbank 173 171% Ned. Handel MIJ.. 249 Rotterd. Bank 281 283 Twentsche Bank. 257 Anaconda Copper 63% 64% Bethlehem Steel 56 ex 56 U S Steel mo 101% General Motor».. 53% 54% Shell Union 76% 77% Tidewater. 25Vi, 25% COLOMBO (Reuter) De gouverneur- generaal van Ceylon, Sir Oliver Goone- tilleke, heeft dinsdag vijf ministers, be horende tot de (regerende) vrijheidspar tij, ontslagen. Hij heeft Stanley de Zoysa, die enige tijd geleden als minister van Financiën aftrad, benoemd tot minister van Binnenlandse Zaken en Volksgezond heid. Ook de parlementaire secretaris van de minister van Vervoer is ontslagen. De vrijheidspartij heeft dertien leden ge royeerd. Onder hen is de huidige pre mier Dahanayake. COLOMBO (Reuter) Premier Wija- yananda Dahanayake van Ceylon is maandag uit de aan het bewind zijnde Sri Lanka-partij getreden. Hij zei tegen zijn ministers, dat hij van plan is met een nieuwe partij aan de verkiezingen, die in maart gehouden zullen worden, deel te nemen. Dahanayake is op 26 september premier van Ceylon geworden. De dag te voren was Bandaranaike, die premier van Ceylon was, vermoord. De nieuwe partij, zo zei Dahanayake. zal zich verzetten te gen naasting van plantages, de overneming van bijzondere scholen door de staat en inmenging in de aangelegenheden van de organisaties van boeddhistische monniken tegen de wil van de hogere boeddhisti sche geestelijkheid. Aagtedijk 9 te Antwerpen. Aalsdijk 8 te Moreheadcity. Abbedijk 8 te Mooreheadcity verwacht Abida verm. 9 v. Gefle n. Rotterdam. Acila 12 te Curacao verwacht. Acmaea 8 120 m. o. Bahrein n. Balikpapan. Adonis 9 te Barbados. Aegir 8 te New York. Aldabi 8 690 m z.z.w. Las Palmas n. Las Palmas. Algol 9 te Rio de Janeiro. Alkmaar 9 te Madras. Almdijk 8 310 in. w. Landsend n. Houston. AlpheTat 8 v. New York n. Willemstad. Amerskerk 8 v. Rotterd. n. Sydney via Le Havre Ampenan 9 te Genua. Aramon 7 360 m. n. Mona Passage n. La Guaira Amsteldijk 8 790 m. w.n.w. Kp Race n. N. York. Amstelkroon 8 310 m. w. Keeling eil. n. Bombay. Andijk 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Appingedijk 8 480 m z.w. Mona Pass n Londen Area 8 15 m. z. Kp. Race n. Curagao Arendsdijk 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Arendskerk 8 75 m. w. Ouessant n. Las Palmas Ares 8 te Curacao verwacht. Argos 8 v Izmir i. Istanbul. Arnedijk 8 190 m. w Ouessant n. Miami. Artemis 9 te Maracaibo. Asmidiske 8 400 m. w.n.w. Flores n. Hpt. Roads Astrid Naess 8 220 m. on o. Madina n N. York Averdijk 8 130 m. n.w. Finisterre n. Marseille. Baarn 8 te Amsterdam n. West-Indië. Rali 7 v. Priok n. Surabaja. Ranggai 8 v. Tampico n. Vera Cruz. Batjan 9 te Colombo. Bengalen 8 te Houston verwacht v Lake Charles Bcngkalis 8 20 m. z.w. Ushant n. Port Said. Beninkust 8 v. Lagos n. Douala. Bloemendael 8 v Trinidad n. Zuidpoolgebied. Bonita 8 v. New Orleans n. Laceiba. Boskoop 8 v. Fort de France n. Antwerpen. Breda 7 v. Punta Cardon n. Ciudad Bolivar. Caltex Arnhem 9 te Sidon verwacht Caltex Gorinchem 8 v. Kopenh. n. Br.büttelkoog. Caltex Leiden 8 te Thameshaven v. Immingham. Caltex Nederland 8 590 m. o.z.o. Natal n. Durban. Caltex Pernis 8 105 m. o.n.o. Bahrein n. Pernis. Caltex Rotterdam 9 Bandar Mashur. Caltex Utrecht 8 80 m n.w. Muscat n. Perz. Golf. Camitia 8 300 m. z o. Bermuda n. Rotterdam. Celebes 9 te Kaapstad. Ceres 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Cinulia 9 te Punta Cardon. Clavella 8 te Belfast verwacht. Colytto 8 in Panamakanaal verwacht n. Cristobal. Congokust 8 240 m z.w. Finisterre n. Le Havre. Cradle of Lib. 8 900 m. n o. Guadeloupe n. L'end. Crania 8 400 m. o.z.o. Suez n. Bombay. De Eerens pass. 8 Guardafui n. Mogadiscio. Diemerdijk 8 te Vancouver v. Victoria B.C. Doris 9 té Punta Cabello. Eemsdyk 9 te Brownsville. Eenhoorn 8 65 m. w. Kp. Matapan n. Hamburg. Eos 7 te Beyrouth. Esso Nederland pass, 9 Straat Oman n. Fao. Fiavizo 8 280 m. z.o. Bermuda n. Tampico. Friesland KRL 8 200 m. o. Azoren n. New York. Gaasterkerk 10 te Suez verwacht. Gaasterland 9 te Itajai. Gabor.kust 7 te Matadi. Graveland 8 60 m. n.w. St. Paulsrocks n. Recife. Guineekust 7 Las Palmas gepass. Hector 9 te Alexandrië. Hecuba 8 dw. Flores n. Bremen. Heelsum 8 130 jn. n.w. Bermuda n. Savannah. Hera pass. 8 San Miguel n. Port of Spain. Hestia 8 dw. Guernsey n. Bridgetown. Hoogkerk 8 v. Suez n. Djibouti. Hydra 8 v. Port Au Prince n. Santiago de Cuba Iberia pass. 8 Trelleborg n. Leningrad. Ivoorkust 9 te Freetown. Jason 8 te Nassau v. Oranjestad Java 8 300 m. z.z o. Kp. Race n Casablanca. Johannes Frans 7 v. Philadelphia n. Cristobal. Jupiter 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Kaap Hoorn 8 te Brisbane verwacht. Kabylia 8 245 m. o Salinaspoint n Belem. Kalinga 13 te Wilmington verwacht Kara 8 200 m w.z.w. Bermuda n Punta Cardon. Karachi 8 v. Colombo n. Djibouti. Karimata 9 te Labuan. Karimun 8 v. Amsterdam. 9 te Bremen. Katelysia 8 65 m. z.o. Okinawa n. Japan. Keizerswaard 8 80 m. w.n.w. Kp. Palmas naar Port Harcourt. Kelletia verm. 10 v. Walvisbay n. Abadan. Kellia 8 640 m. n.o. Barbados n. Curacao- Kenia 8 Sicilië gepass. n. Berre. Kermia 8 te Wellington verwacht v Auckland. Kertosono pass. 8 Perim n. Damman. Kieldrecht 8 v. Aden n. Port Sudan. Kinderdijk 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Kopionella 8 v Gothenburg n. Rotterdam. Koratia 8 v. miri n. Sydney. Kryptos 8 50 m. n. Tunis n. Fao. Kylix 8 te Hamburg v. Holtenau. Laarderkerk 8 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Larenberg 8 375 m. z.w. Lissabon n. Antwerpen. Lekkerkerk 8 100 m. n. Finisterre n. Port Said. I eopoldskerk pass. 8 Malta n. Le Havre. Lieve Vrouwekerk 8 240 111 n.o. Socotra n. Aden. Lindekerk 9 v. Abadan n. Khorramshahr. Lissekerk 8 90 m. w. Muscat n. Bombay. Loenerkerk pass. 8 Finisterre n. Port Said. Lombok 7 v. St. Nicolaas n. Kaapstad. Loosdrecht 8 90 m. o.n.o. Algiers n. Antwerpen. Louis Lantz 8 220 m. n. Dakar n. Rotterdam. Maas 8 50 m. n.n.o. Ouesant n. Alexandrië. Maasdam 9 v. Southampton n. Dobh. Maaskerk 9 v. Aden n. Cochin. Malea 10 te Pulu Sambu verwacht. Maureen 8 130 m. o. Savannah n. Hamburg. Mentor 8 v. Amsterdam n. Hamburg Merwede pass. 8 Ouessant n. Bathurst. Merwelloyd 9 te Manilla. Mirzam N 8 v. Gironde n. Agadir. Mltra 8 290 m. w.n.w. Oporto n. Curacao. Montferland pass. 8 St. Paulsrocks n Montevideo. Moordrecht 8 dw. Kurla Muria n. Abadan. Mijdrecht 9 v. New York n. San Lorenzo. Naess Commander 8 220 m. z.o. Suez n. Mena. Neder-Ecms 8 250 m. o.z.o. Straat Messina. Neder-Waal 8 220 m. w. Minicoy n. Singapore. Nestor 9 te Nickerie. Nieuw Amsterdam 9 te Martinique. N'oordwijk 8 v. Emden n. Monrovia. Notos 8 40 m. z.w. Kp. Dagata n. Malaga. Oberon 8 v. Trinidad n. Guanta. Oldekerk pass. 8 Colombo n. Penang. Ommenkerk 9 ten anker Hoek van Holland. Oranjefontein 9 te Las Palmas. Oranje Nassau 9 te Amsterdam. Orestes 8 550 m. z. Azoren n. St. Thomas. t Orion pass. 8 Kp. Bon n. Tanger. Osiris 9 te La Guaira. Ossendrecht 8 500 m. w.n.w. Kp Finist. n. R dam. Overijsel 8 dw. Finisterre n. Antwerpen. Parkhaven 8 v. Bramen n. Antwerpen. Teperkust 8 770 m. z.o. Freetown n Freetown. P. G. Thulin 8 200 m. w. Buena Ventura naar San Vincente (Chili). Philidora 8 140 m. o. Malta n. Mena A1 Ahmadi. Polydorus 9 te Penang. Pr. der Nederlanden 8 v. Aruba n. Pt. Au Prince. Pr. Fred. Hendrik 8 40 m. z.w. Oporto n. R'dam. Prins Alexander 9 te Savona. Prins Fred. Will. 8 55 m. z.w. Montreal n. Glasgow. Prins Joh. Will. Friso 8 1 m. z. Gibraltar Malta. Prinses Irene 8 150 m. w. Ouessant n. Rotterdam. Prins Willem v. Oranje 8 v. R'dam, 9 te Londen. Prins Willem II 8 v. Rotterdam n. Antwerpen. Prins Willem IV pass. 8 Kp. Roce n. Glasgow. Prins Willem Frederik 8 750 m. z.w. Valentia IerL naar Le Havre. Proven.singel 8 150 m. o.n.o. Bermuda n. U.S.A. Pygmalion 8 160 z.z.W. Finisterre n. Antwerpen. Raki 4 te Adelaide. Reza Shah The Great 8 120 m. n.w. Perim n Mena. Ridderkerk 8 v. Antwerpen n. Londen. Roebiah 9 te Vancouver. Roepat 8 270 m. o. Ceylon n. Penang. Roggeveen 8 v. Brisbane n. Singapore. Rondo 8 430 m. o. Ascension n. Kaapstad. Rossum 8 80 m. z.w. Finisterre n. Rotterdam. Rotti 8 te Damman. Rynkerk 9 te Mombasa. Salatiga 8 v. Penang n. Colombo. Samannda 9 te Durban. Sarpedon 8 te Hamburg. Scherpendrecht 8 te Takoradi. Schouten 8 360 m. z.w. K. Leeuwin n. Pt. Kembla. Senegalkust 8 120 m. n.o. Finisterre n. Dakar. Sigli 8 220 m. o z.o. Kp. Cambodja n. Kaapstad. Sloterdijk 8 te Boston verwacht v. New York. Stad Alkmaar 8 10 m. w. Texel n. Antwerpen. Stad Gouda 8 22 m. o.n.o. K. Bougaroni n. Ceuta. Stad Maassluis 8 v. IJmuiden n. Pepel. Stad Rotterdam 8 te Genua v. Ceuta. Stanvac Lirik 7 v. Tandjong Uban n. Bangkok. Statendam 8 v. Port Au Prince n. Norfolk. Statue of Lib 8 615 m. wx.w. L'end n. Gothenb. Stentor 8 rede Pampatar. Straat Cook 9 te Fremantle. Straat Lombok 8 710 m. z.w, Fremantle (bestem.). Straat Malakka 8 v. Mombasa n. Penang. Straat Soendn 9 te Port Elisabeth. Sumatra 9 te Surabaja. Tahama 9 te Banias. Talisse 9 te Tanura. Tamara 8 v. Palermo n. Banias. Teiresias 7 v. Singapore n. Hongkong. Telamon 8 v. Grtenada n. Mobile. Texel 8 100 m. z.o. Guardafui n. Singapore. Thelidomus 8 v. Curacao n. Cornerbrook. Tiba 9 te Santos. Tibia 8 v. Abadan n. Port Louis. Vomocyclus 9 te Curacao. Utrecht 8 rede Kuwait. Vivipara 9 v. Suezkanaal n. Rotterdam. Vlieland 8 te Eastham. W A Jones 8 480 m. z.w. Walvisbaai n. Ph.delph. Waingapoe 7 v. Berbera n. Mogadiscio. Westerdam 8 140 m. z.o. Kp Race n Rotterdam. Westertoren 8 480 m. w. Bombay n. Singapore. Westland 9 v. Buenos Aires n. Montevideo. Wieldrecht 8 40 m. o. Trinidad n. Pto. La Cruz. Willem Barendsz 8 te Kaapstad. Willem Ruys 8 te Balboa. Willemstad 9 v Grenada n. Southampton. Woensdrecht 8 200 m. n.n.w. Perim n Abadan. Woltersum 8 te Lake Charles Ussel pass. Kp. St. Vincent n Malta. Zaankerk u8 te Cadiz verwacht v Barcelona. Zaanland pass. 8 Finisterre n. Amsterdam. Zeeland 8 900 in. o.n.o. New York n. Bona. Zonnekerk 8 400 m. o.z.o. Chagos arch, n Aden. KLEINE VAART Admiralengracht 8 8 m. w.z.w. IJmuid. n. Londen. Atlas 8 10 m. z. Cartagena n. Valencia. Bab T 7 v. Skutskaer n Stugsund. Boreas 8 t. anker rede Calundsborg n. IJmuiden. Draco 8 20 m. z. Dardanellen n. Rotterdam. Eljo 7 v Terneuzen n Zwijndrecht. Flevo 7 te Algiers n. Palermo. Manto 8 te Amsterdam n. Odense. Nero 7 te Kopenhagen n. Gothenburg. Thaletas 8 25 m. w. Kp. Spartivento n Burriana. Tilly 7 v Norrsundet te Oxelosund. Twee Gebroeders 8 dw. Cartagena n. Rotterdam. Westerdok 8 te Cromer n. Rotterdam. HOGE PRIJZEN 5000 8380 2000 13706 1500 6217 J 1000 1813 3666 4125 5887 15153 400 1541 1582 3302 iiïïn J-3130 'JO l3*4u :7o;" 2i405 J 100 1S4<- I'M ^S9 3278 3590 3931 437b 4o23 o021 b*.l t>43o .3cl <811 7952 8157 10084 U987 13065 14830 15o54 15800 16809 16854 17274 19225 21501 21541 1206 803 2055 816 3146 4017 649 5179 6050 810 702J 976 8026 0O27 712 10010 11089 881 287 402 418 810 856 992 109 506 551 231 263 287 071 178 206 771 187 376 494 118 269 446 841 857 938 147 296 321 977 177 260 592 034 068 254 784 793 807 216 450 623 135 213 215 907 977 PRIJZEN VAN f 314 704 713 732 768 78C 553 595 728 750 755 787 309 414 362 418 647 682 511 58: 528 645 662 679 420 497 598 618 614 639 766 789 490 573 762 801 878 904 609 723 268 380 851 941 781 836 284 388 749 844 956 492 613 685 708 948 837 864 467 763 822 854 12 005 574 13007 499 922 14056 712 15062 704 1607U 17048 18027 627 IV201 10027 673 21013 095 142 604 633 011 051 616 639 930 061 062 965 065 141 877 581 705 259 310 093 095 698 767 241 381 234 247 704 800 031 088 143 302 348 420 507 538 572 6S8 (37 (bl <89 890 941 12b 311 312 40O 428 429 445 689 716 717 800 847 872 884 128 250 370 396 432 435 553 271 366 423 437 500 604 641 709 757 836 853 985 396 585 (03 (39 755 171 229 259 276 308 422 603 769 993 403 493 626 767 945 429 472 499 535 537 629 633 843 875 912 929 935 203 360 639 NIETEN 1004 221 458 698 970 2003 477 708 887 3027 319 601 388 4035 359 636 872 5014 385 669 839 6011 340 586 955 7019 362 477 701 881 6038 287 501 711 854 9062 334 544 676 791 995 10UO2 160 411 730 949 023 024 223 255 500 509 727 757 978 9S0 028 102 495 508 731 757 905 910 082 084 366 388 602 604 889 899 049 056 406 425 637 666 878 884 081 101 413 425 674 722 914 919 014 056 351 372 657 680 986 146 176 375 390 479 497 <38 739 887 918 042 068 346 372 527 541 737 747 872 884 073 134 377 396 08O 585 679 681 806 829 015 042 174 181 482 499 <83 801 997 025 026 272 300 521 528 766 770 148 152 563 575 760 786 974 983 090 114 403 417 611 628 933 059 144 473 520 686 719 911 949 189 192 480 503 730 734 066 085 442 500 743 746 192 196 392 399 o5G 575 ."59 .'92 919 941 086 107 381 382 547 561 771 773 997 142 176 402 430 611 626 691 (05 863 880 044 U55 186 240 566 616 854 862 061 093 134 162 19U 309 358 363 364 444 559 561 613 625 660 795 877 909 927 942 185 190 256 372 429 580 634 660 687 693 814 816 858 869 876 999 148 234 240 277 315 523 544 547 559 569 632 646 753 849 882 156 220 298 325 346 521 549 588 609 629 721 818 838 845 851 968 196 205 248 316 379 507 552 574 580 655 761 772 808 823 826 155 212 221 266 306 501 509 531 572 577 752 760 780 860 872 261 316 407 420 589 613 <95 351 955 981 137 150 39b 431 577 581 790 815 331 333 356 451 456 468 619 628 691 856 866 870 995 997 210 237 272 469 477 486 582 684 709 819 825 833 193 267 274 299 329 437 449 512 515 531 635 647 649 656 669 (09 755 (59 (65 785 895 903 905 911 914 073 075 095 149 159 274 295 299 363 372 628 650 <10 (27 728 880 897 918 932 942 11068 082 271 302 533 536 811 815 12024 052 242 254 687 705 886 907 13002 029 374 39C 606 636 970 14017 030 366 411 683 689 922 926 15024 055 260 308 464 468 770 771 16014 049 293 305 529 579 787 831 987 995 1*002 044 205 244 424 43b 668 bbfc 18005 053 245 297 744 762 960 997 18006 044 335 357 517 525 669 675 853 862 20025 044 382 404 730 822 21057 060 358 45." 570 571 874 894 094 095 145 313 351 355 579 668 b7b 836 838 866 083 084 113 266 400 495 709 739 772 958 970 040 122 123 412 416 435 647 724 825 163 175 214 229 239 363 451 504 513 517 684 745 755 767 787 898 147 174 192 214 233 534 605 618 619 668 805 813 834 857 878 132 192 209 316 331 439 442 531 352 578 830 864 905 909 953 043 072 442 444 703 709 937 956 092 105 323 345 516 538 819 832 142 145 318 383 600 646 849 870 087 090 568 585 734 802 151 167 363 372 546 562 850 881 154 226 446 451 Ö86 693 873 910 118 168 279 365 619 628 672 680 804 828 879 889 187 197 394 407 653 712 914 915 239 273 478 487 695 731 916 941 231 235 409 462 758 766 984 986 283 286 501 521 764 770 974 975 060 064 063 10U 140 142 154 193 260 268 321 349 354 377 38b 408 448 451 4b3 472 312 513 538 606 <UB 710 75C 7<3 75 927 068 081 110 12b 144 172 190 210 302 313 360 373 478 587 637 729 773 778 852 870 892 893 923 940 077 112 181 386 395 427 528 562 563 699 717 (22 894 909 914 05b 068 071 408 435 483 864 868 872 095 100 180 445 450 499 632 684 b9S 897 932 946 219 220 447 453 573 609 753 759 951 074 160 572 589 894 920 194 196 506 311 (80 783 988 994 261 300 300 488 513 516 630 636 638 773 790 799 163 252 337 618 627 698 934 233 348 351 519 34C 553 789 800 847

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6